» »

Kako vidna je izguba teže?

Kako vidna je izguba teže?

««
6 / 6
»
»»

kitewing ::

Optimalna vadba je tole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitewing ()

kitewing ::

Optimalna vadba je tole:



Optimalna vadba= optimalna obremenitev + optimalen počitek
Če pa mišico preobremeniš tvegaš poškodbo mišice in ne hipertrofijo.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> In verjemi, marsikdo na tem forumu bil zelo vesel če bi ti nehal pametovat v marsikateri temi , žal pa bo prej pekel zmrznil....

Mhm, najbolj pa prodajalci "prehranskih dopolnil", ki zelo uspešno prodajajo "zdravo mišično maso".



Nisem prodajalec pa mi greš na jetra....

Očitno pa nisem edini, ker vidim si pravi "zvezdnik" v temi Pritožbe.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

.:joco:. ::

Treba je telovadit - obremenjevanje z mišično maso je za 99% ljudi nesmiselno.
No ja, sej. Moj comment je bil izključno na to:
>> "S tem ni nič narobe, če si uničiš mišično maso."
Mišično maso uničevat, če ni treba, je skoraj vedno slabo. Se pa strinjam da razni "prodajalci prehranskih dodatkov" in podobni to prenesejo potem na čisto drug, nezdrav nivo.
Nisem prodajalec pa mi greš na jetra....

Hihi. :) Jype ma ratio right/wrong velik boljši kot večina ostalih na tem forumu. Tisto jetrno energijo rajš pretvori v argumente, bo boljša debata... :)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Keyser Soze ::

jype je izjavil:

Dohtarji se že držijo za glavo, ker dejansko vedo, kaj pomeni beseda "hipertrofija".

Hypertrophy @ Wikipedia
OM, F, G!

jype ::

Mhm - večje celice, večje breme.

.:joco:.> No ja, sej. Moj comment je bil izključno na to:
.:joco:.> >> "S tem ni nič narobe, če si uničiš mišično maso."

Ja, verjamem. Ker gre za temo o izgubi teže sem ciljal predvsem na to, da ko postajaš lažji, potrebuješ tudi vedno manj mišične mase za normalno funkcioniranje. Če si samo zaradi telesne maščobe težak 100 kg in shujšaš na običajnih 70 kg je povsem normalno, če pri tem del mišične mase izgubiš - tudi če redno treniraš.

_IKE_ ::

.:joco:. je izjavil:


Hihi. :) Jype ma ratio right/wrong velik boljši kot večina ostalih na tem forumu. Tisto jetrno energijo rajš pretvori v argumente, bo boljša debata... :)



ratio my ass......kar spusti se v debato z njim in imej mnenje ki bo nasprotovalo njegovemu, boš hitro itelektulani omejenec, zahojeni hribovec,....


p.s Slučajno hodiš v fitnes ? Če da, potem si pri njemu označen kot motorični debil.....


jype je izjavil:


Ja, verjamem. Ker gre za temo o izgubi teže sem ciljal predvsem na to, da ko postajaš lažji, potrebuješ tudi vedno manj mišične mase za normalno funkcioniranje. Če si samo zaradi telesne maščobe težak 100 kg in shujšaš na običajnih 70 kg je povsem normalno, če pri tem del mišične mase izgubiš - tudi če redno treniraš.



emmm, odkrivamo toplo vodo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

kitewing ::

Pa ne sam toplo vodo...
Res ne vem od kje vam vse to "znanje"...
Mogoče komu ne bi škodovalo, da si malo prebere o mišicah, energijskih virih in o metabolizmu, ker nekateri res kozle streljate.

CleanPower ::

kitewing poškodbo mišice...prosim te.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

kitewing ::

CleanPower je izjavil:

kitewing poškodbo mišice...prosim te.

Si mogoče že slišal za pretrgano mišico? Ni to poškodba?

_IKE_ ::

kitewing je izjavil:

Pa ne sam toplo vodo...
Res ne vem od kje vam vse to "znanje"...
Mogoče komu ne bi škodovalo, da si malo prebere o mišicah, energijskih virih in o metabolizmu, ker nekateri res kozle streljate.


In vse te teorije še malo tudi v praksi preizkusijo....


