» »

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS?

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS?

Nummy ::

Prenosniki drugih firm bi tudi morali biti testirani in naceloma precej redko vidis kaksen BSOD zaradi HW, pa se to ponavadi ce namescas gonilnike po svoje in ne uporabis tistih s strani proizvajalca
.
Glih tolk so testirani kot nič. Kot že napisano, kupil toshibin prenosnik. Na papirju zgledal kul, delal nekaj časa, na koncu izdihnil zaradi design fail-a. In doživel tudi precej BSOD-ov na njemu in uporabljal vse original toshibine driverje. Največji problem na prenosniku je bila seveda grafična (za kar sem kasneje začel uporabljati striktno nvidia driverje) in bluetooth, ki mi je pridno žrl živce. Ravno driverji od proizvajalca so bili najslabši in netestirani. Unofficial so mi potem delno deloval.
Še najhujš kar se tiče BSOD-ov pa so prenosniki Prestigio, takoj za njimi pa HP. Vse skup niso vredni naziva prenosnik, ampak "skrapucalo", njihov support pa sploh ne morem imenovat support ampak služba za je*anje strank v glavo. Sestra mela HP prenosnik, po dveh letih je mrknu. Punca mela prestigio prenosnik in po 3 letih intenzivnega dela in uporabe mrknil. Parkrat dali popravit (prišlo pošteno precej denarja) delal še kako leto, sedaj mi visi v omari, ker ni niti več delov zanj. Pa bi bil prenosnik uporaben še za koga, če bi ga lahko popravil. Trenutno punca v službi tudi fura HP, pa znoriš nad temi jajci. Zaganja se kot stara k*rba, rab skor 5 minut, da pride do desktop-a, ugaša se pa skor pol ure. In vmes dobila fresh install windowsev in ni nič pomagalo, ker ima kot sumim en HW zmahan in sistem vmes "čaka". Pišem na support kaj bi lahko bilo, ne dobim nobenga pametnga odgovora. Pele punca prenosnik na servis, ne ugotovijo nič, njim se zdi da dela OK. Na žalost nisem bil z njo na servisu, ker bi unga vprašu tam, če ima doma tud tolk počasn računalnik...
Skratka po veliko letih sem se naučil kaj ne kupovati: top-end toshib prenosnikov, HP-a, Prestigio in samsung. Vsi razen Toshibe imajo support za kozlat, modele menjajo kot po tekočem traku, kar kaže da vse kar naredijo, naredijo zanič in morajo hitro delati nove modele da vzdržujejo prodajo. Rezervnih delov se ne da več dobiti po 2-3 letih, razen neoriginalnih s kitajske, kjer pa je nevarnost da ti vse skupaj na koncu eksplodira.
Trenutno najboljše izkušnje s prenosniki in računalniki nasploh imam z apple-om, lenovo, dell, asus in navadnimi satellite toshibinimi mlinčki.


Izognes se samo tistim ki so posledica HWja samega prenosnika/PCja, pa se ti se naceloma ne pojavljajo oz. samo pri ponovni namestiti OSa ter gonilnikov. Vsi ostali kernel panici ostanejo.
Never seen one, pa uporabljam OS X že dolgo časa. Heck še na hackintosh-u sem videl kernel panic samo 1x, pa še to sem sam zamašetaril driverje/nastavitve. Zadnji BSOD na windwosih sem doživel nedolgo nazaj, ko je punca nadgradila win8 na win8.1 na službenem prenosniku. Na koncu sem moral z z inštalacijskim USB-jem delati restore sistema in ponovno nalagati update.
In najbolj zabaven BSOD na windowsih do sedaj: CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT in ni bil HW problem, ker računalnik še danes dela BP, prav tako ni bil malware ali virus ali driver, ker prav tako danes računalnik fura vse enako kot prej. Samo zbudil sem ga iz sleep-a in dobil BSOD. Po restartu delal BP naprej.

techfreak :) ::

Zaganja se kot stara k*rba, rab skor 5 minut, da pride do desktop-a, ugaša se pa skor pol ure. In vmes dobila fresh install windowsev in ni nič pomagalo
SSD daj noter, ter po potrebi nadgradi RAM. Ce je pa CPU pocasen potem pa res ne mores nic.

Never seen one, pa uporabljam OS X že dolgo časa.
Jaz ga tudi ze skoraj cel mesec nisem, tako da lahko recem da sem lucky. Za BSOD se pa ne spomnem kdaj sem ga nazadnje videl, letos sigurno ne. <-- vidis kako je to ce gremo primerjati izkusnje, enemu nekaj bolj, drugemo pa manj odgovarja

In najbolj zabaven BSOD na windowsih do sedaj: CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT in ni bil HW problem, ker računalnik še danes dela BP, prav tako ni bil malware ali virus ali driver, ker prav tako danes računalnik fura vse enako kot prej. Samo zbudil sem ga iz sleep-a in dobil BSOD. Po restartu delal BP naprej.
Glej, sprozitev BSODa ima konkreten razlog ker se gre za resno napako, povzroceno s strani kode, ki tece na strani kernela ali pri napaki HWja. Ce nisi pogledal crash dumpa nima smisla ugotavljati kaj je povzrocilo napako, je pa precej dobra sansa da je krivda na strani kernel mode kode (npr. gonilniki), ne pa dejansko v samem kernelu oz. na strojni opremi.

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

SSD daj noter, ter po potrebi nadgradi RAM. Ce je pa CPU pocasen potem pa res ne mores nic.


Ne pomaga nič, ker je mislm da z*ebana mrežna ali bluetooth modul, ker ob zagonu čaka na povezavo, ker HW ne dela ok to mal traja, ko pa ugasneš prenosnik, pa spet čaka na aplikacijo da konča svoje, kar pa ne more, ker verjetno HW ne dela.

Jaz ga tudi ze skoraj cel mesec nisem, tako da lahko recem da sem lucky. Za BSOD se pa ne spomnem kdaj sem ga nazadnje videl, letos sigurno ne. <-- vidis kako je to ce gremo primerjati izkusnje, enemu nekaj bolj, drugemo pa manj odgovarja.

V zadnjem letu sem videl vsaj 5 BSOD-ov in 1 kernel panic (po moji krivdi). Windows-i niso več tak zelo stabilni kot so bili (win7).

