» »

Bencinske črpalke

Bencinske črpalke

1
2
»

Malajlo ::

Omv in Petrol ga dobita iz Serminov.
Pa 10% in več razlike v prevoženih kilometrih na en tank je buča. to je deset (10!) €! To niso več heci ;)

Venum ::

Majajlo upam da ga trollas... Uglavnem pri enem tanku ni panike pri recimo 10 tankanjih je pa razlika ze za cel tank...pol nebi mel nic proti ce bi en svoj tank zlil stran ane? Sej je sam 10e na eno tankanje...

Malajlo ::

Pa če res menda z Agipom tud po 200 km več naredijo (1100 namesto 900 npr.)
Jaz sem samo z Molovim opazil razliko 5%. Pa še to je bolj tko tko. En tank na vsake kvatre ni glih merodajno.

Dr_M ::

Jest sem ravno s petrolovim dizlom doslej naredil najvec kilometrov s svojim avtom, z enim tankom seveda. 1421km :)
Npr z agipovim pa nikoli prisel niti do 1200.

RejZoR ::

Pri dizlu je najbolj problem penjenje, tko da moraš gledat koliko si ga dejansko natočil ne na "poln tank", ki je lahko tud po par litrov razlike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vanadium ::

Meizu je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Na petrolu je res dizel slabše kvalitete kot na OMV-ju.
Pri avtomobilu niti ni tako videti je pa zelo pri delavnih mehanizacijah!


Imaš kako znastveno podprto raziskavo ter certifikate akreditiranih laboratorijev ki izvedli poizskuse v kontroliranih razmerah?

ČE nimaš je to trolanje. Tako kot je sedaj trol to, da jaz z petrolovim dizlom nardim več km kot z omv ali agip ali shell :))



Ne bluzi. Za tovrstne zadeve so dovolj vsakodnevne izkušnje. Če pod istimi obrati z Astro 2003 CDTI naredim z Agipovim dizlom krepko več kot s Petrolovim, se verjetno ne zmišljujem?

A imaš ti mimogrede kakšno raziskavo, ki trdi, da so vsi dizli enako kvalitetni? Ker drugače tudi ti trolaš.


Saj sem napisal da trolam. Glej enim se pač neda dopovedat in majo svoje sveto prepričanje. Jaz npr vedno naredim največ z Petrolovo "vodo", z OMV najmanj, Agipovo nekaj vmes. Je to posledica različnih prometnih tokov, zelenih valov, magične božje volje, ali kvalitete goriva. Prej vse prve štiri stvari ki sem jih naštel, kot ta zadnje, ker več ali manj pride vso gorivo v Sloveniji iz istih rezervoarjev iz Sermina, edino Agip baje fura svoje iz Italije (koliko se jim to splača in prodajat potem to "oh in sploh kvalitetno gorivo" po manjših cenah kot v italiji je pa poglavje zase.

Malajlo je izjavil:

Pa če res menda z Agipom tud po 200 km več naredijo (1100 namesto 900 npr.)
Jaz sem samo z Molovim opazil razliko 5%. Pa še to je bolj tko tko. En tank na vsake kvatre ni glih merodajno.


Ja pa če tam tankaš ti tut zraste za 55 milimetrov v dolžino pa 22mm v obseg :));)

Vanadium je izjavil:

Meizu je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Na petrolu je res dizel slabše kvalitete kot na OMV-ju.
Pri avtomobilu niti ni tako videti je pa zelo pri delavnih mehanizacijah!


Imaš kako znastveno podprto raziskavo ter certifikate akreditiranih laboratorijev ki izvedli poizskuse v kontroliranih razmerah?

ČE nimaš je to trolanje. Tako kot je sedaj trol to, da jaz z petrolovim dizlom nardim več km kot z omv ali agip ali shell :))



Ne bluzi. Za tovrstne zadeve so dovolj vsakodnevne izkušnje. Če pod istimi obrati z Astro 2003 CDTI naredim z Agipovim dizlom krepko več kot s Petrolovim, se verjetno ne zmišljujem?

A imaš ti mimogrede kakšno raziskavo, ki trdi, da so vsi dizli enako kvalitetni? Ker drugače tudi ti trolaš.


Saj sem napisal da trolam. Glej enim se pač neda dopovedat in majo svoje sveto prepričanje. Jaz npr vedno naredim največ z Petrolovo "vodo", z OMV najmanj, Agipovo nekaj vmes. Je to posledica različnih prometnih tokov, zelenih valov, magične božje volje, ali kvalitete goriva. Prej vse prve štiri stvari ki sem jih naštel, kot ta zadnje, ker več ali manj pride vso gorivo v Sloveniji iz istih rezervoarjev iz Sermina, edino Agip baje fura svoje iz Italije (koliko se jim to splača in prodajat potem to "oh in sploh kvalitetno gorivo" po manjših cenah kot v italiji je pa poglavje zase.

