» »

Duron 1600 MHz Applebred

Duron 1600 MHz Applebred

1 2 3
4
»

Dr_M ::

hehe ocitno ste z lastniki nforce2 spet zvisel :)

men je blo ze to cudn. mam xp1800+ )star cca pol leta) in ma cist use mozne mosticke prerezane, pa mam usen use mnozilnike do 12.5, na neki stari epoxki z kt133a :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

njok ::

Ne bo drzalo, moj iz 44. tedna na KT400 o spreminjanju mnozilnika ni hotel slisat.

molotov ::

moja plata ima u bistvu kt600 od Abita

durona(1600) imam iz 45 tedna in lahko spreminjam mnozilnik po mili volji

stepping je tak ko tist na prvi strani samo zadnje 3 crke so drugacne

MWSUP se mi zdi

molotov ::

se nekaj
dela popolnoma stabilno na 11*200 1.80v 8-) 8-)
hladim ga s vulcano 7+ na low segreje se pri polni obremenitvi na 45 stopinj C

imam pa probleme z gretjem MOSFET-ov na plati

če mi kdo najde kaksna hladilna rebra (čim manjša) naj mi poslje sporocilce ;)

boštjan ::

poglej na cool-pc,samo bo treba žagico vzet v roke in žigažaga

Wad@ ::

Kupil sm takega durona, kot molotov in trenutno nisem kaj preveč poizkušal..dal sem samo 166fsb. Množilnik lahko spreminjam, samo je plata KT333...kmalu bo nForce tako, da vidim če se tudi tam da spreminjati.>:D

Aja..pomislil sem, če se da množilnik spreminjat(45. teden) ali se da tudi cach odklean? kaj vi mislite?

Dr_M ::

ja L2 ni odklenjen ce je duron, se ti ne zdi??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krucymucy ::

imam durona iz drugega tedna letos ... pa nea dela mnozilnik na nforce-u

nimus ::

A ma kdo durona 1800 ,pa do koliko ga je kdo navil.
LP

royal ::

Kako se obnese ta amd duron 1600mhz ..iz mlacoma..izkusnje pa to.
Ima kaj moznosti za navijanje in kake so temparature..Prosim za odgovor.

AtaStrumf ::

Moj se obnese odlično. Navije se na 2 GHz na 1,65V kot za šalo (folding pa špili cele dneve BP), cache sem odlkenil tudi za šalo, skratka same dobre stvari, moraš pa paziti da bo Tbred B npr. MIXIB koda in da je največ teden 38 (kako to vidiš, malo preber tole temo se boš še kaj drugega naučil), ker za kasnejše se cache ne da več odklenit oz. je že precej tvegano,da se ne, tako da ostane Duron, ampak tudi to ni krize, ker je še vedno super proc. Toplo priporočam, ker za tak denar pri nas ne boš dobil nič boljšega.

Boki_ ::

Dva durona sm mel dva sm sfuku. Na default voltaži sta šla oba do kraja 199FSB več plata ne podpira.Pol pa sm hitu še več in čarou in zjebal. Pa sm naroču AXP2200+ pa sm zasledil člank kako ga sprement v bartona, pa mi ne da miru, pol pa še neki kar ne popolnoma razumem, mislm da je mod za bartona da ga spremeniš v -M, pa tut to mi ne da miru. Ko se enkrat lotiš, pa ti kaj uspe te potegne notr kot kaka huda droga, pa ne morš več nehat. Vedno hočeš kaj več, ne morš nehat...
I'm back

Dr_M ::

ce mas thortona se ga mogoce res da spremenit v bartona, drugac pa WTF??
sam ce nima mostickov gor tut ne bo nc...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CCfly ::

Mislim da -M mod ni bil samo za Bartone.

sirotka ::

zdravo!
Imam eno vprašanje: Kaj se bolj splača:Xp1700 za 11k, ali druon 1600 za okoli 10500?

AtaStrumf ::

Če sta obadva Tbred-a B pol XP1700+ seveda, razen če je kak zelo dober steping in teden Duron-a 1600.

sirotka ::

Hja, takole je... Imam xp 1800+ palomino;(, z zelo slabim steppingom... Arkga 0149, ne zdrži mi niti 145(direkt), če grem po 1mhz pa pridem tja do 150->sistem ga zazna kot 2100+.
Za durona se malo bojim, da ne bo po 40. Tednu.
Lahko dobim xp1700+ palomino(zelen;>) agoio za 11k,
xp 1700 tbred(rjav? ).. Nisem pa 100% glede steppinga:lahko je agoia al pa aiuga:prodajalec mi je prebral prek telefona nekako takole : aigoa o242 mpmw, nekaj sem gledal na cpu databasu, in se mi zdi, da bi se skoraj bol splačal tale xp, kot pa duron, ki je vprašljiv zaradi l2 predpomnilnika?