Glej, sprozitev BSODa ima konkreten razlog ker se gre za resno napako, povzroceno s strani kode, ki tece na strani kernela ali pri napaki HWja. Ce nisi pogledal crash dumpa nima smisla ugotavljati kaj je povzrocilo napako, je pa precej dobra sansa da je krivda na strani kernel mode kode (npr. gonilniki), ne pa dejansko v samem kernelu oz. na strojni opremi.

Napako je zelo verjetno povzročil kak error bit v RAM-u, ker sem šel čekirat vse pol in kot rečeno računalnik še danes laufa z istim sistemom. Ene trikrat se mi je do sedaj zgodilo, da je kasiral BSOD, vedno ob prebujanju iz spanja in vedno drugačen error.

Sicer pa back on topic. Model rabi prenosnik za photoshop & lightroom, za derna MBP-ja ne dobi nič boljšega. Večji screen ampak en k***c disk ali pa zanič procesor in premalo RAM-a. Prav tako je že sam navajen na OS X in ugotovil, da mu bolj odgovarja, tak da res ne vem kje je tu še kaj za razmišljat.

hejlin ::

Če kupuješ Apple, primerjaj prednosti in slabosti retine z navadnim MBP.. Retina je igračka, ne dovoljuje kasnejše nadgradnje RAM-a, torej če moraš že takoj kupiti res dobro mašino, da nisi hitro "stuck" z neko konfiguracijo.. kar je pa zelo drag podvig. Navaden MBP pa se lahko nadgradi (sicer neuradno, ampak pravijo, da deluje) tudi z 16gb RAM-a.

Mavrik ::

Problem je da je navaden MBP dandanes dokaj brezvezna mašina v primerjavi s konkurenčnimi Zenbooki, Lenovoti, Samsungi in ostalim. rMBP je pa druga zgodba, samo za kvaliteto plačaš - tako za mašino kot za obvezno garancijo. Verjemi, predračun, ki sem ga dobil za servis mojega rMBPja (crknil RAM po 13-tih mesecih, toliko o Apple kvaliteti) v višini 900EUR ni bil zabaven ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

MrStein ::

Kje si kupil?
Bi pričakoval popravilo pod garancijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

apple ma standardno samo 12 mescov garancije :)
#brezpodpisa

MrStein ::

geverlajstung je 2 leti zakonsko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Za apple to ne velja. In očitno za mnogo drugih prenosnikov tudi ne več, ker vidim precej robe z samo 1 leto garancije.
#brezpodpisa

Mavrik ::

MrStein je izjavil:

Kje si kupil?
Bi pričakoval popravilo pod garancijo.


V Sloveniji, in ja je bilo popravilo po garanciji. Seveda, po tistem ko sem našel na enem dobro skritem kotičku pripis da Apple dejansko krije dvoletno garancijo (dokument je sicer precej dvoumno napisan) in sem servis končno prepričal z mahanjem tega - ker, jasno, na garancijskem listu piše 12 mesecev. Po takem laganju/nategovanju s prodajo podaljšanih garancij je Apple precej znan in če se spomniš je v Italiji fasal kazen.

Prenosnik je sicer od podjetja - za osebno uporabo mi na kraj pameti ne bi prišlo da bi za 3000EUR vreden prenosnik vzel karkoli manj od zavarovanja proti kraji in 5-letne garancije.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Torej če kupiš 2 letno exteded garancijo (če to sploh obstaja) ubistvo kupuješ zrak ?

za osebno uporabo mi na kraj pameti ne bi prišlo da bi za 3000EUR vreden prenosnik vzel karkoli manj od zavarovanja proti kraji in 5-letne garancije.

In potem dobiš te naše kvazi garancije, ki to sploh niso ;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

Torej če kupiš 2 letno exteded garancijo (če to sploh obstaja) ubistvo kupuješ zrak ?


Saj na unem linku lepo piše - kupiš si pravico do klicanja Appla in popravila v tujini ;)

Sicer pa o Nummyevem trabunjanju niti ne bi začel, ker mu še vedno ni uspelo sproducirati nič drugega od anektodalnih neumnosti (katerih mam jaz tudi cel kup - če začnemo s kernel panicom po tistem ko sem nov rMBP pobral s škatle in konstantnimi težavami s Thunderbolt povezavo ter polnilci ;) ) in zavajanj.

Recomo tem o to, da se pritožuje v prvem nivoju zaradi integrirane Intel kartice na Yogi (ki je isti segment kot Macbook Air) in potem pozabi da imajo vsi Macbooki do 2700EUR vrednega najdražjega Proja isto samo integrirane. Ali pa zavajanju okoli 4K outputa - rabiš Thunderbolt 2, ki ga imajo samo novi retina Macbooki Pro - Air in modeli pred zadnjim refreshem imajo prvi Thunderbolt in NISO sposobni 4K outputa čez noben port. Prav tako novi Macbooki niso sposobni 4K/60Hz outputa čez HDMI, ker se Applu ni zdelo vredno posodobiti standarda.

Če še nadaljujem - za Macbook RAM upgrade na 16GB moraš doplačati na nekaterih modelih 300EUR, ker je RAM po novem pri vseh prilotan in se ga ne da nadgrajevati kasneje ali ločeno.

O sesuvanju in BSODjih pa ne bi začel, ker moje izkušnje kažejo, da branded mašine, ki jih uporabljaš isto (torej vzameš Lenovota, ASUSa, Samsunga, etc. iz škatle in ga ne greš formatirat ali čarat) ne delajo bistveno več težav. Tudi moj OS X uspe sproducirati precej težav, ki ne zgledajo bistveno manj pogoste kot na ostalih Windows 8.1 mašinah.

Tako da pod črto: MBPji so lep kos hardwara (Airi so trenutno sicer opazno slabši od konkurence) in dokaj vredu nakup. Samo niso pa spet bistveno boljši od istih segmentov drugih proizvajalcev. Samo spomniti se moraš, da gledaš isti segment - torej z 2500EUR rMBPjem je treba primerjati 2500EUR ASUSe/Lenovote/Toshibe. Poceni se ne dobi nič dobrega.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Torej če kupiš 2 letno exteded garancijo (če to sploh obstaja) ubistvo kupuješ zrak ?


