» »

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta?

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta?

«
1
2

mrsofa ::

Zdravo,

Imam eno vprašanje. In sicer preko študentskega servisa delam že 3 leta. V tem času me delodajalec ni hotel zaposliti, saj naj bi bilo delovno mesto predvideno za študenta. Zadnji 2 leti sem bil prisiljen si kupiti status preko srednje šole (200€), da sem lahko nadaljeval delo. Gre se za delo za računalnikom, dela je več kot dovolj, odprtih imam ogromno projektov in delam 6-8 ur na dan. Letos bom tudi diplomiral, kar ne bo glede zaposlitve prineslo nobenih sprememb.

Ali sem vstran vrgel 3 leta življena? Meni se zdi absurdno, da me po tolkih letih vržejo in na moje mesto dajo pač enostavno drugega študenta.

Opticom ::

Te zaposlijo, ali gres drugam. Te samo izkoriscajo, ker si za njih poceni delovna sila.

Groot ::

V kolikor ima tvoje delo znake delovnega razmerja (dalj časa trajajoče delo, podrejenost, osebno opravljanje dela, delo na določenem delovnem mestu, itd.), se lahko odločiš za tožbo, s katero zahtevaš da sodišče ugotovi, da med teboj in delodajalcem obstoji delovno razmerje. Znan primer tega je tožba študentov proti Adrii izpred nekaj let.

mrsofa ::

Groot je izjavil:

V kolikor ima tvoje delo znake delovnega razmerja (dalj časa trajajoče delo, podrejenost, osebno opravljanje dela, delo na določenem delovnem mestu, itd.), se lahko odločiš za tožbo, s katero zahtevaš da sodišče ugotovi, da med teboj in delodajalcem obstoji delovno razmerje. Znan primer tega je tožba študentov proti Adrii izpred nekaj let.


Se strinjam, ampak nočem zabrest v še večje težave glede tega, saj sem si kupil status. Prav tako sem pred kratkim moral plačat kazen za stvar katere niti nisem storil,(nimam € za pritožbo in odvetnika) kar me je samo naučilo, kako pokvarjen je naš sodni sistem. In verjamem, da če bom tožil moje podjetje na tožbo proti meni znašla tudi moja zgodovina brskanja, kjer se bo jasno videlo, da sem imel vedno odprt youtube in facebook, kar bo verjetno dovolj, da se dokaže da potem takem nisem sploh delal...

Z članka o adrii, zadnji stavek: "češ da študenti tako in tako nimajo denarja za pravdanje"
- Ja točno tako. Nimam sploh financ, ne živcev za tako zadevo, ker kot sem prej povedal, sem v sodni sistem popolnoma podvomil.

Opticom ::

Moras najprej sebe vprasat, ce sploh hoces delat za taksno podjetje se v prihodnje, ki na tak nacin obratuje.

Moj odgovor bi bil odlocen ne.

mrsofa ::

Kolektiv je super, plača je solidna za študenta, dobra oprema, delo je točno to kar hočem delat v lajfu. Zato sem še skos naprej tukaj... Sploh nevem, kaj bom počel naprej ker me drugo niti več ne zanima...

Opticom ::

Imajo druga podjetja prav tako super kolektive, odlicno opremo in boljse odnose do svojih delodajalcev in studentov. Samo malo pogledat je treba.

Magic1 ::

Itak so študentje kul za firmo. Ni bolniških, ni dopusta, ni regresa, nič določeno...
Verjetno ni edina firma v sloveniji, ki to delo opravlja, se verjetno bi tudi drugje tako delo lahko opravljal.
Sej verjetno samo blefirajo, ni danes tako enostavno študente dobit(ali redno zaposlene), ti pa se pač ne znaš postavit dovolj odločno.
Sam če te lahko kadarkoli kdorkoli zamenja, se je za vprašat, kaj misliš s takim delom dosežt v življenju. Kaj veliko ne (sploh finančno).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Ales ::

mrsofa je izjavil:

... Gre se za delo za računalnikom, dela je več kot dovolj, odprtih imam ogromno projektov in delam 6-8 ur na dan. Letos bom tudi diplomiral, kar ne bo glede zaposlitve prineslo nobenih sprememb.

