» »

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS?

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS?

««
6 / 6
»
»»

hojnikb ::

Že dolgo časa nazaj....

ja, sam to je pci-e. Jaz pa govorim o TB.

In kot že rečeno, če so spravili grafično na TB, se da tudi kak ramdisk spraviti tja gor.

Grafična niti približno ne rabi tolk bandwidtha in latenc kot ram, da je uporabna.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Nummy ::

Mavrik je izjavil:

Nummy: To kar si polinkal ime PCI-e konektor, ne Thunderbolt konektor. Saj tole med sabo ločiš a ne?

Obstajajo PCIe external casingi za thunderbolt... nevednost much? :) Kako pa misliš da spraviš external grafično na TB?

hojnikb je izjavil:

Že dolgo časa nazaj....

ja, sam to je pci-e. Jaz pa govorim o TB.

In kot že rečeno, če so spravili grafično na TB, se da tudi kak ramdisk spraviti tja gor.

Grafična niti približno ne rabi tolk bandwidtha in latenc kot ram, da je uporabna.

Nema veze, tuki se kregamo da je TB > USB 3.0. Jaz sem uspel dokazati da je, ti pa še vedno lapaš prazno slamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

hojnikb ::

Nema veze, tuki se kregamo da je TB > USB 3.0. Jaz sem uspel dokazati da je, ti pa še vedno lapaš prazno slamo.

Seveda ima veze, saj si ti prvoto trdil, da je TB zmožen poganjat ram. Kar pa seveda ni res.

Obstajajo PCIe external casingi za thunderbolt... nevednost much? :) Kako pa misliš da spraviš external grafično na TB?

ful praktično, nimaš kej.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

KlemenL ::

Vceraj so predstavili malo posodobljeno linijo Macbookov Pro..je kaj posebnega nanov razen dodatnega pomnilnika?

Nummy ::

Seveda ima veze, saj si ti prvoto trdil, da je TB zmožen poganjat ram. Kar pa seveda ni res.

Sposoben je furat vse kar lahko priklopiš na PCIe, torej tudi RAMdisk.

ful praktično, nimaš kej.

Če rabiš je praktično, itak pa glede na to da nimaš pojma o ničemer tvoje mnenje ni kaj veliko vredno.

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

Nummy: To kar si polinkal ime PCI-e konektor, ne Thunderbolt konektor. Saj tole med sabo ločiš a ne?

Fizikalije.
Thunderbolt==PCIe
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

Seveda ima veze, saj si ti prvoto trdil, da je TB zmožen poganjat ram. Kar pa seveda ni res.

Sposoben je furat vse kar lahko priklopiš na PCIe, torej tudi RAMdisk.

ful praktično, nimaš kej.

Če rabiš je praktično, itak pa glede na to da nimaš pojma o ničemer tvoje mnenje ni kaj veliko vredno.

Ramdisk je nekaj druga, kot pa podaljšek oz nadgradnja rama, o čemer ti govoriš v prvem postu. Namreč za ramdisk je čisto vseeno, preko česa ga prklopiš (lahko tudi zarad mene preko usb2), medtem ko sistemski ram _more_ met nujno taprave latence in bandwidth, da je lahko normalno naslovljiv. Sicer je no go.
Bo treba razlikovat pojme.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

driver_x ::

Ne glede na latence in bandwidth, RAM se ne priključuje na vodilo PCIe, kar je Thunderbolt.

Drugače je pa kar škoda, da TB drži tako ceno (tako licence za implementacijo, kakor nekatera oprema), ker je zaradi svoje zasnove precej uporabnejši od USB-ja.

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

Seveda ima veze, saj si ti prvoto trdil, da je TB zmožen poganjat ram. Kar pa seveda ni res.

Sposoben je furat vse kar lahko priklopiš na PCIe, torej tudi RAMdisk.

ful praktično, nimaš kej.

Če rabiš je praktično, itak pa glede na to da nimaš pojma o ničemer tvoje mnenje ni kaj veliko vredno.

