» »

Kako vidna je izguba teže?

Kako vidna je izguba teže?

.:joco:. ::

to je to, nobene hude znanosti

Glih tega je poln internet in mens-healt-like revije.
En kup alinej, pa nobene hude znanosti. ;)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

kitewing ::

.:joco:. je izjavil:

to je to, nobene hude znanosti

Glih tega je poln internet in mens-healt-like revije.
En kup alinej, pa nobene hude znanosti. ;)

Kot na primer: Jej po pameti in veliko se gibaj in ne boš imel težav z odvečnimi kilogrami.

Za ljudi, ki se zelo malo gibajo pa morajo paziti kaj in koliko pojejo.

win64 ::

@energetik: si pozabil poudariti, da vnos hrane ne sme biti nikoli manjši od bmr-ja

Keyser Soze ::

thramos je izjavil:

Meal frequency and energy balance.

Effects of glycemic index on energy balance

Tole glede GIja, je sedaj že nekaj časa nova mantra fitnes srenje. Prej je bila seveda mantra čim nižji GI.

Kar se tiče pa rednega prehranjevanja... Nekateri imajo diete, katere imena se sedajle ne spomnim, googlat se mi pa ne da, ki se sestojijo iz enega do dveh obrokov dnevno. V večernem času kolikor vem.

Z začetka je funkcioniranje ob takšni dieti precej omejeno, ker je telo vajeno konstantnega vnosa hranil. Ampak marsikdo ti ve povedat, da je po tem prehodnem obdobju, efekt precej pozitiven. Tako v smislu same telesne teže in sestave, kot tudi glede počutja/energije.
OM, F, G!

thramos ::

Intermittent fasting, ja. Bolj ali manj v nasprotju z vsem kar učijo preprodajalci športne prehrane, em, fitnes guruji, tako da ni večjega navdušenja na portalih teh preprodajalcev, khm, kredibilnih športnih portalih.

Keyser Soze ::

Jp, maš prav ja. Intermittent fasting.

Sem rekel, da bom enkrat poizkusil zadevo. Že zaradi zagonjenega življenjskega stila, kjer so redni obroki bolj iluzija kot pa realnost. Pa še nisem prišel do realizacije. Moram najprej mal preštudirat literaturo.
OM, F, G!

Ciklamen ::

No, da še pristavim svoja 2 centa.

Tudi sam sem imel celo življenje ogromne težave z odvečno težo, vbistvu mi je bilo hranjenje bolj kot ne hobi, vendar ko je cengar na tehtnici pokazal 130 kg (ob mojih 190 cm) mi je bilo dovolj. V pol leta trdega dela v fitnesu (dvigovanje uteži, "kurjenje" na stepperju/kolesu/tekalni stezi (pozimi)) sem uspel spraviti na 100 kg. Jedel sem vsak dan recimo temu podobno hrano (zjutraj polnozrnat kruh in šunko polno beljakovin (v Šparu se jo dobi - Toastschinken) ter šalico mleka, kosilo pač kaj mama/babica skuhata, večerja pišč. prsi z rižem ali zelenjavo, ali trdo kuhana jajca (4 komade) z tuno v konzervi ali šunko (beri zgoraj) in včasih še polnozrnat kruh). Sem pa se seveda, kot vsak, tudi pregrešil, kak kos torte/puding po kosilu, vamo tamo, tako da pregrešiti se je zdravo ker razbiješ neko rutino (seveda ne vsak dan, ampak recimo enkrat tedensko ješ en obrok to kar ti paše) :) In pojedel sem tisto z veseljem, brez slabe vesti :)


Ne bi si pa človek mislil da bo na tehnološkem forumu naletel na takšno debato :D
- End of the Post ->

_IKE_ ::

Keyser Soze je izjavil:

thramos je izjavil:

Meal frequency and energy balance.

Effects of glycemic index on energy balance

Tole glede GIja, je sedaj že nekaj časa nova mantra fitnes srenje. Prej je bila seveda mantra čim nižji GI.

Kar se tiče pa rednega prehranjevanja... Nekateri imajo diete, katere imena se sedajle ne spomnim, googlat se mi pa ne da, ki se sestojijo iz enega do dveh obrokov dnevno. V večernem času kolikor vem.

Z začetka je funkcioniranje ob takšni dieti precej omejeno, ker je telo vajeno konstantnega vnosa hranil. Ampak marsikdo ti ve povedat, da je po tem prehodnem obdobju, efekt precej pozitiven. Tako v smislu same telesne teže in sestave, kot tudi glede počutja/energije.


2 obroka dnevno na dan ....to bi bilo zanimivo videt kako se taka dieta obnese ob tem da še nekaj delaš, recimo fizično 8 ur na šithu ...

Te izkušnje bi bilo zanimivo slišat ...

Ciklamen je izjavil:

No, da še pristavim svoja 2 centa.

