» »

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS?

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS?

MrBrdo ::

Če razmišljaš o nakupu Macbooka, ne primerjat toliko po specifikacijah. Vedno boš našel druge prenosnike drugih podjetij, ki bojo imeli boljše spece.

Prednosti Macbookov so drugje, v splošni dovršenosti izdelka. Dobiš kvalitetno ohišje, praviloma lažji prenosnik, osvetljeno kvalitetno tipkovnico, odličen touchpad (neprimerljiv imo.), dobro kapaciteto baterije, magnetni priklop za polnilec (težko se spotakneš ob kabel in vržeš cel prenosnik iz mize), dober ekran (barve, retina) itd. Če misliš primerjat Macbooka z ostalimi, moraš primerjat vse, če boš primerjal samo spece, potem Macbook nikoli ne bo zate. Vprašanje je torej ali ti je bolj pomembno da za isto ceno dobiš malo boljši procesor, grafično, ali pa da dobiš overall bolj kvaliteten laptop, s katerim je užitek delat.
MrBrdo

pomoc ::

MrBrdo je izjavil:

Če razmišljaš o nakupu Macbooka, ne primerjat toliko po specifikacijah. Vedno boš našel druge prenosnike drugih podjetij, ki bojo imeli boljše spece.

Prednosti Macbookov so drugje, v splošni dovršenosti izdelka. Dobiš kvalitetno ohišje, praviloma lažji prenosnik, osvetljeno kvalitetno tipkovnico, odličen touchpad (neprimerljiv imo.), dobro kapaciteto baterije, magnetni priklop za polnilec (težko se spotakneš ob kabel in vržeš cel prenosnik iz mize), dober ekran (barve, retina) itd. Če misliš primerjat Macbooka z ostalimi, moraš primerjat vse, če boš primerjal samo spece, potem Macbook nikoli ne bo zate. Vprašanje je torej ali ti je bolj pomembno da za isto ceno dobiš malo boljši procesor, grafično, ali pa da dobiš overall bolj kvaliteten laptop, s katerim je užitek delat.


Mi je vse jasno da o kakovosti definitivno ni dileme kateri je boljši....ampak mene zanima ko bom recimo v Premieru oprl dokument z recimo 1 uro posnetega HD video materiala, začel z montiranjem, zlaganjem slike in tona, efektov....na koncu združil vse skupaj v 15 minutni filemček.....in kateri izmed teh dveh bo zdaj zadevo hitreje prežvečil? Pa ne govorimo ravno o neki profi montaži ampak recimo o nekem naprednem znanju montiranja....potem je pa tukaj še bitna in vektorska grafika z Photoshopom in illustratorjem.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

GGGGG ::

Odloči se najprej kaj sploh pričakuješ od računalnika oz. kako ga boš uporabljal. Oba brez težav prebavita obdelavo hd videov in adobe kolekcijo. Macbook po nobenem kriteriju ni počasen, koliko boš dejansko pridobil z malo boljšim procesorjem si pa poglej na raznih benchmarkih.

Še enkrat ponavljam. Če boš zadevo nosil naokoli in boš kdaj delal na terenu potem ni dileme, vzameš macbooka. Če bo računalnik večino časa počival na mizi vzemi asusa in SSD. Če računalnika sploh ne boš nosil okoli kupi stacionarca. Če bi na vsak način rad zapravil 1500€ pa poglej za kakšnimi mobile workstationi, obstajajo še hitrejše mašine od tega asusa.

pomoc ::

GGGGG je izjavil:

Odloči se najprej kaj sploh pričakuješ od računalnika oz. kako ga boš uporabljal. Oba brez težav prebavita obdelavo hd videov in adobe kolekcijo. Macbook po nobenem kriteriju ni počasen, koliko boš dejansko pridobil z malo boljšim procesorjem si pa poglej na raznih benchmarkih.

Še enkrat ponavljam. Če boš zadevo nosil naokoli in boš kdaj delal na terenu potem ni dileme, vzameš macbooka. Če bo računalnik večino časa počival na mizi vzemi asusa in SSD. Če računalnika sploh ne boš nosil okoli kupi stacionarca. Če bi na vsak način rad zapravil 1500€ pa poglej za kakšnimi mobile workstationi, obstajajo še hitrejše mašine od tega asusa.


