» »

Umetna oploditev samskih žensk

Umetna oploditev samskih žensk

Temo vidijo: vsi

A. Smith ::

Pithlit je izjavil:


Ja. Sam te ureditve ponavadi povezujejo drugi interesi... ne samo nacionalnost. Poleg tega se te ureditve manjše, v njih pa se tudi ne gre za to da vsak skuša zase nagrabit čim več.

Manjše? Neprofitne? Koga ti hecaš?


So take ureditve meni drugače precej bolj všeč kot davki.

Meni tudi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Looooooka ::

Aja...ce bi bil referendum se ga ne bo udelezil.
Samo tok, da smo jasni, da nimam nobenga namena nekomu krast pravice.
Sam podpirat jih pa pac ne morem :)

Cervantes ::

Sam tko memgrede, me zanima, kakšna je razlika pri umetni oploditvi med poročeno in neporočeno žensko?

Akdo ve povedat, zakaj tle sploh gre?

PaX_MaN ::

Poglej komentarje k členom ob sprejemanju ZZNPOB.

Cervantes ::

Tam to nikjer ne piše. Vsi neki nakladajo o nekakšnih osnovnih celicah. Kot bi šlo za levkemijo ali AIDS.

korenje3 ::

jaz mislim da je umetno oplojevanje diskriminatorno. recimo ženska se lahko oplodi, jaz se pa ne morem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Rok Woot ::

Jah jaz sem pač proti. Jebiga sem moški in se mi zdi to nevarno.

Pithlit ::

A. Smith je izjavil:

Manjše? Neprofitne? Koga ti hecaš?

Nikogar. 1893? Drugi časi. Predvsem pa drugi interesi. Tudi mi smo lepo 'zastonj' zgradili večino infrastrukture. Še za časa prejšnje države. Pa v drugi svetovni so tudi marsikje hitro spravili skupaj marsikaj kar je bilo prej nemogoče.

Pravim da v takšni ureditvi kot vlada v 'zahodnih demokracijah' brez davkov za to in ono pač ne gre, če se nočemo odpovedat marsičemu kar se nam zdi povsem samoumevno.

Je pa to druga tema, komplet :D Dokaj zanimiva tudi.

vostok_1 je izjavil:

Metoda, da moški dobi otroka obstaja.

Ooooo stari. Out with it. Razloži mi kako se lahko moškega oplodi in poskrbi da ta plod donosi ter ga rodi.

Glede na to da sem brez maternice bi mi prišlo kar prav. Sem bila tudi že dokaj blizu fentanja same sebe zaradi tega.

korenje3 je izjavil:

jaz mislim da je umetno oplojevanje diskriminatorno. recimo ženska se lahko oplodi, jaz se pa ne morem.

Torej je diskriminatorno da ženski imajo rodila, moški pa ne. Kaj ima to veze z umetnim oplojevanjem pa ne vem.

Rok Woot je izjavil:

Jah jaz sem pač proti. Jebiga sem moški in se mi zdi to nevarno.

Pošteno. Fobično a pošteno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

dela ::

korenje3 je izjavil:

jaz mislim da je umetno oplojevanje diskriminatorno. recimo ženska se lahko oplodi, jaz se pa ne morem.


Ljudje z amputiranimi nogami pa mogoče mislijo, da je proizvajanje čevljev diskriminatorno, ker jih sami ne morejo obuti, ostali pa. Kaj bi jim reku, če bi se trudili za ohranitev/uveljavitev zakonske prepovedi vseh čevljev?

Pithlit ::

dela je izjavil:

Ljudje z amputiranimi nogami pa mogoče mislijo, da je proizvajanje čevljev diskriminatorno, ker jih sami ne morejo obuti, ostali pa.

Saj majo lahko proteze!

Fair or foul? Experts split over whether Pistorius has advantage

Vid'š... zdravi moški so diskriminirani!
Life is as complicated as we make it...

