» »

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Temo vidijo: vsi

jype ::

Meizu> Predvidevam, da v pisarni ne programirate na prenosnike, ampak na kište. Razen če ste uber mobilna fancy firma.

??

V resnici že vsaj pet let ne poznam nobene firme, kjer bi programirali na stacionarne računalnike.

Meizu> Saj v končni fazi nima veze kdo kaj uporablja, namen moje izjave je itak protiargument navedbam v tej temi, da je s pythonom dosti problemov v winsih. Za tiste, ki vedo kaj delajo očitno ne.

Developer z Windows ima pri nas največ težav, ker se večina razvoja na tem področju očitno dogaja na Linuxu in unixih, seveda pa težave niso nerešljive.

algo> Pa ne boš verjel tudi jaz nisem gay, ker imam žensko.

To nč ne pove :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Meizu ::

Ok, grafika je res problem, ampak sodeč po zadnjih novicah se trudijo to popravit, če ne drugega tudi zato, ker so začeli z razvojem podpore win iger na linuxu.

s1m0n ::

Ah za programirat pa so ja vsi primerni in uporabni nima veze kateri je boljši/cenejši/hitrejši itd...

Pač eni radi programirajo na OSX zaradi samega okolja eni na Linux ena na Windows... Vsak po svoje kar je dobro!

jype ::

Raynor> Uuu zdaj ste vsi neki programerji. Bejžte ne Linux programirat.

We do.

Raynor> Itak vas ma vsaj 50% AMD grafično in ne jokajte. Pa tudi pri nVidiji bojo popravili. (upam)

Jaz mam Nvidio in intel not, pa mi vse dela.

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Kot sem zgoraj napisal, Janez Demšar, nosilec predmeta programiranje1 VSŠ programa, s pythonom dela v win okolju in zgleda ne dela težav, pa je spisal verjetno že gaziljon vrstic pythona.

Sigurno je že naletel na težave, kdo ki napiše vsaj par tisoč vrstic pa ne bi? Vendar očitno niso bile dovolj velike oz. bi imel podobne težave na alternativni platformi.

jype ::

Raynor> Ker so najbolj zaostala firma na svetu.

Nasprotno.

Meizu ::

V resnici že vsaj pet let ne poznam nobene firme, kjer bi programirali na stacionarne računalnike.


Odvisno kje. Ni povsod tako.

Zeratul ^^ ::

Na Windowsu se BP programira.Jaz če bi bil od Googla glavni bi vsem z OSXom in iOSom prepovedal dostop do Googla,Youtubea itn. Ker so njihove strani in jim je iOS konkurenca. (OSX tudi odkar ChromeOS obstaja)

Jype argumentiraj. Nič nemorejo. Edino iPhoni so popularni pa še te bodo telefoni z Androidom iztrebili.
OSX pa uporablja zelo malo ljudi.
#yolo

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Sigurno je že naletel na težave, kdo ki napiše vsaj par tisoč vrstic pa ne bi? Vendar očitno niso bile dovolj velike oz. bi imel podobne težave na alternativni platformi.


Fak, toliko postanja v to temo, da za vsak post v tej temi padejo 4 novi :)

Ja, sej, takšnih težavic pa se ne rešimo niti na mac okolju, niti winsih, niti linuxih, ane...

driver_x ::

jype je izjavil:

Meizu> Predvidevam, da v pisarni ne programirate na prenosnike, ampak na kište. Razen če ste uber mobilna fancy firma.

??

V resnici že vsaj pet let ne poznam nobene firme, kjer bi programirali na stacionarne računalnike.


Kar sam poznam firm, delajo vsi le še na prenosnikih.

algo ::

Zeratul ^^ je izjavil:


OSX pa uporablja zelo malo ljudi.


Saj v novih BMWjih se tudi vozi malo ljudi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

kuglvinkl ::

Eni greste zdej mau na zrak. Če ste pa v službi, bote pa mau delal.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Jaz če bi bil od Googla glavni bi vsem z OSXom in iOSom prepovedal dostop do Googla,Youtubea itn.


Zato pa ljudje tvojega kova nikoli niso glavni.

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Sigurno je že naletel na težave, kdo ki napiše vsaj par tisoč vrstic pa ne bi? Vendar očitno niso bile dovolj velike oz. bi imel podobne težave na alternativni platformi.


