» »

Nvidia Geforce GTX 7xx

Nvidia Geforce GTX 7xx

««
7 / 14
»»

FlyingBee ::

glede glsnosti: in one word - ASUS DCII

Venum ::

Kaj pa glede razmerja glasnosti/pefrormance? Asus mislim da malo manjše frekvence kot EVGA.. Nevem al nej asusa al evga :D

hojnikb ::

kmetek je izjavil:

hojnikb: na idealo.de jo imajo....

bi blo fino, če bi bla iz slo...
#brezpodpisa

mihco ::

kmetek je izjavil:

mihco: dokaži prosim.

PROSIM??? Meni pa res ni potrebno nicesar dokazovati. Primerjava cen govori sama zase. Ce bos zelel koga prepricat bos ti postregel z dokazi.

igor0203 je izjavil:

Tadej, tale EVGA je glasnejša od referenčne GTX 760.

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA...

Nobena nereferencna razlicica ni glasnejsa od referencne!!!

Nvidia Green Light Program....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

kmetek ::

potem ne gobcaj.

hojnikb je izjavil:

kmetek je izjavil:

hojnikb: na idealo.de jo imajo....

bi blo fino, če bi bla iz slo...


žal nihče nima še, ko pa bo bo pa žal dražji, saj živimo v oderuški državi, mar ne? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

igor0203 ::

Preberi malo teste za EVGA GTX 760. Dosti jih je napisalo, da so precej glasne. Lahko da imajo v BIOS-u nastavljeno kaj narobe oz. previsoko in je zato toliko glasna.
Preberi komentarje v testu ki sem ga nalimal, kjer se je oglasil ta, ki je pisal review.

mihco ::

igor0203 je izjavil:

Preberi malo teste za EVGA GTX 760. Dosti jih je napisalo, da so precej glasne. Lahko da imajo v BIOS-u nastavljeno kaj narobe oz. previsoko in je zato toliko glasna.
Preberi komentarje v testu ki sem ga nalimal, kjer se je oglasil ta, ki je pisal review.

TPU-jev test glasnosti je "od oka".

igor0203 ::

I dont understand the load noise. How can it possible be higher than ref when they used the ACX solution? Other reviews say its more silent than ref under load? Any chance your card had a defective fan or something? 37dB load seems high? -.-

But i love the design.

i talked to tridam from hardware.fr/behardware and he reported the same.

are you checking sites that do proper sound level measurements, card only?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

kmetek ::

igor ima prav, MSI is the winner this time.

SuperVeloce ::

Pri zvoku niso vedno decibeli, tudi frekvenca (manjši ventilatorji z višjo frekvenco), ruženje ležajev, nihanje vrtljajev, žvižg lopatic (za vse te zadeve je lahko kriv tudi nov ventilator.)... Če imaš vrsto ventilatorjev pri 40db, bodo zveneli različno moteče.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ja ta frekvenca je res včas bol moteča. Je pa res da ni moteča pr vseh vrtljajih...

Torej pravite, da je evga acx no good ?
#brezpodpisa

igor0203 ::

Odvisno ali ti je glasnost pomembna ali ne. Za 209eur je no-brainer nakup, če tišina ni prioriteta.

Jaz sem jo imel ogledano in bi jo vsekakor vzel, ampak ker gradim silent ITX sistem, je MSI bolj logična izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

kmetek ::

dost močna grafa za ITX sistem ;)

igor0203 ::

Ja, ker ne bo namenjen gledanju filmov v dnevni sobi, ampak zamenjava za Big-ATX kišto.

hojnikb ::

igor0203 je izjavil:

Odvisno ali ti je glasnost pomembna ali ne. Za 209eur je no-brainer nakup, če tišina ni prioriteta.