Saj na unem linku lepo piše - kupiš si pravico do klicanja Appla in popravila v tujini ;)

:)):))
Super value za par 100€ 8-)
#brezpodpisa

MrStein ::

"mojega rMBPja"
"Prenosnik je sicer od podjetja"

Katero zdaj?
Podjetje ni potrošnik in ta zakon za take primere ne velja.

Sicer pa dve leti velja univerzalno, za vse izdelke po celem EU (za izven ne vem).
Know your rights.

hojnikb je izjavil:

Za apple to ne velja.

Da ne bo dvomov: zakonsko velja za vse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

Torej vsi HPji, Lenovoti pa še kater, kjer oglašujejo 1 leto garancije majo v resnici 2 leti (oziroma bi mogl met)?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Uf, a ni to vprašanje vsak mesec obdelano do atomov?

V EU (pa še kje) velja po zakonu 2 leti odgovornosti prodajalca za napake v izdelkih. Že od nekdaj. Poišči katero od prejšnjih debat.

Ta odgovornost prodajalca je nekaj neodvisnega od garancije proizvajalca (ki je prostovoljna, razen v Sloveniji in še eni EU državi, se mi zdi Madžarski).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

Aha, da povzamemo... Torej ti more jamčit _prodajalec_ minimalno 2 leti, kar pa jamči oz garantira _proizvajalec_ je pa lahko v resnici tudi 0 dni (razn pri nas)..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

A ti še nikoli nisi izdelka v trgovini kupil? :O

hojnikb je izjavil:

Aha, da povzamemo... Torej ti more jamčit _prodajalec_ minimalno 2 leti,

Ne, točno 2 leti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

A ti še nikoli nisi izdelka v trgovini kupil? :O

kaj ima to veze s čimerkol ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Zheegec ::

Nummy, od kje ti ideja, da Apple ne crkuje in se ne sesuva? sem v rokah imel že minimalno 200 pokvarjenih Apple prenosnikov...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

D3m ::

Za katero stvar?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mavrik ::

MrStein je izjavil:

Uf, a ni to vprašanje vsak mesec obdelano do atomov?

V EU (pa še kje) velja po zakonu 2 leti odgovornosti prodajalca za napake v izdelkih. Že od nekdaj. Poišči katero od prejšnjih debat.

Ta odgovornost prodajalca je nekaj neodvisnega od garancije proizvajalca (ki je prostovoljna, razen v Sloveniji in še eni EU državi, se mi zdi Madžarski).


Eno je vprašanje obdelano do atomov na Slo-Tech forumu. Drugo je pa ko se moraš na Apple serviserja dret, da ti morajo popravit laptop, ki ti ga držijo za talca, zastonj in na garancijskem listu in vseh ostalih virih piše "12 mesecev".
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

servisi so dick-i (ne vem, če je to posebnost Slovenije ali je vsepovsod tako)
Neodvisno od proizvajalca pokvarjenega izdelka.

PS: HP-ji se kvarijo pravtako. In vsi drugi izdelki tudi. Tudi v prvem tednu po izteku garancije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nummy ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Torej če kupiš 2 letno exteded garancijo (če to sploh obstaja) ubistvo kupuješ zrak ?


Saj na unem linku lepo piše - kupiš si pravico do klicanja Appla in popravila v tujini ;)

Sicer pa o Nummyevem trabunjanju niti ne bi začel, ker mu še vedno ni uspelo sproducirati nič drugega od anektodalnih neumnosti (katerih mam jaz tudi cel kup - če začnemo s kernel panicom po tistem ko sem nov rMBP pobral s škatle in konstantnimi težavami s Thunderbolt povezavo ter polnilci ;) ) in zavajanj.

Recomo tem o to, da se pritožuje v prvem nivoju zaradi integrirane Intel kartice na Yogi (ki je isti segment kot Macbook Air) in potem pozabi da imajo vsi Macbooki do 2700EUR vrednega najdražjega Proja isto samo integrirane. Ali pa zavajanju okoli 4K outputa - rabiš Thunderbolt 2, ki ga imajo samo novi retina Macbooki Pro - Air in modeli pred zadnjim refreshem imajo prvi Thunderbolt in NISO sposobni 4K outputa čez noben port. Prav tako novi Macbooki niso sposobni 4K/60Hz outputa čez HDMI, ker se Applu ni zdelo vredno posodobiti standarda.

Če še nadaljujem - za Macbook RAM upgrade na 16GB moraš doplačati na nekaterih modelih 300EUR, ker je RAM po novem pri vseh prilotan in se ga ne da nadgrajevati kasneje ali ločeno.

O sesuvanju in BSODjih pa ne bi začel, ker moje izkušnje kažejo, da branded mašine, ki jih uporabljaš isto (torej vzameš Lenovota, ASUSa, Samsunga, etc. iz škatle in ga ne greš formatirat ali čarat) ne delajo bistveno več težav. Tudi moj OS X uspe sproducirati precej težav, ki ne zgledajo bistveno manj pogoste kot na ostalih Windows 8.1 mašinah.

Tako da pod črto: MBPji so lep kos hardwara (Airi so trenutno sicer opazno slabši od konkurence) in dokaj vredu nakup. Samo niso pa spet bistveno boljši od istih segmentov drugih proizvajalcev. Samo spomniti se moraš, da gledaš isti segment - torej z 2500EUR rMBPjem je treba primerjati 2500EUR ASUSe/Lenovote/Toshibe. Poceni se ne dobi nič dobrega.



Spet kotališ bučke in se delaš pametnga?

Men moj mac pro dela od prvega dneva. Edini problem sem imel s kablom od 4K monitorja in sem moral kupiti drugega. Vse ostalo dela out-of-the-box, tudi disk, kot tadrugi monitor. Kernel panic še nisem videl na tej mašini pa ga kar precej teram in bi na enaki windows mašini že pričakoval težave.

Kot drugo, tist lenovo ima notri HD4400 grafično, rMBP ima HD5200. Prvo se pozanimaj kaj ima kateri notri, potem pa govori neumnosti. Če si mod še ne pomen, da si bog in da imaš prav, ker nimaš.

Kar imaš prav je edino glede thunderbolt-a, ki mora biti verzija 2 da potegne čez polni 4K @ 60Hz, ampak vsi 2013 modeli rMBP-jev in mac-projev imajo že dvojko:
5. Which Macs have Thunderbolt 2 ports?

