» »

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic

1
2
3 4

borisk ::

zanimivo je, da se tile sindikati nič ne repenčijo, da bojo sklical referendum (40 000 podpisov bi morali zbrati do prve kavice), to pa zato, ker vedo do bi popušili, valjda bojo šli vsi z minimalcem in brezposelnim na referendum, da jim ne bojo vzel še tisto kar imajo in dali tistim, ki majo "veliko" gledano v primerjavi z prej omenjenimi...

Matako ::

Nazaj k naslovu.

Ustavne spremembe se nanašajo na zadolževanje.

Zanimivo kako nekateri, ki so bili še dobesedno včeraj polni učinkovitih alternativ varčevanju BREZ zadolževanja kar naenkrat histerično tekajo okoli. Hm.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

prepoved zadolževanja je enostavno smešna


vso bistvo sistema, ki so nam ga izbrali politiki leta 91 (brez da bi kogarkoli karkoli vprašali) je v zadolževanju


če ukineš zadolževanje, kapitalizem umre, ker nihče ničesar nikamor ne investira, trošenje denarja pa se zelo zmanjša, zato nihče več ničesar ne more prodat



belgija je zadolžena skoraj toliko kot italija, španija ali portugalska, pa nimajo nobenih problemov, ker so sposobni normalno odplačevati dolg, pa ne šparajo tako idiotsko, kot želi to janša, pa ne rabijo zato omejevati demokracije, kot to želi janša
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Matako ::

To je spet OT. Vprašanje je pravica do referenduma v zvezi z varčevanjem in nenadna ogroženost le-te zaradi omejitve zadolževanja. Oz. kako smo prišli do točno te povezave.

Konkretno: kaj sploh bo referendumsko vprašanje?

Brez tega debata itak nima smisla.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

D3m ::

Mene ne moti če malo oklestijo referendum. Sploh če so neumnosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

St235 ::

Timurlenk je izjavil:

Je prav, da se omeji referendume na 1 referendumski dan na leto? Sure


Je prav, da se ravno zdaj, ko gre na nož, posiljuje z zakonodajo in ustavnimi spremembami, ki bi tik pred nosom onemogočile referendumsko pobudo za protikrizne ukrepe? i don't think so



Prvo stvar, ki jo treba uvest pri referendumih je, da v primeru manj kot 50% udeležbe vse stroške nosi predlagatel. Bo hitro konec posiljevanja z vsako budalašćino, ko ima nekdo pol ure časa.

Timurlenk ::

dude, 40.000 podpisov ne zbereš, ko si vzameš pač 5 minut časa


s tremi poslanci, ki so dovolj za predlog je pa že druga zgodba
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Gregor P ::

Zakaj ne uvedemo kar 100% udeležbe na referendumih in pa da mora predlagatelj zbrati 2mio podpisov in če mu ne uspe (eno in drugo), potem ko je sploh pomislil na referendum, gre na hladno za 5 let, za 10 pa mu odvzamemo vse politične pravice:'(

Ni prav nobene potrebe po zmanjševanju mojih ustavnih pravic.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

Poglej volilno udeležbo na referendumih v zadnjih 5 letih in boš ugotovil, da 70% ljudi dol visi za odločitve, ki so sprejete. Plačujemo pa kot mutavi vsi po vrsti. Referendum je namenjen sprejemanju ključnih odločitev ne pa tiraniji manjšine kot je danes. Po pravici povedano rajši vidim, da ga sploh nimamo kot da trpimo takšno zlorabo demokratičnih pravic.

referendum zakonik: 30% udeležba
Referendum pokraine: 10% volilna udeležba.
referendum RTV: 30% udeležba
itd.

Pod črto 15% procentov manjšine diktira odločitve, kar je precej manj demokratično kot odločanje parlamenta.

Edina omembe vredna referenduma v zgodovini RS ta bila osamostvojitveni in EU, tukaj je šlo za strateške dolgoročne odločitve, kar se je poznalo tudi pri volilni udeležbi.

