» »

Postati zgovoren, šaljiv, samozavesten

Postati zgovoren, šaljiv, samozavesten

1
2
3

Phantomeye ::

sci3nc3 je izjavil:

Čeprav osebno ne maram preveč zgovornih ljudi, opažam, da so ravno te v življenju uspešni. Zgovoren človek je lahko tudi šaljiv (humorist ali kakorkoli), kar je pri ljudeh dobro sprejeto. S tem mu raste tudi samozavest in možnosti, ki so s tem povezane. Recimo poslovno gledano: Človek, ki je dober govorec in zna stvari povedati s pravo mero humorja, bo nekaj prej prodal (in s tem zaslužil) kot nekdo, ki je redkobeseden in straight-focused. Osebno sem mnenja, da se določene stvari da priučiti, a le, će ti je narava dala te lastnosti. Če se spet vrnem na prodajo: Lahko se priučiš določenih prodajnih trikov in pristopov, a za to moraš nujno biti zgovoren. In še sorodna primerjava: ob rojstvu nihče ne zna risati, tega se naučimo kasneje, a kljub temu vsi ne bojo postali umetniki in slikarji. Tako je moje mnenje! Poznam pa kar nekaj posameznikov s prepričanjem, da se vse te lastnosti da pridobiti. Kaj vi pravite?

Sam sem bolj tihe narave, ne preveč zgovoren, včasih celo nedružaben. Ni se mi problem vklopiti v neko družbo, problem je potem napredovati, saj gostota mojih besed ostaja enaka. Zaradi tega me marsikdo vpraša, če sem študiral na FRI... ah, kje pa ;) Nekoliko bolj beseden sem le v družbi prijateljev, ki jih res že dolgo poznam - poznam njihove reakcije, vem kaj jih spravi v smeh, vem kaj si mislijo itd. Pri ljudeh, ki jih ne poznam dolgo in dobro pa sem čisto drugačen... recimo sodelavci: medtem ko eni kar stresajo šale, jaz marsikoga poznam samo kot sodelavca in ne najdem neke skupne debate. Delno je problem tudi v meni - tudi če nekdo drug začne debato, se mi je problem vklopit, saj nobenega področja ne spremljam (šport, računalništvo, telefonija, avto-moto, glasba, politika itd.). Običajno kar tako postavim neko splošno vprašanje ali kar tako nekaj rečem, ampak to ni to. Včasih med razmišljanjem, kaj bi rekel tudi neham slediti debati in zgledam resen in odsoten. Odvisno je tudi od velikosti družbe - vpitja drug čez drugega ne maram, zato sem raje tiho kot bi kričal. Skratka, katastrofa! Če se res da postati bolj družaben (kar sicer dvomim), me zanima recept za to.


To, kar ti hočeš je kot skok čez ograjo.

Lahko si prebereš 100 knjig o tem, kako preskočit ograjo, ampak se tega ne boš naučil, dokler dejansko ne probaš. Ne rabiš takoj preskočit najvišje ograje. Začneš z najnižjo.

To pomeni, da se moraš v situacijah, kjer si, dejansko prisilit v to. Da rečeš kakšno besedo več kot ponavadi. Pač šure, en delež je osebnost, en delež je vzgoja oz. nrav. en delež pa priočenost. Obstajajo tečaji retorike, ki te naučijo ravno to.

Vazelin ::

A nima Smiljan Mori neke tečaje v tej smeri? :V
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

killa bee ::

Daj povej potem trening kako postati tak funny guy kot npr. Trump the wedding crasher:))

Ne morš iz geek-a , ki je vsak dan večino časa pred računalnikom čez noč postati uspešen standup komik / politik / govorec itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

hamez66 ::

Phantomeye je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.



To je šele neumen komentar.. Ko da so ljudje neumni in ne opazijo fejkanja, osebi bo pa samo še bolj bad, ker bo zaradi fejkanja še manj sprejeta, kot prej.


Ne vem, kaj si ti predstavljaš kot "fake it till you make it".

Dejansko pomeni, da moraš dati drugim občutek, da si boljši kot si, da dejansko dobiš priložnost, ki jo sicer ne bi dobil.



