» »

Varčevalni račun, banka v SLO ali tujina?

Varčevalni račun, banka v SLO ali tujina?

mihecpegec ::

Pozdravljeni!

Sem študent in me zanima kje je najboljše odpreti sekundarni osebni račun?
Namenjen bo predvsem varčevanju(depozit) in želim da je ločen od primarnega. Kolikor sem zasledil na depozit ima največjo obrestno mero v Sloveniji, Factor banka (4,50%) ali to odtehta ostale pomanjkljivosti te banke (imajo samo 1 poslovalnico)?

Kako pa je s tem v tujini? Vem da je potrebno nad zneskom 1000EUR obresti plačati davek, po vsej EU.

Kje je torej najboljša ponudba za odprtje osebnega računa? Nekaj sem gledal tudi za odprtje v Avstriji, vendar bi rad informacije iz prve roke.

Najlepša hvala!

Karaya 52 ::

Njena najvecja slabst je pomoje njeno lastnistvo. Je drzavna, majhna in lahko pogresljiva. ;) Odpiranje racuna v tujini pa ni tako trivialna zadeva, afaik je potrebno imeti v vecini primerov tam prijavljeno tudi bivalisce.

Good Guy ::

mihecpegec je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem študent in me zanima kje je najboljše odpreti sekundarni osebni račun?
Namenjen bo predvsem varčevanju(depozit) in želim da je ločen od primarnega. Kolikor sem zasledil na depozit ima največjo obrestno mero v Sloveniji, Factor banka (4,50%) ali to odtehta ostale pomanjkljivosti te banke (imajo samo 1 poslovalnico)?

Kako pa je s tem v tujini? Vem da je potrebno nad zneskom 1000EUR obresti plačati davek, po vsej EU.

Kje je torej najboljša ponudba za odprtje osebnega računa? Nekaj sem gledal tudi za odprtje v Avstriji, vendar bi rad informacije iz prve roke.

Najlepša hvala!


štumf, v domači omari ti je najboljša rešitev

NeMeTko ::

Good Guy je izjavil:

štumf, v domači omari ti je najboljša rešitev


Najboljša, v primeru, da takointako nimaš za šparanje.

jeti51 ::

Karaya 52 je izjavil:

Odpiranje racuna v tujini pa ni tako trivialna zadeva, afaik je potrebno imeti v vecini primerov tam prijavljeno tudi bivalisce.

Prebivališče ni pogoj, kajti račun lahko odpreš tudi kot nerezident. Nekatere izmed tujih bank imajo pri nas tudi podružnice, tako da se morda niti ni treba voziti čez mejo.

Za sredstva na računu pa jamči država, v kateri ima sedež matična banka te podružnice.

mihecpegec ::

Doma res ne nameravam imeti denarja za krizne čase, sploh pa ne sedaj ko je prisotna še tako nestabilna inflacija, če ne druga 4+% obrestna mera na dolgi rok le ni tako slaba...

Izračun: 20000 eur * 0,04 = 800eur na leto obresti ...

Sedaj iščem le najbolj "pametno" rešitev za denar.

Potem tudi v tujini ni neke pametne izbire?
Kolikor sem slišal je Factor banka bolj za poslovne partnerje, hmmm.

Isotropic ::

ja factor je za firme. nalozi v banki, kjer si sedaj pac.

IceIceBaby ::

Doma res ne nameravam imeti denarja za krizne čase, sploh pa ne sedaj ko je prisotna še tako nestabilna inflacija, če ne druga 4+% obrestna mera na dolgi rok le ni tako slaba...


Zanimivo razmišljanje.

Če imaš doma si likviden. Takoj, ko se na trgu začnejo pizdarije denar menjaš za drugo valuto, zlato, karkoli.

Po drugi strani si pri vezavi vezan za vsaj 1 leto (če hočeš 4%). Če v tem času pride do kakšne nenadne spremembe lahko samo žalostno gledaš.

Sicer pa poglej kje so obresti najvišje in daj vezati tja. Država zaenkrat še jamči za vezave, če banka propade, pa tudi sicer pri nas propadanje bank ni tako zelo verjeten scenarij.

jeti51 ::

IceIceBaby je izjavil:

Takoj, ko se na trgu začnejo pizdarije denar menjaš za drugo valuto, zlato, karkoli.

Ni se za zanašati, da boš ujel pravi trenutek. Ko pretresi postanejo vidni in očitni širši javnosti, je za reagiranje ponavadi že prepozno, na to je treba misliti že prej.

Od slovenskih bank ima sicer trenutno zelo zanimivo ponudbo Factor banka (da, za fizične osebe), in sicer 4,25 % letno, s tem da lahko vezavo vsake tri mesece prekineš brez stroškov. Slabost je seveda, da je banka pač slovenska in ob morebitni zamenjavi valute (ni čisto nemogoče) boš dobil novo slovensko valuto, ki pa bo verjetno ob morebitni zamenjavi čez noč izgubila kar precej.

Pri kakšnih tujih bankah (npr. avstrijskih) je varnost večja, seveda pa v zameno dobiš nekoliko nižje obresti. Naj pa avtor teme sam presodi, kaj mu je bolj pomembno, malo večja varnost ali malo večje obresti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeti51 ()

WizmoTo ::

IceIceBaby je izjavil:


Sicer pa poglej kje so obresti najvišje in daj vezati tja. Država zaenkrat še jamči za vezave, če banka propade, pa tudi sicer pri nas propadanje bank ni tako zelo verjeten scenarij.


Država jamči s čim, če niti sama ne dobi več pufov ? Pesek v oči. Če NLB gre rakom žvižgat, ga ni junaka ki bi pokril to črno luknjo. Propad ljubljanskih bank pa ni tako neverjeten scenarij glede na zgodovino :)

IceIceBaby ::

Ni se za zanašati, da boš ujel pravi trenutek. Ko pretresi postanejo vidni in očitni širši javnosti, je za reagiranje ponavadi že prepozno, na to je treba misliti že prej.


Če imaš denar vezan za več mesecev ali celo več let je pa sploh prepozno.

Država jamči s čim, če niti sama ne dobi več pufov ? Pesek v oči. Če NLB gre rakom žvižgat, ga ni junaka ki bi pokril to črno luknjo. Propad ljubljanskih bank pa ni tako neverjeten scenarij glede na zgodovino :)


Če država ne bo imela za jamstvo vezanih vlog potem boš imel verjetno še kakšno večjo skrb kot nekaj denarja na banki. Sicer nisem pristaš vezave na banki, oz. zagovarjam, da je treba pametno razporediti denar.

Kaj imaš v mislih z zgodovino pa ne vem. Kdaj so banke propadale?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722144373 (7431) kombinezon
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052457 (1980) cortez
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956122 (14875) Buggy
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20250942 (35277) ZaphodBB
»

Varčevanje v banki DA/NE in nadzor države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322019 (19712) Furbo

Več podobnih tem