» »

Uporaba LCD monitorja od laptopa

Uporaba LCD monitorja od laptopa

branc ::

Zdravo,
eno zelo laično vprašanje.

Ali obtajajo konektorji, da bi uporabil od pokvarjenega laptopa monitor na navadnem računalniku? Govorim o tem, da bo se LCD fizično snel ven iz prenosnika in jih dal na neke konektorje in na grafično kartico?
Če se da, kakšni konektorji bi bili to?

lp,
Branko

jukoz ::

Ja:
http://www.njytouch.com/lcdcontroller.h...

Njihov shop na ebay s primeri:
http://stores.ebay.com/njytouch/LCD-con...

Enga sem že kupil in dela super, sedaj čakam na kontroler za en večji monitor.

branc ::

Super si mi tole odgovoril in vidim, da se na stvar zares spoznaš.

V mislih imam spodnji LCD (okvir bi naredu sam iz lesa).
http://www.alibaba.com/product-gs/59996...

+ eden izmed pretvornikov, ki si jih predlagal + priklopljen na RaspberryPi (HDMI, al pa konverter).

Vidiš kakšno tehnično/strojno oviro pri temu?

Ideja je, da imamo na vidnem mestu en weather station, temperaturo posameznega nadstropja v hiši, prikaz slik nadzornih kamer (4 komade), pa še kej bi se našlo.


Že vnaprej ti hvala za te odgovore,
lp,
Brane

fosil ::

Pa se to sploh splača?
Na bolhi dobiš monitorje za 20€, ki jim lahko potem odstraniš stojalo ali pa kar cel plastični okvir zamenjaš z lesenim.
In ti ni treba nič komplicirat s konverterji.
Tako je!

jukoz ::

branc:
Preden kupiš pridobi oznake od proizvajalca in preveri kompatibilnot + kontaktiraj prodajalca na ebayu da res dela.
Drugače pa ne, ni problema. Je plug and play, nimaš kaj zgrešit.

Če boš priklapljal na rpi boš rabil konverter z DVI, potem pa kupiš HDMI-DVI kabel - mam isto inštalacijo, samo en 12" monitor.

Še to, če boš kupoval na ebayu preveri ali res rabiš napajalnik. Meni se je zdel drag in ga nisem vzel, temveč sem uporabil 12V 1A uspernik od crknjenega routerja. Dela super, res pa je da je moj monitor 12", za 15" pa poročam ko ga dobim.

fosil:
Par kečov je kle:
- LCDji na prenosnikih so načeloma boljši — majo večjo gostoto pik. Za 20€ dobiš 15" 1024x768 zaslon, kar je brez veze. Običajni prenosniki so meli večjo resolucijo na manjši površini + kvaliteta slike je boljša napram cenenim zaslonom. Res pa je da ravno LCD zaslona od prenosnika nebi kupoval za zvezat na konverter. Mam to srečo da mam pri roki par zaslonov.

- prenosniki majo lažje in manjše zaslone. Če ti bo sedel na mizi je vseeno, če ga pa trogaš kam je pa kar fajn in se tiste 2-3 kile kar pozna.

- taki zasloni pokurijo manj —> spet odvisno za kaj jih nameravaš uporabljat

branc ::

Zdravo!

fosil:
hja, splača...zadeva je mišljena na steni, in sicer zelo diskretno (čimbolj tanek), zato sem imel v mislih display od laptopa. Od navadnega monitorja bi odstranitvi ohišja navkljub ostalo preveč balasta. Pa tisti display od kitajca, ki sem ga navedel gor, niti ni tak strošek.

jukoz: Hvala za opozorilo, bom zelo pozoren na pravi tip konektorjev, porajal se mi je namreč en drug problem - dolžina kabla teh konektorjev. Želja je, da je kabel dolg najmanj 1 m, ker moram praktično skriti rPi oz. računalo, ki bo pripeto na monitor (da mi kje ne visi kakšno vezje).
Tut glede napajanja - teh adapterjev imam malo morje in ni hudič, da ne bom enga pravega našel (v bistvu rabim za monitor + rpi).

