» »

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Temo vidijo: vsi

para! ::

Meizu je izjavil:

2000eur za spodobnega maca ni mali denar...:|

A eni serjete denar al kaj...?

Tle se torej zatakne, al kako. Ne moreš ponotranjit, da nekateri imajo dovolj denarja, da jim cenovna razlika med enim in drugim izdelkom ne predstavlja meseca brez hrane. Takih je veliko. Apple je to ugotovil in za več denarja ponudil več muzike, kot so ti že povedali tisti, ki so našteli prednosti njihovih izdelkov. Če bi ljudje imeli tako malo denarja, bi Apple že propadel. Pa je ravno obratno.

Men se tud zdi absurdno, da bi zdaj skušal zbrat za jahto in posledično živel v kleti ter občasno jedel kruh in pil vodo. Ampak, če bi moj bank account imel dovolj penezov za jahto, bi se mi ta ideja ne zdela več tako absurdna, ja?

In tako kakor ti ne razumeš zakaj so izdelki tako dragi in jih ljudje še vedno kupujejo, tako jaz recimo ne razumem, da ti misliš, da bodisi zaradi krize ali česar drugega, ljudje enostavno nimajo denarja in večina živi v revščini?

lp
Death before dishonor!

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Da, ampak še vedno si lastijo tisti 10% kos pogače. Ostalo ima Windows. Če bi Apple pristal na kaj bolj razumne cene bi jim prodaja poskočila še bolj.


Ko sem nazadnje preverjal, je šlo Applu precej bolje kot Microsoftu. Zakaj bi potem karkoli spreminjali? Pa tudi tistih 10% ni odvisno samo od razlike med tržno in lastno ceno. Da ne govorim o tem, da je za firme običajno dobiček pomembnejši od tega deleža. Poleg tega pa ima Apple tudi ostale izdelke, za katere nekateri prav tako menijo, da so precenjeni. Tam pa ima Apple več od 10%.

Gandalfar ::

2000eur za spodobnega maca ni mali denar...

A eni serjete denar al kaj...?


Tkole je - osnovni MBP stane 1200 evrov, notri se en SSD/hibriden disk za 300 evrov in si na 1500. Temu odstejes davek ~300 evrov in si nazaj na 1200. Za racunalnik, ki v mojih izkusnjah (4-je prejsnji mac laptopi cez 12 let) zdrzi 3 leta.

Glede na to da delam v IT-ju mi je dosti vseeno za tak mali denar. Vem pa da bom dobil dober experience in da bom vedno za vogalom dobil support za moj racunalnik. Ko sem v soboto ponoci v angliji pozabil adapter za moj laptop na drugem koncu drzave in sem seveda na poslovni poti rabil elektriko sem ga sel v nedeljo kupit na Regent street v apple store in happy delal dalje. Ni cheap, je pa bil bistveno lazje na voljo kot za kateri drugi cenejsi laptop. Pa tudi za Vaiota dvomim da bi tako lahko dobil.

Hkrati mi tudi dosti pomeni, da kamorkoli pridem si lahko spodobim adapter za elektriko. Baterija sicer zdrzi dosti, ni pa neomejena. Ce bi mel kaksen drug brand bi morda s Thinkpadom se slo, vse ostalo je loterija.

Torej - 1200 je nek dnar, ne bo nas pa konec, ce je to nekaj kar na 2-3 leta kupis.

jype ::

Gandalfar> Pa tudi za Vaiota dvomim da bi tako lahko dobil.

Ne bi.

techfreak :) ::

Gandalfar> Tkole je - osnovni MBP stane 1200 evrov, notri se en SSD/hibriden disk za 300 evrov in si na 1500. Temu odstejes davek ~300 evrov in si nazaj na 1200. Za racunalnik, ki v mojih izkusnjah (4-je prejsnji mac laptopi cez 12 let) zdrzi 3 leta.
Osnovni MBP ima resolucijo 1280x800, kar je zelo malo. Meni je že 1600x900 na 15" premalo in bi najraje imel full HD.

wini ::

za 1200 dobič 13'' air ki že ima 128gb ssd

bluefish ::

techfreak :) je izjavil:

