» »

Zamrznila Nafta v Golfu IV TDI

Zamrznila Nafta v Golfu IV TDI

«
1
2

kriko07 ::

Lep pozdrav
Danes sma se z sestro zmenila da boma šla potem popoldne v Krško,ampak zjutraj že avto ni užgal,zato je mogla poklicati soseda da ji je priklopu akumulator "Nov akumulator ima sestra" ampak nevem zakaj ni vžgal..Ok
Se pred 2 urama peljema v Krško in avto kar naenkrat izgublja moč in volan začne biti trd,ga lepo parkirama pred gostilno,in lepo pogledam jaz Filter oziroma pumpa ali pač ko je "Iber lauf" gor oziroma 2 šlaufka....
Lepo odprem tist in kar vakum potegne...
Sedaj me pa zanima,če še komu tako zamrzuje avto
P.S gorivo tanka pri Agipu...oziroma Petrolu

amigo_no1 ::

Filter za nafto moraš menjati vsako leto (pred zimo)...
In LOL od Slo standarda pravi, da mora nafta D2 držati vsaj do -9C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dottor ::

D2 je drugače kurilno olje in ne nafta. Je pa možnost da je zmrnilo, ker nekateri dajajo v cisterne in pol v rezervarje nek procent vode da "prodajo več" kar pol pripelje do tega da zmrzne. Ker nafta dejansko zdrži do -30°C.

amigo_no1 ::

Dizelsko gorivo D2
http://www.eko-nafta.si/sl/razvoz-deriv...
lovenski standard SIST EN 590 določa štiri časovna obdobja za filtrirnost goriva. Za zimsko obdobje, ki traja od 16. novembra pa do 28. oz. 29. februarja, standard predpisuje filtrirnost -20°C.

Si imel v avtu staro nafto ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dottor ::

Dal si link za neko eko nafto kjer že na sliki piše kurilno olje... Lahko carina preveri kaj je točil na Petrolu.

amigo_no1 ::

What ? Kakšno eko nafto ?
Dobro prebreri.

Začetek -> Razvoz naftnih derivatov -> Dizelsko gorivo D2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mgermo ::

amigo_no1 je izjavil:

Filter za nafto moraš menjati vsako leto (pred zimo)...


Kje pa to piše?

kriko07 ::

Filter sma z bratom zamenjala mislim da Avgusta,nafta ni bila dolgo notr,par dni,je pa res da par dni avto se nič ne užge...
tako da sm kolega poklicu da je pršu po avto pa sma ga odpeljala

Aja pa še neki
Ko sm odpru pokrov motorja sem videl da nafta gre čez šlaufek ko je kontakt,ko ga pa ni pa je sploh ni,je reku kolega ki je avtomehanik da je to normaln..

Vanadium ::

mgermo je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Filter za nafto moraš menjati vsako leto (pred zimo)...


Kje pa to piše?


Filter za nafto se načeloma menja na 60000km.

Heisenberg ::

tankaš OMV pa ni več problemov...
s kolegom sva imela isti avto isto mašino diesel...jaz sem redno tankal OMV on Petrol in pri -17 je meni vedno vzal iz prve, on ga je pa prišel iskat ko se je pogrel :)

Vanadium ::

Heisenberg je izjavil:

tankaš OMV pa ni več problemov...
s kolegom sva imela isti avto isto mašino diesel...jaz sem redno tankal OMV on Petrol in pri -17 je meni vedno vzal iz prve, on ga je pa prišel iskat ko se je pogrel :)


tankam petrol pa mi nic ne zmrzne (sem iz kočevskega konca)

Machete ::

Moji bejbi je od omvja ene mesec stara nafta zmrzovala zadnje dni (zjutraj okoli -15°C).. Oo

Doman ::

Sedelavcu je zadnjič na 1.7 CDTI pri temperaturi -21 zmerznila nafta. Tankal je pa na Petrolu.

trololo2 ::

Vanadium je izjavil:

mgermo je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Filter za nafto moraš menjati vsako leto (pred zimo)...


