» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
8 / 15
»»

Yosh ::

Evo tendenca nastajanja nove duše se že kaže preko BigWhale in figule.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Ramon dekers ::

Ja samo še ni prišlo do spojitve. Je pa začetek.

Yosh ::

Se pravi, ko umreš je konec zate. Če ti pomaga, razmišljaj nekako tako, tisti trenutek ko tvoja zavest ugasne, TISTO živo bitje z zavestjo, ki se bo točno takrat rodilo, boš morda ti.. ker 1 zavest je nehala delat, druga se je vžgala.. Si morš mal predstavljat, da boš razumel.

Tako jaz razmišljam in mislim, da je najbolj logično. :)

Ne ne boš morda ti, ampak vsekakor nekdo drug. TI ko ugasneš in se razsipas po vesolju, se ne glede na sestavo nazaj ne boš pojavil v enakem vzorcu. Bo nekaj drugega, torej ne boš spet TI.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

figula ::

Yosh je izjavil:

Evo tendenca nastajanja nove duše se že kaže preko BigWhale in figule.


Mislim, da sva midva že delni izvor za nastanek 3 dušic. Če se ne motim, ima BigWhale zasluge pri dveh, jaz pa pri eni.

KK44444444 ::

Yosh je izjavil:

Se pravi, ko umreš je konec zate. Če ti pomaga, razmišljaj nekako tako, tisti trenutek ko tvoja zavest ugasne, TISTO živo bitje z zavestjo, ki se bo točno takrat rodilo, boš morda ti.. ker 1 zavest je nehala delat, druga se je vžgala.. Si morš mal predstavljat, da boš razumel.

Tako jaz razmišljam in mislim, da je najbolj logično. :)

Ne ne boš morda ti, ampak vsekakor nekdo drug. TI ko ugasneš in se razsipas po vesolju, se ne glede na sestavo nazaj ne boš pojavil v enakem vzorcu. Bo nekaj drugega, torej ne boš spet TI.


Seveda ne boš TI. Ti kot neka oseba si samo 1x in to je to. Pravim, da si je lažje predstavljat kaj se zgodi ko umreš, če razumeš to tako, kot sem jaz napisal. Če hočemo biti natančni, jaz imam zavest, ko bom umrl bom umrl in mene nebo nikoli več, ne bom pa v večni temi ker moja zavest več ne bo obstajala. To sm sam hotel povedati. :)

Yosh ::

Tvoja zavest ne bo obstajala, boš pa v "večni temi".

figula je izjavil:

Yosh je izjavil:

Evo tendenca nastajanja nove duše se že kaže preko BigWhale in figule.


Mislim, da sva midva že delni izvor za nastanek 3 dušic. Če se ne motim, ima BigWhale zasluge pri dveh, jaz pa pri eni.



Jap in to je vajina karma( delovanje)
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

[D]emon ::

Najbolj zabavno je pri vsej stvari to, da smo v 99% prazen prostor. Your mind has been blown. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Yosh ::

[D]emon je izjavil:

Najbolj zabavno je pri vsej stvari to, da smo v 99% prazen prostor. Your mind has been blown. :))



Ja, ki dejansko brbota z energijskimi fluktacijami.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

nurmaln ::

[D]emon je izjavil:

Najbolj zabavno je pri vsej stvari to, da smo v 99% prazen prostor. Your mind has been blown. :))

Najbolj zabavno je da je prazen prostor čist zabasan. My mind has been unblown.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

figula ::

Vsi smo in vse je samo kupček vibracij. In zato smo lahko karkoli hočemo, če se le dovolj dobro uglasimo z okolico.

kar pa seveda nima veze z naslovom teme, zato se opravičujem ali pa me bodo izbrisali :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: figula ()

BigWhale ::

figula je izjavil:

Yosh je izjavil:

Evo tendenca nastajanja nove duše se že kaže preko BigWhale in figule.
Mislim, da sva midva že delni izvor za nastanek 3 dušic. Če se ne motim, ima BigWhale zasluge pri dveh, jaz pa pri eni.