Gandalfar> Tkole je - osnovni MBP stane 1200 evrov, notri se en SSD/hibriden disk za 300 evrov in si na 1500. Temu odstejes davek ~300 evrov in si nazaj na 1200. Za racunalnik, ki v mojih izkusnjah (4-je prejsnji mac laptopi cez 12 let) zdrzi 3 leta.
Osnovni MBP ima resolucijo 1280x800, kar je zelo malo. Meni je že 1600x900 na 15" premalo in bi najraje imel full HD.
V čem je potem problem glede cen? Tudi Windows prenosniki s podobnimi specifikacijami kaj hitro dosežejo in presežejo 1200€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Meizu ::

In porazen performance. Evo tegale sm pa že sprobal in prmejduš, četudi ga spravim v kuverto zame ni vreden denarja.

@Gandalfar: Čemu odbijaš davek? Cena za kupce je obdavčena cena.

wini ::

nekateri menijo da dobijo isti hw z isto ali več rama in enakim ali bolšim procesorjem za 400€ in so pač plastični in niso apple

Meizu ::

bluefish je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Gandalfar> Tkole je - osnovni MBP stane 1200 evrov, notri se en SSD/hibriden disk za 300 evrov in si na 1500. Temu odstejes davek ~300 evrov in si nazaj na 1200. Za racunalnik, ki v mojih izkusnjah (4-je prejsnji mac laptopi cez 12 let) zdrzi 3 leta.
Osnovni MBP ima resolucijo 1280x800, kar je zelo malo. Meni je že 1600x900 na 15" premalo in bi najraje imel full HD.
V čem je potem problem glede cen? Tudi Windows prenosniki s podobnimi specifikacijami kaj hitro dosežejo in presežejo 1200€.


Hja no niti ne. Za 1200eur se že dobi full HD zaslone. Kar pri macu ne boš videl. Ah, kje pa.

wini ::

Meizu je izjavil:

In porazen performance. Evo tegale sm pa že sprobal in prmejduš, četudi ga spravim v kuverto zame ni vreden denarja.


definiraj kaj je bilo porazno?

Meizu ::

Tako, zatikajoče je zgledalo name ni naredilo vtisa gladkega performansa. Ok, res je, da ga SSD reši, ampak sploh si ne predstavljam na tistem čarunalu gonit kaj bolj procesorsko zahtevnega.

para! ::

In porazen performance. Evo tegale sm pa že sprobal in prmejduš, četudi ga spravim v kuverto zame ni vreden denarja.

Air ima zelo dober performance, in sicer zaradi SSDja. Če zate ni vreden denarja, potem si lahko vesel, da živiš v svetu kjer imaš izbiro in lahko izdelek enostavno ignoriraš.

Gandalfar odbija davek zato, ker če zadevo kupiš kot delovno orodje za podjetje, potem si davek lahko odšteješ.

lp
Death before dishonor!

wini ::

Obdelava raw fotografij iz eos 5d mk2 dela prav zadovoljivo uredu.
Seveda če to primerjaš z top i7 desktop procesorjem je seveda počasno.

Meizu ::

para! je izjavil:

In porazen performance. Evo tegale sm pa že sprobal in prmejduš, četudi ga spravim v kuverto zame ni vreden denarja.

Air ima zelo dober performance, in sicer zaradi SSDja. Če zate ni vreden denarja, potem si lahko vesel, da živiš v svetu kjer imaš izbiro in lahko izdelek enostavno ignoriraš.

Gandalfar odbija davek zato, ker če zadevo kupiš kot delovno orodje za podjetje, potem si davek lahko odšteješ.

lp


Kaj se potem zgodi, če nenadoma menjaš službo?

para! ::

Meizu je izjavil:

Tako, zatikajoče je zgledalo name ni naredilo vtisa gladkega performansa. Ok, res je, da ga SSD reši, ampak sploh si ne predstavljam na tistem čarunalu gonit kaj bolj procesorsko zahtevnega.