Cervantes ::

Rok Woot je izjavil:

Jah jaz sem pač proti. Jebiga sem moški in se mi zdi to nevarno.


Se strinjam. Nevarno ko hudič. Ker pol lahko celo dobiš otroka, to pa je hudičevo drago, tako zate, kot tudi za ostale davkoplačevalce.

Na koncu te pa še prijavi, da si ga zlorabljal in vsi bodo mislili, da si katoliški duhovnik.

Zgodovina sprememb…

dela ::

Pithlit je izjavil:

dela je izjavil:

Ljudje z amputiranimi nogami pa mogoče mislijo, da je proizvajanje čevljev diskriminatorno, ker jih sami ne morejo obuti, ostali pa.

Saj majo lahko proteze!


Ja, sam če bi vsi razmišljali kot korenje3 tud tega ne bi imeli. Ker je proizvodnja protez "diskriminatorna" do nas, ki imamo noge. Ta logika pač na koncu vodi do tega, da noben nima ničesar.

Edit: Aja, sem videl da si naslovila ravno to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

jype ::

Looooooka> zenska, ki noce bit v zvezi je ze v osnovi motena

Moški, ki hoče imet avto, je že v osnovi moten.

Aston_11 ::

Jinto je izjavil:

Pithlit:

Take narsicistične ženske poslat na psihoterapijo, ker imajo otroka le zaradi lastnih potreb. Posledice na otroku, ki živi s tako žensko, pa so potem katastrofalne.

Včasih se otroku (ženski), ne da omogočit vsega, kar si želi. So neke meje, tu je ena.

Postavljaj jih boš pa ti, ker veš, kaj je dobro za ženske.

Jinto ::

>Postavljaj jih boš pa ti, ker veš, kaj je dobro za ženske.

Jaz se zavzevam za svoje pravice, ne bi jih vzel drugim in meje lahko postavljam pri sebi.

Pravica do umetne oploditve, ampak na lastno odgovornost.
Ne vem kaj je najboljše za ženske, to one same najbolje vejo.

Z grožnjami in prisilo, pa ne bi rad sodeloval, oziroma kolikor se da malo, da me ne zaprejo (zaprete?) v kletko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

A. Smith ::

Pithlit je izjavil:


Nikogar. 1893? Drugi časi. Predvsem pa drugi interesi.

bullshit!!


Pithlit je izjavil:

Pravim da v takšni ureditvi kot vlada v 'zahodnih demokracijah' brez davkov za to in ono pač ne gre, če se nočemo odpovedat marsičemu kar se nam zdi povsem samoumevno.

To ne drži nujno. Jaz sem se recimo pripravljen odpovedati socialnemu/javnemu zdravstvu, če bi postalo zasebno dovolj poceni. Problem je pa v tem, da je zasebno zdravstvo drago, javno zdravstvo pa tako disfunkcionalno, da me bo ob hujš bolezni precej verjetno pobralo, preden bom prišel na vrsto.

Je pa res, to je ločena tema. Admini bojo zarenčali vsak cajt :) Obstaja na to temo na ST že debata.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> To ne drži nujno. Jaz sem se recimo pripravljen odpovedati socialnemu/javnemu zdravstvu, če bi postalo zasebno dovolj poceni.

Haha.

A. Smith> Problem je pa v tem, da je zasebno zdravstvo drago, javno zdravstvo pa tako disfunkcionalno, da me bo ob hujš bolezni precej verjetno pobralo, preden bom prišel na vrsto.

Če imaš dovolj denarja za zasebno zdravstvo se lahko brez skrbi preseliš v državo, kjer imajo takšnega.

Mandi ::

Bojim se, da predlagatelje referenduma bolj kot pravice (par deset) samskih žensk zanima (ponovno) lansiranje še ene nebistvene debate in s tem preusmeritev pozornosti z bolj pomembnih zadev, tako da se lahko v miru dokonča tranzicija (divja privatizacija še tistih treh javnih služb, ki so ostale). Debata je ravno prava za kaj takega - (skoraj) popolnoma brez pomena, a take sorte, da ima lahko prav vsakdo mnenje in tako zelo čustveno.

