» »

Duron 1600 MHz Applebred

Duron 1600 MHz Applebred

1
2
3 4

boštjan ::

AtaStrumf,daj malo slikovno prikaži tole farbanje

|KoRn| ::

Daj malce opiši kako si ga odklenil, prosim, kajti sam imam tudi Durona1600 (rjavega). Pa bi ga rad pretvoril v kaj več :D

salesky ::

|Korn|: kakega durona maš ti? Rjavega? Kak tedn? Preberi si uni post od Njoka ki je napisal da duroni po 40tednu nimajo istega načina odpiranja L2 keša.

Novejši imajo fake kontakte in moraš spraskat plast da prideš do tapravih. poglejte si temo na xtremesystems kjer jim je ratalo nardit. LINK

DjTonic ::

Jao preveč komplicirajo pri AMD-ju :\

salesky ::

Seveda da preveč. ;(

Jutre grem kupit eno MEGA lupo in se greva z njokom mučit. :D :D Ima da rata!!!! Seveda bomo povedli kako je šlo. :D Mogoče tudi kej poslikamo, če prnese punca digitalca.

AtaStrumf ::

Jaz sem samo pofarbal zadnji L2 mostiček z prevodno barvo (iz Conrada) in to kar čez lasersko zarezo. Nič lažjega :D! Za te nove verzije pa je že salesky povedal.

|KoRn| ::

Grem ven dat durona pa sporočim kater teden je... AtaStrumf, kolko si dal za tisto prevodno barvo iz Conrada in kak se ji točno reče?

|KoRn| ::

Ni sreče... teden je 33., stepping je pa MIUGA :'( :'( :'( :'(

DjTonic ::

Evo en Review, ki govori o tem Applebred duronu Kliik ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tic ()

Tic ::

Tale duron mi vse bolj privlačen deluje. :D
persona civitas ;>

AtaStrumf ::

Silberleitlack piše gor na moji farbi. Kupil sem že zdavnaj enkrat v Conradu v BTC-ju v LJ, pa sploh ni bilo poceni. Okoli 1500 SIT se mi zdi, da je bilo, samo je bilo zelo priročno za odklepat Athlone (XP). Bog ve kolk sem jih odklenil pol s tem lakom, pol ko so bili pa že original odklenjeni si pa res nisem mislil, da ga bom še kdaj rabil, a glej ga zlomka, spet mi je prav prišla :D.

No ja, saj če je 33. teden pol je zelo verjetno, da boš lahko vsaj L2 Cache odklenil, če se že ne bo navijal nevem kako dobro.

AtaStrumf ::

Jaz ne kapiram prav velik italijansko, tako da bi bilo fajn če bi kak primorc povedal kaj piše tist špagetar v unem članku.

Jaz imam pravzaprav isto to novo pakiranje in isto zgledajo fake tisti mostički, pa je vseeno delovalo, tako da mi res ni jasno kaj hoče povedat tale naš zahodni sosed. Pa zakva je farbal okrog? A mogoče takrat (25.9.2003) še niso vedeli da moraš kar lepo čez iti?

He, he moj je 38. teden od 39. oz. 40, naprej so pa začeli dodatno zaklepat L2 cache. Najbrš so opazili, da je folk pogruntal foro ali pa jim je zmanjkalo jeder s pokvarjenim L2 Cache-om :D.

Pa na unem forumu tud nisem opazil, da bi kdo pogruntal kako odklent L2 cache na teh novih čipih, tako da ne vem kaj bosta počela z lupo salesky.

Zgodovina sprememb…

|KoRn| ::

Upam da res, zdaj samo še nekje tole barvo/lak dobim, pa prefarbam tisto zarezo na zadnjem mostičku... >:D

DjTonic ::

Jaz ne kapiram prav velik italijansko, tako da bi bilo fajn če bi kak primorc povedal kaj piše tist špagetar v unem članku


AtaStrumf še sreča, da poznamo Web Translatorje:D English Review ;)

DjTonic ::

Za vse, ki se sprašujejo kako odkleniti nove Durone kliknite sem

Boki_ ::

Ravnokar sm odklenu mojga D1400 in to s svinčnikom. Malo sem podrsal povrhnjico in kontakte ter fajn pofarbal. Potem sem z wcpuid pogledal če mi ga je odklenilo in sem vidu, da mi ga je na piše pa mi oznake(name string). Proc pa ma neko čudno oznako Mblabla zadnja črka pa je B. Torej upajmo da se bo dobro navijal.
I'm back

AtaStrumf ::

He, he, dobri stari svinčnik :D. Glih včeraj sem videl v enem dokumntarcu, kako so Američani za pisanje v vesolju razvili en poseben ful drag kuli, Rusi so pa kar lepo svinčnike uporabljali :D.

njok ::

Tom DeLonge: teden?