Tudi sam sem imel celo življenje ogromne težave z odvečno težo, vbistvu mi je bilo hranjenje bolj kot ne hobi, vendar ko je cengar na tehtnici pokazal 130 kg (ob mojih 190 cm) mi je bilo dovolj. V pol leta trdega dela v fitnesu (dvigovanje uteži, "kurjenje" na stepperju/kolesu/tekalni stezi (pozimi)) sem uspel spraviti na 100 kg. Jedel sem vsak dan recimo temu podobno hrano (zjutraj polnozrnat kruh in šunko polno beljakovin (v Šparu se jo dobi - Toastschinken) ter šalico mleka, kosilo pač kaj mama/babica skuhata, večerja pišč. prsi z rižem ali zelenjavo, ali trdo kuhana jajca (4 komade) z tuno v konzervi ali šunko (beri zgoraj) in včasih še polnozrnat kruh). Sem pa se seveda, kot vsak, tudi pregrešil, kak kos torte/puding po kosilu, vamo tamo, tako da pregrešiti se je zdravo ker razbiješ neko rutino (seveda ne vsak dan, ampak recimo enkrat tedensko ješ en obrok to kar ti paše) :) In pojedel sem tisto z veseljem, brez slabe vesti :)


Ne bi si pa človek mislil da bo na tehnološkem forumu naletel na takšno debato :D


Podobno počnem tudi sam ...le da je teh "grehov" malo več na teden ..pa teža ostaja bolj ali ista. Največji hec pa je da sem isto počel ko sem imel single digit BF, pa so me čudno gledal kako to da jem pomri pico kremšnite and so on. In ne nimam super genetike, le trening je konkreten ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Keyser Soze ::

_IKE_ je izjavil:


2 obroka dnevno na dan ....to bi bilo zanimivo videt kako se taka dieta obnese ob tem da še nekaj delaš, recimo fizično 8 ur na šithu ...

Te izkušnje bi bilo zanimivo slišat ...

Dva obroka govorim zato, ker gre za znanca. Kar hardcore fitneserja oz. bolj powerlifterja, ki ima tudi redno službo. Nima pa familije.

On je pač zafural (in še vedno fura se mi zdi) tole IF varianto, z dvema obrokoma zvečer. Pač uspe vse tiste potrebne kalorije spravit vase v dveh rundah. Eni rabijo tudi več. Je pa okno prehranjevanja precej ozko. Par ur, zvečer.

Energija ni problem. Lahko mirne volje oddela tako šiht, kot ostale obveznosti, pa tudi treningi mu ne delajo težav. Skratka, zadeva je kar OK če si na tesnem s časom. Je pa res, da adaptacija ni lahka. Pa tudi prehrana mora bit bolj tipitopi, kot v primeru, če imaš več manjših obrokov ma dan.
OM, F, G!

carota ::

kitewing je izjavil:

Yugos je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Jaz sem iz 105 kg prisel na 80 kg v relativno zelo kratkem času. 3 ali 4 meseci. sem se pa prehranjeval vecioma vegansko in s presno prehrano. Nobena shujsevalna kura ni tako ucinkovita, kot samo surovo sadje in zelenjava ter veliko vode.Pa tudi počutis se super.


res je samo zgubiš preveč mišic, samo če ti to ni pomembno imaš prav, je res fantastična kura

carota je izjavil:

kitewing je izjavil:

Zmotno je, da lahko hujšaš z jabolki. Jabolka spadajo v enostavne sladkorje in zato redijo.

Zato so pa fruktarianci vsi po vrsti debeli. :D


Ni res jabolka so super ublažijo lakoto in če hujšaš in športaš so še kako potrebna, jaz hujšam z jabolki ker drugače bi nonstop jedel...


Jabolka lahko ješ med hujšanjem. ker imajo nizek glukemični index. Vendar v omejenih količinah, ker so iz enostavnih sladkorjev. Nekateri , ki hujšajo pojedo po 10 jabolk na dan in se čudijo zakaj se redijo.

Čakaj malo, najprej napišeš, da jabolka spadajo med "sladkorje", sedaj pa praviš, da imajo nizek glikemični index?!? :D

opeter ::

 Vidna izguba teže

Vidna izguba teže

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_IKE_ ::

Keyser Soze je izjavil:

_IKE_ je izjavil:


2 obroka dnevno na dan ....to bi bilo zanimivo videt kako se taka dieta obnese ob tem da še nekaj delaš, recimo fizično 8 ur na šithu ...

Te izkušnje bi bilo zanimivo slišat ...

Dva obroka govorim zato, ker gre za znanca. Kar hardcore fitneserja oz. bolj powerlifterja, ki ima tudi redno službo. Nima pa familije.

On je pač zafural (in še vedno fura se mi zdi) tole IF varianto, z dvema obrokoma zvečer. Pač uspe vse tiste potrebne kalorije spravit vase v dveh rundah. Eni rabijo tudi več. Je pa okno prehranjevanja precej ozko. Par ur, zvečer.

