» »

Wasteland 2

Wasteland 2

dragonlord ::

Glede zapora!jaz sem že prej po celi mapi pospravil vse rsm-ovce tudi pri onem farmerju tako da ko sem prisel nazaj iz damonte sem počistil še zapor ker mi je šel na jetra:)In ko sem prišel ven se mi je farmer lepo zahvalil ,da zdaj pa bo mir:)

p.s Izy quest v Santa feju ,ko rešuješ dečka ki so ga nekakšni verniki ujeli je časovno vezan ali si lahko vzameš čas?

Zgodovina sprememb…

Izi ::

dragonlord je izjavil:

Izy quest v Santa feju ,ko rešuješ dečka ki so ga nekakšni verniki ujeli je časovno vezan ali si lahko vzameš čas?

Dokler ne greš na tisto mapo te zadeva čaka. Ko pa vstopiš v mapo pa začne čas teči in moraš čim prej govoriti s fanatiki, drugače se začne pokol.
Na isti način je kar nekaj stranskih questov v Kaliforniji. Dokler ne greš na določeno lokalno mapo te vse lepo čaka, tako da ni panike.

dragonlord je izjavil:

Glede zapora!jaz sem že prej po celi mapi pospravil vse rsm-ovce tudi pri onem farmerju tako da ko sem prisel nazaj iz damonte sem počistil še zapor ker mi je šel na jetra:)In ko sem prišel ven se mi je farmer lepo zahvalil ,da zdaj pa bo mir:)

Tisti NPCji, ki so po defaultu sovražni jih vedno lahko brez skrbi pobiješ in se nikamor ne štejejo. Sem se štetjejo tudi vsi Rdeči škorpijoni pred tisto farmo ob zaporu. Tisti, ki pa te ne napadejo takoj in njihovo sovražnost sproži šele kakšno od tvojih dejanj pa se vedno štejejo kot tvoj napad na določeno frakcijo.
V Zaporu torej sovražnost z RSM začneš šele, če kakorkoli izzoveš napad paznikov na farmi, ki te po defaultu ne napadejo, dokler jih ne sprovociraš. Če na primer izpustiš pujse v ogradi, kar je tvoj stranski quest, boš povzročil sovražnost paznikov na farmi in se boš moral seveda braniti s tem pa si nepopravljivo zapravil možnost za mirno rešitev v zaporu.

dragonlord ::

Ok!hvala za odgovor bom počasi raziskoval angel oracle:)

Tezaab ::

Izi je izjavil:

Če na primer izpustiš pujse v ogradi, kar je tvoj stranski quest, boš povzročil sovražnost paznikov na farmi in se boš moral seveda braniti s tem pa si nepopravljivo zapravil možnost za mirno rešitev v zaporu.

Hm... drek. Ah ja, problem za njih, xp pa zame.

Izi ::

Končal :))

Konec je precej divji in spet o usodi sveta odločajo sekunde, ampak se mi zdi kar v redu. Na koncu je vse lepo razloženo kaj se je zgodilo z vsemi lokacijami in znanimi liki glede na naše odločitve.

Končal sem kot level 48. Lexicanium nas je v zadnji bitki neprostovoljno zapustil. V Hollywoodu pa je še kar precej quest bugov, ampak nič takega, kar bi onemogočalo nadaljevanje zgodbe.

Na koncu lahko režem, da je to en boljših RPG-jev na sploh vseeno pa ko potegnem črto se mi zdi Divinity: Original Sin malenkost boljši.

Tezaab ::

Kako opravite s to zoprnostjo, da je treba vsakega novega kolega najprej sprejeti v skupino, potem pa moras iti nazaj v Ranger Citadel po starega kolega? Ali sem teslo kaj spregledal?

Izi ::

Vzameš samo tiste, ki jih rabiš. Tisti ki te čakaj doma ti prav nič ne koristijo in jih nima smisla rekrutirati. V RC sicer dobiš eno malenkost izkušenj za vsakega novega rekruta, ki ga pripelješ v RC ampak ni omembe vredno. Na koncu so itak omenjeni samo tisti trije rekruti, ki jih imaš s svojo skupino v zadnji bitki.

Vsakemu novemu pač rečeš, da ga boš vzel, da se pokažejo njegove statistike, če ti odgovarja ga najameš. Če pa ne ga pa zavrneš. Nima nobenega vpliva na igro če ga nikoli več ne vidiš.

Na koncu sem jaz imel Indijanko iz Highpoola in Pistol Petea, Lexicaniuma, ki me je spremljal cel drugi del igre sem moral pa ubiti.

