» »

Pillars of Eternity (Obsidianov Kickstarter: Project Eternity)

Pillars of Eternity (Obsidianov Kickstarter: Project Eternity)

1 2 3
4
»

YesMan ::

http://www.gameinformer.com/b/news/arch...

Igra pride pol leta po PC releasu za konzole in malo presenetljivo, celo za Switcha! Se pravi PoE on the go, to se mi zdi precej kul :P
Upam, da bo port vsaj pol tako dober kot za Divinity OS in PoE1.

Ghenghiz ::

Pravkar oznanjeno: vsi dialogi bodo imeli VO.

yoco ::

Yes! :D

Ghenghiz ::

Izi ::

Pillars of Eternity 2: Deadfire

Reviews:

IGN - 8.5 Great
The sequel to Obsidian's throwback RPG is a flawed gem.

Metacritic - 89
total freedom of exploration, and more meaningful choices at every turn.

PCGamer - 88
A massive, bountiful RPG with richly descriptive writing, a well-realised setting, and deep tactical combat.

GameSpot - 8
Vast world packed with poignant little stories for you to uncover.

PCWorld - 4,5/5
Main story is suitably grandiose, with a number of jaw-dropping moments.


Nikjer ni zaslediti žal besede. Vsi hvalijo super zgodbo.
Kot kaže je tole obvezno igranje za vse RPG ljubitelje. Spet bo šlo 100 ur mojega življenja :D

Izi ::

Končno igra, ker si lahko izključiš oziroma nastavljaš Level scaling :D
Pozor: Po defaultu je Level scaling vključen v popolnosti in skalira sovražnikov level gor in dol. To je dobrodošlo za tiste, ki hitijo skozi igro in jim potem igra skozi celo zgodbo znižuje level sovražnikov.
Za bolj pogumne obstaja možnost, da igra skalira samo navzgor, navzdol pa nikoli.

Jaz bom vsekakor popolnoma izklopil skaliranje. Na začetku mora biti težko in ne moreš kar takoj napasti kogarkoli srečaš. Na sredini moraš že občutiti svojo moč, drugače levelanje sploh nima smisla. Na koncu pa moraš zgolj z enim zamahom roke z zemljo zravnati celo vas >:D Le zakaj bi drugače tako temeljito raziskoval obsežno deželo, če ne zato, da postaneš glavni Bad ass v deželi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

yoco ::

Kako vi igrate to igro? Vsak fajt pavzirate in izbirate katero akcijo naj vsak lik naredi? Ali pa vklopite AI "behavior" editor?

Truga ::

Veliko pavze.

Ghenghiz ::

Mhm, veliko pavz. AI sem pustil na "autoattack", ker zelim, da se vsaka akcija zgodi takrat, ko jaz to hocem.

YesMan ::

Veliko pavz. AI mam vklopljen pri tistih, ki nimajo 'per rest' spellov, pa mi gre kar dobro na hard težavnosti. Župnika pa čarodeja npr. je obvezno treba micromenedžat :D Tole govorim za PoE1 (dvomim, da je v 2-ki kaj drugače), ki sem ga vbistvu začel spet igrat par dni nazaj, da se pripravim na 2-ko, ki menda izide enkrat decembra... Upam.

Truga ::

Dvojka je izsla maja :D

YesMan ::

Žal samo za PC :/ Rad pa bi igral na PS4, ker je konzola strojno precej močnejša od mojega šrot laptopa (bo torej grafika veliko boljša), pa zadnje čase mi nekako bolj leži igrati tudi take špile lepo v naslonjaču, na velikem TV-ju s kontrolerjem :P

Ghenghiz ::

@YesMan v PoE2 je vse per encounter, vkljucno s spelli (izjema so zgolj summon XY figurice in power level boost). Poleg tega je tudi AI editor dobil konkreten upgrade.

