» »

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS?

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS?

shubell ::

shadeX je izjavil:


Frekvenca delovanja je na obeh ista "2.4Ghz". Kje vidiš da se eden pelje 100, drugi pa 250 kmh. Jaz vidim da se oba peljeta z ENAKO hitrostjo!


Glede na tvoje trditve lahko potem konkurira moj stari ahthlon 3200+ saj ima frekvenco 2200 pa še mal ga naviješ pa si hitro blizu 2.5 ghz in to za smešno nizko ceno.

Frekvenca ni vse ;) že samo cache se pozna veliko da potem o večjedrnosti in večnitnosti skupaj sploh ne govorim ;) recimo i7 ima 6mb če gledam ta proc i5 pa 3mb.

edit:
aja pa dej poglej kšne hpjeve spectre.. luštne zadevce.. čeprav wokstation itak zmaga ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shubell ()

shadeX ::

You serious right? Seveda frekvenca ni vse. Ampak cache tudi nima veliko pri temu. Jaz imam na Q6600 8MB cache in 2.4Ghz navit na 3.2Ghz pa se ne more primerjati z današnjimi procesorji. Je tudi novejša tehnologija izdelave itd..

Ne me razumet narobe. Seveda so razlike med omenjenima procesorjema (i5 in i7), ampak za tisto delo kot je avtor teme omenil, sploh nima veze katerega vzame.

MrBrdo ::

Bom še enkrat napisal. Če ti je važen samo price/performance, NE kupi Macbooka. Če hočeš najboljši hardware za najnižjo ceno, to ni prava izbira. Prednosti Macbooka so drugje (že večkrat omenjene).

Zdaj pa nehaj trollat, ker informacij imaš že več kot preveč in je vse jasno.
MrBrdo

xxx ::

MrBrdo je izjavil:

Prednosti Macbooka so drugje (že večkrat omenjene).

Uh oh, oprosti ampak nekako sem spregledal kaj so te prednosti, jih lahko še enkrat omeniš prosim? Hardware related se razume.
Pa pa...

GGGGG ::

2x do 3x daljša avtonomija, boljši ekran, manjši footprint, nižja teža, boljši trackpad, boljše ohišje, SSD. Verjetno še kakšna malenkost.

Razen, če je "hardware" zate v resnici samo cpu clock in količina rama.

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Lahko pa narediš kompromis..
Inštaliraš hackintosha na asusa. Tako imaš najbolše iz obeh svetov >:D

That could go. Ampak pri nakupu PC-ja na katerega nameravaš inštalirat hackintosha moraš biti pazljiv, saj mora biti kompatibilno VSE. Od CPU-ja, plate, grafične,...
Najbolje se odnesejo intelovi CPU-ji ter matične, ki imajo gor intelove kontrolerje za diske. Preizkušeno deluje. Prav tako je velik plus, če imaš UEFI namesto BIOS-a.

Lahko se zgodi, da hacintosh bo sicer delal, ampak ker ne bo podrpto vse, ti recimo ne bo nastavljal frekvence CPU-ja, ventilatorjev in ti ga bo non-stop gonil na nax. Lahko se tudi zgodi, da ne bo deloval sleep in hibernate (kot meni ne dela na moji plati).

Če nameravaš inštalirat hackintosh-a na navaden prenosnik, pred nakupom priporočam pregled kompatibilnih prenosnikov. Je pa vsekakor možna izbira in vredna razmisleka ker s tem lahko dobiš boljši HW za enako ceno.

Če nameravaš uporabljati grafično tablico wacom, definitvno (skoraj nujno) imej računalnik, ki bo imel gor OS X. Windows + wacom ne dela dobro, že kar nekaj časa in ne kaže da bodo karkoli kmalu popravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Nummy ::

Let me fix that for you...

trnvpeti je izjavil:

+mac
Boljsi/hitrejši os
Bolj popeglani programi
Boljsa izdelava / veliko boljše ohišje
Bolj optimiziran (tudi za adobe progame!!!)
Boljsi ekran (če uporabljaš wacom cintiq ali zunanji monitor skoraj nepomebno)
ni bugov, ki so prisotni na windows mašinah
večja izkoriščenost RAM-a (več na voljo + kompresiranje podatkov)
fusion disk - SSD in HDD v enem, zelo uporabna zadeva