Kje pa to piše?


Filter za nafto se načeloma menja na 60000km.


Piše nikjer, je pa priporočljiva praksa pri nas ker imamo zanič nafto in tudi nizke temperature.

bdoxx ::

tistem, ki je zmrznila nafta naj prosim poslika, drugač ne verjamem nič.

Doman ::

@maticko
kaj da ti poslikamo? z sondo v kester z nafto? lol

dzinks63 ::

Pred leti si sam v nafto dodajal dodatek za preprečevanje kristalizacije parafina, in nisi imel nobenega problema, rednecki so dodajali kar par l bencina na tank dizelskega goriva, sedaj se pa prodajalci goriv že sami hvalijo, da njihovo gorivo zdrži nizke temperature. Letos jih je prehitel hud mraz in še niso v vseh cisternah imeli zimskega goriva, ohladilo se je praktično v dveh dnevih in kdor je pred ohladitvijo tankal dizelsko gorivo, le to še ni imelo dovolj dodatka v sebi. Sedaj to ni več problem in so vse črpalke polne ustreznega goriva.

kriko07 ::

Bil je problem saj je bila še stara oziroma letna,oziroma filter je bil letni,in ni bil menjan točno pred zimo...

amigo_no1 ::

nafta ni bila dolgo notr,par dni

Prej si rekel drugače, odkar je zimsko obdobje imajo zimsko nafto.

kriko07 ::

nism mislu to nafto,rekel sem da je bila par dni,odkar je sestra tankala...

r3dkv1c4 ::

amigo_no1 je izjavil:

Filter za nafto moraš menjati vsako leto (pred zimo)...
In LOL od Slo standarda pravi, da mora nafta D2 držati vsaj do -9C.

vse pumpe v slo imajo nafto oz d2 iz zalogovnikov iz sermina(petrol)....razen mol.
Molov d2 ima tudi višjo vrednost oz. zdrži brez problema -20.

Doman je izjavil:

@maticko
kaj da ti poslikamo? z sondo v kester z nafto? lol

lepo ti je povedal...nafta pač ne zmrzne ampak se zgosti da je pač pumpa ni sposobna inicijirat...
ampak ok....vsi vemo o čem teče beseda samo "človek" pač išče dlako v jajcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

gruntfürmich ::

tudi jajca od petrol nafte so sposobna zdržati zelo nizke temperature, tko da tu ni za iskati krivca. (analiza naše firme)
prej bi rekel da so nespametno šparali na hrvaški ini, ki pa je v pizdi z nafto in se ti filter maši s parafinom.
varianta je še tudi prefini filter, ki se potem tudi zamaši. (tudi izkušnja iz firme)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kriko07 ::

sam fora je bila,da ko sem dal kontakt se je po šlaufku videl benzin ki je lepo šel,ampak užgat pa ni hotu...
je pa ko sma včeraj z kolegom z kompresorjem pa še nekem pripomočkom hotela to nafto stran iz pumpe dat je kr nazaj potegnilo v pumpo...
Mamo tudi Bmw-ja 320d doma in nikoli ne zmrzne nafta,imamo tudi VW PASSATA 1.9 TDI pa je skos zunaj in gre ati že v službo ob 3.00 ko je okoli -17 stopinj pa avto užge v prvo...
tako da samo na golfu zmrzuje nafta..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

amigo_no1 ::

Kaj ima HR Ina v tej zgodbi ?

gruntfürmich ::

hr ina je blizu krškega.
poleg tega 3:00 ni najhladnejši del dneva. je ob 7:00 bolj hladno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

amigo_no1 ::

Praviš da jim Ina (Agipu) dobavlja svojo nafto ?
Najbližja Inina črpalka je v Samoboru (HR), druga je v Laškem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kriko07 ::

amigo_no1 je izjavil:

Praviš da jim Ina (Agipu) dobavlja svojo nafto ?
Najbližja Inina črpalka je v Samoboru (HR), druga je v Laškem.