Jah, procesor je afaik standarden i5, ki je enako hiter ne glede na firmo prenosnika. RAM dodajaš po želji, SSD je top. Performančno ne more zaostajati za podobnimi laptopi. Glavna prednost Aira je pa itak kombinacija performancea in tankega designa, ki pa kljub temu vsebuje noro dobro baterijo.

lp

Meizu je izjavil:

para! je izjavil:

In porazen performance. Evo tegale sm pa že sprobal in prmejduš, četudi ga spravim v kuverto zame ni vreden denarja.

Air ima zelo dober performance, in sicer zaradi SSDja. Če zate ni vreden denarja, potem si lahko vesel, da živiš v svetu kjer imaš izbiro in lahko izdelek enostavno ignoriraš.

Gandalfar odbija davek zato, ker če zadevo kupiš kot delovno orodje za podjetje, potem si davek lahko odšteješ.

lp


Kaj se potem zgodi, če nenadoma menjaš službo?

Laptop vrneš, če si zaposlen, če si lastnik podjetja ga obdržiš? Ne vem, vprašaj gandalfarja.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Meizu ::

para! je izjavil:

In porazen performance. Evo tegale sm pa že sprobal in prmejduš, četudi ga spravim v kuverto zame ni vreden denarja.

Air ima zelo dober performance, in sicer zaradi SSDja. Če zate ni vreden denarja, potem si lahko vesel, da živiš v svetu kjer imaš izbiro in lahko izdelek enostavno ignoriraš.

Gandalfar odbija davek zato, ker če zadevo kupiš kot delovno orodje za podjetje, potem si davek lahko odšteješ.

lp


Že, ampak že ene par zajebanih programov zamultitaskaš in maš 3/4 procesorja zafilanga. Sej je kul, za surfat po netu, pisat kšn tekst, pogledat kšn film, ampak... To pa res dobiš konkurenčno že za manj denarja. Pa boste spet rekli ne kr je tanek kot list. Ja, še zmeri ga ne moreš zvit v zvitek. Svoj plac bo še zmeri zasedel.

Jah, procesor je afaik standarden i5, ki je enako hiter ne glede na firmo prenosnika


To je res, ampak tale reč AFAIK še HT ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

para! ::

Že, ampak že ene par zajebanih programov zamultitaskaš in maš 3/4 procesorja zafilanga.

Tako kot pri vseh i5 laptopih, workhorsi to niso, hkrati pa omogočajo tudi mnogo več kot internet, tekst in filme. Ti je že kdo v tej temi povedal kaj delajo s temi laptopi. Sicer pa, če bi bil edini faktor za nakup hardware, potem je itak jasno kaj rabiš v prenosniku.

lp
Death before dishonor!

zee ::

Eh. V Evropi je v splosnem razlika v cenah prenosnikov Apple in drugih znamk precejsnja, drugod temu ni tako.

Zakaj (rajsi) uporabljam Applovo opremo?
- po letih servisiranja* Windows/Linux racunalnikov** sem se malo navelical saranja po drobovju sistema, ce to ni potrebno
- stress-free paket, ki vsebuje terminal in urejevalnik nano ter ssh streznik
- odlicna integracija z ostalimi Applovimi napravami in periferijo
- moj denar-moja izbira

Primerjanje prenosnika za 400 € s prenosnikom za 1000+ € je pa naravnost smesno. Kot bi primerjal enega Puntota s kaksnim Audijem A4. Oba sta avtomobila s stirimi kolesi, motorjem, ... razlika je v podrobnostih.
Natancneje: obstaja dejanska (merljiva) razlika v kvaliteti tipkovnice, ohisja, zaslona, ... pri prenosniku za 400 € in za 1000+ €.

* - moj prenosnik, delovna postaja tipicno delata ko sus
** - obicajen namiznik, delovna postaja

Priznavam sicer, da bi lahko Apple marsikaksno stvar izvedel bistveno bolje in da mi gre Applovo prickanje za oslovo senco zelo na zivce.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

Primerjanje prenosnika za 400 € s prenosnikom za 1000+ € je pa naravnost smesno. Kot bi primerjal enega Puntota s kaksnim Audijem A4. Oba sta avtomobila s stirimi kolesi, motorjem, ... razlika je v podrobnostih.
Natancneje: obstaja dejanska (merljiva) razlika v kvaliteti tipkovnice, ohisja, zaslona, ... pri prenosniku za 400 € in za 1000+ €.