fosil ::

A si mogoče razmišljal tudi o touch screenu?
Glede na namen uporabe bi bil veliko bolj primeren.
Tako je!

branc ::

Sem, vendar mi to podvoji ceno monitorja. Niti ni mišljen, da bi bil 'status frame' v uporabi za brskanje po spletu, želim samo omenjene podatke na kupu brez dotikanja. Ura, datum, vreme, temperatura dveh nadstropij v hiši, live slike nadzornih kamer. Za net/filme/musko je pa par metrov stran računalo.

fosil ::

Nisem mislu za net, ampak bolj v smislu da lahko enostavno čez čez ekran prikažeš sliko samo ene kamere in podobno.
Tako je!

PigDestroyer ::

Lep pozdrav,
Tudi jaz imam monitor od starega prenosnika, ki bi ga priklopil na priklopil na PC.
Gledal sem na e-bayu te konverterje, ampak jaz nikakor ne morem ugotoviti kateri je pravi. Enkran je iz prenosnika acer aspire 5100. spodaj je še link od slike kakšni so kabli slednjega ekrana. Zelo bi bil vesel če bi si kdo vzel čas ter mi pomagal.
Če ima kdo od vas s tem priklapljanjem izkušnje ga prosim naj jih deli. Hvala lepa za odgovore.


to sta ta dva kabla, ki visita iz monitorja.

XS!D3 ::

A ni tole WLAN kartica in pa kabla za anteno, ki je vrjentno skrita v ohišju LCD zaslona :)

PigDestroyer ::

To ni odgovor na vprašanje katerega iščem.
Sliko sem priložil samo zato ker sm noob ker ne vem kako se temu priključku reče ( leva stran).

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Razdri ohišje in preberi oznake na lcd panelu (na zadnji strani). Pol pa poglej če je na spisku med podprtimi. Vedet moraš tudi kakšno resolucijo ima sam panel.
Nato pa poglej kakšen kontroler bi ti najbolj ustrezal - rabiš dvi, audio... in naroči to kar želiš.

Kabli pridejo čist drugi in se štekajo direktno na panel. Če je panel podprt ti (vsaj uni ki sem jih napisal zgoraj) pošljejo paket s tremi stvarmi: vezje s kontrolerjem, inverter in tipkovnico (meni, + in - tipke itd)

Zgoraj opisane priporočam, pošljejo fuuul hitro (iz Švedske ??) in dela. Sem zrihtal že drugega.

PigDestroyer ::

jukoz:
torej moram popolnoma razdret ohišje od ekrana? Kolikšna je vrjetnost, da kaj uničim? Imaš mogoče kakšen nasvet pri razdiranju? hvala

black ice ::

Poišči repair manual za tvoj model prenosnika, tam imaš vse lepo opisano in skicirano.

HyperGL ::

si sposodim temo malenkost: ima morda kdo kabel, ki pride med matično in LCD pri HP Compaq 6735s? Pošljite mi sporočilo na ZS, hvala in LP!

PigDestroyer ::

OK OK sem razstavil zadevo, našel številko s katerimi kontrolerji je ekran kompatibilen :)
Jaz potrebujem samo sliko brez avdia. Kateri kontroler je najbolj primeren?

jukoz ::

Preveri resolucijo monitorja + poglej a rabiš samo vga ali tudi dvi.
Če vzameš vga + dvi boš lahko preko hdmi2dvi prištekal tudi kaj preko dvi (ala rpi, kak telefon/tablico...)

birtija ::

A se da, če imaš samo panel, sploh kako preveriti ali je ta v redu?
Panel je Samsung LTN150XB-L03. Imam še original kable in inverter.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564182 (3511) anjica
»

Sestava cheap sistema za učenje otrok

Oddelek: Kaj kupiti
151243 (870) jukoz
»

Konektorji za LCD od laptopa

Oddelek: Strojna oprema
11926 (813) jukoz
»

POMOČ črta na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
384572 (3900) matobeli
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710612 (5223) Pyr0Beast

Več podobnih tem