Fak, toliko postanja v to temo, da za vsak post v tej temi padejo 4 novi :)

Ja, sej, takšnih težavic pa se ne rešimo niti na mac okolju, niti winsih, niti linuxih, ane...

Nekateri problemi so dejansko lažje rešljivi na platformi A, kot pa na platformi B.

jype ::

Raynor> Jype argumentiraj. Nič nemorejo. Edino iPhoni so popularni pa še te bodo telefoni z Androidom iztrebili.

Njihovi izdelki so vrhunsko oblikovani, njihovo programje pa ne poskuša posiliti platforme, nad katero je zgrajeno, temveč se nadvse prijazno obnaša do večine standardov, ki so tukaj že od prej. Hkrati seveda isto podjetje počne vse živo, da bi uporabnikom zagotovilo konsistentno izkušnjo, s čimer grobo posegajo v izbiro, na iOS platformi celo tako močno, da uporabniku ni prepuščeno popolnoma nič.

Prenosniki Appla so za sodoben razvoj precej boljša izbira kot Windows, ker že imajo integrirano vso šaro, ki pri Windows manjka, hkrati pa je strojna oprema podprta na najvišjem možnem nivoju.

Raynor> OSX pa uporablja zelo malo ljudi.

To ne drži.

Meizu> Odvisno kje. Ni povsod tako.

Verjamem, ampak v podjetjih, ki imajo še vedno stacionarne računalnike za razvoj, so zelo verjetno še v časih, ko Apple ni bil tako močno podjetje.

Meizu ::

Nekateri problemi so dejansko lažje rešljivi na platformi A, kot pa na platformi B.


In obratno.

Torej je odvisno kaj delaš. Saj to vemo že vsi.

Ampak to še vedno ne spremeni mojega mnenja, da so Applovi izdelki daleč precenjeni.

jype ::

Precenjeni bi bili, če jih potencialni kupci ne bi kupovali.

Meizu ::

jype je izjavil:

Precenjeni bi bili, če jih potencialni kupci ne bi kupovali.


To je res, govorim pa o realni ceni izdelka (material, razvoj, OS itd.)

floyd1 ::

Meizu> Odvisno kje. Ni povsod tako.
jype> Verjamem, ampak v podjetjih, ki imajo še vedno stacionarne računalnike za razvoj, so zelo verjetno še v časih, ko Apple ni bil tako močno podjetje.
Upam da ne v časih, ko je M$ z 200 MIO $ rešil Appla pred propadom.

jype ::

Meizu> To je res, govorim pa o realni ceni izdelka (material, razvoj, OS itd.)

Po tej ceni prodajat je za podjetje samomor. Jasno, da izdelava in razvoj ne staneta toliko kot se za izdelek zaračuna.

floyd1> Upam da ne v časih, ko je M$ z 200 MIO $ rešil Appla pred propadom.

Blizu :)

techfreak :) ::

jype je izjavil:

Prenosniki Appla so za sodoben razvoj precej boljša izbira kot Windows, ker že imajo integrirano vso šaro, ki pri Windows manjka, hkrati pa je strojna oprema podprta na najvišjem možnem nivoju.

Applov prenosnik ima integriranih veliko stvari, če programiraš za Linux (pa še vseeno veliko stvari ni enakih kot pri Linuxu). Pri programiranju za Windows sisteme si lahko z Macom pomagaš bolj malo, vsaj brez Boot Campa ali VirtualBoxa (in podobnih).
Strojna oprema je pa bolj podprta, ker morajo podpirati nekaj procesorjev in dve ali tri grafične. Pri Windowsu/Linuxu dobiš podporo za večino obstoječe strojne opreme, si pa glede kvalitete gonilnikov odvisen od proizvajalca.

Meizu ::

Po tej ceni prodajat je za podjetje samomor. Jasno, da izdelava in razvoj ne staneta toliko kot se za izdelek zaračuna.


Seveda ne, upal sem, da je to jasno. Govorim pa o razmerju med realno ceno Applovega izdelka, ter tržno vrednostjo po kateri se prodaja.

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

To je res, govorim pa o realni ceni izdelka (material, razvoj, OS itd.)

Še vseeno se moraš zavedati, da so ohišja Macov kvalitetnejša, poleg tega pa se tudi bolj ozirajo na detajle-malenkosti, ki jih večina drugih proizvajalcev spregleda.

