» »

Umetna oploditev samskih žensk

Umetna oploditev samskih žensk

Temo vidijo: vsi

mtosev ::

zelo verjetno ne bodo našli nič narobe z trenutno ureditvijo.
bomo pa vidli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dela ::

mtosev je izjavil:

A referendum on allowing unmarried women to have fertility treatment was held in Slovenia on 17 June 2001.[1] The proposal was rejected by 73.3% of voters, with a turnout of only 35.7%.[2]
če koga zanima

Aston_11 je izjavil:

Zakaj bi jih pa moral siliti, da bi imele moškega, če jim ne paše?

pol ne rabi imeti otroka. tud nikjer ne piše, da rabi imeti otroka. nihče ji ne brani, da si najde dedca in ima otroka.


Fertility treatment pa rabi za okras? Če je neplodna, lahk ima tud 100 dedcev pa ne bo zanosila. O teh primerih gre tukaj.

Če plodne ženske lahko otroka dobijo in vzgajajo brez partnerske zveze (seks z neznancem), kakšen je potem razlog, da neplodnim ženskam tega ne bi pustili (če že imamo rešitev za neplodnost)?

mtosev ::

tukaj se gre o tem, da nekatere eksplicitno nočejo dedca, ampak na vse načine hočejo imeti otroka brez dedca.
ne mešati tukaj oploditev za ženske katere bi želele zalositi, ampak brez pomoči ne morejo. tukaj se jim pomaga zanositi in dobijo moške spolne celice od svojega moža/fanta
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Kamran ::

Oj,

Sem proti, čeprav je to že stara reč.

Aston_11 je izjavil:

Zakaj bi bil diskriminatoren do moškega? Saj moškega ne moreš (zaenkrat) oplodit.
Cerkvi se bo zmešalo.

Ni finta v oploditvi, čeprav Junior je znana fantastika. Mislim, da je vprašanje pravic Očeta glede na in do otroka (videvanje, itn.).
Glede Cerkve/RKC/Vatikan -> Google (bible 7 hills destroyed)
Skratka so tisti, ki sledijo "inštituciji" in so tisti ki in zgolj le sledijo svojim pripadajočim-se verskim tekstom.

Mipe je izjavil:

Tako se bolj splača umetna oploditev in "odkup" novorojenca. To je trgovina z otroci. Možnost za vpletenost v to trgovino je pri samskih ženskah dokaj realna. Kako vemo, da s tem zakonom ne odpiramo novih tovarn otrok?

Še hujši primeri so, ko nosečo žensko ugrabijo, ji otroka ven izrežejo,... 8-O

jype je izjavil:

Mene pa zanima, čemu bi morale ženske na kakršenkoli način dobiti dovoljenje moških, da se lahko razmnožujejo s pomočjo medicine?

Mipe je izjavil:

zakaj mora to urejati zakon? Mar postajamo Kitajska?

Gre se za ustvarjanje prepada in načrtnega sovraštva med spoloma (Aaron Russo je marsikaj pojasnil v tistem svojem intervjuju "Reflections & Warnings). Ne gre se za metodo s katero se pridobiva nasledstvo, temveč za končno posledico (otrok), ki pa je od obeh oseb.
Ko se bo jedlo samo in zgolj še GSH, zaradi katere boš sterilen (pride po tretji generaciji - trenutno), potem bomo "nadgradnja Kitajske".

Mipe je izjavil:

Umetna oploditev brez darovalčevega privoljenja... to je pa šele absurd.