Boki_ ::

Ne vem nič si nism prepisu ne zapomnu oznak. Bom poroču, ko snamem spet dol prec, da nardim voltmod.
BTW a kdo ve kaj je narobe da ko malo hitreje povečam frekvenco (npr. za 5 MHz naenkrat) mi po tistem ko je znak od win XP in ko tisti modre črtice laufajo kar reseta komp?
I'm back

AtaStrumf ::

5 MHz se meni ne zdi prav veliko. Jaz grem direkt iz 1600 MHz na 2000 MHz npr. tako da mi je res čudno kako ti to delaš po 5 MHz. A to mogoče FSB, ali pa pol ko si že blizu nestabilnosti.

Če mene vprašaš si že v območju mejne stabilnosti. Pojdi malo nazaj.

fAtso ::

Da se jaz mojega duroncka klele not vrzem.

Kupil sem ga v JAE Duron 1600. Nisem ga se probal odklenit, sem pa zverino navil >:D

Nisem gledal samo na najvišji overclock. Ampak sem gledal na najvišji overclock na najnižji napetosti, in sicer ratalo mi je naslednje.

1.4V ----> 2000MHz stabilno. na 2100MHz ne pride v windowse.

Trenutno testiram 2100MHz na 1.5V trenutno je stvar stabilna ze 1h s prime 95.
Sedaj bom probal malo spustiti voltažo. najprej na 1.475V pa na 1.45V me zanima do kere napetosti bo sistem stabilen :D

Menim da je tale proc res nor, navija se zverinsko, temp je zelo majhna. 8-O

Zalman 7000AlCu na 2000 obratih temp je 43C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fAtso ()

fAtso ::

Uf nov stabilen dosežek :D
2208MHz 184x12 @1.55V

Stari noro >:D

Wad@ ::

ravno to gledam...pa me zanima tole:
imaš recimo 400MHz ram in tega durona, ki ga težko spraviš na 200FSB...torej je smiselno imeti 4ooMHz ram, če je fsb manjši(asinhrono)..?
Ravno kupujem nov sistem...

fAtso ::

Jah jest bom probu navit da bo duron na 200fsb laufu :D Zaenkrat sem se pro 184MHz. Drugace se pa splaca kupi v jae 256MB ddr400 ram je sam 11000 sit in to corsair firma. se splaca!

njok ::

Čeprav je tema namenjena 1600 MHz različici, bom glede na to, da jih ni ravno veliko, mojo 1400 MHz uvrstil kar sem.

DHD1400 DLV1C
MIXHB 0344 UPMW

Najvišja frekvenca, pri kateri je procesor 100% stabilen: 2210 MHz (210 Mhz * 10,5) pri 1,8 V.
Najvišja frekvenca, pri kateri se izvede 3DMark03: 2300 MHz (219 MHz * 10,5) pri 2,0 V.

Z višanjem voltaže do 2,1 V nisem pridobil nič, nad 2,1 V pa ne pridem več v OS.

ADF ::

Wad, jaz sem D1600 navil na 2GHz (166x12) in ko sem testiral s 3DMarkom, sem nekaj manj točk dobil, kadar je RAM deloval asinhrono (se pravi na 400 MHz).

Boki_ ::

Zakaj ko nvijem mi preden pridem v winsw napiše neko napako c:\win\sys..32\config al neki tazga potem pa irq_not_less_or_equal, kaj morm nardit? Pa sm menju plato in sedaj vam lahk dam oznake
AMD Duron
DHD1400DLV1C Z321238250016
MIXHB 0333VPMW

Pa sm neki gledu v wcpuid pa sm vidu neki L3 disabled al neki tako. Mislte da bi se ga dalo odklent?

Mal čudn pa se mi zdi da na nalepki na procu piše BRT(barton ??) AMD Duron 1400. A to pomeni da je oskublen barton? Bom še mal pogledu, če se da nrdt kej.

Še neki. A ve mogoče kdo kak je naslov tiste spletne strani, mislm de j v javi, ko je narisana slikca proce, ti pa napišeš voltažo pa ti pokaže kako pobarvat mostičke. Kalo pa nej dam voltažo kr na defult je 1.475 1466MHz.
Navil pa bi ga do okrog 1800-2000 MHz.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

njok ::

Do tistih napak pac pride zaradi nestabilnosti sistema.

L3 bos bolj tezko odklenil, tile procesorji ga namrec nimajo.

BRT pa pise na vseh komponentah, kupljenih v essediju. :D

Boki_ ::

Neki sem navijal in še sam ne morem verjeti da mi brez voltmoda na default voltaži dela navit na10.5 X 199MHz. Škoda, kar mi plata ne podpira 200 ali več FSB. Napak mi sploh ne pokaže več, temperatura pa so le 3-5°C višje kot prej. Deluje dokaj stabilno, v 5-ih urah neprestanega igranje Call of Duty mi je ribnu le 2X. Kje je opisan voltmod, saj bi rad malo dvignil voltažo. A bo dovolj z 1.475 na 1.5 V?
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Vesoljc ::

le 2x? :\
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

njok ::

LOL, ce ti racunalnik zmrzne ze med igranjem CoD je to zelo dalec od stabilnosti.