Ko je MacBook Air prišel na tržišče, sploh ni imel konkurence, najbljižji prenosniki pa so bili v rangu 2k€. Sedaj se je to področje izboljšalo, še vseeno pa je cena podobnih prenosnikov drugih proizvajalcev podobna ali višja od MBA.

Zgodovina sprememb…

jype ::

techfreak :)> če programiraš za Linux

Programiraš za web in mobile, se razume. A kdo danes ne?

Meizu> Seveda ne, upal sem, da je to jasno. Govorim pa o razmerju med realno ceno Applovega izdelka, ter tržno vrednostjo po kateri se prodaja.

Jah, jaz bi raje kupil Apple prenosnik, ker je bistveno cenejši od Sonyjevega, žal pa nima nekaterih reči, ki jih sicer le občasno, takrat pa nujno potrebujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

wini ::

Spoštovani forumaši.
Dajte razumet da najboljšega prenosnika/delovne postaje enostavno ni.
Vsaka služi svojemu namenu. Nekateri rabijo lažje/vzdržjivejše prenosnike, nekateri take z več rama in boljšim procesorjem. Nekateri morajo imeti najboljši možen display. Ene prav malo zanima koliko jim zdrži na bateriji, ker ga imajo vedno na električnem omrežju itd.
Vsak si kupi kar mu najbolj ustreza. Označit da je mac precenjen in da lahko s prenosnikom za 400e enako shajaš so navadne bučke.

če uporabim malček sarkazma:
Zakaj si je kmet kupil nov zetor za oranje njive? Namesto da je dal 80.000e za zetorja, bi raje vzel eno lado nivo za 2000e, ki ima ravno tako blokado diferenciala, pa še hitreje pelje po avtocesti ...

Meizu ::

Saj, ne razumem. Potem pa vse kar furajo je ena obična prikolica, ki jo zmore peljat že 10 let star 60 konjski traktor. Dejansko in brez heca.

M-XXXX ::

Zakaj si je kmet kupil nov zetor za oranje njive? Namesto da je dal 80.000e za zetorja, bi raje vzel eno lado nivo za 2000e, ki ima ravno tako blokado diferenciala, pa še hitreje pelje po avtocesti ...

Točno zato večina slovenskih kmetov propada in morajo vlečt ogromne subvencije da preživiju ob enem pa kupujejo totalno predrage traktorje ki jih niti približno ne potrebujejo, da ne omenjam, da smo ena izmed držav z največ traktorji na prebivalca (razmerje seveda...)

wini ::

Meizu je izjavil:

Saj, ne razumem. Potem pa vse kar furajo je ena obična prikolica, ki jo zmore peljat že 10 let star 60 konjski traktor. Dejansko in brez heca.


zato ker lahko?
saj je to njegov problem ane? ni pa treba posploševat da pol vsi kmeti furajo obične prikolice.
Če pa kakemu kmetu ostaja denar, pa ima fetiš na traktorje, pa se rad z njim fura po vasi da so ostali zeleni od zavisti tudi prav ane:)

floyd1 ::

techfreak :) je izjavil:

Meizu je izjavil:

To je res, govorim pa o realni ceni izdelka (material, razvoj, OS itd.)

Še vseeno se moraš zavedati, da so ohišja Macov kvalitetnejša, poleg tega pa se tudi bolj ozirajo na detajle-malenkosti, ki jih večina drugih proizvajalcev spregleda.

Ko je MacBook Air prišel na tržišče, sploh ni imel konkurence, najbljižji prenosniki pa so bili v rangu 2k€. Sedaj se je to področje izboljšalo, še vseeno pa je cena podobnih prenosnikov drugih proizvajalcev podobna ali višja od MBA.

Prvi MBA so bili ena počasna, srednja žalost. Fantastičen designa, povsod drugje pa hudo podhranjen.

wini ::

M-XXXX je izjavil:

Zakaj si je kmet kupil nov zetor za oranje njive? Namesto da je dal 80.000e za zetorja, bi raje vzel eno lado nivo za 2000e, ki ima ravno tako blokado diferenciala, pa še hitreje pelje po avtocesti ...

Točno zato večina slovenskih kmetov propada in morajo vlečt ogromne subvencije da preživiju ob enem pa kupujejo totalno predrage traktorje ki jih niti približno ne potrebujejo, da ne omenjam, da smo ena izmed držav z največ traktorji na prebivalca (razmerje seveda...)