To se že sedaj dogaja, čeprav pod drugo (manj nasilno) preobleko (kriza) - klik!
Seveda imamo pa moški to moč, da pač ne darujemo/prodajamo svojih "vojaćkov" (to itak) in potem razne banke sperme preprosto propadejo (ker ni interesa), vendar razne vzpodbude (sperm donor of the month, ipd.) lahko gredo daleč v njihovem cilju uničenja temeljne družbene celice (družine). :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

dela ::

tukaj se gre o tem, da nekatere eksplicitno nočejo dedca, ampak na vse načine hočejo imeti otroka brez dedca.
ne mešati tukaj oploditev za ženske katere bi želele zalositi, ampak brez pomoči ne morejo. tukaj se jim pomaga zanositi in dobijo moške spolne celice od svojega moža/fanta


Saj plodne ženske imajo lahko otroka eksplicitno brez dedca (v smislu partnerske zveze), enostavno mu ne povedo, da so zanosile (ali da je njegov) in imajo svojega otroka. Če bi še malce manj plodne imele to možnost, bi se svet podrl? Zakaj je tebi tako pomembno, da ženska dobi mesno injekcijo namesto kakšne druge, če njej ni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Kamran ::

PS: Glede neplodnih žensk, ki hočejo nasledstvo, se je pa treba tudi vprašati ZAKAJ je recimo prišlo do takšnega stanja (?).

Pithlit ::

vostok_1 je izjavil:

Da samska ženska prostovoljno zanosi in vzgaja otroka je približno isto, kot da moški posvoji otroka in ga vzgaja. Kako je prišel otrok do te osebe je irrelevantno.

Torej moški zaradi možnosti samskih žensk do umetne oploditve... niso diskriminirani. Če seveda ne upoštevamo debilizmov.

Umetna oploditev moških je precej manj esencialna kot so ženske dojke. Če se že gremo debilizme se jih bomo šli na celi črti.

[st.citat p3947502]Da samska ženska prostovoljno zanosi in vzgaja otroka je približno isto, kot da moški posvoji otroka in ga vzgaja. Kako je prišel otrok do te osebe je irrelevantno.[/st.citat]
Torej moški zaradi možnosti samskih žensk do umetne oploditve... niso diskriminirani. Če seveda ne upoštevamo debilizmov.

Umetna oploditev moških je precej manj esencialna kot so ženske dojke. Če se že gremo debilizme se jih bomo šli na celi črti.

[st.citat p3947547]tukaj se gre o tem, da nekatere eksplicitno nočejo dedca, ampak na vse načine hočejo imeti otroka brez dedca.[/quote]
Za površne bralce ki imajo razum omejen z dolžino nosa... ja.

mtosev je izjavil:

ne mešati tukaj oploditev za ženske katere bi želele zalositi, ampak brez pomoči ne morejo. tukaj se jim pomaga zanositi in dobijo moške spolne celice od svojega moža/fanta

Vendar... ženska ki želi zanositi ampak brez pomoči tega ne zmore, je pa samska... pa zaradi takih kot si ti nima pravice do prej omenjene pomoči.

Zdaj pa tole zgoraj preberi parkrat dokler ne boš razumel pojma 'diskriminacija'.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

vostok_1 ::

@Pithlit

Možnost oploditve moškega bi bila mnogo bolj esencialna zadeva kot pa ženske dojke. Pomanjkanje materinega mleka je reden pojav, zakar je tudi lep trg nastal.

Diskriminirani so tako ali tako brez, da bi imeli kaj dosti besede pri tem. Z predlaganim zakonom pa je rub it in your face.

Tak zakon vsekakor je slab in pomankljiv ter, če bi bila dosledna, bi ga morala zavrniti oz dopolniti (vsaj na idejni ravni).

opeter ::

Ravno prejšnjič sem razmišljam, da je imel eden mojih starih znancev kar prav, ko je večkrat govoril, da bi bilo za celotno človeštvo bolje, če bi se človek v prihodonsti evolucijsko tako razvil, da bi bil dvospolnik, oziroma, v kolikor bi to želel, lahko sam sebe oplodil in rodil potomca.