Za zanimivost : Z lepšim spolom ki ima vztrajnost ali pa športno predispozicijo (če je mami v mladosti kak šport trenirala) je prava milina delat. Poveš kaj mora naredit in to tudi naredi. Obup so pa razvajenke ali pa tiste ki so nekaj prebrale v cosmu, obojim pa je skupno da se spomnijo kaj za sebe naredit tik pred dopustom in bi imele instant rezultate...

jype ::

Super, zdaj se pa še sprijazni s tem da mnogi ne športamo zato da bi bili taki kot tisti iz kataloga, temveč zaradi dobrega počutja in zmanjšanja celeg kupa zdravstvenih tveganj - vseeno nam je za mišično maso in v koliko mesecih se za koliko zredimo ali shujšamo, kakšen imamo ITM in koliko odstotkov telesne maščobe, hkrati pa vemo, da je treba fiziologijo razumeti, da ne počneš neumnosti (npr. poškodb, ki jih je že dobro opisal kitewing).

Hkrati mene na noben način ne moti, da se kdo trudi postat vidno močan, je pa seveda narobe in za mnoge tudi škodljivo, da jim takšni potem svetujejo glede hujšanja, treningov in prehrane, ker praviloma svetujejo narobe in nezdravo.

Keyser Soze ::

jype je izjavil:

Hkrati mene na noben način ne moti, da se kdo trudi postat vidno močan, je pa seveda narobe in za mnoge tudi škodljivo, da jim takšni potem svetujejo glede hujšanja, treningov in prehrane, ker praviloma svetujejo narobe in nezdravo.

Praviloma so takšni ljudje precej bolje izšolani in tudi precej bolj izkušeni kot ti. Tako da preveč ne bi pametoval na tvojem mestu, dokler imaš še kaj kredibilnosti.

Je pa res, da praviloma. Se pač najdejo butlni, ki mislijo da vse znajo, zato ker so se malo bolj nabildali od ostalih. Enako je na tem forumu. Samo zato ker imajo gugl, mislijo da so dr. vseznalci. An?
OM, F, G!

kitewing ::

Problem je ker gre laik nekaj brat in narobe razume kar prebere.

Če znaš pravilno trenirat treniraš manj in imaš boljše rezultate. Zelo hitro se zgodi, da se pretreniraš in gre vse samo navzdol. Največkrat naredijo rekreativci napako, ko grejo na razne priprave konec zime. Trenirajo na polno, regeneracije je premalo (ker so prišli trenirat in ne počivat) potem pa se zgodi tole:

Če pišeš dnevnik vadbe, ti je hitro jasno, kje je nastal problem.

CleanPower ::

kolkrat sem že šel trenirat z muskelfibrom oz. takoj naslednji dan po intenzivni vadbi, pa v petih letih še nisem staknil poškodbe.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

korenje3 ::

kitewing je izjavil:

Optimalna vadba je tole:



tole v bistvu velja. predvsem za debele ljudi, ko se jim začne sproščat maščoba. recimo ko smo mi igrali hokej na rolerjih, sem bil sprva povprečen, potem proti koncu pa praktično poln energije in sem vse zownu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kitewing ::

CleanPower je izjavil:

kolkrat sem že šel trenirat z muskelfibrom oz. takoj naslednji dan po intenzivni vadbi, pa v petih letih še nisem staknil poškodbe.

Praviloma se trenira 7 dni v tednu s tem, da je en ali dva dni aktivnega počitka. Če si imel danes intenzivno vadbo, sledi jutri drug tip vadbe nap. regeneracija. Po tem treningu ne boš imel več pekočih mišic...

kitewing ::

korenje3 je izjavil:

kitewing je izjavil:

Optimalna vadba je tole:



tole v bistvu velja. predvsem za debele ljudi, ko se jim začne sproščat maščoba. recimo ko smo mi igrali hokej na rolerjih, sem bil sprva povprečen, potem proti koncu pa praktično poln energije in sem vse zownu.