Ramdisk je nekaj druga, kot pa podaljšek oz nadgradnja rama, o čemer ti govoriš v prvem postu. Namreč za ramdisk je čisto vseeno, preko česa ga prklopiš (lahko tudi zarad mene preko usb2), medtem ko sistemski ram _more_ met nujno taprave latence in bandwidth, da je lahko normalno naslovljiv. Sicer je no go.
Bo treba razlikovat pojme.

Govora je bilo o tem, da če ti zmanjka RAM-a, uporabiš nekaj kaj bo hitrejše kot disk za "pagefile" ali scratch disk. To je lahko bodisi RAID SSD-jev, bodisi RAMdrive, bodisi bilokaj kar je dovolj hitro da zafila poln bandwidth TB-ja. In ja teoretično se da na PCIe vodilo dati gor RAM in ga uporabiti kot "podaljšek" sistemskega. Kje pa misliš, da ima naslovne prostore VRAM od grafične? Računalnik nebi tega RAM-a prepoznal kot sistemskega, ampak s pravim software-jem bi se dalo tak RAM uporabiti kot cache ali kot je nekoč windows uporabljal spominske kartice za "turbo cache" diskov. Pri programih ala photoshop in pri premajhni količini RAM-a, kjer ga ne moreš nadgraditi je taka rešitev še kako lahko dobrodošla.
Fora debate je bila, da je TB boljši od USB3.0 kar tebi ne gre v glavo in ker spet nimaš prav se tukaj nekaj izmotavaš ven in iščeš iglo v senu. V bistvu pa je TB prihodnost, saj omogoča veliko več kot USB, ki je in bo večinoma primeren samo za manjše in počasnejše naprave. Preko TB-ja se da računalnik veliko bolj razširiti in "nadgraditi" kot pa samo preko navadnega USB-ja in ravno zaradi tega je zelo zaželjeno da ima računalnik tudi TB priključek. Kaj pa veš kaj bo v petih letih zunaj in bo TB specific. Prenosnike ala rMBP pa se ponavadi kupuje za par let, saj so kar zajetna investicija.

driver_x je izjavil:

Ne glede na latence in bandwidth, RAM se ne priključuje na vodilo PCIe, kar je Thunderbolt.

Drugače je pa kar škoda, da TB drži tako ceno (tako licence za implementacijo, kakor nekatera oprema), ker je zaradi svoje zasnove precej uporabnejši od USB-ja.


VRAM grafične says hello.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

hojnikb ::

Fora debate je bila, da je TB boljši od USB3.0 kar tebi ne gre v glavo in ker spet nimaš prav se tukaj nekaj izmotavaš ven in iščeš iglo v senu. V bistvu pa je TB prihodnost, saj omogoča veliko več kot USB, ki je in bo večinoma primeren samo za manjše in počasnejše naprave. Preko TB-ja se da računalnik veliko bolj razširiti in "nadgraditi" kot pa samo preko navadnega USB-ja in ravno zaradi tega je zelo zaželjeno da ima računalnik tudi TB priključek. Kaj pa veš kaj bo v petih letih zunaj in bo TB specific. Prenosnike ala rMBP pa se ponavadi kupuje za par let, saj so kar zajetna investicija.

Sj nihče ne trdi, da je TB slabši. Zadeva je super (sploh integracija DP), samo on the long run vprašanje če bo preživela. Če je nekaj boljše, še ni nujno da preživi (khm firewire). Žal je dandanes tako, da šteje na koncu samo cena pa da je good enough. Tukaj ima pa žal usb precejnšno prednost, da o backwards kompatabilnosti ne govorim.
#brezpodpisa

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Fora debate je bila, da je TB boljši od USB3.0 kar tebi ne gre v glavo in ker spet nimaš prav se tukaj nekaj izmotavaš ven in iščeš iglo v senu. V bistvu pa je TB prihodnost, saj omogoča veliko več kot USB, ki je in bo večinoma primeren samo za manjše in počasnejše naprave. Preko TB-ja se da računalnik veliko bolj razširiti in "nadgraditi" kot pa samo preko navadnega USB-ja in ravno zaradi tega je zelo zaželjeno da ima računalnik tudi TB priključek. Kaj pa veš kaj bo v petih letih zunaj in bo TB specific. Prenosnike ala rMBP pa se ponavadi kupuje za par let, saj so kar zajetna investicija.

