» »

Kaj storiti z odvezanimi psi?

Kaj storiti z odvezanimi psi?

«
1
2

menjalnik ::

Lep pozdrav, danes mi je dvignilo pokrovko zaradi enega gospoda in psov. Do naše šole je ena ozka pot za samo en avto in vsak dan se čez to pot sprehaja en gospod(~60 let), ki pa ima odvezana dva psa(zlata prinašalca), no danes zjutraj sem jaz naletel nanj, tip nekje zadaj(s povodcem na rami) psa pa hodita spredaj pred njim in po sredi ceste, seveda se je meni "vtrgalo" in sem se obesil na hupo, no vsaj psa sem pregnal na rob tip pa me je grdo gledal.

Skozi to cesto se vozi dosti avtomobilov in poterpežljivi se pač ustavijo, drugi pa "gonijo" naprej

Zdaj me pa zanima kaj grozi človeku, če bi recimo nehote povozil psa recimo čez tačko z gumo ali pa kako drugače težje poškodoval? Ko bom videl tega gospoda še enkrat mi bom pač lepo rekel, da naj ne nosi povodca na rami in naj priveže pse, če se ne bo strinjal kako naprej?

Hvala vam za pomoč

ps: ne pa me narobe zastopit, da sem divjak ali da sovražim pse, hočem povedati samo da mi gredo na živce ljudje, ki preveč zaupajo svojim živalim in imajo nonstop spuščene

L.p

first_line ::

Ja, to je problem pri lastnikih psov. Veselo zaklepajo pse za 23 ur na dan na meter dolgo ketno, na sprehodu pa se takoj razburijo ko jim rečeš naj pazijo na svojo žival.

Če ga boš povozil boš veselo plačal za popravilo avtomobila, pa še policaji ti bojo napisali kazen- neprilagojena hitrost + lastnik te bo tožil za utrpelo finančno in psihično škodo.

SplitCookie ::

Menjalnik: Poišči psihoterapevta, imaš resne težave s razumevanjem ostalih in okolice.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

jest10 ::

SplitCookie je izjavil:

Menjalnik: Poišči psihoterapevta, imaš resne težave s razumevanjem ostalih in okolice.

Težave z razumevanjem?
Kaj pa je tle za razumeti? Imaš neotesanca, ki ni sposoben kontrolirati svojih živali.

jype ::

Misli si, da je hendikepiran. Tudi na tipa v invalidskem vozičku sredi ceste ne boš trobil, ampak razumevajoče počakal, da spoka s ceste.

mtosev ::

nič ne naredi. lepo upočasni in počakaj,da se umaknejo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vice ::

menjalnik bi raje tako na "rahlo" zepeljal čez gume vozička ker nima jajc, da bi modelu povedal svoje. >:D

videc ::

:) + 1
Dokler si v avtu na varnem si junak.

eric_cartman ::

Sploh ne vem kaj nej si mislm..

A lahko prosim jst tebi enkrat neopazno zapeljem čez tačke ko boš prečkal cesto?? Prosim..prosim...

first_line ::

Lastniki psov vneto zagovarjajo svojo 'pravico' da njihov cucek brezglavo leta naokoli- grize, taca s svojimi usranimi tacami po obleki, skoči pod avto... itak si ti kriv.

Doma pa jih zaklepajo med 4 stene, 1m veriga... čudežno vse pravice živali izginejo ko niso v njihovem interesu.

JanezH ::

In kaj je tu pes kriv, da bi mu zapeljal čez tačke???

jest10 ::

eric_cartman je izjavil:

Sploh ne vem kaj nej si mislm..

A lahko prosim jst tebi enkrat neopazno zapeljem čez tačke ko boš prečkal cesto?? Prosim..prosim...

Lahko začneš razmišljati z glavo. Za začetek pri razumevanju napisanega.
Zdaj me pa zanima kaj grozi človeku, če bi recimo nehote povozil psa recimo čez tačko z gumo ali pa kako drugače težje poškodoval?

videc ::

Meni se zdi, da lepa beseda lepo mesto najde.
Kaj če bi temu "tipu" lepo rekel, če ga ni nič strah, da mu kdo psa povozi?
Saj veš, da velikokrat ljudje na nasilje odgovorijo z nasiljem.

first_line ::

videc je izjavil:

Meni se zdi, da lepa beseda lepo mesto najde.
Kaj če bi temu "tipu" lepo rekel, če ga ni nič strah, da mu kdo psa povozi?
Saj veš, da velikokrat ljudje na nasilje odgovorijo z nasiljem.