Veš kdaj se ti sprošča maščoba? Pri nizkih intenzivnostih je tvoje gorivo maščoba.
Tale graf si narobe razumel. Graf najprej ponazarja trening (obremenitev) in potem regeneracijo. Če je bila obremenitev v pravem obsegu in prav tako v pravem obsegu regeneracija si dosegel superkompenzacijo. Ko si na višku superkompenzacije moraš imeti naslednji trening ali tekmo.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

Super, zdaj se pa še sprijazni s tem da mnogi ne športamo zato da bi bili taki kot tisti iz kataloga, temveč zaradi dobrega počutja in zmanjšanja celeg kupa zdravstvenih tveganj - vseeno nam je za mišično maso in v koliko mesecih se za koliko zredimo ali shujšamo, kakšen imamo ITM in koliko odstotkov telesne maščobe, hkrati pa vemo, da je treba fiziologijo razumeti, da ne počneš neumnosti (npr. poškodb, ki jih je že dobro opisal kitewing).

Hkrati mene na noben način ne moti, da se kdo trudi postat vidno močan, je pa seveda narobe in za mnoge tudi škodljivo, da jim takšni potem svetujejo glede hujšanja, treningov in prehrane, ker praviloma svetujejo narobe in nezdravo.



Zanimivo, ravno v tej temi si napadal saro ( pupra iz kopra, slikce preobrazbe ) sedaj pa rad nekaj drugega trdil.....

A sedaj pa tisti ki gredo v fitnes nenadoma niso več motorični debili, narcisi in geji.


@kitewing: Problem je EGO. Namesto da bi si pogledal osnove, bi vsi bili radi že prvi dan novi svarciji.....Osnove so tako enostavno da jih še največji laik razume....žal pa vsi ( oziroma večina ) skoči kar na srednji ali celo višji nivo....

CleanPower je izjavil:

kolkrat sem že šel trenirat z muskelfibrom oz. takoj naslednji dan po intenzivni vadbi, pa v petih letih še nisem staknil poškodbe.



enako......edino poškodbe pri fuzbalu so tle izvzete...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

_IKE_> Zanimivo, ravno v tej temi si napadal saro

Ne, nisem je, samo ti si narobe prebral.

_IKE_> A sedaj pa tisti ki gredo v fitnes nenadoma niso več motorični debili, narcisi in geji.

Tega nisem nikoli trdil. Daj se zberi že enkrat.

Keyser Soze> dokler imaš še kaj kredibilnosti.

Visi mi za kredibilnost, nikakor mi pa ni vseeno za to da nekateri tule priporočajo neumnosti, ki so evidentno namenjene zgolj kozmetičnim spremembam, nikakor pa ne zdravju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: martincek1 ()

DamirK ::

In The 4-Hour Body, I profiled Tracy R., a mother of two who lost more than 100 pounds.

The secret wasn’t marathon aerobics sessions, nor was it severe caloric restriction. It was the Russian kettlebell swing, twice a week for an average of 15–20 minutes. Her peak session length was 35 minutes.

 Tracy : 100+ lbs. lost with 2-3 sessions per week.

Tracy : 100+ lbs. lost with 2-3 sessions per week.



http://www.fourhourworkweek.com/blog/20...

www.learnoutloud.com/4-Hour-Body.pdf

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> Zanimivo, ravno v tej temi si napadal saro

Ne, nisem je, samo ti si narobe prebral.


a nisi

jype je izjavil:

Revci so kr dolge pete pognale od samga fitnesa? Pa gate so se ji svetit začele, da niso kej radioaktivne :)


jype je izjavil:

_IKE_> A sedaj pa tisti ki gredo v fitnes nenadoma niso več motorični debili, narcisi in geji.
Tega nisem nikoli trdil. Daj se zberi že enkrat.

A res nisi ?

jype je izjavil:

Se pridružujem k pozivu za sočasno treniranje motorično manj retardiranega športa kot je pumpanje posameznih mišic.

IN

jype je izjavil:


Ampak jaz nisem tisti, ki je motoričen invalid, mnogi bilderji pa so.


Torej, kaj ti nisi NIKOLI trdil ?

jype je izjavil:


Visi mi za kredibilnost, nikakor mi pa ni vseeno za to da nekateri tule priporočajo neumnosti, ki so evidentno namenjene zgolj kozmetičnim spremembam, nikakor pa ne zdravju.


