» »

Točenje goriva na Petrolu(LJ)

Točenje goriva na Petrolu(LJ)

1
2
3

Half-Saint ::

energetik je izjavil:

Res, imaš kakšne dokaze?
Jaz tankam večinoma na Petrolu in imam nižjo povprečno porabo kot pri OMW.
Prav tako mi avto brezhibno deluje. Slaba kvaliteta? Ali pa imate nekateri samo razštelane avte?
Dajte no, s takimi govoricami lahko pridete ven le pri gostilniški debati, na tem forumu bi pa lahko privlekli iz rokava kakšne konkretnejše dokaze, kot so laboratorijske analize in merjenja na valjih. Če tega nimate, so vse samo govorice.


Avto ali traktor? Jaz odkar tankam na OMV naredim v povprečju 50-100km več z enim tankom (100 oktanski bencin). Foter je imel z dizlom že precej težav, ko je tankal pri Petrolu - cukanje, slabo vleče itd. Odkar tanka na OMV nima več težav. Podobne težave je imel tudi, ko je tankal v Bosni. Tam jim je verjetno res vseeno za kakovost goriva glede na to da se še vedno vozijo 20 let stari golfi in opli. Pri nas pa...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

T-h-o-r ::

http://www.delo.si/clanek/74587

Hrvaški novinarji so ob analizi slovenskih črpalk namreč ugotovili, da je povečana količina žvepla tudi v gorivu na črpalkah v Sloveniji.

http://24ur.com/novice/slovenija/tudi-v...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Nightcrawler ::

Vidiš...

Izkušnje štejejo!

energetik ::

T-h-o-r je izjavil:

to niso govorice, vprašaj na servisih

Serviserjev in novinarjev jaz ne smatram kot neke hude znalce fizike in kemije oz. poznavalce goriv. Ponavadi je serviserjem kvaliteta goriva izgovor za slabo opravljeno delo oz. lenobo.
Glede občutljivosti nekaterih sodobnih motorjev - zakaj pa kupujete take avte, ki so občutljivi na minimalna nihanja kvalitete goriv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Nightcrawler ::

Energetik, Petrol je zanič! Ne vsaka črpalka, vendar določene!

BlueRunner ::

temperaturni raztezek (čeprav nisem siguren, da merilci na pumpah niso kompenzirani tako, da pri vseh temp. pravilno kažejo)

Tukaj si zadel v polno. Števci bi morali biti kompenzirani na to, vendar pa je vprašanje kako se tega na kateri črpalki držijo.

Sicer pa ga ni lepšega kot zabaven občutek, kot ugotoviš, da 1l tankanja zjutraj (hladno gorivo iz cisterne) ni enako 1l tankanja zvečer (ne ravno hladno gorivo iz cisterne). Še najslabše pa je, kadar poleti tankaš malo po tem, ko si videl odpeljati cisterno iz črpalke (toplo gorivo). Po spominu mislim, da smo jih enkrat naračunali za maksimalno 2%. Torej cca. 1l razlike na vsakih 50l. Recimo 1EUR na vsak tank, ki ga tankaš in ni bil do 0 izpraznjen. Letno zate to ni nič. Za petrol je tukaj govora o tisočih evrov.

Težava je tako samo v temu, da je potem pri izgorevanju v motorju pomembna masa in ne volumen, kar se prevede v to, da pri tankanju v vročem popoldnevu ugotoviš, da si za manjšo maso plačal enako količino denarja, kot bi jo za veliko. Torej si kupil energijo po višji ceni, kot pa, če bi tankal tik pred sončnim vzhodom.