Lastnik psa bi ga takoj napadel da mu grozi, pa še psa bi naščuval nanj.

blackbfm ::

Lastniki psov vneto zagovarjajo svojo 'pravico' da njihov cucek brezglavo leta naokoli- grize, taca s svojimi usranimi tacami po obleki, skoči pod avto... itak si ti kriv.


Pes se tut kar ne vrže nate in te pogrize no..večina spuščenih psov je dovolj socializirana, tisti ki so nonstop na vrvici so privezani z razlogom, takih se je za bat.

Meni se zdi, da lepa beseda lepo mesto najde.


Se strinjam, pa tudi na pse učinkuje. Moja je totalni cuker, tudi do popolnih neznancev samo lepo jo morajo ogovort. Če pa začuti agresivnost, živčnost, sovraštvo in podobno je pa reakcija temu primerna...se sploh ne čudim da imajo probleme s psi večinoma samo eni in isti ljudje, ampak paciente imaš na eni in na drugi strani..ostali pa se že znamo zmenit.

FlyingBee ::

spet na veliko filozofiranje, tip bi rad samo normalno po cesti vozil in ga je strah, da ne bo povozil psa in se sprašuje kako to, da tega dotičnega lastnika ni strah za svoja psa in jima dovoli po cesti hodit

mene bi tudi skrbelo, saj nočem psa povoziti, ker ni dovolj dobro vzgojen ... sicer pa kot že v drugih temah, žival na vrvico in med 4 stene je ena večjih bedarij, ki smo se jih spomnili, da ne omenjam tega lastnika, ki mu ni kaj dosti mar za psa, če jima dovoli se izpostavljati nevarnostim jutranjih voznikov

amigo_no1 ::

Pes se tut kar ne vrže nate in te pogrize no..večina spuščenih psov je dovolj socializirana, tisti ki so nonstop na vrvici so privezani z razlogom, takih se je za bat.

Greš staviti svojega otroka da so res tako socializirani ?

Psa moraš imeti pod nadzorom zaradi drugih (pripetega ali tako zdresiranega, da uboga vedno in povsod na tvoj ukaz).
Velika večina psa nima tako izšolanega, zato ostane prva opcija.

btw, npr pri policijskih psih vodnikih je velika selekcija, najprej pri izbiri, potem dalje skozi šolanje in kljub temu, da ima ta pes več šol, kot boš ti svoje pse naučil v 20-30 letih, ga ima vodnik pri sprehajanju skozi mesto na povodcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

blackbfm ::

Greš staviti svojega otroka da so res tako socializirani ?


Tisti ki so spuščeni so zelo verjetno dovolj socializirani. Tepen sem bil zih ene dvakrat kar tako za bv, medtem ko me spuščen pes še nikoli ni ugriznil. Toliko o tem>:D

btw, npr pri policijskih psih vodnikih je velika selekcija, najprej pri izbiri, potem dalje skozi šolanje in kljub temu, da ima ta pes več šol, kot boš ti svoje pse naučil v 20-30 letih, ga ima vodnik pri sprehajanju skozi mesto na povodcu.


Ja, zato ker pri takih je določena mera agresivnosti zaželjena, pri domačih pa ne...če ga nikoli ne spodbujaš k agresivnosti in če ni nagnjen k temu potem ne vidim problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jonystar ::

Pes je že zmeram živau in uni k neki nabijete, da so dost socializirani se oglaste ko bo tak pes enga ugriznu al pa bog ne daj tko močno pogrizu kakšnega otroka, da bo umrl.

T0RN4D0 ::

first_line je izjavil:

Ja, to je problem pri lastnikih psov. Veselo zaklepajo pse za 23 ur na dan na meter dolgo ketno, na sprehodu pa se takoj razburijo ko jim rečeš naj pazijo na svojo žival.