Če ti je ravno za kredibilnost, potem tudi ti samo nekaj nakladaš, a spotoma pa očitaš nakladanje drugim. Dvojni standardi ponovno?


sicer pa tale tvoj picikl katerega tako propagiraš očitno ni tako učinkovit

jype je izjavil:


Ne. Tako zgolj skrbim za to, da nisem debelo ljudsko prase (kar sem bil, čeprav sem se v službo ves čas vozil s kolesom, ker s kripo ni mogoče varno voziti s hitrostjo, ki bi omogočala fizično vadbo).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: martincek1 ()

jype ::

OK, sine, jaz se zelo težko pogovarjam s človekom, ki mi očita da sem trdil X, potem pa nalepi mojo popolnoma drugačno izjavo Y.

Jasno sem zapisal, da so mnogi bilderji (to so ljudje, ki s pomočjo specializiranih vaj skrbijo, da imajo ogromne mišice) motorično omejeni, ker takšna vadba ne zagotavlja razvoja motoričnih sposobnosti.

Jasno sem zapisal, da je dekle na fotografijah fotografirano na različne načine in tako so kar se tiče estetike telesa fotografije neprimerljive. Kdor se je že ukvarjal s fotografijo zelo dobro razume, da lahko isto žensko fotografiraš dvakrat in bo na eni fotografiji grbava in skrušena in čudna in na noben način ne bo privlačna, na drugi bo pa kot fotomodel s prve strani periodičnih publikacij za (manj inteligentne) moške.

_IKE_> sicer pa tale tvoj picikl katerega tako propagiraš očitno ni tako učinkovit

Ne propagiram nobenega bicikla. Zarad mene se lahko vsak v svojem BMWju vozite in hodite na fitnes - kar je bebavo, ampak tudi vaša pravica, vsaj dokler ne uvedemo smiselnih nadomestil za obremenjevanje okolja. Če bi moje pisanje zares prebral bi lahko iz njega povzel smiselne zaključke, tako si pa brez vsakega konteksta ugotovil, da picikl ni učinkovit. Zakaj nisi raje napisal, da silikonski kit ni učinkovit?

Napisal sem, da je vožnja s kripo (ki meni mirovalnega pulza _sploh nič_ ne dvigne) ni na noben način pomagala pri hujšanju in se ne more smatrati kot šport, da pa sem brez težav ohranjal mišično maso in telesno pripravljenost in da ko sem v pisarno dobil tuš in si lahko privoščil vožnjo, pri kateri sem se dejansko utrudil, zelo hitro lahko izgubil velik del telesne maščobe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: martincek1 ()

_IKE_ ::

Vsaj to ti je konstantno, da svoje izjave interpretiraš na način kot ti v dani situaciji najbolj ustreza ( po domače se temu reče nakladanje )

Jasno sem zapisal, da so mnogi bilderji (to so ljudje, ki s pomočjo specializiranih vaj skrbijo, da imajo ogromne mišice) motorično omejeni, ker takšna vadba ne zagotavlja razvoja motoričnih sposobnosti.


Zanimivo iz tele bilderske vaje http://www.bodybuilding.com/exercises/d... je nastal celo olimpijski šport. Torej so vsi ki delajo tole bildersko vajo, motorično omejeni....... ni kj, novi poden celo zate

Jasno sem zapisal, da je dekle na fotografijah fotografirano na različne načine in tako so kar se tiče estetike telesa fotografije neprimerljive. Kdor se je že ukvarjal s fotografijo zelo dobro razume, da lahko isto žensko fotografiraš dvakrat in bo na eni fotografiji grbava in skrušena in čudna in na noben način ne bo privlačna, na drugi bo pa kot fotomodel s prve strani periodičnih publikacij za (manj inteligentne) moške.


Mislim resno? Za to da opaziš razliko v spremembah ne rabiš vedit o fotografiji popolnoma nič.

IZ




V





na drugi bo pa kot fotomodel s prve strani periodičnih publikacij za (manj inteligentne) moške.


Aha torej so moški ki pogledajo naslovnico na kateri je naslikana lepa zenska manj inteligentni. Očitno si pozabil vzet zdravila ker spet tvoj večvrednsotni kompleks ven udarja....

