» »

Zahvala javnemu sektorju

Zahvala javnemu sektorju

«
1
2

panteist ::

Mojih pet minut:

Po opravljanju prakse v enem izmed javnih sektorjev in več mesecev študentskega dela na visokem strokovnem nivoju kot ostali zaposleni, sem z izgubitvijo študentskega statusa ostal brez dela, možnosti zaslužka za bivanje, hrano in posledično tudi še za diplomo. Seveda avtorske pogodbe niso možne, čeprav je delo kot nalašč za to vrsto plačila in tudi dajatve so približno izenačene s študentskim delom. Torej, žrtvoval sem več mesecev dela na različnih projektih, delal sem z užitkom in včasih je bil že problem iti domov - medtem, ko bi lahko delal v kakšnem zasebnem podjetju, bolje zaslužil in na koncu še obdržal službo. Itak pa zaposlovalci raje vzamejo najprej študente, da jih "stestirajo", nato pa šele zaposlijo - brez statusa bo pa nov začetek kar dosti težji. Z naslednjim tednom mi torej status poteče in s tem tudi možnost dela za plačilo - glede na to, da sem delal na treh projektih hkrati, ki so kazali obetavne rezultate, mi je hecno kako bo dosti tega dela šlo v nič, ker se ne bodo znašli iz podatkov.

Torej, rešitve iz te krize še ne bo kmalu, če je nemogoče zaposliti mlade ljudi, željne dela, učenja, dodatnega izobraževanja, ki prinašajo nove poglede na probleme in rešitve. In najbolj hecno se mi zdi, da sem bil zadovoljen z dosti prenizko plačo za svojo izobrazbo, svoje delo in različne novosti, ki sem jih na delovnem mestu predstavil. Res skrajni čas, da se rešim tega hvaležnega delovnega mesta ter poskusim v industriji ali pa v tujini.

Zaključek je pa takšen, da sem ostal brez statusa, fiktivnega vpisa za status na kakšna samoizobraževanja se ne bom šel, delo bom naslednji teden izgubil (oz. vsaj plačilo), diplomirati pa še ne bom mogel, ker nimam 600€ za zagovor in hkrati stanovanje + hrana. Torej, verjetno je prostovoljno služenje vojaškega roka še edina služba, kjer ne rabiš statusa na ekonomski šoli v kopru in si lahko s tisto "finančno nagrado" na koncu plačam izobrazbo.

M-XXXX ::

Ne da podpiram pa vseeno: naj ti kdo posodi napotnico...

panteist ::

Hvala, samo to bi le začasno odložilo moje "finančne probleme", rešilo jih pa ne bi na dolgi rok.

Velika uganka mi je tudi, kako je lahko javni sektor v finančni krizi plačeval vsaj 1000€/mesec za delo in projekte, ki očitno niso vredni, da se dokončajo. Zelo neracionalno.

PacificBlue ::

Tudi v vojski se pozna kriza, ne sprejemajo na siroko novih ljudi. Malo poglej za privat podjetji, ki so uspesna v svoji branzi in jih kriza zaenkrat se ne tolce prevec. Vprasi jih, če rabijo kaksnega pridnega delavca in zagrabi za vsako delo, ki ti ga ponudijo.

Tole z napotnico je tko v zadnji sili, če najdes katerega..sam osebno si raje najdem sluzbo za določen cas, si zavarovan, ti leta(meseci) tecejo in imas vsaj boljse kritje.

Tretja moznost je pa voluntersko delo in ce se dokazes imas vecjo moznost zaposlitve.

V glavnem bodi aktiven.

lp

BALAST ::

Ne sekiraj se za projekte, ker ko bo redno zaposlenim tekla voda v grlo, jo bodo izkopali na površje in priredili v njihovo korist, po možnosti pripisali ves trud le sebi.

Kar se tiče pa plačila 1k eur na mesec, je pa takih pijavk še vse preveč, da bi sploh kdo trznil se pozanimat, ko pa so bližnji sorodniki tega ali onega visokega uradnika in bi si sami plunili v skledo.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

NeMeTko ::

Dobro bi bilo, če bi lahko razložil, zakaj naj nebi bilo možno delo po pogodbi.