Energija ni problem. Lahko mirne volje oddela tako šiht, kot ostale obveznosti, pa tudi treningi mu ne delajo težav. Skratka, zadeva je kar OK če si na tesnem s časom. Je pa res, da adaptacija ni lahka. Pa tudi prehrana mora bit bolj tipitopi, kot v primeru, če imaš več manjših obrokov ma dan.



ok , kot powerlifter ima jedilnik malo manj "oster" kot bodybuliderji, samo ima pa zato krepko večji kalorijski vnos, verjetno med 4-5000 kcal ( odvisn od TT).

Dva obroka dnevno in še to oba zvečer....če zanemarim vse ostalo se mi tole dolgoročno ne zdi najbolj zdravo, ker gre vsaj po moje v tistih dveh obrokih za nažiranje....

Aja kaj pa dela na šihtu ?

opeter je izjavil:

 Vidna izguba teže

Vidna izguba teže



V zgornjem primeru je poleg spremembe življ. stila potrebna še operacija ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

kitewing ::

carota je izjavil:

kitewing je izjavil:

Yugos je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Jaz sem iz 105 kg prisel na 80 kg v relativno zelo kratkem času. 3 ali 4 meseci. sem se pa prehranjeval vecioma vegansko in s presno prehrano. Nobena shujsevalna kura ni tako ucinkovita, kot samo surovo sadje in zelenjava ter veliko vode.Pa tudi počutis se super.


res je samo zgubiš preveč mišic, samo če ti to ni pomembno imaš prav, je res fantastična kura

carota je izjavil:

kitewing je izjavil:

Zmotno je, da lahko hujšaš z jabolki. Jabolka spadajo v enostavne sladkorje in zato redijo.

Zato so pa fruktarianci vsi po vrsti debeli. :D


Ni res jabolka so super ublažijo lakoto in če hujšaš in športaš so še kako potrebna, jaz hujšam z jabolki ker drugače bi nonstop jedel...


Jabolka lahko ješ med hujšanjem. ker imajo nizek glukemični index. Vendar v omejenih količinah, ker so iz enostavnih sladkorjev. Nekateri , ki hujšajo pojedo po 10 jabolk na dan in se čudijo zakaj se redijo.

Čakaj malo, najprej napišeš, da jabolka spadajo med "sladkorje", sedaj pa praviš, da imajo nizek glikemični index?!? :D


Jabolka in vse sadje ima sadni sladkor (enostavne skadkorje). Vendar pa imajo jabolka nizek glikemični index, nekatero sadje pa ne. Jabolka niso problematična, če se jih je v omejenih količinah. Tu sem našel eno tabelo, da boš lažje razumel: http://www.cenim.se/115-1-a.html

Keyser Soze ::

_IKE_ je izjavil:

Dva obroka dnevno in še to oba zvečer....če zanemarim vse ostalo se mi tole dolgoročno ne zdi najbolj zdravo, ker gre vsaj po moje v tistih dveh obrokih za nažiranje....

Aja kaj pa dela na šihtu ?

Predlagam, da malo pobrskaš po netu glede IFa. Temeljna zabloda modernega časa je več manjši obrokov skozi cel dan, vse ostalo je nezdravo. Sem tudi sam vedno zagovarjal teorijo večih obrokov, ampak sem na lastne oči videl, da ne drži vode, kot to nekateri promovirajo.

P.S.: Na šihtu dela pretežno pisarniško delo. Se mi zdi. Bolj mentalni napori kot fizični, pa vseeno ne sedaj tega metat v tisti koš, da če bi bil fizični radnik pa tega ne bi mogel izvest.
OM, F, G!

carota ::

kitewing je izjavil:

Jabolka in vse sadje ima sadni sladkor (enostavne skadkorje). Vendar pa imajo jabolka nizek glikemični index, nekatero sadje pa ne. Jabolka niso problematična, če se jih je v omejenih količinah. Tu sem našel eno tabelo, da boš lažje razumel: http://www.cenim.se/115-1-a.html

Meni se zdi, da kar nekaj vem o tem, tudi to, da je glikemični index več ali manj bullshit. :)

Poglej še ti, še posebej priporočam zaključek, kjer med drugim pravi:
Izbiranje živil le na podlagi glikemičnega indeksa – še posebej, če je cilj hujšanje – lahko zaradi nepazljivosti privede do ravno nasprotnih rezultatov od pričakovanih.

dolenc ::

Jabukov lahko poješ koker ti želodec nese, pa boš še zmeraj hujšal. Dok ješ preproste OH in ne ostalih zadev, boš hujšal ne glede na kalorije, tudi če boš spravil vase 10k kcal/dan. Pa tud če boš vmes uturil še 2 zabojčka datelnov, ki imata visok GI... Boš še zmeraj hujšal :D

kitewing ::

carota je izjavil:

kitewing je izjavil:

Jabolka in vse sadje ima sadni sladkor (enostavne skadkorje). Vendar pa imajo jabolka nizek glikemični index, nekatero sadje pa ne. Jabolka niso problematična, če se jih je v omejenih količinah. Tu sem našel eno tabelo, da boš lažje razumel: http://www.cenim.se/115-1-a.html

Meni se zdi, da kar nekaj vem o tem, tudi to, da je glikemični index več ali manj bullshit. :)

Poglej še ti, še posebej priporočam zaključek, kjer med drugim pravi:
Izbiranje živil le na podlagi glikemičnega indeksa – še posebej, če je cilj hujšanje – lahko zaradi nepazljivosti privede do ravno nasprotnih rezultatov od pričakovanih.


No kaj pa veš o tem? Mogoče sem pa na napačna predavanja hodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitewing ()

.:joco:. ::

10k kcal preprostih OH za hujšanje? :O
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:joco:. ()

kitewing ::

dolenc je izjavil:

Jabukov lahko poješ koker ti želodec nese, pa boš še zmeraj hujšal. Dok ješ preproste OH in ne ostalih zadev, boš hujšal ne glede na kalorije, tudi če boš spravil vase 10k kcal/dan. Pa tud če boš vmes uturil še 2 zabojčka datelnov, ki imata visok GI... Boš še zmeraj hujšal :D

Kje si pa to pobral?

dolenc ::

Sprobal, 10kcal seveda ne, ker jih ne morem toliko vase spravit, sem pa max kar je šlo :D

Keyser Soze ::

Ja, ker se boš, po domače povedano, tako usral, da boš na koncu dneva v deficitu. Če boš pojedel za 10kkcal jabolk.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Nobenega ne prepričujem, da je to sveta resnica :)

Sem pa vsaj jaz pri svojem prehrambenem raziskovanju spoznal, da pri preprostih OH, lahko pojem no limit, pa bom hujšal. Brez da bi bil pretirano povečan obisk wcja. Moraš tudi tukaj pazit seveda na par stvari, da je sadje zrelo in ne nekaj na pol, drugače pa imaš Keyserjev scenarij.

GI index je moderni larifari, vsaj za hujšanje. Prav tako ne poznam nobenega, ki bi mu omejitev kalorij prineslo dolgoročne rezultate.(če se gre samo o prehrani, ne še ostalih sprememb v živlenju). Še bolša je pa tista... Sadje redi, ja če poješ še pol odojka zraven, potem že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

kitewing ::

Očitno imaš drugačen metabolizem kot ostali ljudje.

thramos ::

Takih je poln svet. Eni pijejo samo vodo pa se redijo, drugi pojejo vola in pol pa vseeno hujšajo. Ko se taki ljudje spravijo šteti kalorije, se hitro razjasnijo taki medicinski fenomeni. :)

mr1two ::

Po mojih izkušnjah se z povečano količino jabolk v prehrani + obvezno gibanje pozna na konstantnem izgubljanju odvečnega maščobnega tkiva. Namesto čokoladic, čipsov ali druge junk hrane jem večinoma sadje(pretežno jabolka) in ob kombinaciji z gibanjem sem se od marca do sedaj znebil kakih 12 kg(mislm, da sem nekje na teži prvega? letnika srednje šole oz še manj)...
Valda tudi ne pojem tolko ostale hrane- ker jo pač nadomestim s sadjem, ampak dejstvo je, da če poješ jabolko namesto pohanega zrezka s kosom kruha, se bo to kr poznalo na izgubi telsene teže.
5kg se pozna- predvsem lažje dihaš(ima pa veliko povezavo tudi z povečanim gibanjem)- definitivno se je v mojem primeru poznalo na obrazu- sedaj imam ostrejše poteze.
10kg se zelo pozna tudi drugod- manjša tazadnja, tanjše noge, namesto št.54 hlač je že 50 prav in tako naprej. Verjetno do konc poletja pridem na -15 od zime :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

.:joco:. ::

fructal_jabolcnik, dolenc ipd...
Ja, štekamo.
Sam štekajte vi, da je to skoraj izključno zaradi zaužitih kalorij in ne kaj kako in kdaj ješ.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

CleanPower ::

o čem govorimo? o 10kg mišic ali maščobe?

sam sem v 4 letih dobil 15kg pa pomoje zgledam in se počutim bolje kot prej
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Kakorkoli jaz se od 1kg jabolka ne najem. Samo napolnim želodec.

carota ::

kitewing je izjavil:

carota je izjavil:

kitewing je izjavil:

Jabolka in vse sadje ima sadni sladkor (enostavne skadkorje). Vendar pa imajo jabolka nizek glikemični index, nekatero sadje pa ne. Jabolka niso problematična, če se jih je v omejenih količinah. Tu sem našel eno tabelo, da boš lažje razumel: http://www.cenim.se/115-1-a.html

Meni se zdi, da kar nekaj vem o tem, tudi to, da je glikemični index več ali manj bullshit. :)

Poglej še ti, še posebej priporočam zaključek, kjer med drugim pravi:
Izbiranje živil le na podlagi glikemičnega indeksa – še posebej, če je cilj hujšanje – lahko zaradi nepazljivosti privede do ravno nasprotnih rezultatov od pričakovanih.