The following models are Thunderbolt 2 capable:

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013)
MacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013)
MacPro (Late 2013)

Torej če bo danes šel v trgovino, bo dobil 2013 model in se mu glede thunderbolt-a ni kaj za sekirat, tak da ne pametuj, če spet nimaš pojma.

Kar se RAM-a tiče: bo že sam izbral koliko rabi, če rabi 16GB, bo vzel 16GB model, samo pove v trgovini in če modela nimajo na zalogi, ga bodo naročili. Tist lenovo ima tudi prilotanega samo največ 8GB, kar je v bistvu še slabše, tadrug prenosnik od Toshibe ima na voljo 12 ali 16GB, in verjetno je tudi 16GB max, pa tud če daš lahko več notri, prenosnik še vedno na 5400 disku in manjka thudnerbolt, ki je veliko boljši od USB3.0 za zunanje diske.

No po mojih izkušnjah pa Samsungi, HP-ji in podobna jajca delajo ogromne probleme. Pri toshibi sem imel polno problemov že s samim softwarejem, ki sem ga dobil gor naloženega za upravljanje z wireless-om in bluetooth-om. Na koncu sem moral vse skupaj odinštalirati, ker nikako ni delovalo kot bi bilo treba. Še bolj tečno pa je, da ti ta dodaden software samo podvaja stvari, ki so že itak v samem sitemu, ti upočasnjuje računalnik in požira dodaten RAM in čas pri zagonu.

Če se rabi prenosnik za photoshop in ostalo in je človek že navajen na OS X tu nima sploj za razmišljat ali mac-a ali navaden PC prenosnik. rMBP v svojem segmentu nima konkurence in tudi razlog zakaj velika večina ljudi v tem poslu uporablja mac-a:

kliky -< članek je sicer iz leta 2009 in nekatere stvari so se vmes spremenile. Še posebej še danes velja večina pozitivnih stvari, ki so omenjene, še posebej točke: 4,5 in 6.

Zheegec je izjavil:

Nummy, od kje ti ideja, da Apple ne crkuje in se ne sesuva? sem v rokah imel že minimalno 200 pokvarjenih Apple prenosnikov...

Crkujejo vsi računalniki, ampak statistično ima apple manj crash-ev in manjkrat kaj crkne. RAzlogi so bili že neštetokrat našteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Mavrik ::

Nummy je izjavil:


Spet kotališ bučke in se delaš pametnga?

Men moj mac pro dela od prvega dneva. Edini problem sem imel s kablom od 4K monitorja in sem moral kupiti drugega. Vse ostalo dela out-of-the-box, tudi disk, kot tadrugi monitor. Kernel panic še nisem videl na tej mašini pa ga kar precej teram in bi na enaki windows mašini že pričakoval težave.


Tema je o prenosnikih. MacBooku Retina 13". Zakaj sem vlačiš Mac Proja, ki s sposobnostmi Apple prenosnikov nima nobene veze. Prosim nehaj zavajat in lagat.

Nummy je izjavil:


Kot drugo, tist lenovo ima notri HD4400 grafično, rMBP ima HD5200. Prvo se pozanimaj kaj ima kateri notri, potem pa govori neumnosti. Če si mod še ne pomen, da si bog in da imaš prav, ker nimaš.


Kar imaš prav je edino glede thunderbolt-a, ki mora biti verzija 2 da potegne čez polni 4K @ 60Hz, ampak vsi 2013 modeli rMBP-jev in mac-projev imajo že dvojko.


Kar sem tudi jasno napisal.

Nummy je izjavil:


Kar se RAM-a tiče: bo že sam izbral koliko rabi, če rabi 16GB, bo vzel 16GB model, samo pove v trgovini in če modela nimajo na zalogi, ga bodo naročili. Tist lenovo ima tudi prilotanega samo največ 8GB, kar je v bistvu še slabše, tadrug prenosnik od Toshibe ima na voljo 12 ali 16GB, in verjetno je tudi 16GB max, pa tud če daš lahko več notri, prenosnik še vedno na 5400 disku in manjka thudnerbolt, ki je veliko boljši od USB3.0 za zunanje diske.


S kod si ti potegnil to o 5400 diskih? Zakaj lažeš o razliki pri Thunderboltu, ko je v obeh primerih, tako USB 3.0 in TBja, kapaciteta linije bistveno večja od zmogljivosti zunanjega diska? Edina praktična razlika je le v tem, da se TB naprave daisy-chainajo (in so bistveno dražje od USB 3.0 naprav), pri USB 3.0 pa rabiš hub. Obešaš se na ta en port, ki v praksi pride redko v uporabo - ker so naprave bistveno dražje, bistveno redkejše in uporaba tega porta ne prinaša bistvenih prednosti (z izjemo sposobnosti prenašanja slike in podatkov, za kar moraš kupiti bolano precenjene in nezanesljive Apple monitorje), obenem pa tiste prenosne naprave potem sploh ne moreš prenašati, ker so uporabne samo z novejšimi Maci!

Nummy je izjavil:


No po mojih izkušnjah pa Samsungi, HP-ji in podobna jajca delajo ogromne probleme. Pri toshibi sem imel polno problemov že s samim softwarejem, ki sem ga dobil gor naloženega za upravljanje z wireless-om in bluetooth-om. Na koncu sem moral vse skupaj odinštalirati, ker nikako ni delovalo kot bi bilo treba. Še bolj tečno pa je, da ti ta dodaden software samo podvaja stvari, ki so že itak v samem sitemu, ti upočasnjuje računalnik in požira dodaten RAM in čas pri zagonu.


Tvoje konstantno laganje kaže da si tako zaljubljen v Apple, da nisi sposoben razložiti realnih sposobnosti naprav, mi ti pa naj verjamemo da so tvoje "izkušnje" kaj vredne?

Nummy je izjavil:


Če se rabi prenosnik za photoshop in ostalo in je človek že navajen na OS X tu nima sploj za razmišljat ali mac-a ali navaden PC prenosnik. rMBP v svojem segmentu nima konkurence in tudi razlog zakaj velika večina ljudi v tem poslu uporablja mac-a:


Uporabnik ima ful veliko za razmišljat, tudi če uporablja Photoshop in ostalo. Tudi pri teh razlogih - predvsem zato ker Adobejev Creative Suite obstaja za oba operacijska sistema, razlika med sistemi pa je vseeno še kar opazna. Kar ne pomeni da Mac ni dobra izbira - samo tvoje zavajanje, izmišljevanje podatkov in konstantno menjanje teme ko ti pokažemo tvoje neumnosti daje Applu res slab glas.