Tudi za mobile workstationi sem gledal in za 1500€ enostavno nisem našel boljše in hitrejše mašine. Lahko predlagaš kakšno?

opeter ::

Kaj potem premišljaš? Kupiš in adijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pomoc ::

opeter je izjavil:

Kaj potem premišljaš? Kupiš in adijo.


Ja kaj:) Asusa ali Maca:)

Blazz ::

za tvoje delo rabiš dober CPU, veliko rama, pa še SSD je fajn met.

za grafično obdelavo potrebuješ tudi dobr PVA/MVA zunanji ekran. Eventuelno IPS na notebooku.

Sploh nima veze kero firmo 'ohišja' vzameš...

Nummy ::

Mavrik je izjavil:

pomoc je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Zakaj konstantno ignoriraš zaslon (velikost IN resolucijo), ki je bistveno bolj pomemben kot karkoli v tistem topicu?


Kaj zdej želiš povedati? Si na strani Maca ali Asusa? Želiš povedati, da ima Asus boljši zaslon kot Mac ali kako? Aha, sem videl tvoj zgornji post glede resolucije ja, ampak mi ni ravno čisto jasno zakaj bi imel Mac po defaultu efektivno resolucijo 1280x800?


Zato ker OS X "fejka" resolucijo in ti na 2560x1600 zaslonu podvaja velikosti elementov - e.g. ko aplikacija reče OSu "izriši 1 px široko črto" bo OS X zrisal 2px široko. Ko aplikacija vpraša "ej kako širok je zaslon?" OS X vrne "1280" ne "2560" kot je dejanska resolucija. Recimo isto je na mojem MBPju 15.4, kjer imam (kljub 2880x1800 zaslonu) privzeto 1440x900 "efektivno" resolucijo in mi Eclipse, Photoshop in ostala orodja zgledajo in pustijo enako placa kot če bi mel katerikoli drugi prenosnik s 1440x900 ločljivostjo (jasno... tekst je bistveno ostrejši).

Kaj to v praksi pomeni? Ker so vse vrstice, pisave, dock, predali z orodji v Photoshopu, etc. statične širine, imaš dejansko fizično na zaslonu precej malo placa kljub veliki "retina" resoluciji. Posledično ti bodo resen kos že tako majhnega zaslona zasedale orodne vrstice, OS X dock, etc. Vse to se sicer da skriti, samo res ne poznam nobenega napol resnega designerja (ali kakršnega koli drugega profesionalca) ki bi delal na tako majhni resoluciji.

Kar se pa tiče na kateri "strani" sem? Men je vseeno, ti primerjaš dva popolnoma različniva prenosnika. Ekvivalent po kvaliteti izdelave, ceni in zmogljivosti je ASUSova Zenbook serija, ne to kar si polinkal. Očitno je, da želiš meti japko, pač kupi japko.

Nummy je izjavil:


Delam z adobovimi programi na obeh platformah oz. sem do ĹĄe pred kratkim na windows, pa sem presedlal na polno na mac-a oz. hackintosha trenutno.
Sama integracija adobe programov Z Os je na macu veliko boljĹĄa.
Driverji so bolj stabilni, veÄ RAM-a je na voljo programom, saj sistem poĹžre le 300-700MB in niÄ veÄ. Vse ostalo je free za tvojo uporabo. Mac sicer cache-ira na veliko, vendar ko recimo photoshop nuca RAM, ga ta tudi dobi. Prav tako 10.9 mac-i skrÄijo podatke v RAM, tako da lahko v enako koliÄino spraviĹĄ 125-150% veÄ podatkov, kot na windows maĹĄini.
Poleg vsega naĹĄtetega, na mac-u nimaĹĄ bloatware-a od driverjev, razen tistih kar jih sam roÄno gor meÄeĹĄ (miĹĄka, tipkovnica,...) pa ĹĄe to so driverji zelo kompaktni in majhni. Na koncu pa ti lahko ĹĄe dodam, da imaĹĄ na windows zelo zbugane wacom driverje, zaradi interference samega sistema (ja windows-i na polno kvarijo uporabnost wacom tablic zaradi vgrajenega prepoznavanja pisave in podobnih reÄi). Tudi color management je na mac-u boljĹĄi, saj enkrat doloÄiĹĄ in Äe recimo v programu overridaĹĄ profil, sistem ne vsiljuje sistemskega. Na windows maĹĄini, Äe overridaĹĄ profil recimo v photoshop-u ti potem windows vÄasih povozi profil s svojim in ko daĹĄ ven produkcijsko zadevo na koncu ugotoviĹĄ da je namesto custom profila embeddal v file sistemski profil in naroÄnik ni ravno vesel... Naj pa tudi omenimn, da v tanovih winsih so tudi zelo preveÄ zakomplicirali s temi profili.