Če ga boš povozil boš veselo plačal za popravilo avtomobila, pa še policaji ti bojo napisali kazen- neprilagojena hitrost + lastnik te bo tožil za utrpelo finančno in psihično škodo.



Ne, če povoziš psa sredi ceste greš do lastnika in ima da ti plača vso škodo na avtu. Če ne na roko pa preko sodišča. Vsaj logično bi blo tako no, ne moreš biti ti odgovoren za žival, ki ti skoči pod kolesa, ker lastnik ne zna skrbeti za njo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mtosev ::

mi smo se pred leti zaleteli v srno al lahko zdaj tožimo srno ker je pač ona kriva?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

korenje3 ::

ozka pot? predvidevam da ni dovoljena za avtomobile? sicer bi bil pločnik. verjetno je ta pot za rešilce, gasilce ipd.
karkoli, človek ima vedno prednost, če hodi po "poti" in ne po cesti. psi pa tudi. če povoziš psa, te lahko tisti komot toži, policija te bo pa obravnavala zaradi mučenja živali.

SplitCookie je izjavil:

Menjalnik: Poišči psihoterapevta, imaš resne težave s razumevanjem ostalih in okolice.


se strinjam. sovražim take ljudi, ki iščejo probleme v drugih, zato da bo nim lagodno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

T0RN4D0 ::

Živali ne moreš tožit. Če gre za domačo žival ki se nima kaj za sprehajat sredi ceste in ti skakat pod avto, menim da lahko tožiš lastnika.

korenj3, ja, ti sedaj iz ceste naredil pločnik in dal prednost psom. Predvidevam da se OP vozi po cesti ne po pločniku. :) Na cesti pešec _nima_ prednosti, če ni na prehodu za pešce. Seveda to ne pomeni, da te imajo vozniki pravico povozit, ker moraš vedno ravnati defenzivno tudi kadar kdo drug zaserje. Ne moreš reči, da ima tisti, ki te izsili prednost, ker se itak moraš ustavit da se ne zaletiš. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

amigo_no1 ::

mtosev je izjavil:

mi smo se pred leti zaleteli v srno al lahko zdaj tožimo srno ker je pač ona kriva?

Lovska družina.

korenje3 ::

T0RN4D0 je izjavil:

Živali ne moreš tožit. Če gre za domačo žival ki se nima kaj za sprehajat sredi ceste in ti skakat pod avto, menim da lahko tožiš lastnika.

korenj3, ja, ti sedaj iz ceste naredil pločnik in dal prednost psom. Predvidevam da se OP vozi po cesti ne po pločniku. :) Na cesti pešec _nima_ prednosti, če ni na prehodu za pešce. Seveda to ne pomeni, da te imajo vozniki pravico povozit, ker moraš vedno ravnati defenzivno tudi kadar kdo drug zaserje. Ne moreš reči, da ima tisti, ki te izsili prednost, ker se itak moraš ustavit da se ne zaletiš. :)


pisal je o poti, ne o cesti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

FlyingBee ::

če hodijo po cesti je isto kot če bi ti vozil po pločniku in v obeh primerih se krši zakon, fizične posledice pa so za tistega, ki ni v avtu, zmeraj hujše

buneech ::

A ni tako, da mora biti pes privezan, drugače lahko fašeš kazen?

Drugače pa, tudi če je pes naučen, in mu lastnik zaupa, bi vseeno bilo bolje za psa, da bi bil privezan, nikoli ne veš, kdaj kak divjak prileti z avtomobilom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

blackbfm ::

Pes je že zmeram živau in uni k neki nabijete, da so dost socializirani se oglaste ko bo tak pes enga ugriznu al pa bog ne daj tko močno pogrizu kakšnega otroka, da bo umrl.


vsi se strinjamo da je agresiven pes za na vrvico..normalnega psa moraš pa fajn sprovocerat ali pa mu predstavljat neko hudo grožnjo da bo napadel, precej verjetno pa bo držal razdaljo. Sem pa tja se pa najde izjema, ampak tako kot imaš utrgane pse, imaš tudi utrgane ljudi ki sami iščejo.

amigo_no1 ::

Priložnost dela tatu & trotlziher metode so najbolj bulletproof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

NeMeTko ::

Lahko ti psu še tako zaupaš, pes pa neznansko krotek - pa se moraš vseeno zavedati, da so na svetu tudi ljudje, ki se psov bojijo in imajo pravico, da se sprehajajo brez strahu.