No kaj pa veš o tem? Mogoče sem pa na napačna predavanja hodil.

Vem, da večina ljudi nima pojma in navajajo informacije iz virov ala Žurnal, ki so nekakšno "splošno znanje". Naj dam en čisto osnoven primer, ker ljudje navajajo pogosto te kalorije, da so vir vsega zla. Kako določijo kalorično vrednost hrane? Tako da jo dajo v peč in vidijo koliko toplote se pri tem sprosti. Je človeško telo podobno peči? Kemijski procesi potekajo v peči in v telesu, a če boš dal v peč premog bo rezultat drugačen kot če ga poješ.

Pred leti sem v 6 mesecih shujšal za 10 kg s tem, da sem jedel več. Za pridobit nazaj 5 kg, sem se moral dobesedno nažirat, pa je šlo gor komaj 0,5 na mesec.

Hočem povedat, da je nekatere stvari niso tako enostavne in enolične kot so videti. Zato ni za posploševat in poenostavljat v stilu "zmanjšaj kalorije za 500/dan" ali "ne jest mastnega ker ima ful kalorij" ali "ne jest sadja ker ima visok GI".

Ja, ok, že nakladam ... :)

P.S.: tudi sam berem Žurnal, da si ne bi kdo naredil napačne predstave. A diete prodajajo.

sthep ::

Architect je izjavil:

Torej najbolje če grem po pohodne čevlje in začnem hoditi v hribe. Glede na to kako nekateri vozijo po cestah nisem ravno navdušen nad vožnjo s kolesom po asfaltu, tako da to zagotovo odpade. V bližini mojega kraja pa tudi ni kakšnih pametnih makadamskih poti.

joco, res je. Sem šel pogledat kolk ccal ima nestea ledeni čaj ki sem ga pil 10 minut nazaj.250ml kozarec ima 75 kalorij, kar pomeni da sem samo z ledenim čajem danes vnesel 450 kalorij. Temu prištejem še 2 kavi, enega burna (hja, dan je bil zelooo dolg, oziroma se včerajšen skoraj ni končal), pa je to že 1/3 kalorij ki naj bi jih v 1 dnevu konzumiral. Samo s pijačo?!?

omg.


Jp, jp.
1 liter sadnega soka ima pribilžno 100-130g sladkorja.
1 liter sadnega jogurta 130-150g sladkorja.
Črtaj to iz jedilnika.
Začni brat deklaracije:)
Drugače pa zmanjšaj vnos enostavnih OH (npr. kruh).
Porcije imej zmerne. Rezultat ne bi smel zaostat.
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

Invictus ::

_IKE_ je izjavil:

 fuj fuj fuj

fuj fuj fuj





tale dečva ni "bilderka".....

hint: glejte roke


Kaj pa ji manjka ?!?!?!

kitewing je izjavil:

Pomembno je, da veš kaj so enostavni sledkorji in kaj so sestavljeni sladkorji. Enostavni hitro dvignejo inzulin in se pretvorijo v jetrih v maščobo. Sestavljeni pa se počasi presnavljajo in ne vpilvajo na maščobne zaloge.

Hujšaš lahko na mnogo načinov. Bistvo je da je vnos kalorij manjši od porabe.
Zmotno je, da lahko hujšaš z jabolki. Jabolka spadajo v enostavne sladkorje in zato redijo.

Sestavljeni sladkorji se pretvorijo v enostavne in tako naprej ... Zakaj pa misliš daje tri četrt Amerike predebele?

Jabolka redijo ... To je pa najboljše trolanje zadnjih časov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

_IKE_ ::

@invictus: če se mene vpraša popolnoma nič .....komentar glede "bilderstva" pa je namenjen tistim ki jo imajo za bilderko ker pupa to ni ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

kitewing ::

Invictus je izjavil:

_IKE_ je izjavil:

 fuj fuj fuj

fuj fuj fuj





tale dečva ni "bilderka".....

hint: glejte roke


Kaj pa ji manjka ?!?!?!

kitewing je izjavil:

Pomembno je, da veš kaj so enostavni sledkorji in kaj so sestavljeni sladkorji. Enostavni hitro dvignejo inzulin in se pretvorijo v jetrih v maščobo. Sestavljeni pa se počasi presnavljajo in ne vpilvajo na maščobne zaloge.

Hujšaš lahko na mnogo načinov. Bistvo je da je vnos kalorij manjši od porabe.
Zmotno je, da lahko hujšaš z jabolki. Jabolka spadajo v enostavne sladkorje in zato redijo.

