» »

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic

1 2 3
4
»

Matako ::

Ampak jaz imam rad OT. Po mojem najboljši del vsake debate... ko bi le modi tako mislili.

Ja nič, nazaj na temo (zeh).
/\/\.K.

Karaya 52 ::

Leta naredijo svoje, malo se redis, gravitacija dela svoje, vedno blizje si tlom dokler nisi na pokopaliscu. Timurlenk, visokoleteci orlic, tezko bos uslisan. ;(( Ne vem kako zgledajo kontejnerji s 3000, 5000m? Meni je tu iz zabje perspektive prav kul.

Timurlenk ::

nazaj na odpovedovanju državljanskih svoboščin in pravic, ker lahko tako zajebemo pizde v javnem sektorju, ki zaslužijo 800 €, prasci

Karaya 52 je izjavil:

Leta naredijo svoje, malo se redis, gravitacija dela svoje, vedno blizje si tlom dokler nisi na pokopaliscu. Timurlenk, visokoleteci orlic, tezko bos uslisan. ;(( Ne vem kako zgledajo kontejnerji s 3000, 5000m? Meni je tu iz zabje perspektive prav kul.


preberi 10 days that shook the world, ko so out of nowhere uleteli z leninom in prevzeli oblast, it was the ultimate trololo

levi niso vedli, kaj bi radli, desni niso vedli, kaj bi radi, nihče ni vedel, kaj bi rad, samo jamrali in pizdili so vsi čez vse :D
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Pravnik Tone Jerovšek je prav tako zatrdil, da ni bil njihov namen ustavitev referendumov. Poudaril je, da bi z uveljavitvijo tega načela imelo ustavno sodišče temelj za preučitev ustavnih posledic sprejete zakonodaje, nikakor pa ne bi to pravilo ničesar prepovedovalo. "S takimi določbami referenduma ni mogoče izključevati," je zatrdil.


Miro Cerar: "Opredelitev fiskalnega pravila v ustavi bi sicer lahko vodila k temu, da v določenem spletu okoliščin referendumsko odločanje o zakonsko predvidenih fiskalnih rešitvah ne bi bilo dopustno, toda o tem bi v primeru morebitnih nesoglasij moralo dokončno odločiti ustavno sodišče, ki bi imelo izredno zahtevno nalogo. Ugotoviti bi namreč moralo, da bi neuveljavitev ali uveljavitev takšnega zakona pomenila nezmožnost uresničevanja ustavno določenega fiskalnega pravila. Takšna odločitev pa zahteva interdisciplinarno znanje, med drugim tudi ustrezno ekonomsko in finančno projekcijo prihodnosti, kar precej odstopa od tega, o čemer običajno odloča ustavno sodišče. Tudi o tem se bo strokovna skupina verjetno morala še natančneje izreči."


Skratka, Jerovšek pravi ni šans, Cerar nam kaže, možno, temveč izredno zapleteno. Interesantno.

Plus, zakaj mi pride tu pred oči peskovnik za politično voljo in njeno izživljanje nad voljo ljudstva. Izredno kompleksno pravilo s pogleda presoje na njegovi podlagi. Idealno za mešanje megle.
OM, F, G!

Karaya 52 ::

Ja sj, propadli so tudi v desetih dneh ko je Jansa z bliskovitimi potezami TO osvobodil Slovenijo.

Slavljenje starih bitk, zivljenje v mitih ne vodi nikamor. Leta pa tudi svoje oddelajo.

ZaphodBB ::

Keyser Soze je izjavil:

Me pa vseeno fascinira opažanje iz postov izhajajočih nagnjen ljudi, ki se v vnemi škodovati javnemu sektorju oz. se mu maščevati za lastne probleme, kratko malo pripravljeni odpovedati najbolj osnovnim pravicam. Ta plus nekako odtehta preostali minus. Go figure.

@Matako
A ti si dejansko sploh sposoben spesnit karkoli, kar ima rep in glavo? Al je tvoj glavni moto "žganico za dobro jutro, žganico čez dan, pa komentirat po S&Tju ves zaliman"?

Matako je izjavil:

KS - jaz sem član Stranke BMK (registrirani nismo, ker nas BK). Tako da. Zamenjaj glagolsko osebo. :D

BMK != NC* - slednje je namreč tvoj kardinalni problem.
*nimam cojones

P.S.: Pa ajde, dost off topica, da ne bo Matakotu tipkovnice odneslo.


