» »

Konektorji za LCD od laptopa

Konektorji za LCD od laptopa

branc ::

Zdravo,
namreč, dobil sem monitor od Acer laptopa. Gre za model LTN160AT01.

Vljudno naprošam za nasvet, katere konektorje (in po možnosti kje) moram nabaviti in ali obstajajo take osnovne plošče, da bi to direktno priklopil in usposobil.

Lp,
Brane

#000000 ::

Kaj bi pa rad usposobil ? da ti dela kot obični lcd na desktop, ali na laptopu ?

branc ::

Na čist normalen desktop računalnik (morda tudi celo RpI). Pobožna želja je HDMI povezava, ampak tudi DVI will do.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

#000000 ::

Obstajajo neka vezja ki omogoči da priklopiš tak lcd zaslon na obični dvi

branc ::

Vem, vem, da obstajajo, samo bolj iščem po netu, bolj sm prfuknen......pa ne bi rad napačnega kupu (ali celo kaj odvečnega) :)

#000000 ::

LDVS al neki tazga se reče, drugač pa mal poišči po slo tech sorodne teme

jukoz ::

Uporaba LCD monitorja od laptopa

Kle sem pojasnil kako sem to naredil jaz. Sam kontroler in kabli ... te pridejo cca 25 eur, potem moraš pa še neki izumit za ohišje.

Sem glih prejšni vikend usposobil od enga hp 1680x1050 15" zaslon za rpi. Dela preko hdmi > dvi in je super.

Srečno.

branc ::

jukoz: sem upošteval tvoj nasvet glede tega in super si me lepo razsvetlil, ampak še vedno ne vem, kater specifično paše na ta monitor :) Enostavno ne najdem pravega tipa kontrolerja za tole.
Zdi se mi nekak logično, da bi obstajale osnovne plošče z integrirano grafiko, na katere bi direktno lahko priklopil ta LCD, brez vmesnih členov/kontrolerjev, ki bi jih potem ravno tako mogu na plato dat......seveda bi kabel mogu podaljšat.

Glede škatlice: Ta LCD bo visel nad enim predalnikom, tako, da bo komp lepo skrit v predalu.....samo en kanalček za kabel moram namontirat do predala :)

#000000 ::

Tvoj zaslon ima 30 pinski konektor, torej iščeš vezje ki ima kabel ki paše na tvoj zaslon, za osvetiltev pa so enaki.

branc ::

#000000 je izjavil:

Tvoj zaslon ima 30 pinski konektor, torej iščeš vezje ki ima kabel ki paše na tvoj zaslon, za osvetiltev pa so enaki.


Razumem, ampak, a obstaja osnovna plošča, ki ima take pine al mora nujno bit kontroler/zmesnik med temu LCDjem in mama plato?

#000000 ::

Vedno je kabel na katerem je konektor, al si mislu kr plato nataknt zadaj :) Ne sej ta kabel ni nek strošek in verjetno ga dobiš poleg platke, nism pa 100%

jukoz ::

A, sej ti si isti kot v prejšnji temi =)

Šele zdej štekam, ti bi rad direktno na matično priklopil.
Po mojem razumevanju se direktno na plato ne da štekat. Oz mora plata to podpirat. Zdej, za embeded mašine vem da obstajajo te zadeve, testiral pa nisem še nikoli. Na firmu kupujemo plate pri tehle:
http://www.logicsupply.eu/
Sam mamo to samo kot embeded mašine, in še nikoli nisem štekal LVDS zadev gor.

Tele so z LVDS:
http://www.logicsupply.eu/motherboards/...

Najcenej je ena intelova. Mal preberi če je to to kar iščeš.

Jaz sem vedno iskal neko univerzalno rešitev, da jih lahko prištekam na karkoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodovan enkran

Oddelek: Pomoč in nasveti
91577 (1435) #000000
»

Uporaba LCD monitorja od laptopa

Oddelek: Strojna oprema
181733 (918) birtija
»

Power led problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7872 (770) David2
»

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

Oddelek: Pomoč in nasveti
293915 (2976) nokia6310
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123476 (13736) Mazo

Več podobnih tem