Tvoja primerjava je slaba. Ker Apple je dejansko punto, le v lepšem plehu in z dodatno navigacijsko opremo, ki jo punto nima. Pri obeh je pa mašina ista.

bluefish ::

Nima veze. Tudi med prenosniki iste firme je razlika med modelom za 400€ in dvakrat dražjim.

para! ::

Ne se spuščat v primerjave z avtomobili, ker komot najdeš serijskega puntota in bmwja s približno enakimi zmogljivostmi, pa bo cena bmwja še vedno trikratnik puntota. Ne gre zgolj za zmogljivost. Ne pri avtih, ne pri laptopih.

Meizu, ti imaš enostaven problem, da vse vrednotiš zgolj skozi svoje oči. Ti imaš toliko in toliko denarja, privoščiš si lahko izdelke, ki spadajo v ta cenovni rang in si z njimi zadovoljen, zakaj za vraga ne bi mogli bit drugi, knede? Zakaj toliko ljudi kupuje avtomobile za 50+k EUR, ko pa imaš Kie za 9k in te prav tako pripeljejo na cilj? Odgovor je: zato, ker lahko.

lp
Death before dishonor!

floyd1 ::

para! je izjavil:

Sicer pa, če bi bil edini faktor za nakup hardware, potem je itak jasno kaj rabiš v prenosniku.

Stacionarca ;).

zee ::

@Meizu:
Iz tvojega podpisa: Asus G74SX RoG

A najcenejsa Asusova maticna plosca ne bila dovolj? In ce ne, zakaj ne. Zakaj ne pustis drugim moznosti izbire, da prosto razpolagajo s svojim denarjem?

Vzrokov za domnevno visje cene Applovih prenosnikov v nobenem primeru ne gre iskati v strojni opremi, ampak prej v marketingu in ekonomskih znanostih.

Provocatio ad nauseam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

zee je izjavil:

@Meizu:
Iz tvojega podpisa: Asus G74SX RoG

A najcenejsa Asusova maticna plosca ne bila dovolj? In ce ne, zakaj ne. Zakaj ne pustis drugim moznosti izbire, da prosto razpolagajo s svojim denarjem?

Vzrokov za domnevno visje cene Applovih prenosnikov v nobenem primeru ne gre iskati v strojni opremi, ampak prej v marketingu in ekonomskih znanostih.

Provocatio ad nauseam.


Saj nisem nikjer kritiziral nobenega, ki si lasti Appla. Niti nisem pozival k tem, da Appla naj ne kupujejo. Kdor ga želi imet ga bo imel. Jaz že celo temo sočustvujem z OPjem in poskušam konstruktivno skritizirat visoko ceno Applovih izdelkov, ampak smo itak vmes parkrat zaplavali offtopic in se je cela debata porušila.

para! je izjavil:

Ne se spuščat v primerjave z avtomobili, ker komot najdeš serijskega puntota in bmwja s približno enakimi zmogljivostmi, pa bo cena bmwja še vedno trikratnik puntota. Ne gre zgolj za zmogljivost. Ne pri avtih, ne pri laptopih.

Meizu, ti imaš enostaven problem, da vse vrednotiš zgolj skozi svoje oči. Ti imaš toliko in toliko denarja, privoščiš si lahko izdelke, ki spadajo v ta cenovni rang in si z njimi zadovoljen, zakaj za vraga ne bi mogli bit drugi, knede? Zakaj toliko ljudi kupuje avtomobile za 50+k EUR, ko pa imaš Kie za 9k in te prav tako pripeljejo na cilj? Odgovor je: zato, ker lahko.

lp


Ampak ceno imam vendarle pravico skritizirat? Saj vendar cel čas delam samo to. Večkrat sem v temi omenil, da nisem fouš nobenemu, ki ga ima. Zakaj bi bil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

para! ::

Sej nisem nikjer trdil, da si komurkoli fouš. Seveda lahko kritiziraš kar hočeš. Se mi pa zdi (sicer sem mislil, da si ti OP), da nikakor ne razumete, da število jeder v laptopu ali konjskih moči v avtomobilu ni edini faktor za ceno, poleg tega pa zanemarjate dejstvo, da večina ljudi v naši civilizaciji ni revnih, da bi morali šparati na čisto vsakem koraku.