+asus
Vec programov
Hiteejsi cpu (vse mac-e lahko konfiguriraš da imajo boljši CPU, več RAM-a, večji disk, vlčasih lahko tudi izbereš grafično... samo plačaš več. Tak da ta trditev ne velja)
Cena (definitivno nižja, samo če iščeš tool, i ti bo služil dobro in profesionalno potem cene ne smeš gledati, ampak je to investicija)
Nadgradnje hw (tudi mac-u lahko zamenjaš RAM in disk)
Vec garancije (kolikor je meni znano ima apple za EU področje 2 leti garancije po zakonu)

GGGGG ::

fusion disk - SSD in HDD v enem, zelo uporabna zadeva


Res? Mi pokažeš 13" macbooka s fusion diskom prosim.

lexios ::

Imho še ena omembe vredna stvar, ko se razmišlja o nakupu Macbook Pro-ja, na katero se v tej temi in reviewih ponavadi pozablja - image retention! Kolikor je znano zaenkrat še ni potrjeno niti ovrženo, ali so v novih zaslonih odpravili napako:

http://forums.macrumors.com/showthread....

Mogoče ima kdo kak novejši/preverjen info glede tega?


nakladanje o razliki v porabi rama med OS X 10.9 in Win 8.1 zelo kreativno prirejanje resnice, da pokaže razliko v prid njemu priljubljeni firmi, kjer te razlike ni.


Tole vsekakor drži:
Driverji so bolj stabilni, več¨ RAM-a je na voljo programom...prav tako 10.9 mac-i skrč¨ijo podatke v RAM, tako da lahko v enako količ¨ino spraviš 125-150% več podatkov.


Kot je bilo že povedano, primerjate jabolka in hruške, 13" vs. 15", seriously? Bolj korektna Windows alternativa je recimo Asus Zenbook UX301. Glede na nadaljne komentarje se mi OP vse bolj dozdeva troll, če pa gre za resno temo pa mislim, da ne potrebuješ prenosnika, temveč stacionarn workstation! Kar se omenjenih dveh izbir (15" Asus vs 13" rMBP) tiče bi osebno izbral rMBP, sicer pa je moja osebna preferenca pri izbiri PRENOSNIKA ponavadi že v samem štartu manjša velikost/teža/footprint in preko 13" oz. 14" ne grem. Daleč od tega, da sem Apple fan in me razlike v milimetrih in gramih BK, gre pa pri novi haswell seriji Macbookov za overall izredno kvaliteten izdelek, ki tudi po performancu poseka večino trenutne "konkurence v 13" razredu".

Moč procesorja imho še zdaleč ni nek (edini pomemben) faktor, razlika med i5 in i7 iste generacije čipov pa seveda je. Kar se tiče dvojedrnih:

"The integrated Core i5-4258U only has an advantage of 4-9% over the Core i5-3210M from 2012. The Zenbook UX301 with the i7-4558U (which is also available for the Retina) has an advantage of more than 10% on average.

Notebookecheck review: http://www.notebookcheck.net/Review-App...

M-XXXX ::

pomoc je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če nisi opazil ti nisem svetoval nakup 3Ghz procesorja, saj nismo v letu 2003. Napisal sem da praktično ni razlike med i5 in i7 in rendiranje bi na obeh končalo v približno enakem času, tako na MAC kakor na Asusu..

Še enkrat WTF? Razlike je nekje med 100 in 150% in ti temu rečeš, da je ni? Da ni razlike če se pelješ 100km/h ali pa 250 ker prideš na cilj v istem času??


Tudi meni ni ravno jasno to. Kako če potem človek dobiti realno sliko, če vsak govori nekaj v tri dni...res ne vem od kod ti ideja da bo končalo v enakem času? To je čisto zgrešeno z logiko potem.

Dober nasvet: uporabi logiki kaj upoštevat in ne. Se jasno vidi, da nisi totalni laik glede tega, nekaj znanja že imaš, uporabi ga ter filtriraj uporabne odgovore.

lexios ::

Nadgradnje hw (tudi mac-u lahko zamenjaš RAM in disk)


Res? Macbook Pro-ju, ki ga navaja OP?>:D Pri novejših modelih? Vir?


Vec garancije (kolikor je meni znano ima apple za EU področje 2 leti garancije po zakonu)


Kako je z dodatno 3-letno AppleCare garancijo v EU? Velja? Jo lahko dokupiš v roku 1 leta kot v US?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lexios ::

Nadgradnje hw (tudi mac-u lahko zamenjaš RAM in disk)


Res?>:D Pri novejših modelih? Vir?


Vec garancije (kolikor je meni znano ima apple za EU področje 2 leti garancije po zakonu)


Kako je z dodatno 3-letno AppleCare garancijo v EU? Velja? Jo lahko dokupiš v roku 1 leta kot v US?