Potem bi izginile vse te razlike moški-ženska, razni bedni zakoni in regulative, da rabiš dva "starša" za vzgojo itn.
Pri nekaterih živalih oz. živalskih vrstah to deluje, zakaj ne bi še pri človeku?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dela ::

Glede "diskriminacije moških" pri tem: saj dvomim, da je med zagovorniki pravice do umetne oploditve samskih žensk kdo, ki je proti razvoju umetne maternice za moške, sploh pa proti vbrizgavanju genskega materiala moških v druge moške (za tiste, ki to želijo). Go ahead zaradi mene, nimam najmanjšega ugovora, dam tudi svoj glas za to.

mtosev ::

opeter je izjavil:

Ravno prejšnjič sem razmišljam, da je imel eden mojih starih znancev kar prav, ko je večkrat govoril, da bi bilo za celotno človeštvo bolje, če bi se človek v prihodonsti evolucijsko tako razvil, da bi bil dvospolnik, oziroma, v kolikor bi to želel, lahko sam sebe oplodil in rodil potomca
no thx. ne rabimo se igrati boga. kak nas je naredila narava je čisto ok. če se bomo igrali bomo na koncu zajebali človeštvo. narava je že večkrat pokazala, da se igranje s raznim stuff ni pametno. že zdaj ima človeštvo dovolj problemov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dela ::

To rečeš tudi takrat, ko zboliš? Ali greš pridno po antibiotioke?

Aston_11 ::

Igranje boga se začne od prvega zdravnika in antibiotika dalje.

opeter ::

mtosev je izjavil:

no thx. ne rabimo se igrati boga. kak nas je naredila narava je čisto ok. če se bomo igrali bomo na koncu zajebali človeštvo. že zdaj ima človeštvo dovolj problemov


Kdo pa pravi, da se to čez n let oz. čas ne bo zgodilo kot "naravni" proces? Oziroma samo od sebe?
Mogoče pa bodo nekateri hoteli ta "naravni" pojav preprečiti, da ostane vse po "starem", pa bodo novi cirkusi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mtosev ::

če bo to naraven proces je ok.

dela je izjavil:

To rečeš tudi takrat, ko zboliš? Ali greš pridno po antibiotioke?
nope. imam alergijo na večino zdravil in sn večino lajfa preživel brez antibiotikov. že dolgo časa je, da sn spil sploh kakšen antibiotik
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dela ::

Saj ženske bi se tud dale večinoma umetno oplodit sam enkrat al pa dvakrat.

dope1337 ::

Mipe je izjavil:


Po drugi strani pa moški nima absolutno ničesar. Samo zaprosi lahko za posvojitev. Recimo, da bi jaz, ki sem samski in brez otrok, hotel imeti otroka, recimo deklico. Ja, vem, kaj si mislite, pokvarjenci.


Nevem če je že pri nas sledeča praksa ampak vseeno je omembe vredna.

Ni tvoja edina možnost, da posvojiš otroka. Lahko tudi neko "prostovoljko" plačaš, da nosi tvojega otroka, po porodu se pa odpove materinskim pravicam. Seveda praksa tukaj kaže, da se nekatere po porodu premislijo in obdržijo otroka (vem, da sem že bral o teh primerih - kako potekajo stvari iz pravnega vidika, se mi ne sanja).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

opeter ::

dope1337 je izjavil:

Ni tvoja edina možnost, da posvojiš otroka. Lahko tudi neko "prostovoljko" plačaš, da nosi tvojega otroka, po porodu se pa odpove materinskim pravicam. Seveda praksa tukaj kaže, da se nekatere po porodu premislijo in obdržijo otroka (vem, da sem že bral o teh primerih - kako potekajo stvari iz pravnega vidika, se mi ne sanja).


Ali kaj takega obstaja tudi pri nas?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pithlit ::

Nadomestno materinstvo je, AFAIK, prepovedano.

vostok_1 je izjavil:

Možnost oploditve moškega bi bila mnogo bolj esencialna zadeva kot pa ženske dojke.

Bi bila. Tako pa ni. In ker ni, je tvoje bluzenje (ker to pač ni nič drugega kot ravno bluzenje) o diskriminiranih moških... popolnoma brezpredmetno.

Sem ti že rekla... ko boste imeli možnost bit oplojeni in noseči... in tako imeli možnost rojevanja otrok... vas bom 100% podprla (bi rekla 1000%, pa nekako nima smisla).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

mailer ::

Ampak zanimivo, da tudi samski moški ne more posvojiti otroka, če ni z njim v sorodu, pa še takrat gre čez veliko preverjanja. Ženska pa lahko dobi otroka kadarkoli, saj ni nujno, da jo umetno oplodijo. Gre za vikend nekam ven in si najde enga všečnega fanta za eno noč, ne uporablja kontracepcije in je to to. psihičnih testov za materinstvo pa še ne delajo, bi bil takoj vik in krik.