Drugače pa ne kriviti samo javno upravo - tudi sindikati so tu pripomogli veliko k temu, da je delavec tako zaščiten, da na koncu še delati ne sme....

panteist ::

NeMeTko je izjavil:

Dobro bi bilo, če bi lahko razložil, zakaj naj nebi bilo možno delo po pogodbi.

Drugače pa ne kriviti samo javno upravo - tudi sindikati so tu pripomogli veliko k temu, da je delavec tako zaščiten, da na koncu še delati ne sme....

http://www.vlada.si/si/teme_in_projekti...


BALAST je izjavil:

Ne sekiraj se za projekte, ker ko bo redno zaposlenim tekla voda v grlo, jo bodo izkopali na površje in priredili v njihovo korist, po možnosti pripisali ves trud le sebi.

Kar se tiče pa plačila 1k eur na mesec, je pa takih pijavk še vse preveč, da bi sploh kdo trznil se pozanimat, ko pa so bližnji sorodniki tega ali onega visokega uradnika in bi si sami plunili v skledo.

Glede projektov se zato sekiram, ker verjamem v njih, v možnost samo izvedbe in tudi prvi rezultati so bili obetavni.


PacificBlue je izjavil:

Tudi v vojski se pozna kriza, ne sprejemajo na siroko novih ljudi. Malo poglej za privat podjetji, ki so uspesna v svoji branzi in jih kriza zaenkrat se ne tolce prevec. Vprasi jih, če rabijo kaksnega pridnega delavca in zagrabi za vsako delo, ki ti ga ponudijo.

Tole z napotnico je tko v zadnji sili, če najdes katerega..sam osebno si raje najdem sluzbo za določen cas, si zavarovan, ti leta(meseci) tecejo in imas vsaj boljse kritje.

Tretja moznost je pa voluntersko delo in ce se dokazes imas vecjo moznost zaposlitve.

V glavnem bodi aktiven.

lp

Ja za služenje tega prostovoljnega roka baje ni takšen problem in bi se skoraj moralo nekaj dobiti. Drugače pa bom zagotovo aktiven, ker se zelo rad učim in se zato lotim vsake stvari, ki je še ne znam. Verjetno bom res kontaktiral vsa mogoča podjetja in ni vrag, da se ne bi kaj našlo.

ToniT ::

Za to, da ne moreš več delati se zahvali sebi in predvsem vladi, ki onemogoča avtorske pogodbe vse povprek, brez kvalitativne selekcije.
Se pravi, da je problem v vladi in ne v javnem sektorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Vikking ::

ToniT je izjavil:

Za to, da ne moreš več delati se zahvali sebi in predvsem vladi, ki onemogoča avtorske pogodbe vse povprek, brez kvalitativne selekcije.
Se pravi, da je problem v vladi in ne v javnem sektorju.


Zakaj bi bil problem v vladi?

Pač tako je v realnem gospodarstvu. Žal so takšne in drugačne pijavke tako zasmetile in izsesale javni sektor, da potem nastradajo kvalitetni sodelavci ter kvalitetni partnerji javnega sektorja.

V realnem gospodarstvu imaš danes pogodbo, čez 1 mesec pa ne več in iščeš naprej. Tako je prav, naj se strmi k kvaliteti, ter več opravljenega dela za manj denarja.
Žal v javnem sektorju ni bila pomembna kvaliteta, ampak kdo je od koga sorodnik da lahko dela. Večina ki je opravljala delo kvalitetno je znala poiskati delo tudi v gospodarstvu.
Nekaterih še niso spoznali da v realnem delu gospodarstva pač ne moreš "luftat in tehenirat". Večina takšnih ni nikoli pokukala izven javnega sektorja, delali pa so lahko zaradi sorodnikov, političnih in drugačnih vez, ne glede na njihovo neznanje ter v večini primerov porazno opravljeno delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Mipe ::

Delodajalec je v tebi videl samo poceni delovno silo, ko si izgubil status, si izgubil svojo vrednost. Obdržali bi te le, če bi bil nenadomestljiv. Očitno te ne vidijo kot tako dobrega delavca, kot se oglašuješ.