Ali sem vstran vrgel 3 leta življena? Meni se zdi absurdno, da me po tolkih letih vržejo in na moje mesto dajo pač enostavno drugega študenta.
Zakaj misliš, da si vrgel leta življenja stran? Saj si bil plačan za svoje delo, a nisi? Menda nisi eden tistih, ki mislijo, da so jim delodajalci "dolžni" kaj več kot tisto, kar piše na pogodbi o zaposlitvi? Ker če misliš, čim prej spremeni odnos. Nisi ne ti dolžan njim, ne oni tebi.

Sicer pa, zakaj si se zapičil ravno v to firmo? Pač ne cenijo tvojega dela na ta način in ja, namesto tebe bo prišel drug študent in namesto njega naslednji in tako naprej.

Išči drugo delo drugje, boš hitro videl, da je svet precej precej širši, kot se ti zdi.

mrsofa ::

Po izkušnjah vem, da so nazaj klicali študente, ki so odšli in jim ponujali pogodbe. Mogoče moram isto naredit. Samo nočem doma brez dnarja sedet 2 meseca.

@Ales, to mislim zato, ker bi lahko delal kjer drugje, ko bi me cenili in bi dobil pogodbo, ne pa da zapravljam čas tukaj kjer ni prihodnosti...

Saj gledam okol ja, samo prav bedno se počutim, da po tolkih letih dobim tako beden odgovor.

fikus_ ::

Nisi vrgel v stran zadnja tri leta, pridobival si praktične izkušnje, vsekakor pa ni fajn, ker si na nek način izgubil 3 leta za penzijo! Deloma si tudi sam kriv, ker si pristal na takšen način dela, zlorabljal vpis! Tako da jamranje na forumu ni na mestu!

Verjetno te pa bodo itak odpikali prvi dan, ko ne boš več imel statusa!

Išči drugo delo pred potekom sedanjega. Še vedno se lahko zaposliš pri tem delodajalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Phantomeye ::

Ales je izjavil:

mrsofa je izjavil:

... Gre se za delo za računalnikom, dela je več kot dovolj, odprtih imam ogromno projektov in delam 6-8 ur na dan. Letos bom tudi diplomiral, kar ne bo glede zaposlitve prineslo nobenih sprememb.

Ali sem vstran vrgel 3 leta življena? Meni se zdi absurdno, da me po tolkih letih vržejo in na moje mesto dajo pač enostavno drugega študenta.
Zakaj misliš, da si vrgel leta življenja stran? Saj si bil plačan za svoje delo, a nisi? Menda nisi eden tistih, ki mislijo, da so jim delodajalci "dolžni" kaj več kot tisto, kar piše na pogodbi o zaposlitvi? Ker če misliš, čim prej spremeni odnos. Nisi ne ti dolžan njim, ne oni tebi.

Sicer pa, zakaj si se zapičil ravno v to firmo? Pač ne cenijo tvojega dela na ta način in ja, namesto tebe bo prišel drug študent in namesto njega naslednji in tako naprej.

Išči drugo delo drugje, boš hitro videl, da je svet precej precej širši, kot se ti zdi.


Delodajalci so kršili zakon in on je kršil zakon. Če je opravljal enako delo kot redno zaposlenimi, pod enakimi pogoji - potem mu je firma dolžna zagotovit ustrezno plačilo in bonitete.

Me zanima, kako zadovoljen bi bil, če bi ti delal 8 ur na dan iste stvari kot tvoji kolegi, ampak za razliko od njih ne bi dobil ne dopusta, ne bolniške, ne regresa, ne plačane malice ali prevoza. Ni fajn.

Takšne firme je treba po prstih.

Namen študentskega dela je, da ti zapolnijo vrzeli, ne delajo polni delavni čas, zaposliš jih pa ne.

Najbolj glupo pa je, da se na koncu študija veseliš, da se ti ne bo več treba ukvarjati s študentskim delom ... ti pa butnejo - odpri S.P.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Najprej pises da si moral kupiti status preko srednje sole. Kasneje pises da bos letos diplomiral. Kje si tukaj zabredel s svojim trolanjem ?

M-XXXX ::

Gagatronix je izjavil:

Najprej pises da si moral kupiti status preko srednje sole. Kasneje pises da bos letos diplomiral. Kje si tukaj zabredel s svojim trolanjem ?