Pithlit ::

mailer je izjavil:

Ampak zanimivo, da tudi samski moški ne more posvojiti otroka, če ni z njim v sorodu, pa še takrat gre čez veliko preverjanja.

To sploh ni zanimivo ko ti enkrat jasno da mu posvojitve ne brani nihče.

V teoriji. Je pa bilo že večkrat povedano (ne samo v tej temi) da je pri nas praktično nemogoče. Tudi za poročene hetero pare.
Life is as complicated as we make it...

opeter ::

To pomeni, da pri nas zakonodaja ni dovolj fleksibilna. Ali pa je problem v ljudeh, da nočejo to sprejeti?
To velja tako za "nadomestno materinstvo" kot za posvojitve.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pithlit ::

Glede posvojitev... temu 'namenjenih' preprosto ni (no, so... ampak jih je izredno malo - pri nas se prakticira rejništvo).

Glede nadomestnega materinstva pa... ne vem. Domnevam da se uni tam zgoraj bojijo 'zlorab' in tole nekako enačijo s prodajo organov (za transplantacije). Mogoče tudi neke vrste trgovino z ljudmi. Ampak še enkrat: špekuliram in ugibam.

*edit* 'izrednono' ni beseda...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

PaX_MaN ::

mailer je izjavil:

Ampak zanimivo, da tudi samski moški ne more posvojiti otroka, če ni z njim v sorodu, pa še takrat gre čez veliko preverjanja.

Ne vem zakaj ga ne bi smel/mogel.

jype ::

mtosev> zelo verjetno ne bodo našli nič narobe z trenutno ureditvijo.

Ne. Nemogoče je, da ne bi našli nič narobe z ureditvijo, ki za ženske, ki so v zvezah, predpisuje drugačne reči kot za samske ženske.

Aston_11 ::

PaX_MaN je izjavil:

mailer je izjavil:

Ampak zanimivo, da tudi samski moški ne more posvojiti otroka, če ni z njim v sorodu, pa še takrat gre čez veliko preverjanja.

Ne vem zakaj ga ne bi smel/mogel.

Eno stran nazaj sem citiral zakon, da lahko. Je pa res, da v praksi delajo na CSD delavke, ki se nekako otepajo zakonodoje kot nebodijotreba.

mtosev ::

nekateri tukaj boste kr razočarani ko bo prišla odločitev. oh well bo vsaj zanimivo pol>:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vostok_1 ::

Pithlit je izjavil:

Nadomestno materinstvo je, AFAIK, prepovedano.

vostok_1 je izjavil:

Možnost oploditve moškega bi bila mnogo bolj esencialna zadeva kot pa ženske dojke.

Bi bila. Tako pa ni. In ker ni, je tvoje bluzenje (ker to pač ni nič drugega kot ravno bluzenje) o diskriminiranih moških... popolnoma brezpredmetno.

Sem ti že rekla... ko boste imeli možnost bit oplojeni in noseči... in tako imeli možnost rojevanja otrok... vas bom 100% podprla (bi rekla 1000%, pa nekako nima smisla).


Metoda, da moški dobi otroka obstaja. Če pa ti smatraš, da je to privilegij le tistih, ki lahko po naravni poti dobijo otroka, potem diskriminiraš.

Jinto ::

Sem za, ampak pod pogojem da država ne bi financirala žensk, ki se za to odločijo.

(pravzaprav bi ukinil vse vrste državnih pomoči).

Aston_11 ::

No, tako povej. Pa je proračun takoj v plusu, ko se sociala, vse subvencije, podpore in izdatki ukinejo. Pa da se izenači, ukinemo kar kliniko za zdravljenje neplodnosti, da ne bodo niti ženske, ki imajo partnerja, v prednosti pred ženskami brez partnerja. Pa ko smo že pri tem, dajmo še porodnišnice ukinit, da bo res vse naravno, pa mimogrede prečistimo populacijo še z ukitvijo kar vseh zravil. Da se prišpara!!