Pa sposodi si teh 600€ za diplomo od staršev, za božjo voljo, ne izgovarjaj se! Občutek daješ, kot da se izogibaš študiju oziroma diplomi. Ne, bolj daješ občutek, da se izogibaš odgovornosti.

Malo več volje pokaži!

amigo_no1 ::

Delodajalec je v tebi videl samo poceni delovno silo, ko si izgubil status, si izgubil svojo vrednost. Obdržali bi te le, če bi bil nenadomestljiv.

Ga ne more, tudi če jih prinaša 10 milijonov na mesec, vladna prepoved zaposlovanja v JS.

Vikking ::

Valvoline: ne vemo na kakšnih projektih je delal. Če so bili to dobri projekti oz. je delal na projektih za katere se najde tudi služba v gospodarstvi, lahko to uporabi kot dobro referenco.

Mogoče sedaj rabi le malo več sreče, da najde podjetje, kjer bodo prepoznali njegove kvalitete in bo lahko napredoval tako v plači kot zahtevnosti.
To pa da je potrebno delati vikende, tudi ponoči pa je v gospodarstvu povsem normalno (v javnem sektorju pač ne, po večini 8ur), sploh tam kjer so postavljeni časovi roki za izpeljavo projektov.

Če pa je programiral oz. delal v panogi ki je bistvo tega foruma, pa verjamem če objavi da išče delo, se bo sigurno našel kdo ki mu bo ponudil vsaj razgovor za službo.

gzibret ::

To je pereč problem. Delam na (javnem) raziskovalnem inštitutu, ki se utaplja v delu (financirano iz EU sredstev in raziskovalna dela za trg), ampak bog ne daj, da bi zaposlili koga na novo. Vzamejo nam še možnosti sklepanja podjemnih pogodb, smo total u piz**. Ker dobrih ne morejo nagraditi in ker ne plačujejo nadur (šparamo!), se tudi jaz ne bom gonil po 12 ur/dan, in verjetno še veliko drugih ne.

Imamo potenciale za to, da postanemo pomemben igralec na EU področju, če ne celo v svetu, samo nas to kurč*** vladno varčevanje duši tako, da komaj dihamo.

PS - leto bomo končali s cca 5000€ čistega dobička na zaposlenega (ki nam ga bo vlada verjetno vzela in porabila za sanacijo bank zaradi tajkunskih kreditov), kar morda za marsikoga res ni veliko, vendar je stvar povsem drugačna če zadevo gledamo iz stališča, da je veliko naše dejavnosti (bilo) vezano na gradbeništvo.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

alexa-lol ::

panteist ne skrbi... trenutno si sicer razočaran, ker si ostal brez službe in denarja (razumljivo)... ampak poglej čez recimo 5 let se boš ti ustalil v podjetju, ki ceni tvojo predanost in željo po uvajanju novosti in ki te bo tudi primerno nagradilo... med tem bodo pa tvoji bivši sodelavci ob vsakem Vročem stolu s premierjem trepetali za službo.

-valvoline- ::

alexa-lol je izjavil:

panteist ne skrbi... trenutno si sicer razočaran, ker si ostal brez službe in denarja (razumljivo)... ampak poglej čez recimo 5 let se boš ti ustalil v podjetju, ki ceni tvojo predanost in željo po uvajanju novosti in ki te bo tudi primerno nagradilo... med tem bodo pa tvoji bivši sodelavci ob vsakem Vročem stolu s premierjem trepetali za službo.

Če bi njemu blo za delat v gospodarstvu bi že nekje delal in ne jamral tle. Ampak tako je,ko nekdo povoha javni sektor delo v gospodarstvu enostavno ne pride več v poštev.