Agipa ni v Krškem,ampak je na DRNOVEM ki je 2 km stran od Krškega...

amigo_no1 ::

kriko07 ::

kriko07 ::

Nekaj me še zanima.
Čez pol leta bom imel izpit,in bi kupil Audija A4 Quattro 1.9 ali pa 2.5
zato me zanima kakšno ima kaj porabo
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=672...
mislim sem BMW-ja,ampak ga ima brat in mora plačevati 1k5 registracije

black ice ::

kriko07 je izjavil:

Nekaj me še zanima.
Čez pol leta bom imel izpit,in bi kupil Audija A4 Quattro 1.9 ali pa 2.5
zato me zanima kakšno ima kaj porabo
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=672...
mislim sem BMW-ja,ampak ga ima brat in mora plačevati 1k5 registracije

Trolaš malo, a?
Registracija je najmanjši strošek, stane te zavarovanje. Zraven tega boš zavarovanje mastno plačal, ker nimaš bonifikacije. Premisli o avtu z manj kW, če te skrbi cena zavarovanja.

Looooooka ::

kriko07 je izjavil:

Lep pozdrav
Danes sma se z sestro zmenila da boma šla potem popoldne v Krško,ampak zjutraj že avto ni užgal,zato je mogla poklicati soseda da ji je priklopu akumulator "Nov akumulator ima sestra" ampak nevem zakaj ni vžgal..Ok
Se pred 2 urama peljema v Krško in avto kar naenkrat izgublja moč in volan začne biti trd,ga lepo parkirama pred gostilno,in lepo pogledam jaz Filter oziroma pumpa ali pač ko je "Iber lauf" gor oziroma 2 šlaufka....
Lepo odprem tist in kar vakum potegne...
Sedaj me pa zanima,če še komu tako zamrzuje avto
P.S gorivo tanka pri Agipu...oziroma Petrolu

Alfa Romeo...isti problem(petrol).
2 leti zapored sem pozabil dodat tekocino proti zmrzovanju dizla(majo tud za bencin kokr sm vidu...) in 2 leti zapored mi je zmrznila cev za dovajanje goriva.
No letos sm se spomnil...upam da ne bo problema. Sem pa v istem dnevu ugotovil, da mi je zmrznila voda za sipe...(lepo voda se s poletja not) tko da je bil tud zur to segret, ponucat pa dat tako k zdrzi -30 not :)

Aja pa nov filter in vse vsako leto...pa je se zmer zmrznil, ko je slo cez -smth. Sam ta tekocina pomaga...

kriko07 ::

black ice je izjavil:

kriko07 je izjavil:

Nekaj me še zanima.
Čez pol leta bom imel izpit,in bi kupil Audija A4 Quattro 1.9 ali pa 2.5
zato me zanima kakšno ima kaj porabo
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=672...
mislim sem BMW-ja,ampak ga ima brat in mora plačevati 1k5 registracije

Trolaš malo, a?
Registracija je najmanjši strošek, stane te zavarovanje. Zraven tega boš zavarovanje mastno plačal, ker nimaš bonifikacije. Premisli o avtu z manj kW, če te skrbi cena zavarovanja.

koliko pa pride prbl registracija? ali pa povejte mi kakšna je kaj poraba

amigo_no1 ::

black ice ::

kriko07 je izjavil:

black ice je izjavil:

kriko07 je izjavil:

Nekaj me še zanima.
Čez pol leta bom imel izpit,in bi kupil Audija A4 Quattro 1.9 ali pa 2.5
zato me zanima kakšno ima kaj porabo
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=672...
mislim sem BMW-ja,ampak ga ima brat in mora plačevati 1k5 registracije

Trolaš malo, a?
Registracija je najmanjši strošek, stane te zavarovanje. Zraven tega boš zavarovanje mastno plačal, ker nimaš bonifikacije. Premisli o avtu z manj kW, če te skrbi cena zavarovanja.

koliko pa pride prbl registracija? ali pa povejte mi kakšna je kaj poraba

Amigo ti je podal link za izračun registracije + zavarovanja. Če misliš zavarovati parkirišče in potnike računaj še 100+EUR zraven.