Pa preden nekdo "ugotovi", da so rezervoarji zaprti globoko v zemlji, kjer so temperaturna nihanja minimalna. Ne vsi (znova razlika med črpalkami) in poleti v njih še vedno prihaja topel zrak, ki temperaturne razlike poveča. Pa pri nas tudi niso vedno polni, ali pa vsaj včasih niso bili. Še posebej ne v obdobjih "običajnega" povpraševanja - razlog je v temu, da je petrolovo skladišče v Srminu (vsaj včasih bila) brezcarinska cona in Petrol plača carino šele v trenutku, ko ga iz skladišča odpelje. Zato je preveč goriva na črpalkah problem, če je carina plačana, gorivo pa še ni prodano. Podatke o temperaturi goriva v tanku in grafke o nihanju pa mislim, da ne boš dobil nikjer... za črpalkarja so dejansko vredni zlata.

Kar se pa tiče črpalk in splošne kvalitete pa mislim, da se pozablja, da niso vse lokacije enake. Vprašanje nečistoč, ki povzroča cel kup težav, je vprašanje lokacije. Tako ima lahko ena črpalka v rezervoarjih tudi smetje (pa ne govorim o kakšnem listju in podobno - že prah iz bližnjega gradbišča je takšna smet), kar niža kvaliteto goriva, sosednja pa tega nima in ima posledično kvalitetnejše gorivo.

Half-Saint ::

energetik je izjavil:

Glede občutljivosti nekaterih sodobnih motorjev - zakaj pa kupujete take avte, ki so občutljivi na minimalna nihanja kvalitete goriv?


A si lahko še bolj vrtčevski argument zmisliš??
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Super Sonic ::

"Pri meni traja cca. 5min po tankanju, da kazalec pokaže pravi nivo. Po mojem gre za podobno zadevo pri tebi."

V tem primeru pač ni bilo tako. Tudi sumarno skupaj (20EUR+20EUR ali po litrih) bi moral naredit precej več km kot sem pa jih.

Je res, da ni konec sveta če padeš na slabo "pištolo" pri tankanju ali "pozaugaš" same smeti iz cisterne, problem je v črpalkah, ki apriori vse podobne pritožbe zavračajo, češ, mi smo 100% da je vse ok. Kar seveda ni res.

"In smešno je, da se zanašaš na lučko nizkega stanja goriva kot na nek super merilec"
Sej poleg lučke imaš še kaj? Analogni merilec in onboard računalo.

Vse troje pridobiva podatke preko istega (ne enakega) kanala in če en prikazuje napačno stanje, ponavadi kažejo vsi narobe. Ali pa prav, kot je to običajno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

T-h-o-r ::

Glede občutljivosti nekaterih sodobnih motorjev - zakaj pa kupujete take avte, ki so občutljivi na minimalna nihanja kvalitete goriv?


ker se ne radi vozimo v 15 let starih kantah
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

energetik ::

T-h-o-r je izjavil:

ker se ne radi vozimo v 15 let starih kantah

Ki pa delujejo brezhibno, ne glede na to, kje tankam?
No, mislim da je bil problem v glavnem le pri dizelskih različicah "določenih" znamk avtov. Le zakaj kupci ne kaznujejo proizvajalca takega avta in pač ne kupijo dotičnega modela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Half-Saint ::

energetik je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

ker se ne radi vozimo v 15 let starih kantah

Ki pa delujejo brezhibno, ne glede na to, kje tankam?
No, mislim da je bil problem v glavnem le pri dizelskih različicah "določenih" znamk avtov. Le zakaj kupci ne kaznujejo proizvajalca takega avta in pač ne kupijo dotičnega modela?


Zato, ker nikjer ni nobenih uradnih podatkov! So le govorice, če pa bi človek poslušal govorice, ne bi v življenju kupil nobenega avtomobila, ker praktično čez vse kdo pljuva!
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Ziga Dolhar ::

Nightcrawle: zaželjena (tudi v Loži) je argumentirana debata. Enovrstičnice to niso. Opozorilo.
https://dolhar.si/

Dejan_007 ::

Nekateri se zelo, zelo motijo. Iz zanesljivih virov lahko povem, da je bencin na OMW, Petrol, Agip, in ostali razen MOL-a ENAK, razlika je samo v črpalkah ter cisternah, ki so pod zemljo (v kakšnem stanju so in koliko so stare).