Če že želijo kaj dati na referendum (osvetliti pred javnostjo), je dovolj drugih vprašanj, ki prizadenejo resnično veliko otrok. Posvojitve, izterjave preživnin, nasilje v družini, pedofili za vogalom vsake druge cerkve, roditeljska pravica in obiski po ločitvi, idr.

Looooooka ::

Looooooka> zenska, ki noce bit v zvezi je ze v osnovi motena

Moški, ki hoče imet avto, je že v osnovi moten.

Dokler obstajajo pleh pichke(gayi included) ma cisto "dober" razlog. Sicer je nepotreben ampak dober.
Aja pa ce hoce bit nekje v 10ih in ne 60ih minutah tudi ni "slab" razlog.

jype ::

Skratka, moten.

Looooooka ::

Ne. Potreben. Torej definitivno manj moten kot zenska, ki noce biti v zvezi in se vec kot ocitno izogiba seksu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

jype ::

Looooooka> Ne. Potreben. Torej definitivno manj moten kot zenska, ki noce biti v zvezi in se vec kot ocitno izogiba seksu :)

Ne, ne... Moten. Povsem klinični primer za psihiatra. Če hoče avto, je mentalno bolan. Druge možnosti ni.

mat xxl ::

Pa se vam ne zdi, da bi bilo sprejetje takega zakona diskriminatorno za moške ??? Bom pojasnil zakaj.

Če se ženski omogoči brez moškega ob pomoči darovalca imeti otroka, potem bi moral zakon urejati zadevo, trudi obratnmo, da ko samski moški želi otroka, da mu priskrbi manjkajoči del oziroma nadomestno "mater" najem maternice za takega otroka.

Vem, da se zadeve na prvo žogo berejo NORO, samo če smo vsi enakopravni, bi morala vsaj v zakonu obstajati tudi taka možnost !
Sicer pa imajo ženske to možnost že danes z nekaj denarja v nam sosednjih državah ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

PaX_MaN ::

Če se ženski omogoči brez moškega ob pomoči darovalca imeti otroka, potem bi moral zakon urejati zadevo, trudi obratnmo, da ko samski moški želi otroka, da mu priskrbi manjkajoči del oziroma nadomestno "mater" najem maternice za takega otroka.

Če dec hoče met otroka, noče pa met ženske, je moten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

mat xxl ::

PaX_MaN je izjavil:

Če se ženski omogoči brez moškega ob pomoči darovalca imeti otroka, potem bi moral zakon urejati zadevo, trudi obratnmo, da ko samski moški želi otroka, da mu priskrbi manjkajoči del oziroma nadomestno "mater" najem maternice za takega otroka.

Če dec hoče met otroka, noče pa met ženske, je moten.


Se strinjam z tvojo navedbo samo a taka ženska pa ni motena ??? Torej enakost za vse, sicer nimam teh problemov samo na glas razmišljam.

Pithlit ::

mat xxl je izjavil:

Bom pojasnil zakaj.

Fail.

mat xxl je izjavil:

Če se ženski omogoči brez moškega ob pomoči darovalca imeti otroka, potem bi moral zakon urejati zadevo, trudi obratnmo, da ko samski moški želi otroka, da mu priskrbi manjkajoči del oziroma nadomestno "mater" najem maternice za takega otroka.

To pri nas ni omogočeno nikomur. Ne ženskam, ne moškim, ne samskim, ne poročenim...