Res je. Pa tudi, ce bi sle stvari tko na easy, k tlele eni misljo, da gre, pol bi rabil generirat, 450 dus na minuto, ne sam 250 ...

KK44444444 ::

BigWhale je izjavil:

figula je izjavil:

Yosh je izjavil:

Evo tendenca nastajanja nove duše se že kaže preko BigWhale in figule.
Mislim, da sva midva že delni izvor za nastanek 3 dušic. Če se ne motim, ima BigWhale zasluge pri dveh, jaz pa pri eni.


Res je. Pa tudi, ce bi sle stvari tko na easy, k tlele eni misljo, da gre, pol bi rabil generirat, 450 dus na minuto, ne sam 250 ...


Moreš vedet, da nismo edina živa bitja v vesolju z dušami. Tko, da jih na kako sekundo po milijone nastaja in izginja :P

[D]emon ::

nurmaln je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Najbolj zabavno je pri vsej stvari to, da smo v 99% prazen prostor. Your mind has been blown. :))

Najbolj zabavno je da je prazen prostor čist zabasan. My mind has been unblown.


Atomi so 99% lufta. Riddle me that.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Ramon dekers ::

Moreš vedet, da nismo edina živa bitja v vesolju z dušami. Tko, da jih na kako sekundo po milijone nastaja in izginja :P


Kako veš to?

Yosh ::

[D]emon je izjavil:

nurmaln je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Najbolj zabavno je pri vsej stvari to, da smo v 99% prazen prostor. Your mind has been blown. :))

Najbolj zabavno je da je prazen prostor čist zabasan. My mind has been unblown.


Atomi so 99% lufta. Riddle me that.



Brbot
Tkole nekak: KLIK
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

BigWhale ::

KK44444444 je izjavil:

Moreš vedet, da nismo edina živa bitja v vesolju z dušami. Tko, da jih na kako sekundo po milijone nastaja in izginja :P


Res? A bejz no, a da nismo sami? Cesa ne poves.

Ce mi pokazes kak bolj konkreten dokaz, bom popravil izracune.

Zanima me tudi, kje vse te duse so. A tud v vesolju? Mogoce smo pa dark matter in dark energy ravnokar razlozili!

globalna80 ::

Če vas dejansko zanima če zavest po smrti res zapusti fizično telo in živi naprej? Naj vam povem, da lahko to sami raziščete in izkusite, izventelesne izkušnje namreč.

Izventelesno izkušnjo je mogoče doživeti z malo vaje na več načinov. Pri tem lahko s svojo zavestjo zapustite fizično telo in preidete v sosednjo sobo. recimo, da v njej nikoli niste bili, vidite kaj je not. Potem spet pridete nazaj v svoje telo in še s svojim telesom pridete v to sobo in preverite če so sčekirani predmeti res tam.

tako lahko sami sebi dokažete. Pa še nekaj, logika nima nič z desno stranjo možganov, ki je primernejša za take reči.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Mipe ::

In si kar tako pozabil navesti te načine doseganja izventelesne izkušnje?

Samo nakladaš.

globalna80 ::

Konferenca v Sloveniji o spremenjenih stanjih zavesti.

 William Buhlman, predavanje s slovenskim prevodom

William Buhlman, predavanje s slovenskim prevodom



William Buhlman, ki v Ameriki velja za vodilnega strokovnjaka pri raziskovanju zunajtelesnih izkušenj.
Predavanje v Sloveniji s slovensko prevajalko.

Videoposnetek predavanja: "Kako učinkovito sprožiti in nadzorovati izventelesne izkušnje"

http://www.studio12.si/component/hwdvid...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

jest10 ::

Kako učinkovito sprožiti in nadzorovati izventelesne izkušnje


V žilo si vbrizgaš/posnifaš dobro odmerjeno dozo poljubnega mamila...

nurmaln ::

@globalna80
Ti si to sigurno že probal in veš da deluje ane?
Put your money where your mouth is....