Nekateri res mislijo, da če tankajo na OMW, da tankajo drugačen bencin. Naj pride nekdo v zalog, kjer ima Petrol cisterne in naj gleda tovornjake iz kje prihajajo in jim bo vse jasno.

Lahko bi še malo o bio dizlu, pa euro dizlu povedal, pa zakaj na črpalkah ne piše euro dizel itd.

Smešni ste nekateri.

Aja pa dodatke se daje samo v nafto v Sloveniji, bencin pa pride že z dodatki v SLO. Ah še marsikaj bi lahko napisal, pa ne bom, ker bi se enim smejal drugi pa bi se jokal :)

T-h-o-r ::

saj meni je vseeno, če v tanke pride isti bencin, če potem iz cevi priteče različno kvaliteten .:)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Brane2 ::

To, kar se količine tiče, sem opazil že pred časom.

Je pa tako, da se gorivo dokaj razteza in krči s temperaturo in da je razlike lahko za liter ali več.

Ne spomnim se pa, kako pumpe merijo pretok- volumsko ali masno.

Sem enkrat šel tankat na OMV takoj zatem, ko mi je zmanjkalo benza in sem ostal na cesti. Najprej sem zlil 5l v tank, nato pa po 10 km na OMV natankal bistveno več, kot naj bi sploh šlo v tank.

Stvar mi je bila sumljiva, sem pa opazil zaposlenega kako nekaj počne s cevmi in kanto- domneval sem da po tankanju prazni tistih nekaj deci ali mogoče liter, kot ostane v cevi in da vsaka stranka pač plača še za filanje cevi.

Čisto možno da se motim. No, klical sem na firmo in povprašal kako je s tem, tistega tipa pa nisem več videl tam...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dejan_007 ::

Thor;Če je z podzemnimi cisternami vse OK, bo bencin enake kvalitete. Pa tudi stare cisterne ne bodo toliko vplivale na kvaliteto bencina, da bi ti opazil, tako, da. Marsičesa ne veš :)

T-h-o-r ::

"Pa tudi stare cisterne ne bodo toliko vplivale na kvaliteto bencina, da bi ti opazil"


na žalost to opazijo senzorji v avtomobilu :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Half-Saint ::

OMV, ne OMW!

Dejan, če si tak strokovnjak pa povej kar veš, ne pa da se delaš pametnega z izjavami "vem, pa ne povem"...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

BlueRunner ::

Pod črto je verjetno mnogo bolj pomembno na kateri konkretno črpalki tankaš, kot pa katere konkretno firme se držiš... To za OMV, Petrol in Agip, da imajo vsi isto gorivo pa res nisem vedel.

Dejan_007 ::

Half-Saint; Upraši, kaj te zanima, pa ti bom povedal. Vsega pa res ne morem napisat.

Furbo ::

Volk| je izjavil:

Furbo je izjavil:

Volk| je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:

zaenkrat si zgolj opravljiva oseba, ki nima jajc dat uradne pritožbe, da se mu zdi da nekaj s števci ni vredu - če si mel čas spisat post na forum, bi lahko tudi pritožbo

In kaj bi dosegel z uradno pritožbo? Da jo izpolnjujem pol ure, s tem da ne bom nič dosegel? V najboljšem primeru in poti dokazovanja kake 3 €?
Poleg tega to ni moj namen. Moj namen je da se odpravi napaka, ne pa da se trgam tam z šefi.


Brez dokazov pa tudi nimaš pravice javno blatiti podjetja.


A oni pa imajo pravico mene "ropat"? Sem napisal, da je to prvi primer, da sem doživel nekaj takega, torej sem včeraj bil slep ali neumen, da je izstopalo to tankanje?!
Tankam vedno na isti način.


Še ničesar nisi dokazal, kar na podlagi enih ugibanj sklepaš koliko prostora imaš v tanku. Smešno, če ne bi bilo žalostno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

energetik ::

Predvsem bi bilo dobro, da bi imeli ljudje na splošno malo več kritičnega uma in vsaj osnovno poznavanje fizike in kemije. Tako pa nasedejo vsaki novinarski raci in vsakemu serviserju, ki ima pet min časa.