Goody ::

Mu pa še nobeden ni napisal komu naj se zahvali za to kar se mu je zgodilo: študentski organizaciji in tudi sebi, če je podpiral demonstracije za študentsko delo. Študentsko delo je popolna anomalija na trgu dela in dejanska nelojalna konkurenca redno zaposlenim. Vse vrste dela bi morale biti enako ali pa vsaj primerljivo obdavčene. Do izgube statusa se pa vsem študentom seveda fajn zdi (in delodajalcem tudi), saj zaradi bistveno manj stroška, delodajalec seveda dosti rajši zaposli študenta...Ukiniti študentsko delo.

JesusChrist ::

@OP: In zakaj ne greš na kako srednjo šolo, faks al nekam za status, zagovoriš diplomo (če maš status ne rabiš plačat zagovora) in najdeš službo?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Diplomiraj in si najdi službo.

Še eden, ki se je za par 100 EUR na mesec odpovedal diplomi, zdaj pa jamra ker ne more dobiti službe.

Moram reči da za take nimam nobenega sočutja. Zdaj se pa še celo pritožuje nad sistemom, ki ga je sam kar nekaj časa izkoriščal. Tudi zaradi takih izkoriščevalcev je Slovenija tam kot je.

Vrednost diplome je praktično nična, plače so slabe (tudi za ljudi z diplomo), ker vedno najdejo študenta, ki je cenejši, itn ...

Get a real life ... Ne pritožuj se in raje diplomiraj! Zdaj boš imel čas ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

JesusChrist ::

Samo nekaj mi ni jasno. Zakaj za vraga nisi delal diplome ta čas ko si delal pri njih? Jaz sem bil leto dni pri eni firmi in delal preko študenta polni delovni čas, zraven pisal diplomo, zagovoril in kasneje so me tukaj kar zaposlili. Lenoba, da se nisi spravil k zadevi?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Go-ahead ::

Mene še najbolj moti to, da v javni upravi iščejo poceni delovno silo skozi razne prakse, študensko delo in avtorske pogodbe. Če rabijo koga naj ga redno zaposlijo in zanj plačujejo vse prispevke.


Potem pa so luknje v zdravstveni blagajni, pokojninski blagajni, število brezposelnih samo narašča.

Višek vsega je pa v tem, da ta isti javni sektor preganja mene in soseda, ker si pomagava???

Neverjetno!

Invictus ::

Zato ker to lahko delajo. Če bi imel sam firmo, in ne preveč zahtevna dela, bi naredil isto.

Izkoristi poceni delovno silo da maksimiziraš dobiček. Osnove ekonomije. In ko bo nekdo izgubil status, pač zaposliš novega.

Dejstvo, ki se ga študentje ne zavedajo je, da praktično za svoje delo nimajo nobene pravne, zdravstvene ali nezgodne varnosti. Z njimi lahko delaš kot z zadnjim drekom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

ninjeti
Saj jo je delal, vendar je ne more dokončati.

Go-ahead ::

Invictus je izjavil:

Zato ker to lahko delajo. Če bi imel sam firmo, in ne preveč zahtevna dela, bi naredil isto.

Izkoristi poceni delovno silo da maksimiziraš dobiček. Osnove ekonomije. In ko bo nekdo izgubil status, pač zaposliš novega.

Dejstvo, ki se ga študentje ne zavedajo je, da praktično za svoje delo nimajo nobene pravne, zdravstvene ali nezgodne varnosti. Z njimi lahko delaš kot z zadnjim drekom.



Da to počne nek podjetniček, ki komaj drži glavo nad vodo še nekako razumem, da pa to počne država, pa nikakor ne morem.

Zaradi tvojih zgornjih navedb bi morali študentsko delo ukiniti, oziroma ga obdavčiti enako (ali z minimalno razliko), kot delo redno zaposlenih. Da ne bo pomote, možnost dela med študijem mora ostati.

Invictus ::

Saj država tudi težko drži glavo nad vodo, če še nisi opazil ...

Poleg tega z zaposlitvijo študentov več denarja ostane za sindikalne žurke in nagrade šefom. Saj imajo ja omejene proračune ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gzibret ::

> Mene še najbolj moti to, da v javni upravi iščejo poceni delovno silo skozi razne prakse, študensko delo in avtorske pogodbe. Če rabijo koga naj ga redno zaposlijo in zanj plačujejo vse prispevke.

