» »

Vivo na Radeon 9000

Vivo na Radeon 9000

Vrocipes ::

Imam grafo radeon 9000, ki im a VIVO.....

Priklopil sem videorekorder preko scart (In) v grafično in WDM original driverje in mi
virtualdub še vedno ne zazna driverjev oz videorekorderja!!!
Kaj je narobe=?????????????

Nutcracker ::

Predvidevam, da ti skušaš dobiti sliko iz VCR na PC. Kajti, če je temu tako, potem ti rabiš scart (out) in ne (in).

Vrocipes ::

Sem se zmotil, saj imam scart Out!!
No tako je bilo najprej sem namestil neke wdm gonilnike ki mogoče niso bili za mojo grafo!!
Zdaj pa sem namestil Service pack 1 in original WDM driverje....je lahko krivo da uporablja tiste stare driverje?????
Kaj storiti??????

Nutcracker ::

Probaj še namestiti ATI multimedia center (Video In) in tam v nastavitvah nastavi na composite, lahko pa poskusiš tudi v Windows Movie Maker, pa uporabi funkcijo Snemaj, potem Spremeni napravo in Konfiguriraj, nato pa tam nastavi vse potrebno (PAL B, Composite)

Vrocipes ::

Problem je v tem, da mi me zazna videorekorderja, prikaže se mi le kot Tv - out - televizor...
Scart je sigurno OUT ...... Nevem kaj bi še lahko bilo???
Ideje????????????????????????'''
Prosim če mi kdo pomaga ker to nujno rabim !!!!
Hvala

Big_Al ::

Mislim, da so problem driverji CATALYST 3.9 oziroma 3.10. Sem zadnjič instaliral HIS RADEON 9200 VIVO 128MB z driverji 3.10 na eno mašino in video IN javi napako, instaliram 3.8 - dela, sprobam 3.9 ne dela. Nazaj na 3.8 in dela BP. Je pa finta da morem stalno zagnat MMC Video IN, da dobim čist Video IN signal v drugih programih (VitrualDub, Pinnacle ipd). Če ima kdo rešitev na dan z njo!!

Vrocipes ::

Bom poskusil....a naj kar povozim verzijo 3.10 ?????
Ali imajo tele driverji 3.8 že WDM driverje?????????

Vrocipes ::

Dogaja se isto!!!
Kaj bi še lahko bilo narobe?
????????????

Big_Al ::

Kako ali imajo WDM driverje???

Control Panel - Dodaj Odstrani Programe - Odstrani ATI display driver, control panel, MMC (vse kaj je ATI). Zbriši začasno ATI mapo, ki si jo kreiral pri intalacijah driverjev. Najverjetneje je c:\ati. Restart mašine, ko ti javi novo opremo (grafika) - prekliči, prekliči - dokler ne dobiš čistega desktopa.

Instaliraj vse 4 pakete posebaj. WDM Driver, Display Driver, Control Panel (Vse CATALYST 3.8) , MMC (probaj 8.7). Nato instaliraj najprej WDM takoj zatem brez restarta Display Driver - restart. Control Panel - restart. MMC. Če takrat ne dela sprobaj nekako preverit če je kabel OK. Če imaš VCR, probaj s povezavo VCR na TV in poglej če dobiš sliko na AV in. Drugač pa.... mi zmanjkuje idej. Aja - pa seveda preverit da uporabljaš tapravi konektor na grafični kartici;) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Big_Al ()

Vrocipes ::

Še vedno ne deluje!!!!!!!!
Ko installiram WDM driverje mi sploh ne zazna ničesar novega!!
Bi med installacijo moral imeti že videorekorder in kable priklopljene???
Ali v čem je finta????
Mislim da je finta čisto majhna in dovolj velika da te j*** u glavo!!

polde66 ::

če te jest prov zastopm bi ti rad video speljal v kompjutr?
če je zadeva taka potem potrebuješ program za zajemanje VIDEA - SLIKE, to sliko ti bo pa iz videa zaznal šele ko boš pravilno kable speljal, se pravi iz videa out in v računalnik in, pa še ko mu boš v programu za zajemanje pravilno določil zajem, se pravi pal in composite in. pa še sklika na videu mora bit se pravi da ti mora bit prižgan. to je osnovam, drugač pa ti zadeva ne bo delala. Kako se dela z movie meakerjem v xp ne vem, za take stvar uporabljam Pinnaclov Video studio 8, dobr je tudi Ulead media studio, in njim podobni programi, verjetno se da tudi z drajverji od grafične samo ne verjamem da je zadeva dobra. v bistvu je bolj namenjena TV kartici. Če boš snemal kake filme dol potem obvezno potrebuješ boljši program od catalizat. drajverjev, te lahko kar pozabiš. Stvar je v tem da je potrebno potem zadevo tudi obdelat se pravi izvozit v nek format ali je to mpeg 2 ali avi ampak je zadeva tko velika da boš kake pol ure porabil par giga diska. Zadeva je do kopjutra kar preprosta , manj preprosto pa je potem redeneriranje na žerljeno kakovost glede na velikost izdelka. Mala znanost ti povem. Pa zvok mislim da pri tvoji kartici poteka preko zvočne posebej. Se pravi slika posebej, zvok posebej.