Dejan_007 ::

energetik; Res je :)

Aja pa preden pride gorivo v Petrolove shranjevalne cisterne iz tujine z vlakom se vzamejo vzorci in se gorivo testira. Če ni po specifikacijah gre gorivo lepo nazaj. Sicer je to redko, se je pa že zgodilo nekajkrat. Seveda ima Petrol za to referenčni laboratorij.

Zgodovina sprememb…

ZLOky ::

... to s Petrolom verjetno res nekaj ne štima, glede na št. pripomb...
sam sem imel podobne izkušnje na Petrolu na Barju (LJ) ob avtobanu, vedno spraznim tank skoraj na nulo, imam avto s potovalnim "računalnikom",
v glavnem tankam na OMV in razlika med števcom na črpalki in števcem v avtomobilu ni bila nikoli več kot 1l, povečini le nekaj deci litrov, na tisti Petrolovi črpalki pa sem natočil kar 71,92l (še vedno imam račun) s tem da naj bi imel še kake 2-3l v tanku, tank: 70l, plus morda 1-2l cev do tanka....
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Dejan_007 ::

Pa čist tko, Petrol ohlaja gorivo na 15C tisto pa kar se ogreje z prevozom (tovornjak) je nemogoče da bi se toliko goriva segrelo v cca 2 urah. Pa vsaka črpalka je povezana prek linka in se bencin ne more krasti, tako da bi črpalka kaj regulirala pretok. Pa črpalke se redno testirajo. Ne verjet vsemu, kar folk nabija !!!

T-h-o-r ::

seveda

verjemimu petrolu, ki si nas želi narediti najbolj srečne na svetu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Half-Saint ::

Pa naredimo za hec "Dan brez Petrola" in gremo en dan na leto namesto k Petrolu, tankat na OMV. Jaz to delam tako ali tako :)

lp
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Dejan_007 ::

Ni treba verjet. Ampak tankaš enak bencin, nafto. Tudi MOL kupuje del goriv od Petrola neki pa ga pripelje iz Mađarske. Vse je isti k... Bolj pomembno je s kakšnimi gumami furaš, kako servisiraš avto, kakšna je zunanja temperatura, koliko je ogret bencin v avtu, način vožnje, cesta, itd. Faktorjev je veliko več, kot pa kvaliteta goriva, ki se preveri v referenčnem Petrolovem laboratoriju.

Tudi rezervarji pod zemljo pri črpalkah so ohlajeni na 15C.

OMV je itak že delno Petrolov tak da, ..... :) je Petrol in OMV isto. Sicer pa gre vse iz petrolovih skladišč in v vsakem primeru dobi Petrol :)

Petrol je monopolist tak da ..... :)

Zgodovina sprememb…

Markoff ::

Tudi jaz beležim statistiko porabe že skoraj 3 leta. Zaenkrat vodi Petrolov bencin za ca. 3 dcl na 100 km (5,2 l), drugi je OMV (ca. 5,5), tretji pa Agip (okoli 5,8). Na Agipu sem tankal le parkrat, zato ni reprezentativen, na Petrolu in OMV pa okoli 30x in okoli 50x. Točnih številk ne vem na pamet. Avtomobil je Peugeot 206 SW, dieselski motor 1,4 HDi, letnik 2005.

Kakšnih posebnih razlik med gorivi nisem opazil (oglašanje motorja, pospeški, ipd.), podobnih izkušenj, kot jih ima Volk, pa na srečo nisem imel.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

lambda ::

Problem pri teh statistikah je to, da je težko tankat res enakomerno preko vseh različnih razmer. Poleti imam npr. za več kot pol litra nižjo porabo na 100km, kot pozimi.

energetik ::

Zato pa mora biti vzorec ogromen. Po mojem prideš nekako do točke, ko lahko nekaj sklepaš iz statistike, pri recimo vsaj 30 vpisih porabe na vsaki pumpi, in to vsaj v enem celem letu, če ne celo v več letih.