YesMan ::

Aja? Za AI editora sem vedel, da pa so per rest sranje vrgli ven, pa ne. No super, toliko boljše :P Kako pa je res z loadanjem? Je še vedno tako pogosto in tako dolgo kot v enki (za tiste, ki nimajo SSD-ja)? Ker časi nalaganja pa me res ubijajo v prvem delu... Igro bi menda preigral 5x, in ne samo 2x, če ne bi bilo tega skoraj neznosno dolgega in pogostega nalaganja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

Ghenghiz ::

Pogostost loadanja je primerljiva s PoE1, vendar je to veliko veliko hitrejse, kot je bilo. Tudi najvecje mape se nalozijo v nekaj sekundah, v veliki vecini casa pa ne cakas dlje kot ~3s (govorim za SSD, ker situacije brez SSD ne poznam).

YesMan ::

Ghenghiz je izjavil:

Pogostost loadanja je primerljiva s PoE1, vendar je to veliko veliko hitrejse, kot je bilo. Tudi najvecje mape se nalozijo v nekaj sekundah, v veliki vecini casa pa ne cakas dlje kot ~3s (govorim za SSD, ker situacije brez SSD ne poznam).


Aha, ok. Hvala. Potem tudi na HDD-jih mora biti občutno bolje, kot je bilo.

yoco ::

Sem zopet začel igrat, in lahko samo rečem, vav, kakšen "game changer" je ko sem vklopil "turn based combat". Zame veliko bolje! :)

Me pa nekaj zanima. Trenutno se že več kot dva dneva potikam po tistem mestu Neketaka, se splača vsak kotiček preiskat, z vsakim govorit? Ker malo mi je ratalo dolgočasno, glede na to, da poskušam slediti velikanu! Bom kaj veliko izpustil, če sledim samo glavni zgodbi?

Ghenghiz ::

yoco je izjavil:

Sem zopet začel igrat, in lahko samo rečem, vav, kakšen "game changer" je ko sem vklopil "turn based combat". Zame veliko bolje! :)

Me pa nekaj zanima. Trenutno se že več kot dva dneva potikam po tistem mestu Neketaka, se splača vsak kotiček preiskat, z vsakim govorit? Ker malo mi je ratalo dolgočasno, glede na to, da poskušam slediti velikanu! Bom kaj veliko izpustil, če sledim samo glavni zgodbi?


Igral sem ob izidu in lahko govorim samo za verzijo brez DLC-jev:
Zgodbe same ne bos veliko izpustil, ker je vecino stvari povezanih s 3 fakcijami in za napredovanje do konca, rabis situacijo s fakcijami pripeljati do nekega zakljucka.
Questi pa itak niso casovno omejeni, tako da lahko najprej sledis zgodbi, kar te hitro odpeje na druge otoke, in se potem vrnes k raziskovanju, ko prides nazaj v Neketako.
Koliko se dejansko "splaca" raziskat pa tezko recem, ker ne vem, koliko so v Neketako dodali stavri z DLC-ji. V prvotni verziji se zal ne spomnim, da bi nasel kaksno zelo posebno nagrado. Je pa to nasploh kritika za cel PoE2. Se soulbound itemov je bilo komaj kaj, pa se ti brezvezni ali arbitrarno/butasto nedostopni. Zgleda so vso energijo usmeril v tisti govoreci mec...

Verjetno se ti pa splaca poiskat vsaj, kako se pride do vsebine iz DLC-jev, ker tam imas potem verjetno vsaj en nov manjsi "quest hub" (ugibam).

yoco ::

Hvala za odgovor!
A ma ta igra neskončen inventory size? Lahko knjige prodam, ni isto kot pri Original Sin igri, kjer dobiš xp ko jo prebereš?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wasteland 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8811971 (4882) drvo
»

Divinity: Original Sin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13626115 (9880) Jerry000
»

Fallout: New Orleans

Oddelek: Igre
132123 (1341) ahac
»

Tyranny

Oddelek: Igre
313651 (2499) Izi

Pillars of Eternity

Oddelek: Igre
91577 (1316) ahac

Več podobnih tem