avtorju tem: Äe ne rabiĹĄ prenosnika in Äe delaĹĄ veliko z adobe programi in si lastiĹĄ tudi wacom tablico ti vsekakor priporoÄam iMac-a.
Äe pa nujno rabiĹĄ prenosnik, pa vseeno premisli. mac prenosniki imajo manjĹĄo resolucijo in veÄina samo dvojedrne procesorje, kar lahko kar upoÄasni zadevo na koncu, veliko pa jih tudi nima loÄene grafike ampak integrirano v proc-u.
Äe rabiĹĄ samo raÄunalnik nositi naokoli, bi ti bolj svetoval nakup najboljĹĄega modela iMac mini, kjer dobiĹĄ 4-jedrni i7, lahko ga opremiĹĄ z 16GB RAM-a in 1TB fusion diskom. Resda ima samo intel HD4000 grafiko, ampak kolikor sem bral sev photoshop-u in illustratorju odnese super. RaÄunalnik je dovolj majhen, da ga preprosto spraviĹĄ v nahrbtnik in ga neseĹĄ s seboj.
Äe pa rabiĹĄ stacionarno workstation maĹĄino in bolj resno delaĹĄ v tem, pa vsekakor iMac pro-ja. Zdele decembra pridejo novi ven, ki bodo tudi dovolj majhni za prenaĹĄati s sabo. So pa dragi, saj se zaÄne ĹĄele pri 4000$.


Joj ti si že v drugi temi večkrat dokazal da nimaš pojma o čem govoriš in da boš si zmišljeval karkoli, kar bo dokazalo da je Apple superioren.

Vsi v tej temi: Poslušate Nummya na lastno škodo. Ne da se mi zdaj razlagati zakaj je nakladanje o razliki v porabi rama med OS X 10.9 in Win 8.1 zelo kreativno prirejanje resnice, da pokaže razliko v prid njemu priljubljeni firmi, kjer te razlike ni.

Ti si pa tolk pameten, da že akr smrdi tuki naokol. Še nikoli nisi dokazal ničesar in vedno so te polna usta in gate...

Evo ti dokaze, da je wacom zbugan na windows mašinah:

video
image
Krivulje bi morale biti lepo okrogle, pa niso. Tole se vleče že od starih 12UX cintiq-ov naprej.
Pa tole ni samo en bug!
video 2

Čudnoda teh bug-ov ni na macih? ane?

In gospod smarty pants, zakaj pa lahko na OS X-u nastavim photoshop-u 7,7GB pomnilnika, na windowsih pa samo 7,1GB? Zato ker windowsi po tvoje bolje uporabljajo RAM? Right.
Se vid da še od bliz nisi vidu ne photoshop-a ne mac-a. In taki so najbolj glasni na temu forumu...

pomoc ::

Blazz je izjavil:

za tvoje delo rabiš dober CPU, veliko rama, pa še SSD je fajn met.

za grafično obdelavo potrebuješ tudi dobr PVA/MVA zunanji ekran. Eventuelno IPS na notebooku.

Sploh nima veze kero firmo 'ohišja' vzameš...


Pa to mi je jasno kaj potrebujem......zanima me kaj se bolj splača vzeti Asusa ali Maca......

GGGGG ::

Jao človek, ti pa si zakompliciral stvar :) A misliš računalnik veliko prenašati? Nameravaš delati na terenu?

Če ja, potem mac. Če ne potem prihrani tistih 200€ in vzemi asusa.

pomoc ::

GGGGG je izjavil:

Jao človek, ti pa si zakompliciral stvar :) A misliš računalnik veliko prenašati? Nameravaš delati na terenu?

Če ja, potem mac. Če ne potem prihrani tistih 200EUR in vzemi asusa.