Markoff ::

lambda je izjavil:

Problem pri teh statistikah je to, da je težko tankat res enakomerno preko vseh različnih razmer. Poleti imam npr. za več kot pol litra nižjo porabo na 100km, kot pozimi.


1. Sezonska komponenta se pri dovolj velikem številu vzorcev začenja izničevati
2. Tudi poleti uporabljam iste "zimske" gume (M+S) kot pozimi
3. Vedno vozim zelo podobno (povprečno 115 km/h na AC), veliko večino tankov sem spraznil na AC, relativno manj na lokalnih cestah
4. Z izjemo zadnjih nekaj mesecev sem večinoma vozil na daljše razdalje (vsaj 50km v eno smer v 80% poteh), sem pač pogosto na terenu

Ne pravim, da se iz moje statistike da karkoli posploševati, lahko pa rečem, da MOJEMU AVTU očitno bolj sede Petrolov diesel. In samo zato si delam statistiko, ne zaradi svetih vojn na forumu. Res pa moja statistika kaže, da očitno ni Petrolov diesel zveličavno slab in OMV-jev zveličavno dober ali obratno. That's it.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Bananovec ::

tomaz- je izjavil:

cendof je izjavil:

Nikoli se sicer nisem poglabljal v minimalno količino natankanega goriva/bencina. Kolikšna je ta vrednost? Ker, če je 5 litrov kako potem skuterji tankajo?



na OMV je 2 litra.

Vidiš?!
Potem pa so spet govori, da kao nimate pravice blatiti Petrola. Ja seveda ne, če vam pa tiste 3l ukrade.

profii ::

še moje izkušnje:
tank naj bi držal 50 L, z foro, s katero daš še ves zrak ven naj bi šlo notri še 20% več goriva, se pravi 60 L.

enkrat sem imel prazen tank tako da sem se dobesedno vozil na hlape. tankat sem šel na barje in do vrha natočil točno 60 L.
zadnjič sem tankal na pijavi gorici ravno ko se mi je prižgala lučka za rezervo in sem natočil 58 in še nekaj čez litrov, vendar je bilo notri še vsaj 5 L. večkrat se mi je že zgodilo, da sem natočil na ne čisto prazen tank tudi 62 L. vedno točim do vrha.

LP

Mr.B ::

Tankal sem 47 l šel v prago preko Dunaja, pa potem po enih routah. Pred Prago se mi je prižgala lučka. Sem tankal v Pragi. Nazaj sem šel preko Munich-a, pucal ventile:D, pa še vedno naredil več kot 100km. Tankal v ljubljani v Petrolu. O sem rekel, spet se mi avto oglaša kot da imam traktor. Toliko o objektivnosti in kvaliteti Slovenskega Petrola, oziroma Nafte.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hamax ::

Zakaj je največ težav z avtomobili, ki laufajo na Petrolov bencin?
Ker večina ljudi tanka na Petrolu.
Nepoznavanje osnov statistike naredi svoje.

Mr.B ::

Pri taki ceni bencina, pričakuješ saj malj kot minimum kvaliteto bencina. Ne glede na kateri Slovenski črpalki ga tankaš:)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Icematxyz ::

Vsakega toliko časa se najde takšna tema o gorivu na slo-tech. Potem pa eni zagovarjajo da na enih črpalkah več km naredijo. Drugi pa na drugih. Kaj si naj zdaj misli nekdo o vsem tem.