Še dobro da tisti ki kupujejo mac prenosnike ne vlečejo subvencij da preživijo :)
čeprav bi se tudi taki našli ... (živijo od socialne podpore, sine ima pa novga mac air 13)

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Seveda ne, upal sem, da je to jasno. Govorim pa o razmerju med realno ceno Applovega izdelka, ter tržno vrednostjo po kateri se prodaja.


Kaj je to realna cena?

floyd1 ::

driver_x je izjavil:

Meizu je izjavil:

Seveda ne, upal sem, da je to jasno. Govorim pa o razmerju med realno ceno Applovega izdelka, ter tržno vrednostjo po kateri se prodaja.


Kaj je to realna cena?

Tista, po kateri uspeš stvar prodati v zadostnih količinah, da se ti splača proizvajat in lahko lepo živiš. Po kmečko ;).

Meizu ::

Kaj je to realna cena?


Zame realna cena pomeni strošek proizvodnje, materiali, razvoj OSa in ostalih pritiklin (gonilniki itd.). Pač te stvari.

Gandalfar ::

Kaj ima to veze? A intel ti po "realni" ceni proda?

floyd1 ::

Nekako na podoben način so menda prišli do cene RPi-ja. Druge "firme" pa se zdaj nobene ne spomnim ;).

Meizu ::

Gandalfar je izjavil:

Kaj ima to veze? A intel ti po "realni" ceni proda?



Dajte že enkrat brat ali vse kar je nazaj napisano (v tem primeru ti sploh ni treba it dosti nazaj) ali pa se vzdržite komentarjev.

wini je izjavil:

Meizu je izjavil:

Saj, ne razumem. Potem pa vse kar furajo je ena obična prikolica, ki jo zmore peljat že 10 let star 60 konjski traktor. Dejansko in brez heca.


zato ker lahko?
saj je to njegov problem ane? ni pa treba posploševat da pol vsi kmeti furajo obične prikolice.
Če pa kakemu kmetu ostaja denar, pa ima fetiš na traktorje, pa se rad z njim fura po vasi da so ostali zeleni od zavisti tudi prav ane:)


Saj, a sem kje kaj rekel? Zaradi mene si naj gre nardit custom traktor k Ferrariju, mene to ne briga.

Povem pa jasno in glasno kaj se splača in kaj ne. Eno je kaj se splača, drugo je kaj si ti želiš - če si on želi Ferrari traktor in ima denar, pa naj ga ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Gandalfar ::

Sem prebral. Intel mora imet ene 60% marze na tisti procesor, da jim firma ostaja ziva.

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Kaj je to realna cena?


Zame realna cena pomeni strošek proizvodnje, materiali, razvoj OSa in ostalih pritiklin (gonilniki itd.). Pač te stvari.


Aha, to. Temu se strokovno reče lastna cena.

Meizu ::

Aha, to. Temu se strokovno reče lastna cena.


Nisem vedel hvala za popravek. Vendar mislim, da vemo o čem je tukaj govora, saj sem zgoraj razlagal.

driver_x ::

Ja, vem o čem je govora, vendar je lastna cena za nas kupce povsem nepomembna.

Meizu ::

Gandalfar je izjavil:

Sem prebral. Intel mora imet ene 60% marze na tisti procesor, da jim firma ostaja ziva.


Mogoče lušten članek, ki ti bo povedal to, kar želim povedat tudi sam.

http://www.msnbc.msn.com/id/38980367/ns...

driver_x je izjavil:

Ja, vem o čem je govora, vendar je lastna cena za nas kupce povsem nepomembna.


Seveda je nepomembna, že drugič razlagam sedaj, da govorim o razmerju med lastno ceno torej, ter tržno vrednostjo, po kateri Apple trži svoje izdelke na trgu. In moja hipoteza je, da je razlika med lastno ceno Applovega izdelka in končno ceno na trgu pretirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Limit-sky ::

Meni je pa cena čisto OK. Za tak mali denar lahko vse narediš kot se šika. Pa je moj prvi Powerbook že kar precej v letih in še deluje OK.
Je pa zanimivo to, da smo zadnjič delali teste o hitrosti. Zanimivo je, da imam recimo enkrat hitrejši win laptop in naredim na teden enkrat več z Macom.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Gandalfar ::

Meizu: to je nekaj kar delajo vsi. Apple je neka firma na katero se vsi osredotocajo, vendar je to s pricingom nekaj kar velja za vse Applove konkurente.