Nummy je izjavil:


Crkujejo vsi računalniki, ampak statistično ima apple manj crash-ev in manjkrat kaj crkne. RAzlogi so bili že neštetokrat našteti.


Heh... link.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Tvoje konstantno laganje kaže da si tako zaljubljen v Apple, da nisi sposoben razložiti realnih sposobnosti naprav, mi ti pa naj verjamemo da so tvoje "izkušnje" kaj vredne?

Mah brezveze se prepirat z fanboyi...
Face it, poba je naletel na leglo slabih win prenosnikov in sedaj, ko je ubodel maca pa ker ne povzroča težav, je čisto happy in seveda kuje apple v nebo.
Če bi bla pa situacija obratna, bi pa tudi apple bil drek ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Nummy ()

Mavrik ::

*sigh*

Ok, se umikam z debate. Se opravičujem za prejšnjo izjavo, kupite kar hočete :)
The truth is rarely pure and never simple.

Nummy ::

Tema je o prenosnikih. MacBooku Retina 13". Zakaj sem vlačiš Mac Proja, ki s sposobnostmi Apple prenosnikov nima nobene veze. Prosim nehaj zavajat in lagat.

Nisem govoril o sposobnostih, pač pa o tem da nimam z njim nobenih problemov. Laufa isti OS in je od istega proizvajalca, posledično lahko potegnemo vzporednico, da če je mac pro dober za delo so potem tudi rMBP-ji. AMpak ti si funkcionalno nepismen in več kot očitno nesposoben razumevanja napisanega. Le kako si postal mod? Podkupil koga?

S kod si ti potegnil to o 5400 diskih? Zakaj lažeš o razliki pri Thunderboltu, ko je v obeh primerih, tako USB 3.0 in TBja, kapaciteta linije bistveno večja od zmogljivosti zunanjega diska? Edina praktična razlika je le v tem, da se TB naprave daisy-chainajo (in so bistveno dražje od USB 3.0 naprav), pri USB 3.0 pa rabiš hub. Obešaš se na ta en port, ki v praksi pride redko v uporabo - ker so naprave bistveno dražje, bistveno redkejše in uporaba tega porta ne prinaša bistvenih prednosti (z izjemo sposobnosti prenašanja slike in podatkov, za kar moraš kupiti bolano precenjene in nezanesljive Apple monitorje), obenem pa tiste prenosne naprave potem sploh ne moreš prenašati, ker so uporabne samo z novejšimi Maci!

kliky vsi modeli na 5400 diskih.
Lenovo ima sicer notri SSD (čeprav verjetno en počasen no-name) ampak omejen pri RAM-u na 8GB. Yay.
Zakaj je thunderbolt boljši od USB3.0? Simple:
-kot si že napisal lahko daisy-chainaš naprave.
-je univerzalen priključek tudi za prihodnost
-nanj lahko priklopiš tudi druge naprave (ne samo diskov, tudi zunanja RAID polja, RAM diske, monitorje (in ne ne govorim o apple monitorjih, ki so res precenjeni in niso vredni svojega denarja), zunanje grafične,...).
Nekaj takega:
kliky V bistvu sploh ni tako velik disk, da ga nebi mogel dati v eno torbo in nesti s sabo, pravii profiči pa imajo take zadeve itak doma in v službi posebej. Če ti ne rabiš TB-ja, to še ne pomeni, da ga drugi ne rabijo in ne morejo izkoristiti.

Thunderbolt naprave so trenutno še malce dražje od navadnih USB 3.0, ampak s časom se bodo pocenile, še vsaka stvar se je. Tudi thunderbolt se nahaja na novejših modelih matičnih plat pri boljših proizvajalcih. Face it, TB je prihodnost.

Tvoje konstantno laganje kaže da si tako zaljubljen v Apple, da nisi sposoben razložiti realnih sposobnosti naprav, mi ti pa naj verjamemo da so tvoje "izkušnje" kaj vredne?

In tvoje izkušnje so pa boljše, ker si mod ali bog? Ti je pozicija mod-a stopila v glavo? Zelo poznano na slo-tech-u. Če pa kaj preveč napisano, pa prpa pa brisat hitr? :)

Uporabnik ima ful veliko za razmišljat, tudi če uporablja Photoshop in ostalo. Tudi pri teh razlogih - predvsem zato ker Adobejev Creative Suite obstaja za oba operacijska sistema, razlika med sistemi pa je vseeno še kar opazna. Kar ne pomeni da Mac ni dobra izbira - samo tvoje zavajanje, izmišljevanje podatkov in konstantno menjanje teme ko ti pokažemo tvoje neumnosti daje Applu res slab glas.


Ne če je navajen na OS X in mu je boljši za delo nima smisla razmišljat o nakupu windows mašine. Zakaj bi, če mu je OS X boljši za delo?
Ko pa pokažemo na tovje neumnosti, pa spretno brišeš poste, ker se bojiš, da bi resnica prišla na oči drugim? :) Poznano že iz veliko tem.

Heh... link.

Here ya go:
kliky
And more!
kliky
kliky

Zheegec ::

Crkujejo vsi računalniki, ampak statistično ima apple manj crash-ev in manjkrat kaj crkne. RAzlogi so bili že neštetokrat našteti.

O manj crashih (sistemskih) še nisem videl nobene pametne analize. Iz osebnih izkušenj bi rekel, da je zadeva tam-tam. Razen seveda serijskih težav, pri Applu recimo z WiFijem, pri kateri drugi znamki pač s čim drugim.
Da Apple manj crkne... Od HPjev za 500€ že mogoče, od prenosnikov v enakem cenovnem rangu pa veliko vprašanje. Biznis prenosniki (Lenovo Thinkpad, HP ZBook,...) pa so extra odporni še na udarce in vlago in še večje vprašanje :)

Edino kar je treba paziti je, da se ne sme primerjati Apple Macbooka Retina s HP Pavillionom za 600€. Pa potem govoriti o primerjavah med znamkama. VW Golf pa Ferrari 458 Italia nista ravno primerljiva, pa ne bom sedaj na podlagi tega pisal, da je Fiat boljši od VW ali obratno :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hojnikb ::

Face it, TB je prihodnost.