Jinto ::

Tako je.

(To kar omenjaš bo sicer obstajalo, ampak bo privatno).

Jinto ::

Sicer šparanje ni moj cilj (to si ti prinesel noter), ampak omejevanje pravic nekoga, kjer se začnejo pravice drugega.
Financiranje žensk, ki se za to odločajo ni v mojem interesu in mislim da ni tudi v interesu drugih moških, ki že tako ali tako plačajo večino davkov, dobijo pa najmanj nazaj.

Vajenc ::

5. člen ZZNPOB je budast. Imel bi smisel, če bi npr. prepovedali ločitve in kaznovali ženske, ki zanosijo pred poroko. Ker nam je vsem jasno, da je to pri nas preživeto, je passe tudi 5. člen ZZNPOB.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

A. Smith ::

Jinto je izjavil:

Sicer šparanje ni moj cilj (to si ti prinesel noter), ampak omejevanje pravic nekoga, kjer se začnejo pravice drugega.
Financiranje žensk, ki se za to odločajo ni v mojem interesu in mislim da ni tudi v interesu drugih moških, ki že tako ali tako plačajo večino davkov, dobijo pa najmanj nazaj.

Se globoko strinjam s tem mnenjem.
In me hkrati veseli, da je zapisano. Nikakor ne bi želel ženskam odrekati poti do materinstva, umetna oploditev je zanje dobra. A zakaj bi moral jaz pod davčnoprisilo financirati družine, katerih član ne bom?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dstr17_ ::

Davki so ravno toliko prisila kot prometni predpisi. Neka pravila je treba imeti, da sistem lahko deluje.

Vajenc ::

A zakaj bi moral jaz pod davčnoprisilo financirati družine, katerih član ne bom?

Medgeneracijska solidarnost? Ti njemu plačaš življenje on pa tebi penzijo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

A. Smith ::

Medgeneracijska solidarnost bo delovala še 20 let, potem bo pa prenehala obstajati, IMHO. It's the math, stupid!
Davki so ravno toliko prisila kot prometni predpisi. Neka pravila je treba imeti, da sistem lahko deluje.

Ja, ampak če/ko se tehnika v prometu močno spremeni, ji morajo tudi predpisi slediti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Vajenc ::

Medgeneracijska solidarnost bo delovala še 20 let, potem bo pa prenehala obstajati

Prov, če tko misliš. Jaz mislim, da bomo le dalj časa delali. Kaj pa ostala solidarnost v zdravstvenem zavarovanju. A se razburjaš tudi zaradi sladkornih bolnikov, ki jih "prisilno" financiraš.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

A. Smith ::

Saj se ne razburjam, v nobenem slučaju. Samo izražam mnenje. Sladkorni bolniki, ki jih financiram, me pa ne motijo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Vajenc ::

Sladkorni bolniki, ki jih financiram, me pa ne motijo.

Ker se ti zdi zdravljenje sladkornih bolnikov pomambnejše od zdravljenja neplodnosti ali ker nočeš prisilno financirati družine, katerih član ne boš? Če je prvo te razumem, v drugem primeru pa bi moral vedeti, da praktično z vsemi davščinami financiraš družine, katerih nisi sam član.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Jinto ::

Vajenc:

Omogočanje nekomu življenja, je... po občutku bolj pomembno od financiranje nekomu, da ima otroka, domačo žival ali Ferrarija.

Kaj pa tebe ne moti, da z podpiranjem davkov podpiraš prisilo, nasilje in tlačanstvo?

Pithlit ::

Jinto je izjavil:

da ima otroka, domačo žival ali Ferrarija.

otrok = domača žival = ferrari?

Ti pa ziher sploh ne veš kakšne travme doživljajo nekatere ženske ker ne morejo imeti otrok.

Jinto je izjavil:

Kaj pa tebe ne moti, da z podpiranjem davkov podpiraš prisilo, nasilje in tlačanstvo?