Naredimo test če lahko ugotoviš kaj je v drugi sobi ne da bi zapustil prvo sobo.
Če uspeš ti jaz plačam 5.000EUR, če ne uspeš ti meni samo 1.000EUR. Denar vnaprej deponirava pri nekem neodvisnem opazovalcu.

Si za? Ker če nisi potem STFU.


EDIT:
Če denarja slučajno ne rabiš se lahko zmeniva da se denar daruje dobrodelni organizaciji po izbiri zmagovalca.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

figula ::

Če vas dejansko zanima če zavest po smrti res zapusti fizično telo in živi naprej? Naj vam povem, da lahko to sami raziščete in izkusite, izventelesne izkušnje namreč.


Ti sedaj govoriš o zavesti, prej smo omenjali dušo. Pa naj bo to v prid debate eno in isto. Ali si prepričan, da bi bila izventelesna izkušnja žive zavesti primerljiva s tistim sprehodom moje zavesti, ko bi moje fizično telo krepnilo? Kaj pa če ob tem zavest tudi utrpi kakšne poškodbe? Ali pa navezana na moje kosti žaluje v kakšnem kotu?

Nak, jaz tega dvojega - izventelesne izkušnje (karkoli že to je in kdajkoli že se pojavi) ne bi primerjala s stanjem ob in po smrti. Če nič drugega, se lahko zavest v prvem primeru vrne domov, kam pa gre v drugem primeru?

Yosh ::

Figula, ja po definiciji, vsaj teh ki govorijo o duši, je tako, da je duša polna zavesti.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

driver_x ::

BigWhale, duša je očitno v telesu, saj drugače pihanje nanjo ne bi bilo mogoče.

figula ::

Yosh je izjavil:

Figula, ja po definiciji, vsaj teh ki govorijo o duši, je tako, da je duša polna zavesti.


No vidiš, tukaj se meni zakomplicira, ne. :) Ako bi bila moja dušica le čista kozmično božanska vibracija, bi se obogatena z izkušnjami mojega življenja vrnila na obrobje Oortovega oblaka in tam čakala na novo poslanstvo.
Sedaj pa - če ima moja dušica zavest, to je človeško zavest, sem skeptična glede vseh teorij. Ljudje smo tako čudni in navezani sami nase in na ta obstoj tukaj in se bojim, da se je moja dušica kaj nalezla te posesivnosti.

Kaj se zgodi z dušo, polno zemeljske zavesti, ki ne uboga in se ne pokorava zapovedim vsemirskega razdeljevalca duš?

Mimogrede - moja polovica sedajle gleda en film o zombijih. In mi je prišlo na misel, da so zombiji živ dokaz o obstoju duše. Vudu vrač prikliče nazaj telo, nima pa pooblastil, da bi vanj vgradil dušo. Potem se pa zombiji tako grdo obnašajo .... 8-)

garamond ::

figula je izjavil:

Mimogrede - moja polovica sedajle gleda en film o zombijih. In mi je prišlo na misel, da so zombiji živ dokaz o obstoju duše. Vudu vrač prikliče nazaj telo, nima pa pooblastil, da bi vanj vgradil dušo. Potem se pa zombiji tako grdo obnašajo .... 8-)
Tvoja argumentacija je sicer malo nenavadna, ampak točno taki zombiji za te namene obstajajo: Philosophical zombie.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

figula ::

Hvala za link z dodatnimi informacijami.
Voila, smo dokazali obstoj duše/zavesti. Manjka nam samo še destinacija, kamor gre počivat in čakat na novo službo, ko jo naše telo izdahne.

Yosh ::

Kaj se zgodi z dušo, polno zemeljske zavesti, ki ne uboga in se ne pokorava zapovedim vsemirskega razdeljevalca duš?



