» »

Nvidia Geforce GTX 7xx

Nvidia Geforce GTX 7xx

««
8 / 14
»»

galu ::

Ah, Corsair kompletki... Škoda.
Tako to gre.

hojnikb ::

antec (asetek) 620 v push/pull to be precise
#brezpodpisa

MedusasPath ::

Morda veste v kolikšnem času uspejo dodati pri hoh.de še dodatne proizvajalce grafičnoh kartic? Gledam za MSI 760, predvidevam da jo dobijo, saj imajo v ponudbi MSIjevo 770.

klkkkkkkkkkk ::

Moralo bi biti kmalu.
Čeprav se telih GTX 760 nesplača kupovat.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

nisem pričakoval 760 dcii za 285 eur, ni slaba izbira

Venum ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Moralo bi biti kmalu.
Čeprav se telih GTX 760 nesplača kupovat.

podkrepitev?

mihco ::

FlyingBee je izjavil:

nisem pričakoval 760 dcii za 285 eur, ni slaba izbira

kajpa je takega na "760 dcii", da si pricakoval se visjo od te ze tako smesno visoke?
referencni pcb, povprecni cooler,...

hojnikb ::

evga za 210€ je top p/p... to je, če jo dobijo že enkrat...

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Moralo bi biti kmalu.
Čeprav se telih GTX 760 nesplača kupovat.

seveda se...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klkkkkkkkkkk ::

Venum je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Moralo bi biti kmalu.
Čeprav se telih GTX 760 nesplača kupovat.

podkrepitev?



Zakaj?
Lahko, da pridjeo radeonke 8000(letos) serije, saj je vse več govorjenja o tem.

Če se odločih za nakup potem upoštevaj tole .
Jaz bi prvo počakal na driverje, ki jih bosta oba Nvidia in AMD dala takoj po BF4.
Potem dobro je znano, da ima 7950 boost še zmeraj boljše minimum FPS-je + 3Gb Vram.
Glede benchmarkov nebom kaj preveč pametn, ker nimam ne 7950 boost in ne GTX 760.
Če gledamo overclocking protem je vleiko v prid 7950 boost.

Rad bi pa dodal še nekaj, da mogoče pride price drop 7970 in 7950 boost.
7970 bo 300-320$
7950 boost pa 250-260$
Vendar tale vir ni ravno zanesljiv.


Lp

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Če bi si pogledal benche, bi vidu da je 2GB vrama več kot dovolj za 1080p, za kar je namenjena ta grafa.

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Venum je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Moralo bi biti kmalu.
Čeprav se telih GTX 760 nesplača kupovat.

podkrepitev?



Zakaj?
Lahko, da pridjeo radeonke 8000(letos) serije, saj je vse več govorjenja o tem.

Če se odločih za nakup potem upoštevaj tole .
Jaz bi prvo počakal na driverje, ki jih bosta oba Nvidia in AMD dala takoj po BF4.
Potem dobro je znano, da ima 7950 boost še zmeraj boljše minimum FPS-je + 3Gb Vram.
Glede benchmarkov nebom kaj preveč pametn, ker nimam ne 7950 boost in ne GTX 760.

Rad bi pa dodal še nekaj, da mogoče pride price drop 7970 in 7950 boost.
7970 bo 300-320$
7950 boost pa 250-260$
Vendar tale vir ni ravno zanesljiv.


Lp

upam, da se zavedaš, da ne igra vsak bf4...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FlyingBee ::

naj bi 9000 prišle oktobra http://www.guru3d.com/news_story/amd_ra...

bolje za nas pa še 10. obletnica takrat vrhunske 9700 je

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

Če bi si pogledal benche, bi vidu da je 2GB vrama več kot dovolj za 1080p, za kar je namenjena ta grafa.


Hehehehe odvisno kaj igraš.
Ne mi govor, da ti Skyrim z vsemi DLC-ji ne pobere vec kot 2Gb.
Prav tako BF4.

Gledat benchmarke o GTX 760 je tud.... . Prvič, nekateri pravijo, da je malce hitrejša od 660 Ti in počasnejša od 7950 Boost. Nekateri, da je tako hitra kot 670GTX nekateri pa da je celo nekje hitrejša.

Hojnikb ti kar hitro kupi GTX 760

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Skyrim je zgodba zase... itk pa ne igram iger tega tipa, tako da mi je čisto vseeno.
Za bf4 pa nemorš vedet kolk bo rabl vrama, ker še niti uzun ni.