Zdi se mi, da si ti zgolj želel spesnit izjemno ironičen post na temo osebnih napadov? Pod vplivom žganjice? (menda povzroča agresijo je djal Don)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Keyser Soze ::

Pa še uspelo mi ga je zgleda.

Viš, si kar hitro pogruntal kako in kaj. Nisi ti kar za en hec tlele.:)
OM, F, G!

Matako ::

Keyser Soze je izjavil:

Pa še uspelo mi ga je zgleda.


Verjel ali ne, ampak jaz ti bom pritrdil, da ti je. Všeč mi je, da se trudiš s poživitvijo debate. Ambicija je bistvena.

No pa da ne bomo samo OT. Itak, da je vse skupaj nek napol umeten "konec sveta". Dihat. To pravilo ne bo spremenilo ničesar, štrukljalo in zadolževalo se bo še naprej.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

pa saj to je point te teme


da se bo isto počelo naprej, samo ljudje niti referenduma več ne bodo mogli sklicat
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Matako ::

Timurlenk je izjavil:

pa saj to je point te teme


da se bo isto počelo naprej, samo ljudje niti referenduma več ne bodo mogli sklicat


To je odvisno od referendumskega vprašanja, ki je verjel ali ne.. še vedno poljubno (formulacija). Možnosti, da ne boš moral sklicati referenduma __zaradi__ tega pravila praktično ni. Popravek - __sklical__ ga boš lahko itak vedno. Razen če nisi totalen retard ("en štrukelj" smo včasih rekli).

Če ne pa daj primer an.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Keyser Soze ::

Matako je izjavil:

To je odvisno od referendumskega vprašanja, ki je verjel ali ne.. še vedno poljubno (formulacija). Možnosti, da ne boš moral sklicati referenduma __zaradi__ tega pravila praktično ni. Popravek - __sklical__ ga boš lahko itak vedno. Razen če nisi totalen retard ("en štrukelj" smo včasih rekli).

A dejansko se zavedaš, da se delaš norca iz resnih stvari in predvsem iz sebe? Al domet ne gre tako daleč? 8-O
OM, F, G!

Matako ::

Keyser Soze je izjavil:

Matako je izjavil:

To je odvisno od referendumskega vprašanja, ki je verjel ali ne.. še vedno poljubno (formulacija). Možnosti, da ne boš moral sklicati referenduma __zaradi__ tega pravila praktično ni. Popravek - __sklical__ ga boš lahko itak vedno. Razen če nisi totalen retard ("en štrukelj" smo včasih rekli).

A dejansko se zavedaš, da se delaš norca iz resnih stvari in predvsem iz sebe? Al domet ne gre tako daleč? 8-O


Ti ne zavedam se. Sem pač glup mofo! Genetika.

Imam pa nalogo zate: Daj primer referendumskega vprašanja, ki ne bo šel čez zaradi fiskalnega pravila.

Pa da vidimo, če ima sploh kakšno vezo oz. koliko je ima.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ZaphodBB ::

Matako je izjavil:

Keyser Soze je izjavil:

Matako je izjavil:

To je odvisno od referendumskega vprašanja, ki je verjel ali ne.. še vedno poljubno (formulacija). Možnosti, da ne boš moral sklicati referenduma __zaradi__ tega pravila praktično ni. Popravek - __sklical__ ga boš lahko itak vedno. Razen če nisi totalen retard ("en štrukelj" smo včasih rekli).

A dejansko se zavedaš, da se delaš norca iz resnih stvari in predvsem iz sebe? Al domet ne gre tako daleč? 8-O


Ti ne zavedam se. Sem pač glup mofo! Genetika.

Imam pa nalogo zate: Daj primer referendumskega vprašanja, ki ne bo šel čez zaradi fiskalnega pravila.

Pa da vidimo, če ima sploh kakšno vezo oz. koliko je ima.


Ali ste zato, da maso plač za Javne Uslužbence povečamo na 150% proračuna?

Da (sem javnoupravni zajedalec)

Ne (kruh služim pošteno)

Matako ::

ZaphodBB je izjavil:

Matako je izjavil:

Keyser Soze je izjavil:

Matako je izjavil:

To je odvisno od referendumskega vprašanja, ki je verjel ali ne.. še vedno poljubno (formulacija). Možnosti, da ne boš moral sklicati referenduma __zaradi__ tega pravila praktično ni. Popravek - __sklical__ ga boš lahko itak vedno. Razen če nisi totalen retard ("en štrukelj" smo včasih rekli).