ABX ::

Izi je izjavil:

Končal :))

Konec je precej divji in spet o usodi sveta odločajo sekunde, ampak se mi zdi kar v redu. Na koncu je vse lepo razloženo kaj se je zgodilo z vsemi lokacijami in znanimi liki glede na naše odločitve.

Končal sem kot level 48. Lexicanium nas je v zadnji bitki neprostovoljno zapustil. V Hollywoodu pa je še kar precej quest bugov, ampak nič takega, kar bi onemogočalo nadaljevanje zgodbe.

Na koncu lahko režem, da je to en boljših RPG-jev na sploh vseeno pa ko potegnem črto se mi zdi Divinity: Original Sin malenkost boljši.


Mogoče me jebejo spomini, vendar imam občutek da je Fallout 1/2 nudil več svobode pri načinu igranja.
Enkrat za foro sem pobil vse kar se je premikalo in še vedno uspel zaključit igro.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Izi ::

ABX je izjavil:

Mogoče me jebejo spomini, vendar imam občutek da je Fallout 1/2 nudil več svobode pri načinu igranja.
Enkrat za foro sem pobil vse kar se je premikalo in še vedno uspel zaključit igro.

Tudi tukaj lahko pobiješ tako rekoč vse in igraš do konca brez problema samo zgodba bo malo drugačna, večina od spremljevalcev te bo zapustila in na koncu boš precej osamljen.
Edino če boš začel pobijati svoje kolege Rangerje se bo igra verjetno predčasno zaključila, ker brez generala Vargasa zgodba ne bo šla nikamor. Nisem pa probal.
Sicer lahko zgodbo zaključiš že kmalu po prvi misiji, ko prideš v Bazo Rangerjev. Sprožiš atomsko bombo in igra se zaključi z enim izmed možnih koncev.

ABX ::

Moj naslednji play-through bo RP Natural Born Killers. :)

2 lika (malo hack-anja, ker se mi ne da vračat do traderja vsake 2 minuti) ki gresta na killing spree.

P.S: Če šteješ bombo kot zaključek, potem je tudi veljaven argument da umreš v fightu po 5 min. igranja. Jaz ciljam na to da lahko odigraš celo igro brez da bi te prej umetno ustavilo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Tezaab ::

Ce vzges nuko v RC, te pricaka eden od koncev - ker ti opise posledice tvojega dejanja. Ce te pokoljejo v boju, dobis samo obvestilo, da je sla ekipa papa ter moznost, da nalozis en save ali pa gres ven iz spila.

ABX ::

Veš na kaj ciljam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Izi ::

Wasteland 2 Patch 2 (58214)

Prišel je drugi velikanski popravek.
Predvsem naj bi popravil naloge v Hoolywoodu in okolici kjer je malenkostnih napak v questih kar mrgolelo.

- Fixed enemy “unlimited AP” movement bug that allowed them to sometimes move much farther than intended.
Sem vedel, da je bilo nekaj narobe ko je včasih kakšen sovražnik daleč iz ozadja preko 50 kvadratkov prikorakal v sredo naše druščine in nas s tem naredil živčne in nenatančne pri streljanju.

ABX ::

Edino kar me je motilo je bil fight z energy weapon. Izredno smotano je da se moreš slečt in nato nazaj oblačit ko jih srečaš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Izi ::

ABX je izjavil:

Edino kar me je motilo je bil fight z energy weapon. Izredno smotano je da se moreš slečt in nato nazaj oblačit ko jih srečaš.

:)) LOL
Kaj vse ljudem pride na misel.
A ne bi bilo bolje, da bi za eno stopnjo znižal težavnost. Slačenje zagotovo ni bilo mišljeno kot del igre. Meni niti na misel mi ni prišlo, da bi se slačil, so pa res daleč najbolj ubijalski sovražniki proti koncu igre tisti z Energijskimi puškami.
Sem imel Armor 9 na vseh članih in sem samo najprej napadal tiste z energijskimi orožji, nato tiste z granatami, ki so bili tudi kar nevarni, potem pa ni bilo več problemov.

Po moje je najmočnejše orožje na koncu Sniper puška s .50 kalibrsko municijo (.50 Anti-Materiel Rifle). Je že bolj top kot pa puška in če zadeneš kritični zadetek je to največji damage v celi igri.
Tista končna Energijska puška (Death Ray) je približno enako močna ampak samo na sovražnikih z več kot 7 armorja.
Zelo blizu so Assault puške (G41), ampak ker v drugem delu igre tako ali tako ves čas streljaš rafalno so se pravzaprav vsa ta tri orožja izkazala za precej enakovredna na koncu.