Ja, meni se zdi to, da se delaš nekaj več, zato, da bi ti drugi dali priložnost, neumno. Pač bodi nekaj več. To pa ni tako težko. NAredi nekaj koristnega za družbo, pa te bojo ljudje hitro bolj spoštovali, pa tudi sam se boš bolje počutil in ne bo nobene potrebe po fejkanju duhovitosti in samozavesti.

Pa če si lep, tudi dobiš več priložnosti. Lepoto pa lahko "sfejkaš", in sicer tako, da se lepo urediš. Lepo oblečeš, ustrižeš, obriješ.. Pa boš dobil več priložnosti.

Za dobro počutje so tu sonce, šport, izogibanje alkoholu in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Vazelin ::

Mislim da bi bil OP rad eden tistih ekstrovertirancev okoli katerih se zbere skupina in ga posluša. Saj to vsi poznamo npr. iz šole kjer sta bla v razredu eden ali dva takšna, ki sta res izstopala glede teh reči in okoli katerih so se zbirali ostali.

Ta socialni skill je zlata vreden in kdor zna to izkoristit pride super čez čez lajf. Tega se žal ne da povsem priučiti. To ni mindless kvihtanje v fitnessu!

Pač vsi bi bili radi:
- zaželieni, priljubljeni, zabavni
- imeli debelega tiča
- dejtali 10/10 ženske
- vozili premium avte
- potovali na razne machi pichuje
- bili CEOti

Pomoje najbolj najebaš če si pri vsaki stvari povprežnež. Enkrat sem bral na enem portalu en članek kjer govoril tip da je bil dokaj zadržan v šoli a je imel ogromnega tiča in preko tiča je buildal samozavest. Sovrstnice so ga želele videti, v zameno so se potem tudi one slekle. V vsaj eni stvari moraš biti nad povprečjem in tisto ti lahko prinese samozavest

Še enkrat pa:
Lahko treniraš 24/7 a nikoli ne boš sposoben narediti GOAT prezentacije od originalnega iphonea by steve jobs
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Phantomeye ::

hamez66 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.



To je šele neumen komentar.. Ko da so ljudje neumni in ne opazijo fejkanja, osebi bo pa samo še bolj bad, ker bo zaradi fejkanja še manj sprejeta, kot prej.


Ne vem, kaj si ti predstavljaš kot "fake it till you make it".

Dejansko pomeni, da moraš dati drugim občutek, da si boljši kot si, da dejansko dobiš priložnost, ki jo sicer ne bi dobil.



Ja, meni se zdi to, da se delaš nekaj več, zato, da bi ti drugi dali priložnost, neumno. Pač bodi nekaj več. To pa ni tako težko. NAredi nekaj koristnega za družbo, pa te bojo ljudje hitro bolj spoštovali, pa tudi sam se boš bolje počutil in ne bo nobene potrebe po fejkanju duhovitosti in samozavesti.

Pa če si lep, tudi dobiš več priložnosti. Lepoto pa lahko "sfejkaš", in sicer tako, da se lepo urediš. Lepo oblečeš, ustrižeš, obriješ.. Pa boš dobil več priložnosti.

Za dobro počutje so tu sonce, šport, izogibanje alkoholu in podobno.



Moj bog. TO je fake it, till you make it:

hamez66 je izjavil:

Pa če si lep, tudi dobiš več priložnosti. Lepoto pa lahko "sfejkaš", in sicer tako, da se lepo urediš. Lepo oblečeš, ustrižeš, obriješ.. Pa boš dobil več priložnosti.


