» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 15
»»

alexa-lol ::

Fritz je izjavil:

Glede reinkarnacije obstaja kar nekaj zanimivih pojavov kot je ksenoglosija, ki so znanstveno dokumentirani. Kako lahko nekdo po travmi ali pod hipnozo začne tekoče govoriti nek tuj jezik...odkod to znanje?



Podzavest

Pomoje je nekaj takega kot ko zaspiš.

Mesar ::

podzavest ja...al pa gobe.....
Your turn to burn!

btree ::

ja mesar, tvoja trditev drzi. kaj pa inteligenca, svobodna volja odlocanja.

Mesar ::

kolko je meni znano so to vse procesi ki si odvijajo v možganih.
Your turn to burn!

globalna80 ::

Spomini iz preteklih življenj so shranjeni v tako imenovani junk Dnk, ki v bistvu ni junk, je zelo uporabna na ravni podzavesti. Tam se shranjujejo naše najpomembnejše izkušnje in so izhodiščna točka razvoja naše zavesti.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

btree ::

od kod npr. obcutek letenja v sanjah, ce npr. letimo in nimamo izkusnje v tem zivljenju?

Mesar ::

globalna80 je izjavil:

Spomini iz preteklih življenj so shranjeni v tako imenovani junk Dnk, ki v bistvu ni junk, je zelo uporabna na ravni podzavesti. Tam se shranjujejo naše najpomembnejše izkušnje in so izhodiščna točka razvoja naše zavesti.


O DNK malo prevec vemo da me bos tak nasral s tem...

btree je izjavil:

od kod npr. obcutek letenja v sanjah, ce npr. letimo in nimamo izkusnje v tem zivljenju?


kje je problem? dovolj je da nekje to vidis .... dovolj je da vidis leteco zival ali pa predmet in ko mozgani meljejo ko spis pac spravijo marsikaj skupaj... to je blizje domsljiji kot čemu drugemu...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Lion29 ::

@btree: vse te obcutke se da umetno ustvarit z eletro stimlacijami v mozganih... nickolikokrat dokazano...

globalna80: ves cas uporabljas neke izraze, ki niti priblizno ne ves kaj so.... DNK so razlicne kisline... torej fizinca stvar... kako se te prenasajo iz nekoga mrlega na nekoga nerojenega? a pride nevidini duh in jih z nevidno injekcijo vbrizga al kaj? al je tut ta DNK v bistvu astralna... torej plod dmisljije pisca clanka v misterijih?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

btree ::

ali npr. umetniski talenti pri otrocih genijih, ki so rojeni v druzinah, kjer se v preteklosti ni nihce ukvarjal s podobno umetnostjo.

Win8NonGrata ::

btree je izjavil:

od kod npr. obcutek letenja v sanjah, ce npr. letimo in nimamo izkusnje v tem zivljenju?

Od kod sem jaz sanjal, da sem seksal, ko pa punce še nisem niti zalizal.... (jah težka sramota, samo kaj čmo)

no ja sem vsaj v prejšnem življenju seksal, torej yeeey

Pa enkrat sem sanjal, da sem neko čudno nadnaravno bitje, vglavnem upam, da se zopet reinkarniram vanj, ker mi je bilo res super !

Zgodovina sprememb…

btree ::

@Lion29, seveda se da obcutke ustvarjat s stimulacijo, samo s tem posredujes informacijo v mozgane.

bluefish ::

btree je izjavil:

@Lion29, seveda se da obcutke ustvarjat s stimulacijo, samo s tem posredujes informacijo v mozgane.
Kaj pa je videnje ptiča v letu drugega kot informacija?

Skratka, tisto, kar imate vi za dušo in podobno, je le skupen kemičnih procesov v možganih. V enem momentu pa konec. Fin. The End.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

btree ::

govora je o obcutku.

Win8NonGrata ::

btree je izjavil:

govora je o obcutku.