Gregor P ::

Danes toliko %, jutri pa že malo več, dokler na koncu ne bomo imeli nobene pravice odločanja več v duhu "rajši brez kot da trpimo":'(

To te ne moti, da politiki ves čas svečano govorijo o nekem posvečenem fiskalnem pravilu, ki bo odpravil vse naše težave bla bla bla v bistvu gre pa za preprosto prepoved referendumov na to temo?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

St235 ::

Če moram zbirat med tem, da odločitev sprejme 2/3 poslancev ali 15% volilcev...

nevone ::

To te ne moti, da politiki ves čas svečano govorijo o nekem posvečenem fiskalnem pravilu, ki bo odpravil vse naše težave bla bla bla v bistvu gre pa za preprosto prepoved referendumov na to temo?


To pravilo ne odpravlja težav ampak jih samo omejuje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

IceIceBaby ::

OMFG, Lakotnik, a nisi ti pravnik?

Na referendumu vedno odločajo vsi volilni upravičenci. Nekateri pač izpolnijo volilne listke, drugi pa doma čakamo na rezultate. Volilna udeležba ni pomembna, nikoli. Tiranija se začne s trenutkom, ko večina nima več pravice do odločanja.

Stroški referenduma so pa zanemarljivi. Prvič, zapravi se relativno malo denarja za enega od temeljev demokracije (primerjaj z budgetom za poslanske plače ali obrambo, oboje je manj pomembno za državo). Drugič, denar ne izpuhti v zrak, ampak gre ljudem, nazaj v obtok.

Matako ::

IceIceBaby je izjavil:


Prvič, zapravi se relativno malo denarja za enega od temeljev demokracije (primerjaj z budgetom za poslanske plače ali obrambo, oboje je manj pomembno za državo). Drugič, denar ne izpuhti v zrak, ampak gre ljudem, nazaj v obtok.


Ideja: razvijmo referendumsko industrijo. Vas jebe nezaposelnost in premajhni dodatki? Javite se najbližji volilni komisiji in pomagajte organizirati referendume profesionalno! Stalno delo zagotovljeno. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

St235 ::

IceIceBaby je izjavil:

OMFG, Lakotnik, a nisi ti pravnik?

Na referendumu vedno odločajo vsi volilni upravičenci. Nekateri pač izpolnijo volilne listke, drugi pa doma čakamo na rezultate. Volilna udeležba ni pomembna, nikoli. Tiranija se začne s trenutkom, ko večina nima več pravice do odločanja.

Stroški referenduma so pa zanemarljivi. Prvič, zapravi se relativno malo denarja za enega od temeljev demokracije (primerjaj z budgetom za poslanske plače ali obrambo, oboje je manj pomembno za državo). Drugič, denar ne izpuhti v zrak, ampak gre ljudem, nazaj v obtok.


To, da sem pravnik nisem nikoli rekel.

Moja formalna izobrazba z tem nima nič. Tisto sekundo, ko manjšina lahko izvaja tirnaijo nad večino ne moremo govorit o demokraciji.

Timurlenk ::

lol, manjšina izvaja tirajino, ker izkoristijo svojo pravico in svoboščino, pridobljeno v stotinah let vojn in spopadov in revolucij :)):)):))
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

IceIceBaby ::

To, da sem pravnik nisem nikoli rekel.


My bad, skozi poste sem dobil občutek, da veš veliko o teh zadevah.

Tisto sekundo, ko manjšina lahko izvaja tirnaijo nad večino ne moremo govorit o demokraciji.


Tale manjšina na referendumu ne more odločati brez soglasja vseh. Če je referendum s 30% udeležbo tiranija kaj je potem parlament z 90 poslanci?

mikic007 ::

Moje mnenje je, da nizka udelezba (ok. 30%) na referendumih ni posledica nezanimanja, temvec predvidljivosti. Za vecino se ze v naprej ve izzid, tako da marsikdo samo pocaka na rezultate. "Nasprotnik" je obicajno v taki manjsini, da je ze nekaj entuziastov dovolj, da se ga premaga (pri volitvah se je to zgodilo Jansi, se prej Peterletu, ko so "zmagovalci" narobe presodili in se niso udelezili volitev).