Pomeni lahko tudi, da za eno službo zahtevajo znanje programa 1 in programa 2. Ti si pa dober samo v programu 1. Kar narediš je, da se nahitro naučiš nekaj osnov programa 2. Greš na intervju in jim prodaš, da v resnici znaš uporabljat oba programa. Potem pa službo (priložnost) uporabiš za to, da se naučiš programa 2.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Zadeva je zelo kompleksna. Naj ti najprej dam korajzo in povem, da se da marsikaj izboljsat. Ce ne bos spremenil sebe kot celoto in bos zelel ostat enak kot zdaj in samo izboljsat navedene lastnosti bos sicer mogoce malce izboljsal a le do dolocene mere in zelo omejeno.
Ce pa bos najprej spremenil vzrok tezav za nesamozavest, nezgovornost bos imel bolj trdne temelje za napredek. Naj ti povem mojo zgodbo, torej iz prakse. V osnovni in srednji sem bil sem zelo zaprt vase, tih, nesamozavesten. Vzrok za nesamozavest je bil v vecji meri fizicna podoba, suh kot prekla, zbadljivke letele z vseh strani. Nisem se dobro pocutil med ljudmi in sem se zaprl vase. Hoditi v solo in med ljudi je bila nocna mora. Naj skrajsam zgodbo. Na zacetku srednje sole je bilo se hujse, vrhunec pubertete in vecja obcutljivost. Potem so me starsi nekako prisilili naj se zacnem ukvarjat s sportom. Najprej so trenirali skupaj z mano potem sem scasoma izoblikoval telo, pridobil vec pogledov punc in scasoma pridobil na samozavesti. Zbadljivke so scasoma prenehale. Ne samk to, celo priljubljenost v druzbi mi je naracala. Ker sem imel vecjo samozavest sem bil bolj pogumen in tudi bolj zgovoren v druzbi. Scasoma sem fizicno prehitel vecino vrstnikov in imel boljse sportne rezultate. Zgovornost, dobro pocutje v lastni kozi je posledicno prinesla, da sem se pocutil kot riba v vodi in zacel stresat humor. Pa ne zato, da bi naredil vtis kot zelis ti. To sem pocel zato, ker sem se enostavno pocutil veselo in sem stresal sale kar tako iz dobrega pocutja. Na faksu sem v druzbi kvecjemu samo uzival. Torej point ni v tem, da se ti mucis in prikazat neko fejk zgovornost , samozavest in humor ampak se mors najprej primerno pocutit in vse to potem pride samo od sebe na naraven nacin.
No zdej sem spet umaknjen, bolj sam, ampak iz drugih razlogov.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Phantomeye je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.



To je šele neumen komentar.. Ko da so ljudje neumni in ne opazijo fejkanja, osebi bo pa samo še bolj bad, ker bo zaradi fejkanja še manj sprejeta, kot prej.


Ne vem, kaj si ti predstavljaš kot "fake it till you make it".

Dejansko pomeni, da moraš dati drugim občutek, da si boljši kot si, da dejansko dobiš priložnost, ki jo sicer ne bi dobil.



Ja, meni se zdi to, da se delaš nekaj več, zato, da bi ti drugi dali priložnost, neumno. Pač bodi nekaj več. To pa ni tako težko. NAredi nekaj koristnega za družbo, pa te bojo ljudje hitro bolj spoštovali, pa tudi sam se boš bolje počutil in ne bo nobene potrebe po fejkanju duhovitosti in samozavesti.

Pa če si lep, tudi dobiš več priložnosti. Lepoto pa lahko "sfejkaš", in sicer tako, da se lepo urediš. Lepo oblečeš, ustrižeš, obriješ.. Pa boš dobil več priložnosti.

Za dobro počutje so tu sonce, šport, izogibanje alkoholu in podobno.



Moj bog. TO je fake it, till you make it:

hamez66 je izjavil:

Pa če si lep, tudi dobiš več priložnosti. Lepoto pa lahko "sfejkaš", in sicer tako, da se lepo urediš. Lepo oblečeš, ustrižeš, obriješ.. Pa boš dobil več priložnosti.


Pomeni lahko tudi, da za eno službo rečejo, da znaš uporabljat program 1 in program 2. Ti si pa dober samo v programu 1. Kar narediš je, da se nahitro naučiš nekaj osnov. Greš na intervju in jim prodaš, da v resnici znaš uporabljat dva programa. Potem pa službo (priložnost) uporabiš za to, da se naučiš programa 2.



Ne, to ni fake it till you make it, ker nikoli ne fejkaš, da si nekaj več, kot si v resnici.

Work hard till you make it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Phantomeye ::

hamez66 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si kar si. Ne bodi tisto kar nisi.


Neumnost. Fake it until you make it.



To je šele neumen komentar.. Ko da so ljudje neumni in ne opazijo fejkanja, osebi bo pa samo še bolj bad, ker bo zaradi fejkanja še manj sprejeta, kot prej.