Jao:).....pa kaj dela boljše??? Jaz ne vem kako nej še drugače razložim! Kaj dela bolje???? Ne gledat na kvaliteto izdelave prenosnika in velikost, ampak enostavno kaj dela bolje:). Vsi kar naprej govorite o prenosljivosti (sej nisem prizadet, da ne vem kaj se lažje prenaša okoli) itd......to me ne zanima!!! Zgoraj sem opisal kaj počnem in me zanima na katerem računalniku bo zadeva bolje laufala????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

opeter ::

Vse je relativno.

Seveda je treba na kvaliteto ekrana, saj to je edino, kar resno uporabljaš pri delu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pomoc ::

opeter je izjavil:

Vse je relativno.

Seveda je treba na kvaliteto ekrana, saj to je edino, kar resno uporabljaš pri delu.


Pa ok recimo da je relativno, ampak tukaj je konkreten primer različnih procesorjev, različnih operacijskih sistemov v končni fazi tudi dveh različnih grafičnih kartic in pa ja, na koncu tudi zaslon, ki pa se vseeno v skrajnem primeru, da za njega najti alternativo.

blindb ::

Mac dela bolje. Bo tak odgovor ok? :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

pomoc ::

blindb je izjavil:

Mac dela bolje. Bo tak odgovor ok? :)


Velik boljši je tak odgovor kot pa odgovor če misliš okoli prenašati.....:). Madonca, kot da je Asus 30kg vreča krompirja:)

GGGGG ::

Ni, je pa bistveno težji in večji. Poleg tega ima skoraj neuporaben trackpad, baterija zdrži 3 ure, po 2 letih dela na terenu bo verjetno bolj razmajan od maca...

Zdaj ne vem več če sprašuješ resno ali trolaš. Ampak odloči se najprej kaj misliš početi z računalnikom.

"Boljše delovanje" je precej širok pojem. Zame npr. skoraj vsak netbook za 200€ dela boljše kot tale Asus, ker je 3 ure avtonomije neuporabno. Za nekoga drugega je neuporabno vse kar ni quad core s 16gb rama.

Torej, še enkrat. Če delaš na terenu kupi maca. Če ne prenašaš veliko kupi asusa. Zadeva je res težko bolj enostavna.

pomoc ::

GGGGG je izjavil:

Ni, je pa bistveno težji in večji. Poleg tega ima skoraj neuporaben trackpad, baterija zdrži 3 ure, po 2 letih dela na terenu bo verjetno bolj razmajan od maca...


Pa človek božji, enostavno se ti ne da dopovedati, saj nisem slep da ne vem kateri je lažji, pri kateremu baterija dlje zdrži.....ampak to me ne zanima! Kaj ti tukaj ni jasno?

GGGGG je izjavil:

Ampak odloči se najprej kaj misliš početi z računalnikom.


Zgoraj sem že 10x opisal kaj počnem.....

GGGGG je izjavil:

"Boljše delovanje" je precej širok pojem. Zame npr. skoraj vsak netbook za 200€ dela boljše kot tale Asus, ker je 3 ure avtonomije neuporabno. Za nekoga drugega je neuporabno vse kar ni quad core s 16gb rama.


Zate lahko dela vsak netbook za 200€ boljše kot Asus, ampak jaz sem ti zgoraj dal konkreten primer za kaj rabim prenosnik in kaj počnem!


GGGGG je izjavil:

Torej, še enkrat. Če delaš na terenu kupi maca. Če ne prenašaš veliko kupi asusa. Zadeva je res težko bolj enostavna.


Prenosnika ne bom prenašal okoli, vsaj ne v taki meri, da bi z njim delal na terenu....Če ti je oblikovanje vsaj približno malo znano potem sam veš, da če želiš narediti kakovosten izdelek/projekt tega enostavno ne moreš narediti na terenu, si ne predstavljam kako bi to delal na terenu.....

GGGGG ::

Prenosnika ne bom prenašal okoli, vsaj ne v taki meri, da bi z njim delal na terenu....


