» »

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka

«
1
2

Shagrath ::

LP

Imam sledeč problem:

Pred kratkim sem kupil HDMI kabel, dolžine 5m. Z njim sem povezal računalnik in TV. Slika na televizorju je izjemno lepa, a zvoka ni nikjer. Grafična kartica je ATI HD3850(nova), ki ima svojo 5.1 zvočno kartico, TV pa je LCD LG 37" HD ready (702p). Prosil bi vas za nasvet, kako priti do zvoka na TV.

Hvala!

Modri dirkač ::

Če se ne motim, moraš nastavit kot primarno zvočno ATI-jevo.
Everybody lies!

Shagrath ::

Pa bom potem na računalniku imel zvok, ker ko sem pred časom nastavil primarni zvok na grafični in nisem imel zvoka na PC?

KoMar- ::

Ne boš imel, jasno. Imel ga boš samo na TVju...

bewc74 ::

eden mi je rekel da je dvi samo za sliko;) tako da moraš zvok posebej priklopit na tv

Shagrath ::

bewc74: Tako je bilo na "starejših" grafičnih karticah. Novejše(med njimi je moja) pa imajo svojo 5.1 zvočno kartico, zato mislim da bi moral delat tudi zvok(preko kabla).:)

Modri dirkač ::

V starih časih ja, zdaj pa ne več ...;)
Everybody lies!

ender ::

Nekateri predvajalniki (npr. Media Player Classic), ti omogočajo izbiranje, kam naj se predvaja zvok. Glede na to, da TV verjetno uporabljaš za gledanje filmov, pusti kot primarno zvočno kartico tvojo običajno, v predvajalniku pa nastavi predvajanje zvoka na "grafično" kartico (mimogrede, če ti omogoča WaveOut in DirectSound, izberi DirectSound).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

DamijanD ::

A pa ima kartica DVI ali HDMI izhod?
IMHO: DVI prenaša samo sliko, HDMI pa tudi zvok. Torej, če imaš kabel DVI -> HDMI potem pride do TVja samo slika brez zvoka.

Modri dirkač ::

Fantje, no, dejmo se mal zbrat.

Nove grafične imajo "svojo" zvočno kartico in ja, zvok se prenaša tudi preko DVI-ja.:\
Everybody lies!

Kriko ::

Grafične imajo svojo zvočno..hmmmm ta je zanimiva teza!
kriko

Zheegec ::

Fantje, zadeva je sledeča;

Preko DVI gre SAMO in SAMO slika, torej če kupiš navaden DVI->HDMI kabel zvoka pač ne bo.

Grafične kartice ATI HD2600/HD2900 in pa HD3xx0 imajo vgrajeno zvočno kartico, zraven grafične kartice pride (ali pa tudi ne pride) posebni DVI->HDMI pretvornik, ki uporablja drugi link na DVI priključku za prenos zvoka. To je čisto njihov patent in ni po DVI standardu, prvi link pa še vedno uporablja za navaden video.

Torej, če želiš še zvok preko tvoje grafične kartice potrebuješ poseben DVI->HDMI pretvornik, ki pride (ali pa tudi ne, odvisno od pakiranja) zraven grafične kartice in pa HDMI-HDMI kabel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bewc74 ::

eh ja samo ta eletronika drvi sto nauro.uni dan sem prišel iz trgovine s tanrboljšo pc mašino za mastne dnarce,pa mi je poba na izhodnih vratih posmehjivo rekel naj to staro šaro vržem stran:))

Shagrath ::

Zraven grafične sem dobil ta DVI->HDMI pretvornik. Torej če kupim HDMI kabel, ki ima na vsakem koncu HDMI moški priključek, zvok bo?

KoMar- ::

Tako je.

LeBon ::

Kupil sem Gigabyte ATI Radeon HD 2600 XT. Pretvornik DVI-->HDMI NI bil priložen.

Kje ga naj dobim, kakšen predlog? V tujini v spletnih trgovinah jih najdem kar precej, pri nas pa brez uspeha.

Keyser Soze ::

Tako kot so rekli. DVI kabel je namenjen zgolj prenosu videa. Ima sicer kapacitete, da bi zmogel še zvok vendar ne vem kako je s pin-outi v tem primeru, če se poravnajo. Verjetno bi moral imeti dual-link kabel (prilagojen ATIjevem DVIju?).

Drugače pa imajo DVI-HDMI adapterje v vsakem merkurju, comtronu, ipd. Če ne drugega, greš pa v eno štacuno ala mlacom, funtech, agt, ipd. in vprašaš, če imajo morda kakšen adapter od ATIja viška. Nekje se te bodo že usmilili.
OM, F, G!