Blazz ::

pomoc je izjavil:

Blazz je izjavil:

za tvoje delo rabiš dober CPU, veliko rama, pa še SSD je fajn met.

za grafično obdelavo potrebuješ tudi dobr PVA/MVA zunanji ekran. Eventuelno IPS na notebooku.

Sploh nima veze kero firmo 'ohišja' vzameš...


Pa to mi je jasno kaj potrebujem......zanima me kaj se bolj splača vzeti Asusa ali Maca......


Ok, vidim da ne zastopiš. Bom pa napisal takole:

potrebuješ 4 core-e, čim hitrejše (izloči prenosnik, ki tega nima)
potrebuješ vsaj 8 GB, oz zelo priporočljivo 16 GB (izloči prenosnik, ki tega nima ali dokupi)
potrebuješ SSD (izloči prenosnik, ki tega nima ali dokupi)

Potrebuješ velik secondary PVA/MVA ekran (to lahko dokupiš).

je sedaj kaj bolj jasno?

lexios ::

potrebuješ 4 core-e, čim hitrejše (izloči prenosnik, ki tega nima)
potrebuješ vsaj 8 GB, oz zelo priporočljivo 16 GB (izloči prenosnik, ki tega nima ali dokupi)
potrebuješ SSD (izloči prenosnik, ki tega nima ali dokupi)

Potrebuješ velik secondary PVA/MVA ekran (to lahko dokupiš).


V primeru, da trola ne potrebuje nič od naštetega. >:D

V primeru, da ne trola, pa vprašanje v kolikšnem % bo našteto zgoraj sploh "izkoristil". Glede na to, da vbistvu sprašuje "ali bo razlika med štiri-jedernim in dvo-jedrnim procesorjem oz. integrirano in ločeno grafično" vidna v performancu pri uporabi Adobe/Premiere programov menim, da bi mu dvojederni procesor povsem zadoščal, sicer bi že vedel...

floyd1 ::

Razlika med procesorjema je ta , da bo na i7 lahko laufal več aplikacij naenkrat. Ampak oba procesorja ki imata samo eno delo (rendiranje posnetka) bosta delo končala v približno istem času!!

M-XXXX ima tu čisto prav, ker to zgoraj napisano enostavno ne drži vedno - ravno pri video rendiranju recimo. Vsak spodoben video program (verjetno tudi Premiere) bo vsa razpoložljiva jedra gnal (skoraj) na 100%. In časovni "prihranek" je pri 2 vs 4 core tu res ogromen. Ker sem imel "v starih časih" Athlona 64 3500 (1 jedro) in ga nato na isti plati zamenjal za 4200 (2 jedri, skoraj identično, kot če bi dal dva stara 3500 skupaj) lahko rečem, da je na novem procu enak video zrendiral skoraj v polovičnem času. V ostalih programih ni bilo neke razlike, le kompleten sistem je res "dihal", letel (v primerjavi s prejšnjim procesorjem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Nummy ::

lexios je izjavil:

Nadgradnje hw (tudi mac-u lahko zamenjaš RAM in disk)


Res?>:D Pri novejših modelih? Vir?


Vec garancije (kolikor je meni znano ima apple za EU področje 2 leti garancije po zakonu)


Kako je z dodatno 3-letno AppleCare garancijo v EU? Velja? Jo lahko dokupiš v roku 1 leta kot v US?

klik
Če sam narediš sicer voidaš garancijo, ampak nadgraditi se pada preko servisa. :)

lexios je izjavil:

potrebuješ 4 core-e, čim hitrejše (izloči prenosnik, ki tega nima)
potrebuješ vsaj 8 GB, oz zelo priporočljivo 16 GB (izloči prenosnik, ki tega nima ali dokupi)
potrebuješ SSD (izloči prenosnik, ki tega nima ali dokupi)

Potrebuješ velik secondary PVA/MVA ekran (to lahko dokupiš).


V primeru, da trola ne potrebuje nič od naštetega. >:D

V primeru, da ne trola, pa vprašanje v kolikšnem % bo našteto zgoraj sploh "izkoristil". Glede na to, da vbistvu sprašuje "ali bo razlika med štiri-jedernim in dvo-jedrnim procesorjem oz. integrirano in ločeno grafično" vidna v performancu pri uporabi Adobe/Premiere programov menim, da bi mu dvojederni procesor povsem zadoščal, sicer bi že vedel...