Ni. Vsaj ne s takim pristopom, kot ga imajo sedaj.
Bodo kr USB 3 in njegove novejše iretacije (je že v delu 3.1 10gbit) ostale, dokler ne pride nekaj cenejšega in hitrejšega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

murmur ::

hojnikb je izjavil:


In potem dobiš te naše kvazi garancije, ki to sploh niso ;((


A lahko malo vec o tem. Kaj tocno ti krijejo teh npr. 5 let? Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Torej če kupiš 2 letno exteded garancijo (če to sploh obstaja) ubistvo kupuješ zrak ?


Saj na unem linku lepo piše - kupiš si pravico do klicanja Appla in popravila v tujini ;)

:)):))
Super value za par 100€ 8-)

Enako kot IBM ali ASUS ali Dell, ki ponuja dodatno garancijo. Tukaj ni nič razlik ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nummy ::

Zheegec je izjavil:

Crkujejo vsi računalniki, ampak statistično ima apple manj crash-ev in manjkrat kaj crkne. RAzlogi so bili že neštetokrat našteti.

O manj crashih (sistemskih) še nisem videl nobene pametne analize. Iz osebnih izkušenj bi rekel, da je zadeva tam-tam. Razen seveda serijskih težav, pri Applu recimo z WiFijem, pri kateri drugi znamki pač s čim drugim.
Da Apple manj crkne... Od HPjev za 500€ že mogoče, od prenosnikov v enakem cenovnem rangu pa veliko vprašanje. Biznis prenosniki (Lenovo Thinkpad, HP ZBook,...) pa so extra odporni še na udarce in vlago in še večje vprašanje :)

Edino kar je treba paziti je, da se ne sme primerjati Apple Macbooka Retina s HP Pavillionom za 600€. Pa potem govoriti o primerjavah med znamkama. VW Golf pa Ferrari 458 Italia nista ravno primerljiva, pa ne bom sedaj na podlagi tega pisal, da je Fiat boljši od VW ali obratno :)

Google ne da veliko podatkov o sistemskih crash-ih, ampak to tu sploh ni relevantno, saj govorimo o "reliability" na splošno in povsod je apple v vrhu, dal sem že 3 linke, lahko dam še kakega:
kliky
kliky
Downtime je downtime, pa naj bo to zaradi HW okvare ali SW okvare. Apple računalniki so trenutno najbolj zanesljivi (vsaj kar se tiče navadnih PC-jev in laptopov).
Že samo to, da proizvajalci prenosnikov, ponavadi namečejo polno svojega bloat-a gor, ki povzroča več težav kolikor jih pa reši, premakne tehtnico na apple stran. HP in Toshiba sta po mojih izkušnjah tu najslabša in imata najbolj kilav bloat od vseh, takoj za njima pa kraljuje Samsung tudi s svojo "brilijantno" podporo, če temu sploh lahko rečeš podpora v kakršnikoli obliki.

Folk se pač noče in ne more sprijaznit, da za delo z multimedijo ima apple ultimat. Ga ni boljšega računalnika za tako delo in me (in še milijone drugih) ne bo noben prepričal. Že sami bonbončki, ki so del sistema olajšajo delo za svetlobna leta. Za špilat igre in ostalo so navadni PC-ji boljši, ampak tud moj mac fura windows-e native tak da ni velike potrebe da bi imel še en računalnik. OS X za delo, windows za zabavo.

Mavrik ::

Spet si naredil to napako:

Zheegec je izjavil:


Edino kar je treba paziti je, da se ne sme primerjati Apple Macbooka Retina s HP Pavillionom za 600€. Pa potem govoriti o primerjavah med znamkama. VW Golf pa Ferrari 458 Italia nista ravno primerljiva, pa ne bom sedaj na podlagi tega pisal, da je Fiat boljši od VW ali obratno :)
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Že samo to, da proizvajalci prenosnikov, ponavadi namečejo polno svojega bloat-a gor, ki povzroča več težav kolikor jih pa reši, premakne tehtnico na apple stran.
Zaradi tega dobis prenosnik po cenejsi ceni, noben ti pa ne brani ponovno namestiti OSa.

Folk se pač noče in ne more sprijaznit, da za delo z multimedijo ima apple ultimat. Ga ni boljšega računalnika za tako delo in me (in še milijone drugih) ne bo noben prepričal.
Multimedija je veliko podrocje, v katerem se precej dela boljse/hitrejse opravi na Linux/Windows.

Sicer sploh pri graficnem dizajnu je bil Mac vcasih v prednosti, sedaj pa sta naceloma enakovredna in se odlocas glede na ponujen HW ter navajenost na OS, kot pa kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

Zaradi tega dobis prenosnik po cenejsi ceni, noben ti pa ne brani ponovno namestiti OSa.

??? Zakaj bi dobil prenosnik ceneje, če je gor naložen bloat? Praktično na vsakem novem prenosniku je danes gor polno bloat-a, to velja predvsem za windows mašine. Najbolj razširjeni so "managerji" za wifi in bluetooth. In nima veze cenovni razred.

Multimedija je veliko podrocje, v katerem se precej dela boljse/hitrejse opravi na Linux/Windows.

Sicer sploh pri graficnem dizajnu je bil Mac vcasih v prednosti, sedaj pa sta naceloma enakovredna in se odlocas glede na ponujen HW ter navajenost na OS, kot pa kaj drugega.

Mac je še zmeraj v prednosti in prav nič ne kaže, da bi windows prevzel "prestol", vsaj glede na njihove butaste odločitve zadnjih nekaj let. Prvi korak, ki ga lahko naredijo je, da spremenijo system color picker da bo nadgradljiv.

Mavrik je izjavil:

Spet si naredil to napako:

Zheegec je izjavil:


Edino kar je treba paziti je, da se ne sme primerjati Apple Macbooka Retina s HP Pavillionom za 600€. Pa potem govoriti o primerjavah med znamkama. VW Golf pa Ferrari 458 Italia nista ravno primerljiva, pa ne bom sedaj na podlagi tega pisal, da je Fiat boljši od VW ali obratno :)

TAki so rezultati raziskav, če ti niso všeč, pa se pritoži na ravbarkomando. Nisem jih jaz delal in nisem jaz kriv, da rMBP v svojem segmentu nima konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

murmur ::

Nummy je izjavil:


TAki so rezultati raziskav, če ti niso všeč, pa se pritoži na ravbarkomando. Nisem jih jaz delal in nisem jaz kriv, da rMBP v svojem segmentu nima konkurence.


