» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
6 / 15
»»

Ramon dekers ::

Če se nahajamo v dovolj obširnem specifičnem tipu multiversa, potem lahko imaš paralelna vesolija z Earth-like scenariji, v katerih živijo tvoji dvojniki (ki lahko živijo dalje medtem ko ti v tvojem vesolju umreš)
Če je ta multivers dovolj obširen potem boš lahko imel tudi dvojnike, ki bodo doživeli maksimalno življensko dobo, ki to biologija in tehnologija dopušča.
Če je ta multivers dovolj obširen in če ščasoma tehnologija lahko dopusti neke vrste nesmrtnosti - potem lahko imaš dvojnike, ki jim je to tudi uspelo in živijo večno dalje.
Če je multivers neskončen in če je zgoraj navedeno realno možno, potem nujno mora tako biti.

To je en pristop. Drugi je morebitna možnost oživljanja prednikov iz njihovih ostankov, tretja pa možnost živetja v simulaciji in izkorišanja simulacijskih kapacitet.

Duša kot ohranitev individualnega osebnostnega informacijskega procesa na več substratih.


In kaj hudiča meni pomaga moj dvojnik v drugem multiversu?

Yosh ::

Saladin je izjavil:

Kaj se zgodi, ko umreš?

Če se nahajamo v dovolj obširnem specifičnem tipu multiversa, potem lahko imaš paralelna vesolija z Earth-like scenariji, v katerih živijo tvoji dvojniki (ki lahko živijo dalje medtem ko ti v tvojem vesolju umreš)
Če je ta multivers dovolj obširen potem boš lahko imel tudi dvojnike, ki bodo doživeli maksimalno življensko dobo, ki to biologija in tehnologija dopušča.
Če je ta multivers dovolj obširen in če ščasoma tehnologija lahko dopusti neke vrste nesmrtnosti - potem lahko imaš dvojnike, ki jim je to tudi uspelo in živijo večno dalje.
Če je multivers neskončen in če je zgoraj navedeno realno možno, potem nujno mora tako biti.

To je en pristop. Drugi je morebitna možnost oživljanja prednikov iz njihovih ostankov, tretja pa možnost živetja v simulaciji in izkorišanja simulacijskih kapacitet.

Duša kot ohranitev individualnega osebnostnega informacijskega procesa na več substratih.



ja samo da je prvi Če- hipoteza, drugi prav tako, tretji prav tako, drugi pristopi glede ozivljanja prednikov: je dokaj realno, kajti kloniranje poznamo, ce deluje pa je druga zadeva, tretja moznost pa je spet zgolj hipoteza, ki meji skoraj na znanstveno fantastiko.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Ramon dekers ::

kr1ženska je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:


Jebemti, to razmišljam vsak dan. Zakaj se nisem rodil malenkost bolj butast ali malenkost bolj pametnejši.

Torej, odloči se kaj želiš biti in začni delat na tem, da to boš.



Ne gre, gentika je k...če ne že mati narava.


Torej si drugačen od ostalih ovc s tem da se zavedaš, da si ena izmed njih?
Jp, problem.



Spremeni kamenje v zlato drugače si čarovnica!

btree ::

grem, družinske obveznosti. lp

kr1ženska ::

Ramon dekers je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:


Jebemti, to razmišljam vsak dan. Zakaj se nisem rodil malenkost bolj butast ali malenkost bolj pametnejši.

Torej, odloči se kaj želiš biti in začni delat na tem, da to boš.



Ne gre, gentika je k...če ne že mati narava.


Torej si drugačen od ostalih ovc s tem da se zavedaš, da si ena izmed njih?
Jp, problem.



Spremeni kamenje v zlato drugače si čarovnica!

Ne znam. Ker nisem čarovnica. Le poslušam kaj govoriš in razmišljam na glas da me lahko popravljaš če se motim.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Mipe ::

btree je izjavil:

@Mipe : spet vede: štiri vrste ljudi začne zanimati duhovnost: nesrečne, tiste, ki iščejo boga, obubožane, radovedne.

Radovedni hitro ugotovijo, da vsa ta duhovnost stoji na bolj majavih temeljih. Če se da nesrečne zadovoljiti s placebo učinkom, naj jim bo. Blagor jim. Obubožanim ni pomagal še noben bog, samo drugi ljudje, ki delujejo v imenu boga. Tistim, ki iščejo boga, ga bodo našli šele po svoji smrti. Vse drugo je sprenevedanje in metanje peska v oči.