In kaj tukaj ne gre skupaj? Diploma je diploma, status je pa status.

bluefish ::

Saj to veš, da lahko zaključno delo opravljaš tudi po izgubi statusa?

mrsofa ::

Že mi je žal, da sem sploh kaj pisal sem...

@fikus_ Penzija se od leta 201* šteje tudi študentu. No naj bi se... Bsak mesec mi vstran trgajo 10% plače za penzijo (oz nekaj takega, sploh nocem vedet, ker mi vseeno za penzijo ker bom itak delal v grob, kako zgleda vseskup)
Zlorabljal sem vpis. Ker sem zaf***l letnik, kar se hitro zgodi če polek faksa opravljaš delo.

@gagatronix:
Kaj? brez statusa sem ker sem izkoristil ponavljanje... kaj ti tu ni jasno. Šolo pa še skos lahko delam brez statusa.

@bluefish status mam, da lahko delam, ker živet morem od nečesa mar ne?

bluefish ::

Se je nanašalo na Gagatronixa.

abyssus ::

Meni je moj delodajalec kot študentu ponudil redno zaposlitev sam. Tako da če tebi ni in še te je silil, da si status plačuješ potem pač hoče čim ceneje skozi priti. Ali se greš pogajat za pogodbo, seveda s toliko večjo plačo, ali pa začnem z iskanjem druge zaposlitve. Mislim pa, da neke velike izbire nimaš - sem slišal za več takšnih delodajalcev, ki izkoriščajo študentsko delo pa večinoma jim ljudje odhajajo.

In ja, lahko delaš zaključno nalogo tudi brez statusa - sam sem se že v času statusa redno zaposlil, zgubil pa sem bone, zavarovanje, status sem imel še vedno normalno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

Phantomeye ::

Mene so na faksu, kjer sem delal kot študent raziskovalec vprašali, a bom odprl S.P. ali si bom "sposodil" napotnico. Na faksu! In sem rekel, da grem delat drugam ... so me začudeno vprašali: "a zaposlil se boš"? Ja, no shit.

mrsofa ::

Meni so tudi dali opcijo če odprem S.P.
Sori ampak to mi je precej rizično. Ne hvala.

Smurf ::

Pri visjih placah pa se zadeva spet obrne, in zacnejo delojemalci sprasevat svoje sefe, ce bi lahko raje sli na s.p.

shadeX ::

Podobno ima Loterija Slovenije. Dobijo nekoga, ki odpre S.P, on je potem tam "redno" zaposlen ter vodi tisto delovno mesto. Ta nato najema študente, ki nikoli nimajo možnosti redne zaposlitve.

Moj predlog: Dobi si drugo podjetje, dela je dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Grizzly ::

@mrsofa: Razumem tvojo situacijo, ker sem podobno izkusil tudi sam. Po končanem faksu sem se vpisal v neko srednjo šolo, toliko da sem prišel do statusa (s statusom si bolj zanimiv, zato je to odličen način za nabiranje izkušenj). Ko je šel status že proti koncu sem začel delati pri neki firmi. Delo je nonstop prihajalo, nikoli pa ni bilo govora o kakšnih načrtih - kot da je samoumevno, da sem tam. Po koncu poskusnega obdobja vprašam direktorico, pri čem smo in kakšne načrte imajo z mano. Spomnem se, da me je začudeno pogledala in vprašala "a ti iščeš redno zaposlitev al kako?". Sledilo je pojasnilo, da imajo enega pred mano, ki je zaposlen preko s.p. in bi morali najprej njega zaposliti. Hmmm.... OK, načrtov z mano nimajo, čemu bi se potem trudil? Nehal sem se samoiniciativno izobraževati in delal po liniji najmanjšega odpora. Seveda sem poslušal pripombe, da ne napredujem, ampak se za njih nisem zmenil. Zakaj bi se, če sem vedel, da tam zame ni prihodnosti? Kmalu po tem je potekel še status in ker je kakšen evro prišel prav, sem delal na neko tretjo napotnico (torej na črno). Ravno tisti čas so se začele uvajati neke reforme glede študentskega dela in me je stisnilo, da ne bi prišla kakšna inšpekcija (takrat sem ravno izgubil status)... sklenil sem, da je prišel konec. Glede na okoliščine (delal na tretjo napotnico, napredoval nisem, za opazke se nisem zmenil) me je zaskrbelo, da mi firma zadnje plače sploh ne bo izplačala (tega bi bili sposobni in jaz jim v takšni situaciji nič ne bi mogel). Enkrat sem zjutraj poklical in rekel, da me kakšen teden ne bo, ker sem zbolel... v resnici sem bil zdrav in čakal plačilni dan. Ko sem videl plačo nakazano, pa sem jim jasno glasno rekel: Ej, tole na tretjo napotnico je reskirano delat, grem raje drugam.