Malajlo je izjavil:

Pa če res menda z Agipom tud po 200 km več naredijo (1100 namesto 900 npr.)
Jaz sem samo z Molovim opazil razliko 5%. Pa še to je bolj tko tko. En tank na vsake kvatre ni glih merodajno.


Ja pa če tam tankaš ti tut zraste za 55 milimetrov v dolžino pa 22mm v obseg :));)


RejZoR je izjavil:

Pri dizlu je najbolj problem penjenje, tko da moraš gledat koliko si ga dejansko natočil ne na "poln tank", ki je lahko tud po par litrov razlike.


No to sem pa tudi sam opazil ko sem tanku zadnjič na OMV da je več pene ven letelo kot nafte:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

BigWhale ::

Naredite akcijo vseslovenskega double blind testa.

Najde se 1000 soferjev. Vsem se skozi celo leto tanka bencin nakljucnega dobavitelja. Sofer ne ve cigav bencin je dobil, ko porabi tank goriva, se ga izprasa se kaksni so obcutki, ki jih je imel ob voznji. Avto potegne bolj, potegne manj, etc, etc. Skrbno se evidentira kateri bencin je bil kdaj tankan.

Na koncu se izracuna povprecno stevilo prevozenih km za posamezna goriva za vsakega soferja. Kakrsno koli odstopanje v porabi se bo takoj opazilo. Vendar mocno dvomim, da bo prislo do kakrsnih koli odstopanj in vzorcev.

To je edini relevanten test, ki se ga lahko naredi.

kamuee ::

Dr_M je izjavil:

Jest sem ravno s petrolovim dizlom doslej naredil najvec kilometrov s svojim avtom, z enim tankom seveda. 1421km :)
Npr z agipovim pa nikoli prisel niti do 1200.


Ja kva pa voziš zen avto da nardiš cca 1400km, cliota z 100l tanka??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Dr_M ::

kamuee je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jest sem ravno s petrolovim dizlom doslej naredil najvec kilometrov s svojim avtom, z enim tankom seveda. 1421km :)
Npr z agipovim pa nikoli prisel niti do 1200.


Ja kva pa voziš zen avto da nardiš cca 1400km, cliota z 100l tanka??



Heh, ne, skoraj 2x vecji avto z 80l tankom. :))

D3m ::

Kateri avto imaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

amigo_no1 ::

Clio + 40 l ročno posodo za gorivo 8-) ?

Dr_M ::

A je to zelo pomembno, kaksen avto imam?
Lahko povem, da je karavan, 1500kg, 2.0HDi 80kw, modificiran na 94kw.

D3m ::

LOL@amigo no1

Jaz z Golfom naredim s 50l tankom 880-950km (dinamična vožnja).

@Dr M

Peugeot 406? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Ja, pisal na forumu ze nekajkrat.

Zadjih 6x sem tankal na isti crpalki, pa se mi poraba na cel tank razlikuje tudi po 6 deci, tko da tisti, ki med razlicnimi crpalkami zaznate razliko 1-2deci, si streznite glavo mal.

kamuee ::

aa citroena ma, c5 ali enoprostorc, sam 80l tank, ni čudno pol tankaš za 100eur. Jes mam tut neki takiga, sam da mam karavana isto ene 1650kg, TDCi, pa nardim 750km z enim tankom cca 53L v povprečju. Sam vseeno fak 80L tank, svaka čast.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

D3m ::

Tanka za približno 115 eur. Ima pa Peugeot 406.

kamuee nekam malo je 750km z enim tankom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Malajlo ::

750 km pri 50-55 litrih pri mestnem cijazenju in vklopljeno klimo, ki mora hladiti kaj večjega kot golf in še pospeševati tudi precej težjega, je čisto OK.
Meni tudi požre po 7l/100km v takem režimu, pa se pravzaprav nič ne sekiram. Bencina bi najbrž pogoltnilo po 15l ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

D3m ::

Aha ok. Just checking.
|HP EliteBook|R5 6650U|

amigo_no1 ::

http://www.motorevija.si/si/345/1445/AM...

Okna namesto klime?
Morda bo ta podatek koga spudbudil, da bo tudi sredi vročega dneva ugasnil klimatsko napravo in namesto nje raje odprl okna v avtu? Prav veliko si s tem ne bo mogel pomagati; v res vročih dneh odprta okna ne morejo znižati temperature v avtu, ob tem pa je piš vetra v avtu glasen in moteč. Kljub temu je predlog dovolj zanimiv, da smo ga upoštevali in izmerili porabo goriva z odprtimi prednjimi bočnimi okni: pri hitrosti med 80 in 100 km/h se zaradi odprtih prednjih bočnih oken poraba goriva poveča za približno 0,2 l/100 km. Klimatska naprava s tega vidika torej ni tako potratna.


vs
klima on
http://www.motorevija.si/cms/controls/w...