Fer bi bilo da se samskim ženskam omogoči umetno oplojevanje, glede na to da je to omogočeno poročenim. Ker pa se nekaterim to zdi diskriminatorno... dajmo omogočit še umetno oplojevanje moških (tehnologija bo to prej ali slej omogočala - ampak saj mi nočemo da so ubogi moški diskriminirani, dajmo jim pravice kar vnaprej, za ziher).

mat xxl je izjavil:

samo če smo vsi enakopravni

Bi blo lepo če bi bili res. Pa ni.
Life is as complicated as we make it...

PaX_MaN ::

Če bi šli po isti logiki kot Primc & Co., se v RS že zdaj prodajajo otroci, pardon, nadomestno materinstvo tle laufa na polno(k je tolk luknast zakon, lololo, trololo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Mipe ::

V bistvu je problem v tem, da je pri nas mnogo premalo otrok. Zato je govor o umetni oploditvi. Načeloma bi moral to podpirati, glede na upad natalitete v Sloveniji, vendar... zaenkrat sem še na ograji glede tega. Ker bi moški brez partneric dokončno izviseli.

PaX_MaN ::

Sej to se že zdej dogaja. Kok je že, četrtina družin enostarševskih?

jype ::

Mipe> Ker bi moški brez partneric dokončno izviseli.

Kar je edino pravilno. Ženske se bodo pa potem med seboj plodile in končno ne bo več moških, posledično pa tudi ne lakote in vojn.

(Ker zdaj pa moški ne izvisijo, saj ga lahko namočijo, kar je njihov ultimativni in edini cilj, smisel in poslanstvo v tem vesolju.)

Mipe ::

Zate morda že, zame pa ne.

Matako ::

Meni se zdi pa umetna oploditev ena velika loterija. Pri naravni ženska saj takoj vidi, ali je fotr debil ali ne... pri umetni pa lahko kak ligav težek kreten pretenta sistem. Potem se pa punca kasneje sooči s težavnimi pubertetniki, retardi po fotru ipd.
/\/\.K.

jype ::

Matako> Potem se pa punca kasneje sooči s težavnimi pubertetniki, retardi po fotru ipd.

Semenske banke vedno pregledajo dedni material in če not najdejo zaporedje "JJ" reč vržejo ven.

Mipe> Zate morda že, zame pa ne.

O, ne, predvsem zate. Jaz sem že copata in pussy, tako da me imajo ženske rade in s tem nimam nobenih težav.

Looooooka ::

(Ker zdaj pa moški ne izvisijo, saj ga lahko namočijo, kar je njihov ultimativni in edini cilj, smisel in poslanstvo v tem vesolju.)

Biolosko ja.
Ampak nekje vmes smo se prepricali, da je bolj pomembno to, da ga namocimo se na Luni.
Kasneje so se nasli feministi, ki so pozabili na prvotni plan in nas zdaj zelijo prepricati, da je najbolj pomembno, da pridemo na Luno in tam kloniramo zenske.
To je problem iz "od ust do ust" zgodbic. Vedno se vmes najde nek pezde, ki zajebe zgodbo, ker je fous sosedovemu penisu.

jype ::

Looooooka> Vedno se vmes najde nek pezde, ki zajebe zgodbo, ker je fous sosedovemu penisu.

Vsa zgodba je namenjena temu, da se potreba po penisih, ki na svetu povzročijo toliko gorja, odpravi!

(Čeprav gre v resnici le za odpravo diskriminacije med ljudmi v zakonski ali izvenzakonski zvezi in ljudmi, ki niso v zvezi takšne vrste.)

(BTW, moškim, poročenim ali samskim, noben zakon ne prepoveduje oploditve z biomedicinsko pomočjo - to velja le za ženske.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PaX_MaN ::

jype je izjavil:

Matako> Potem se pa punca kasneje sooči s težavnimi pubertetniki, retardi po fotru ipd.

Semenske banke vedno pregledajo dedni material in če not najdejo zaporedje "JJ" reč vržejo ven.