Po njihovem mišljenju, ostaja v materialnem svetu in doživlja vso trpljenje in radosti sveta. To dualnost. Vedno znova se rojeva in umira, ciklično.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Yosh ::

PO Vedah obstaja tako imenovana Vrhovna Duša. Ta bdi v t.i. brahmajotiju, ali SIJAJU v duhovnem stvarstvu in meditira. V času njegove meditacije; in v času njegovega izdiha, se skozi nejgove pore manifestirajo materialni univerzumi.. Torej celotno stvarstvo materialnega sveta, ta tretjina stvarstva obstaja v času njegovega izdiha.
Vsako vesolje ima poglavitnega inzinerja vesolja, Brahmo, ki živi natančno 100 let.
Osnovna enota vedskega časa je doba ali sanskrtsko juga. Osnovni časovni cikel je sestavljen iz štirih jug. Satja traja 1.728.000 let. Naslednja, tretja juga, traja 1.296.000 let.
Sledi dvapara juga, ki traja 864.000 let, četrta doba, kali juga, pa traja 432.000 let. En cikel jug torej traja 4.32 milijona let. Tisoč takšnih ciklov oziroma 4.32 milijarde let sestavlja en dan Brahme, bitja, ki ima vlogo sekundarnega stvarnika vesolja. En Brahmov dan se imenuje kalpa. Brahmova noč je enako dolga kot njegov dan. V Vedah je opisano da življenje na Zemlji obstaja samo v času Brahmovega dne. V času njegove noči je vesolje uničeno in ovito v temo. Z začetkom novega Brahmovega dne se spet pojavi življenje. Brahma živi sto svojih let, od katerih jih je minilo 50. Po vedskih izračunih smo trenutno v prvem dnevu druge polovice Brahmovega življenja. Vsak Brahmov dan se deli na 14 obdobij, imenovanih manvantare, ki trajajo 71 ciklov jug. Vsaka manvantara se začne in konča s prehodnim obdobjem v dolžini ene dobe satja(1.728.000 let) in se sklene s delnim uničenjem. Po vedskih astronomskih izračunih smo trenutno v 28.ciklu 7. manvantare.

Zdaj pa edino obdobje v katerem duša; ta nematerialna, večna substanca polna zavesti in znanja, miruje, je ko MAHA VIŠNU, ta Vrhovna duša, vdihne. Nekaj časa smo v nekem "mirovnem" stanju, nato ponovno izdihne in vse se začne ponovno.


Tko nakratko, koga pa zanima ta filozofija, lahko malo prebrska, tukaj nekaj malega za pokušino in tukaj
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Yosh ::

Tko nekako gre. Isvara parama; vrhovni upravitelj je za svoje infinitizemalne delcke( duše) sebe naredil materialni univerzum zaradi tega, da je dal moznost dušam izkušat kako je biti gospodar in upravitelj. Ker je on sam vrhovni gospodar so njegovi deli( duse) v neskoncnem majhnem delu prav tako, in imajo to teznjo( biti Bog), zato jim daje moznost; kreira materialni svet, da se lahko duše igrajo Boga( gospodarja, kreatorja..itd). Daje jim pozabo, da lahko igrajo to vlogo. Ko pa se spomnijo svojega izvora, se lahko vrnejo nazaj v duhovni svet k "Njemu", dokler se ne spomnijo, pa se ciklično rojevajo preko reinkarnacije in zakona karme.

Prosim, moderatorja da izbrise en post, nekaj mi je steknal. Hvala.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Yosh ::

Tko nekako gre. Isvara parama; vrhovni upravitelj je za svoje infinitizemalne delcke( duše) sebe naredil materialni univerzum zaradi tega, da je dal moznost dušam izkušat kako je biti gospodar in upravitelj. Ker je on sam vrhovni gospodar so njegovi deli( duse) v neskoncnem majhnem delu prav tako, in imajo to teznjo( biti Bog), zato jim daje moznost; kreira materialni svet, da se lahko duše igrajo Boga( gospodarja, kreatorja..itd). Daje jim pozabo, da lahko igrajo to vlogo. Ko pa se spomnijo svojega izvora, se lahko vrnejo nazaj v duhovni svet k "Njemu", dokler se ne spomnijo, pa se ciklično rojevajo preko reinkarnacije in zakona karme.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

btree ::

@Yosh, ti obvladaš :)

globalna80 ::

@nurmaln

Ti si čisto zgrešil bistvo. Bistvo je, da sami izkusiš in prideš do spoznanja ne pa da si vernik v nekoga.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Yosh ::

btree je izjavil:

@Yosh, ti obvladaš :)


Btree, treba je vse pretehtati. V vsaki stvari se najde korist.
Najslabše pa je, da zgolj slepo veruješ. Če si iskreni iskalec resnice, je manjša možnost da zapadeš v iluzijo. Sebe je najlažje prevarati.
Preuči še kaj drugega, kot Vede, pouči se o materialni znanosti, ti bo koristilo, moj prijateljski nasvet.

globalna80 je izjavil:

@nurmaln

Ti si čisto zgrešil bistvo. Bistvo je, da sami izkusiš in prideš do spoznanja ne pa da si vernik v nekoga.


Globalna80; razumi da samo izkušati, v znanstvenem svetu, nič ne pomeni.
Lahko enostavno blodiš ali pa haluciniraš, lahko si induciraš kemične nevrotransmiterje, porušiš ravnotežje v možganih in si domišljaš stvari, kako potem veš kaj je res in kaj ni.
Nurmalen je postopal prav. Če meniš da je to možno, pokaži, dokaži. Preprosto je. Če ne pa ne govori na ta način, zavoljo resnice.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Saladin ::

Btree, treba je vse pretehtati. V vsaki stvari se najde korist.
Najslabše pa je, da zgolj slepo veruješ. Če si iskreni iskalec resnice, je manjša možnost da zapadeš v iluzijo. Sebe je najlažje prevarati.
Preuči še kaj drugega, kot Vede, pouči se o materialni znanosti, ti bo koristilo, moj prijateljski nasvet.


Bjutifuli povedano.
Ampak potrebno je storiti še nekaj. Ko iščeš odgovor vedno poskusi najti znanstven odgovor. In ko se odločaš med znanstvenimi odgovori, bodi skeptičen, bodi minimalističen.
Vedno, za vsakim korakom imej v glavi, da je najpreprostejši fizikalno/logičen odgovor tudi najverjetnejši in da je vedno prvo potrebno preveriti vse znanstvene možnosti, preden lahko vzameš v obzir neznanstvene.

Ko enkrat storiš ta preskok, to nujno potrebno samokritičnost, se mnogo starih ideoloških navlak razblini samo od sebe. Potem povsod vidiš znanstvene rešitve in možnosti in to je jezik res vreden podrobnejše analize in pogovorov.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Ramon dekers ::

Btw znanost v 21. stoletju je drek. Danes je znanstvenik plačan glede na število člankov ne pa kvaliteto. Poleg tega sta tu še dve stvari:

1. Denar, ta omogoči da nemogoče stari postanejo mogoče
2. Poskus se napravi tolikokrat in na toliko načinov da dejansko iz tega nastane neko skropucalo, nakar se to objavi v članku in to postane znastveni članek.

Že leta 1995 so pisali kako bodo iz pajčevine delali vrvi, ki bodo najmočnejše na svetu. Ne se hecat. Nekaj je flancat drugo pa udejanit.

Yosh ::

2. Poskus se napravi tolikokrat in na toliko načinov da dejansko iz tega nastane neko skropucalo, nakar se to objavi v članku in to postane znastveni članek.




Pojasni malo.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Ramon dekers ::

Pojasni malo.


Sicer mi je že ušel vir lahko pa ga poiščem. Ja kaj, dejansko se uporabi toliko metod, sredstev, da poskus uspe 3 x, četrtič pa ne bi. Gre za strah, da dejansko poskus v večjem številu prob ne bi uspel in ga raje hitro vržejo v članek kot uspešnega. Pač pristranskost. Vedo pa, da v realnosti nima šans.

Sicer pa definicija kaj se lahko uporabi pri poskusu in kaj ne ima ozko mejo.

Experimental bias is the tendency in setting the conditions of an experiment to favour one particular result. For example, the amazing statistic that 93% of people love haggis may become more understandable when you find that the data comes at a survey taken at a Scottish Cultural Society meeting.