Da se odprto okno pozna malo bolj toliko kot blažev žegen verjento ni treba preveč poudarjati (+povečan hrup, prepih).


Največ k porabi prispeva pospeševanje in ustavljanje (večja masa vozila tudi ni blagodejna, saj potrebuje motor več energije da premakne zadevo).
Premalo napolnjene/širše gume ali prtljažnik na strehi so tudi faktorji povečane porabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kamuee ::

Hja tolk nardim z enim tankom, senic pa nardi 800km. Gledena to da je ford mondeo 2.0 TDCi 96KW, 2006 letnik je to za ta avto čist ok poraba cca 6,5-7L/100km.

bencinc 2.0 bi meu pa ene 11L/100km.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

energetik ::

A nekateri vozite do zadnje kapljice, da veste koliko naredite z 1 tankom?

Dr_M ::

kamuee je izjavil:

Hja tolk nardim z enim tankom, senic pa nardi 800km. Gledena to da je ford mondeo 2.0 TDCi 96KW, 2006 letnik je to za ta avto čist ok poraba cca 6,5-7L/100km.

bencinc 2.0 bi meu pa ene 11L/100km.



Ok, sej bencinarji kurijo malo vec, ampak pretiravat pa tudi ni treba.

Dr_M ::

energetik je izjavil:

A nekateri vozite do zadnje kapljice, da veste koliko naredite z 1 tankom?



V navodilih mi pise, da je rezervoar velik priblizno 70l, do zdej imam rekord 81.6l. Tko da, ja, do zadnjih hlapov :> Ampak avto se je se premikal.

Anney ::

Navodila so po pravilih deklarirana za 80% volumna, enako tudi ročke za tankanje goriva, ostalih 20% je namenjenih hlapom, zato se lahko v rezervoar natoči več, sama posoda+cev rezorvoarja.

Dr_M ::

Debata tece o dizlu in bencinu, ne pa o LPGju. :>

Anney ::

Vem, in enako velja tudi za to, da te malo podučim.

http://www.petrol.si/zapisi/koliko-gori...

amigo_no1 ::

energetik je izjavil:

A nekateri vozite do zadnje kapljice, da veste koliko naredite z 1 tankom?

Na črpalki natankaš na polno, dokler ročka avtomatsko ne ustavi dotoka, zabeležiš km, prevoziš 300-400 km, spet tankaš, pogledaš količino dotočenega goriva, izračunaš porabo.

Dr_M ::

Anney je izjavil:

Vem, in enako velja tudi za to, da te malo podučim.

http://www.petrol.si/zapisi/koliko-gori...



Ne rabis, ker vem, da to ne drzi. :>
Razlika je precej manjsa, kot 20%.

Malajlo ::

Ja pa prav ne. Na nekaterih pumpah lahko "stisneš" še par litrov več. Če bi res hotel ugotoviti razliko, bi moral pod enakimi pogoji voziti in točiti nekajkrat na isti(!) črpalki.
Jaz sem v Z101 tudi stočil 41 litrov v 38litrski tank. Pa ni imela nobenega tlačnega ventila. Ampak je bil pa kupček :))

RejZoR ::

Točiš tolk časa da začne ven tečt. Pol si ziher da je res polno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nesta ::

Kje pa NAJ bi se najbolj splacalo tankati po iskusnjah?

MOL
PETROL
OMV
Mercator Crpalka
Hofer Crpalka

RejZoR ::

Ne vem, jezst tankam Petrol, ker so edini objavili od koga aditive uporabljajo in so preverjeno kvalitetni in učinkoviti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Nesta je izjavil:

Kje pa NAJ bi se najbolj splacalo tankati po iskusnjah?

MOL
PETROL
OMV
Mercator Crpalka
Hofer Crpalka
Kjerkoli. No, pumpe pri Hoferjih so cenejše.

Vanadium ::

kamuee je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jest sem ravno s petrolovim dizlom doslej naredil najvec kilometrov s svojim avtom, z enim tankom seveda. 1421km :)
Npr z agipovim pa nikoli prisel niti do 1200.


Ja kva pa voziš zen avto da nardiš cca 1400km, cliota z 100l tanka??


Jaz z mojim golfom naredim vedno 1000+ z enim tankom. Zdej mam še četrt notri pa je nekaj čez 850km narejenih (petrol nafta), razmišljam pa o biodizel varianti sploh če bo cenejši liter tam od +10centov po litru

Nesta ::

MOL in Petrol naj bi bila ista kvaliteta?
Sprasujem ker na MOL lahko uporabljam TUS kartico in dobim cca 5centov popusta na liter..

Kdo ve nove cene Hofer crpalke od 11.12.2012?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313093 (10726) primozzzz
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358973 (37282) Matev
»

Točenje goriva na Petrolu(LJ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034576 (31761) Zheegec
»

MOL, Petrol, OMW, INA...

Oddelek: Loža
4811000 (7022) Super Sonic
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229079 (26943) kixs

Več podobnih tem