Življenje je treba izkoristiti, ne ga zagoniti.

Yosh ::

Mipe je izjavil:

btree je izjavil:

@Mipe : spet vede: štiri vrste ljudi začne zanimati duhovnost: nesrečne, tiste, ki iščejo boga, obubožane, radovedne.

Radovedni hitro ugotovijo, da vsa ta duhovnost stoji na bolj majavih temeljih. Če se da nesrečne zadovoljiti s placebo učinkom, naj jim bo. Blagor jim. Obubožanim ni pomagal še noben bog, samo drugi ljudje, ki delujejo v imenu boga. Tistim, ki iščejo boga, ga bodo našli šele po svoji smrti. Vse drugo je sprenevedanje in metanje peska v oči.

Življenje je treba izkoristiti, ne ga zagoniti.


V resnici pa ga nihce nikoli ne zagoni, predvsem zivi.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Ramon dekers ::

Ne znam. Ker nisem čarovnica. Le poslušam kaj govoriš in razmišljam na glas da me lahko popravljaš če se motim.


Tudi jaz ne znam spremeniti fakta, da ne bom imel nikoli xxxx miljonov evrov na računu. Torej je kriva genetika oziroma mati narava.

kr1ženska ::

Ramon dekers je izjavil:

Ne znam. Ker nisem čarovnica. Le poslušam kaj govoriš in razmišljam na glas da me lahko popravljaš če se motim.


Tudi jaz ne znam spremeniti fakta, da ne bom imel nikoli xxxx miljonov evrov na računu. Torej je kriva genetika oziroma mati narava.

Krivo je naklučje (nisi podedoval tolikšne vsote denarja), to da ne znaš krasti, oziroma to da nisi nikoli niti poizkusil pridet tako daleč. Nisi poizkusil uresničiti kake dobre zamisli kot so to storili nekateri povprečneži ki so stopili ven iz tega.
Kaj ima tle veze narava, genetika, nevem.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

oo7 ::

Pomoje,ko umreš se ne zgodi nič rata tema ne zavedaš se več in to je to.
Kar se tiče duš in pa teh poduhovljenih stvari to je pa spet maslo ene največje mafijske združbe,ki laže že več kot 2000 let se pravi cerkev in verovanje v prazen nič:))

Ramon dekers ::

Krivo je naklučje (nisi podedoval tolikšne vsote denarja), to da ne znaš krasti, oziroma to da nisi nikoli niti poizkusil pridet tako daleč. Nisi poizkusil uresničiti kake dobre zamisli kot so to storili nekateri povprečneži ki so stopili ven iz tega.
Kaj ima tle veze narava, genetika, nevem.


Ima genetika vezo. Če bi bil bolj butast tako kot moj šef in bil na pravem mestu ter tvegal bi imel lahko svoj avion brez fakultete. Če bi bil malo pametnejši bi lahko uresničeval kake dobre ideje. Tako je pa hudič če si ravno vmes.

oo7 ::

Najboljš so pa uni lažnivci smešni,ko se kao spomnejo prejšnjega življenja:)):)):))

kr1ženska ::

Ramon dekers je izjavil:


Ima genetika vezo. Če bi bil bolj butast tako kot moj šef in bil na pravem mestu ter tvegal bi imel lahko svoj avion brez fakultete. Če bi bil malo pametnejši bi lahko uresničeval kake dobre ideje. Tako je pa hudič če si ravno vmes.

Uf, tebi se dons trola :D
Če bi bil ti tvoj šef in bi igral loterijo... Kaj ima to veze z genetiko? In so osebki z visokim iq-jem ki se jim ni dalo in niso nikoli prilezli daleč.
Torej je tebi z povprečnim iq-jem nemogoče uspeti? Jih streljaš. :) Še vedno lahko delaš na tem da postaneš bolj neumen. Možgani so mišica. Če je ne treniraš...
Admin, lahko pobrišeš teh par postov. Tovrstno trolanje paše v drugo temo.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Saladin ::

In kaj hudiča meni pomaga moj dvojnik v drugem multiversu?

Lahko ti da neko spokojnost da veš, da čeprav boš ti v tvojem vesolju umrl - da obstaja v drugem vesolju še en (ali mnogo ali neskončno) povsem enakih "ti-jev" z povsem enako osebnostjo, spomini in čustvi - ki pa jim je/bo ratalo preživeti in uživati v vso večnost.