Sj nihče ne trdi, da je TB slabši. Zadeva je super (sploh integracija DP), samo on the long run vprašanje če bo preživela. Če je nekaj boljše, še ni nujno da preživi (khm firewire). Žal je dandanes tako, da šteje na koncu samo cena pa da je good enough. Tukaj ima pa žal usb precejnšno prednost, da o backwards kompatabilnosti ne govorim.

In zakaj TB nebi preživel? Dandanašnji najhitrejši SSD diski že prihajajo na rob zmogljivosti USB-ja in edina varianta je priklop na PCIe, kar TB omogoča. Trenutno ni hitrejšega priklopa in edini propad TB-ja bi bil v tem, da naredijo boljši in hitrejši priključek, v kar pa močno dvomim, da bi se zgodilo v naslednjih 5 letih.

hojnikb ::

Cena, cena, cena in še enkrat cena.

Itk pa smo že konkretno zašli v offtopic.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Gandalfar ::

Ce se bo trgu zdelo, bodo zrihtali USB 3.1 - USB @ Wikipedia

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Cena, cena, cena in še enkrat cena.

Itk pa smo že konkretno zašli v offtopic.

Nabijaš kot da bi bila cena par miljonov € za eno napravo... Tist k take stvari rabi, mu cena ni omejitev, če si ti ne moreš privoščiti ne jokaj po forumu in primi za delo in si zasluži in kupi.

Gandalfar je izjavil:

Ce se bo trgu zdelo, bodo zrihtali USB 3.1 - USB @ Wikipedia

USB 3.1:

A January 2013 press release from the USB group revealed plans to update USB 3.0 to 10 Gbit/s...
...
Though, some initial tests demonstrated usable transfer speeds of only 7.2 Gbit/s, suggesting a 30% overall overhead.

Niso kaj prida zrihtali... TB dosega lepih 20Gbps. Trenutno niti ni potrebe da bi kaj rihtali, ker se večina hitrejših naprav priklaplja direktno na PCIe (TB).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

techfreak :) ::

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Cena, cena, cena in še enkrat cena.

Itk pa smo že konkretno zašli v offtopic.

Nabijaš kot da bi bila cena par miljonov € za eno napravo... Tist k take stvari rabi, mu cena ni omejitev, če si ti ne moreš privoščiti ne jokaj po forumu in primi za delo in si zasluži in kupi.

Ne gre se nujno da ti ne bi kupil, ampak da se proizvajalcu naprav ne splaca izdelovati naprav s temi prikljucki.

hojnikb ::

techfreak :) je izjavil:

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Cena, cena, cena in še enkrat cena.

Itk pa smo že konkretno zašli v offtopic.

Nabijaš kot da bi bila cena par miljonov € za eno napravo... Tist k take stvari rabi, mu cena ni omejitev, če si ti ne moreš privoščiti ne jokaj po forumu in primi za delo in si zasluži in kupi.

Ne gre se nujno da ti ne bi kupil, ampak da se proizvajalcu naprav ne splaca izdelovati naprav s temi prikljucki.


Exactly. In če je neka stvar dražja od druge good enough je precej očitno, da stvar na dolgi rok ne more preživet. Koliko si ti pripravljen odštet tukaj ne igra nobene vloge. Važno je, da masa to sprejme (tako kot je usb) in da proizvajalci potem to na veliko podpirajo v svojih izdelkih. Kaj ti nuca superiorna tehnologija, če jo praktično noben ne podpira.
#brezpodpisa

CoolBits ::

Apple jo podpira in jo bo podpiral... ostali pa pač samo v dražjih modelih, nimaš kaj :)

driver_x ::

Tisti, ki nam je hitrost prenosa podatkov med zunanjim diskom tako pomembna, da si kupujemo zunanja TB ohišja s SSD diskom smo bolj v manjšini. Pri večini ostalih uporabnikov pa je cena kabla okoli 50€ precej moteč dejavnik, čeprav pride pri večini naprav že zraven.
Drugače je pa TB standard zelo priročen za razne naprave, kot so docking postaje, še najbolj pa mi je všeč Applov TB display, ki je docking postaja in monitor v enem, škoda edino, da ima samo TB priključek in ni uporaben z dosti drugimi računalniki.