Še huje je, če se sam sprehajaš s psom na vrvici, pa od nekod priteče neznan pes, lastnika pa nikjer na vidiku. Kako boš vedel, ali bo samo na kratko 'ovohal' tvojega psa in šel dalje, ali se bo zakadil vanj?

Mislim, da bi se moral vsak lastnik psa malo zamisliti, če ni morda malo preveč sebičen, ko psa spusti z vrvice. Žal se v vsakdanu pokaže, da je tem lastnikom prav malo mar, če se kdo zaradi njih počuti ogroženega.

Vsekakor pa kot lastnik psa odgovarjaš za škodo, ki bi jo spuščen pes povzročil na vozilu.

šernk ::

Mi smo sosedom povedali, da ne bomo zaradi njihovega psa ustavljali na klancu z 30% naklonom in speljevali vsak dan (da to narediš 2-3x dnevno...zamislite si koliko zdrži sklopka). Enostavno smo peljali naprej z zmanjšano hitrostjo, pod avto je priletel drugemu sosedu, brez škode na nobeni strani. Psa pa ni bilo več na spregled na cesto, se je raje zadrževal stran od ceste, kjer mu je bilo mesto.

V vsakem primeru je za psa odgovoren lastnik, tako da če ti pride slučajno pod avto nisi ti nič kriv. Pes je nepredvidljiv in ob srečanjih z avtomobili pogosto skoči v vrtečo se gumo, zanj pa je odgovoren lastnik.

končni izračun: globa lastniku + zastonj popravilo avta (če pride do poškodbe) pa obvezno ob bližnjih srečanjih s psi klicat policijo, ker se zna zgodit, da moraš v tožbo za povračilo škode.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

Če je seveda pes čipiran oz da lastniki niso cigani...

šernk ::

Psa se v večini primerov, da zelo enostavno izsledit. Daleč od hiše ne gre, torej je 99% možnosti, da ga že pri prvi hiši poznajo in vedo od koga je.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::

menjalnik je izjavil:

Zdaj me pa zanima kaj grozi človeku, če bi recimo nehote povozil psa recimo čez tačko z gumo ali pa kako drugače težje poškodoval?


Ti nisi kriv, on ti je dolžan povrniti škodo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

amigo_no1 ::

Niso vsi vaščani/meščani tako kooperativni s policaji.
Pes gre lahko tudi par km daleč brez problema.

gruntfürmich ::

jst bi postrelal vse takšne lastnike, potem pa še, jebat ga, kaj bomo z njimi, cucke...

če pa ti poškodije avto pa policijo klicat in s prstom kazat na lastnika da poplača škodo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

JanezH ::

gruntfürmich je izjavil:

jst bi postrelal vse takšne lastnike, potem pa še, jebat ga, kaj bomo z njimi, cucke...

če pa ti poškodije avto pa policijo klicat in s prstom kazat na lastnika da poplača škodo.


Sam ok ti si ful fajter ane, to je drugač ...

blackbfm ::

Lahko ti psu še tako zaupaš, pes pa neznansko krotek - pa se moraš vseeno zavedati, da so na svetu tudi ljudje, ki se psov bojijo in imajo pravico, da se sprehajajo brez strahu.


verjetno bi bila kakšna psihoterapija bolj efektivna kot pa teženje vsem lastnikom psov

Shkorc ::

blackbfm je izjavil:

verjetno bi bila kakšna psihoterapija bolj efektivna kot pa teženje vsem lastnikom psov


Trollmuch?

Pes nima kaj početi spuščen v naseljenem območju. Kazen pa pika.

Bones ::

Veterinarska uprava Republike Slovenije je v svoji publikaciji zapisala:

Pes na javnem mestu

Javno mesto je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur, razen površin, kjer ni, oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi. Z drugimi besedami to pomeni, da mora biti pes v mestnem parku oziroma v naselju na povodcu.
Opustitev fizičnega varstva psa je prekršek, ki se kaznuje z globo.