AtaStrumf ::

Default za Durona je 1,5V Če ti kaže kaj drugega je to zato ker ti plata undervolta. 2090 MHz sploh ni slabo na 1,5V! Če bi dal na 1,6 ali pa največ 1,65v bi bil 100% stabilen in zelo verjento bi šel tudi do 2,2 GHz, najverjetneje tudi čez. Škoda da imaš neko čudno plato. Kaj hudiča pa pravzaprav sploh imaš to? Vidim, da te zanima una stran z mostički, samo pri 10,5 množilniku je niti ne rabiš. Voltaža je druga zgodba. Najbolj bi bilo kako nForce plato, samo glede na to da si ravno menjal se ti verjetno ne mudi še enkrat šravfat.

Jaz sem preveril moje favorites in ne najdem tiste strani, samo jih imam tolk da sem lahko komot spregledal, sploh glede na uro :D.

EDIT: Evo ti mostičke za voltažo: http://fab51.netfirms.com/pc/refs/attention_XP2400-e.html

Zgleda, da če povežeš 3. L11 mostiček dobiš 1,60V, če pa še drugega pa 1,65V.

Zgodovina sprememb…

Boki_ ::

Sm probu s Prime 95 pa se mi neki f*** za pognat test. 3Dmark 2k1se prav tako. Morm testirat tudi grafo pa mi napiše neki v zvezi z zaporedni inštalacijo DirectX-a in nekih drajverjev.
I'm back

svejk ::

pa lahko kdo pripise katera plata podpira tele duroncke 1.6.
rabim pa kako pocen plato za en mini streznicek se pravi ma lahko tudi grafiko gor :)

Tic ::

Kupi eno poceni nforce 2 platko - trenutno best buy pomoje ;)
persona civitas ;>

boštjan ::

al pa Asrock K7S8XE R3.0 SIS748 za okoli 12k

Dr_M ::

mogoce EPOX 8KRAI KT600 za 15k sit. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Moonman ::

Tile durončki so pa res "best bang for a buck":D
Mam 1600
MIXIB 0336UPMW
odklenjen L2 cache in trenutno fura na 2600Mhz>:D
Za to želi 2V.

svejk ::

kak kooler rabim zanj, ce ga navijem, ter ma kdo kaka navodila kako ga odklenit!

fAtso ::

Evo tudi meni je uspelo odkleniti mojega durončka, oznake so
DHD1600DLV1C
MIUHB 0338SPMW

Odklenil sem ga tako da sem s svinčnikom povezal L2 mostičke kar prek tistega ki je na sredini med pikicama. Simpl ampak deluje.

Dela mi navit na 2280MHz bi šel še višje ampak napajalnik je zaen k... in ne morem.
Zdi se mi da ta proc za 10000 sit res raztura >:D >:D

svejk ::

pa mi zaupas kako hlajenje imas?

kuglvinkl ::

boštjan, kje za tako ceno?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

kuglvinkl,glej ZS

fAtso ::

Moje hlajenje zalman 7000A alcu. je pa na 1700 obratih :D okol 51 stopinj po biosu.

Wad@ ::

@Moonman: kakšno plato imaš in kdaj si ga kupil?

fAtso ::

Men je pa tole uspel in sicer z zracnim hlajenjem zalman 7000A alcu na 1800 obratih. Zaenkrat sm zelo zadovoljen s tem. Poglejte si slikco, jest mam dost navijanja. Sm vesel da mi 100% stabilno dela.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

AtaStrumf ::

2350 MHz @1,6V (undervolted) 100% stabilno??? Skor ne morem verjeti! Upam, da ne misliš, da ti Sandra testira stabilnost. S čim si torej testiral stabilnost, da si upaš trditi, da je 100% stabilno?

Dr_M ::

zakaj pa udervolt?
men tut usi programi za tbreda kazejo 1.52V, ceprov je nastiman 1.5, edin cpuz mi kaze 1.468V. pa ni undervoltan.
jest bi reku da ma 1.6V.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fAtso ::

tako je imam 1.6V stabilnost sem pa testiral s Prime95 cez noc :) in dela BP. No ja razn če štroma zmanjka pol ne dela :D

=Exceed= ::

Gledam Mlacomov cenik in notr vidim durona 1800 za 13kSIT. Se jkdo že poigral z njim?:D
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

duron1600

Oddelek: Navijanje
241334 (1086) alo
»

Navijanje Duron-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503796 (2891) celada
»

Duron 1600Mhz (pobarvan L2 mosticek)...navit do :)

Oddelek: Navijanje
131526 (989) mloncar
»

Procesor AMD

Oddelek: Kaj kupiti
181583 (1235) Dr_M
»

Navijanje zaklenjenih Bartonov (Thortonov) in Tbredov (Duronov)

Oddelek: Navijanje
201698 (1115) RookY

Več podobnih tem