Šparamo, šparamo...

> Poleg tega z zaposlitvijo študentov več denarja ostane za sindikalne žurke in nagrade šefom. Saj imajo ja omejene proračune ...

Še hodiš v šolo, predvidevam....
Vse je za neki dobr!

boro10 ::

Invictus je izjavil:

Zato ker to lahko delajo. Če bi imel sam firmo, in ne preveč zahtevna dela, bi naredil isto.

Izkoristi poceni delovno silo da maksimiziraš dobiček. Osnove ekonomije. In ko bo nekdo izgubil status, pač zaposliš novega.

Dejstvo, ki se ga študentje ne zavedajo je, da praktično za svoje delo nimajo nobene pravne, zdravstvene ali nezgodne varnosti. Z njimi lahko delaš kot z zadnjim drekom.


Ja, ker to omogoča država, se ti to zdi uredu? zakaj potem kar ne ukinemo vseh pogodb za določen in nedoločen čas, bomo lahko še bolj maksimizirali dobiček uau!?!?!
Menim da bi prejšnje reforme rešilo to situacijo, pa vendar je blo treba zaradi Janševe želje po oblasti vse rušit in metat kocke u parlament
Pozdrav

Arto ::

Invictus je izjavil:

Še eden, ki se je za par 100 EUR na mesec odpovedal diplomi, zdaj pa jamra ker ne more dobiti službe.

Ma nikol ni prav. Če delaš med študijem "izkoriščaš sistem", če pa pridno študiraš pa kasneje ne dobiš službe, ker "nimaš izkušenj".

boro10 je izjavil:

Menim da bi prejšnje reforme rešilo to situacijo, pa vendar je blo treba zaradi Janševe želje po oblasti vse rušit in metat kocke u parlament

No no, tukaj bodimo pa fer - kocke se je metalo v parlament zaradi propagande študentskih servisov, ki na račun študentskega dela služijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

MadMicka ::

Arto, bivša predsednica študentske organizacije, Katja Šoba, ki je vodila "upor" študentov in zborovanje pred parlamentom, se je nato aktivno vključila v SDS.

Janez Janša je rušil reformo za reformo zgolj zato, da pride na oblast. Danes pa trdi, da so reforme nujne in kdor bo nasprotoval, bo moral prevzeti odgovornost.

Takšen človek je najslabša možna izbira za šefa vlade. Boljš, da nimamo vlade, kokr, da mamo tako, kot jo imamo.

NeMeTko ::

Takointako je ta situacija nek čuden začaran krog. Takih ustanov, kot to omenja gzibret ni malo. Zaradi prepovedi zaposlovanja, so bili prisiljeni, da s sodelavci, namesto da jih zaposlijo, sklenejo nekakšne pogodbe o delu. Sedaj pa bi kar vsevprek prepovedali te pogodbe - če bo delo opravljeno ali ne, pa očitno nikogar ne zanima.

Res je, da so te pogodbe istočasno lahko tudi idealno sredstvo za pretakanje javnega denarja v zasebne žepe, brez da se neka konkretna storitev skriva za njimi, vendar to sodi v kategorijo kaznivih dejanj in bi se moralo več napora vložiti v to, da se razkrijejo in ustrezno kaznujejo (pa ne zgolj z opomini in premestitvijo na drugo dobro plačano javno funkcijo!).

Ti, ki so kradli preko pogodb o delu, avtorskih in nevem kakšnih pogodbah še, bodo kmalu našli nove luknje, preko katerih bo odtekal javni denar. Trpelo pa bo normalno delo, ki ga nekdo mora opraviti - zastonj pa najbrž ne bo nihče delal?

Vsekakor pa to ne more biti izgovor za nedokončanje fakultete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

panteist ::

JesusChrist je izjavil:

Samo nekaj mi ni jasno. Zakaj za vraga nisi delal diplome ta čas ko si delal pri njih? Jaz sem bil leto dni pri eni firmi in delal preko študenta polni delovni čas, zraven pisal diplomo, zagovoril in kasneje so me tukaj kar zaposlili. Lenoba, da se nisi spravil k zadevi?