4-jedrnik popaca za malico 2-jedrnega, ker adobe fura na vseh jedrih. Še cache se ti pozna, več kot ga imaš, bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

pomoc ::

lexios je izjavil:

V primeru, da trola ne potrebuje nič od naštetega. >:D

V primeru, da ne trola, pa vprašanje v kolikšnem % bo našteto zgoraj sploh "izkoristil". Glede na to, da vbistvu sprašuje "ali bo razlika med štiri-jedernim in dvo-jedrnim procesorjem oz. integrirano in ločeno grafično" vidna v performancu pri uporabi Adobe/Premiere programov menim, da bi mu dvojederni procesor povsem zadoščal, sicer bi že vedel...


Gospod frajerček z ogromin egom in tebi podobni>:D

sam dobro vem kaj potrebujem in v kolikšni meri bom stvari izkoristil. Če bi prebral celotno temo, bi vedel, da me je predvsem zanimalo ali je res kaj na temu, da bo Macbook z slabšo konfiguracijo lažje poganjal Adobe programe predvsem zaradi optimizacije hardwera in operacijskega sistema ter stabilnosti sistema. Ampak, po vseh odgovorih, ki sem jih dobil očitno temu ni tako, pa čeprav po vseh tujih forumih omenjajo ravno to, kot glavno stvar zaradi katere naj bi na Macbookih zadeva tekla bolj tekoče.

Če bi se odločal med dvema PC-jema, ki imata štiri-jederni in dvo-jedrni procesor oz. integrirano in ločeno grafično...tukaj ne bi bilo nobene dileme kaj vzeti....

In po vsem napisanem se bo spet našel kakšen veliki ego, ki mi bo začel na veliko razlagati, da potrebujem 4 core-e, 8GB....Če ne igra vloge sama optimizacija sistema, optimizacija hardwera, ki ga ponuja OS X potem mi je kristalno jasno kaj vzeti!

Če še vedno ne dojamete poante vprašanja, potem vam enostavno ni pomoči.

Nummy ::

lexios je izjavil:

Nadgradnje hw (tudi mac-u lahko zamenjaš RAM in disk)


Res?>:D Pri novejših modelih? Vir?


Vec garancije (kolikor je meni znano ima apple za EU področje 2 leti garancije po zakonu)


Kako je z dodatno 3-letno AppleCare garancijo v EU? Velja? Jo lahko dokupiš v roku 1 leta kot v US?

Oz. sorry, sm mislu da Op govori o macbook pro ne air.
Pro lahko zamenjaš RAM in disk.

OP: ne kupuj mackbook air, ker ima samo 1,3GHz procesor. To ni dovolj sposobno furati adobe programov. Mackbook pro moraš gledat.

Greg91 ::

OP gleda 13inch rMBP http://www.epl.si/?id=1L2L16L75L9331E
Pri retinah se da menjat samo disk, vsaj pri 15inch rMBP se da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Greg91 ()

xxx ::

pomoc je izjavil:

sam dobro vem kaj potrebujem in v kolikšni meri bom stvari izkoristil. Če bi prebral celotno temo, bi vedel, da me je predvsem zanimalo ali je res kaj na temu, da bo Macbook z slabšo konfiguracijo lažje poganjal Adobe programe predvsem zaradi optimizacije hardwera in operacijskega sistema ter stabilnosti sistema. Ampak, po vseh odgovorih, ki sem jih dobil očitno temu ni tako, pa čeprav po vseh tujih forumih omenjajo ravno to, kot glavno stvar zaradi katere naj bi na Macbookih zadeva tekla bolj tekoče.

Ne bo. Pika. Če se ne bi šlo ravno za Adobov software bi se morda še lahko pogovarjali, ampak "žal" so sposobni dodobra uporabljati multithreading in absolutno je več corov večja hitrost glede rendranja. Za Premiere pa še toliko bolj, verjetno misliš gor še After Effects namontirat? Ni debate. Sicer pa sploh sanjati o 15" monitorju za grafično obdelavo je čisti nonsense. Glej raje proti tistim laptopom, ki ti zlomijo nogo, če ti padejo nanjo. Še najbolj pametno bi pa bilo, da sploh pozabiš na prenosnika ampak nabaviš konkreten workstation (in še bolj boš zažgal ko boš tower prinesel v lokal, veš kaj te bodo bejbe gledale!!), z konkretnim monitorjem, kolikor pa ti denarja zmanjka, prišparaj na komponentah, ki jih boš kasneje lahko upgradal. Aja sicer glede hitrosti, če bi se šlo za nekaj 100 mhz se bi še morda lahko pogovarjala, ampak kakorkoli je že OSX optimiziran (pa se mi zdi zadeva čisti BS), dveh jeder več ne more nadomestiti. Razen tega bi absolutno gledal proti nvidii ker premier in adobe znata izkoriščati CUDA in boš tukaj še dodatno profitiral na performancah. Naj ti pa povem skrivnost, bejbe ne padajo na računalnike.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

lexios ::

sam dobro vem kaj potrebujem in v kolikšni meri bom stvari izkoristil...