To je seveda dvorezen meč - saj potemtakem obstaja tudi neskončno ti-jev v "hell" scenarijih. Na srečo pa večina teh scenarijev (morda in upam da vsi) ni dolgoročno vzdržna.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

bluefish ::

No, pa poskusimo še s primeri.

V enem od sovjetskih poskusov so psom ločili glavo od telesa in jo s pomočjo aparatur ohranjali pri življenju. Med postopkom je bil pes deset minut klinično mrtev.

Drug dokaj očiten primer so nekatere vrste rib ter žab. Tekom zime v potokih ter jezerih zamrznejo, ob otoplitvi pa nadaljujejo svojo pot.
Podobno številne žuželke in drugi organizmi.

Torej, kaj se zgodi z dušo v teh primerih? Se ohrani v telesu in hibernira? Skoči ven, gre na zmenek z bogom (menda je to bradata teta in ne stric) in se pozneje vrne? Prvotno zamenja nova?

In jasno, kdaj se duša sploh naseli v organizmu. Je to v prvem trenutku spočetja ali ob nekem drugem določenem času? Zakaj so zarodki in dojenčki (mladiči) tako nebogljeni, ko pa imajo dušo in izkušnje ter spomine svojih predhodnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MilanP ::

bluefish je izjavil:

Je to v prvem trenutku spočetja ali ob nekem drugem določenem času?


ja ob spočetju ko se semenčica dotakne membrane jajčeca se zabliska k pr tesla coilu in nastane nova duša al pa se pač stara uleti reinkarnirat, odvisn od pogodbe

Black Dragon ::

Kar se tiče fizikalnosti, telesa vemo več in več vendar je to kar se vse znanost zanima, smo napredni kot so naše merilne naprave kar je malo žalostno.
Nevemo zakaj smo tukaj, zakaj vesolje ne razpade, zakaj sanjamo,...in imamo možgane, ki so dosti bolj napredi kot jih v resnici rabimo za razliko od ostalih živali..

Furthermore, it is a strange fact that Homo sapiens has only 46 chromosomes compared to 48 in chimpanzees and gorillas. The theory of natural selection has been unable to suggest how the fusing together of two chromosomes - a major structural change - should have come about in such a short time scale.

Dvomim da vi vsi obstajate lahko so to samo sanje :) ne morem pa dvomiti da sem zavesten, razmišljam sem zavesten torej sem.

Kaj je realnost, se splača pogledat :) Joe Rogan - What Is Reality

Time will tell.

bluefish ::

Black Dragon je izjavil:

... smo napredni kot so naše merilne naprave kar je malo žalostno.
Pravzaprav so merilne naprave toliko napredne kot smo napredni mi in ne obratno.

Black Dragon je izjavil:

Nevemo zakaj smo tukaj, zakaj vesolje ne razpade, zakaj sanjamo,...in imamo možgane, ki so dosti bolj napredi kot jih v resnici rabimo za razliko od ostalih živali...
To vemo.
Možgani pa niso nič bolj napredni - razen, če verjameš tistemu, da jih kao koristimo le 10%, kar pa seveda ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

SplitCookie ::


V enem od sovjetskih poskusov so psom ločili glavo od telesa in jo s pomočjo aparatur ohranjali pri življenju. Med postopkom je bil pes deset minut klinično mrtev.

Zadeva je bila kompletno fake.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

bluefish ::

Kak vir?

Yosh ::

fusing together of two chromosomes - a major structural change - should have come about in such a short time scale.


Fusing? Nisem čisto razumel , kaj si hotel s tem povedati.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Black Dragon ::

Bluefish naša tehnologija, pravi razvoj je stara šele 200let kar nas da v tip 0 civilizacije, torej smo še otroci na ulici. Kar se tiče fizikalnosti, sem bil že vedno in bom vedno tukaj v vesolju, ker je masa neuničljiva, oziroma moje telo samo spreminja obliko in lahko jo bo v naslednjo živo bitje ali energijo. So rekli da smo nastali iz preminulih zvezd...

Bluefish kaj je naloga vesolja oziroma smisel? Imamo teorijo kako je nastalo :)
Time will tell.

Mipe ::

bluefish je izjavil:

Kak vir?

Brukhonenko. Če imaš močan želodec, poguglaj "Russian Dog Experiment". Če ne... Raje ne.

MilanP ::

Black Dragon je izjavil:

So rekli da smo nastali iz preminulih zvezd...


ja iz česa si pa ti mislu da si nastal? sej težka jedra kakršno je volfram ne morjo nastat nikjer drugje kot v supermasivnih zvezdah.

