» »

Prvi 1800+ Tbred B so tu !

Prvi 1800+ Tbred B so tu !

«
1
2

morphling1 ::

Zgleda da je Evropa malo pred Ameriko, ker so se začeli po trgovinah pojavljati prvi primerki Tbred B-jev.
So 49 oz. 50 teden kar se ujema s tem kar so rekli pri Amd-ju.
Torej naročniška koda AXDA1800 DUT3C razlika med tbred A je v črki U, ki pomeni da deluje na 1.6V, tbred A je imel L in deloval na 1.5V. Stepping pa JIUCB
Ampak na žalost je to vse kar je razburljivega. Namreč zaenkrat še niso nič posebnega kar se tiče navijanja, 2 GHz pri 1.75V na zrak, kar seveda še zdaleč ni slabo za tako poceni čip, ni pa to enako 2400+ ali več sposobnosti navijanja. Tako da se lahko že skoraj sigurno reče da so to preimenovani 2400+ čipi ki niso bili dovolj dobri . Bo pa zgleda Januar mesec ko bodo B-ji postali razširjeni .
Pa še en link do topica na overclockers.com Primerki so bili kupljeni v Grčiji neki drugi pa v Nemčiji
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Narcos Satanicos ::

evropa -> amerika

a ne delajo athlonov u nemčij?

morphling1 ::

Delajo že, samo to še nič ne pomeni, običajno se najprej pojavijo tam kjer je največja poraba oz kjer lahko največ iztržijo zanj (ZDA, Japonska)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

kjer največ iztržijo zanje? pol bi mogli bit najprej v sloveniji, al majo kje še višje cene kot pri nas ;-))))
l'jga

Narcos Satanicos ::

hehe

rap3r ::

:D Morf sej maš mojo cifro če boš zasledu kkšnga k moj zdej sploh noče delat viši kukr pr 175*9,5:( tko da me lahk pokličš:D če bom pa jz kkšnga v službi zasledu te pa tud pokličm ok?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Borchi, pri nas največ iztržijo prodajalci, na Japonskem pa AMD :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Evo Morphling, ko vem da si car in vse veš. Eno vprašanje verjetno za nekatere neumno ampak vseeno. Ali je mogoče, da procesor ni stabilen pri visokem FSB, če pa mu FSB znižaš in povečaš multiplier pa je stabilen. RAM seveda naj na to nima vpliva ker je super kvaliteten in ne ovira OC.

Meni se zdi, da sem naletel na točno nekaj takega.
Athlon z 166MHz vodilom nikakor ne dela pri 200MHz vodilu, njegov bratranec z 133MHz, pa je delal tudi na 207MHz FSB.:\ 8-O :(

Meni se to zdi extra čudno. Sam mislim, da naj to nebi blo mogoče ali pač??

morphling1 ::

Ja vem v čem je problem :D Problem je v tbredu B ter novimi nforce2 (za KT400 in ostale ne vem točno) platami zadeva enostavno ne dela stabilno nad 180 MHz, problem je znan tudi proizvajalcem in se bo v prihodnjosti videlo če je odpravljiv. Rešitev je pa zelo enostavna na tbredu moraš prerezat mislim da 3 L3 mostiček ki je zadolžen za prepoznavo 166 MHz vodila, tako ga degradiraš na 133 MHz ampak se ti pa FSB začne navijat do kjer ti pač omogoča ram.

btw a ni Tarzan=Jure2k :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Ja je Jure2k, ampak je Tarzan moj pravi nickname:D Še iz srednje šole:)
Z drugega računalnka sem dostopal, pa sem ta acount uporabu, ker je jure2k še s starim E-mail naslovom, ki se ga sramujem (yahoo.com :D )

Morphling glede odgovora. Hvala, sem rabu potrditev, ker sem nekje to zasledil, ampak sem o tem pozabil detajle. Zaenkrat ne bom še nič povezoval, pomoje je stvar rešljiva drugače. Upam, da bo nov BIOS zalegel. BTW, v Ameriki se že prodajajo 2600+ na 133MHz vodilu a misliš da je to posledica teh problemov ali je samo zato, da deluje tudi na starejših platah.

Še nekaj, iz USA mi je nekdo obljubil CPU blok za vodno hlajenje, in bom kar tistega vzel, če ne drugega do takrat, ko ti dodelaš svojega extra super duper MK007 ;) in potem zamenjam če bo potreba.