In v čem točno je problem? Vzemi Asusa.

trnvpeti ::

+mac
Boljsi os
Bolj popeglani programi
Boljsa izdelava
Bolj optimiziran
Boljsi ekran

+asus
Vec programov
Hiteejsi cpu
Cena
Nadgradnje hw
Vec garancije

pomoc ::

GGGGG je izjavil:

Prenosnika ne bom prenašal okoli, vsaj ne v taki meri, da bi z njim delal na terenu....


In v čem točno je problem? Vzemi Asusa.


Ma sej ni problema...vse kar sem želel vedeti je ali bodo stvari boljše laufale na Macu ali na Asusu....in po vsem prebranem sem prišel do sklepa, da je praktično vseeno kaj vzamem, ker bo na obeh delalo enako. Tak vtis sem dobil po vsem napisanem, tako da očitno ni razlike med 2.4GHz dual-core Intel Core i5 in Intel Core™ i7 procesor i7-4700HQ (2.4-3.4 GHz,). Ja vem...ampak noben ne zna povedati konkretno kje bo zadeva boljše delala....

trnvpeti ::

Prvi obcutek,da bo hitreje delalo na asusu
Cez leto se bo to obrnilo

pomoc ::

trnvpeti je izjavil:

Prvi obcutek,da bo hitreje delalo na asusu
Cez leto se bo to obrnilo


Evo to je konkreten odgovor, kratek in jedernat:). Če še malo argumentiraš zakaj in bo odgovor popoln:)

M-XXXX ::

Tak vtis sem dobil po vsem napisanem, tako da očitno ni razlike med 2.4GHz dual-core Intel Core i5 in Intel Core™ i7 procesor i7-4700HQ (2.4-3.4 GHz,). Ja vem...ampak noben ne zna povedati konkretno kje bo zadeva boljše delala....

Huh? Kako lahko dobiš tako neumen in zgrešen vtis?

Tisti programi kateri potrebujejo in lahko izkoriščajo toliko moči bodo na I7 4700HQ delali približno za 100-150% hitreje. Če pa to ni razlika potem pa ne vem kaj...

trnvpeti ::

Malo visje poglej pa si sestej

pomoc ::

M-XXXX je izjavil:

Tak vtis sem dobil po vsem napisanem, tako da očitno ni razlike med 2.4GHz dual-core Intel Core i5 in Intel Core™ i7 procesor i7-4700HQ (2.4-3.4 GHz,). Ja vem...ampak noben ne zna povedati konkretno kje bo zadeva boljše delala....

Huh? Kako lahko dobiš tako neumen in zgrešen vtis?

Tisti programi kateri potrebujejo in lahko izkoriščajo toliko moči bodo na I7 4700HQ delali približno za 100-150% hitreje. Če pa to ni razlika potem pa ne vem kaj...


Ja sej se strinjam ampak ravno to je tisto k me matra....na eni strani Applovo okolje na drugi strani Windows okolje, se pravi Macbook (slabši performance) in Asus (boljši performance)........

trnvpeti ::

Ali bos delal ali se bos pa ukvarjal z rac.

Itak pa ce ze studiras, tako ves zakaj studiras, a je tako.

A mas jajca hehe?

M-XXXX ::

Ja sej se strinjam ampak ravno to je tisto k me matra....na eni strani Applovo okolje na drugi strani Windows okolje, se pravi Macbook (slabši performance) in Asus (boljši performance)........

Ti si se že dolgo nazaj odločil kaj želiš. Tukaj je to že jasno. Ti ne iščeš laptopa na katerem boš najbolje in najhitreje delal ampak HOČEŠ nekaj novega, igračko, zadevo ki lepo izgleda.

pomoc ::

trnvpeti je izjavil:

Ali bos delal ali se bos pa ukvarjal z rac.

Itak pa ce ze studiras, tako ves zakaj studiras, a je tako.

A mas jajca hehe?


Se strinjam, da na koncu so tudi jajca pomembna ja:)

trnvpeti ::

Ja jajca, da ne bos prckal z rac hehe

pomoc ::

M-XXXX je izjavil:

Ja sej se strinjam ampak ravno to je tisto k me matra....na eni strani Applovo okolje na drugi strani Windows okolje, se pravi Macbook (slabši performance) in Asus (boljši performance)........

Ti si se že dolgo nazaj odločil kaj želiš. Tukaj je to že jasno. Ti ne iščeš laptopa na katerem boš najbolje in najhitreje delal ampak HOČEŠ nekaj novega, igračko, zadevo ki lepo izgleda.