Kako pa veš, da je občutil pravo stvar ? Ko bo lahko letel, bo tudi primerjal izkušnje če so bile res realne :))

Torej povej, kakšen je občutek, ko letiš ?

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

evo sem prebral kaj sem imel za prebrat, povedal kaj sem imel za povedat...

lp

bluefish je izjavil:

Fin. The End.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

btree ::

lp

Win8NonGrata ::

Skratka, tisto, kar imate vi za dušo in podobno, je le skupen kemičnih procesov v možganih. V enem momentu pa konec. Fin. The End.


Kaj torej ti namiguješ, da je s propadom kemičnega ravnovesja možganov tudi tudi konec z nami oz finito 4ever ? Neobstoj ? Zdaj če je zgolj teorija ok, če pa ni, pa nisi nič kaj drugačen recimo od globalne, le da druga skrajnost ...

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Trdna materija je navidezna. Kako je mogoče, da absurdno prazen atom obravnavamo kot gradnika "trdne" materije? Zakaj se nam zdi, da je materija resnično nekaj trdnega, čvrstega?

zaradi skoraj svetlobne hitrosti, s katerimi se subatomski delci gibljejo v njem.
celo 3D gibanje na platnu v kinu je le utvara. Gledamo le statične slike, ker pa se vrstijo zelo hitro, ustvarjajo vtis "živosti".

Privid trdne materije torej nastane kot posledica velikanskih hitrosti v mikroskopskem svetu.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Win8NonGrata ::

celo 3D gibanje na platnu v kinu je le utvara


Kaj res ? Ma ne no ... :))

Jaz le menim, da se osebe, ki učijo druge o temu o čemur še same nimajo pojma imajo le ogromen ego, ki jim ne dopušča občutka nevednosti in od tod ta težnja, da imajo odgovor za vse pa čeprav iz trte izvit ...

Mipe ::

Pozabite vse to o duši in posmrtnem življenju ter se končno enkrat sprijaznite, da boste morali sprejeti odgovornost za vsa svoja dejanja v trenutnem življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

bluefish ::

Win8NonGrata je izjavil:

Zdaj če je zgolj teorija ok, če pa ni, pa nisi nič kaj drugačen recimo od globalne, le da druga skrajnost ...
Ja, je teorija, vendar za razliko od new age mumbo-jumbo nakladanj znanstveno še najbolj raziskana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

globalna80 ::

Meni ni jasno kako danes ljudje še vedno gledajo na trdno materijo čeprav znanstveniki odkrivajo vedno globje iz česa je sestavljen atom. Če veš iz česa, potem je jasno, da trdna materija ne obstaja, je le navidezna.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

bluefish ::

Jah, ni kaj, nekateri ustvarjate novo fiziko vsako uro življenja. Hočem perpetuum mobile (prve vrste seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Win8NonGrata ::

bluefish je izjavil:

Win8NonGrata je izjavil:

Zdaj če je zgolj teorija ok, če pa ni, pa nisi nič kaj drugačen recimo od globalne, le da druga skrajnost ...
Ja, je teorija, vendar za razliko od mumbo-jumbo new age nakladanj znanstveno še najbolj raziskana.


Ampak zato nič kaj konkretno bolj verjetna kot teorija od globalne ! Jaz lahko vrsto let raziskujem teorijo letenja božičkovih jelenov, pa zato ta teorija ne bo nič kaj bolj verjetna od teorije zakaj lahko superman leti.

Vglavnem z neuspešnimi raziskavami si lahko obrišem _____ !

bluefish ::

"Malenkostna" razlika je le v tem, da je prenehanje prej omenjenih procesov v telesu dokazljivo. Prehajanje duše (ali kar obstoj le te) iz telesa v bližnji kamen, prisotnost čaker,... pa pač ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

judoka ::

@OP

Preberi Tibetansko in/ali Egipčansko knjigo mrtvih.