Tako da referendumom, razen nekaj povsem faljenim (pokrajine, rtv, telekom, arbitraza) ne moremo ocitati neutemeljenosti, lahko pa jo predlagalcem, ki za neke marginalne zadeve raspisujejo in izsiljujejo z referendumi. Tu se strinjam z Lakotnikom, referendum bi moral biti orodje za kljucna vprasanja, ne pa da se tam odloca obicajno o neki manjsini ali marginalnostih tipa rtv prispevek, telekom, oploditev samskih zensk.

Ampak tu ne gre samo za predlagalce, tudi za tiste, ki s svojim ravnanjem referendum sprozijo, saj se obicajno ze v naprej ve, kaksen bo rezultat in takrat bi zdrava pamet morala prevladati.

In ceprav sem za referendume, sem tudi za referendumski dan, ter tudi za omejitev le-teh, dokler se vsi skupaj ne spametujemo. Demokracija ni za vsakega ocitno in Slovenci smo ze nekajkrat dokazali, da si je ne zasluzimo, saj nam skoduje. Dobesedno. Zato pozdravljam namero, da se referendume, ki neposredno vplivajo na zadolzevanje omeji (ze sedaj imamo nekaj omejitev, tako da to ne bi bilo nekaj blazno novega ali hudega).

Timurlenk ::

Demokracija ni za vsakega ocitno in Slovenci smo ze nekajkrat dokazali, da si je ne zasluzimo, saj nam skoduje.


še ena dobra cvetka
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Gregor P ::

Eni si očitno prav želijo diktature, da bi jim drug ukazoval, kaj morajo početi in jih končno že enkrat razbremenil te "svobode":(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mikic007 ::

Ja, opisal si tocno to, kar dozivljam sam sedaj - diktaturo "proletarjata". Oprosti, zame ni demokracija, ce ze v naprej vem, da bo zavrnjen vsak poskus varcevanja in na koncu moram za to placati racun tudi sam.

Drugace pa je referendum samo demokraticno orodje, ne pa demokracija sama, to so volitve.

Poldi112 ::

Gregor P je izjavil:

Eni si očitno prav želijo diktature, da bi jim drug ukazoval, kaj morajo početi in jih končno že enkrat razbremenil te "svobode":(


Cca 30% jih je in volijo SDS.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nevone ::

Gregor P je izjavil:

Eni si očitno prav želijo diktature, da bi jim drug ukazoval, kaj morajo početi in jih končno že enkrat razbremenil te "svobode":(


Ne gre za to.

Gre za to, da o nekaterih stvareh se ne moremo cenkat.

Nekaterih stvari ne moreš reševat z referendumom. Jasno je, da javne finance morajo bit vzdržne, da jih ne moremo reševati zgolj s kediti. Ne moreš ljudi spraševat, če naj še vzamemo kredit, ker bodo bolj verjetno za, kot proti, na dolgi rok je pa to seveda slabo.

Država mora živeti po svojih zmožnostih, ne pa tako, da ljudje odločajo, da se lahko prekomerno zadolžujemo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Gregor P ::

Kot prvo naj ljudem odkrito povedo, kaj v bistvu pomeni to "fiskalno pravilo" t.j. prepoved referendumov na temo zadolževanja ipd. in kot drugo kar je seveda logična minimalna posledica prvega, naj to dajo na referendum (sicer sem proti omejevanju mojih pravic, ampak če že moram iti v kompromis, potem naj bo vsaj "poslednji" referendum na to temo; ker nekaj upanja vidim vsaj v tem, da ko bomo, če bomo, pod mejo tega fiskalnega pravila, se lahko referendumi zopet izvajajo nemoteno naprej, zato sem pripravljen iti v takšen kompromis, sicer pa niti pod razno).:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

VelikiTun ::

Če vlada ni sposobna znižati dolga brez fiskalnega pravila, potem še toliko novih členov ustave ali zakonov stanja ne bo popravilo.