Res?

Pa jebemu mater, enostavno ne morem drugače napisat! Vedno lahko zadevo priklopiš na zunanji zaslon, procesorja, grafične itd..pa v prenosniku ne moreš zamenjati, je tako?

Madonca kaj mi pomaga top zaslon, če pa mi srce računalnika ne dela tako kot mora, se strinjaš?



Če bi se odločal med dvema PC-jema, ki imata štiri-jederni in dvo-jedrni procesor oz. integrirano in ločeno grafično...tukaj ne bi bilo nobene dileme kaj vzeti....


Phun intended? >:D Če denar ni ovira, bi bila imho bolj smiselna primerjava 15" max. spec. Asus vs. 15" rMBP... Ali kar se stabilnosti OS tiče primerjava dveh prenosnikov z enakovrednimi specifikacijami...

Skratka, dobil si precej konkretnih odgovorov. Če ti je važen samo price/performance, NE kupi Macbooka! Glede na ta komentar...:

Me ne zanima ali je računalnik velik kot mobitel ali pa velik kot televizija.

Vse kar me zanima je to, da specifikacija in zaslon MacBooka je tak kot je in specifikacija in zaslon ASUSA je tak kot je. Kaj bo boljše in hitreje delalo, to je vse kar me zanima?

Lahko rečemo tudi tako, da damo vse lastnosti računalnikov v neko tretje enako ohišje z različnima operacijskima sistemoma, kaj bo zdaj bolje delalo?


...pa ti še enkrat predlagam, da sploh ne gledaš za prenosniki, temveč za ta denar raje kupi workstation in monitor!



@Nummy, RAM je pri retina Macbook Pro kolikor mi je znano nenadgradljiv...

pomoc ::

xxx je izjavil:

Glej raje proti tistim laptopom, ki ti zlomijo nogo, če ti padejo nanjo.


Imaš kakšen konkreten primer tega laptopa?

pomoc ::

lexios je izjavil:

...pa ti še enkrat predlagam, da sploh ne gledaš za prenosniki, temveč za ta denar raje kupi workstation in monitor


Ne pride v poštev, kajti rabim prenosnik....Če bi bil to moj glavni vir prihodka, bi še razmislil, oziroma kupil workstation, ker pa je bolj za osebno zadovoljstvo in hobi in je zaslužek iz tega naslova bolj kot ne redek, pač workstation sigurno ne pride v poštev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

Invictus ::

Saj workstation bo cenejši od obeh laptopov.

Za jurja z monitorjev dobiš povsem spodobno zadevo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pomoc ::

Invictus je izjavil:

Saj workstation bo cenejši od obeh laptopov.

Za jurja z monitorjev dobiš povsem spodobno zadevo.


Vem, hočem povedati, da pač rabim prenosnik tudi zaradi drugih stvari.....in ki bo zraven še sposoben hitro renderirat....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

xxx ::

Invictus je izjavil:

Saj workstation bo cenejši od obeh laptopov.

Za jurja z monitorjev dobiš povsem spodobno zadevo.


To bi bil tudi moj predlog, za ostalih 500 evrov kupi tablico, tf700 je ravno tam nekje. Ne znam si tocno predstavljat zakaj rabis pa ravno prenosnika, če si se na appla napalil, potem verjetno za igre ravno ne, za surfat in filme gledat je pa tablica vsaj kar se mene tiče bolj uporabna. Pa še precej lažja.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

pomoc ::

lexios je izjavil:

Če denar ni ovira...


Ja seveda je ovira, do 1500€, za ta znesek pa vemo kaj lahko dobimo od mobilnih eplovih naprav....

bluefish ::

Skratka, če ti ni pomembna kvaliteta zaslona, pojdi na recimo Idealo.de in tam izberi nek soliden procesor, zadostno količino RAM-a in še kake malenkosti, ki so ti morda pomembne, nato pa med rezultati sortiraj prenosnike glede na ceno. Simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

pomoc ::

bluefish je izjavil:

Skratka, če ti ni pomembna kvaliteta zaslona, pojdi na recimo Idealo.de in tam izberi nek soliden procesor, zadostno količino RAM-a in še kake malenkosti, ki so ti morda pomembne, nato pa med rezultati sortiraj prenosnike glede na ceno. Simple.