Za porabo imaš portale kot sta poraba.com in sprit.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

amigo_no1 ::

Potem so tu še gume, ti kakšna turbina/šoba odleti in se začne veselica...

black ice ::

amigo_no1 je izjavil:

Potem so tu še gume, ti kakšna turbina/šoba odleti in se začne veselica...

Ja, do tega še sploh nismo prišli.
Vse je enkrat prvič pravijo, jaz (vsaj zase) vem, da ne grem več v nakup avtomobila, če nimam najmanj 1500€ rezerve za raznovrstne stroške, katerih pri avtu ne manjka.

Gregor5816 ::

Fotr je nekaj let nazaj med poletjem šel na petrol tankat z golfom 2, pol pa na šiht, zraven črpalke. Ko je šel domov, mu je po 200 metrih crknil avto. Sodelavec ga je potegnil 100m do njegovih sorodnikov. Fotr je naslednji dan zamenjal spraznil tank, zamenjal filter, nalil 2 litra nafte in šel tankat na OMV. Kasneje se je pogovarjal z mehanikom, ki je rekel, da je bila verjetno kriva voda v nafti. Od takrat naprej samo še na OMVju tanka. Takrat je bilo tudi edinikrat, da ga je njegov golf pustil na cedilu.

Znalo bi se zgoditi, da je pri tebi isti problem (voda v nafti).

gruntfürmich ::

da res ne bo kdo mislil da je kakšna nafta bolša ali slabša pa take jajce verjel od pričevanja onega in onega... vse so za en drek! ker so specifikacije debilne in vsi šrot furajo v slovenijo.
tko da če želite dobro nafto, bo treba it čez mejo (pa ne na hrvaško)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

Ah jst bi eno zimo z veseljem sel probat samo OMV tankat...sam klinc k mam petrol 400 metrov stran.
Each year laziness prevails.

Klemzz ::

kriko07 je izjavil:

Nekaj me še zanima.
Čez pol leta bom imel izpit,in bi kupil Audija A4 Quattro 1.9 ali pa 2.5
zato me zanima kakšno ima kaj porabo
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=672...
mislim sem BMW-ja,ampak ga ima brat in mora plačevati 1k5 registracije


Ti se kr stran drž V6 2.5TDI-ja, ker je šrot od motorja, če že glej po letu 2003 pa še to 180KM. Drgač pa 1.9TDI je tankovska mašina, če se je lepo skrbel za njo dela k urca, mam sam v A6 avf 96kW mašino in ma trenutno 307.000 prevoženih pa še kr dela in nikjer nč ne curlja.

kriko07 ::

amigo_no1 ::

Gregor5816 je izjavil:

Fotr je nekaj let nazaj med poletjem šel na petrol tankat z golfom 2, pol pa na šiht, zraven črpalke. Ko je šel domov, mu je po 200 metrih crknil avto. Sodelavec ga je potegnil 100m do njegovih sorodnikov. Fotr je naslednji dan zamenjal spraznil tank, zamenjal filter, nalil 2 litra nafte in šel tankat na OMV. Kasneje se je pogovarjal z mehanikom, ki je rekel, da je bila verjetno kriva voda v nafti. Od takrat naprej samo še na OMVju tanka. Takrat je bilo tudi edinikrat, da ga je njegov golf pustil na cedilu.

Znalo bi se zgoditi, da je pri tebi isti problem (voda v nafti).