Ko pa se sprašujete zakaj nekdo kupi neko drago stvar, pa imejte vedno v glavi naslednji odgovor: ker lahko. Če si nekaj lahko privoščiš in si hočeš privoščit, potem ne rabiš nobenega dodatnega razloga :)

lp
Death before dishonor!

Meizu ::

@Meizu:
Iz tvojega podpisa: Asus G74SX RoG


heheh, sem ga že prodal... Si me pa spomnil ja, da posodobim podpis. In ja, tudi tisti prenosnik ni bil ravno vreden svojega denarja. Mislm itak, mašina in pol, ampak... Preneroden. To so že taki ekstremi prenosnikov, ki imajo 17 inč + in čez 10kg. In je res neroden.

To že rečem, da je svinjsko težek komp. Ampak eni tukaj se pa kregajo, da imajo rajši 1.5kg težek prenosnik namesto 2,nekaj težkega. Cmon, ko da nosite 2 tone v roki. 2,5kg so vendarle 2 vrečke pa pol kilogramskega sladkorja. To res ni dosti.

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Že, ampak že ene par zajebanih programov zamultitaskaš in maš 3/4 procesorja zafilanga. Sej je kul, za surfat po netu, pisat kšn tekst, pogledat kšn film, ampak...


Sam sem si kupil Aira kot sekundarni računalnik, ampak je kmalu postal kar primarni. Imam pa lanski najbolj nabildan model (i7, 256gb), ki me je brez davka prišel okoli 1300eur. Trenutno pa imam odprtih več oken Pathfinderja, iTunes (med delom si streamam glasbo na Zeppelin Air), Eclipse, koledar, Firefoxa s tremi tabi (uporabljam za razvoj, zaradi Firebuga), Thunderbirda, Safari s cca 15 zavihki, terminal z več tabi, en neznan Text editor, MySQL Workbench in Oracle SQL Developer. Vse skupaj je priključeno na FullHD monitor, prenosnikov ekran je pomožni monitor. Zvečer samo potegnem ven kable in lahko še kaj preberem v postelji, saj zaradi osvetljene tipkovnice niti ne potrebujem dodatne luči. Ko bom končal z delom, bom le pokril prenosnik in drugič nadaljeval v nekaj sekundah. Računalnik sem v enem letu resetiral ali ugasnil le kakih petkrat, pa še to 2x zaradi potovanja z letalom. Fino je tudi to, da sem lahko spomladi otrokoma celo pot do kanarskih otokov vrtel risanke.

Meizu ::

para! je izjavil:

Sej nisem nikjer trdil, da si komurkoli fouš. Seveda lahko kritiziraš kar hočeš. Se mi pa zdi (sicer sem mislil, da si ti OP), da nikakor ne razumete, da število jeder v laptopu ali konjskih moči v avtomobilu ni edini faktor za ceno, poleg tega pa zanemarjate dejstvo, da večina ljudi v naši civilizaciji ni revnih, da bi morali šparati na čisto vsakem koraku.

Ko pa se sprašujete zakaj nekdo kupi neko drago stvar, pa imejte vedno v glavi naslednji odgovor: ker lahko. Če si nekaj lahko privoščiš in si hočeš privoščit, potem ne rabiš nobenega dodatnega razloga :)

lp


Jst se strinjam, da moč ni edini faktor. Ampak določeni Applovci tudi tega ne bojo priznali. Za večino Applovcev je Apple ultimativni prenosnik za vse. To gre meni v nos. Vedno se je na Apple gledalo zviška, vedno se je primerjalo Applovi računalniki vs. "normalni" računalniki. To ni fer do ostalih proizvajalcev. Kot da je vse kar je Applovega zlata vredno.

wini ::

Po tem takem lahko kar začneš kritizirat vse firme ki imajo kak model prenosnika ki stane čez 1000€ ...

para! ::

Ampak 1,5 je manj kot 2,nekaj in če želiš lahek prenosnik ne vem zakaj si ne bi privoščil lažjega?