Sestavljeni sladkorji se pretvorijo v enostavne in tako naprej ... Zakaj pa misliš daje tri četrt Amerike predebele?

Jabolka redijo ... To je pa najboljše trolanje zadnjih časov.


Mogoče pa ti trolaš?
Potem pa razloži presnovo enostavih in sestavljenih sladkorjev. V čem je razlika? Mogoče si nekaj slabo nekje prebral.

_IKE_ ::

Keyser Soze je izjavil:

_IKE_ je izjavil:

Dva obroka dnevno in še to oba zvečer....če zanemarim vse ostalo se mi tole dolgoročno ne zdi najbolj zdravo, ker gre vsaj po moje v tistih dveh obrokih za nažiranje....

Aja kaj pa dela na šihtu ?

Predlagam, da malo pobrskaš po netu glede IFa. Temeljna zabloda modernega časa je več manjši obrokov skozi cel dan, vse ostalo je nezdravo. Sem tudi sam vedno zagovarjal teorijo večih obrokov, ampak sem na lastne oči videl, da ne drži vode, kot to nekateri promovirajo.

P.S.: Na šihtu dela pretežno pisarniško delo. Se mi zdi. Bolj mentalni napori kot fizični, pa vseeno ne sedaj tega metat v tisti koš, da če bi bil fizični radnik pa tega ne bi mogel izvest.



Zanimiv princip ki je podoben "doziranju" OH, meni osebno tole "stradanje" verjetno ne bi šlo ravno najbolje ker vedno nekaj jem.
Definitivno pa ni primeren za vse vrste treninga, takole na pogled bi dejal da je nekako najbolj za body builderje...

Okapi ::

Nekateri , ki hujšajo pojedo po 10 jabolk na dan in se čudijo zakaj se redijo.
Kila jabolk ima tam okoli 450-500 kcal (V kilo gre 4-5 velikih jabolk). Če nič ne delaš, moraš pojesti vsaj 4 kile jabolk, če se hočeš rediti.

Je pa res, da se vse premalo upošteva precej različen izkoristek prebave. Nekateri iz kile jabolk poberejo vseh 450 kcal, nekateri pa jih, na pamet rečeno, pol pošljejo v kanalizacijo.

Kar se pa frekvence hranjenja tiče - človek je narejen tako, da lahko brez škode je tudi samo vsak drugi dan. Kaj je najbolje, če hočeš shujšati, je pa zopet zelo odvisno od vsakega posameznega človeka. Najbolje je preizkusit različne načine in si sproti čim bolj natančno beležiti vnos hrane in težo in aktivnost, da lahko potem analiziraš in se odločiš za najprimernejšo varianto. Način hujšanja bi moral biti odvisen tudi od tega, zakaj in kako hitro in koliko si se zredil.

O.

globalna80 ::

Okapi je izjavil:



Je pa res, da se vse premalo upošteva precej različen izkoristek prebave. Nekateri iz kile jabolk poberejo vseh 450 kcal, nekateri pa jih, na pamet rečeno, pol pošljejo v kanalizacijo.


To maš prav. Ljudje smo različni in različno izkoristimo hrano. Nekateri bolj prebavljajo meso, drugi imajo s tem težave in prebavljajo dobro žitarice ali pa mlečne izdelke itd.

Je že kdo poskusil dieto glede na krvno skupino? Moja znanka je bila bolj močnejše postave in je s to dieto prišla na skoraj idealno težo za njeno postavo. Prehranjuje se pa normalno. Nič se ne špara, razen pri hrani, ki je "prepovedana" za njeno krvno skupino. Izogiba se samo določeni hrani, ki jo njeno telo ne prenaša dobro in jo redi.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Naj povem še svojo zgodbo.

Od malega sem bil suh ko prekla. 183cm 60kg. Ko sem zamenjal zdravnika, me je nova zdravnica poslala k psihologu, ker je sumila, da imam anoreksijo. Ene dve leti zatem sem pa začel jemati "neka" zdravila in se počasi redil na 110kg.

Malo manj kot tri leta nazaj sem kupil dobermana, s katerim narediva na dan 12-15km. Zjutraj in zvečer eno uro. Kljub temu, da se prej nisem NIČ gibal (samo programiral), nisem spremenil prehrane*, nisem NIČ shujšal. Jem dvakrat na dan zjutraj in zvečer in včasih še malo za kosilo (ampak to je parkrat na mesec).

Lani sem večerni obrok* zamenjal za proteine "Gold Standard 100% Whey 2,273 kg" (dve merice s pol litra mleka) in kupil še Fat Burner "USPlabs OxyELITE Pro" in vitaminske/mineralne/maščobne_omega369 "ARMOR-V". Ko sem jih jemal sem švical kot prasec na sprehodih. Normalno sem hodil s psom, ista kilometrina, isti tempo, samo da sem po enem izmed sprehodov (ali zjutraj ali zvečer) šel še za 15min na stepper.

