» »

problem z gfk radeon 9000 pro in TV-outom

problem z gfk radeon 9000 pro in TV-outom

mitjaxp ::

dovgo časa sem si želel gfk z TV outom in končno sem se tudi na podlagi slo-techovega foruma odlocil in kupil gfk saphire radeon 9000 pro drugace je vse ql imam pa probleme pri priklopu tv-ja kupil sem kabel ki ga priklopis na scart na tv-ju in na tv out na grafični vse sem priklopil sedaj pa ne vem kako naj prikazem sliko na tv-ju poizkusil sem kot pise v help tako da pod display izberes tv vendar ga ne morem izbrati prilozil sem tudi sliko tega okna. Ko zazenem nek test ki ga dobis zraven driverjev mi javi da ne zazna directx in pa da ni instaliran capture driver mogoce je to (tudi prilozena slika okna) problem vendar sem ze vse poizkusil celo xp-je sem na novo nalozil in instaliral na novo directx8.1 VSE BREZ UCINKA.

Ce mi lahko kdo kakorkoli pomaga bi mu biv res hvalezen saj sem dav 25k za novo graficno u bislvi le zaradi TV outa in bi res rad to zrihtu.

aj tv imam pa evelux 72 star priblizno 2 leti


Penderecki ::

Pred ca. 4 urami mi je kolega iz tujine prinesel SAPPHIRE Radeon 9700 dvi+tv-out.
Imam popolnoma enak - identičen problem kot Mitja. Povezava : S-video - S-video.
Vljudno prosim za bolj detaljno pomoč (sem naložil najnovejše driverje, pa ni pomagalo)

Pripomnim naj, da sem prej imel GeForce, ki je imela zelo enostavno nastavitev za Tv.
Slika na TV je bila odlična.

Matek ::

A sta potegnla ATi Control Panels dol?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mitjaxp ::

dobu sm ze zravn driverjev ta program pa tud vse najnovejae driverje in skratka vse kar sem lahko zdovnloadal z ati-jeve strani za to kartico vseen ne dela

Res prosim vse za kakrsnokoli pomoc ker sem raskiru 25ksit prigaranga dnarja sam zarad tv-outa zj pa nc od tega:'( :O

Penderecki ::

Vljudno naprošam imetnika kartice ATI Radeon , da mi posreduje nekaj nadvse dragocenih informacij v zvezi z inštaliranjem "čudežne kartice".
Kdo lahko pride k meni in mi pomaga iz zagate.

E-mail: akhenaton@email.si

Lp

Penderecki ::

P.S.
Sem iz Maribora
Zlatko

Clemento ::

Jaz nimam nobenih problemov...khm....mogoce je kaj z kabli?
Meni tudi ne dela direk v svideo na TV ampak mam preko scarta speljano
(ker drugace mi sploh v drajverjih ni zaznalo TVja).
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

mitjaxp ::

ka pa ko zazenes on ati-jev test a ti javi kako napako ker jst mam tu prek scarta speljano pa ne dela

rakusj ::

Mogoče pomoč za tiste ki imajo č/b sliko ali pa nobene.
Obstajata 2 vrsti SCART priključkov, na enih sprejema composite video input ki ga pripelje na 20 PIN, S-video pa loči signal na Chrominence in Luminence (Y in C), kar se na ekranu odraža kot č/b slika. Stvar se reši, da pri s-video kablu "zlotate" skupaj oba signala in date vmes kondenzator, še lažje pa je iti v Big-bang in za 2000 sit kupite vmesnik, ki spremeni s-video v kompozitni kabel in vse skupaj zvežete na scart preko RCA (činič) kabla. Meni na ATI9500Pro dela kot urca....

mitjaxp ::

bom probu to naredit sam vseen me zanima zaka mi javi napako v zvezi z directx in capture driverjem pa sm probu vse mogoce tud directx 9 sm dav gor pa ne zazna tuki bom se enkrat pokazav screnshote ker vidim da zgornji ne delajo

tukaj vidite da mi ne zazna tv-ja:


tukaj pa vidite rezultate testa ki ga dobis zraven driverjev

mitjaxp ::

zrihtu sm prav si mev rakusj thx. zj pa grem veselo gledat filme:\ :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579634 (18963) Dominator
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245833 (4912) jamabama007
»

Vivo na Radeon 9000

Oddelek: Zvok in slika
231553 (1339) polde66
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253251 (2784) romario
»

TV-out, S-Video --> scart slika

Oddelek: Zvok in slika
101865 (1634) speedy

Več podobnih tem