Ah, sammy pravi, da ima i7 v Airu, to niti nisem vedel, da obstaja, Meizu zdaj pa ni več argumentov glede zmogljivosti.

Meizu je izjavil:


Jst se strinjam, da moč ni edini faktor. Ampak določeni Applovci tudi tega ne bojo priznali. Za večino Applovcev je Apple ultimativni prenosnik za vse. To gre meni v nos. Vedno se je na Apple gledalo zviška, vedno se je primerjalo Applovi računalniki vs. "normalni" računalniki. To ni fer do ostalih proizvajalcev. Kot da je vse kar je Applovega zlata vredno.

Jah, nauči Asus marketinga, pa ne bo Apple edini, ki bo izstopal.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Meizu ::

para! je izjavil:

Ampak 1,5 je manj kot 2,nekaj in če želiš lahek prenosnik ne vem zakaj si ne bi privoščil lažjega?

lp

Ah, sammy pravi, da ima i7 v Airu, to niti nisem vedel, da obstaja, Meizu zdaj pa ni več argumentov glede zmogljivosti.

lp


Tudi jaz prvič slišim za i7 macbook aira. Kar sem jaz takrat testiral so bili eni prvih primerkov aira, ki ga je moj kolega prinesel takrat še iz USA.

Edit: Je pa res, da je odvisno kateri i7. Že od sandy bridge naprej kot sem spremljal malce so bili i7 2xxx modeli (ULV serija al kaj so že tanovi zdaj), ki so bili dvojedrni, ampak z dvonitnim jedrom (za razliko od i5), ter nizkimi frekvencami (tam okrog 2Ghz) ter močnejši modeli i7 3xxx ki pa so quad core dvonitni. Sedaj dobiš že 6jedrnega mobile i7.

Edit: No saj se mi je zdelo: http://www.apple.com/macbookair/specs.h...

13 inčna verzija - upgradeable to 2.0ghz i7 (turbo boost up to 3.2ghz). No ajde, priznam, ni slaba reč. :) Ampak vprašanje kako se hladi - se nič ne pregreva tole?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Ampak ceno imam vendarle pravico skritizirat? Saj vendar cel čas delam samo to. Večkrat sem v temi omenil, da nisem fouš nobenemu, ki ga ima. Zakaj bi bil...


A poznaš tisto o apelu in čevljarju?

wini ::

Meizu je izjavil:


To že rečem, da je svinjsko težek komp. Ampak eni tukaj se pa kregajo, da imajo rajši 1.5kg težek prenosnik namesto 2,nekaj težkega. Cmon, ko da nosite 2 tone v roki. 2,5kg so vendarle 2 vrečke pa pol kilogramskega sladkorja. To res ni dosti.


govorim iz izkušenj na naši firmi ko so ženske ki hodijo cel dan po sestankih iz lokacije na lokacijo jamrale da je njihov IBM T60/T61/W500 postal pretežek, pa so raje zamenjale za ene male lenovo 11'' netbooke.
To so pa res počasne mašince, osebno nebi menjal nikoli ... sam kot pravijo vsakemu svoje

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Ampak vprašanje kako se hladi - se nič ne pregreva tole?


Kadar kodiram kak HD film ali kadar igram GTA dela ventilator na polno, sicer se ga ne sliši.

para! ::

13 inčna verzija - upgradeable to 2.0ghz i7 (turbo boost up to 3.2ghz). No ajde, priznam, ni slaba reč. :) Ampak vprašanje kako se hladi - se nič ne pregreva tole?

Verjetno bi se, če bi vgradili kar top-end six-core i7 z 3,5GHz, kot to počnejo nekateri drugi.