Sicer ni tako pomembno, ampak sem delal diplomo, zraven 9ur službe vsak dan, pa še zadnje izpite - potem pa zdravstveni (nesreča) problemi, ki so mi vzelo cel poletni izpitni rok. Diploma je na pri koncu, popravki in zagovor še manjka.


Invictus je izjavil:

Diplomiraj in si najdi službo.

Še eden, ki se je za par 100 EUR na mesec odpovedal diplomi, zdaj pa jamra ker ne more dobiti službe.

Moram reči da za take nimam nobenega sočutja. Zdaj se pa še celo pritožuje nad sistemom, ki ga je sam kar nekaj časa izkoriščal. Tudi zaradi takih izkoriščevalcev je Slovenija tam kot je.

Vrednost diplome je praktično nična, plače so slabe (tudi za ljudi z diplomo), ker vedno najdejo študenta, ki je cenejši, itn ...

Get a real life ... Ne pritožuj se in raje diplomiraj! Zdaj boš imel čas ...

Haha, a ti misliš, da sem si s temi 100€ kupoval iphone pa podobne bedarije? Plačeval sem si hrano, najemnino, stroške stanovanja, literaturo za študij,... Vse je dejansko šlo za stroške osamosvajanja, ker štipendije nisem imel, starši pa za teden najprej ne vedo, če bodo še imeli službo v današnji industriji. Ampak važno je, da s tvojega vidika tako preprosto zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

panteist ::

PS: Tole ni bilo jamranje, temveč pritoževanje. Moj socialni status me sploh ne skrbi, ker sem iznajdljiv in si bom 100% našel službo, le beden se mi zdi način zaposlovanja v JS, ki je popolnoma zgrešen. In nad tem sem se pritoževal.

Invictus ::

gzibret je izjavil:

> Mene še najbolj moti to, da v javni upravi iščejo poceni delovno silo skozi razne prakse, študensko delo in avtorske pogodbe. Če rabijo koga naj ga redno zaposlijo in zanj plačujejo vse prispevke.

Šparamo, šparamo...

> Poleg tega z zaposlitvijo študentov več denarja ostane za sindikalne žurke in nagrade šefom. Saj imajo ja omejene proračune ...

Še hodiš v šolo, predvidevam....

Niti ne, moram kar delat ... Seveda nisi prepoznal sarkazma ... Denar mora pač iti v firme njihovih kolegov ki so zunanji izvajalci ...

boro10 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zato ker to lahko delajo. Če bi imel sam firmo, in ne preveč zahtevna dela, bi naredil isto.

Izkoristi poceni delovno silo da maksimiziraš dobiček. Osnove ekonomije. In ko bo nekdo izgubil status, pač zaposliš novega.

Dejstvo, ki se ga študentje ne zavedajo je, da praktično za svoje delo nimajo nobene pravne, zdravstvene ali nezgodne varnosti. Z njimi lahko delaš kot z zadnjim drekom.


Ja, ker to omogoča država, se ti to zdi uredu? zakaj potem kar ne ukinemo vseh pogodb za določen in nedoločen čas, bomo lahko še bolj maksimizirali dobiček uau!?!?!
Menim da bi prejšnje reforme rešilo to situacijo, pa vendar je blo treba zaradi Janševe želje po oblasti vse rušit in metat kocke u parlament

Če se prav spomnim, so bili še najbolj glasni študentje. Potem pa jamrajo in jokajo ko zgubijo status. In ne gre več brez napotnice, oni pa brez diplome.

@panteist: veliko sreče, kot vsem ostalih ki iščejo službo.

Sam sem hotel opozoriti samo na to kako so se tudi Slovenci odpovedali daljnosežnemu razmišljanju. Razmišljajo kot vlada, do naslednjih volitev, in pol še 2 dni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

boro10 ::

Če se prav spomnim, so bili še najbolj glasni študentje. Potem pa jamrajo in jokajo ko zgubijo status. In ne gre več brez napotnice, oni pa brez diplome.