Prvo sem shujšal na 90kg. Potem, ko moraš pri Fat Burnerjih narediti pavzo, sem še enkrat jemal in shujšal na 75kg.

Sedaj spet leto dni jem isto kot prej, stepper sloh ne vem kje je, a se mi teža ne dviguje.

*Dopoldne pojem sendvič, zvečer, okoli 22:00 pa 150g čokolešnika + 350dcl mleka, na vrh pa sladoled. Čez dan pa tudi dve plastenki Fruca ali Ledenega čaja. (tako sem se prehranjeval tudi prej, ko sem imel 110kg, samo da sem namesto čokolešnika zvečer pojedel en 0.5l Ego jogurta in sir).

Glede čokolešnika je pa tako: prej ga nisem jedel. Ko je bil pes mladič, sem mu za zajtrk dajal čokolešnik. Potem je to nehal jesti, pa sem jaz potem "dokončal" vrečo. In od takrat jem čokolešnik zvečer.

Zakaj nisem NIČ shujšal, ko sem iz nič gibanja prešel na 15km/dan sprehoda, pojma nimam. Zakaj sedaj ne dobivam teže nazaj, pojma nimam.

Živim čudno/nezdravo življenje, odvisen sem od enega zdravila, kadim po dve škatlici cigaretov na dan, občasno droge, alkohola pa ne pijem, ker deluje name ravno obratno, kot na ostale - mene alko zamori, postanem tiho, vse mi gre na jetra in grem slabe volje domov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Izogiba se samo določeni hrani, ki jo njeno telo ne prenaša dobro in jo redi.
V resnici je čisto vseeno, kateri hrani se odrekaš, dokler pokuriš več kalorij, kolikor jih poješ. Je pa jasno ta minus kalorij lažje doseči, če se odrečeš sladkarijam, kot če se odrečeš zelenjavi.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tpleko ::

guest #44 je izjavil:


 fuj fuj fuj

fuj fuj fuj


meni pa ni fuj. takole telo je zdravo. pa še zamorjena ni kot večina bajs.

tpleko ::

pa da odgovorim avtorici: taka izguba bo vidna, če veliko hodiš okoli pol naga. drugače pa ne. torej veš kaj moraš narediti, ko boš toliko shujšala. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

dzinks63 ::

Večina opisanih prehranjevalnih navad zgleda kot dieta ali shujševalni program. Če bi se vsi ali večina tako prehranjevala, bi trgovske verige takšne kot so sedaj s prehrano propadle. Pa vendar ni tako, ljudje se prehranjujejo zelo različno, poje se na tone vsega in prehranjevalne navade uporabnikov SloTecha so izven povprečja.

Kaj se dandanes v SLO povprečno je?

zjutraj: žitna bela kava, čaj, sok, rezina ali dve kruha, poleg maslo, margarina, marmelada med, pašteta, jajca, šunka, žitarice in še kaj (pač vsak dan nekaj od tega), ...

malica: kava, čaj, sok, jabolka, jogurt, še kakšen kos peciva poleg, nekateri nekaj na žlico ali kruh, žemlje, klobse, siri, solate, vino, pivo, sok, ...

kosilo: juha (goveja, zelenjavna, gobova) z rezanci ali knedli, krompir, riž, testenine, cmoki, fižol, kaše, meso vseh vrst na vse načine od govedine do rib, jedi na žlico obare, enolončnice, golaži, pasulji,.. solate vseh vrst, sladice na nešteto načinov in kozarec ali dva vina, piva, sok, ...

malica: kruh, žemlje, toast, klobase, siri, solate, sadje, jogurti, vino, pivo, sok kava, čaj, sok,

večerja: mini kosila, palačinke, jogurti, sadje,...

vode čez dan v količinah kolikor ti paše

Vsega od tega mešano na vse naćine, čimbolj raznolično, porcije pa seveda primerne, bolj se je potrebno držati, jej in pij malo, jej in pij dobro.

Sicer pa se prehranjevalne navade spreminjajo že vseskozi in tudi v naprej se bodo.

mr1two ::

Verjetno se tudi zelo pozna vnos kalorij s pomočjo pijače. Pivo je recimo ena pijača, ki je nisem taknil pol leta, kakor so tudi alkoholne pijače na sploh.
Na drugem mestu so recimo raznorazni soki in gazirane sladke pijače...
Kljub svoji shujševalni kuri recimo še vedno skočim do McD na študentski meni, razlika je v tem, da vedno prosim za navadno vodo namesto kokakole. Podobno tudi v vseh drugih gostilnah, pretežno pijem vodo oz. radensko ali nekaj v tem stilu.