Ne vem, kaj si ti predstavljaš kot "fake it till you make it".

Dejansko pomeni, da moraš dati drugim občutek, da si boljši kot si, da dejansko dobiš priložnost, ki jo sicer ne bi dobil.



Ja, meni se zdi to, da se delaš nekaj več, zato, da bi ti drugi dali priložnost, neumno. Pač bodi nekaj več. To pa ni tako težko. NAredi nekaj koristnega za družbo, pa te bojo ljudje hitro bolj spoštovali, pa tudi sam se boš bolje počutil in ne bo nobene potrebe po fejkanju duhovitosti in samozavesti.

Pa če si lep, tudi dobiš več priložnosti. Lepoto pa lahko "sfejkaš", in sicer tako, da se lepo urediš. Lepo oblečeš, ustrižeš, obriješ.. Pa boš dobil več priložnosti.

Za dobro počutje so tu sonce, šport, izogibanje alkoholu in podobno.



Moj bog. TO je fake it, till you make it:

hamez66 je izjavil:

Pa če si lep, tudi dobiš več priložnosti. Lepoto pa lahko "sfejkaš", in sicer tako, da se lepo urediš. Lepo oblečeš, ustrižeš, obriješ.. Pa boš dobil več priložnosti.


Pomeni lahko tudi, da za eno službo rečejo, da znaš uporabljat program 1 in program 2. Ti si pa dober samo v programu 1. Kar narediš je, da se nahitro naučiš nekaj osnov. Greš na intervju in jim prodaš, da v resnici znaš uporabljat dva programa. Potem pa službo (priložnost) uporabiš za to, da se naučiš programa 2.



Ne, to ni fake it till you make it, ker nikoli ne fejkaš, da si nekaj več, kot si v resnici.

Work hard till you make it.


Jap that's the spirit.

Hermit Bob ::

Wazzaa je izjavil:

Veliko introvertov je narcisoidov.


Drzi. Dejansko jih je ogromno skrajno nepristnih oseb, ki simulirajo svojo naravo. Ekstroverti projecirajo to kar so, introverti pa premisljeno projecirajo sebe, kot bi radi, da jih drugi ljudje vidijo. Preprosto se jim ne da zaupati (dokler jih res dobro ne poznas), dejansko so maksimalni hinavci. Tako da... Raje imam ekstroventiranega nakladaca kot pa introventiranega. Rezultat je enak ampak slednji ti pozre precej vec casa.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Hermit Bob je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

Veliko introvertov je narcisoidov.


Drzi. Dejansko jih je ogromno skrajno nepristnih oseb, ki simulirajo svojo naravo. Ekstroverti projecirajo to kar so, introverti pa premisljeno projecirajo sebe, kot bi radi, da jih drugi ljudje vidijo. Preprosto se jim ne da zaupati (dokler jih res dobro ne poznas), dejansko so maksimalni hinavci. Tako da... Raje imam ekstroventiranega nakladaca kot pa introventiranega. Rezultat je enak ampak slednji ti pozre precej vec casa.


Rece nekdo, ki ima vzdevek hermit lol.

kuall ::

killa bee je izjavil:

Biti smešen in zgovoren je kot biti fizično močan. Brez treninga ne boš postal tak.


Narobe. Šaljivost ti pride sama od sebe, če si okoli ljudi, kjer si sproščen. Za njo ni noben sam zaslužen.

IL_DIAVOLO ::

Hermit Bob je izjavil:

Wazzaa je izjavil:

Veliko introvertov je narcisoidov.


Drzi. Dejansko jih je ogromno skrajno nepristnih oseb, ki simulirajo svojo naravo. Ekstroverti projecirajo to kar so, introverti pa premisljeno projecirajo sebe, kot bi radi, da jih drugi ljudje vidijo. Preprosto se jim ne da zaupati (dokler jih res dobro ne poznas), dejansko so maksimalni hinavci. Tako da... Raje imam ekstroventiranega nakladaca kot pa introventiranega. Rezultat je enak ampak slednji ti pozre precej vec casa.


Dejansko ekstroverti radi govorijo in sinfajo. Introverti tega ne počnemo in zato smo težko hinavski. Introverti ne znamo nakladat in lezit v rit sefom. Spet nismo hinavci.