A dejansko se zavedaš, da se delaš norca iz resnih stvari in predvsem iz sebe? Al domet ne gre tako daleč? 8-O


Ti ne zavedam se. Sem pač glup mofo! Genetika.

Imam pa nalogo zate: Daj primer referendumskega vprašanja, ki ne bo šel čez zaradi fiskalnega pravila.

Pa da vidimo, če ima sploh kakšno vezo oz. koliko je ima.


Ali ste zato, da maso plač za Javne Uslužbence povečamo na 150% proračuna?


Še vedno nima veze s _predlaganimi_ varčevalnimi ukrepi. Še enkrat: beseda je tekla o tem, kako bi Štrukelj Jajove ukrepe ukinil z referendumom, Jajo pa naj bi mu to preprečil s fiskalnim pravilom.

Fokus.
/\/\.K.

ZaphodBB ::

Kako naj pokažemo povezavo katere ni?

Povezava katera je, pa nikogar ne zanima:



Nikogar ne zanima, da nam Sindikati javnega sektorja serjejo po glavi, o nekih "pravicah" - ko gre dejansko za __privilegij__, da do sedaj niso rabili deliti usode z nami.

Edit: Še en link http://www.finance.si/349153/Public-ene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Keyser Soze ::

ZaphodBB je izjavil:

Ali ste zato, da maso plač za Javne Uslužbence povečamo na 150% proračuna?

Da (sem javnoupravni zajedalec)

Ne (kruh služim pošteno)

Pametno Polde. Se vidi, da si šolan.

Edino praksa te mal jebe. Pošteno služijo javnoupravni zajedalci. Saj je njihov dohodek striktno reguliran, izplačevanja tega je striktno nadzorovano, pa tudi storitve javnega sektorja so na nivoju (skladno z zakonodajo, ki jo sprejemajo tvoji zastopniki - skratka, kot si ti želel).

Dočim privat sektor... No ja, bi blo fino mal po tožilstvu pogledat. Na kateri sektor se nanaša največ ovadb. Al pa rajši ne bi, da se ne ugrezneš od sramu.

@Matako
"Ali ste za to, da se uveljavi Zakon o spremembi Zakona o dodatnih interventnih ukrepih za leto 2012, ki ga je sprejel Državni zbor na seji dne XX. aprila 2012?"
OM, F, G!

Matako ::

Keyser Soze je izjavil:


@Matako
"Ali ste za to, da se uveljavi Zakon o spremembi Zakona o dodatnih interventnih ukrepih za leto 2012, ki ga je sprejel Državni zbor na seji dne XX. aprila 2012?"


Ta gre čez.

Naslednji.
/\/\.K.

Keyser Soze ::

Matako je izjavil:

Ta gre čez.

Naslednji.

Mater, tebe bomo dal za ustavnega sodnika. Ker je zadeva tako simpl. Lahko še vsaj približno obrazložiš zadevo? A veš kako to naredij ustavni sodniki?
OM, F, G!

ZaphodBB ::

Keyser Soze je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ali ste zato, da maso plač za Javne Uslužbence povečamo na 150% proračuna?

Da (sem javnoupravni zajedalec)

Ne (kruh služim pošteno)

Pametno Polde. Se vidi, da si šolan.

Edino praksa te mal jebe. Pošteno služijo javnoupravni zajedalci. Saj je njihov dohodek striktno reguliran, izplačevanja tega je striktno nadzorovano, pa tudi storitve javnega sektorja so na nivoju (skladno z zakonodajo, ki jo sprejemajo tvoji zastopniki - skratka, kot si ti želel).

Dočim privat sektor... No ja, bi blo fino mal po tožilstvu pogledat. Na kateri sektor se nanaša največ ovadb. Al pa rajši ne bi, da se ne ugrezneš od sramu.

@Matako
"Ali ste za to, da se uveljavi Zakon o spremembi Zakona o dodatnih interventnih ukrepih za leto 2012, ki ga je sprejel Državni zbor na seji dne XX. aprila 2012?"


Potem je pa rešitev na dlani. Odpustimo privat sektor __KOMPLET__.

Vidiš, pa ste res v javni upravi sami geniji.

Matako ::

Glej. Saj smo ravno te tedne ugotavljali, da alternativa varčevalnim ukrepom ni nujno zadolževanje (lahko dvignemo DDV, polovimo tajkune, nabijemo davke bugatunom). RAZEN, če so bile vse te alternative BS in je v resnici alternativa masovno zadolževanje in so nam ti sindikalni mofoti LAGALI?

Kako torej fiskalno pravilo, onemogoča referendumsko vprašanje, ki si ga navedel?