Eh, ne da se mi...je pa očitno, da so za tvoje pojme Macbooki igračke in nikakor ne morejo biti neki resni Workstationi....in lahko povem, da sem zdaj 80% prepričan, da vzamem Asusa.

trnvpeti ::

Pravilno si se odlocil

M-XXXX ::

Eh, ne da se mi...je pa očitno, da so za tvoje pojme Macbooki igračke in nikakor ne morejo biti neki resni Workstationi....in lahko povem, da sem zdaj 80% prepričan, da vzamem Asusa.

Sploh nisi dojel kaj sem ti hotel povedati. Tvoja želja je da vzameš Maca je res? In zdaj iščeš razloge zakaj ga nebi?

Praktično vsa tehnika so igračke. Najcenejši laptopi ter najcenejši mobiteli so za 99% populacije dovolj. Zakaj kupujemo dražje? Ker hočemo imet igračko (vključno z mano, da ne bo pomote!) Je v tem kaj narobe? Ni, vsak ima svoj hobi, vsak hoče svoj denar nekako zapravit. Je to smiselno? Definitivno ni. Po drugi strani pa ni smiselno hodit na morje, ne na dopust...

floyd1 ::

Tisti programi kateri potrebujejo in lahko izkoriščajo toliko moči bodo na I7 4700HQ delali približno za 100-150% hitreje. Če pa to ni razlika potem pa ne vem kaj...

HD video render zagotovo (ker ga OP ravno omenja). Tukaj (ob predpostavki enake kvalitete končnega izdelka) šteje le eno - "pure CPU power". Noben optimiziran OS, ali 0,5 GB več RAM-a na razpolago. Žal.
Znanec (navdušen MAC fan) mi je na vprašanje, kaj mi priporoča za HD video render, brez obotavljanja odgovoril, da (dovolj močnega) PC-ja ali MAC Pro. In ker so se cene slednjih začele tam nekje pri 2500 EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

pomoc ::

M-XXXX je izjavil:

Eh, ne da se mi...je pa očitno, da so za tvoje pojme Macbooki igračke in nikakor ne morejo biti neki resni Workstationi....in lahko povem, da sem zdaj 80% prepričan, da vzamem Asusa.

Sploh nisi dojel kaj sem ti hotel povedati. Tvoja želja je da vzameš Maca je res? In zdaj iščeš razloge zakaj ga nebi?

Praktično vsa tehnika so igračke. Najcenejši laptopi ter najcenejši mobiteli so za 99% populacije dovolj. Zakaj kupujemo dražje? Ker hočemo imet igračko (vključno z mano, da ne bo pomote!) Je v tem kaj narobe? Ni, vsak ima svoj hobi, vsak hoče svoj denar nekako zapravit. Je to smiselno? Definitivno ni. Po drugi strani pa ni smiselno hodit na morje, ne na dopust...


S popolnoma strinjam z napisanim....ampak moja želja je vzeti prenosnik, ki bo bolje služil svojemu namenu in moj namen ni vzeti prenosnika zato, da bom lahko izkazoval svoj družbeni status...vemo pa, da po vseh tujih forumih in priporočilih grafičnih oblikovalcev ter benchmarkih, Applovi računalniki sodijo med sam vrh...In vse kar hočem je dobiti neko realno sliko ali je Macbook res tako boljši, zaneslivejši, zmoglivejši od Asusa ali ne. Navsezadnje kupujem prenosnik višje cenovnega razreda in ne želim, da ga bom moral že naslednje leto menjati, ker ne bo več zmožen opravljati svojega dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

trnvpeti ::

Dobil si vse odgovore, pa se se kr ponavljas!
Sej si se prav odlocil.
Izbral si si argumente pisane na tvojo kozo.
Kaj se pravzaprav hoces?

hojnikb ::

Lahko pa narediš kompromis..
Inštaliraš hackintosha na asusa. Tako imaš najbolše iz obeh svetov >:D
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Lahko pa narediš kompromis..
Inštaliraš hackintosha na asusa. Tako imaš najbolše iz obeh svetov >:D

Seveda si ze probal,samo probal

shadeX ::

Ja sej se strinjam ampak ravno to je tisto k me matra....na eni strani Applovo okolje na drugi strani Windows okolje, se pravi Macbook (slabši performance) in Asus (boljši performance)........