lp Andrej

Jose ::

Sem imel enak problem, ko sem enkrat lani inštaliral takrat zadnje Catalyste. Hkrati s Catalysti sem inštaliral tudi DirectX9.0b, katerega sumim, da je odgovoren za te probleme. Pri sebi sem stvar rešil tako, da sem naložil image C diska, ki je bil narejen pred inštalacijo Catalystov in DirectX9.0b. Žal se DirectX9.0b zelo težko odstrani.

Pa še to, imam kartico HerculesAIW7500.

Vrocipes ::

In kako si odstranil direct X 9????????

polde66 ::

oj še enkrat

kater program za zajemanje videa si dobu poleg kartice?

Vrocipes ::

Evo uninstalliral sem directX 9 in odstranil vse gonilnike..č.
Ko sem skušal ponovno namestiti Catalyist 3.8 mi je napisalo da naj pred installacijo namestim DirectX 9 .....Nevem zakaj vendar sem vseeno dal naj intallira......Toda je isto sranje kot je bilo prej!!!
Kaj je res kaj takega da bi nebi moglo it???
Jau!!
Kaj bi lahko še bilo?????''
Lahko pa nekdo malo opiše postopek kaj se zgodi naprimer ko dodaš Videorekorder !!!
Se poaže kot nova strojna oprema???
Ali kako že gre???
Hvala

Nutcracker ::

Saj ti ne dodajaš videorekorderja. Glavno, da gre signal iz neke naprave (VCR, TV, kamera...) v računalnik. Ta signal gre preko vhoda na grafični, zato računalnik ne bo zaznal nobene nove naprave, pač pa moraš met naložene že omenjene gonilnike. Če uporabljaš VirtualDub, samo klikneš File/Capture AVI... in pokazati se ti mora slika iz videorekorderja in to je to.

Nutcracker ::

BTW, jest mam v Device Managerju pod Sound, video and game controllers tudi Legacy Video Capture Devices. Poglej, če imaš to.

Vrocipes ::

Tudi jaz imam!!!
Ampak nek drug je v klicaju in sicer:

Conexant BTPCI WDM video Capture
Najtole kar izbrišem???

Nutcracker ::

Zbriši. V najslabšem primeru, ti ga bo po ponovnem zagono še enkrat naložil.

Vrocipes ::

Nič drugega ni preostalo kot formatiranje...
No ko sem vse naredil sem poskusil namestiti catalyst 3.10 in spet piše da pred installacijo naj namestim directX 9 !!!
Zakaj?????????????????????

DSmidgy ::

Zato, ker vse novejše (od R9500 naprej) grafične kartice podpirajo DX9. Ker pa tvoj R9000 tega ne podpira samo preskoči tisto.

Piše "You must install DirectX 9 first!" al neki podobnega. Pa namesto "OK" klikneš "Cancel".
To na pamet pišem ... tako da je dejansko opozorilo verjetno drugačno.

Vrocipes ::

Vse sem naredil ok !!!
Ampak se mi nič ne prikaže da bi se installirala nova strojna naprava kot je opisano Tule

DSmidgy ::

Prvo naložiš Catalyst 10, potem ATI Control Panel, potem WDM Capture Driver in še kr ne dela? Vmer probaj še resetirati med vsako namestitvijo.

http://www.ati.com/support/drivers/winx...

polde66 ::

oj,
prjatu moj dragi sej se ti tud ne bo ker tvoja kartica ni ALL IN WONDER!!!!!
te kartice imajo še tv kartice vgrajene not . Za zajemanje videa boš mogu kar uporabit en program za zajemanje videa in nekej v stilu Pinnacla studio 8, Ulead videostudio, Cyberlink power direktor. Mislim da boš zdej šel pogledat v škatlo kater program so ti dal zraven. Za zajemanje videa potrebuješ kartico za zajemaje, v tem primeru je tvoja in, nadalje program za zajemanje in obdelavo ter končni cd ali dvdr medij za peko ali pa izvoz nazaj.
Dej bod vsaj tok faca pa napiš kaj maš priloženo kartici, boš?
Al pa nared doktorat iz tega!
LP Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI TV wonder PCI v XP

Oddelek: Zvok in slika
151598 (1390) karma
»

Problemi z čisto novim računalnikom prosim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211746 (1374) nokia6310
»

VHS na računalnik preko VIDEO IN

Oddelek: Zvok in slika
61083 (934) polde66
»

Video-Out/Video-In (VIVO)

Oddelek: Strojna oprema
91652 (1415) Janes
»

TV Tuner - programi za zajemanje videa?!

Oddelek: Programska oprema
51556 (1298) DeLuX

Več podobnih tem