Tudi tukaj je problem globlji, tej generaciji je bilo obljubljeno kako bodo lahko dobili službe če bodo šli študirati, ker so jim tako rekli starejši, in za njih je to še veljalo. Med časom študija šele spoznajo kako težko bo dobiti službo sploh v teh časih, in predvsem tudi zaradi študenske konkurence. Kaj pa drugega ostane kot da se dela preko napotnice?? Še vsaka čast da se vsaj trudijo delat, tudi to kaže na to da SO pripravljeni delati, čeprav brez vseh pravic, zgolj zaradi preživetja.
Študenstko delo je najbolj suženjska "stalna oblika" dela. A je to normalno da se dela polni delavnik na študenstke napotnice??? Kakšna država to dovoli?

Večina bi takoj naredila diplomo in izgubila status le če bi bilo možno dobiti službo.
Pozdrav

Rias Gremory ::

Po mojem mnenju je najboljša rešitev tujina.

Torej čim več si našparaj in/ali posodi potem pa "adijo Slovenija!".
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Invictus ::

V Sloveniji je že od mojih osnovnošolskih časom mantra

"pojdi se učit da ti ne bo treba delat"

No, zdaj se je izkazala za resnično. Cel kup diplomantov brez dela ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Martin Krpan ::

Pravilno pa bi naj bilo "uči se da boš znal delati" kar pa pri nas ne zanima ne študente , ne delodajalce.

panteist ::

Vsaj po mojem mnenju te faks ne nauči dosti v dobesednem smislu. Dosti raje sem se recimo sam učil, kot pa poslušal predavanja - nek čar mi je v tem, da sediš pred parimi debelimi bukvami v angleščini za en predmet in brskaš, primerjaš, itd. Sploh pa moj faks nekega praktičnega dela ni nudil razen mesečne prakse, pa še to je bilo pomembno kje si dobil - nekateri so vnašali meritve v tabele, jaz pa sem imel recimo čisto aplikativno raziskovalno delo (na zgoraj omenjenem JS).

Vse je odvisno od posameznika, pač koliko je pripravljen narediti za svojo izobrazbo ter izkušnje, koliko se rad uči, itd. Poznam primere, ki so cele dneve na fejsbuku viseli, zraven pa jamrali kako na ponudbah za delo zahtevajo recimo še html (za grafične oblikovalce) in programiranje. Da imajo delodajalci prevelike zahteve :) Imaš primere, ki menijo, da bodo dobili službo le in samo za primere dela, kot so se ga naučili na faksu, kar je pa zgrešeno. Sam se dosti raje lotim stvari, ki jih nimam pojma - pač ti vzame nekaj več časa, a ko si naštudiraš, zadevo izpelješ, imaš eno znanje več, ki ga lahko naslednjič pri kakšni drugi stvari uporabiš. Tudi nemalo katero noč sem prebedel, da sem si naštudiral stvari, ki so bile potrebne - no, ali pa čisto iz svojih vzgibov, ker sem hotel to znanje uporabiti pri kakšni stvari, čeprav ni bilo zahteve.

Invictus ::

To pa še nisem slišal. Da imajo delodajalci prevelike zahteve ...

Mladina je pa danes res mal prfuknjena. Ni čudno da ji pravijo izgubljena generacija. Izgubljena iz realnega sveta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BALAST ::

Delodajalci imajo prevelike zahteve iz enega razloga, ker so objavljena delovna meste že zasedena in krasijo ZRSZ le iz razloga, da se potegne subvencija za to delovno mesto.

Na faksu te naučijo dihat na škrge, ko pa prideš iz teorije v prakso, pa vidiš da teh škrg niti ne potrebuješ. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Invictus ::

Če delaš samo obrtniška dela, pol si v osnovi že falil s tem da si na faks sploh šel. Kot bi šel navaden mizar delat lesni faks. Zakaj že?