Sicer pa, čisto tako iz laičnega vidika, lahko vsak primerja kakšen marketing ima Apple in kakšnega recimo Asus. Vemo, da znata oba delati kar pač delata in to kvalitetno. Poglej kako se kupcu predstavi Apple - glej linijo njihovih modelov, ne glede na obliko, kako so predstavljeni in kakšne občutke puščajo pri potencialnih kupcih. Zdaj s tem primerjaj Asus - že od raznih retardiranih sloganov, ki smrdijo na daleč ala "Rock Solid. Heart Touching", pa do linij izdelkov s še bolj smešnimi imeni ala "Republic of Gamers" in pa linija izdelkov z imenom "Transformer" in natačnejšo oznako "Prime"... kako naj si zdaj povprečen kupec predstavlja eno in drugo podjetje? Ja Apple predstavlja svoje izdelke kot nek prestiž, kot točno to kar ljudje hočejo, Asus pa bolj spominja na ToysRUs.

Marketing deluje, pri vseh. Ni ravno čudno, da je ena firma toliko bolj uspešna kot druga, v zgornjem primeru.

lp
Death before dishonor!

Meizu ::

driver_x je izjavil:

Meizu je izjavil:

Ampak vprašanje kako se hladi - se nič ne pregreva tole?


Kadar kodiram kak HD film ali kadar igram GTA dela ventilator na polno, sicer se ga ne sliši.


Zanimivo. In to je dejansko potem edini primer konfiguracije Applovega laptopa zaenkrat, ki sem ga našel, ki nima nizkocenovne konkurence. Kvečjemu bi mu lahko konkurirali zenbooki, ki pa se gibljejo s podobno ceno, tam kakšnih 200eur ceneje.

Ampak spet - kako Apple upravičuje Macbooka za 1200eur s tako nizko resolucijo?

wini ::

na 13'' displayu pa res ne rabim full hd resolucije
drugače pa na 15'' imaš nove retina display ki imajo resolucijo 2880x1800 oz 220ppi

para! ::

Ampak spet - kako Apple upravičuje Macbooka za 1200eur s tako nizko resolucijo?

Dokler ljudje kupujejo ta izdelek in so zadovoljni z njim, jim ni treba ničesar opravičevati. Že od nekdaj imajo tudi modele z višjo ločljivostjo, zdaj pa imamo celo Retine na MBPjih.

Ti pa lahko dam en use case primer: rabiš laptop, ker je mobilen, da lahko na poti/kavču kjerkoli delaš nezahtevne stvari, ki ne zasedejo mnogo screen estatea, ko prideš domov pa ga priklopiš na higher-res displej in delaš zahtevnejše stvari. Hardware je dovolj zmogljiv, omenjena resolucija za nezahtevna opravila na poti tudi. Tako imaš samo eno napravo za vse. Where the problem is? (ne pozabi: višja cena ni noben problem).

lp
Death before dishonor!

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Ampak spet - kako Apple upravičuje Macbooka za 1200eur s tako nizko resolucijo?


Lahko bi imel boljšo, a sem se tudi na to navadi. Doma je itak na zunajem monitorju. Pred tem sem imel 17" FullHD Sonyja, pa je bil preneroden (in preslabo je podpiral Linux), zato sem menjal. Mogoče bo pa naslednja generacija imela retina display?

bluefish ::

Meizu je izjavil:

Ampak spet - kako Apple upravičuje Macbooka za 1200eur s tako nizko resolucijo?
Je ne. Taka cena pač je, ali potencialni kupec sprejme ali ne.

Meizu ::

Lahko bi imel boljšo, a sem se tudi na to navadi. Doma je itak na zunajem monitorju. Pred tem sem imel 17" FullHD Sonyja, pa je bil preneroden (in preslabo je podpiral Linux), zato sem menjal. Mogoče bo pa naslednja generacija imela retina display?


