» »

24 inch lcd

24 inch lcd

LordTado ::

gok

a ce mogoče kdo če obstaja 24" lcd da ni widescreen??

nemorem najt 4:3ratio tako velikega monirja.

hm
kje dobit največji 4:3 monitor
kje dobit največji 4:3 monitor

lp

[Nauči se postavljati vprašanja v prave oddelke, naslednjič bo vprašanje v postavljeno v napačen oddelek izbrisamo, moderator]
  • spremenil: LordTado ()

Izi ::

Ne obstaja.
Največji 4:3 monitorji so velikosti 21,3".

Se pa 4:3 format hitro poslavlja in v nekaj letih ga verjetno sploh ne bo več. Tudi manjši monitorji gredo na 16:10.

Ne pozabi, da lahko večino widescreen monitorjev tudi zavrtiš za 90°, če rabiš več višine kot širine

LordTado ::

pravijo da za špile ni nivem kaj widescreen??
kaj mislite o tem?

lp

glinik ::

Prej ali slej gre vse na wideeeeeee ... Torej zakaj plavat proti toku???

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Izi ::

pravijo da za špile ni nivem kaj widescreen??
kaj mislite o tem?

LordTado, tisti ki to pravijo se motijo ali pa to govorijo samo zaradi zavisti :D

Widescreen monitorji so odlični za resno delo, še bolj pa za igranje in naravnost odlični za gledanje filmov, ker človeško oko zaznava sliko, ki je mnogo bolj podobna formatu 16:10 kot pa 4:3. Tako ti lahko widescreen monitor lepo zapolni skoraj celotno vidno polje in bolj "padeš notri", še posebno če je dovolj velik. 24" je naravnost odličen za igre.

Sta samo dva "malenkostna" problema. Prvi je, da so widescreen ekrani precej veliki (kar je dobro) in posledično tudi precej dragi, druga stvar je pa da rabiš močno grafično kartico za poganjanje iger na tako visokih resolucijah.

Za 24" monitor rabiš grafično kartico višjega razreda (nad 400€) ali pa SLI, drugače boš gledal samo diapozitive.

;-) ::

wide je dosti bojši za igre, preizkusi pa boš videl če ne vrjameš. Sprva sem imel malo težav, sam ko se navadiš negreš nikoli več na navaden.

Vesoljc ::

vceraj sem imel moznost videti cod1 na 30' lcdju (dell 3007) na 2500x1600 al kolk ze....

speechless, druzga ne morm rect. se crosshair je bil velik ene 15 cm :)

ce ne 3007 bo pa 2407 moj naslednji nakup...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

LordTado ::

saj ni treba igrat na resolucijo 1900 ne:))

lahk igraš na 12...
pol pa ne rabiš take grafe...

ktero firmo pa priporočate,mal sem gledal da je treba izbrat ACTIVE MATRIY TFT widescreen,je baje najboljš...

aja zanima me še če lahko nastaviš rsolucije 4:3 na widescreen ali sploh ni mogoče.

lp

suntrace1 ::

Lahko naštimaš 4:3 in imaš ob strani črte. Grafična pa je lahko dovolj X1950Pro najraje s 512MB rama zaradi večjih tekstur. Sam imam sicer X1900XT s 256RAMa in v FarCry, vse na high, dela brez zatikanj in povsem tekoče.

Price/performance je best buy Dell 2407WFP.

LordTado ::

kolk daleč vstran pa morš pol bit če maš 24?

jaz sem tut gledal DELL 24",sem mi najbolj dopade,pa po testih sem gledal da ga tudi najbol priporočajo..

a je kej razlika če ga priklopiš na DVI?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

bastadu ::

a je kej razlika če ga priklopiš na DVI?
Ogromna! Dajte se že sprijaznit, da je LCD diginatni zaslon, ki za najboljšo sliko potrebuje tudi pravi digitalni signal (se pravi priklop obvezno preko DVI). Lov budget LCDje se še sedaj na veliko prodaja brez DVI, za moje stran vržen denar...
Kar se tiče koliko stran od 24ˇmonitorja moraš sedeti? Odvisno kaj delaš... Jaz pa naprimer sedajle tale post na mojem 2405FPW pišem z razdalje cca. 80cm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

suntrace1 ::

Če nimaš browser čez cel ekran, potem je enako kot prej. Jaz osebno, ene pol metra. Če delam čez cel zaslon, potem pa sedim malce dlje.