Sploh veš kaj je hinavščina? To da si tiho in se ne spuščaš v konflikte, to namreč ni.

DePalmo ::

Imam isti problem kot OP. Pač nisem zgovoren in tudi teme za debate težko najdem, tako da se z novimi ljudmi težko spoprijateljim in občudujem ljudi ki so tega zmožni, toliko bolj tiste ki že v prvem stavku zbijajo šale. Sem tudi že večkrat opazoval kako se taki obnašajo in se probal kaj iz tega naučit, a mi bistvo vedno uide. In za letos sem se odločil da to spremenim, da postanem bolj zgovoren in da mi ne bo potrebno razmišljati kaj se pogovarjati s človekom ki ga prvič vidim, ali s starim znancem. Nekaj časa sem dejansko opažal napredek, sem postajal bolj zgovoren, a sem kmalu tudi ugotovil da me to psihično zelo izčrpa. Dejansko sem dober za v znano družbo nekje do par ur, za neznano pa do 20 minut, nato sem bolj izčrpan kot pa če bi cel dan kopal jarek z lopato. Zato sem s tem nehal, in sem pač kakršen sem.

Sem pa opazil tudi dve stvari. Prva, ne maram hinavcev oz. velikih gobezdačev. Enostavno se mi ne da z njimi ukvarjat in jim kimat na karkoli rečejo. Zato z leti ratujem vse bolj "jebi veter", kjer se mi novih ljudi sploh ne da več spoznavat, s starimi znanci ki bi samo šinfal se mi pa tudi ne da več ukvarjat.
Drugi problem pa je da imam veliko splošnega znanja, včasih se mi zdi kot da sem zelo razgledan, ampak kakršnokoli globlje znanje mi pa fali. Sicer preberem ogromno stvari, ampak vse podrobnosti mi enostavno uidejo oz. si jih ne zapomnim. In namesto da bi lahko potem sodeloval pri kakšni konsktruktivni debati, izustim le par splošno znanih puhlic in se zgodba zaključi.

Včasih mi trenutno stanje prav paše, drugič pa pogrešam družbo. Sploh pa ko k sosedu pride 10 njegovih prijatlov in zalaufajo žar.

In osebno dvomim da se kdo lahko spremeni. Verjetno obstaja majhen procent ljudi ki so to zmožni, nismo pa vsi taki.

Mato989 ::

Problem introvertov je v tem, da smo družba, ne pa individualni svetovi ki se vidijo 1x na leto...

Dejansko jaz opažam da bolj ko je nek človek introvertiran, večja je verjetnost da je vsaj pesimist, če ne kar kratko malo cinik... ampak ne v dobrem pomenu cinika, kot jaz ko se pohecam cinično ampak v pesimsitičnem pogledu...

Introverti so velikokrat dolgočasni ljudje, imajo svetle točke, ampak osebno sem kot ekstrovert ki se ogromno šali in zajebava raje v družbi podobnih, kot pa da se med parimi introverti počutim kot animator otroške skupine...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Moč introvertov je pa ta, da smo trdno na tleh, trdni ko skala in nas težko kaj vrže iz tira. Ekstroverti ste preveč emocionalna in nestabilna bitja.

Vazelin ::

in nas težko kaj vrže iz tira

Medtem ekstrovert poriva 10/10 sošolko, ki jo je dobil na cenene a učinkovite šale in pogovor:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Moč introvertov je pa ta, da smo trdno na tleh, trdni ko skala in nas težko kaj vrže iz tira. Ekstroverti ste preveč emocionalna in nestabilna bitja.


Zanimivo, mam dostikrat ravno obratni občutek... ekstroverti se morda res prej razkurijo ampak se enako hitro pomirijo, in kmalu za tem se že smejimo in zajebavamo na tak dogodek, medtem ko pri introvertih celoten cikel sploh ne pride do konca, ker se valda ne znajo smejat lastnim šalam večino časa, vsaj ne v družbi in ne navzven!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hermit Bob ::

Mato989 je izjavil:


Introverti so velikokrat dolgočasni ljudje, imajo svetle točke, ampak osebno sem kot ekstrovert ki se ogromno šali in zajebava raje v družbi podobnih, kot pa da se med parimi introverti počutim kot animator otroške skupine...