Te grafike majo enostavno premal procesne moči, da bi porable več kot 2gb vrama... kr poglej sli teste...
#brezpodpisa

hojnikb ::

Resno ti povem, poglej si teste in komentarje kar se tiče količine vrama. Na teh mid-high range grafikah je 2GB več kot dovolj v večini primerov (razn ko maš cvetke kot so skyrim ali extremne resolucije/AA).

Radeonke majo sam zato 3GB rama, ker majo 384bit memory in bi v tem primeru 1.5GB blo premal oz se nebi tako dober prodajal. Sicer bi tut radeonke mele 2GB....
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

Resno ti povem, poglej si teste in komentarje kar se tiče količine vrama. Na teh mid-high range grafikah je 2GB več kot dovolj v večini primerov (razn ko maš cvetke kot so skyrim ali extremne resolucije/AA).

Radeonke majo sam zato 3GB rama, ker majo 384bit memory in bi v tem primeru 1.5GB blo premal oz se nebi tako dober prodajal. Sicer bi tut radeonke mele 2GB....


Ja vem razumem... saj se je lepo videlo kako gre GTx 660Ti 2Gb proti GTx 660Ti 3 GB. Uglavm dobro popuši
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

Vendar zakaj nebi imel še 1 Gb rama? Zmeraj prav pride.

http://www.guru3d.com/news_story/amd_ra...

Jaz bi počakal na 8870/9870.

Lp

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Resno ti povem, poglej si teste in komentarje kar se tiče količine vrama. Na teh mid-high range grafikah je 2GB več kot dovolj v večini primerov (razn ko maš cvetke kot so skyrim ali extremne resolucije/AA).

Radeonke majo sam zato 3GB rama, ker majo 384bit memory in bi v tem primeru 1.5GB blo premal oz se nebi tako dober prodajal. Sicer bi tut radeonke mele 2GB....


Ja vem razumem... saj se je lepo videlo kako gre GTx 660Ti 2Gb proti GTx 660Ti 3 GB. Uglavm dobro popuši
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

Vendar zakaj nebi imel še 1 Gb rama? Zmeraj prav pride.

http://www.guru3d.com/news_story/amd_ra...

Jaz bi počakal na 8870/9870.

Lp

to sam še potrdi moje domneve (3GB verzija ni nikjer hitrejša), da če je gpu prešvoh, nima nobene koristi od dodatnga vrama..

Edit:
Tvoje domneve so čist kontra, kar pravi članek, kar je rahlo ironično, glede na to da si sam linkal članek (namreč 3GB verzija ponekod popuši proti 2GB verziji)
The gap between the 2 and 3 GB versions of Nvidia's GeForce GTX 660 Ti is even larger when we apply 8x MSAA. Lesson learned: spending extra on 3 GB is pointless when capacity isn't the problem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klkkkkkkkkkk ::

Ti nočeš razumeti, vstrajaš pri svojem.
Nekatere igrace uporabljajo več kot 2GB. Zato mogoče se splača kupiti 7950 boost namesto GTx 760 GTX.
In če se lepo vidi da pri 8xMSAA je 7870 zelo zelo močna.

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Meni se zdi oboje ( 7950 in 760) trenutno dober nakup, takoj za 7870 tahiti LE. Za količino RAMa bomo pa videli kaj bo prineslo leto. BF3 pri 1080p na ULTRA nastavitvah požre do 1,9 Gb RAM-a.Tako da mislim da je GPU del 7950 dovolj tudi za nafilat tudi več RAMa ob spodobnih FPS-jih. Vsekakor pa je trenutno za 1080p 2Gb čisto dovolj. Tako da se odločiš pač kateremu taboru boš dal denar in pa mogoče če rabiš CUDA ali pa kaki mining itd.

Pro_moted je izjavil:

Meni se zdi oboje ( 7950 in 760) trenutno dober nakup, takoj za 7870 tahiti LE. Za količino RAMa bomo pa videli kaj bo prineslo leto. BF3 pri 1080p na ULTRA nastavitvah požre do 1,9 Gb RAM-a.Tako da mislim da je GPU del 7950 dovolj tudi za nafilat tudi več RAMa ob spodobnih FPS-jih. Vsekakor pa je trenutno za 1080p 2Gb čisto dovolj. Tako da se odločiš pač kateremu taboru boš dal denar in pa mogoče če rabiš CUDA ali pa se greš kakega bitcoin mininga itd.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

760 je naprednejša zadeva, 7950 pa je že 1 leto in pol najboljši nakup

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

760 je naprednejša zadeva, 7950 pa je že 1 leto in pol najboljši nakup

7950 na zaćetku ni bil glih dober nakup. Šele z konkretnimi pocenitvami in Never settle bundli je ratala zadeva zanimiva...