SplitCookie ::

bluefish je izjavil:

Kak vir?


Del obraznih mišic, jezika, požiralni efekti se kontrolira iz dela ki vodi še naprej proti hrbtenjači

Pes je bil živ in zdrav v tem primeru in mu je samo glava molela ven, z mogoče nekaj lokalne anestezije.

Vsi ostali transplanti so bili verjetno podobno poutvarjeni.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

bluefish ::

Ja, sem zasledil, da glede teh eksperimentov obstaja nekaj nelogičnosti, vendar naj bi na neki znanstveni konferenci podoben poskus opravil vpričo prisotnih gostov, tudi tujih.

SplitCookie ::

Glih tok k rossi pa e-cat
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

btree ::

Duša pride v telo ob spočetju, takrat ko mašina zalaufa. Mladički so nebogljeni, ker še nimajo dobro razvitega materialnega telesa. Tukaj se vidi tudi prisotnost duše, ker rasteš, zrasteš, se staraš, ampak si ista oseba, čeprav se celice že ne vem kolikokrat v življenju v kompletu zamenjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

bluefish ::

Pa ostala vprašanja?

btree ::

Jaz dam vsem prav glede telesa, kot biološkega stroja.

bluefish ::

btree je izjavil:

Mladički so nebogljeni, ker še nimajo dobro razvitega materialnega telesa.
Tudi pri dveh letih, ko že nekaj časa veselo hodijo?
Zakaj materialno telo, ko pa imajo dušo in torej vse kar ta prinese s sabo?

Eh, sicer pa vidim, da se vrtimo v krogih. Ne da se mi več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Yosh ::

btree je izjavil:

Duša pride v telo ob spočetju, takrat ko mašina zalaufa.



Kontradikcija, rekel si da đuša je tista ki daje gibanje; anima. Če duše ni v materiji, ta ni "živa". Rekel si da ko človek umre (duša zapusti telo)je zgolj splet kemikalij, ko pa je duša v telesu pa je ona gibalec, se izraža, misli, čuti in poje pesmi, npr.

Zdaj pa si rekel, da duša pride v telo ob spočetju.
Početje pa je trenutek ko semenčica vstopi v jajčece. Btw, semenčica in jajčece je živo; po definiciji. Semenčica še kako živa, da lahko preplava do jajčeca.

Ne bodi papiga, ne ponavljaj besed, razmisli.

Men pa se da, zavoljo Btree, če je iskalec resnice bo poslušal, če pa ljubi svoje iluzije pa bo ostal slep, pa tudi če iluzorno srečen.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Ramon dekers ::

Če duše ni v materiji, ta ni "živa".


And yet, kako lahko potem opredelimo kravo? Kot neživ organizem? Baje da nas od živali loči samo duša - baje.

btree ::

Nisem rekel, da duša poje, se izraža, čuti, misli. Govoril sem o dveh vrstah telesa in duši. Tri različne entitete. Samo ne pridemo skupaj, ker razmišljamo različno.
Krava ima dušo, vsa živa bitja jo imajo. Cerkev dušo sicer razlaga malo drugače, kot vede, oni pravijo, da je duša misli, čutenje....

bluefish ::

No, še nadaljujem.

Kaj je torej tisto, kar da bitju duša? Je to zavedanje?

btree ::

zavest je simptom duše, duša da življenje.

Yosh ::

btree je izjavil:

Nisem rekel, da duša poje, se izraža, čuti, misli. Govoril sem o dveh vrstah telesa in duši. Tri različne entitete. Samo ne pridemo skupaj, ker razmišljamo različno.
Krava ima dušo, vsa živa bitja jo imajo. Cerkev dušo sicer razlaga malo drugače, kot vede, oni pravijo, da je duša misli, čutenje....


Ne, govoril si o duši kot nematerialni substanci, ki pa daje gibanje nezivi materiji. Ni res?
Nič ne razmišljamo različni, ti spreminjaš svoje besede kot po vetru.
Duša potem ne čuti, misli? Kaj pa je potem duša? Rekel si da je zavest simptom duše.
Tam kjer je zavest, tam mora biti duša, a ne?
Če umreš, nimaš zavesti, torej ker kaj, je telo( materijo) zapustila duša?
Torej mrtev človek se ne giba, ker nima duše( gibajoče sile). Če pa je duša gibajoča, kako potem se premika spermij, če duša vstopi šele po spočetju?
Spočetje pa je združenje semenčice in jajčeca?