LeBon ::

Imam "klasičen" DVI-->HDMI adapter, ki pa ne "prenaša" zvoka, torej ni uporaben.

Zakaj mora biti točno ATI-jev, si lahko "tehnično" podrobno prebereš na linku

Kolega, ki dela v Comtronu, je prebrskal vse Comtron in Comshop poslovalnice in niso našli.

Če kdo kje izbrska, da se da kupiti/dobiti pri nas, se priporočam. Ali pa če je kdo dobil zraven grafične in ne potrebuje.

Shagrath ::

Uporabljam priložen dvi--->hdmi adapter(radeon HD3850) in imam zvok na TV8-) .

djpiky ::

Imam problem. Rad bi PC priklopil na lcdtv preko dvi. Vse priklopim vse lepo dela le zvoka pod nobenima pogojem ne spravim iz compa na tv zvočnike. TV ima hdmi vhod + 2cinch(bel, rdeč) za zvok. Tudi ko priklopim zvoka od rač. ni ampak je zvok od sioltv ki je priklopljen preko scarta.

Se pravi video povezava: dvi(grafična) ---->hdmi(tv)
zvok: jack(matična plošča)----------->rdeč in bel cinch(tv)

Zvok ne dela medtem ko slika raztura. Any idea?

ender ::

Ali ima tvoja grafična kartica vgrajeno zvočno, oz. ali ima priključek za zvok? Če nima, boš moral pogledat, če ti TV podpira sliko preko HDMI, zvok pa iz činč vhoda (tega vsi TVji ne podpirajo - tisti činči so pogosto aktivni samo če prikazuješ sliko preko S-Video ali kompozitnega vhoda).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

djpiky ::

moja grafična je foxconn 8600gts, na TV pa je poleg HDMI vhoda tudi 2 cincha, vsi prikljuški na tv so ločeni po segmentih scart, hdmi, composite..

Keyser Soze ::

AFAIK tole ne bo peljalo.

Če hočeš izkoristit funkcije HDMI boš moral kupit kakšno drugo grafično. Ali pa ločeno priključit zvok.
OM, F, G!

Al1000 ::

Tudi sam imam problem z zvokom. Sliko imam, zvoka ne. Notesnik (grafika NVIDIA GeForce&#174; 8400M GT)sem poskusal povezati preko HDMI kabla z Pionner PDP-LX508D. Ne vem kaksne vrste zvocna kartica je, pise da je Intel&#174; High Definition Audio compatible. Na obeh napravah TV in notesniku imam HDMI izhode. TV je preko navadnega audio kabla povezan na ojecevalec in ta na zvocnike. Ali se HDMI zvok pri tej povezavi iz TV na ojacevalec izgubi? Mogoce je problem v racunalniskih nastavitvah ali pa v tem da imam narobe zvezan TV z ojavevalcem? Prosim za nesvet.

Senitel ::

Pomojem ti TV ne zna sestavit videa iz HDMI in audio iz audio vhoda. Torej mora bit oboje na HDMI-ju, ali pa moraš sliko na TV prenest na povezavi, ki nima zvoka zraven.

Al1000 ::

Pomojem ti TV ne zna sestavit videa iz HDMI in audio iz audio vhoda. Torej mora bit oboje na HDMI-ju, ali pa moraš sliko na TV prenest na povezavi, ki nima zvoka zraven.


Poskusil sem se eno stvar. Ojacevalec sem odstranil in zvok peljal direktno na zvocnike. Zadeva je bila identicna. Slika je, zvok ne. Da ne bo pomote, ce peljem zvok preko cinca na TV zadeva deluje, imam sliko in zvok. Samo preko HDMI zvok ne deluje. Ali obstaja moznost da obstajajo HDMI kabli, ki prenasajo samo video signal in ne audio? Ce bi imel kaksno HD napravo bi to preizkusil, tako pa zal ne vem ce je problem v kablu.

Senitel ::

Tako ali tako se ti zvok in video prenašata po istih kablih (res fizično istih), ni ločenih pinov. Tako da ali boš tako zvok in sliko prenašal preko HDMI ali pa oboje po ločenih poteh.

Al1000 ::

Tako ali tako se ti zvok in video prenašata po istih kablih (res fizično istih), ni ločenih pinov. Tako da ali boš tako zvok in sliko prenašal preko HDMI ali pa oboje po ločenih poteh.