Saj to veš da na Asusa lahko daš tudi OSX? (dual boot poleg windowsov). In z i7 procesorjem bi zadel terno. Delal bi na tistem OS ki bi ti ustrezal.

MrBrdo ::

pomoc ti ne razumeš kaj ti želimo vsi tukaj dopovedat. Kje bo boljše delal Photoshop je odvisno 99% od konfiguracije hardvera. Torej če ima Asus boljši procesor in grafično, in več RAMa, potem bo Photoshop in še večina drugih programov delala "boljše" (hitrejše). Če ti je samo to važno kje bo najhitrejše delalo, si kupi najcenejši laptop ki ga najdeš z najboljšim hardverom kar ga lahko najdeš, in je to to. Macbook ima isti hardver kot ostali prenosniki, in OS X je pač OS ki bazira na Unix, torej je po performancu primerljiv definitivno z Linuxom pa tudi z Windowsi. Mimogrede ker očitno ne veš, na Macbooku imaš komot Windowse gor, če želiš, in ne izgubiš NIČ performanc zaradi tega, je enako kot če daš Windowse na Asus prenosnik.

Še enkrat ti bom napisal. Če te skrbi samo kje bojo tvoji programi delali hitreje, potem ne kupi Macbooka. Kaj so resnične prednosti Macbooka smo ti pa že večkrat napisali. Price/performance NI ena od teh stvari.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Lahko pa narediš kompromis..
Inštaliraš hackintosha na asusa. Tako imaš najbolše iz obeh svetov >:D

Seveda si ze probal,samo probal

imaš cel community, ki se bavi s tem. Tako, da ja. Stvar deluje. Nemorn pa rečt, če deluje kot je treba na dotičnem modelu.
#brezpodpisa

shadeX ::

Sicer je že malo smešno vse skupaj. Ponavadi postane debata tako razširjena če kdo vpraša o nasvetu, "kakšen računalnik bi potreboval za laufat najzahtevnejše igre za 3 leta vnaprej", ampak cmon? Adobe Ilustrator, Photoshop so programi ki jih brez težav pogoltne enojedrni pentium 3Ghz procesor. Poglejte si sistemske zahteve za omejena programa. No za premiere potrebuješ malo boljšega, vsaj dvojedernega.

Vprašanje ki ga je zastavil avtor teme je brez veze. Na hitrosti ne bo razlike, ker tako i5 procesor kot i7 procesor bosta delovanje teh programov opravila z tisočinko mezinca. Naj vzame tisti računalnik ki mu bolj paše in ki mu je bolj všeč.

opeter ::

@shadeX: Ravno zato sem mu omenil, naj gleda na ekran in nič drugega. Vsaj za naštete programe je vseeno, če bo vzel dvojedrnika ali stojedrnika.

Npr. Illustrator sploh ne pozna več kot eno jedro. Mogoče se je to v CC spremenilo, ne vem, ne uporabljam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bosmla ::

Sem prebral temo (dolgoletni "delavec" na Mac in Win masinah in tudi sam kopujem prenosnik nekje 1K) in OP lahko ti svetujem takole: ce potrebujes zraven prenosnika se lepo obliko in zvenece ime - vzemi Macbooka v vseh ostalih primerih pa Asusa. Ekran, kot so ze napisali obvezno zunanji (stegni se kolko gre, ti ne bo zal).

pomoc ::

shadeX je izjavil:

Sicer je že malo smešno vse skupaj. Ponavadi postane debata tako razširjena če kdo vpraša o nasvetu, "kakšen računalnik bi potreboval za laufat najzahtevnejše igre za 3 leta vnaprej", ampak cmon? Adobe Ilustrator, Photoshop so programi ki jih brez težav pogoltne enojedrni pentium 3Ghz procesor. Poglejte si sistemske zahteve za omejena programa. No za premiere potrebuješ malo boljšega, vsaj dvojedernega.

Vprašanje ki ga je zastavil avtor teme je brez veze. Na hitrosti ne bo razlike, ker tako i5 procesor kot i7 procesor bosta delovanje teh programov opravila z tisočinko mezinca. Naj vzame tisti računalnik ki mu bolj paše in ki mu je bolj všeč.