Nummy ::

driver_x je izjavil:

Tisti, ki nam je hitrost prenosa podatkov med zunanjim diskom tako pomembna, da si kupujemo zunanja TB ohišja s SSD diskom smo bolj v manjšini. Pri večini ostalih uporabnikov pa je cena kabla okoli 50€ precej moteč dejavnik, čeprav pride pri večini naprav že zraven.
Drugače je pa TB standard zelo priročen za razne naprave, kot so docking postaje, še najbolj pa mi je všeč Applov TB display, ki je docking postaja in monitor v enem, škoda edino, da ima samo TB priključek in ni uporaben z dosti drugimi računalniki.

Cena kabla 50€??? Jaz sem kupil drug TB kabel za 27€ in to v iStore v BTC-ju in kabel je zelo kakovosten! Kaj si ti kupoval za 50€?

No meni pa applov TB display ni všeč, ker je predrag za to kar ponuja. Za ta denar sem dobil 4K monitor pa še ostalo mi je za zunanji TB disk.

hojnikb je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Cena, cena, cena in še enkrat cena.

Itk pa smo že konkretno zašli v offtopic.

Nabijaš kot da bi bila cena par miljonov € za eno napravo... Tist k take stvari rabi, mu cena ni omejitev, če si ti ne moreš privoščiti ne jokaj po forumu in primi za delo in si zasluži in kupi.

Ne gre se nujno da ti ne bi kupil, ampak da se proizvajalcu naprav ne splaca izdelovati naprav s temi prikljucki.


Exactly. In če je neka stvar dražja od druge good enough je precej očitno, da stvar na dolgi rok ne more preživet. Koliko si ti pripravljen odštet tukaj ne igra nobene vloge. Važno je, da masa to sprejme (tako kot je usb) in da proizvajalci potem to na veliko podpirajo v svojih izdelkih. Kaj ti nuca superiorna tehnologija, če jo praktično noben ne podpira.

Podpirata apple in Intel. Tudi boljši proizvajalci matičnih že vgrajujejo TB v svoje boljše premium plate in standard počasi prihaja med množico. USB tudi ni čez noč postal standard na vseh računalnikih... Začne se počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

driver_x ::

Nummy je izjavil:

Cena kabla 50EUR??? Jaz sem kupil drug TB kabel za 27EUR in to v iStore v BTC-ju in kabel je zelo kakovosten! Kaj si ti kupoval za 50EUR?


Aha, očitno sem gledal napačne dolžine. Sedaj sem videl, da so 0,5m kabli res že po okoli 27EUR.

Nummy je izjavil:

No meni pa applov TB display ni všeč, ker je predrag za to kar ponuja. Za ta denar sem dobil 4K monitor pa še ostalo mi je za zunanji TB disk.


Pri TB displayu mi je všeč pricip, da deluje kot docking postaja in hkrati prenosniku nudi tudi napajanje. Nimam pa ga zaradi tega, ker podpira samo TB priklop. Trenutno so za moje potrebe najboljša izbira Mac Booki, ne vem pa kako bo v prihodnosti, mogoče bo kdo drug izdelal kaj boljšega (monitorje menjujem precej redkeje od računalnikov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Nummy ::

Aha, očitno sem gledal napačne dolžine. Sedaj sem videl, da so 0,5m kabli res že po okoli 27EUR.

Jaz sem dobil moshi miniDP/TB kabel 1,8m za 27€ v iStore-u.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34276056 (61042) c3p0
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910530 (6790) Mavrik
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119349 (97042) opeter
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204451 (3775) mrkć_majstor
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629965 (25914) PrimozR

Več podobnih tem