Po neskoncnem prebiranju problemov pregrevanja rMBP15, ki se vlece ze par generacij, bi rekel, da je jasno, da gre pri tem modelu enostavno za problem designa. Dejstvo je, da se ob malo intenzivnejsih taskih pregreva. Temp nad 100C, posledicno znizevanje cpu zmogljivosti. Kar se mene tice je to njegov velik problem, ker comp potrebujem za vec kot FB in Twitter nebuloze. Oziroma drugace, ne kupim ga niti pod razno, pa bi sicer ga.

Zheegec ::

TAki so rezultati raziskav, če ti niso všeč, pa se pritoži na ravbarkomando. Nisem jih jaz delal in nisem jaz kriv, da rMBP v svojem segmentu nima konkurence.

Seveda ima konkurenco. Samo raziskava se dela na vseh HP, Dell, Apple, Lenovo,... Prenosnikih. In najcenejši Apple prenosnik je cca 1000€, najcenejši HP prenosnik pa okoli 250€. Če najdeš kakšno raziskavo, kjer se primerja HP prenosnike za 1500€ in Apple prenosnike za 1500€ bo pa merodajna.

Kot rečeno, kot da bi jaz gledal povprečne pospeške avtomobilov. Na eni strani bi gledal znamko "Ferrari", na drugi strani pa "VW group". Najbrž se strinjaš, da bi bil Ferrari boljši?! Ampak, da bi bil takšen test zaradi izbranega vzorca popolnoma nesmiseln?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nummy ::

kliky
kliky
kliky
kliky
kliky

And list go on and on... v večini je rMBP na prvem mestu, povsod je če ne drugega vsaj omenjen in ponujen kot zelo dobra izbira, marsikje kot najboljša izbira.

Spet rMBP nima kake hude konkurence na svojem področju. Je par modelov in Dell se še najbolj približa: kliky Kjer je tudi cena že močno v rangu rMBP. Samo potem je tu še SW, kjer OS X nima konkurence sploh. Tu sploh ne moreš primerjat kako bolj enostavno je delat na mac-u z multimedijo kot na windows mašini. Že sam color picker, automator, apple script, color profiler, drag&drop ki dejansko deluje!,...in še in še kar windows ne ponuja, razen če spet ne odpreš denarnice pa še to ponavadi samo slabi "ponaredki" tega gar v OS X dobiš že po default-u. Zakaj je to vam ljudem to tako težko razumet? Če vi pišete kodo pa če cel dan visite na internetu in špilate igrce na računalniku še ne pomen, da je tak računalnik in OS tud dovolj dober za fotografa in grafičnega oblikovalca. Na windowsih je že pravi podvig potegniti sliko iz broswerja v photoshop ali pa pobrati barvo iz druge aplikacije. Ne gre enostavno drag&drop. Pa še en kup je takih stvari, ki so na OS X narejeno svetlobna leta pred windows-i in olajšajo delo profesionalcem.

Največji plusi rMBP-ja za fotografa:
-retina zaslon - več resolucije je vedno dobr
-najhitrejši SSD v prenosniku na trgu
-TB priključki (malo morje razširitev in naprav)
-OS X - ponuja več in veliko bolj olajša delo
-Lahko poganja tudi windows če jih nujno rabiš
-Kot zgleda, ima najboljšo baterijo v svojem segmentu
-Ni pretežak, ni prevelik, ravno prav
-apple ima odličen support. Imaš tudi možnost dobiti nadomesten prenosnik, če se tvoj pokvari (seveda doplačilo), nekatere trgovine oz. servisi gredo še toliko na roko da pridejo tudi na dom iskat prenosnik in ti tudi prinesejo nadomestnega če je treba. Če imaš podatke tudi na zunanjem disku je praktično downtime par minut in že lahko delaš naprej.

Slabosti:
-max. 16GB RAM-a, če rabiš več si tu malce v zagati, ampak še vedno OS X ponuja kompresiranje podatkov v RAM-u, tako da efektivno je 16GB enakovredno 20-24GB. Prav tako pomanjkanje RAM-a odlično "zgladi" hiter SSD. Teoretično bi se dalo RAM nadgraditi tudi preko TB.
-cena - ja je zasoljena, ampak že sam SW odtehta izgubljen čas in živce.
-OS X ne podpira (še) 10-bitne globine zaslonov niti nima notri grafične, ki bi to dala ven (čeprav bojda podpira ampak so zaklenjene na 8-bit).
-kot omenjeno se lahko občasno segreje - jaz osebno nisem slišal, da bi se komu skuhal (le kaj so delali z njim???). BOlj je bil problem z MB air modeli, za te sem bral da so imeli ogromne probleme s hlajenjem. Ampak face it, apple je znan tudi po temu, da dostikrat ponudi replacement program in če je res nekaj zelo katastrofičnega zamenjajo napravo za drugo.

hojnikb ::

Teoretično bi se dalo RAM nadgraditi tudi preko TB.

hahaahah, upam da se šališ s tem :))

-retina zaslon - več resolucije je vedno dobr

tudi drugi majo "retina" zaslone


-najhitrejši SSD v prenosniku na trgu

Sure. Kot da nihče drug nima pci-e based (M.2) ssdjov.
In tudi pri applu ni pri vseh enak performance, ampak precej niha, saj uporabljajo različne proizvajalce ssdjov.

-TB priključki (malo morje razširitev in naprav)

U must be joking :))
#brezpodpisa

Nummy ::

hahaahah, upam da se šališ s tem :))

Če se da furati grafično preko TB-ja se da teoretično tudi RAM: kliky

tudi drugi majo "retina" zaslone

V tem segmentu Dell in Lenovo. Ostali so na manjših resolucijah.

Sure. Kot da nihče drug nima pci-e based (M.2) ssdjov.
In tudi pri applu ni pri vseh enak performance, ampak precej niha, saj uporabljajo različne proizvajalce ssdjov.