Čakaj, čakaj, ni ravno vse tako enostavno kot si ti predstavljaš. Že res, da Photoshop in illustrator pogoltne enojedrni pentium 3Ghz procesor, ampak ko pa govorimo o recimo 200MB+ velikem fajlu pa ne bi ravno čakal 5 minut, da bo vse skupaj zmlelo in da bo zadeva že med samim delom štekala....ravno tako nimam namena 2 uri čakati, da mi bo zrenderiralo 15-20 minutni filmček v Adobe Premiere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

shadeX ::

Če nisi opazil ti nisem svetoval nakup 3Ghz procesorja, saj nismo v letu 2003. Napisal sem da praktično ni razlike med i5 in i7 in rendiranje bi na obeh končalo v približno enakem času, tako na MAC kakor na Asusu..

pomoc ::

shadeX je izjavil:

Če nisi opazil ti nisem svetoval nakup 3Ghz procesorja, saj nismo v letu 2003. Napisal sem da praktično ni razlike med i5 in i7 in rendiranje bi na obeh končalo v približno enakem času, tako na MAC kakor na Asusu..


Se pravi, da po tvojem recimo Premiere ne bi izkoristil 4 jedrni procesor in grafično(cudo) na Asusu? Oziroma bi bila razlika minimalna?

M-XXXX ::

shadeX je izjavil:

Če nisi opazil ti nisem svetoval nakup 3Ghz procesorja, saj nismo v letu 2003. Napisal sem da praktično ni razlike med i5 in i7 in rendiranje bi na obeh končalo v približno enakem času, tako na MAC kakor na Asusu..

Še enkrat WTF? Razlike je nekje med 100 in 150% in ti temu rečeš, da je ni? Da ni razlike če se pelješ 100km/h ali pa 250 ker prideš na cilj v istem času??

pomoc ::

M-XXXX je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če nisi opazil ti nisem svetoval nakup 3Ghz procesorja, saj nismo v letu 2003. Napisal sem da praktično ni razlike med i5 in i7 in rendiranje bi na obeh končalo v približno enakem času, tako na MAC kakor na Asusu..

Še enkrat WTF? Razlike je nekje med 100 in 150% in ti temu rečeš, da je ni? Da ni razlike če se pelješ 100km/h ali pa 250 ker prideš na cilj v istem času??


Tudi meni ni ravno jasno to. Kako če potem človek dobiti realno sliko, če vsak govori nekaj v tri dni...res ne vem od kod ti ideja da bo končalo v enakem času? To je čisto zgrešeno z logiko potem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

shadeX ::

Še enkrat WTF? Razlike je nekje med 100 in 150% in ti temu rečeš, da je ni? Da ni razlike če se pelješ 100km/h ali pa 250 ker prideš na cilj v istem času??


Kje vidiš ti razliko v HITROSTI med "Intel(R) Core™ i7 procesor i7-4700HQ (2.4-3.4 GHz,)" ter "2.4GHz dual-core Intel Core i5 processor (Turbo Boost up to 2.9GHz) " ?!

Frekvenca delovanja je na obeh ista "2.4Ghz". Kje vidiš da se eden pelje 100, drugi pa 250 kmh. Jaz vidim da se oba peljeta z ENAKO hitrostjo!

Razlika med procesorjema je ta , da bo na i7 lahko laufal več aplikacij naenkrat. Ampak oba procesorja ki imata samo eno delo (rendiranje posnetka) bosta delo končala v približno istem času!!

Kaj vam ni jasno!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shubell ::

GabrieLeo je izjavil:

Če boš res uporabljal programe samo za vektorsko in bitno grafiko iz družine Adobe ti priporočam Macbooka. Na splošni je Macovo okolje bolj prilagojeno za programe takega kova in tudi probleme z rušenjem ima manj oz. sploh nima, da ne govorimo potem o hitrosti ter zanesljivosti delovanja.


ali lahko to potrdiš z kakšnimi dejstvi ali je tvoje osebno subjektivno mnenje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34276103 (61089) c3p0
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910536 (6796) Mavrik
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119434 (97127) opeter
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204455 (3779) mrkć_majstor
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629978 (25927) PrimozR

Več podobnih tem