VIR

menjalnik ::

Najlepša hvala za odgovore, če ga bom jutri srečal bom lepo prijazno odprl šipo in mu pač svetoval naj za božjo voljo, da pse na povodec, kjer pa ni avtomobilov pa naj imaš mirne duše spuščene. @bones hvala ti za tale link si bom vzel čas in prebral, tudi mi imamo doma "cucka" in je pametno malo prebrat take stvari.

francek1 ::

first_line je izjavil:

Ja, to je problem pri lastnikih psov. Veselo zaklepajo pse za 23 ur na dan na meter dolgo ketno, na sprehodu pa se takoj razburijo ko jim rečeš naj pazijo na svojo žival.

Če ga boš povozil boš veselo plačal za popravilo avtomobila, pa še policaji ti bojo napisali kazen- neprilagojena hitrost + lastnik te bo tožil za utrpelo finančno in psihično škodo.

To ne drži! Voznik sicer skasira globo zaradi neprilagojene hitrosti, kar je logično, kaj pa, če bi na cesto skočil otrok? Zoper lastnika psa pa sledi hitri postopek z odločbo po Zakonu o živalih. S tožbo se lahko lastnik psa pod nosom obriše, tožiš ga sam za poškodbe na vozilu!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Primorec ::

Ponavadi se pes hitro nauči, da se umakne avtu, včasih tudi zgrda. Je pa to tudi od lastnika odvisno, jaz sem mojega zmeraj ko je šel avto mimo pocuknil za povodec, tako da mu sedaj na pamet ne pade da bi stopil pred avto..
Sem zato, da se na prostem, ko ni v bližini nikogar, psa odpne da se malo sprosti, predstavljaj si sebe kako serješ s napeto kilsko ketno okrog vratu, pa ti bo jasno zakaj je pes tako vesel in hvaležen ko ga za tistih 5 minut odpneš..Vse v mejah normale seveda, da ne bo kdo mislil da nasprotujem povodcem in nagobčnikom...Je pa bilo že tolikokrat tukaj povedano, da je treba prvo lastnike vzgojit kako se dela s psom. Pes sam nima kaj iskat po vasi/mestu..Pa pravijo da vozijo psa v šolo, po moje bi morala biti šola tudi za lastnike..Ma konec koncev se stvari izboljšujejo, vsaj kolikor jaz vidim ..

FlyingBee ::

ja, včasih tudi z grda ... norci ste lastniki psov

dzinks63 ::

Pes spada pod stanovanjsko polico pri zavarovalnici, če jo imaš urejeno, iz tega naslova se plača škoda na avtomobilu, če ti pes pobegne na cesto in ga povozi avtomobil. Če pa tega nimaš, sledi civilna tožba, če se ošdovancu direktno ne skeširaš škode. In ne enačit psa in otrok ko skoči na cesto, to dvoje nima primerjave, kako lahko sploh pomislite na kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

jype ::

dzinks63> In enačit psa in otrok ko skoči na cesto, to dvoje nima primerjave, kako lahko sploh pomislite na kaj takega.

Kar se tiče voznika je isti šmorn. Ni pazu in je nekoga povozu.

Shkorc ::

Kar se tiče "lastnika" otroka in psa, bi moral on pazit, da mu ne steče na cesto.

#000000 ::

Gazi :)

jype ::

Shkorc> Kar se tiče "lastnika" otroka in psa, bi moral on pazit, da mu ne steče na cesto.

Ja, ampak na cesti mora voznik pričakovat pamže in pse.

first_line ::

Voznik tudi pričakuje da bo lastnik psa/otroka zanj znal poskrbeti. Če mulc/pes zraven lastnika steče pod tvoje vozilo pričakuješ da mu ni ravno veliko mar za svojo lastnino in se ne bo velik sekiral.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
879978 (7361) WizzardOfOZ
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828878 (24474) Mare2
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955349 (45196) Massacra
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225094 (16285) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451651 (47674) BRBR

Več podobnih tem