IceIceBaby ::

Tako da referendumom, razen nekaj povsem faljenim (pokrajine, rtv, telekom, arbitraza) ne moremo ocitati neutemeljenosti, lahko pa jo predlagalcem, ki za neke marginalne zadeve raspisujejo in izsiljujejo z referendumi.


Z ustavo je določeno, kdaj zadeva preraste iz marginalne v pomembno za dovolj velik del državljanov. Npr. 1/3 poslancev, državni svet ali 40k volilnih upravičencev. Zadeva je zapisana v ustavi. Če ti ne paše je v ustavi napisano tudi to, kako se jo spremeni. Do takrat pa bomo igrali po pravilih, ki smo jih določili.

Na kratko: Če se tebi zdi odpiralni čas trgovin nepomembno vprašanje še ne pomeni, da dejansko je.

Oprosti, zame ni demokracija, ce ze v naprej vem, da bo zavrnjen vsak poskus varcevanja in na koncu moram za to placati racun tudi sam.


Za tebe bi bila prava demokracija takrat, ko bi bilo vse po tvoje. Ne dela tako, žal.

Ne moreš ljudi spraševat, če naj še vzamemo kredit, ker bodo bolj verjetno za, kot proti, na dolgi rok je pa to seveda slabo.


Slabo ali dobro sploh ni pomembno. Kar je zate slabo je za nekoga dobro. Če se gremo demokracijo je treba spoštovati odločitev večine, tudi, če so posledice za posameznika ali za čisto vse državljane katastrofalne.

To je zame bistvo demokracije. Sprejemanje odločitev in sprejamanje posledic, ki s temi odločitvami pridejo. Ne pa nek nanny state, kjer je z zakonom predpisano kako si moraš obrisati rit.

mikic007 ::

Lej Ice, saj se strinjam s tem. Zato sem pa se preselil, ker ne zelim nositi posledic slabih odlocitev naroda. Npr. Svicarji so zavrnili na referendumu to, kar pri nas ne bi nikoli. So pac nekoliko naprej. Da pa ne bom na poti nasim demokratom, pa sem se pac pobral in sedaj z "zanimanjem" spremljam, kaj boste ustimali. Zaenkrat kaze na pat pozicijo ...

@Veliki tun

Ja, vlada naj vrze na mizo par miljard, pa je vse reseno. Saj denar je, vsi pravijo ... Zdaj imamo drugo vlado, ki zelo ocitno ne bo dosegla nicesar, tretji ze zdaj ne kaze dobro in me zanima, katera vlada bo dovolj sposobna, da pa bo dosegla blaginjo in varcevanje brez soglasja ljudi do teh vprasanj.

D3m ::

Slabo ali dobro sploh ni pomembno. Kar je zate slabo je za nekoga dobro. Če se gremo demokracijo je treba spoštovati odločitev večine, tudi, če so posledice za posameznika ali za čisto vse državljane katastrofalne.

To je zame bistvo demokracije. Sprejemanje odločitev in sprejamanje posledic, ki s temi odločitvami pridejo. Ne pa nek nanny state, kjer je z zakonom predpisano kako si moraš obrisati rit.


Lahko malo bolje razložiš? Ker očitno imamo več vrst demokracije in očitno si vsak tolmači, kaj je za njega demokracija.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

nevone> Gre za to, da o nekaterih stvareh se ne moremo cenkat.

Jaz pravim, da se o spoštovanju človekovih pravic ne moremo, pa se vseeno.

IceIceBaby ::

D3m, kaj naj ti razložim? Za začetek preleti ustavo RS recimo. Demokracija ni sistem, ki bi

Vprašanje dobrih in slabih odločitev je pa tudi spolzko. Mogoče se tebi zdi kakšna odločitev slaba, ampak na koncu bo tako, kot se odloči večina. Če večini ta pravila igre ne pašejo so pa znani tudi postopki, po katerih se pravila spremenijo.

nevone ::

Jaz pravim, da se o spoštovanju človekovih pravic ne moremo, pa se vseeno.