No to se pa ne bom strinjal, introverti so dolgocasni samo v kolikor si nakljucni mimoidoc. Ko se dobro poznas z njimi in se malo odprejo, se pojavi njihov zabavni del. Naceloma cenim njihovo druzbo bolj kot druzbo ekstrovertov.

(Pa se ENTP z INTJ dekletom... it just cant get better :)

Phantomeye je izjavil:

Rece nekdo, ki ima vzdevek hermit lol.

Pa ne samo to, se ime mi je Bob!!

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

In spet je za vas introvertnost sopomenka za socialno pohabljenost. Moja mama je najbolj zgovorna, socialna oseba kar jih poznam. Tudi v takšni stroki dela. Potem pa pride iz službe totalno utrujena in ima zadosti socializacije. Enako funkcioniram jaz.

Ni mi problem pokati šale ipd., ampak recimo po vsaki zabavi rabim kakšen dan dva, da se spravim k sebi in v tem času ne govorim z nikomer. Po morju s kolegi sem si vzel cel teden pavze. So me že spraševali, če so kakšne zamere. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

IL_DIAVOLO ::

Znaki depresije.

Hermit Bob ::

Cruz je izjavil:

In spet je za vas introvertnost sopomenka za socialno pohabljenost.

+1

Cruz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Znaki depresije.
Kaj pa vem. Sem čisto zadovoljen z življenjem. Rabim pač alone time. Socializacija me utrudi, vendar vseeno uživam v njej. :) Drugače pa z malo depresije ni nič narobe in je kar zdravo. Te opomni na realnost, če te že vse okoli tebe distrakcira.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Vazelin ::

Mislim, da se sploh ne zavedate kaj depresija je.

Če si ti malo zmatran od celotedenskega chata in popivanja in rabiš malo pavze to ni depresija.

Depresija je nekaj drugega. Depresija je duševni rak pankreasa.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

matobeli ::

Srečal sem veliko ljudi, nekaj jih je govorilo preveč, nekaj premalo.

Bolj so mi všeč introvertirani ker zahteva manj napora da jih pripraviš do govorjenja kot pa da utišaš ekstroverte.

Praviloma pa je oseba, ki odpravi svoje "pomanjkljivosti", boljši sogovornik.

filip007 ::

Alkohol ne pomaga, no mogoče lažje naročiti novo pijačo, samo to ni to.

Alkohol je samo omama za možgane, in pri stvareh kjer je treba uporabiti male sive celice, popolnoma odpovejo.

Ne pijem nič več doma, pa smo alko usmerjena družina, brez prepirov seveda.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

Jaz sem ekstrovert.......kdor zna veliko govoriti lahko vsako nategne. ^_^
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hermit Bob ::

matobeli je izjavil:

Bolj so mi všeč introvertirani ker zahteva manj napora da jih pripraviš do govorjenja kot pa da utišaš ekstroverte.


Res hvala, za tale stavek, sem se prav narezal, pa moja bi se strinjala s tabo :D (oz. bi rekla "no zdaj se pa pomiri, se bova malo kasneje pogovorila").

Raptor F16 ::

Invictus je izjavil:

Lahko ti pomaga tudi čvek na netu.

Ala, Badoo, Twoo, IRC, al kar najdeš malo bolj anonimnega...

Za trening je O.K...


Bed... zelo bed. Sploh, če si bo glasne socialne debile jemal za zgled.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hermit Bob ::

D3m je izjavil:

Jaz sem ekstrovert.......kdor zna veliko govoriti lahko vsako nategne. ^_^


Ja, zraven pa fase ves cloveski poden, kar se kotali na tem svetu in zabije neskoncno casa, da skida ves plevel stran. Ja, sem imel fantasticno lepa dekleta, pa premalo pameti, da bi jih brcnil, z zaletom...

D3m ::

Jaz sem bil bolj gentelman in jim pokazal kje so vrata. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Senior Dev ::

Samozavest in socialne veščine so obratno sorazmerne s številom postov na forumih in tudi z ostalim internetnim sporočanjem.
Torej, več pišeš po raznih ircih, zmenkarijah, forumih, večji papak si v realnih situacijah.