Tanovi rMBP uporablja enak modul kot mac-pro in preverjeno dosegam hitrosti okoli 900+MB/s. kliky
No kateri prenosnik ima hitrejši SSD? :)

U must be joking :))

Ne očitno se ti s svojim neznanjem... sej ti lepo pristoji tale naziv, ki si ga dobil... :)

hojnikb ::

Če se da furati grafično preko TB-ja se da teoretično tudi RAM: kliky

Ne. DDR3 rabi ene 10x več bandwidtha (ja, bo treba razlikovat med Gbit in GB), da latenc preko thuderbolta ne omenjam. Never gonna happen.

No kateri prenosnik ima hitrejši SSD? :)

vsak, ki bo zarino samsung xp941 notor. Ali pa kak 17" z 2x sata bay + msata v raid0.

Ne očitno se ti s svojim neznanjem... sej ti lepo pristoji tale naziv, ki si ga dobil... :)

v primerjavi z usb, je število TB razširitev in naprav smešno :))
da o ceni ne govorim.
#brezpodpisa

murmur ::

Hitri pregled segmenta na geizhals.eu.

Nummy ::

Ne. DDR3 rabi ene 10x več bandwidtha (ja, bo treba razlikovat med Gbit in GB), da latenc preko thuderbolta ne omenjam. Never gonna happen.

Tud če ne dosega bandwidth-a je še vedno opcija, če ti je 24GB premalo in SSD prepočasen. Dodaten RAMdisk na TB-ju za scratch disk = top-sh*t.

vsak, ki bo zarino samsung xp941 notor. Ali pa kak 17" z 2x sata bay + msata v raid0.

Prvo kot prvo, tale samsung je v tanovem mac-proju in tudi počiva v rMBP-jih. Kot drugo pa I will just leave that here:
kliky
Booting from PCIe devices has always been rather quirksome because the BIOSes in motherboards are designed to boot from SATA devices, as they usually do. Most PCIe SSDs and SATA adapters include boot support by loading special drivers before the BIOS, which makes the drive visible in the boot screen. Without the drivers the drive won't show up in the BIOS but once you boot into the OS it will be accessible like any other drive. The problem is, you can't boot from the drive unless it shows up in the BIOS' boot screen.

Unfortunately, the XP941 doesn't seem to include the drivers necessary to enable booting. At least no driver loading screen shows up during boot, which suggests that the XP941 doesn't even have such drivers (ASUS is also telling us that this is the case). I'm thinking that the XP941 is designed for UEFI booting because from what I have heard, you don't need the drivers for UEFI boot but there is still some sort of a UEFI key needed to make the drive bootable. I did try the UEFI boot method on my ASUS Z87 Deluxe board but even though I was able to install the OS to the drive just fine, it wouldn't show up in the boot order.

Trenutno podpirajo boot-anje s tega SSD-ja samo asus Z97 based mamaplate. Bore malo opcije potem med prenosniki >:D

v primerjavi z usb, je število TB razširitev in naprav smešno :))
da o ceni ne govorim.

Razširitve so, večinoma gre bolj kot ne za hitrejše rešitve, ker malo butasto bi bilo vtikati card-reader na TB ane?
Cena pa kakor za koga, kdor rabi in ima za 2000+€ prenosnik, mu ni problem dati. Cene pa itak padajo.

hojnikb ::

Tud če ne dosega bandwidth-a je še vedno opcija, če ti je 24GB premalo in SSD prepočasen. Dodaten RAMdisk na TB-ju za scratch disk = top-sh*t.

Če bi to blo feasible, potem bi že zdavnaj vidl tak produkt. Ampak očitno ni.
Niti slučajno pa nemore bit stvar kot nadomestek ali podaljšek rama.
#brezpodpisa

driver_x ::

@Nummy, sam vedno preferiram Maca pred čemerkoli drugim, ampak tukaj si ga pa pošteno pihnil.

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

Tud če ne dosega bandwidth-a je še vedno opcija, če ti je 24GB premalo in SSD prepočasen. Dodaten RAMdisk na TB-ju za scratch disk = top-sh*t.

Če bi to blo feasible, potem bi že zdavnaj vidl tak produkt. Ampak očitno ni.

Taki produkti obstajajo že od odavnin. (takrat še na SCSI kablu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Tud če ne dosega bandwidth-a je še vedno opcija, če ti je 24GB premalo in SSD prepočasen. Dodaten RAMdisk na TB-ju za scratch disk = top-sh*t.

Če bi to blo feasible, potem bi že zdavnaj vidl tak produkt. Ampak očitno ni.

Taki produkti obstajajo že od odavnin. (takrat še na SCSI kablu)

ampak na thunderboltu še pa nobenga ni :\
#brezpodpisa

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Tud če ne dosega bandwidth-a je še vedno opcija, če ti je 24GB premalo in SSD prepočasen. Dodaten RAMdisk na TB-ju za scratch disk = top-sh*t.

Če bi to blo feasible, potem bi že zdavnaj vidl tak produkt. Ampak očitno ni.
Niti slučajno pa nemore bit stvar kot nadomestek ali podaljšek rama.


Že dolgo časa nazaj....
kliky
Hec je samo v tem, da na navadnem PC-ju oz. stacionarnem računalu ponavadi nimaš premalo rež za RAM, zadeve pa obstajajo. In kot že rečeno, če so spravili grafično na TB, se da tudi kak ramdisk spraviti tja gor. Feasible? Trenutno še vedno, ker je še vedno hitreje kot katerikoli SSD, lahko pa tudi napokaš SSD-je v RAID polje in jih pripopaš na TB če ti je ljubše. Še vedno TB > USB 3.0 ali 3.1.

driver_x je izjavil:

@Nummy, sam vedno preferiram Maca pred čemerkoli drugim, ampak tukaj si ga pa pošteno pihnil.

In to je vse kar si uspel napisati? Tale tvoj post je tudi pihanje v temo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Mavrik ::

Nummy: To kar si polinkal ime PCI-e konektor, ne Thunderbolt konektor. Saj tole med sabo ločiš a ne?
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34275384 (60370) c3p0
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910461 (6721) Mavrik
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118492 (96185) opeter
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204417 (3741) mrkć_majstor
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629788 (25737) PrimozR

Več podobnih tem