Sicer pa vzemimo tako, nisem ravno gnostik bolj skeptik v določene pojave, ampak želim imeti določene stvari razčiščene. Ok, če začnnem vedeževalka mi napove 3x eno in isto usodo z istimi besedami ali gre tu za pobiranje denarja ali pač dejansko je nekaj na tem, kako lahko na znastven način utemeljim ta pojav razen tega, da si gospa beleži vse kar pove takrat ko je stranka pri njej?

nurmaln ::

Globalna80; razumi da samo izkušati, v znanstvenem svetu, nič ne pomeni.
Lahko enostavno blodiš ali pa haluciniraš, lahko si induciraš kemične nevrotransmiterje, porušiš ravnotežje v možganih in si domišljaš stvari, kako potem veš kaj je res in kaj ni.
Nurmalen je postopal prav. Če meniš da je to možno, pokaži, dokaži. Preprosto je. Če ne pa ne govori na ta način, zavoljo resnice.


Poleg tega samo zato ker meni ne uspe, to še ne pomeni da ni možno. Mogoče tega ni zmožen vsak, mogoče je tebi dejansko uspelo. Enkrat dokaži da ti je pa dobiš 5.000€ od mene, dvakrat dokaži pa skoraj sigurno dobiš še $1.000.000 od JREF. Da niti ne omenjam večne slave ki te čaka med tem ko se bomo mi bedni skeptiki kujali v kotu.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Yosh ::

Ramon dekers je izjavil:

Pojasni malo.


Sicer mi je že ušel vir lahko pa ga poiščem. Ja kaj, dejansko se uporabi toliko metod, sredstev, da poskus uspe 3 x, četrtič pa ne bi. Gre za strah, da dejansko poskus v večjem številu prob ne bi uspel in ga raje hitro vržejo v članek kot uspešnega. Pač pristranskost. Vedo pa, da v realnosti nima šans.

Sicer pa definicija kaj se lahko uporabi pri poskusu in kaj ne ima ozko mejo.

Experimental bias is the tendency in setting the conditions of an experiment to favour one particular result. For example, the amazing statistic that 93% of people love haggis may become more understandable when you find that the data comes at a survey taken at a Scottish Cultural Society meeting.

Sicer pa vzemimo tako, nisem ravno gnostik bolj skeptik v določene pojave, ampak želim imeti določene stvari razčiščene. Ok, če začnnem vedeževalka mi napove 3x eno in isto usodo z istimi besedami ali gre tu za pobiranje denarja ali pač dejansko je nekaj na tem, kako lahko na znastven način utemeljim ta pojav razen tega, da si gospa beleži vse kar pove takrat ko je stranka pri njej?



Problem vzorčenja. Ampak ni tako kot praviš. Npr, pri LHC preden delajo kakšen zaključek naredijo na milijone milijone kolizij. Statistiko pa pač ne delaš na treh primerih.
Glede vedeževanja pa to sploh ni primerljivo.

Ti že postaviš eksperiment tako, da preveriš predpostavko, ampak zato pa narediš N-meritev.
Recimo tukaj je nekaj o tem; Millikan experiment, npr od 19:00 naprej glej.
Lahko pa celega.
Predvsem pa vsak članek preden ga odobrijo preverijo če ustreza merilom znanstvene metode.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

jype ::

Ramon dekers> Ja kaj, dejansko se uporabi toliko metod, sredstev, da poskus uspe 3 x, četrtič pa ne bi.

V znanosti ni neuspelih poizkusov.

Ovreči vsako teorijo, ki je napačna, je sveti gral znanosti.

Ramon dekers ::

Ovreči vsako teorijo, ki je napačna, je sveti gral znanosti.


Problem je sledeč:
koliko teorij dejansko pride v prakso? Še vedno ne vidim mostov z mrežami iz novih bio materialov ki so jih pridobili preko genov "Golden Orb Weaver".

Problem vzorčenja. Ampak ni tako kot praviš. Npr, pri LHC preden delajo kakšen zaključek naredijo na milijone milijone kolizij. Statistiko pa pač ne delaš na treh primerih.
Glede vedeževanja pa to sploh ni primerljivo.