Pojasni malo.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Aston_11 ::

Spet nekaj, za kar ne veš, od kje je prišlo, in ne veš, kam po smrti gre. Kar kaže samo na to, da ne obstaja.

bluefish ::

In še - če je zavest simptom duše, kako komentiraš morebitno zavedanje računalnika z AI?

btree ::

spremij ima tudi dušo, nisem toliko podučen, da bi poznal vse detajle.
evo opis duše v Bhagavad Giti, del epa Mahabharate.
Računalnik neko sprogramira in je stroj, nima duše.

Yosh ::

btree je izjavil:

spremij ima tudi dušo, nisem toliko podučen, da bi poznal vse detajle.
evo opis duše v Bhagavad Giti, del epa Mahabharate.
Računalnik neko sprogramira in je stroj, nima duše.



No če pa nisi podučen, pa ne govori potem.
Raje poj.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

btree ::

povem kar vem, nihče ni popoln.

bluefish ::

btree je izjavil:

Računalnik neko sprogramira in je stroj, nima duše.
In kaj misliš, da so možgani drugega kot en velik procesor oz. krmilnik?

btree ::

ja sem razmišljal o tem, očitno je en zelo inteigenten programer zadaj

MilanP ::

btree je izjavil:

ker rasteš, zrasteš, se staraš, ampak si ista oseba


kje pa, nikol nisi ista oseba

btree je izjavil:

ja sem razmišljal o tem, očitno je en zelo inteigenten programer zadaj


ne, samo ogromn časa je minil in najmanj napačni so preživel in njihove lastnosti so se ohranile

bluefish ::

Indeed, evolucija, nič drugega.

Aston_11 ::

btree je izjavil:

ja sem razmišljal o tem, očitno je en zelo inteigenten programer zadaj



ne ni - ker ne prideš do konca, kdo je programiral programerja in tako dalje.

Yosh ::

The soul is full of knowledge, or full always with consciousness. Therefore, consciousness is the symptom of the soul. Even if one does not find the soul within the heart, where he is situated, one can still understand the presence of the soul simply by the presence of consciousness. Sometimes we do not find the sun in the sky owing to clouds, or for some other reason, but the light of the sun is always there, and we are convinced that it is therefore daytime. As soon as there is a little light in the sky early in the morning, we can understand that the sun is in the sky. Similarly, since there is some consciousness in all bodies -- whether man or animal -- we can understand the presence of the soul. This consciousness of the soul is, however, different from the consciousness of the Supreme because the supreme consciousness is all-knowledge -- past, present and future.


Evo tole pise zgoraj, enih kup kontradikcij:


Duša je polna znanja ali vedno polna zavesti.

Ampak duša ni zavest.( To si ti rekel)

Ker duša ni rojena, materialna, uničljiva, je večna nikoli neobstojoča, prvotna.

Dušo lahko spoznamo po prisotnosti zavesti.

Zavest posamezne duše je nagnjena k pozabi.

To zavedanje duše, je različno od zavedanja Vrhovne duše, ker Vrhovna duša je vso znanje-preteklost , sedanjost prihodnost.

btree je izjavil:

povem kar vem, nihče ni popoln.


Slabo veš, vsaj priznaj da neveš točno, ampak da zgolj verjameš.
Če a si iskren pa boš videl da je logika tega kar verjameš majava. Lahko pa vseeno verjameš.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

MilanP ::

pa to da vemo da je dan ker je stoposto za oblaki sonce je tut mal naivno

kaj pa kadar je za oblaki supernova in je v resnici sonce na drugi strani zemlje?

Mipe ::

btree je izjavil:

spremij ima tudi dušo, nisem toliko podučen, da bi poznal vse detajle.
evo opis duše v Bhagavad Giti, del epa Mahabharate.
Računalnik neko sprogramira in je stroj, nima duše.

Torej imam na vesti milijone, ne, milijarde, celo trilijone nedolžnih duš, ki so namesto v vlažnem, toplem udobju ženske končale v sekretu? Aja, če en, dva spermija oplodita jajčece, kaj je z drugimi? Uboge izigrane duše, ki se razgradijo v ženskem telesu.

Madona, vsi smo množični morilci!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()
««
6 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
677986 (5763) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212736 (10099) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021234 (19870) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027259 (24529) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016695 (12966) DarwiN

Več podobnih tem