LP

morphling1 ::

Ok, ti si poštimi to vodno hlajenje, pretestiraj da vidiš do kje se ti navija pa kašne temperature imaš potem ti pa jaz lahko posodim blok, pa da vidiš razliko. Blok mam v bistvu že končan. Btw kater blok dobiš DD MAZE 2,3,DTEK TC4 ali kaj drugega.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Ne vem kater blok, ga bom vprašal če ve.
Err ni L3 mostiček, ampak je tretji mostiček v L12, ki ga bi blo treba precvikat.
Nisem jaz za te zadeve, bom raj počakal še neki časa, upam, da se da z BIOSOM poravt:O

morphling1 ::

Ja sem mam pomešal, tretji L12 mostiček je pravi ,da ga je pa treba rezat sem pa že napisal. Glede biosa je pa tako lahko da boš čakal še dolgo lahko bo pa že v naslednjem lahko je pa to problem čipseta, anyway če ne bo popravljeno boš moral pač rezat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jure2k ::

Kako pa je s tem? baje so votli in ni problem prerezat, samo ne smeš pregloboko it, ker lahko kaj uničiš. Zanima me še s čem bi to lahko precvikal, da bi šlo kar najlažje. A misliš Morphling, da bi se dalo naprimer s šivanko ali pa tisto špico ki je pri šestilu? pomoje bi tako najbolj natančno lahko operiral. ampak pomoje tako ne bo šlo. Bom vzel kar olfa nož al pa kaj podobnega. A lahko kaj uničim s tem? Mogoče bom že jutri probal, če bom dost poguma zbral.:D

morphling1 ::

Z olfo bi šlo verjetno. Ena zelo dobra fora je da daš mostiček v kratek stik in ga pretrga ker je dosti tanek in en je to počel z pc napajalcem. Bi moral pa malo prej probat na kakem crknjenem procesorju če deluje.
Uničit pomoje ne moreš nič samo pazi da sosednje ne prerežeš (če sploh so) mal se poheci ne bi smelo bit neoben problem z ostrim rezilom olfe
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ja procesor tako lahko uničiš..prerežeš lahko spodnje sloje ki vodijo iz porcesorja na pine...

Kolega je to delal na starih duronih 600 z posebno majhnim biaxom in je mostič po sredini enostavno odbrusil...za poceni proce že.. na tako dragem se jaz nebi upal to delat

Tito ::

Mislm, da to ni tak problem... Drugače pa itaq Tarzana nebo nič ustavlo, razen če bo dele, k je šou spat kej sanjal... Se je že odločil, da bo to naredil!

Drgač pa sej čisto tanek in rahel rez narediš pa je. Kar pa se tiče starih Duronov se mi zdi da je bila masa trda kot kamen. Ta novi procesorji pa imajo neko novo maso ki je bol mehka (neka organska spjina)...

Lahko noč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Tarzan ::

Ne vem če bom :O Pomoje bom še malo počakal. Nov BIOS nima še nobene podpore, sploh pa pomoje ne more bit popravljeno z BIOSom.
Ga bom pa fural na 180MHz in z nooorimi timingi.

mile ::

Nimaš jajc:D

Tarzan ::

He he, ko gre za čez 100 jurjev vreden procesor jih tud ti nebi mel, verjem mi.
Če mi novga kupš ga pa prec razrežem ;) Sicer naj bi bil poseg enostaven ampak nisem prepričan...:'(

mile ::

Vem,da ta procesor ni ravno pocen.

Sej zato pa rabš jajca.

Tarzan ::

Na oko:O

Tito ::

Hmm zdej ma pa zanima, kako lahko najhitreje zveš ali je procesor na 133 vodilu?

morphling1 ::

Ja to je pa res težko :) al pogledaš nanj pa vidiš da ima zadnjo črko v naročniški kodi (ne steping, tisto ko se začne na AXDA) C če je 166 je pa D, drugače ga pa vržeš notri in se zbudi običajno na 133 a ne :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tito ::

Narobe si me razumel...