Ga ne.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Keyser Soze ::

Matako, sori, ampak si en butelj.

Morda prostovoljno al pa tudi ne. Pa upam, da tudi moderatorji uvidijo iz kje sem lahko potegnil ta sklep.

@ZaphodBB
Ne bi glih komplet odpustil. SAmo take kot si ti. Zdraharske žolčnike, ki so kot ene histerične babure, in ne zanjo delat drugega kot zganjat umetno paniko iz katere nato vzklije resen problem. Brez vas bi bila Slovenija sanjska dežela. Sam se bojim da znate bit v večini.;((

P.S.: Over & Out do nadaljnega. Ker nimate pojma kaj govorite.
OM, F, G!

ZaphodBB ::

Keyser Soze je izjavil:

Matako, sori, ampak si en butelj.

Morda prostovoljno al pa tudi ne. Pa upam, da tudi moderatorji uvidijo iz kje sem lahko potegnil ta sklep.

@ZaphodBB
Ne bi glih komplet odpustil. SAmo take kot si ti. Zdraharske žolčnike, ki so kot ene histerične babure, in ne zanjo delat drugega kot zganjat umetno paniko iz katere nato vzklije resen problem. Brez vas bi bila Slovenija sanjska dežela. Sam se bojim da znate bit v večini.;((

P.S.: Over & Out do nadaljnega. Ker nimate pojma kaj govorite.


Dobro si zapomni te besede. Prjatu.

Matako ::

Keyser Soze je izjavil:

Matako, sori, ampak si en butelj.

Morda prostovoljno al pa tudi ne. Pa upam, da tudi moderatorji uvidijo iz kje sem lahko potegnil ta sklep.


Ti oprostim, nobene zamere.

Drugače pa... daj razlago, kako fiskalno pravilo prepreči "tvoj" referendum, ne.

Saj je menda tako očitno. Stavek, dva napišeš pa je. Ne rabiš moderatorjev, da ti pomagajo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

ZaphodBB> Odpustimo privat sektor

Kdo me bo? Morda vi dolgopetec, ki ste suhi kakor raženj; ki je vas in vašega magistrovanja z vami komaj za polno pest?

Buggy ::

uff...tole pa vas je Keyser Soze fajn postrojil :D

black ice ::

Ko sem začel škiliti v temo sem si mislil 'končno nekaj poštenega branja'. Vidim, da je navada železna srajca in da se zopet prepirate kot otroci v vrtcu, ko jim vzgojiteljica vzame najljubši traktor.
Začnimo pisat konkretne predloge kaj bi spremenili v naši državi in jih kasneje argumentirano predebatirajmo.

Keyser Soze ::

Tema je v bistvu o "zlatem fiskalnem pravilu" v naši ustavi in njegovem vplivu na neposredno demokracijo. Pa imam nekako filing, da pride tule na plano tist lep slovenski pregovor, da "ni zlato vse kar se sveti".

Ampak verjetno lahko napopaš kakšen predlog sem in počakaš, da se ga spljuva. :) Itak smo obredli že vse, levo in desno.
OM, F, G!

Aston_11 ::

Jaz bi določil vsak izdatek v procentu oziroma faktorju. In bi se glede na stanje proračuna plačač ustrezen procent. Npr. plača 0,0000000001% proračuna. Čistilke, 0,000000000001%. Vse skupaj enako 100 in bi bili ves čas ok. Evo predlog. Vsak mesec drugačna plača, proračun bi bil ok, ker je proračun bolj pomemben od ljudi.

black ice ::

Torej - zlato fiskalno pravilo: en velik NE. Kje je že ta gumb za X? Aja, pa še 2 rabim v komisiji.

Aston_11: Tako je JS neposredno odvisen od ZS. Ni slabo, samo pri nas ZS ne deluje kot je treba.

Timurlenk ::

ko bodo v ZS nehali izplačevati 500 € plače pa še 500 ali 1000 poleg na roko, ko bodo striktno začeli izdajati račune, pol tudi minusa ne bo več takšnega
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Ziga Dolhar ::

Tema je po vsebini debate bistveno podobna sosednji, o varčevalnih ukrepih vlade. Nadaljujte tamkaj.
https://dolhar.si/
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba načina referenduma (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7718148 (16946) Smrekar1
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913050 (11165) Zheegec
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32042244 (35161) Karaya 52
»

Omejitev volilne pravice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13018402 (16546) BlueRunner
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360055 (53292) noraguta

Več podobnih tem