Brez davkov bi ti še naprej živel nekje v srednjem veku. Tako pa imaš ceste, (relativno) poceni energijo pa še malo morje drugih stvari... saj veš, malenkosti, kot so penzije, javno šolstvo, zdravstvo...
Life is as complicated as we make it...

A. Smith ::


Ker se ti zdi zdravljenje sladkornih bolnikov pomambnejše od zdravljenja neplodnosti ali ker nočeš prisilno financirati družine, katerih član ne boš? Če je prvo te razumem, v drugem primeru pa bi moral vedeti, da praktično z vsemi davščinami financiraš družine, katerih nisi sam član.

Prvo, delno pa tudi drugo. Drugega se zavedam in se zavzemam, da se omeji (ne odpravi).


Brez davkov bi ti še naprej živel nekje v srednjem veku. Tako pa imaš ceste, (relativno) poceni energijo pa še malo morje drugih stvari... saj veš, malenkosti, kot so penzije, javno šolstvo, zdravstvo...

Obstajajo družbene ureditve, ki ne poznajo davkov. Tudi v takih ureditvah ceste nastanejo, pač po drugih principih, recimo crowdfunding. Zaradi davkov ni energija cenejša NIČ, NADA ZILCH. Mislim, da bo praksa pokazala tudi določene resnice glede pokojninskega sistema, šolstva in zdravstva, dovolj kmalu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Jinto ::

Pithlit:

Take narsicistične ženske poslat na psihoterapijo, ker imajo otroka le zaradi lastnih potreb. Posledice na otroku, ki živi s tako žensko, pa so potem katastrofalne.

Včasih se otroku (ženski), ne da omogočit vsega, kar si želi. So neke meje, tu je ena.
Tudi otrok gre čez agonije, ko ne dobi kar hoče. Ampak včasih je za otroka dobro ravno to, da se mu ne ustreže.

Brez davkov bi ti še naprej živel nekje v srednjem veku. Tako pa imaš ceste, (relativno) poceni energijo pa še malo morje drugih stvari... saj veš, malenkosti, kot so penzije, javno šolstvo, zdravstvo...


To je pa en velik bluz. Koliko teh stvari, ki jih omenjaš pa je izumila/omogočila država, koliko pa posamezniki izven okvira države?

penzije, javno šolstvo, zdravstvo


In res dobro rešujejo naštete probleme.

opeter ::

A. Smith je izjavil:

Mislim, da bo praksa pokazala tudi določene resnice glede pokojninskega sistema, šolstva in zdravstva, dovolj kmalu.


Točno tako in žal se moram s tem strinjati. To bomo zelo kmalu občutili (skoraj) vsi na lastni koži.
Primer: današnji sistem upokojencev je v prihodnosti nevzdržljiv. Že zelo kmalu bomo zelo-zelo blizu magični števili 800.000 upokojencev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pithlit ::

A. Smith je izjavil:

Obstajajo družbene ureditve, ki ne poznajo davkov. Tudi v takih ureditvah ceste nastanejo, pač po drugih principih, recimo crowdfunding.

Ja. Sam te ureditve ponavadi povezujejo drugi interesi... ne samo nacionalnost. Poleg tega se te ureditve manjše, v njih pa se tudi ne gre za to da vsak skuša zase nagrabit čim več.

So take ureditve meni drugače precej bolj všeč kot davki.

Jinto je izjavil:

Take narsicistične ženske poslat na psihoterapijo, ker imajo otroka le zaradi lastnih potreb.

Ane. Ženska ki si želi otroka je narcistična.

Dajmo pozabit da je v večini primerov naraščaj biološka potreba. In da nezmožnost imeti otroka lahko pusti hude posledice.

Jinto je izjavil:

Včasih se (otroku) ženski, ne da omogočit vsega, kar si želi. So neke meje, tu je ena.

Res je da se včasih ne da omogočit vsega. Umetno oplojevanje pa je na voljo, je relativno dostopno in preprosto. Ampak zaradi kapric par bedakov ki mislijo da so oklicani za 'urejanje' življenj žensk... se jim pač prepove dostop do tega. Brilijanto.