Sem že vse pregledal in na koncu prišel do zaključka, da je Asus najbolj optimalna izbira za moje potrebe. Mogoče, da bi se našel kakšen malo boljši prenosnik za omenjen budget, ampak ne toliko boljši, da bi odtehtalo to, da prenosnik vzamem na Idealo.de in ne v Sloveniji....Zato tudi primerjam, samo Asus-a z Applom...in na koncu ni to point teme, da si ne bi znal izbrati PC-ja:).....zanimala me je predvsem primerjava z Applom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

xxx ::

pomoc je izjavil:

bluefish je izjavil:

Skratka, če ti ni pomembna kvaliteta zaslona, pojdi na recimo Idealo.de in tam izberi nek soliden procesor, zadostno količino RAM-a in še kake malenkosti, ki so ti morda pomembne, nato pa med rezultati sortiraj prenosnike glede na ceno. Simple.


Sem že vse pregledal in na koncu prišel do zaključka, da je Asus najbolj optimalna izbira za moje potrebe. Mogoče, da bi se našel kakšen malo boljši prenosnik za omenjen budget, ampak ne toliko boljši, da bi odtehtalo to, da prenosnik vzamem na Idealo.de in ne v Sloveniji....Zato tudi primerjam, samo Asus-a z Applom...in na koncu ni to point teme, da si ne bi znal izbrati PC-ja:).....zanimala me je predvsem primerjava z Applom.


Mimogrede, malo si HPjeve Elitebooke poglej (sicer ne maram HPjevih laptopov), da se jim LCD zamenjat za IPS matriko, ki jo lahko tudi post festum ugradijo, tako da pac nabavis nekaj brez, ce se ti pa izkaze kasneje nabavis se IPS. Pa ne slovenskih cen gledat, glej avstrija, nemčija, tile domači preprodajalci samo nategujejo.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

pomoc ::

xxx je izjavil:

To bi bil tudi moj predlog, za ostalih 500 evrov kupi tablico, tf700 je ravno tam nekje. Ne znam si tocno predstavljat zakaj rabis pa ravno prenosnika, če si se na appla napalil, potem verjetno za igre ravno ne, za surfat in filme gledat je pa tablica vsaj kar se mene tiče bolj uporabna. Pa še precej lažja.


Zakaj bi si kupil tablico, če pa jo že imam (IPAD 4)? Prenosnik na koncu ne uporabljam samo jaz in verjetno prenosnik lahko uporabljaš tudi v službene namene, doma, na dopustu....ti morem res razlagati zakaj se uporablja prenosnik?:)

hojnikb ::

sj nemorš vrjet; 3 strani prepucavanja za dva totalno različna prenosnika... make up your mind already
#brezpodpisa

pomoc ::

xxx je izjavil:

Mimogrede, malo si HPjeve Elitebooke poglej (sicer ne maram HPjevih laptopov)...


Tudi to sem že gledal:), ampak na koncu tudi Elitbooki ne ponujajo nič pametnega kar se strojne opreme tiče, razen tega, da dobiš Quadro ali pa firepro grafične notri, kar na koncu pomeni samo visoke temperature in tudi z 3D modeliranjem se ravno ne ukvarjam, tako da jih ne rabim. Na koncu smo spet na Asusu:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

Invictus ::

pomoc je izjavil:


Vem, hočem povedati, da pač rabim prenosnik tudi zaradi drugih stvari.....in ki bo zraven še sposoben hitro renderirat....

Laptop se večinoma kupuje zaradi prenosnosti. Kar pomeni nizko težo. Meni se ne da prenašat okoli 5 kilske škatle z 2 kilskim napajalnikom.

Drugače si pa poglej kaj od Lenova. Kvaliteta precej boljša od Asusa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

xxx ::

pomoc je izjavil:

xxx je izjavil:

Mimogrede, malo si HPjeve Elitebooke poglej (sicer ne maram HPjevih laptopov)...


Tudi to sem že gledal:), ampak na koncu tudi Elitbooki ne ponujajo nič pametnega kar se strojne opreme tiče, razen tega, da dobiš Quadro ali pa firepro grafične notri, kar na koncu pomeni samo visoke temperature in tudi z 3D modeliranjem se ravno ne ukvarjam, tako da jih ne rabim. Na koncu smo spet na Asusu:)


Emm,... CUDA? CUDA @ Wikipedia

In uporabljata jo tako Premiere kot Photoshop.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

pomoc ::

Invictus je izjavil:

Drugače si pa poglej kaj od Lenova. Kvaliteta precej boljša od Asusa.


Boljša kvaliteta, slabši performance....