Mr.B ::

Dokler Črpalke niso privatne, ter dokler "država" diktira politiko, toliko časa bo gorivo povsod en isti k.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jest10 ::

profii je izjavil:

še moje izkušnje:
tank naj bi držal 50 L, z foro, s katero daš še ves zrak ven naj bi šlo notri še 20% več goriva, se pravi 60 L.

enkrat sem imel prazen tank tako da sem se dobesedno vozil na hlape. tankat sem šel na barje in do vrha natočil točno 60 L.
zadnjič sem tankal na pijavi gorici ravno ko se mi je prižgala lučka za rezervo in sem natočil 58 in še nekaj čez litrov, vendar je bilo notri še vsaj 5 L. večkrat se mi je že zgodilo, da sem natočil na ne čisto prazen tank tudi 62 L. vedno točim do vrha.

LP

Daj no, to je za večino, ki se oglašajo v tej temi že višja znanost. Kako povprečnemu Janezu dopovedati, da ima tank oddušnik v katerega gre še 5-15l goriva več, kot je nazivna prostornina tanka:P in da pač niso vse točilne ročke enako občutljive-ene ustavijo točenje prej, druge kasneje.

Half-Saint ::

Danes sem tankal na Agipu pri Vodicah in je istočasno prišla cisterna z gorivom. Na cisterni ni pisalo PETROL :P Pravzaprav na cisterni ni pisalo NIČ! Tolk o tem...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

JohanP ::

Half-Saint je izjavil:

Danes sem tankal na Agipu pri Vodicah in je istočasno prišla cisterna z gorivom. Na cisterni ni pisalo PETROL :P Pravzaprav na cisterni ni pisalo NIČ! Tolk o tem...


Mogoče so pripeljali vodo za mešanje :D

Desty ::

Ne, vse Agipove cisterne so neoznačene in ponavadi bele.

noraguta ::

jebat ga fantje 50l menzuro na pumpo pa pomert. za en kernel panick grete debuger u roko vzet , pa zabit uro in dve. na pumpo pa ne grete z umerjeno posodo. ampak teoretizirate.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Yohan del Sud ::

Mogoče je tle problem nekje drugje. Ima kdo podatek, koliko pump tu okrog je franšiznih (pod upravo lokalnih s.p.-jev) in koliko ne.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

mislm , da neka regulativa je , zdej pa morjo še subjektivneži pomert
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Dr_M ::

Pri mojmu avtu pise v navodilih pise, da ima rezervoar cca 70L, tankam pa tudi cez 80L, pa ni vazno kje, petrol,omv,agip...
Res je, da imajo goriva od istih dobaviteljev, ampak dodajajo razlicne aditive.

Drugace se je pa Petrol z Ultimaxom precej izboljsal (vsaj dizel), za bencin nevem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

Dr_M je izjavil:

Pri mojmu avtu pise v navodilih pise, da ima rezervoar cca 70L, tankam pa tudi cez 80L, pa ni vazno kje, petrol,omv,agip...
Res je, da imajo goriva od istih dobaviteljev, ampak dodajajo razlicne aditive.

Drugace se je pa Petrol z Ultimaxom precej izboljsal (vsaj dizel), za bencin nevem.

vzem petlitersko atestirano kantico , potem pa na blagajno za razliko. konec koncev ne plačujemo države zastonj. če piš pet litrov naj bo pet litrov. sicer je pa tudi tvoj rezervoar atestiran z vozilom. pritoži se.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Dr_M ::

Hotel sem povedati, da tocnih podatkov o kapaciteti rezervoarjev ne boste nikjer dobili (potrebno je pristeti se cev in razne odduske).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

Dr_M je izjavil:

Hotel sem povedati, da tocnih podatkov o kapaciteti rezervoarjev ne boste nikjer dobili (potrebno je pristeti se cev in razne odduske).

imaš kamero in imaš umerjene posode. nared kar je treba. važno je ker se iztoči, tebe ne zanima ne rezervoar niti kaj drugega. jaz trdim , da je vse skupaj natolcevanje. naj nekdo dokaže goljufijo , potem se bomo pa drugače pogovarjali. celo z državo katera ni sposobna izvajati nadzora.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313199 (10832) primozzzz
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42359219 (37528) Matev
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8420996 (18441) Nesta
»

Tankanje bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110167 (6942) dux
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420629 (18094) gzibret

Več podobnih tem