» »

LCD Samsung in PiP(slika v sliki)

LCD Samsung in PiP(slika v sliki)

Seljak ::

Pozdravljeni.Imam omenjeni LCD TV Samsung LE40D503.Pred kratkim sem malo brskal po meniju in zasledil PiP(slika v sliki) in ta opcija je zatemnjena oz.izklopljena.Odpravim se na splet in vidim za ta TV pod značilnosti slike oznako PIP in zraven piše: Picture-in-Picture: 1 Tuner PIP.Zanima me kaj to pomeni?
Naslednja težava,ki je malce moteča je,da imam določene programe z hrvaškimi podnapisi(imam Telemachov trojček in njihovo kartico za digitalne programe).Pod opcijami vrsta jezika za podnapise nimam možnosti SLO podnapisov,ampak le Hrvaške,Angleške,Nemške,....Ko pa naredim v meniju Sistem/Setings/Jezik Podnapisev na Nedoločeno potem mi na teh kanalih prikazuje Slovenske podnapise,ampak samo tako dolgo dokler sem na tem kanalu,ko kanal prestavim so spet hrvaški podnapisi.Sicer imam nastavljeno prednosten jezik za podnapise Hrvaščina,ker Slovenskih sploh ni.
Že v naprej se zahvaljujem za morebitno pomoč oz.nasvet. Lp

Han ::

PIP za ta model deluje zgolj v primeru, ko gledaš npr. video prek USB. Ker ima TV le en tuner, lahko gledaš le en TV program...

Za podnapise ne smeš izbrati jezika. Označeno imej le "prednostno"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Seljak ::

Ok hvala za tako hiter odgovor :)

Seljak ::

Tudi,ko imam nastavljeno na prednostno,se slovenski podnapisi prikažejo,ampak ko menjam program se le ti,ko se vrnem nanj spet naredijo na hrvaške.

Han ::

Jaz imam podnapise zgolj vklopljene (globalna nastavitev za vse kanale) in zadeva deluje v redu.

Ponavadi je za napačen prednostni jezik podnapisov krivda na strani operaterja, tako da pokliči Telemach in vprašaj, kako je s tem...

Preveri tudi na Samsungovi strani, če je za tvojo TV na voljo novejši firmware. Mogoče bi posodobitev, reset TV na tovarniške nastavitve in ponovna konfiguracija odpravila problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Seljak ::

Ok,bom probal še to.Hvala za nasvete;)

TheCableGuy ::

Pri večini TVjev je res to napaka. Najprej je potrebno v glavnem meniju nastavit jezik podnapisov in jih vključiti. Pri določenih TVjih pa je potrebno potem še z nekatere tuje kanale nastavit jezik podnapisov samo za ta kanal. Torej, nekje na pilotu mora biti gumb za nastavljanje podnapisov za vsak kanal posebej. Za naslednjič pa si TV najverjetneje zapomni.

Seljak ::

Sem že našel napako.Ko sem kupil TV sem nastavil za privzet jezik podnapisev Hrvaščino(ne vem kaj mi je blo),sedaj sem pa nastavil na Angleščino kot privzeti jezik podnapisov in sedaj prikazuje vsepovsod Slovenske podnapise.Tako,da je zadeva rešena :D
P.s.: Včasih je določene zadeve pustiti privzeto nastavljene ;)

Hvala vsem za napotke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333772 (2101) donvito
»

Ni kanalov na dvbc

Oddelek: Zvok in slika
11905 (587) finkec
»

Čudak, ki prevaja serije na PopTV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11820883 (17064) celada
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077126 (19262) CaqKa
»

SLO Podnapisi - zivi obup!!!

Oddelek: Loža
394642 (3696) Tito

Več podobnih tem