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Ti nočeš razumeti, vstrajaš pri svojem.
Nekatere igrace uporabljajo več kot 2GB. Zato mogoče se splača kupiti 7950 boost namesto GTx 760 GTX.
In če se lepo vidi da pri 8xMSAA je 7870 zelo zelo močna.

čist tko, 7870 ma 2GB rama....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Pa ne pozabi na izkoristke/izboljšave z vsakim novim gonilnikom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pro_moted ::

D3m je izjavil:

Pa ne pozabi na izkoristke/izboljšave z vsakim novim gonilnikom.


No saj izboljšave so na obeh straneh.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

D3m ::

To je res. A omenjal je samo HD 7950.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Karkoli že, 2GB rama je več kot dovolj za 760 (in bi v končni bi blo tut za 7950) in niti slučajno ni deal breaker, če igraš na 1080p. Ko se pa greš resolucije, večje od 1080p, potem pa zna bit teh 2GB problem. Ampak te grafike itk niso namenjene temu...

Afterall tudi 690 ima samo 2GB rama in deluje čist spodobno in se noben ne pritožuje...
#brezpodpisa

Pro_moted ::

hojnikb je izjavil:

Karkoli že, 2GB rama je več kot dovolj za 760 (in bi v končni bi blo tut za 7950) in niti slučajno ni deal breaker, če igraš na 1080p. Ko se pa greš resolucije, večje od 1080p, potem pa zna bit teh 2GB problem. Ampak te grafike itk niso namenjene temu...

Afterall tudi 690 ima samo 2GB rama in deluje čist spodobno in se noben ne pritožuje...


No saj so različice tudi z več RAMa , tako da je izbire dovolj. Ampak 690 z 2Gb pa res nebi kupil.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hojnikb ::

Referenčna 690 je z 2GB rama. In kulker gledam verzij z več rama ni. (da nebo kirga zavedu napis 4GB -- v resnici ma stvar uporabnega sam pol tega, ker se vram zrcali zaradi sli)
#brezpodpisa

Pro_moted ::

Hmm ,sem mislil da ima enako kot 7990, 6Gb.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hojnikb ::

Nope... In tudi 7990 nima 6GB, ampak 3GB (ista fora kot pri 690, zarad crossfire se ram zrcali, zato ga je uporabnega samo pol)
#brezpodpisa

Pro_moted ::

hojnikb je izjavil:

Nope... In tudi 7990 nima 6GB, ampak 3GB (ista fora kot pri 690, zarad crossfire se ram zrcali, zato ga je uporabnega samo pol)


Ja to mi je jasno. Še dobro da nimam toliko denarja da bi si delal skrbi :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hojnikb ::

Tako da če je za takšne highend grafike dovolj 2GB, potem je tudi za eno 760gtx to dovolj ;)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

HD8850/9850
Hainan LE 28nm process GCN2.0 architecture two geometry engine 8 ACE2.0 35 million transistors 270mm2
20Cu 1280SP 80TMU 32ROPs 256Bit 2GB GDDR5
1000/6000MHz 130W
floating point performance: 2.56TFlops
US229
vs HD7870 +15%


Sepravi tale zna bit tam tam z GTX 760 edino TDP je dober :D

hojnikb ::

tdp je dober ja ... sam ma tut "sam" 2GB rama :)) in driverji vprašanje kaki bojo na začetku..
in stvar glede na specse zna bit kr slabša od 760gtx...
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

Neki "špekulirat" je truntno brez veze... ker itak sploh še niso uradno objavili pridoh 8000-9000 serije v tem letu

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kar pomen, da sploh ni nujno, da pridejo letos ven. Tako da čakat na novo serijo zdaj nima smisla...
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

kar pomen, da sploh ni nujno, da pridejo letos ven. Tako da čakat na novo serijo zdaj nima smisla...


Odvisno AMd je rekel, da pride GDDR 6 z 9000 serijo naslednje leto.

Brias ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

HD8850/9850
Hainan LE 28nm process GCN2.0 architecture two geometry engine 8 ACE2.0 35 million transistors 270mm2
20Cu 1280SP 80TMU 32ROPs 256Bit 2GB GDDR5
1000/6000MHz 130W
floating point performance: 2.56TFlops
US229
vs HD7870 +15%


Sepravi tale zna bit tam tam z GTX 760 edino TDP je dober :D




AMD se je resnicno odlocil in na levi strani in na desni strani poskrbeti za funkcionalno gretje sobe. ..

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kar pomen, da sploh ni nujno, da pridejo letos ven. Tako da čakat na novo serijo zdaj nima smisla...


