» »

Problem z loč¨ljivostjo

Problem z loč¨ljivostjo

Kleemen ::

Že nekaj časa imam en problem in ker ne moremo ugotoviti, kaj bi lahko bilo sem se odločil da tukaj vprašam za pomoč.
Lepo po vrsti.. Namizni računalnik imam priklopljen preko VGA-ja na Samsungov 22" LED monitor, prav tako imam pa iz drugega izhoda grafične preko HDMI-ja priklopljen na 32" TV. Kadar uporabljam komp in tv za razne filme, net in vse ostalo imam normalno loč¨ljivost, enako na monitorju in tvju. Ko pa zaženem kakšno igro (predvsem igre starejše cca. 2 leti ali več¨) mi avtomatsko igre ne odpre čez celoten zaslon, ampak na 4:3 (kvadratna slika in ob robu enkrana č¨rni č¨rti). To me zelo moti, saj potem se igre ne da normalno igrati, če ni zapolnjen celoten zaslon. Probal sem spremeniti vse možne loč¨ljivosti zaslona, pa je vedno enako. Je mogoče že kdo imel podoben problem? Kaj bi bilo za spremeniti? Hvala vsem za pomoč.

hojnikb ::

nastavi v igri resolucijo od monitorja.. pa bo zapolnjeno..
#brezpodpisa

_Denny_ ::

@Kleemen: V nastavitvah od grafične imaš opcijo za "Image Scaling". Omogoči jo in nastavi na "Scale image to full panel size" (zdaj imaš verjetno "Maintain aspect ratio").

 AMD Catalyst; Nvidia ima verjetno kje podobno nastavitev.

AMD Catalyst; Nvidia ima verjetno kje podobno nastavitev.



Če ne bo šlo, si na namizju nastavi resolucijo igre, spremeni nastavitev in prestavi resolucijo nazaj na prejšnjo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Kleemen ::

Hvala za info. Sem poiskal, ampak mislim da to ni to..



Resolucijo pa sem tudi spremenil in dal da je enaka kot na kompu pa je še vedno kvadratna slika.:(

hojnikb ::

lahko poveš za kiro dotično igro gre to ?
mogoče še kak screenshot ?
#brezpodpisa

Kleemen ::

problem sem imel do sedaj z večimi.. trenutno pa sem si ponovno naložil gor starejšo igro GTA San Andreas.. pa čudi me tudi to, da mi v igri tudi miška ne deluje.. premikam jo lahko normalno, z gumbi pa ne morm ničesar potrdit..lahko samo z Enter, itd.

screenshot česa? slika v igri je kvadratna, 4:3

_Denny_ ::

Zgleda ni te nastavitve zaradi analognega (vga) porta. Probaj monitor priklopiti preko dvi-ja (dvi kabel, če ga mogoče nimaš). Pri uporabi digitalnega izhoda boš opazil tudi večjo kvaliteto in ostrino slike.

Če ima grafa samo proste hdmi izhode, lahko nabaviš moški hdmi na ženski dvi pretvornik oz. hdmi-dvi kabel.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

Kleemen ::

monitor ma samo en vga vhod in en hdmi vhod.. tako da imam monitor priklopljen preko vgaja, tv kjer mi je bolj pomembna kvaliteta slike pa preko hdmija..
drugače pa sem sedaj v igri izbral ločljivost 1440x900, na kompu pa mam max. velikost 1080 in je malo širša slika.. še vedno je črna črta na vsaki strani enkrana, ampak ne več tako široka (prej je bilo na vsaki strani cca. 3-4cm praznega prostora, sedaj pa je 1-2cm)..

BorutK-73 ::

Probaj izklopit extendet desktop (razširjeno namizje) preden greš igrat.

Kleemen ::

kje?:D

BorutK-73 ::

desni klik na namizju, ločljivost zaslona/ disable extendet desktop

Ali pa samo izklopi TV, da bo slika samo na monitorju (show display only on 1-če je monitor na 1)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579352 (18681) Dominator
»

Monitor ali računalnik ne deluje?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141943 (1736) Matej_K
»

HDMI Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
276014 (4949) Alessio983
»

Kaj običajno povzroča zamegljenost slike na monitorju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211600 (1288) Mordecai
»

24 inch lcd

Oddelek: Strojna oprema
372481 (1393) Mih@@

Več podobnih tem