Po mojem mnenju, bi se nekateri z lahkoto znebili odvečne teže, če bi recimo za pijačo zmanjšali vnos kalorično bogatih napitkov.
Zdaj kolko je na tem- recimo pol litra kokakole predstavlja recimo 50g sladkorja(kar je 10 vrečk sladkorja, ki ga dobiš zdraven kave recimo)... Raje recimo pojem kos ali dva čokolade na ta račun :D

Jst ::

Naj še povem, da je BMI en velik bullshit. Ne upošteva strukture kosti in še nekaj parametrov. Enkrat sem zasledil eno formulo, po kateriizračunaš, kakšno težo naj bi imel. Trenutno nimam časa brskati, ampak se spomnim, da je vsebovala obseg zapestja, potem se mi zdi obseg stegna pod ritjo in še nekaj poleg višine in teže. Potem, ko si vnesel vse podatke, ti je pa stran izrisala krivuljo in napisala približno maščobo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mr1two ::

Mja, lahko pa tudi opazuješ od kje ti kaj visi:))
Zna bit frustrirajoče za nekatere, če so recimo po BMI recimo zelo nizko na lestvici, pa jim še vedno kje nekaj kvari "idealno postavo".
Po drugi strani pa lahko najdeš nekoga, ki ima kot praviš, močnejše kosti, več mišične mase kot česa drugega in ima višji BMI pa zelo malo odvečne maščobe(mislm, manj kot tolko sploh ni zdravo).

Za moje pojme je dosti bolj pomembno to, kako si zadovoln sam s sabo, kot pa kolko piše na tehtnici...par kil gor ali dol.

jype ::

Jst> Naj še povem, da je BMI en velik bullshit.

Ja sej ga prilagodiš, če se moraš ponašat z njim.

energetik ::

Jst je izjavil:

Naj še povem, da je BMI en velik bullshit. Ne upošteva strukture kosti in še nekaj parametrov. Enkrat sem zasledil eno formulo, po kateriizračunaš, kakšno težo naj bi imel. Trenutno nimam časa brskati, ampak se spomnim, da je vsebovala obseg zapestja, potem se mi zdi obseg stegna pod ritjo in še nekaj poleg višine in teže. Potem, ko si vnesel vse podatke, ti je pa stran izrisala krivuljo in napisala približno maščobo.
Že samo iz obsega pasu, višine in mase se da marsikaj sklepat. Se strinjam, da je BMI totalno neuporaben pri mišičastih osebkih.

Mufasa ::

energetik je izjavil:

Jst je izjavil:

Naj še povem, da je BMI en velik bullshit. Ne upošteva strukture kosti in še nekaj parametrov. Enkrat sem zasledil eno formulo, po kateriizračunaš, kakšno težo naj bi imel. Trenutno nimam časa brskati, ampak se spomnim, da je vsebovala obseg zapestja, potem se mi zdi obseg stegna pod ritjo in še nekaj poleg višine in teže. Potem, ko si vnesel vse podatke, ti je pa stran izrisala krivuljo in napisala približno maščobo.
Že samo iz obsega pasu, višine in mase se da marsikaj sklepat. Se strinjam, da je BMI totalno neuporaben pri mišičastih osebkih.


Duh...pri 175 in 90kg sem imel kožne gube 13 in sixpack ako sem se namazal z 3jko in posončil :). Kar je za osebek v zgodnjih 30tih pomoje bilo čist ok. Zdj mam sicer 20kg več pa nimam jempka tako izrazito nesorazmernega z postavo

Jst ::

Po mojem čudnem hujšanju sem izgubljal več maščobe, kot mišič, ker lahko fizično delam - sekam drva - celo popoldne, enako kot pred hujšanjem. Sem zadovoljen s svojo postavo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Verjetno se tudi zelo pozna vnos kalorij s pomočjo pijače. Pivo je recimo ena pijača, ki je nisem taknil pol leta, kakor so tudi alkoholne pijače na sploh.
Dejansko, pijače so celo najbolj zahrbtne, ker mimogrede popiješ en kup kalorij, na katere niti pomisliš ne. Pol litra isostarja ali cedevite ima recimo 150 kcal. Če na dan popiješ dva litra tega, si dobil 600 kcal, kar je v bistvu že pol kalorij pri shujševalni dieti. Ali drugače povedano, če greš recimo lagano sportski v hribe in za žejo piješ isostar, s tem nadomestiš skoraj vse porabljene kalorije.

En ta velik pir ima okoli 200 kcal. Popiješ zvečer 2-3 pire in je toliko, kot bi smel pojesti za večerjo. Oziroma, ko poješ še večerjo, gre ta direktno v špeh, ker ti telo lepo laufa na alko.;((

O.

martincek1 ::

Nekako ne razumem ljudi, ki cel dan pijejo cedevito... z razliko od kakšne sladke pijače ima grozen okus. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751974 (45591) Massacra
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615242 (13466) goldenratio
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823374 (20807) Okapi
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827726 (24664) Okapi

Več podobnih tem