Odvisno AMd je rekel, da pride GDDR 6 z 9000 serijo naslednje leto.

linkz ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klkkkkkkkkkk ::

http://computerstories.net/gddr6-memory...

tole sem na hitro najdel...
uglavm nek sem prebral, da naj bi rpisel z 9000 serijo.

http://gadgetznews.com/memory-gddr6-wan...

tako, da če imaš grafo in boš lahko potrpel še pol leta ali celo še manj, kmalu bo vse jasno.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

dokler ne bo pod 28nm, je keplerček 660+ ali radeonček 7950

hojnikb ::

gddr6 dvomim da bo pršu z 9xxx.. in ta serija bo še vedno na 28nm...
In ker se neve cen in nič.... brezveze čakat
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

FlyingBee je izjavil:

dokler ne bo pod 28nm, je keplerček 660+ ali radeonček 7950


ali 7870 Le :D

TechBeats ::

MSI ali Gainward GTX780?


Kera firma bi bila boljša oz z boljšimi ASIC čipi?
AciD TriP

hojnikb ::

TechBeats je izjavil:

MSI ali Gainward GTX780?


Kera firma bi bila boljša oz z boljšimi ASIC čipi?

nima veze z firmo. To je čist draw of luck...
#brezpodpisa

TechBeats ::

ja sej se mi je zdelo, sem mislu da je kakšen vorec kera firma ima bolj cherrypicked čipe..

Ker pol bo kr najbrš MSI padla, sem mal geldu OC club na overclock.net in so se vse MSI-jke tm navijale usaj 1050mhz base clock.
AciD TriP

batista ::

kje v slo se najceneje dobi 760?

igor0203 ::

Pri dinokomp, kolikor sem videl.

FlyingBee ::

nisem prav veliko glede ostalih komponent, ampak pri grafičnih pa so najboljši v Slo.

Rokim ::

Evo,po dobrih dveh letih in po enotedenski uporabi 320.18 driverjov ter ravnokar obrnjeni Metro last light je Gtx 460ka rekla:"stari dobr si me gonu na polno nonstop sam jz nemorm več dost mam,zbogom" in je umrla.Artifakti po celem ekranu in črte,u windowse ne pride več. Kaj čm zdej? objokavat staro garo al kva čm.Nč rabm novo,no pol sm se dal nategnt pri bližnji računalniški trgovini,270€ bom odmetal za Msi 760 gaming,frend mi bo uzel na firmo.Tko da bom kmal dobil novo garo za 220€ bmk.Žalosten,a po drugi strani vesel,zdej ko malo djete čakam novo grafu :)

D3m ::

Rokim je izjavil:

Evo,po dobrih dveh letih in po enotedenski uporabi 320.18 driverjov ter ravnokar obrnjeni Metro last light je Gtx 460ka rekla:"stari dobr si me gonu na polno nonstop sam jz nemorm več dost mam,zbogom" in je umrla.Artifakti po celem ekranu in črte,u windowse ne pride več. Kaj čm zdej? objokavat staro garo al kva čm.Nč rabm novo,no pol sm se dal nategnt pri bližnji računalniški trgovini,270€ bom odmetal za Msi 760 gaming,frend mi bo uzel na firmo.Tko da bom kmal dobil novo garo za 220€ bmk.Žalosten,a po drugi strani vesel,zdej ko malo djete čakam novo grafu :)


Nvidia 320.18 WHQL Display Driver is Damaging GPUs

Vir: http://www.overclock.net/t/1399104/mc-n...

Toliko o superiornosti. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dr_M ()

mihco ::

na cel kup slabih driverjov, ki jih je amd izdal pa kr hiter pozabte ta rdeči ?

In če bi driver res bil tak problematičen, nebi bla novica samo na eni strani, za katero še nikol nisem slišal. Nazadnje ko so bili hardware unfriendly driverji uzun, je bil warning na nividini strani...

Na eni strani???
Malo poglej samo uradni nvidiin forum ali poguglaj pa bos vido, da je problem dalec od nedolznega. Sicer pa verjetno najvec pomeni lastna izkusnja?
https://slo-tech.com/forum/t452664/p403...
 gtx580 - 320.18

gtx580 - 320.18



Po izbrisu in namestitvi starih driverjev je precej boljse a problem se se vedno pojavi in ocitno je tudi moja gtx580 zrtev nebuloz ki jih " vsi rdeci verniki sirijo naprej" :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()
««
8 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779285771 (145455) next3steps
»

nVidia Maxwell (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Strojna oprema
1266190559 (126148) m0LN4r
»

Grafična kartica do 250€

Oddelek: Pomoč in nasveti
283223 (2674) Janac
»

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9424414 (18880) vaščan
»

Gaming namizni računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
518233 (7142) theBill

Več podobnih tem