Invictus ::

pomoc je izjavil:

Invictus je izjavil:

Drugače si pa poglej kaj od Lenova. Kvaliteta precej boljša od Asusa.


Boljša kvaliteta, slabši performance....

In ti to ven streseš iz rokava? Si sploh kdaj videl te mašine? Na podlagi česa so slabše?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pomoc ::

Invictus je izjavil:

pomoc je izjavil:

Invictus je izjavil:

Drugače si pa poglej kaj od Lenova. Kvaliteta precej boljša od Asusa.


Boljša kvaliteta, slabši performance....

In ti to ven streseš iz rokava? Si sploh kdaj videl te mašine? Na podlagi česa so slabše?


Pokaži mi link prenosnika Lenovo za 1160EUR, ki bo imel boljši performance? Stresi ga z rokava. Pardon za 1300EUR z ssd-jom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

Invictus ::

http://shop.lenovo.com/de/de/laptops/id...

Za 300 EUR pa lahko kupiš DVD caddy kamor vtakneš SSD.

PA še kaj bi se našlo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pomoc ::

Invictus je izjavil:

http://shop.lenovo.com/de/de/laptops/id...

Za 300 EUR pa lahko kupiš DVD caddy kamor vtakneš SSD.

PA še kaj bi se našlo ...


Še 1x si poglej performance Asusa....

Invictus ::

In kaj je posebnega pri Asusu?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pomoc ::

Invictus je izjavil:

In kaj je posebnega pri Asusu?


Boljši procesor, boljša grafična, boljši zaslon.....govoriš o mašinah in potem mi daš link IdeaPad, če že govorimo o mašinah so to ThinkPadi ne pa IdeaPadi........lej, ne da se mi....Drugače sploh ni to bistvo te teme, ki je šla že zdavnaj v maloro, zaradi takih, podobnih objav/nasvetov kot si jih ti objavil. Ampak ti ne zamerim, ker je tema ratala tako obsežna, da je logično, da ne boš šel vsega brat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pomoc ()

Nummy ::

xxx je izjavil:

pomoc je izjavil:

sam dobro vem kaj potrebujem in v kolikšni meri bom stvari izkoristil. Če bi prebral celotno temo, bi vedel, da me je predvsem zanimalo ali je res kaj na temu, da bo Macbook z slabšo konfiguracijo lažje poganjal Adobe programe predvsem zaradi optimizacije hardwera in operacijskega sistema ter stabilnosti sistema. Ampak, po vseh odgovorih, ki sem jih dobil očitno temu ni tako, pa čeprav po vseh tujih forumih omenjajo ravno to, kot glavno stvar zaradi katere naj bi na Macbookih zadeva tekla bolj tekoče.

Ne bo. Pika. Če se ne bi šlo ravno za Adobov software bi se morda še lahko pogovarjali, ampak "žal" so sposobni dodobra uporabljati multithreading in absolutno je več corov večja hitrost glede rendranja. Za Premiere pa še toliko bolj, verjetno misliš gor še After Effects namontirat? Ni debate. Sicer pa sploh sanjati o 15" monitorju za grafično obdelavo je čisti nonsense. Glej raje proti tistim laptopom, ki ti zlomijo nogo, če ti padejo nanjo. Še najbolj pametno bi pa bilo, da sploh pozabiš na prenosnika ampak nabaviš konkreten workstation (in še bolj boš zažgal ko boš tower prinesel v lokal, veš kaj te bodo bejbe gledale!!), z konkretnim monitorjem, kolikor pa ti denarja zmanjka, prišparaj na komponentah, ki jih boš kasneje lahko upgradal. Aja sicer glede hitrosti, če bi se šlo za nekaj 100 mhz se bi še morda lahko pogovarjala, ampak kakorkoli je že OSX optimiziran (pa se mi zdi zadeva čisti BS), dveh jeder več ne more nadomestiti. Razen tega bi absolutno gledal proti nvidii ker premier in adobe znata izkoriščati CUDA in boš tukaj še dodatno profitiral na performancah. Naj ti pa povem skrivnost, bejbe ne padajo na računalnike.


Glede monitorja se motiš. Velik monitor ni nujen za grafično obdelavo, pač pa je veliko bolj pomembna resolucija.
Primer, wacom dela serijo cintiq, imaš 13 inčen model, ki ima full HD resolution
klik
Zadeva popolnoma uporabna če jo moraš prenašat naokol in folk dela normalno tudi na samo 13 inčih. Sem videl že ljudi, ki so imeli prenosnik in potem hookan tole gor, kjer so delali, monitor od prenosnika pa za furat internet browser.