Tale retina izgleda zelo zanimivo ja. Tudi sam sem si zaprisegel, da nikoli več ne kupim prenosnika nad 15 inč velikosti, pa če je zaradi tega 2x hitrejši. Tisto ni več prenosnik ampak stacionaren sistem v enem kosu.

jype ::

Meizu> To že rečem, da je svinjsko težek komp. Ampak eni tukaj se pa kregajo, da imajo rajši 1.5kg težek prenosnik namesto 2,nekaj težkega. Cmon, ko da nosite 2 tone v roki. 2,5kg so vendarle 2 vrečke pa pol kilogramskega sladkorja. To res ni dosti.

Ko laptop ves čas nosiš s seboj, je 1 kila vs 2.5 kile ogromna razlika.

Gandalfar ::

Kaj se potem zgodi, če nenadoma menjaš službo?

Laptop vrneš, če si zaposlen, če si lastnik podjetja ga obdržiš? Ne vem, vprašaj gandalfarja.


Odvisno, ce je tvoj doo prek kerga delas, ti je vseen. Itak ti placujejo ko jim izstavis racun in je to stvar tvoje firme.

Ce delas v firmi, je to itak tvoj sluzbeni laptop in ti v novi firmi dajejo novega. Ce je podjetu problem dat 1.2k eur za tvojo opremo na 2 leti, mas pa itak vecje probleme.

Meizu ::

Ko laptop ves čas nosiš s seboj, je 1 kila vs 2.5 kile ogromna razlika.


Sorry, but I won't buy that story. Imam še eno Toshibo, ki ima tam okoli 3-4kg (še starejši model, nek Satellite) in ga pogosto vzamem s sabo in mi ga ni problem nosit.

Da pa na ramah ne morš nosit 2kg... Pa kako ste v šolo hodili? Torbe so imele 10kg+...

para! ::

Da pa na ramah ne morš nosit 2kg... Pa kako ste v šolo hodili? Torbe so imele 10kg+...

Probaj redno opravičevat zadeve s tako logiko in boš ugotovil, da so včasih hodili peš v šolo po več 10km, pa tega vseeno ne delajo več.
Death before dishonor!

Gandalfar ::

Meizu je izjavil:

Ko laptop ves čas nosiš s seboj, je 1 kila vs 2.5 kile ogromna razlika.


Sorry, but I won't buy that story. Imam še eno Toshibo, ki ima tam okoli 3-4kg (še starejši model, nek Satellite) in ga pogosto vzamem s sabo in mi ga ni problem nosit.

Da pa na ramah ne morš nosit 2kg... Pa kako ste v šolo hodili? Torbe so imele 10kg+...


Izkaze se da ce ga das v kosarco na kolesu, se pozna. Prav tako se pozna, ko hodis po konferencah in ti to dejansko predstavlja nekja s cimer 12 ur na dan tavas po vecjem mestu.

Pac .. depends on your use. Kar ti nase posplosujes ti lahko jaz zase povem kaj mi ni vseen.

jype ::

Meizu> Da pa na ramah ne morš nosit 2kg... Pa kako ste v šolo hodili? Torbe so imele 10kg+...

Komot bi nosu tudi poln rukzak opek, pa tega ne počnem.

Furbo ::

Nekateri tudi dajejo cela premoženja za bicikle, ki so malce lažji od drugih... :)
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Meizu ::

para! je izjavil:

Da pa na ramah ne morš nosit 2kg... Pa kako ste v šolo hodili? Torbe so imele 10kg+...

Probaj redno opravičevat zadeve s tako logiko in boš ugotovil, da so včasih hodili peš v šolo po več 10km, pa tega vseeno ne delajo več.


Razumem, da je razlika v teži, ampak en sam kg... In da ti je to eden odločilnih razlogov zakaj vzet nek računalnik namesto drugega... Ne vem no. Se zavedam, da posplošujem nase, ker mi takšne teže ni problem nosit naokoli (tudi po faksu) ampak 1kg razlike nosit naokoli pri 2kg vs 1kg laptopu je že dlakocepljenje. A tudi oblačila ko kupuješ gledaš, da je lightweight fabric in da so se zadrge iz satinastega aluminija, ker pridejo 10dag lažje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390125998 (103691) opeter
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27054349 (44170) Nummy
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25450766 (44911) spirit
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817556 (16094) algo
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18445107 (39005) BlueRunner

Več podobnih tem