Ako bi se takole navijal8-O :

Speed volts code motherboard heatsink/cooling
4712 2. 25 dl3tc 0311 abit nf7-s rev2. 0 bios version1. 4 kryotech g2

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

sirotka ::

Sem ga šeenkrat klical, pa mi je prebral kar vse številke, ki so na jedru:
axda1700dltc
9476268260018
aiuga 0242mpmw

A mi lahko kdo pove, če je to Tbred b, ter če je stepping za kaj;)

HVALA!

mare87 ::

To je Tbred A
AIUGA

Sem mel ta stepping pa je šel na 1650 z 1.65v in na 1820 pri 1.8v. Skratka slabo.

GUFY ::

sirotka: To js Tbred A.

axda1700dltc
9476268260018
aiuga 0242mpmw najbolj moti ta aiugA, saj ta označuje Tbred A.

Primer dobrega stepinga za Tbred B pa je:

AXDA1700DLT3C
9741497250276
JUIHB0308XPMW

mare87 ::

Hehe nice timing :). Samo težko dobiš DLT3C-ja in Tbred B.

sirotka ::

Sem že našel...se mi zdi da je a verzija...kolko se pa a verzije slabše navijajo?

mare87 ::

Recimo moj A je šel max 1820 B pa gre 2250 mhz.

Tilen ::

kerega pa je mel pol morphling1 ko sm zasledil nekje da je mel 2900 Mhz ??? Kterega 1700+ ? STepping?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AtaStrumf ::

Če izbiraš med tema dvema absolutno vzemi Durona 1600, samo malo poglej da bo Tbred B! To verjetno sedaj že veš kje vidiš, pa po možnosti naj bo teden 38 ali manj. Zaradi tedna je L2 oklep vprašljiv, samo tudi le z 64k je še vedno zelo dober proc in ko ga boš navil na min. 2 GHz z 166 FSB-ja si care. Verjetno bo šel tudi čez in to pri 1,65V, tako da get yourself a Duron :D! Tolk muske za tolk mal denarja mislim, da ne dobiš nikjer drugje.

Za vsak slučaj imaš spodaj odebeljen kje vidiš da je Tbred B in kje vidiš teden. Tisto pred tednom je leto, tako da je un 1700, ki ti ga un ponuja že precej staro!

AXDA1700DLT3C
9741497250276
JUIHB0308XPMW

DLT3C so bili super navijači, čeprav ne vsi. En ki je meni prišel v roke je šel pač standardnih 2,0 GHz na 1,65V pa ne dost več. Voltaže ne dvigujem zaradi pregrevanja in hitrejšega staranja proca. Nekaterih to ne moti, me pa :\.

Morph je imel z unim 1700+ Tbredom B Ultra zegen, pa on ima seveda iber vodno pa to, tako da z njim se ne primerjat :D. Je pa 2,2 GHz@1,65V definitivno v dosegu Durona 1600, za 1700+ Tbred-a A je pa še 1,8 GHz@neka povišana voltaža vprašanje.

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

A durona po 40. tednu se ne da odklent? Sem si ga kar naročil, pa bom potem videl kaj bo!

Boki_ ::

Kaj so sploh stepingi in kako se vidi, katere št. morajo biti, da je steping dober in da se da proc fajn navijati?
Na mojem Durončki iz 33 tedna je napisano to:

dhd1400v1c
z321238250016
mixhb0333vpmw

Odklenu sm L2 in ga z def voltažo navil na 2100 MHz, več pa plata ni dopustila. Katere št so tu steping? Kak je idealen steping?
I'm back

boštjan ::

kak to misliš,da ti plata ni pustila?kero plato pa maš?

AtaStrumf ::

Tom tvoj je en lep primer super stepinga:

dhd1400v1c
z321238250016
mixhb0333vpmw

kot vidiš je Tbred B, 33. teden in 16. po vrsti, kar sicer uradno naj ne bi nič pomenilo a je vseeno lepo, ker naj bi bili prvi kao najboljši.

Kot si sam rekel se noro navija, plata pa je tdi pri mojem D1600 problem, ker gre FSB samo do 166, množilnikov pa pravzaprav sploh nisem probal spremenit, ker naj bi bili zaklenjeni, pa tudi če niso je 12 itak zgornja meja, preden je treba L3 ali L5 (une pod L1) mostičke farbat/rezat zaradi 4-bitnega kodiranja množilnikov. Saj tudi 2 GHz@166FSB ni slabo za 10k :D.