Če imaš pa srečo da prideš v kako bolj inovativno okolje, ti pa znanja lahko precej pridejo prav.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

zjokaj se
preseli se nazaj h starsem in pejt na prakso na durs.
tisto, da za en dan naprej ne vesta glede sihta, pa nehaj zganjat populizem

Blinder ::

haha na ta forum res ni dobro it jamrat da ni keša/joba :)) vsakega naderete
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Rias Gremory ::

Se strinjam, kakšen moderator naj sem zavije.

Pa nekaterim tudi funkcionalna pismenost dela probleme. :|
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mufasa ::

Blinder je izjavil:

haha na ta forum res ni dobro it jamrat da ni keša/joba :)) vsakega naderete


...kak češ drugega prčakvat, če majo pa vsi ne-nesposobni službe za nedoločen čas in po 2k+ neto plače in obenem pravjo da je takih jobov ku dreka...pač specifika foruma in provincialnost aktivnih forumašov. >:D

panteist ::

Isotropic je izjavil:

zjokaj se
preseli se nazaj h starsem in pejt na prakso na durs.
tisto, da za en dan naprej ne vesta glede sihta, pa nehaj zganjat populizem

Hehe, če si se po tem komentarju bolje počutil, potem sem vesel :) Aja, poskusi še s "k staršem", se lepše sliši, kajne?

mojsterleo ::

jaz delam v eni firmi kjer je dela cez glavo in bi rabili se vsaj 2 zaposlena oz. usposobljena sodelavca. direktor o tem noce niti slisat in potem krpamo s studenti. ti so res cenejsi za direktorja ampak mi se moramo z njimi vec ukvarjat in nimajo obcutka pripadnosti podjetju tako da je treba stalno za njimi preverjat ce je dobro narejeno. pa takoj k zamuja nakazilo postanejo nezanesljivi (jih ni brez opravicila izgovori in to).

tpleko ::

gzibret je izjavil:

To je pereč problem. Delam na (javnem) raziskovalnem inštitutu, ki se utaplja v delu (financirano iz EU sredstev in raziskovalna dela za trg), ampak bog ne daj, da bi zaposlili koga na novo. Vzamejo nam še možnosti sklepanja podjemnih pogodb, smo total u piz**. Ker dobrih ne morejo nagraditi in ker ne plačujejo nadur (šparamo!), se tudi jaz ne bom gonil po 12 ur/dan, in verjetno še veliko drugih ne.


kaj jamraš. če si res tako dober pojdi v zasebno gospodarstvo. tam ti ne bo noben pobiral dobička in lahko jih boš zaposlil kolikor boš hotel. zame si samo še ena pijavka, ki se pritožuje, ker ne more več trošiti javnega denarja na veliko.

Mr.B ::

Mogoče je žalostno to da ti ob relativno free šolanju, ter ob relativno katastrofičnem zahetvanju znanja za doseganje papirja z imenom diploma, le tega ne uspeš zaključiti, in to kljub temu, da si delal v sekotrju ki se najbolj izobražuje na papirnih faksih. Sej morda si bodoči delodajalec s tvojo diplomo ne more nič pomagati, toda čez 15 let, bodo tudi zgodbe o papirnih faksih mimo, morda...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

McHusch ::

mojsterleo je izjavil:

pa takoj k zamuja nakazilo postanejo nezanesljivi (jih ni brez opravicila izgovori in to).


Da jih brez opravičila ni, ni sprejemljivo, ampak ... če bi bili tudi redno zaposleni enako sitni, potem v Sloveniji ne bi bilo plačilne nediscipline. Če na rok ni plače (torej za redno zaposlene je to 18. za pretekli mesec), potem se 19. pač ne dela. In tako do izplačila plače. Ne pa da se nategujejo in pregovarjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

Mr.B ::

Ja samo to bi moralo implementirati preko Sindikata, ne pa vsak posameznik posebej.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8711603 (8855) korenje3
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219778 (17500) Furbo
»

Zakaj pripravništvo v javnem sektorju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5918421 (17210) BlueRunner
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466197971 (169335) Mipe
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321682 (16894) bluefish

Več podobnih tem