Ce prav razumem. Ce na HDMI vidim sliko potem bi moral dobiti tudi zvok. Jaz dobim ven samo sliko, torej je problem pri HDMI racunalniskih nastavitvah za zvok ali problem z zv. kartico, mar ne?

kitewing ::

Al1000 ::

Stvar dela. Problem so bile nastavitve na notesniku. Hvala za koristne nasvete.

MOBIKING ::

Čez HDMI dela prevrjeno slika in zvok.

Zvok bo delal če nastaviš:
-control panel
-sound and audio devices
-na vrhu klikneš tretji zavihek audio
-sound playback (tam kjer je naslikan zvočnik) izberi napr. ATI HD Audio output
-spodaj v kotu istega ekrana postavi kljukico Use only deafult devices

Tako bo sigurno delovalo.

LP

Al1000 ::

Čez HDMI dela prevrjeno slika in zvok.

Zvok bo delal če nastaviš:
-control panel
-sound and audio devices
-na vrhu klikneš tretji zavihek audio
-sound playback (tam kjer je naslikan zvočnik) izberi napr. ATI HD Audio output
-spodaj v kotu istega ekrana postavi kljukico Use only deafult devices

Tako bo sigurno delovalo.

LP


Tocno tako sem ze storil in zadeva dela.

Imam pa se en problem, vender ne vem ce jo to prava tema za ta blog.
Zvok iz vseh naprav, ki so povezane s TV je odlicen (DVD player, PS2, lastovka TV). Ce pa zelim gledati antenski signal pa slisim iz zvocnikov sumenje (iz enega zvocnika sumenje, drugi dela ok). Tako stanje je takrat ko so vse ostale napreve prikljucene ali izkljucene enako. Zamenjal sem tudi antenski kabel, a sumenje je se vedno prisotno. Ce kdo kaj ve o tem problemu naj napise ali pa mi pove kje se o teh problemih na forumu razpravlja. Hvala.

kitewing ::

Rad bi videl grafiko, ki ima vgrajeno zvočno kartico?

Modri dirkač ::

Rad bi videl grafiko, ki ima vgrajeno zvočno kartico?



ATI RADEON od mislim 2*** serije dalje, sigurno od 3*** serije dalje.
Everybody lies!

kitewing ::

Sigurno?

Zheegec ::

HD2600XT in novejše imajo, manjše od tega pa ne. Samo rabiš tudi njihov DVI-HDMI adapter, ne pa katerega koli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ender ::

Samo rabiš tudi njihov DVI-HDMI adapter, ne pa katerega koli.
Ja, ATI je nekaj zasral pri svojih karticah, normalno bi moral delati katerikoli DVI->HDMI adapter.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zheegec ::

Samo rabiš tudi njihov DVI-HDMI adapter, ne pa katerega koli.
Ja, ATI je nekaj zasral pri svojih karticah, normalno bi moral delati katerikoli DVI->HDMI adapter.

Saj deluje kater koli, samo ne bo zvoka... Ta njihov DVI->HDMI je malo drugačen, tako da rabiš prov njihovega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ender ::

Saj deluje kater koli, samo ne bo zvoka... Ta njihov DVI->HDMI je malo drugačen, tako da rabiš prov njihovega.
Zato pa pravim, da so zasrali.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Mavrik ::

Zakaj pa bi zasrali? DVI standard ne predvideva prenašanja zvoka. Zato ti noben DVI->HDMI konverter ne bo hotel zvoka dalje poslat. ATi je pač uporabil določene pine na DVIju za prenos zvoka (kar ni po standardu), zato tudi rabiš konverter, ki ni po standardu.
The truth is rarely pure and never simple.

ender ::

Zakaj pa bi zasrali? DVI standard ne predvideva prenašanja zvoka. Zato ti noben DVI->HDMI konverter ne bo hotel zvoka dalje poslat. ATi je pač uporabil določene pine na DVIju za prenos zvoka (kar ni po standardu), zato tudi rabiš konverter, ki ni po standardu.
Iz čisto preprostega razloga: HDMI nima nobenih dodatnih pinov za zvok, le-ta je preprosto vkodiran v video signalu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Senitel ::

Ja tole pač ne bo povsem držalo... Res da ni dodatnih pinov, ni pa zvok vkodiran v video signal. Zvok se pošilja med blanking intervali.
Zdej ATI bi lahko potencialno naredil svoje transmiterje, ki bi počeli prav to, ali pa združeval promet že na kartici sami (in ne v DVI->HDMI adapterju), ampak potem stvar ne bi bila standardna (brez DVI/VESA logota). Poleg tega bi se ATI moral začet ubadat še z transmiterji (ki se običajno pač kupijo pa je problem rešen).
Tako da oni po vsej verjetnosti pač streamajo HDMI audio del na drugi DVI-D port, kadar je ta neaktiven. Potem pa ta spliter (DVI->HDMI) preklaplja med videom na prvem DVI-D in zvokom na drugem DVI-D glede na blanking signale.