Jaz sem jo imel ogledano in bi jo vsekakor vzel, ampak ker gradim silent ITX sistem, je MSI bolj logična izbira.

ja tišina je defenitivno prioriteta, drgač bi tak vzel referenčno. Čeprav bolj kot load glasnost mi je važna idle glasnost (za gaming maš itk headset in niti ni to tolk važn).
Bom počaku, če mogoče tale msi prleze k name, sicer pa evga :D
#brezpodpisa

igor0203 ::

Aha, če imaš gaming headset, potem verjetno niti ne slišiš grafične v load-u. Potem vzemi EVGA, MSI dvomim da bo pri nas s tako ceno. Verjetno bolj nekje med 250- in 300eur.

SuperVeloce ::

Ubistvu so nove grafične v idle tako tihe, da je praktično vseeno katero vzameš (razen res največjih kiksov na trgu). Tudi AMD reference kartice so praktično neslišne v idle, ker se ventilator skoraj ustavi (in se popolnoma ustavi v long idle).

hojnikb ::

#brezpodpisa

medenko ::

gtx 760 ima za 276, ko pa preko evga dobiš za 210+11 = 221 ? :)

hojnikb ::

msi ma bolši kuler :D
#brezpodpisa

medenko ::

211 proti 246+ptt :)

boš vzel?

hojnikb ::

pri dinokompu lahk plačam po povzetju, kar mi je dosti bolj ugodno...

pa drgač 760 acx se sploh še ne da kupit direkt prek evga
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

igor0203 ::

Dinokomp ima res odlične cene

hojnikb ::

upam da tut ostanejo take...
#brezpodpisa

igor0203 ::

Prej ko kupiš, bolje je. Ker recimo Funtech ima povečini cene kot sem jih že omenil, med 250 in 300eur.

http://funtech.si/si/iskalnik/?search_c...

hojnikb ::

sam res kak je s tem naročilom prek evga ?
a sploh pošiljajo v slo ? poštnina ? način plačila ?
#brezpodpisa

igor0203 ::

Pomoje da ja, glede na to da je prav EVGA EU trgovina.

mihco ::

hojnikb je izjavil:

sam res kak je s tem naročilom prek evga ?
a sploh pošiljajo v slo ? poštnina ? način plačila ?

Da, postnina je 11EUR. Placilo je klasika za tujino...bancno nakazilo. Druge omembe vredne prednosti so se garancija(3leta), moznost podaljsanja garancije, step up(za nekatere modele), support,...

hojnikb ::

Nice... Če je res tako, je tole že za premislit.. Škoda sam, ker se jih še ne da kupit..
#brezpodpisa

igor0203 ::

Če se ti ne mudi toliko, počakaj. mihco je omenil da bi jih morali v 14dneh dobit.

hojnikb ::

heh očitno je je paypal only, tak da je no go za mene...
#brezpodpisa

medenko ::

paypal? super :)

hojnikb: BANKA KOPER prepaid VISA ELEKTRON, naložiš 210+11 gor, pa imaš za PAYPAL ready.

igor0203 ::

Se vi lahko logirate v eu.evga.com? Meni javi Error2: Unable to login. The login and/or password is incorrect.
Please check your information and resubmit.

edit: Že zrihtal, čudno da mi ni prijelo gesla ki sem ga prvotno nastavil, sem moral naresti reset in izbrati novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

hojnikb ::

preveč komplikacij za nakup ene grafe, kater cooler ni najbolj pohvaljen....
Itk ne mislim menjat potem par let, tak da je zdej čist vseeno če pač našim oderuhom dam par 10€ več...
#brezpodpisa

D3m ::

Oderuhom? Tebe bodo pa delodajalci veseli :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Glede na to da pr nas stane ta grafa 265EUR, direkt iz njihove strani pa 210EUR, je to za mene oderušvo in nič druga...