Ja, ampak samo o nekaterih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Ja, ampak samo o nekaterih.

To itak vedno velja.

Argument je ta, da se vrednostni sistemi razlikujejo. Jaz nisem nasprotnik zadolževanja države za kupovanje socialnega miru, ker je to bistveno ceneje in učinkoviteje kot socialni nemiri. Jaz lahko med socialnim mirom ustvarjam presežke, iz katerih z veseljem plačam državo, otroci pa lahko hodijo v šolo in stara mama dobi pokojnino. V času socialnih nemirov ne morem delat, otroci ne morejo v šolo in stari mami moram jaz zrihtat znosne življenske pogoje kakor vem in znam.

nevone ::

Mogoče se tebi zdi kakšna odločitev slaba, ampak na koncu bo tako, kot se odloči večina.

Ne vem, kako se ti bankrot države lahko zdi dobra stvar.

Kaj ti bo demokracija, ki jo upo/zlorabiš za pot v samouničenje. Komur je to všeč, naj izbere bolj individualne poti, ni treba cele države zvlečt v to.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Gregor P ::

Še vedno trdim, da imamo pri tej specifični temi najprej težavo, da nam oblast niti ne pove zares javno v obraz, zakaj pravzaprav sprejemajo to fiskalno pravilo; šele sedaj, ko smo ljudje počasi dojeli, zakaj pravzaprav gre, se šele nekaj omenjajo referendumi, tako mlačno kot da je to itak nekaj samoumevnega, da smo vsi to tako razumeli že od prvega dne ideje tega pravila:(

Sedaj ko veste, da so vse stranke skupaj snovale to pravilo soglasno, kako razumete npr. vso to besedičenje opozicije (skupaj s sindikati) o tem, kako proti so ukrepom vlade, če pa v ozadju v bistvu pomagajo vladi, da bo ta lahko mirno sprejela vse varčevalne ukrepe, ker referendumi na to temo preprosto ne bodo možni?!?8-O

Saj po drugi strani je sicer lepo, da opozicija in koalicija tako vzorno sodelujeta skupaj z roko v roki pri tej problematiki8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

nevone ::

jype je izjavil:

nevone> Ja, ampak samo o nekaterih.

To itak vedno velja.

Argument je ta, da se vrednostni sistemi razlikujejo. Jaz nisem nasprotnik zadolževanja države za kupovanje socialnega miru, ker je to bistveno ceneje in učinkoviteje kot socialni nemiri. Jaz lahko med socialnim mirom ustvarjam presežke, iz katerih z veseljem plačam državo, otroci pa lahko hodijo v šolo in stara mama dobi pokojnino. V času socialnih nemirov ne morem delat, otroci ne morejo v šolo in stari mami moram jaz zrihtat znosne življenske pogoje kakor vem in znam.


Neke meje morajo bit. Ker sicer se ravno tako lahko znajdeš v sprali nasilja, ko ljudje zračunajo, da te lahko na ta način izsiljujejo.

Lahko si ti dobronameren. Vprašanje, če je tudi 90% ostalih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

IceIceBaby ::

Ne vem, kako se ti bankrot države lahko zdi dobra stvar.


Spet si zgrešila point. Ne gre za dobro/slabo ampak za odločitev večine.

To, da lahko raja dela samo "dobre" odločitve, pri slabih jim je treba pa čim prej omejiti pravice je daleč od demokracije.

jype ::

nevone> Ne vem, kako se ti bankrot države lahko zdi dobra stvar.

Bankrot je pravljica s katero se straši otroke. Poglej številke.

Timurlenk ::

grčija je fino bankrotirala in dobila eu upravo, kaj ne
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

Mhm, naslednja bo pa očitno Nemčija.

