» »

Vprašanje o resoluciji slike, nič jasno:)

Vprašanje o resoluciji slike, nič jasno:)

novuporabnik ::

Slika, ki jo posnamem s fotoaparatom ima resolucijo 4800x3728. Ko sliko obdelam v photoshopu in jo zmanjšam na 1920x1080 (hd) ter jo preko usb ključka gledam na mojem televizorju, je slika lepo zapolnjena oziroma lepo prikazana čez cel zaslon televizorja.

Drug primer pa je ko sliko veliko 4800x3728 obrežem v Picassi na velikost 4800x2697 in je prav tako lepo prikazana na televizorju oziroma še lepše.

Zdej mi tukaj ni ravno jasno kaj in kako oziroma kakšna resolucije slike je najboljša za prikaz slike na zaslonu tv-ja, da bo brez črnih robov spodaj in zgoraj....

Nagi Bator ::

Dokler uporabis enako razmerje stranic slike, kot ga ima tvoj TV zaslon (16:9) in vsaj enako resolucijo, bo slika na TV-ju prikazana povsem enako, oziroma morda za nijanso slabse, ce uporabis visjo resolucijo, saj jo mora TV "rescalat" navzdol, ce jo zeli prikazat celo.

Zgodovina sprememb…

novuporabnik ::

Sam to mi enostavno ni jasno, se pravi bi lahko imel resolucijo 20000x18000 in če bi bilo to razmerje (16:9) bi sliko prikazovalo normalno?

Če bi pa recimo hotel sliko objaviti na splet in bi morala biti velikost 750x500(cca) bi moral narediti točno tako resolucijo, če bi želel, da bi bila slika ok....

Zakaj je pri tv-ju drugače? Ali jaz narobe razmišljam vse skupaj.

Nagi Bator ::

Danasnji monitorji in TV-ji imajo fiksno resolucijo, ki so jo zmozni prikazat. Preko tega NE GRE. Ce jim ti ponudis sliko v visji resoluciji in se zmeraj zelis imeti celo sliko na zaslonu, potem, vsaj kar se tice kvalitete prikaza te slike na tvju/monitorju, nisi storil nic. Kvecemu si prisilil TV, da stisne sliko, da jo uspe celo spravit na zaslon. Tukaj je odvisno kako kvalitetno to zna TV storit in lahko tudi pri pomanjsevanju iz visje resolucije v manjso, "native" resolucijo TV-ja, pride do manjsega odmika v kvaliteti koncnega prikaza na zaslonu. Nekaj drugega je seveda, ce zelis pogledat del te slike z vecjo resolucijo pri povecavi ampak o tem tukaj mislim, da ne sprasujes. Nekaj preprostega si spravi v glavo, pa ti bo hitro jasno - pixl je pixl in naenkrat lahko sveti samo v eni barvi.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564182 (3511) anjica
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4017422 (16834) moat
»

Apple bojda pripravlja nove macbooke pro z visoko ločljivostjo Retina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
32680661 (65327) modicr
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733453 (30903) jajcar
»

Katero plazmo kupiti do 900.000 SIT?

Oddelek: Zvok in slika
273016 (2311) Jago

Več podobnih tem