Matev ::

mac ima cinema display monitor velik 23inč
seveda wide

mislim da 4:5 ali 3:4 ne morjo bit tok veliki - bi se oči zmatrale ko bi gor pa dol gledu

LordTado ::

a milahk kdo pove v čem je razlika med navadnim dellom in ultra sharp??

lp

opeter ::

A nekateri bi kupil 24 in 30" LCD-je, da bodo potem na njih igrali na megleni 1200x800 ali malce večji ločljivosti. Na to lahko samo povem: ahahahaha... :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

glinik ::

Si pa glavni, na vasi in mestu !!! :D :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

LordTado ::

raje povejte kake koristne informacije o 24 colarjih.
vsak pač igra kot mu paše,razen či je kaki zakon sprejet:)))))

čao

Izi ::

vsak pač igra kot mu paše,razen či je kaki zakon sprejet

Zakon in pravila nimajo nič pri dejstvu, da je na LCD-jih slika dobra samo na nativni (predpisani) resoluciji.
Čim na LCD-ju preklopiš na manjšo resolucijo bo slika meglena in precej slaba.

Zato na 24" LCD-ju prav vsi igrajo na resoluciji 1920x1200 in nobeni drugi. In vse igre, ki niso starejše od dveh let tudi podpirajo to resolucijo.

Jaz ga imam že pol leta in še nikoli nisem preklopil na nobeno drugo resolucijo in verjetno tudi nihče drug ne.
V igrah raje zmanjšaš podrobnosti in izključiš vse kar se da, samo, da lahko resolucija ostane na 1920x1200, anti-aliasing pa pri tako visoki resoluciji tako ali tako ni več smiseln.

suntrace1 ::

In vse igre, ki niso starejše od dveh let tudi podpirajo to resolucijo.


Serious Sama in Project I.G.I podpirata.

Izi ::

Tukaj imaš navodila za vse igre, tudi hudo stare, kako jih pripraviti, da delujejo na widescreen:

http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php?title=Master_Games_List_-_A

Vse nove igre sedaj podpirajo resolucije do 2560x1600, ki so na 30" LCD-jih.
Pri starejših pa je treba ponavadi ročno vpisati resolucijo v datoteko .INI, zapisati kaj v register, dodati kaj v "command line" pri zagonu, ali pa uporabiti kakšen popravek.

bastadu ::

 na 24" LCD-ju prav vsi igrajo na resoluciji 1920x1200 in nobeni drugi. In vse igre, ki niso starejše od dveh let tudi podpirajo to resolucijo.

na 24" LCD-ju prav vsi igrajo na resoluciji 1920x1200 in nobeni drugi. In vse igre, ki niso starejše od dveh let tudi podpirajo to resolucijo.

To sploh ni res! Če maš na zaslonu sliko ali igro ni problem imeti na ne-nativni resoluciji, se razlike ne opazi tako zlahka; če pa gre za kakšen tekst in pisarniško delo pa edino nativna resolucija pride v poštev, saj so sicer res vsi robovi neostri...

Izi ::

bastadu, ravno ostrina je največja odlika LCD-ja, če prestaviš na nenativno resolucijo dobiš še precej bolj neostro sliko kot na kakšnem slabem CRT-ju.
In ta nejasna, zamegljena in razmazana slika je opazna takoj in na prvi pogled tudi pri videu.
Seveda se da gledati, ampak učinek je enak kot če gledaš kakšen DivX resolucije 320x180 povečan na fullscreen. Vse je hudo nejasno.

opeter ::

Se popolnoma strinjam z Izijem. Bastadu, ne vem kakšen LCD monitor imaš (ali pa CRT?), ampak daj poskusi, zaženi neko igro, znižaj ločljivost pa se igraj kake pol ure (brez, da bi pogledal stran).
Zdaj pa mi prosim povej, če te bolijo oči? (morda zaradi tega, ker si pozabil mežikati :D)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bastadu ::

Sem že napisal, da imam Dell-a 2405FPW in igram igre na resoluciji tja do 1600x1200, ponavadi manj, ker več mi moja 6600gt ne nese ravno (ja, vem da je že čas da menjam) in nimam nobenih glavobolov ali solzenja oči tudi če dlje časa igram...

suntrace1 ::

SS in Project IGI imata native podporo. Ni potrebe za modanje INI filov + to, da kljub letom še zmeri sekata.