Jinto je izjavil:

Tudi otrok gre čez agonije, ko ne dobi kar hoče. Ampak včasih je za otroka dobro ravno to, da se mu ne ustreže.

Ja. Predvsem zato ker se otrok včasih (pravzaprav dokaj pogosto) ne zaveda posledic svojih želja. Primerjat otroka z odraslo žensko (ki je povrhu vsega zelo verjetno kar nekaj let premišljala o vzrokih ter posledicah) je pa abotno.

Jinto je izjavil:

To je pa en velik bluz. Koliko teh stvari, ki jih omenjaš pa je izumila/omogočila država, koliko pa posamezniki izven okvira države?

Kakšno vezo pa to ima? Z davki se omogoča povečanje skupne blaginje.

Jinto je izjavil:

In res dobro rešujejo naštete probleme.

Ponovno, to nima neke grozne veze. Kljub temu pa... če bi torej te probleme rešili dobro, bi pa bilo z davki vse v redu? Torej... smo za skupnost, vendar le dokler nam gre dobro. Ko nam gre slabo pa hit vsak zase kot prase?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

T-h-o-r ::

ja, seveda ima vsaka ženska otroka zaradi lastnih potreb

nagon kickin' in, jo'
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Jinto ::

@Pithlit

Teorija iz psihoanalize je, da ženske, ki tako močno potrebujejo otroka, so narsicistične in prenašajo narsicizem naprej svoje otroke. Te ženske izrabljajo svoje otroke za zadovoljevanje lastnih potreb, namesto da bi same skrbele za potrebe otroka. Tak otrok namesto zdrave osebnosti razvije osebnost, ki zadovoljuje potrebe matere - iz vloge otroka so potisnjeni v vlogo odraslega, mater pa je otrok.
Take ženske rabijo strokovno in čustveno pomoč pri zadovoljevanju lastnih temeljnih potreb, potem pa naj imajo otroka.
Ena od temeljnih potreb pa je zmožnost preživljanja samega sebe.
Ko bo taka ženska zmožna preživljat samega sebe in zraven še svojega otroka, potem pa naj dobi umetno oploditev.

Če pa mora družba nositi posledice njene odločitve, kaj je taka ženska, če ne otrok?
In kaj je drugega kot narcisizem to, da taka ženska pričakuje, da bojo za posledice njenih dejanj odgovorni drugi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

Looooooka ::

High five @ Jinto.

Sam ne bi hotel mame, ki ne bi prvo znala resiti svoje probleme in motnje, ki jih ima do moskih. Razen ce bi bila lezbijka :)

Pa se to samo ce bi bila v zvezi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Looooooka ::

Looooooka> Fuck them all.

Vsaj nekatere bodo tako lahko dobile otroka brez umetne oploditve, kajne?

Mene pa zanima, čemu bi morale ženske na kakršenkoli način dobiti dovoljenje moških, da se lahko razmnožujejo s pomočjo medicine?

Sem ze petstokrat rekel, da me za pravice zensk/moskih, ko se gre za otroke ne zanima.
Tud glede gayev sem si recimo ze premislil.
Mene frustracije samskih bab resnicno ne zanimajo. Ni pa cist nobene potrebe, da bi kot druzba proaktivno delali na samohranilkah. Ce je moski kreten se ga pac losa. Ampak again...zenska, ki noce bit v zvezi je ze v osnovi motena in otrok najverjetneje konca kot neko zdravilo, ki tako ali tako ne bo delovalo.
Neki govori o tem, da so jo preveckrat razocarali -> slabic, quitter, ki konca ob prvemu problemu.
Govori o tem, da jih "ne potrebuje, ker zmore vse sama" -> spet neki problemi in zamere proti moskim, ki jih mora prej resit.
Konec koncev je lahko ta otrok fant. Bo treba potem pazit, da ne bo on zrtev te "zrtve".
Just say no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajci napravili miši s starši istega spola

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
228165 (6216) jype
»

Klinično oplojevanje Da ali Ne?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1016462 (5403) blue96
»

Umetno oplojevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26715237 (12889) Ljubavnik

Več podobnih tem