Ce ne verjames, poglej pricing Samsungovih telefonov.

Meizu ::

2000eur za spodobnega maca ni mali denar...:|

A eni serjete denar al kaj...?

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Seveda je nepomembna, že drugič razlagam sedaj, da govorim o razmerju med lastno ceno torej, ter tržno vrednostjo, po kateri Apple trži svoje izdelke na trgu. In moja hipoteza je, da je razlika med lastno ceno Applovega izdelka in končno ceno na trgu pretirana.


Če tržno ceno postaviš (pre)visoko, sicer s posameznim izdelkom zaslužiš več, a jih prodaš manj in obratno. Pomembno je torej najti neko (najvišjo) ceno, po kateri ljudje še vedno množično kupujejo izdelke in je izplen največji. Povedano poenostavljeno. Glede na poslovne rezultate Appla v zadnjih letih bi rekel, da so kar dobro natuhtali cene.

Tvoja hipoteza med pretirano razliko med lastno in prodajno ceno (mimogrede, čimvečja razlika je cilj vsakega proizvajalca, saj se vsi trudijo znižati proizvodne in ostale stroške na eni strani in dosečji čim večjo prodajno ceno na drugi) pa bi dobila potrditev, če bi se Applovi izdelki slabo prodajali ali se ne bi prodajali. Vemo pa, da temu ni tako.

Meizu je izjavil:

2000eur za spodobnega maca ni mali denar...:|

A eni serjete denar al kaj...?


Nisem tako bogat, da bi kupoval ceneno robo. (malo za hec)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Meizu ::

Gandalfar je izjavil:

Meizu: to je nekaj kar delajo vsi. Apple je neka firma na katero se vsi osredotocajo, vendar je to s pricingom nekaj kar velja za vse Applove konkurente.

Ce ne verjames, poglej pricing Samsungovih telefonov.


Še vedno so cenovno ugodnejši kot Apple, pa spotoma ponujajo boljši hardwarski performanse in isto funkcionalnost. Pa še bolj odporen proti poškodbam je.

Gandalfar ::

To si zdaj zamenjal temo :)

trnvpeti ::

meizu, se vedno nisi dal linka
dej en link, konkretno, kaj se dobi, kaj je notri, pa si bo potem vsak naredil racunico, ali bi dal toliko in toliko za apple ali pa za notebook s tvojega linka

jype ::

Meizu> 2000eur za spodobnega maca ni mali denar...:|

3500 za spodobnega vaiota tudi ne.

Meizu ::

Tvoja hipoteza med pretirano razliko med lastno in prodajno ceno (mimogrede, čimvečja razlika je cilj vsakega proizvajalca, saj se vsi trudijo znižati proizvodne in ostale stroške na eni strani in dosečji čim večjo prodajno ceno na drugi) pa bi dobila potrditev, če bi se Applovi izdelki slabo prodajali ali se ne bi prodajali. Vemo pa, da temu ni tako.


Da, ampak še vedno si lastijo tisti 10% kos pogače. Ostalo ima Windows. Če bi Apple pristal na kaj bolj razumne cene bi jim prodaja poskočila še bolj. Grem stavit da je po svetu ogromno ljudi, ki bi si želelo Appla, pa si ga enostavno ne more privoščit, oz. nočejo preplačat robe.

Gandalfar je izjavil:

To si zdaj zamenjal temo :)


Res sem jo mogoče malo obrnil. Da, se strinjam, pricing deluje povsod podobno, ampak ne na takšni magnitudi kot pri Applu. Nuff said.

Razen mogoče še pri Soniju, ki tudi rad pretirava in to kar precej.

trnvpeti je izjavil:

meizu, se vedno nisi dal linka
dej en link, konkretno, kaj se dobi, kaj je notri, pa si bo potem vsak naredil racunico, ali bi dal toliko in toliko za apple ali pa za notebook s tvojega linka


Notebook s katerega linka...? Ali sem kje linkal kakšen notebook?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390125998 (103691) opeter
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27054349 (44170) Nummy
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25450766 (44911) spirit
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817556 (16094) algo
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18445107 (39005) BlueRunner

Več podobnih tem