Res samo vzorčenja?
For decades, research scientists denied the link between cigarette smoking and lung cancer.............they were paid by the cigarette makers.

Ne se hecat. Moje osebno mnenje je takšno, da je bilo med drugo svetovno vojno teorija zelo povezana s prakso. Saj je morala biti, tako za nova orožja, kot medicine zaradi vojno. Res pa je da so delali tudi napake kot so izdelava orjaških topov, kjer niso imela možnost zaščite pred zračnim napodm, še večji problem pa je bil logistika. Anyway, danes se dela samo na tem, da se proda, v smislu prepričaj čim več ljudi da je nov gizmo novo znastveno odkritje in obljubim ti bogastvo.

Toliko o znanosti, ki jo poveličujete kot Boga. Se mi zdi da je problem v preteklosti moral biti reše. Če je nekdo hotel zmagati bitko je moral rešiti problem kako priti preko Alp. Dajmo vzeti Hanibila in njegovo vojsko pri invaziji v Rim. Se kdo spomni kakšne metode je uporabljal? Temu sam pravim znanost.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

jype je izjavil:


Ovreči vsako teorijo, ki je napačna, je sveti gral znanosti.



Vsako teorijo, ki je napačna, bi lahko ovrgli samo takrat, ko bi bili sigurni, da že vse vemo, in potem bi bila vsaka teorija, ki se ne bi ujemala s to bazo znanja, enostavno napačna.

V resnici je sveti gral znanosti opisati vse kar obstaja z logičnim sistemom dedukcij, ie razumeti VSE.

jype ::

Za dokazat, da je teorija napačna, je dovolj samo en eksperiment, ki jo nedvomno ovrže.

Če teorija napove karkoli, kar se v fizičnem svetu ne zgodi, je napačna.

kuall ::

Da, to je za eno teorijo. Oziroma ponavadi gre takole: če se zgodi v fizičnem svetu nekaj, kar je v logičnem nasprotju s teorijo, je napačna.

Če pa bi hotel ovreči vse napačne teorije bi pa moral imeti vse znanje o svetu. Dokler tega nimaš moraš dopustiti, da so lahko vse neovržene teorije resnične.

jype ::

Ja, jasno, ampak saj to pravim - da pri eksperimentih ni razloga, da bi si želeli specifičen rezultat.

Yosh ::

JA, npr, želim si da je moja teorija napačna, in naredim eksperiment, ki jo bo ovrgel, ponavljam toliko dolgo ( N-meritev) dokler jo vsaj enkrat, ne ovržem.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Yosh ::

Res samo vzorčenja?
For decades, research scientists denied the link between cigarette smoking and lung cancer.............they were paid by the cigarette makers.



Ja, kdaj je to bilo? Ker ti moraš vedeti da niso imeli znanja, da bi lahko naredili to povezavo in jo tudi dokazali.
Danes pa ker poznamo DNA vijačnico in vemo da določene kemikalije ki so v tobaku se interkalirajo v DNA vijačnico, in s tem povečajo napake pri prepisovanja DNA, kar uvede več mutacij; delecije; insercije, kar posledično lahko vodi do rakavih obolenj npr. epitelija pljuč ali požiralnika in sluznice.

Da pa so samo zato, ker so bili plačani( malo zamižali), pa dvomim.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

einstein :P ::

Mogoče kdo ve, koliko placa je v možganih, če primerjamo s trdim diskom? Mogoče bi se dalo izdelati operacijski sistem. :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

BigWhale ::

driver_x je izjavil:

BigWhale, duša je očitno v telesu, saj drugače pihanje nanjo ne bi bilo mogoče.


Ja, o tem sem ze razmisljal. So me pa spomnili tudi na to, da recimo umetniki v svojih delih veckrat pustijo del duse. Se mi zdi, da zaradi tega marsikateri dobri umetniki umrejo mladi in/ali bolani.
««
8 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
677986 (5763) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212743 (10106) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021235 (19871) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027263 (24533) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016697 (12968) DarwiN

Več podobnih tem