Kar ti hočem povedati: Lepo, da ti je delo všeč, ampak sam vidiš, da s tabo nimajo načrtov. Če nimajo načrtov, te bodo prej kot slej zaje*. Poskrbi, da do tega ne pride in ti za* njih!

TheBlueOne ::

Isci drugje. Ko te kdo povabi gres tja, pogledas kako je, se malo pogovoris in odlocis na podlagi tega, kar si spoznal in ne na podlagi tega kar ves o podjetju kjer delas in kaj spekuliras.

mihec87 ::

mrsofa je izjavil:

Po izkušnjah vem, da so nazaj klicali študente, ki so odšli in jim ponujali pogodbe. Mogoče moram isto naredit. Samo nočem doma brez dnarja sedet 2 meseca.

Zakaj bi sedel brez denarja, tačas ko delaš tu iščeš delo drugje, in ko dobiš, daš odpoved..Če druga ne ko vidijo da resno misliš se bojo mogoče malo zamislili

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

trulex ::

Nimaš kaj razmišljat, čim prej stran od takšne firme.

akrk ::

To kurčevo študentsko delo bi morali ukiniti, ker se le izkorišča. Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice. Isto velja za razne Addecce, Workforce... kjer delaš za eno drugo firmo plača pa preko njih. Groza kaj se to grejo delodajalci. Pa ne samo mali ampak tudi Lek, Krka... ena banda večja od druge.

Opticom je izjavil:

Imajo druga podjetja prav tako super kolektive, odlicno opremo in boljse odnose do svojih delodajalcev in studentov. Samo malo pogledat je treba.


Takih podjetij je žal zelo, zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akrk ()

Gagatronix ::

Zanimivo je, da je Slovenija glede sistema studentskega dela svojevrstni fenomen, saj kar sem se pogovarjal s tujci iz cele Evrope prakticno nobena od drzav takega sistema nima.

In da, se strinjam z ukinitvijo studentskega dela. Ali pa z njegovo transformacijo v nekaj bolj normalnega. Zadnje reforme so bile prvi korak v pravo smer.

Superboyy ::

Išči drug šiht, kjer boš dejansko kaj vreden.

Svoj prvi šiht sem na podoben način pustil, ko mi niso hotli dvignit postavke za 1 eur na uro po več kot letu in pol. Sem dal takoj odpoved z dokaj fer rokom, da si lahko najdejo drugega študenta.

Teden pred datumom, je pa šef tajnico poslal z vprašanji za koliko denarja bi pa vseeno ostal.

Sodelavec s katerim sva še do danes v stiku je pa tudi par let kasneje popokal, ker je šlo samo še na slabše.

jype ::

mrsofa je izjavil:

Se strinjam, ampak nočem zabrest v še večje težave glede tega, saj sem si kupil status.
Ne boš - ker si v podrejenem položaju, v resnici nimaš kaj dosti izbire in se ne moreš pogajati, seveda pa moraš sodišču dokazati, da si delodajalca pozval, naj te zaposli, da boš lahko v tožbi uspel in ti bodo morali izplačati vse za nazaj.

tony1 ::

akrk je izjavil:

To kurčevo študentsko delo bi morali ukiniti, ker se le izkorišča. Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice. Isto velja za razne Addecce, Workforce... kjer delaš za eno drugo firmo plača pa preko njih. Groza kaj se to grejo delodajalci. Pa ne samo mali ampak tudi Lek, Krka... ena banda večja od druge.

Opticom je izjavil:

Imajo druga podjetja prav tako super kolektive, odlicno opremo in boljse odnose do svojih delodajalcev in studentov. Samo malo pogledat je treba.


Takih podjetij je žal zelo, zelo malo.