Vitez ::

Nič posebnega. Ni te več.

Fritz ::

alexa-lol je izjavil:

Fritz je izjavil:

Glede reinkarnacije obstaja kar nekaj zanimivih pojavov kot je ksenoglosija, ki so znanstveno dokumentirani. Kako lahko nekdo po travmi ali pod hipnozo začne tekoče govoriti nek tuj jezik...odkod to znanje?


Podzavest

Pomoje je nekaj takega kot ko zaspiš.

In obvladaš en cel tuj jezik pa še kakšne tuje spomine zraven. Ne vem, no.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

borut_p ::

btree - a si bral knjigo "Potovanje duš" pa si misliš da je vse kar notri piše res?

kr1ženska ::

Lion29 je izjavil:

totalno neuporabna tema

Ali se ne bi morali teh stvari spraševat takrat ko smo čakali konec sveta? :) Trenutno smo vsi v pričakovanju novega leta ne konca našega življenja.
Kar zaenkrat šteje je, da živimo in to je treba izkoristiti v najboljši meri. Ko bomo enkrat umrli bomo razmišljali naprej ;)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Če bi obstajala neka karma pa ves ta bulšit potem bi bil svet lahko malo bolj pravičen, ker to da se bo nek grozni, grozni, Bush ali bankirji zadaj cvrli v peklu ali v naslednjem življenju reinkarnirali v pesek ne pomaga ljudem ki so ga najebali v Iraku. Poglejte že samo fakt, da dejansko ni vse random in je svet res fucked up, glede na človeško svetovno zgodovino. Na oblasti skoraj ni bilo in ga ne bo človeka, ki bi delal za neko dobro, če pa že pride ga pa ostali paraziti takoj odstranijo - je nek rek, ki pravi history repeat itself.

Sicer pa če obstaja neka kvazi reinkrnacija komu sploh to pomaga in brez spominov v prejšno življenje. Čemu je poanta, da nekdo naredi toliko napak se reinkrnira v naslednjem življenju je pa prost vsega saj se ne spomni ničesar za nazaj. Če pa se zgodi da nastane kot kamen pa jebat ga, njemu je itak vseeno in bo "stal" tam dokler ga naravni pojavi (zima, poletje) ne bodo uničili, če se pa rodi kot gora bo pa živel uf še pa še.

Enostavno ni neke logike v reinkrnaciji niti na področju dobro se z dobrim povrne in boš v naslednjem življenju boljše živel. My ass, bolje biti v tem življenju pokvarjen in bogat kot reven in pošten, tak pač je svet, sprijaznite se.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Kaj pa je videnje ptiča v letu drugega kot informacija?


Videnje ptiča v letu je bolj podatek. Tebi to, da vidiš ptiča ne pomaga nič razen, če imaš kakšne koristi od njega ali pa ga želiš pojesti.

kuall ::

einstein močno sumim da si samomorilen.

jaz se sploh ne sprašujem kaj se zgodi ko umreš, ker to je isto kot če bi se spraševal ali so nebesa ali pekel ali je bog in podobno bluzenje za katerega itak veš, ki nima odgovora. saj je dosti drugih zanimivih nerazrešenih vprašanj, ki imajo odgovor.

nuclear ::

Tu je odgovor, kaj se zgodi ko vmreš:
http://www.imdb.com/title/tt1191111/

:3
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

[D]emon ::

The most terrifying fact about the universe is not that it is hostile but that it is indifferent; but if we can come to terms with this indifference and accept the challenges of life within the boundaries of death--however mutable man may be able to make them--our existence as a species can have genuine meaning and fulfilment. However vast the darkness, we must supply our own light.