ABX ::

Pač hodiš okoli nag in ti ne pridejo do živega. :)

Drugače assoult rifle nima konkurence, isti domet (mogoče 1 ali 2 metra manj) in ko imaš skill na max samo delaš rafal z headshot, s tem da ne potrebuješ sreče da naredi max damage.

Če me spomin ne vara, na sovražnike do 5 armurja dela 300dmg vs 200 od sniperja, za več kot 5 pa itak je energy weapon.
Sicer če ima kdo odprt wasteland naj me popravi pri cifrah.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

oo7 ::

Wasteland 2 patch 2 is live on Steam!



http://wastelandrpg.tumblr.com/post/999...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

sesobebo ::

na gog.com tudi (pa hotfix za patch tudi)

MIHAc27 ::

No jaz sem sedaj šele začel igrat. Čeprav sem kar nekaj časa porabil za kreiranje začetnih likov, se je že prvi boj z šefom (žabo) izkazal za poraznega. Mi je skoraj takoj pobila pol ekipe.
Quickload kasneje in z ponovnem poskusu mi jo je vseeno ratalo ubit z mojim mitraljezcem... ki je poškodoval samo 2 moja.

Pač ignoriral sem iniciativo. Sem predvideval, da bodo moji kasneje na vrsti, ampak ne da bo potem sovražnik 2x. Vsi so imeli iniciativo tam na 8,9. Pa od Angelce, ki se mi je pridružila sem tudi pričakoval, da bo sama opravila z sovražniki... no pa ni.

Sedaj dobivajo vsi 4-5 skill pointsov na level kar se mi zdi povsem dovolj. Tudi z banditi ni bilo preveč težav,vsaj zaenkrat.

drvo ::

Zdravo!
Dogaja se mi en bug. Ko pridem v Damoto se igra vedno sesuje. Se je to komu dogajalo?

PS: Ne, igra ni sneta s travnika.

Izi ::

drvo je izjavil:

Zdravo!
Dogaja se mi en bug. Ko pridem v Damoto se igra vedno sesuje. Se je to komu dogajalo?

Ne, meni se ni igra sesula niti enkrat. Sem malo poguglal in je nekaj ljudi, ki sem jim igra občasno sesuje ampak na različnih mestih. Nobenega pa nisem našel, da bi se mu sesula točno na vstopu v Damoto in to vsakič. Kot kaže si edini :P

Si naložil vse kar pride zraven igre? DirectX in C++ redistributable. Pa grafične driverje imaš najnovejše?

matobeli ::

Dej še povej katero grafično uporabljaš.

Meni se je random sesuvalo (še pred patchi). Ampak nikoli na istih mestih.

P.S. Bomo počasi lahko updejtal kako zbildat karakterje, katere skille skupaj uporabit, katera orožja izbrat,...

drvo ::

No pred tem se mi je sesula mogoče2-3x tukaj pa zmeraj, najdlje sem prišel do kakih 5 minut igre. Kar se tiče grafične ne vem točno, ker igram na prenosniku. Bom probal ponovno naložit driverje, pa da vidimo. Kaj pa, če ponovno inštaliram, a bi se dalo stari savegame spravit na novo naloženo igro? Kje se sploh shranjujejo? Ker znova se mi ne da igrat, ker zgubim voljo, ko sem vložil že toliko časa.

MIHAc27 ::

Igra shranjuje v tvojih dokumentih > moje igre > wasteland 2 direktorij.

Meni tudi malce nagaja. Se mi zdi da ima igra težavo z 32 bitnim sistemom in 4Gb ramom (ali manj).
Bolje je ratalo, ko sem grafiko znižal, in dal tekstature na polovično.

krneki ::

Jaz sem probal furat na 32bit winxp 2GB rama...nonstop crkovanje (pa še nalagalo je 1oo let) :D
Na normalnem compu mi je pa mogoče crknilo 2x. Brez patchov je bila pa cela grmada bugov.

Izi ::

Na uradni strani piše, da je problem na 32-bitnih sistemih znan in da pravzaprav ne morejo nič narediti.

Na 32-bitnih sistemih posamezna aplikacija, se pravi tudi igra, dobi na voljo največ 2 GB RAMA ne glede koliko ga imaš ti v računalniku.
Marsikdo zmotno misli, da lahko na 32-bitnem sistemu uporablja 4 GB RAMA. V resnici lahko 32-bitni sistem sicer naslavlja do 4 GB RAMA in ga razporedi med različne porabnike, ampak vsaka posamezna aplikacija pa ne more nikakor uporabljati več kot 2 GB RAMA.