Boki_ ::

Multipler se štima z L3, pr tem sm jst zaj****, kr jst sm odklepal s svinčnikim in sm z iglico narahlo odstranil morebiten lak( plast kakega vrhnjega premaza) pa mi je igla spodletela in zgleda da je prekinila kak vod.
I'm back

AtaStrumf ::

Tom ti bi se moral preimenovati v Duron/Athlon Destroyer™ :D :D :D

Wad@ ::

Mene pa zanima, naslednje:
-če je množilnik odklenjen, a je potem gotovo tudi cache možno odklent( ne bi rad kar neki brez glave farbal, aja teden je 45.

sirotka ::

Zdravo!
Danes dobim tega durona.....pa me nekaj zanima :če bo procesor slučajno po 40. tednu, a se da potem odklenit l2?

boštjan ::

če je proc delan po 40. tednu imaš dosti možnosti,da je popolnoma zaklenjen,s dodatnim cache in multijom

Boki_ ::

Bilj mi paše TOTAL DURON/ATHLON destroyer. Uniču sm že tri proce v zadnje pol leta.D1000/1400/1600. Včeri sm lih dubu nov proc za spremembo AXP2200+, da ne bom več lomu.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

nimus ::

Pozdravljeni

1 teden nazaj sem kupu durona 1600 ,2 teden 2004 .

Zanima me ,če je že kdo karkoli odklenil na njemu.
LP

sirotka ::

Evo dobil sem ttakega...dhd 1600 dlv1c, mixjb 0402 xpmw.

imam pa en problem: pri 166fsbja se mi normalno zbudi, nalagajo se windowsi, potem pa moder ekran in acpi napala???
Plata ja:soyo kt333 dragon-->ima lahko že tak limit???
rami:hynix 400 512Mb
napajalec: en X 300W-->premalo??

Bom malo kasneje še modem in zvočno vrgel ven, pa od prijatelja dobil 400W napajalec...sicer X proizvajalec.

No, a je taq stepping dober?

hvala!

Jok3r ::

Napajalnik ti bi mogu laufat 300W... Men noname napajalc 300w laufa Durona 1600+@2,5Ghz pa FX5900 navitga... Sej res da utripajo full vse linije ampak dela se kr OK :) . Sej ga bom itaq zamenjal u kratkem za Chifteca 420W :D

sirotka ::

Nekje sem bral, da imajo baje te soyo plate zgornjo mejo fsbja na okoli 160;((....samo čudno, da se potem zbudi....

AtaStrumf ::

Najverjetneje je kriva plata, za vsak slučaj pa probaj mal dvignit voltažo. Steping je OK, ker je Tbred B, samo je žal prenov in je verjetno zaklenjen L2. Probaj če mu lahko spustiš multi na 9.5 in mu daj FSB 166 in če bo isto zezal pol je 100% plata, ker proc z takim FSB-jem ne bi smel imeti nobenega problema, plate ki ne prenesejo FSB-jev, ki bi jih morale so pa žal precej pogoste.

Pa ne vem zakaj vsi takoj krivite te uboge napajalce. Napajalc je zadnja stvar na katero bi jaz pomislil tudi če je no name 250 WATT-ni.

sirotka ::

zdravo!
mp se ne da spreminjat, se m pa na netu videl da je nekdo že odklenil durona iz istega tedna kot je moj!

pri meni pa je najbrž res kriv napajalec:normalno delajo vsi testi v sisoft sandri, potem pa odprem moj računalnik in kliknem na disk(šele takrat ga vklopi), pa crkne.

Bom sprobal še s 400W.

Glede napajalcev pa:znanec je imel 300w in mu je bil prešvh, potem je kupil 400w je bil prešvoh, zdaj ima 450w in vse dela normalno???

boštjan ::

Glede napajalcev pa:znanec je imel 300w in mu je bil prešvh, potem je kupil 400w je bil prešvoh, zdaj ima 450w in vse dela normalno???

vse odvisno od kvalitete napajača.

sirotka ::

ja, zato pa moram sprobat še z 440w, samo ker ni ne vem kaj...stane pač samo 5ksit.

sirotka ::

jah no...a se da pol pr men odklent l2 al ne;)?

tazadna 2 pina sta presekana...vid se tud luknca...;)?

nimus ::

Jaz mam isti proc kot ti to se pravi 2 teden 04.

Navil sem ga na 2100 Mhz sam kaj ,če pa ga nisem odklenu.
Probu sem tisto z grafitom pa ne pali.

Torej kaj mi zdej se preostane?

Zanima me ,če bi lahko tudi odklenu multiplier faktor ,da bi lahko spustil pomnoževalni faktor in zvisal fsb ,da bi rami laufal na 400Mhz.

LP
LP
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

duron1600

Oddelek: Navijanje
241333 (1085) alo
»

Navijanje Duron-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503793 (2888) celada
»

Duron 1600Mhz (pobarvan L2 mosticek)...navit do :)

Oddelek: Navijanje
131526 (989) mloncar
»

Procesor AMD

Oddelek: Kaj kupiti
181583 (1235) Dr_M
»

Navijanje zaklenjenih Bartonov (Thortonov) in Tbredov (Duronov)

Oddelek: Navijanje
201698 (1115) RookY

Več podobnih tem