» »

Tih človek po naravi

Tih človek po naravi

1
2
»

kr1ženska ::

skrajnik je izjavil:

Js bi se prvo res vprašal ZAKAJ si v družbi bolj tiho..
Kako se počutiš, da si tiho in ne govoriš? Nelagodje? Sram? Tretja zadeva? In poj od tam naprej..


Se povsem strinjam.
Začni opazovati folk okoli sebe. Osredotoči se na "kul" sošolca, kaj počne, kako govori, kakšne kretnje ima... Zatem se osredotoči na sošolke in sošolce. Njihova reakcija, kaj jim je na njem kul, kaj ne, kaj je tisto kar dela tega človeka takega "carja".
Ves čas si postavljaj vprašanja vprašanja ZAKAJ, KAJ.

Sigurno boš poštudiral v čem je keč. Ko se boš na faksu začel družit s sošolci, boš pa videl; če te njihove debate dolgočasijo in boš imel občutek da nikamor ne pašeš, potem ti je introvertiranost mogoče bolj pisana na kožo. S tem ni nič narobe.

Bruci so ponavadi vsi zelo komunikativni. Vsi iščejo prijatelje, ker se zavedajo, da bodo rabili pomoč, veze in predvsem zapiske. Za večino bo faks nekaj novega in vsi boste na istem.

Kako najlažje začneš pogovor? Pohvališ sošolca da ima kul frizuro, superge al neki, pa to povežeš s sabo. Npr. "Jaz sem imel tut take superge pa niso veliko časa zdržale. Sem šel z njimi plezat na drevo, pa sem si jih totalno zj***." Nadaljuješ z vprašanjem, o nečem kar so na predavanjih povedal, pa kao nisi slišal. Tko ti nekdo z nečim pomaga in se počuti koristnega... Potem reči da moreš it. Ne tam več stat in čakat na pomlad. Ustvarilo bo čudno nelagodno tišino.
Naslednjič ko ga srečaš ga pa vprašaš pač neki v zvezi s faksom. "če je naredu nalogo, kva misli o tem"...

Za tem ga pa lahko že povabiš na pir in če sta na isti valovni dolžini lahko rešujeta svet. ;)

jype ::

kr1ženska> Pohvališ sošolca da ima kul frizuro, superge al neki,

Ne tega delat.

Pohvališ lahko kvečjemu napis na majici, če je politično obarvan.

Aldo ::

Je napisal, da gre na srednjo šolo v prvem postu, samo zdej je neki urejano.

kr1ženska ::

jype je izjavil:

kr1ženska> Pohvališ sošolca da ima kul frizuro, superge al neki,

Ne tega delat.

Pohvališ lahko kvečjemu napis na majici, če je politično obarvan.


Zato sem ga vprašala na kater faks gre. Veliko folka se namreč izogiba politiki in zavija z očmi če jim to samo omeniš.

jype ::

Če mu na majci piše "DEATH TO ALL HUMANS" je to še vedno politično sporočilo.

(In če veš kdo to frazo ponavlja in začneš pogovor o tem zagotovo ne bo zavijal z očmi, ampak se bo pogovarjal.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kr1ženska ::

jype je izjavil:

Če mu na majci piše "DEATH TO ALL HUMANS" je to še vedno politično sporočilo.

(In če veš kdo to frazo ponavlja in začneš pogovor o tem zagotovo ne bo zavijal z očmi, ampak se bo pogovarjal.)


Zdaj se pa probaj postaviti v vlogo osebe, ki je stara 18- in njegovi vrstniki vse kar pred sabo vidijo je alkohol, ženske in žurke. Koga briga v teh letih, kaj se dogaja s svetom. (redke izjeme, katere imajo dosti krat za piflarske čudake).

Sploh pa, glede na tale post nevem koliko mu bodo tvoji nasveti koristili.

jype je izjavil:

loki3000> koliko ostalih vas pa je tut introvertiranih?

Jaz sem.


Če je tvoj izgovor, da nekoč nisi bil.... IMO ko je človek starejši se mu ne da več toliko ukravrati z ljudmi in večina ljudi rata introvertiranih.

jype ::

kr1ženska> Zdaj se pa probaj postaviti v vlogo osebe, ki je stara 18- in njegovi vrstniki vse kar pred sabo vidijo je alkohol, ženske in žurke.

Ni se mi treba nikamor postavljat, ker sem točno to bil.

kr1ženska> Koga briga v teh letih, kaj se dogaja s svetom. (redke izjeme, katere imajo dosti krat za piflarske čudake).

Exactly.

kr1ženska> Če je tvoj izgovor, da nekoč nisi bil.... IMO ko je človek starejši se mu ne da več toliko ukravrati z ljudmi in večina ljudi rata introvertiranih.

Ne. Vedno sem bil, še vedno sem in pravim mu, da naj ne igra ekstrovertiranca če to ni, ker je to popoln nesmisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

VelikiTun ::

Avtor teme pričenja s srednjo šolo, ne s faksom.

kr1ženska ::

Ne. Vedno sem bil, še vedno sem in pravim mu, da naj ne igra ekstrovertiranca če to ni, ker je to popoln nesmisel.


Jype, še vedno sem mnenja, da razmišljaš preveč odraslo za našega bodočega fazana.

Naj proba, kako je biti ekstrovertiranc. Bo potem videl, kaj mu je bolj všeč. Še vedno se lahko vrne nazaj na introventiranca.

jype ::

kr1ženska> Jype, še vedno sem mnenja, da razmišljaš preveč odraslo za našega bodočega fazana.

Tudi na začetku prvega letnika sem veljal za piflarja, čudaka in bil občasno (ker je le šlo za gimnazijo, kjer so standardi višji - v osnovni šoli pa nonstop) predmet posmeha.

kr1ženska> Naj proba, kako je biti ekstrovertiranc.