Wasteland 2 pa je velik porabnik RAMA. Sicer ob zagonu igra zmore delati na 2 GB RAMA ampak prej ali slej ji tega zmanjka in se sesuje.
Izdelovalci se zavedajo, da bi morali narediti izključno 64-bitno igro, ampak bi tako izgubili kar nekaj kupcev in so se pač odločili, da je bolje če se igra nekaterim sesuva kot pa da jo sploh ne morejo igrati.

Krivi so kar igralci sami, ker 32-bitnie sisteme je že konkretno povozil čas in PC-je je treba sproti nadgrajevati, če hočeš uporabljati najnovejše programe. Celo telefoni so že skoraj vsi na 64-bitnih sistemih, pa se še vedno najdejo ljudje, ki v 12 letih odkar imamo v PC-jih 64-bitne procesorje še vedno niso uspeli nadgraditi sistem na 64-bitov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

videc ::

Izi je izjavil:

Krivi so kar igralci sami, ker 32-bitnie sisteme je že konkretno povozil čas in PC-je je treba sproti nadgrajevati, če hočeš uporabljati najnovejše programe. Celo telefoni so že skoraj vsi na 64-bitnih sistemih, pa se še vedno najdejo ljudje, ki v 12 letih odkar imamo v PC-jih 64-bitne procesorje še vedno niso uspeli nadgraditi sistem na 64-bitov.
Tole je navaden bull..it. Če razvijalci niso sposobni napisat SW, ki dela ok na 32bitnih sistemih so slabi razvijalci. Če bi se takoj odločili, da podprejo samo 64bitov bi pa verjetno ne dosegli tolikšne količine uporabnikov, ker je dosti takšnih, ki še uporabljajo 32bitne sisteme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

Izi ::

Videc, gre se za fizično omejitev sistema. Sposobnost izdelovalcev nima tukaj nič.
Igra bi bila dosti grša, bolj revna, ozemlja prazna, samo zato da bi lahko tekla na nekaterih 20 let starih PC-jih. Tisti naj lepo ostanejo na Fallout 3, ali pa nadgradijo na 64-bitov.
Kljub temu, da je Wasteland 2 igra stare šole, se gre za moderno igro, z napredno in podrobno grafiko, ki pač zahteva primeren sistem.

videc ::

Izi, se zavedam fizičnih omejitev sistema z 32biti, zato sem pa rekel, da bi bilo bolje, da se sploh ne ukvarjajo z 32biti več.
Če pa že izdajo 32bitno verzijo, so si pa tako razvijalci kot uporabniki sami krivi, če so težave z njo. :)

Tezaab ::

A niso govorili, da so njihov target audience bolj oldschool, hardcore gamerji? Taki si ponavadi bolj redno posodabljajo sistem...

Izi ::

Aja, prej sem pozabil omeniti, da tudi na 32-bitnem sistemu igra deluje popolnoma brez težav če uporabljaš najnižje grafične nastavitve. Vsaj tako pravijo.
Če imaš torej 32-bitni sistem in se ti igra sesuje potem moraš znižati grafične nastavitve, ker pač nimaš dovolj RAMA za višje nastavitve.

drvo ::

Jaz nimam problema z 32 bitnim sistemom in tudi rama imam 8gb in do damote se mi je igra zrušila nekje 2x tukaj pa se mi zruši zmeraj. Pa igram na nekje srednjih nastavitvah, ker pač laptop ni glih gamerski. Je kdo že probal, shranit savegame iz stare inštalacije in jih naložit na novo inštalirano igro. Bi bilo to sploh možno?

MIHAc27 ::

Ja, jaz imam dual boot, kot sem že omenil... Igra inštalirana v XP... na 7 je delala brez težav, je pa ta tudi 32 bitna.
edino save game sem moral prekopirati v novi profil (tam kjer sem že omenjal).

To da igra rabi več kot 2Gb se mi je zdelo. Ker RAMA ni nikoli zmanjkalo, pa še pagefile imam nastavljen na 3 do 8 Gb.
Bo kot kaže treba 7 nadgradit na 64 bitno verzijo....

krneki ::

Tudi na najnižjih nastavitvah mi je crkovalo na E4300, HD4850, 2GB rama (jebat ga...mašinca na vikendici). Ubistvu mi je recimo vedno crknilo (vedno med loadanjem), ko si se prvič vrnil nazaj v citadelo in pa ko prvič prideš ven iz LA. Save game je drugače normalno delal na moji običajni konfiguraciji.

p.s. Diablo drugače dela čisto spodobno na min. nastavitvah hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

MIHAc27 ::

Evo jaz sem nadgradil mojo 7. na 64 bitov... sedaj igram zopet z visokimi nastavitvami grafike in niti 1x ni crknilo. Celo v Ranger citadelo sem lahko šel, prej se mi je pa vsakič med nalaganjem sesulo.