D3m je izjavil:

Oderuhom? Tebe bodo pa delodajalci veseli :)

?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

igor0203 ::

Računaj, da pri nas uvozniki nabijejo marže. Povečini imajo naši trgovci minimalni profit, če hočejo konkurirat s cenami.

kmetek ::

nimam vpogleda dobaviteljevih nabavnih cen, ampak ko se prodaja preko spleta komponente, so nizko profiti...

hojnikb ::

Čeprav vmesni členi nimajo slabga zaslužka, glede na to da stane izdelava take kartice manj kot 100$..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Boš razumel hojnikb, če boš slučajno dobil kdaj pogodbeno delo v veliki ali mali trgovini ali celo veleprodaji.

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

>:D
#brezpodpisa

FlyingBee ::

so še roki plačila in cel kup vmesnih zajebancij, tako da cene za ta high tech niso visoke ... seveda bi najraje imel geforce 680 za 50 EUR

Venum ::

Msi je očitno najtišja, vendar z razliko 2h decibelov glede na evga in referenčno. Js se nebi sikiral. Očitno bojo šle cene samo še navzgor. Recimo pri sestavi.si so jo meli prvo za 259€, zdej je že 265€ s tem da je za 259€ splh nisi mogu dobit ker jih nimajo na zalogi :D A se splača čakat na zalogo pri njih al bi kr kupu pri funtech tam za 275€ (evga) ?

hojnikb ::

tiste zaćetne cene so ble pomoje kr špekulacije ko kej druga...
#brezpodpisa

galu ::

Vodno hlajenje fantje... Najboljša dolgotrajna naložba.:)
Tako to gre.

hojnikb ::

Ga že mam >:D
Sicer ne na grafi, ampak ok...
#brezpodpisa

Venum ::

hojnikb je izjavil:

tiste zaćetne cene so ble pomoje kr špekulacije ko kej druga...

Vrjetno res ja.. Torej lahko gledamo tam do 300EUR, ampak je še vedno ugodna cena glede na to kar dobiš. V prejšnji seriji je bla v tem cenovnem rangu neka lukna:D

Aja, sem gledal teste in se asusove verzije še najmanj grejejo (recimo 28 stopinj vs. 33 v idle pri evga, in 68 stopinj vs 73 pri evga), ampak nevem če je pol asusova tut tišja :) Itak si pa lahko sam nastaviš profil pri kolko stopinjah se začne ventilator malo bol vrtet..
Also nekdo je zgori spraševau če je blower ventilator boljši od "direktnih". Pomoje ni. Je glasnejši (izkušnje) in malo manj učinkovit pri hlajenju grafe, čeprav iz ohišja spravi več toplote od grafične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

galu ::

hojnikb je izjavil:

Ga že mam >:D
Sicer ne na grafi, ampak ok...


No, pa si kupi najcenejšo grafo, daj 50e za univerzalen vodni blok in po potrebi dodaj še kakšen radiator zraven. VRM-je pa hladiš z ventilatorjem in hladilnimi rebri --- profit!
Tako to gre.

D3m ::

galu je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ga že mam >:D
Sicer ne na grafi, ampak ok...


No, pa si kupi najcenejšo grafo, daj 50e za univerzalen vodni blok in po potrebi dodaj še kakšen radiator zraven. VRM-je pa hladiš z ventilatorjem in hladilnimi rebri --- profit!


Ta je dobra. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

galu je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ga že mam >:D
Sicer ne na grafi, ampak ok...


No, pa si kupi najcenejšo grafo, daj 50e za univerzalen vodni blok in po potrebi dodaj še kakšen radiator zraven. VRM-je pa hladiš z ventilatorjem in hladilnimi rebri --- profit!

To je vse lepo in prav, AMPAK imam AIO vodo za proc, tak da kej takega ni ravno izvedljivo + te ceneješe varjante majo slabši power delivery.
#brezpodpisa
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779285168 (144852) next3steps
»

nVidia Maxwell (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Strojna oprema
1266190137 (125726) m0LN4r
»

Grafična kartica do 250€

Oddelek: Pomoč in nasveti
283203 (2654) Janac
»

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9424328 (18794) vaščan
»

Gaming namizni računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
518205 (7114) theBill

Več podobnih tem