Da ti poleti crkne Golf 2 (codename traktor, ki dela na vse kar samo diši po nafti) mora biti nekaj hudo narobe z vozilom, ne nafto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bobby ::

no še moja izkušnja,..
petrol,.. zima,.. polo (bencinar) ne užge,.. zunaj tm okoli -15,.. ok ni panike pač ga zima tepe, pa akomulator pa o,.. povem kolegu,...

popoldne pride kolega z novim filtrom za benz,.. ga zamenja,.. brummm, ni panike,.. razdreva filter, notri pa pazi to,pol filtra zamrznjene vode, spodaj benz lepo tekoč ampak je odhod bil zamašen z ledom in valda benz ni šel čez.

me vpraša,. kdaj si pa menjal filter nazadnje. ok spomlad torej cca 9mesecev.
he he Petrol a ne,.. ammm ja,.. no od takat dalje je OMV party do konca, zdej pa sploh ko sem lastnik dizelaša.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

amigo_no1 ::

Bencin ima manjšo gostoto kot voda, torej je na vrhu.Črpalka za gorivo pa večinoma ni nastavljena tako, da bi črpala svinjarijo iz dna, ravno iz tega vzroka.

WarpedGone ::

he he Petrol a ne,.. ammm ja,.. no od takat dalje je OMV party do konca, zdej pa sploh ko sem lastnik dizelaša.

Kolkrat bo treba še naglas napist, da ima Petrol natanko isto/enako nafto kot OMV? Hranjena v istih cisternah na obali. Isto Agip.

Edino MOL pri nas ima svojo lastno dobavo. Za INA pa ne vem, verjetno tut lastna ampak glede na probleme z dizli na Hr se je ne dotaknem.
Zbogom in hvala za vse ribe

korenje3 ::

mojemu sodelavcu, ki ima isti avto, mu tudi ni vžgal takrat ko je bilo -10°C. je moral cel avto zapeljat v bajto da se je segrel. v glavnem neki je narobe s temi golfi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

RejZoR ::

WarpedGone je izjavil:

he he Petrol a ne,.. ammm ja,.. no od takat dalje je OMV party do konca, zdej pa sploh ko sem lastnik dizelaša.

Kolkrat bo treba še naglas napist, da ima Petrol natanko isto/enako nafto kot OMV? Hranjena v istih cisternah na obali. Isto Agip.

Edino MOL pri nas ima svojo lastno dobavo. Za INA pa ne vem, verjetno tut lastna ampak glede na probleme z dizli na Hr se je ne dotaknem.


Nimajo pa enakih končnih rezervoarjev niti istih standardev niti iste infrastrukture, ki spravi to "isto" gorivo do končnega uporabnika v avto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Malajlo ::

Men je JTD s Petrolovo nafto vžgal in normalno tekel pri -24.
Kako pa nekateri uspete zmešati vodo in gorivo (legenda omenja pol-pol), mi pa ni jasno. Da je v dizlu več vode v obliki suspenzije, ja. Ampak to je suspenzija. Gre z nafto vred v injektorje, ne zastaja nikjer. Pa najbrž imajo zdaj že vsi dizli senzor za vodo v gorivu. (ki še ni nikoli zasvetil)
V filtru se voda ne nabira kot nečistoče. Kake to imajo nekateri...

WarpedGone ::

@rejzor:
To nimajo enako niti vse petrolove pumpe, niti vse OMV pumpe, niti vse XYZ pumpe. Distribucija je znanost.

Prvi in najvažnejši dejavnik je starost goriva i.e. kolk časa je nafta ležala v rezervoarjih. Splača se tankat na velikih pumpah z mnogo prometa, ker je večja verjetnost da natočiš bol frišno župco kot pa na majnih vaških pumpah, kjer dejansko lahko fašeš gorivo, ki je pod zemljo že cel mesec in še ni prilagojeno zimskim temperaturam. Pol pa še tankaš cel tank in se z njim furaš tri mesece. In ja, v takšnem primeru ti lahk decembra zmrzne nafta, ki je bila 'predvidena' za porabo sredi julija.

Nekaj let sm tankal samo na MOL in je bila zaznavna razlika v plus glede na Petrol/OMV. Zadnje čase pa je prednost na strani Petrola. Nič znanstvenega v tem opažanju, le občutek odzivnosti mašine in trenutne porabe.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313093 (10726) primozzzz
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358972 (37281) Matev
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8420867 (18312) Nesta
»

Nafta na OMVju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6025271 (23421) ;-)
»

Točenje goriva na Petrolu(LJ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034574 (31759) Zheegec

Več podobnih tem