Nja, to pa tolk kriči po diskriminatornosti da je treba nabavt čepke za ušesa.
Že kr vidim zahtevo za presojo ustavnosti kakega kalibra ker lahko babe izločijo njegov močefit ker jim, recimo, ni všeč njegov fris.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

jype ::

PaX_MaN> Že kr vidim zahtevo za presojo ustavnosti kakega kalibra ker lahko babe izločajo njegov močefit ker jim, recimo, ni všeč njegov fris.

Dokler se vsaka zase odloč je vse ustavno.

Če zakon pravi, da darovalci ne smejo bit plešasti, pol mamo pa problem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

jype, ne skrbi, ni črke J v DNA juhi.

Sicer pa nekako dvomim, da je osebnost gensko pogojena.

Looooooka ::

To si ti napisal.
Jaz sem napisal, da mora prej resiti svoje probleme, zamere in fobije, ki jih goji do moskih saj bo mogoce morala vzgajati moskega.

jype ::

Looooooka> Jaz sem napisal, da mora prej resiti svoje probleme, zamere in fobije, ki jih goji do moskih saj bo mogoce morala vzgajati moskega.

S tem naj se ukvarja psihiater, ne pa zakon.

Če maš ti lahko pravico do oploditve z biomedicinsko pomočjo, zakaj je pa Lojzka ne sme met?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

Jaz lahko sebe oplodim in nihce ne bo dvignil vsaj ene obrvi, ko bom kaj takega zahteval?
RLY?

jype ::

Looooooka> Jaz lahko sebe oplodim in nihce ne bo dvignil vsaj ene obrvi, ko bom kaj takega zahteval?

Noben zakon ti ne prepoveduje tega.

Lojzki pa.

(Čeprav ustava prepoveduje diskriminacijo na podlagi spola.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

Ko bom mel to moznost me bo zakon ustavil.
Nic bat.
Zakone po nepotrebnem pac ne bomo sprejemali. Ze tako ali tako za vecino butastih zmecemo cisto prevec denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Cervantes ::

Sovražim zakone.
(Grumpy Smurf)

jype ::

Looooooka> Ko bom mel to moznost me bo zakon ustavil.

Ne.

Looooooka> Zakone po nepotrebnem pac ne bomo sprejemali. Ze tako ali tako za vecino butastih zmecemo cisto prevec denarja.

Zakon, ki samskim ženskam prepoveduje karkoli, je nepotreben in po definiciji diskriminatoren (ker ženske, ki niso samske, pa lahko - kar je nezdružljivo z ustavo, v kateri izrecno piše, da nobena osebna okoliščina ne more biti podlaga za diskriminacijo v zakonu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cervantes ::

Pa kakšna je sploh razlika med samskimi in nesamskimi ženskami?

Mislim, fiziološko?

jype ::

Cervantes> Mislim, fiziološko?

Ena ma v teoriji penis (ki hodi za njo po štacunah).

Cervantes ::

Cervantes je izjavil:

Sam tko memgrede, me zanima, kakšna je razlika pri umetni oploditvi med poročeno in neporočeno žensko?

Akdo ve povedat, zakaj tle sploh gre?


Pa tegale mi tudi ne zna noben razložit.

jype je izjavil:

Cervantes> Mislim, fiziološko?

Ena ma v teoriji penis (ki hodi za njo po štacunah).


Ja, sem opazil. Ene vlečejo za sabo en voziček, a tisto je penis?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Cervantes> Pa tegale mi tudi ne zna noben razložit.

Amm, v resnici ni treba, da je poročena - komot je v izvenzakonski zvezi, le samska ne sme bit.

Tako se patriarhalna družba varuje pred prihajajočo feministično revolucijo.

Cervantes ::

A potemtakem je nesamska tudi lahko v izvenzakonski zvezi? Jest tle ne razumem zilch.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajci napravili miši s starši istega spola

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
228174 (6225) jype
»

Klinično oplojevanje Da ali Ne?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1016463 (5404) blue96
»

Umetno oplojevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26715237 (12889) Ljubavnik

Več podobnih tem