VelikiTun ::

@Timurlenk: Ja, kolikšen delež BDP-ja ima dolga Grčija in koliko Slovenija, je pa druga zgodba. Glede na cifre smo daleč od tega scenarija, vendar bo potrebno kaj storiti.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.

- Ben Franklin


Torej za uslužbene v javni upravi je 100% plače "essential liberty", redna služba brez naporov je "temporary safety". Jaz, ko sem pa že v 2009 kasiral -15% pri plači, zato da se razi Timurlenki lahko tukaj repenčijo in me jebejo v glavo, sem pa kaj?

Šuti I plati?

Timurlenk ::

VelikiTun je izjavil:

@Timurlenk: Ja, kolikšen delež BDP-ja ima dolga Grčija in koliko Slovenija, je pa druga zgodba. Glede na cifre smo daleč od tega scenarija, vendar bo potrebno kaj storiti.

no, saj moj point


grčija je v kakšni 100x hujši situaciji, pa ni kakšnega bankrota, janša pa nas straši lol

ZaphodBB je izjavil:

Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.

- Ben Franklin


Torej za uslužbene v javni upravi je 100% plače "essential liberty", redna služba brez naporov je "temporary safety". Jaz, ko sem pa že v 2009 kasiral -15% pri plači, zato da se razi Timurlenki lahko tukaj repenčijo in me jebejo v glavo, sem pa kaj?

Šuti I plati?



govora je o referendumu, če še nisi opazil, ne o znižanju plač
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

mikic007 ::

@timurlenk

Zdaj nisi vec samo ekspert za demokracijo, ampak tudi za ekonomijo? Grcija v 100x slabsem polozaju kot Slovenija, mi lahko prosim postrezes s kaksnim podatkom? Karkoli, samo da kaze na tvojo trditev. Ze 5x slabsi bo dovolj ...

nevone ::

Bankrot je pravljica s katero se straši otroke. Poglej številke.


Pol pa ni problema. Vsaka vlada naj se zadolži za cca 10 milijard pa je rešeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Timurlenk ::

nevone je izjavil:

Bankrot je pravljica s katero se straši otroke. Poglej številke.


Pol pa ni problema. Vsaka vlada naj se zadolži za cca 10 milijard pa je rešeno.

o+ nevone



pa nehajte že mešati šparanja in onemogočanja referendumov

le kaj bi folk rekel, če bi pahorjeva vlada prepovedala tiste 3 referendume :))
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

IceIceBaby je izjavil:

Ne vem, kako se ti bankrot države lahko zdi dobra stvar.


Spet si zgrešila point. Ne gre za dobro/slabo ampak za odločitev večine.

To, da lahko raja dela samo "dobre" odločitve, pri slabih jim je treba pa čim prej omejiti pravice je daleč od demokracije.


Meni demokracija, ki omogoča traparije, ni neka svetinja.

Ampak ne bom pa šla v trgovinske izložbe v ulici metat opek, če ne bo tako kot mislim, da je dobro.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Timurlenk ::

seveda, je bolje odločiti na referendumu, kaj ne

ampak, če ti ga vzamejo >:D
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

mikic007 ::

@timulenk Vsedel bi se na letalo in jih podprl na predcasnih volitvah. Zagotovo. Edino kar jaz Pahorju zamerim je tocno to, da ni uspel urediti zadev. Vse ostale afere me ne brigajo.

Timurlenk ::

ja, ampak nevone ima zdaj polno povedati o tem, da se za take stvari ne sme hodit na referendum


ko je pa pahor dal predloge v državni zbor, je pa z vsem veseljem tekla obkrožit proti :D
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

IceIceBaby ::

Meni demokracija, ki omogoča traparije, ni neka svetinja.


Dokler pišeš kaj se tebi zdi OK in kaj ne potem očitno ne štekaš koncepta demokracije.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba načina referenduma (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7718317 (17115) Smrekar1
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913123 (11238) Zheegec
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32042476 (35393) Karaya 52
»

Omejitev volilne pravice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13018482 (16626) BlueRunner
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360353 (53590) noraguta

Več podobnih tem