ender ::

Nekje sem bral, da imajo ATIjevi DVI->HDMI pretvorniki samo nekaj pinov povezanih skupaj, da signalizirajo kartici naj oddaja še zvok.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Senitel ::

Ali pa kakšen takšen trik ja. V nobenem primeru pa tega ne moreš naredit transparentno.

fire_3 ::

To je vse lepo in prav samo kaj pa mi ko mamo geforce-ke. jaz sem kupo adapter iz dvi na hdmi. kupo kabl hdmi (moški-moški). preklopim na lcd tv. slika ja zvok ne. mam pa še odzadi ko piše hdmi-in. in priklopim tja isto slika je zvoka ni. potem pa še preklopim zraven ta rdeči pa beli cinc za zvok v hdmi-in. potem pa je tak. ko pržgem tv zvok je slike ni kak pa dam clone pa slika je pa zvoka ni.

kakšna pomoč ?

Senitel ::

Praktično povsem isto kot za ATI... Če tvoja grafična kartica nima S/PDIF vhoda (vsaj nekateri GeForce 9, če že ne vsi), potem boš moral pozabit ali na HDMI ali pa na zvok. Če tvoja grafična ima S/PDIF vhod (in imaš ta vhod povezan na zvočno) uporabiš priložen DVI->HDMI konverter (in ne "kar enega iz lokalne trgovine" ali DVI->HDMI kabla) in stvar bo špilala.

igora ::

Sam imam pa problemček. Kupil sem pretvornik DVI-HDMI pretvornik. ko pa priklopim na hdmi kanal, mi začne monitor utripat (slika pride in izgine,) vendar je interval različen 5-15 sekund.
- Monitor je hp w2207h
- grafična je radeon 9250.
- prehod pa nekaj čudno miga na HDMI strani

malce sumim na prehod, da je slabo narejen, vendar zakaj potem je slika 15 s, preden pa je to začel delat pa je trajalo 5 min OK.

hvala

LexLuthor ::

LP

Imam sledeč problem:

Pred kratkim sem kupil HDMI kabel, dolžine 5m. Z njim sem povezal računalnik in TV. Slika na televizorju je izjemno lepa, a zvoka ni nikjer. Grafična kartica je ATI HD3850(nova), ki ima svojo 5.1 zvočno kartico, TV pa je LCD LG 37" HD ready (702p). Prosil bi vas za nasvet, kako priti do zvoka na TV.

Hvala!


Spelji zvok raje na receiver, boš imel vsaj kaj od 5.1 kanalov. Na televiziji itak vse samo cvili.

igora ::

Zadnjič nisem mel časa raziskovat.
Evo dones sem vzel še en računalnik. Hotel sem zamenjat grafične karte, ker sem opazil, da na drugem PC-ju dela normalno.
Toda grafične nista pasale (drugačna vodila). Potem pa sem spremenil resolucijo na prvotnem PC-ju na 1280*720 in je stvarca delala normalno dobre pol ure. Tako da s prehodom ne morebi nič narobe (tudi pri miganju ne izgubi slike).
Potem sem preklopil na osnovno resolucijo in evo tud tle sedaj dela že 20 min brez prekinitve.
V čem je problem?

Po zmanjšani resoluciji sem sumil da grafična ni sposobna tako hitro pricesirat.
Javim, če bo še kaj čarovnic!

croco ::

Jaz ima tudi problem z zvokom.

Grafična: ATI radeon 4870
TV: Sony LCD
Kabel: DVI to HDMI http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...
OS: win 7

V nastavitvah od zvoka mi piše da digital audio (HDMI) is not connected čeprav je kabel povezan, zvok dela in računalnik zazna tv kot 2 zaslon. Je težava da radeon ne zna pošiljati zvoka preko non genuine ati dvi to hdmi converterja ali je kašna druga težava?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvok preko HDMI? Misija nemogoče!

Oddelek: Zvok in slika
121908 (1424) damirez
»

Iz grafične kartice pride samo slika brez zvoka.

Oddelek: Zvok in slika
112236 (2022) damirez
»

dvi-hdmi povezava na tv

Oddelek: Strojna oprema
113236 (2390) davco
»

HDMI kabel ne prenaša zvoka?

Oddelek: Zvok in slika
327660 (6567) kontra
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305161 (4429) Primoz7

Več podobnih tem