Ne propagiram nobenega bicikla.


prva tvoja tema : Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.
druga : Kolesarjenje, ko ni več mraz
tretja : Kolesarjenje v mrazu

jp, res ne propagiraš ...



Naredi forumu uslugo in se izogibaj vsaj "športnih" tem ki niso povezane z piciklom. Se bomo znali zmenit brez tvojega vtikanja....Bi šlo ali ti kompleksi ne bodo dali miru 

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: martincek1 ()

jype ::

_IKE_> Aha torej so moški ki pogledajo naslovnico na kateri je naslikana lepa zenska manj inteligentni.

Ne. Moški, ki berejo (kaj šele tisti, ki resno jemljejo) vsebine v takih revijah so manj inteligentni. Ampak ti očitno itak povsod vidiš bele miši in prebereš reči, ki jih jaz nikoli nisem napisal.

_IKE_> Naredi forumu uslugo in se izogibaj vsaj "športnih" tem ki niso povezane z piciklom. Se bomo znali zmenit brez tvojega vtikanja....Bi šlo ali ti kompleksi ne bodo dali miru

Saj sem že povedal, kdaj lahko: Ko boste nehal "propagirat" nezdravo prehrano in nezdravo pumpanje mišic.

Pa s kolesom se začni vozit, ker ti karkoli počneš zdaj očitno škoduje.

_IKE_> Mislim resno? Za to da opaziš razliko v spremembah ne rabiš vedit o fotografiji popolnoma nič.

Jasno, a te spremembe lahko tudi narišeš (kar profesionalci nonstop počnejo, ker se take fotke pač bolje prodaja) in ne glede na to, ali se dekle je spremenilo ali se ni, tisti ki gleda te fotografije o tem ne more vedeti popolnoma ničesar.

Poleg tega, da si nalepil drugačne slike kot prej in poleg tega da se ti očitno ne sanja, v čem je finta čevljev z visoko peto (poleg tega da je hoja v njih škodljiva za ligamente v praktično celi nogi).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: martincek1 ()

_IKE_ ::


Ne. Moški, ki berejo (kaj šele tisti, ki resno jemljejo) vsebine v takih revijah so manj inteligentni. Ampak ti očitno itak povsod vidiš bele miši in prebereš reči, ki jih jaz nikoli nisem napisal.


Aha torej ko nekdo prebere in uporabi menshealth recept, je potem takem manj inteligenten? Ni kaj, večvrednosti kompleks v najlepšem sijaju...

Saj sem že povedal, kdaj lahko: Ko boste nehal "propagirat" nezdravo prehrano in nezdravo pumpanje mišic.


Vemo da ti fitnes kompleks ne bo dal miru .....tako da bomo nažalost moral trpet tvoje "modrosti"

Ideja za moderatorje : možnost vklopa blokade prikazovanja postov določenega uporabnika v temi. Zadeva deluje super, preverjeno.


Jasno, a te spremembe lahko tudi narišeš (kar profesionalci nonstop počnejo, ker se take fotke pač bolje prodaja) in ne glede na to, ali se dekle je spremenilo ali se ni, tisti ki gleda te fotografije o tem ne more vedeti popolnoma ničesar.

Poleg tega, da si nalepil drugačne slike kot prej in poleg tega da se ti očitno ne sanja, v čem je finta čevljev z visoko peto (poleg tega da je hoja v njih škodljiva za ligamente v praktično celi nogi)



Damn a ne bi ti kr arneja zamenju?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: martincek1 ()

jype ::

_IKE_> Aha torej ko nekdo prebere in uporabi menshealth recept, je potem takem manj inteligenten? Ni kaj, večvrednosti kompleks v najlepšem sijaju...

Oh, dear.

_IKE_> Ideja za moderatorje : možnost vklopa blokade prikazovanja postov določenega uporabnika v temi. Zadeva deluje super, preverjeno.

Ne boš verjel, tvoj priljubljeni forumaš jype je to funkcionalnost izvedel že oktobra 2009: http://slo-tech.com/forum/t380342/p2489...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Limit-sky ()
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752348 (45965) Massacra
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615341 (13565) goldenratio
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823519 (20952) Okapi
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827907 (24845) Okapi

Več podobnih tem