Ej, fant, žal se zdi, da si z zgornjim stavkom prespal nekaj let. Trenutno je na trgu dela blazno pomanjkanje kadra vseh vrst (IT in tehničnega kadra pa še posebej), in tako ugodnih razmer za iskalce dela ni bilo že vsaj od 2005 naprej.

Torej: poišči si drugo delo in spokaj stran od teh ljudi. (Točno takšne scene o katerih pišeš (jaz sem sicer od žlahte dobil vsaj napotnice zastonj) sem jaz gledal leta 2009, in če bi bil bolj moder jih niti slučajno ne bi. Danes pa smo v konjunkturi in teh stvari ti preprosto ni treba prenašati.)

Gagatronix ::

> Trenutno je na trgu dela blazno pomanjkanje kadra vseh vrst

Zato ker cel kup delodajalcev pricakuje ne vem kako izobrazen kader, katerega so pripravljeni placati mogoce pljunek ali tri nad minimalno placo za vsaj 40 ur tedensko, brez placanih nadur. J.bi se pol.

tony1 ::

Hja, se bodo pa še malo načakali.

Kadra ni, ker so bolj normalni delodajalci že vsega zaposlili. Še študentov je zmanjkalo.

nsa_ag3nt ::

Superboyy je izjavil:

Išči drug šiht, kjer boš dejansko kaj vreden.

Svoj prvi šiht sem na podoben način pustil, ko mi niso hotli dvignit postavke za 1 eur na uro po več kot letu in pol. Sem dal takoj odpoved z dokaj fer rokom, da si lahko najdejo drugega študenta.

Teden pred datumom, je pa šef tajnico poslal z vprašanji za koliko denarja bi pa vseeno ostal.

Sodelavec s katerim sva še do danes v stiku je pa tudi par let kasneje popokal, ker je šlo samo še na slabše.

Kot "študent zaposlitev" nimaš nobenega odpovednega roka...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

louser ::

Statusa si nisi kupil, nego si se vpisal v program in plačal šolnino. Izpis bi pa morala opraviti šola. Mene še niso izpisali, a le zato, ker sem hkrati redno zaposlen in ne koristim študentskih ugodnosti.

xmetallic ::

akrk je izjavil:

Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice.

Menda ti je jasno, da v IT sektorju večina preko s.p. dela na lastno željo?

WhiteAngel ::

Ne sekiraj se, je samo služba. Če te bodo potrebovali, ti bodo dali to jasno vedeti. Če ne, pa iščeš priložnost drugje. Popolnoma normalno (in zdravo) je, da zamenjaš nekaj služb. Še posebej na začetku.

Gagatronix ::

In se posebej v letu 2019. Nisu ti ovo Titova vremena.

Glugy ::

Ni ravno stran vržen čas ker so to lahko dobre reference za nadaljno zaposlitev če ne tu pa kje drugje. Glede na to da opravljaš študentsko delo ga lahko prekineš praktično iz danes na jutri. Verjetno bi bilo smiselno iskat redno zaposlitev in potem prekinit študentsko delo ko dobiš redno zaposlitev.

Drgač pa kolektiv je lahko super ampak če je šef tako "super" da te niti noče zaposlit potem ne vem kak da te vseskp ne mine. Kako se z šefom razumeš drugač? Pač jz bi na tvojem mestu probu pogovorit z njim. Pač poveš mu da si zanesljiv; uveljavljen v tem delu; da nimajo problemov s tabo; točno vejo koga dobijo in da pač ne morš skoz delat prek študenca ker tud pokojninska doba se šteje samo delno ( v primerjavi z rednim delom ); da ne morš bit večno študent in da te skrbi da bodo ugotovil da gre za fiktivni vpis in da te bo kazen doletela. Da pač imaš zlo rad podjetje ; pa kolektiv; da si hvaležen za izkušnje ki si jih lahko pridobil pa da bi rad zdej rad dobil vsaj en mal sigurnosti v svojem življenju. Lepo jih vprašaj če obstaja kakšen način za redno delo; pa magar če je mogoče mal manj plačano. Kaj bi rabil naredit da bi si zaslužil imeti redno delovno razmerje jih vprašaj.
Tak na ta način.