I'll just leave this here.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

btree ::

@borut_p, nisem prebral.

einstein :P ::

no, kakorkoli, ne da se trditi kaj je po smrti, če je še nisi doživel, najbrž? :|
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mesar ::

Ja najboljše, da ko keri doživi pride napisat sem to, pa opisat celo izkušnjo.
Your turn to burn!

nurmaln ::

einstein :P je izjavil:

Iskal sem temo, vendar nisem našel take, ki bi se nanašala na to. Vedno me je to zanimalo, pa povsod piše drugače in me zanima, kaj vi mislite, da se zgodi? Včasih sem se bolj bal smrti, zdaj se pa nekako ne, čeprav ne vem, kaj se po tem zgodi. Si potem samo energija ali kaj? Eni pravijo tako, eni drugače, fotra sem enkrat to spraševal, kako je po smrti in je rekel, da tako kot je bilo preden sem se rodil, tega se pa ne spomnim :P Kakšna so vaša mnenja?

Hvala, lp


Tvoj ata je moder človek. Z odgovorom kakršnega ti je dal bodi zadovoljen, vse kar ti bo kdo povedal več od tega je laž. Do spočetja nisi obstajal, po smrti prav tako ne boš več obstajal. Če se ne spomniš, da bi ti bilo pred lastnim obstojem kaj hudega, se tudi smrti nimaš kaj bat.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Win8NonGrata ::

Eh vse kar si napisal je popolnoma skregano z logiko, pa brez zamere ...

nurmaln ::

bejž?
Katera "pravila" logike so pa kršena?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

MilanP ::

Po smrti še tut obstajaš sam zavesti nimaš več in si tko kt vsak drug kp žvarovine, kej več od tega pa ne ostane če se nis potrudu nardit stvari k ostanejo za tabo.

btree ::

če razmišljamo, da smo samo roboti, potem to velja.

kr1ženska ::

Strah pred smrtjo je želja po preživetju. Ko te je na smrt strah se v tebi sprošča adrenalin ki je bil v preteklosti ključnega pomena za preživetje.
Živimo v času ko se vedno bolj zavedamo sebe in sveta, smrtnih groženj je vedno manj in posledično nas je konca življenja tudi vedno manj strah.
Naši geni nam narekujejo, da smo edinstveni in na tem svetu pomemben člen. Ta želja po življenju se v starosti zmanjša (spet geni)... Uf, o tem bi se še dalo razpravljat.

Skratka, kapo dol naravi za njeno delo. :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Janac ::

Verjetno se reinkarminiramno v druga žive bitjo, odvisno kake si biu v tem življenji, dober človek, slab riba naprimer.

Win8NonGrata ::

nurmaln je izjavil:

bejž?
Katera "pravila" logike so pa kršena?

Dokazov za neobstoj je ravno toliko kot za nebesa z 40 devicami, tisto kar si pa ti navedel kot argumente pa skoraj nima nobene veze s tem kar ti trdiš...

Če se ne spomniš, da bi ti bilo pred lastnim obstojem kaj hudega, se tudi smrti nimaš kaj bat.


Praviš, da se nimaš česa bat po smrti če se ne spomniš obdobja pred rojstvom... woot ? Po kakšni logiki je to sploh povezano ? Mislim da je v človekovi naravi, da se neznanega boji, sploh ker bo to neznano tako močno vplivalo nanj in je lahko močno neugodno, da bi v marsikaterem primeru raje izbral neobstoj.

moat ::

Za tabo ostane samo kup dreka in nekaj kosti ali pa pepela. To je to, žal. Tako pač je.

x3ca ::

po smrti se verjetno ne zgodi nič kaj posebej zanimivega, tisti trenutki pred smrtjo pa so zagotovo zelo zanimivi (obsmrtna doživetja)..

MilanP ::

to možgani mal kurcšlusajo k jim kisika zmankava in se da nardit tut brez smrti ampak ker je nevarn ni priporočlivo

MTm2H37rqt7B ::

zgodi se nic.
««
3 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
677986 (5763) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212743 (10106) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021234 (19870) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027263 (24533) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016697 (12968) DarwiN

Več podobnih tem