Eschelon ::

Samo ena zanimivost, če še kdo slučajno ni vedel od kod 16:10 razmerje:

golden ratio ali razmerje zlatega reza = 1.61803399

Številka se pojavlja vse poprek po biologiji - menda imamo to razmerje zapečeno kot "lepo" že v genih.
Vedeti, razumeti, znati.

skype ::

Mogoče mal butasto vprašanje...a se da na tega 24" Della priklopit PS3 oz. XB0X 360? PS2 ne morem priklopit na moj trenutni LCD Samsung 193P, zato sprašujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skype ()

krho ::

wrong 16:10 zato, ker se da vanj lepo stlačiti 4:3 resolucije.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

suntrace1 ::

@skype: ni problema, imaš poseben vhod samo za konzole, ki so ves čas priklopljene na monitor, na monitorju pa izbiraš s katerega vhoda bo signal.

skype ::

Fajn. Pa še, a bo Gigabyte 6600GT dovolj da bo podpirala 1900*1200 na tem monitorju? (špili me ne zanimajo glavno da bo znal prkazat kšne filme z računalnika brez zatikanja). Sem googlal, da ne bo komu pršlo na misel, da ni blo truda :), pa omenjajo da se rabi dual DVI something...

Eschelon ::

Ne, 1920x1200 je ravno še zgornja meja za single-link DVI kabel. Dual-link potrabuješ od tu naprej - npr. za 30" 2560x1600. Teoretično podpirajo 1920x1200 vse kartice z DVI izhodom, praktično sicer obstaja možnost, da ne bo delalo v redu, ampak za kaj takega še nisem slišal.
Vedeti, razumeti, znati.

suntrace1 ::

@skype: Bo čist dobra kartica za vsa opravila in tudi igre, ne ravno Fear ali HL2, sam malce starejše ala Call of Duty pa na low-medium nastavitvah ni panike, še starejše recimo Serious Sam in podoben letnik pa BP vse high. Moja bivša 9800pro je povsem solidno služila do nakupa novega kompa in preigrala kar nekaj iger na tem monitorju.

skype ::

Kaj pa če malo zategnemo pogoje...nameravam kupit MacBook, ki ima "Intel GMA 950 graphics processor with 64MB of DDR2 SDRAM shared with main memory",
eh nič sem že našel na Applovi strani spodaj piše "Extended desktop and video mirroring: Simultaneously supports full native resolution on the built-in display and up to 1920 by 1200 pixels on an external display, both at millions of colors"...torej bo v redu...upam da to velja tud za tekoče predvajanje filmov in da bo dal Apple boljšo grafično v naslednji rev.

PS2 bi pa tud moral laufat na Dell 2407 sklepam, brez kakšnih dodatnih kablov in vmesnikov, al pač? Čeprav kabl je verjetno treba dokupit (kompozitnega?, karkšenkol je že to :D), ker trenutno imam doma RGB in SCART od PS2?
Tuje mi je to kablovje in te scene.

Poldy ::

Sicer še nisem videl iger na widescreen, me pa zanima, kako je v kotih monitorja... če si pravilno predstavljam, mora izgledati, kot da bi gledal čez širokokotni objektiv, če se ne motim? Fisheye leča?

Če je tako, potem vas verjetno večina bruha ob igranju...

EDIT:
Najbolje, če kdo prilepi screenshot kake dirke recimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

EvilDare ::

Tukaj imaš: Klik

Poldy ::

Se mi je kar zdelo... Ali sploh obstaja kakšna možnost, da koti ne bi bili tako popačeni?

opeter ::

Problem je bolj, kot ne, pri starejših naslovih...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mih@@ ::

Pri novejših igrah slika v kotih ni prav nič popačena... Izgledajo pa igre dobro (ne tako dobro kot pri 1920 × 1200, ampak če glih grafična ne potegne) tudi v 1680 × 1050 ali 1280 × 800. Pri videu in animaciji je razlika med native in manjšo ločljivostjo precej manjša kot če npr. gledaš Windows desktop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD monitor 16:9. Ali obstaja?

Oddelek: Kaj kupiti
162979 (2256) zile
»

Stranglehold (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553828 (2562) AapocalypseE
»

Igre in širokozaslonski 16:9 ekrani

Oddelek: Igre
352706 (1829) Jaffa
»

21" LCD monitor za CAD/CAM?

Oddelek: Kaj kupiti
202840 (2313) Smorny
»

Iščem LCD z 1600x1200 , 19˝ al pa 20˝

Oddelek: Kaj kupiti
222167 (1555) SmeskoSnezak

Več podobnih tem