To je tako kot mu bi svetovala, da naj proba ne bit plešast in okrog hodi z lasuljo. Vsekakor bo še vedno plešast, le drugi tega ne bodo vedeli.

Mesar ::

Zdaj boste pa temo napeljali na to kako saditi korenček naslednji weekend? Kako to avtorju pomaga? On verjetno nebi rad bil tarča posmeha, zato to sprašuje... fajn ste.
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Pretvarjati se za nekaj, kar oseba ni, je še najslabše. Tudi introvertiranost ima svoje prednosti, le izkoristiti jih je potrebno znati.

Mesar ::

Razlika je med pretvarjanjem in vzpostavitvijo "normalnega" odnosa - takšnega v katerem nebo tarča posmeha in piflar.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> On verjetno nebi rad bil tarča posmeha

Biti tarča posmeha je OK in ne pove ničesar o tarči, ogromno pa pove o tistih, ki se posmehujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

VelikiTun ::

Mesar je izjavil:

Razlika je med pretvarjanjem in vzpostavitvijo "normalnega" odnosa - takšnega v katerem nebo tarča posmeha in piflar.
Če nekomu ni do pogovora o banalnih rečeh, je to nenormalno?

Mesar ::

jype je izjavil:

Mesar> On verjetno nebi rad bil tarča posmeha

Biti tarča posmeha je OK in ne pove ničesar o tistemu, ki je tarča, ogromno pa pove o tistih, ki se posmehujejo.


Glede na to, da si to izkusil iz prve roke.. Je bilo prijetno? Vsak pon - pet it za par ur med takšne sošolce? Je bilo prijetno glede na to kako si na stvari gledal takrat?

VelikiTun je izjavil:

Mesar je izjavil:

Razlika je med pretvarjanjem in vzpostavitvijo "normalnega" odnosa - takšnega v katerem nebo tarča posmeha in piflar.
Če nekomu ni do pogovora o banalnih rečeh, je to nenormalno?


Ne, ni nenormalno - je pa težko funkcionirat v skupini (beri: razredu) kjer ni vse odvisno samo od tebe. In če veš, da boš moral preživeti 4 leta s temi ljudmi, pa ne znaš z njimi niti komunicirat toliko kolikor je tebi v interesu imaš problem. Še slabše pa je če parim pustiš, da začnejo "hodit po tebi"...

In nič od tega ni potrebno če veš kako stvari stojijo pa se zato ni potrebno odpovedat svoji osebnosti/razmišljanju ali se pretvarjati.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

Mesar> Je bilo prijetno?

Ne.

Mesar> Vsak pon - pet it za par ur med takšne sošolce? Je bilo prijetno glede na to kako si na stvari gledal takrat?

Ne.

Je pa bilo prijetno ob koncu osnovne šole bit med več sto vrstniki, ki odprtih ust gledajo, kako lahko en reven in strgan cigo (ki ga vsi pretepajo) pobere cel kup nagrad, priznanj, pohval za izjemne dosežke in drugih neumnosti, ki dajejo jasno vedeti, kdo je komu v resnici podrejen.

Mesar> Še slabše pa je če parim pustiš, da začnejo "hodit po tebi"...

Najslabše je, če začneš igrati njihovo igro in nimaš več moral high ground, kar je v resnici edino, kar ti lahko daje motivacijo in smer v takem okolju.

kr1ženska ::

Še vedno ne raumem zakaj ne bi bil oboje. Če uspe poštudirat kva pri folku pali, bo največji car ki bo hkrati še fuul pameten.
Jaz sem v srednji šoli začela prakticirati. V šoli pridna, tiha, mirna, izven šole pa odklop. Taka sem še vedno. Na predavanjih pridno poslušam sicer pa... 8-)

Ko je treba biti resen si resen, ko pa ne pa zajebancija na povno. Še vedno pogosto presenečam folk, ki me ne pozna dovolj dobro. Eni si me ne predstavljajo kakšna sem ko se hecam, drugi se mi smejijo, ko rečem, da bom nekaj resnega povedala ;)

jype ::

Mi pa smo in bomo ostali zadržani.

jype ::

Mimogrede: Naslov teme me še vedno spominja na nasvete o glasnem ropotanju med hojo po gozdnih poteh, da ponesreči ne presenetiš medveda.

Rias Gremory ::

Lol, bo kmalu še kakšen lovec dal kakšen nasvet.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

gendale ::

jst uzamem mačko s sabo pa sem varen pred medvedi

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kr1ženska ::

jype je izjavil:

Mi pa smo in bomo ostali zadržani.


Pa saj pravim, da s tem ni nič narobe. Govorimo o 15leniku, ki še ne ve, kdo je in kaj hoče. Zato je pamento, da s tem malo eksperimentira. Se ti ne zdi? Ne gre za to, da se trudi biti nekaj kar ni, temveč za to, da še sam ne ve točno kdo je oziroma kaj hoče. (Nerodno obdobje poburtete)
Introvertirane osebe zares spoštujem. Ste povni zanja in veste ter razumete stvari, o katerih jaz lahko le sanjam. Respect!

jype ::

kr1ženska> Se ti ne zdi?

No, če tko pogledaš - seveda, zakaj pa ne?

Če mu pa ne uspe, pa naj se le ne sekira preveč.

Gandalfar ::

cestitam, unicili ste temo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postati zgovoren, šaljiv, samozavesten (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10211614 (8668) Alien123
»

Kakšne imate izkušnje z online dating stranmi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36880370 (72418) Yosh

Izgled je vse (op. gendale) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41975631 (70100) Ziga Dolhar
»

Zenske, rasizem in izbira partnerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77688488 (75404) kr1ženska

Več podobnih tem