Pač sej pravim če šefa ne omehčaš na lep način pa boljš da greš drugam. Naj se pa bockajo z iskanjem nove zanesljive osebe pa novim uvajanjem : >

FTad ::

mrsofa je izjavil:

Groot je izjavil:

V kolikor ima tvoje delo znake delovnega razmerja (dalj časa trajajoče delo, podrejenost, osebno opravljanje dela, delo na določenem delovnem mestu, itd.), se lahko odločiš za tožbo, s katero zahtevaš da sodišče ugotovi, da med teboj in delodajalcem obstoji delovno razmerje. Znan primer tega je tožba študentov proti Adrii izpred nekaj let.


Se strinjam, ampak nočem zabrest v še večje težave glede tega, saj sem si kupil status. Prav tako sem pred kratkim moral plačat kazen za stvar katere niti nisem storil,(nimam € za pritožbo in odvetnika) kar me je samo naučilo, kako pokvarjen je naš sodni sistem. In verjamem, da če bom tožil moje podjetje na tožbo proti meni znašla tudi moja zgodovina brskanja, kjer se bo jasno videlo, da sem imel vedno odprt youtube in facebook, kar bo verjetno dovolj, da se dokaže da potem takem nisem sploh delal...


O kaksni kazni to govoris?

Kaj ima veze kje/kaj si brksal po internetu? Ce si opravil svoje naloge v pricakovanem roku ali se prej, ti nimajo kaj teziti, kaj si brskal online.

FrRoSt ::

mrsofa je izjavil:

Meni so tudi dali opcijo če odprem S.P.
Sori ampak to mi je precej rizično. Ne hvala.

Če in da tole Razložim: Zadevo/e so VSI (pravniki, intelektualci, politiki in vsi ostali pametnjakoviči :)) tako zapletli, da je Gordijski vozel proti temu samo navadna demonstracija amaterizma!

Zgornje vrstice niso namenjene tebi, ampak starejšim, ki imajo malo večjo kilometrino od tebe. 8-)

Kar se pa tebe tiče: Če ti je težko odpreti sp, ali se ti zdi celo rizično, potem je res bolje, da se sploh ne oglašaš.... :)):)):))

Država naj si pa svoje davke in prispevke lepo nekam zatlači! :)):)):)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

borisk ::

Prijavi na delovno sodišče, dobil boš plačane prispevke na nivoju redno zaposlenega, pa letne regrese za nazaj itd, mislim te bodo morali zaposliti, ampa na tvojem mestu bi se temu odpovedal..

FrRoSt ::

borisk je izjavil:

Prijavi na delovno sodišče, dobil boš plačane prispevke na nivoju redno zaposlenega, pa letne regrese za nazaj itd, mislim te bodo morali zaposliti, ampa na tvojem mestu bi se temu odpovedal..

ODLIČNO!

:)):)):)):)):))

Priporočaš mu nekaj, kar mu odsvetuješ! :))

Zajebal ste/so vse, kar je bilo možno! Zdaj, na koncu, pa ostanejo samo še PAMETNI Nasveti.... 8-)

Tih naj bo, kot MIš, kupuje naj si status in vsak dan naj pred odhodom v služna naredi 72 pozdravov Soncu! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Smurf ::

Gagatronix je izjavil:

Zanimivo je, da je Slovenija glede sistema studentskega dela svojevrstni fenomen, saj kar sem se pogovarjal s tujci iz cele Evrope prakticno nobena od drzav takega sistema nima.

Ja, imas pa potem zastonj pripravnistva kar ni ravno boljsa alternativa.

Jaz ne vidim problema v studentskem delu, sploh sedaj, ko se placujejo it tega tudi pokojninski prispevki. Ce ze kaj, je potrebno naresti strozje pogoje za status (pa ze to je danes bistveno tezje kot pred leti).

borisk ::

FrRoSt je izjavil:


Priporočaš mu nekaj, kar mu odsvetuješ! :))


priporočam mu prijavo, ne priporočam pa mu sprejeti ponujeno pogodbo podjetja (po nalogu sodišča)

Gagatronix ::

Smurf je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Zanimivo je, da je Slovenija glede sistema studentskega dela svojevrstni fenomen, saj kar sem se pogovarjal s tujci iz cele Evrope prakticno nobena od drzav takega sistema nima.