Ko je zmodificiran, bi naj se ko daš na default dal na 133?
Pa se ni dal, tko da je misija neuspešna...>:D

Ampak je to preveč za naše srce, tako da bomo še malce počakali...

morphling1 ::

Ja če ga zmodaš dobro, se zbudi na 133 po defaultu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Silence-r ::

Ej mene zanima neki, kupu sm nov proc AThlon XP 1800+ ! Oznake so take (dobesedni prepis):

AMD Athlon™
AXDA1800LT3C
RIWGA 0234MPM

Katero jedro naj bi blo to?
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

morphling1 ::

Tbred A zgodnji, tudi stepping je zelo neznana koda sa kar se navijanja tiče, tako da tole ne verjamem da bo kaj briljantnega
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Baje so procesorji z R kot prvo črko v steppingu najslabši navijalci. Zaenkrat so še vedno najboljši tisti z A, ampak jaz imam tri take, pa niso ne vem kaj, bom videl z vodnim, ko ga skonstruiram.

Silence-r ::

No zadevica mi lepo teče na 166 FSBja (2300+) pri voltaži 1,55 V, prime95 mi ne javi nobenih nestabilnosti, samo je fora, ker mi ram ne dopušča višje (že sedaj včasih ne morem zagnat računalnika - RAM verjetno). Bomo videli ob nakupu boljšega RAMa in seveda watercoolinga, ki je planiran za future :D !
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

steiner ::

Tole sm pa jest kupu 2 dni nazaj:

AXDA1700DUT3C
JIUHB 0245MPM

T-bred B?

morphling1 ::

Tbred B , samo J družina ki se bo verjetno malo slabše navijal kot A.
Ampak še vedno bolje kot večina tbred A-jev. Probaj tam okrog 2GHz na zrak pri 1.8V zna delat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

steiner: kje si kupu?
l'jga

steiner ::

Kupljen je bil pri Agt-rač.

A to je drgač 45 teden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: steiner ()

rap3r ::

jp
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

steiner,a si posebej zahtevo Tbreda ali si samo kupil proc.ker jaz sem pred nekaj dnevi klical in so mi rekli da majo samo palominote.go figure.

steiner ::

Jest sm samo vprašu, če so T-bredi. Po B-jih nism spraševal. Model tam je reku, da so vsi T-bredi. Pol sm pa doma začel mal gledat proc., pa vidm kaj sem dubu. :D

boštjan ::

kot kaže so jih zdaj dobli,hvala za odg.

Malecky ::

Milsim da sem zvohal večjo količino 1700+ JUICB procov..jutri vem natančneje, tole bo še zanimivo:D

Zheegec ::

A mi naj pa kar čakamo, da boš ti celo zalogo za sebe pokupil? :D :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bx ::

samo v inf.:

kolega je kupu 2000+ pri mlacomu

AXDA2000DKT3C 9274276280094
RIRGA 0231MPMW mc1999AMD

sem sam na hitr probu se butne v xp-je pri 2200+
pri 166fsb pa nič

kva bi to bil za en proc?

Bx

boštjan ::

to je Thoroughbred A.

Malecky ::

Pa najslabši overclocker kar jih je...

Ja bom kupil celo zalogo zase..pol jih bom pa testiral postavil mejo v mhz in ceno0:)

Jux ::

steiner:

Tole sm pa jest kupu 2 dni nazaj:

AXDA1700DUT3C
JIUHB 0245MPM

T-bred B?


Danes kupil zadnjega pri AGT za kolega. Cakam samo se na 8RDA+ v nasih stacunah.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

boštjan ::

tako je Tbred B.45 teden če se ne motim.

the_unborn ::

a se lahko pri AGT-ju odlocam med proci, tako dam bom dobil t-breda B in ne A??

boštjan ::

a se lahko pri AGT-ju odlocam med proci, tako dam bom dobil t-breda B in ne A??

če bodo meli nazalogi,ti bodo z veseljem dali Tbred B.navsezadnje je tvoj denar

steiner ::

Evo, probu sm mal overclockat. Na elitki s cheepobiosom in sdramom je šlo na 11*150 (2000+?) s Titanom in brez spreminjanja voltaže. 166/166 nism probu.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: steiner ()

Boky ::

steiner to verjetno ves ampak vseeno, ce bos poiskusal na 166/166. Bootat moras z 133/133 in pol v windowsih z kakim speedfan-om ali cpufsb-jem dvignit na 166/166, ker elitka se pri 166/166 noce zbudit. :(

Mikec ::

a je tbred jedro u osnovi kej drazje od navadnga? :8)
...never be the same again !!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342650 (15434) peter_ki
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062444 (24867) GaS
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411872 (7637) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658543 (6268) Zoidberg
»

Vedno več Tbred-ov B

Oddelek: Novice / Procesorji
202056 (2056) lambda

Več podobnih tem