Drugo se pa stirnjam. 4 jedrnik bo vedno boljši od 2 jedrnika pri adobe programih.
Drugače pa photoshop še nima vseh stvari pospešenih s pomočjo grafične ali CUDA-e. Na žalost samo tam nekje 15-25% stvari, ostalo je še vedno CPU heavy duty.
S prihodom novega mac pro-ja upam, da bo adobe začel delati na tem, da spravi čimveč kalkulacij na grafične kartice.

Invictus ::

pomoc je izjavil:


Boljši procesor, boljša grafična, boljši zaslon.....govoriš o mašinah in potem mi daš link IdeaPad, če že govorimo o mašinah so to ThinkPadi ne pa IdeaPadi........lej, ne da se mi....Drugače sploh ni to bistvo te teme, ki je šla že zdavnaj v maloro, zaradi takih, podobnih objav/nasvetov kot si jih ti objavil. Ampak ti ne zamerim, ker je tema ratala tako obsežna, da je logično, da ne boš šel vsega brat.

V maloro je šla ker ti izbirah med dvema povsem različnima laptopoma. Zato tudi dobiš take odgovore.

Od kje tebi ideja da je Asus na ravni Thinkpadov? Daleč od tega ... Pri laptopih cena ne laže ... Ker gre razlika predvsem v boljše ohišje, težo, boljši ekran, boljšo baterijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

shadeX ::

Od kje tebi ideja da je Asus na ravni Thinkpadov? Daleč od tega ... Pri laptopih cena ne laže ... Ker gre razlika predvsem v boljše ohišje, težo, boljši ekran, boljšo baterijo.


Ja v primeru "navadnih" prenosnikov cena ne laže. (HP, Asus, Toshiba, Acer ... ). Ampak v primeru Apple prenosnikov se ga 2x preplača, za kolikor ponuja.

GGGGG ::

Kje si bil par dni nazaj, da bi mi pomagal izbrati med poplavo ultrabookov z alu. ohišjem in 12 urno avtonomijo za 500 eur.

Invictus ::

shadeX je izjavil:


Ja v primeru "navadnih" prenosnikov cena ne laže. (HP, Asus, Toshiba, Acer ... ). Ampak v primeru Apple prenosnikov se ga 2x preplača, za kolikor ponuja.

Ko mi boš našel 2x cenejši laptop od Macbook pro 13 (ali 15) z istimi karakteristikami, se mi prosim javi ...

Namreč razmišljam o zamenjavi trenutnega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Ni dvakrat cenejši je pa razlika v ceni celih 290EUR s tem da ima drugi prenosnik še boljše tehnične lastnosti. (Npr v grafiki ga DELL pohrusta), večji ekran...

Mac

Dell

Dellu pa nabije ceno to ker ima še dodaten RAM, boljšo grafiko, večji ekran. Z istimi specifikacijami kot MAC mu cena 750EUR ne uide. Mogoče kak eur več. Žal take ponudbe nisem našel.

S tem da MAC ni primeren več kakor za pisarniška dela ( zaradi grafike ). Dell pa priključiš na zunanji monitor in lahko povrhu vsega še gejmaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Invictus ::

Nekako se mi ne zdita enaka ....

Ne po teži, ne po velikosti ekrana, ne po ločljivosti.

Dell je več kot kilo težji od Maca ... Samo računalnik. Pol pride zraven še napajalnik ...

Nekako nista ista. Ni vse CPU in RAM.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Uf. Celo kilo težji. Pazi da ne dobiš pruha. Seveda je kilo težji saj ima tudi večji ekran. Tista kila odtehta vse tiste specifikacije ki jih ima MAC.

Seveda ni vse CPU in RAM. Ampak.. pazi. Danes ima to zelo pomembno vlogo. Hitrost je v današnjem času zelo pomembna, sploh ko se ljudem vedno mudi.

S tvojim zadnjim postom sem dobil občutek, da nisi kaj veliko imel za povedati, čez moj zgornji post.

Nimam nič proti apple fanom, ampak svoje izjave argumentirajte. Ve se da so Apple izdelki precenjeni in s tem se Apple fani ne morejo sprijazniti. Ve se da za isto ceno dobiš kaj drugega z veliko boljšimi karateristikami.

Uglavnem, ti imej Mac-a, jaz bom pa imel kaj drugega in za razliko v ceni ga bom na ta račun pil še vsaki vikend celo leto :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34276206 (61192) c3p0
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910540 (6800) Mavrik
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119538 (97231) opeter
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204460 (3784) mrkć_majstor
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5630002 (25951) PrimozR

Več podobnih tem