Ja, imas pa potem zastonj pripravnistva kar ni ravno boljsa alternativa.

Jaz ne vidim problema v studentskem delu, sploh sedaj, ko se placujejo it tega tudi pokojninski prispevki. Ce ze kaj, je potrebno naresti strozje pogoje za status (pa ze to je danes bistveno tezje kot pred leti).


Zastonj apprenticeship je pa abominacija amerike, kjer te prvo zadolzijo za 20 let da dobis diplomo potem pa ti za njih par let delas zastonj medtem ko v nocni izmeni obracas hamburgerje.

BuDi79 ::

Pri nas je kup anomalij, ki držijo pokonci take brezveznike, ki ljudi nočejo normalno zaposlit ali normalno plačat. Verjamem da obstaja družbeni konsenz da se tolerira - sicer se nebi.

- študentsko delo, premalo nadzorovano in še vedno zlorabljano ter z neprimernimi omejitvami, večina delodajalcv nima nobenih plusov če delavca zaposli, kvečjemu ima minuse (to da je delodajalcu v interesu da obdrži izučen in preverjen kader je utopija iz pravljic, večina "študentov" dela na delovnih mestih kjer so razmeroma lahko zamenjljivi)
- s.p. delo za eno samo stranko, premalo nadzorovano, večina delodajalcv - in tudi mnogo delavcev - nima nobenih plusov z redno zaposlitvijo, kvečjemu imajo minuse.
- možnost neplačila delavcev več mesecev - prijavo mora podati delavec, odlično za delodajalce obupancev (in 'trofejskih' žena, ki delajo samo zato da niso doma).
- možnost plačila pod zakonskim minimumom - država to podpira celo v javnem sektorju (osebje v medicinskih ustanovah), odlično za delodajalce obupancev.

Nihče nima interesa to resnično urediti... vsake toliko časa uvedejo nekaj novih kazni, ponavadi na napačnih koncih - ali neumnosti kot je obvezna zaposlitev s.p.-jev (čeprav nekateri v resnici nočejo redne zaposlitve ker je zanje slabše), to je pa to.

Invictus ::

Takole naj ti bodo prioritete:

1. Napiši CV z izkušnjami, ki si jih pridobil.
2. Začni iskati novo službo, kjer boš povedal kdaj boš diplomiral.
3. Diplomiraj.

Kot študent nimaš odpovednega roka, tako da nisi obvezen zaključiti ničesar. Imaš pač redno službo in greš. kar tudi moraš, saj preko študenta potem ne smeš delati.

Lahko pa potem delaš za študentsko delo preko s.p. ;).

akrk je izjavil:

Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice.

Saj to že je.

Poznam kar nekaj folka, ki so za nazaj plačevali prispevke in davke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

FrRoSt ::

borisk je izjavil:

FrRoSt je izjavil:


Priporočaš mu nekaj, kar mu odsvetuješ! :))


priporočam mu prijavo, ne priporočam pa mu sprejeti ponujeno pogodbo podjetja (po nalogu sodišča)

!!!!!!!!?????????????#

Služba mu je všeč, pisana mu je na kožo, če prav razumem in razbiram!

1. ZDAJ: Če jih prijavi in jih nauči Pasjih Molitvic, kakor se temu reče, kakšno bi bilo (nadaljne) njegovo delovno vzdušje v službi!?? 8-O

2. Prijavi naj jih inšpekciji in potem odkloni in zavrne tisto, kar mu (tudi po zakonu pripada!)!???

Menda bi morali vsi zaposleni na kolenih prosit in pričakat, vsak dan, ko bo prišel v službo, sam direktor pa si bo utrgal toliko časa, da mu bo skuhal in postregal kavico za lepši začetek delovnega dne!?? 8-O

Za samomor iz zasede si že kdaj slišal!?? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

borisk ::

Ne, boljše da ga še 5 let izkoriščajo, pa potem brca v rit...

Kot delodajalcu mi gredo takšni delodajalci na jetra, ker so nelojalna konkurenca. Če so pravila, naj veljajo za vse...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388533 (6878) Phantomeye
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838014 (21619) BCSman
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219670 (17392) Furbo
»

Nasvet glede zaposlitve? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10317304 (15112) Jerry000
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888637 (70574) tx-z

Več podobnih tem