Izi ::

Kar pridno ga krpajo. Prišel je 3. popravek, največji do sedaj.

Wasteland 2 Patch 3 (59820) Release Notes

MIHAc27 ::

LAW-wielding nuns now drop LAWs instead of RPG-7s.


Šit do tega dela še nisem prišel..... Nune z bazukam? Kaj se še ne bojo spomnili.

Izi ::

MIHAc27 je izjavil:

Šit do tega dela še nisem prišel..... Nune z bazukam? Kaj se še ne bojo spomnili.

Potem še nisi v Los Angelesu?
Tam je precej verskih blaznežev in Nune so ene najhujših sovražnikov. Srečaš jih predvsem v tistih naključnih srečanji ko potuješ po zemljevidu.


Jaz sem v enem prvih srečanj, ko sem se v Kaliforniji odpravil ven iz baze, naletel na skupino takih jeznih Nun kot je ta na sliki.
Dobesedno sesekljale so mojo celo skupino :))

sesobebo ::

MIHAc27 ::

V LA sem že... po radiju jih slišim, na eno skupino sem že naletel ampak bazuk ali strojnic na srečo niso imele.. tko da sem jih premagal.

oo7 ::

Wasteland 2: Game of the Year Edition coming this summer as a free upgrade to owners

http://www.vg247.com/2015/05/07/wastela...

yoco ::

Hudo! :)

drvo ::

Zdravo, po pol leta, ko sem obupal nad iskanjem pof... cat literja za nadgradnjo radiacijske obleke, sem se lotil ponovnega igranja in prosil bi, če mi kdo lahko pošlje save game, ko ga zbereš dovolj, da si lahko nadgradi obleko ozr. ko ga dobi v bazi, ker sem ponovno na tem da neham :)

Sims ::

drvo

zakaj ne pogooglaš kje se to dobi? Da ti pomagam ...

http://www.ign.com/wikis/wasteland-2/Ca...

LP,

Sims

drvo ::

Sicer sem to stran že zguglal ampak vseeno hvala. Pa vendar jih nisem našel dovolj in po pol leta tudi pozabil kje vse sem že brskal pa se mi ne da še enkrat. Iskal sem tudi kakšno stran na kateri bi lahko snel savegame pa nisem našel.

urbecar ::

Pa če spremeniš save file? Je lepo v XMLju, tako da spreminjanje količine stvari ki jih že imaš v inventoriju ne bi smel biti problem. Ali pa še bolj enostavno, uporabiš save game editor.

todman74 ::

drvo je izjavil:

Sicer sem to stran že zguglal ampak vseeno hvala. Pa vendar jih nisem našel dovolj in po pol leta tudi pozabil kje vse sem že brskal pa se mi ne da še enkrat. Iskal sem tudi kakšno stran na kateri bi lahko snel savegame pa nisem našel.


Če se ti ne da pol urce cajta reskirat in pobrat 7 cat literov, potem je res boljše da kar končaš, ker RPG igre očitno niso za tebe...

drvo ::

Bi rekel da sem reskiral precej več časa prej 4-5 ur po tem, ko se mi je zataknilo. Sicer pa smo že dalje.

yoco ::

oo7 je izjavil:

Wasteland 2: Game of the Year Edition coming this summer as a free upgrade to owners

http://www.vg247.com/2015/05/07/wastela...

A se mogoče že kaj ve kdaj točno izide?

oo7 ::

yoco je izjavil:

oo7 je izjavil:

Wasteland 2: Game of the Year Edition coming this summer as a free upgrade to owners

http://www.vg247.com/2015/05/07/wastela...

A se mogoče že kaj ve kdaj točno izide?


Director s cut izide 13 Oktobra 2015 to je najbrž Game of the year Edition ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fallout 4 (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Igre
2872477861 (878) oo7
»

Wasteland 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8811886 (4797) drvo
»

Divinity: Original Sin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13625869 (9634) Jerry000
»

Pillars of Eternity (Obsidianov Kickstarter: Project Eternity) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16830226 (9804) yoco
»

Igre podobne Fallout 3 (New vegas)

Oddelek: Igre
206672 (6388) yayo

Več podobnih tem