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

Zdaj je "lep" film o Eltonu Johnu zunaj z naslovom Rocketman, ki pokaže kaj pomeni "fake it until you make it".

Introvertiran poba Reginald Kenneth Dwight si izmisli novega samega sebe po imenu Elton Hercules John. In uspe.

Enim rata, enim ne.

Ni psihologa ali psihatra, ki bi me prepričal da furanje imidža, kot ga ima npr. Slobby ni fejkanje ene globoko v sebi precej ubogo osebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Hermit Bob ::

D3m je izjavil:

Jaz sem bil bolj gentelman in jim pokazal kje so vrata. :)

Jah odvisno kaksen poden si fasal, za predzadnjo sem 2 leti rabil, da sem jo dojel... Res najbolj zvit poden, kar si ga lahko zamislis... Za pokazat vrata z baseball kijem... Presrecen, da mi je kapnilo, bi si lahko cel lajf zahebal..., Pa zagotovo jo bo en od vas fasal, ker je pac kvazi programerka (prav naj vam bo :D)

Senior Dev je izjavil:

Samozavest in socialne veščine so obratno sorazmerne s številom postov na forumih in tudi z ostalim internetnim sporočanjem.
Torej, več pišeš po raznih ircih, zmenkarijah, forumih, večji papak si v realnih situacijah.


Kot obicajno, ne posplosevati. Moj razlog za uporabo forumov je izobrazevanje kretenov, da obstaja tudi kaj drugega, kot njihova, kretensko tehnicisticna smer. Da obstaja preteklost iz katere se ucis, da obstaja prihodnost (vec kot 5 minut naprej), ki se jo da predvideti kot posledico preteklosti. Ker nocem ziveti v idiokraciji, ki jo tlakujejo bebci brez zgornjih dveh znanj (ave google, ave neoliberalizem,...). Mi bos tezko "papka" obesil, tako, da... Ne posplosuj.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Eni pozabljate, da introvertiranost in ekstrovertiranost ni binarna, ampak je spekter. Večina je v gaussovi krivulji.

Sicer pa se introvert lahko obnaša kot ektrovert. Razlika je le v tem, da introverta družbene (socialne) interakcije utrujajo, nikakor pa ne pomeni, da je slab v teh situacijah, komot je lahko boljši od ekstrovertov (tukaj govorim o ekstremnih primerkih iz spektra).

Vazelin je izjavil:

Mislim, da se sploh ne zavedate kaj depresija je.

Če si ti malo zmatran od celotedenskega chata in popivanja in rabiš malo pavze to ni depresija.

Depresija je nekaj drugega. Depresija je duševni rak pankreasa.


Nekdo ima dejansko lahko občasno depresijo. Dokler se ne razvije v kronično zadevo. Počasi izgine samo od sebe.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Hermit Bob je izjavil:

Mi bos tezko "papka" obesil, tako, da... Ne posplosuj.

Na forumih izobražuješ kretene ker to rabiš. V vsakodnevnih situacijah jim prikimavaš.

Gr8t ::

FormerUser je izjavil:

3. Dobri govorci, po domače "nakladači", so na kratek rok gotovo uspešnejši, na dolgi rok jih pa večina težko podkrepi svoje besede z dejanji. Gotovo poznaš koga, ob katerem si ob njegovem govorjenju mislil, vau, tale pa obvlada, kasneje pa ugotovil, da je v resnici krneki. In čeprav je večina ljudi naivno-neumnih in rada nasede takšnim ljudem, naj bi tisti, ki o čem odločajo, vendarle imeli nekaj več soli v glavi in lahko takšno nakladanje sproži tudi eyeroll reakcijo.

Eden tak je bil pri nas z OŠ (še to je ponavljal 8. razred) takoj pod glavnim direktorjem. Ko je šel v pokoj, so ga morali zamenjati trije.

Hermit Bob ::

Senior Dev je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

Mi bos tezko "papka" obesil, tako, da... Ne posplosuj.

Na forumih izobražuješ kretene ker to rabiš. V vsakodnevnih situacijah jim prikimavaš.

O ne, se en, ki rad projecira svoje obnasanje na druge :D Pa zamenjaj nick, ker izpade prepotentno - samo omenim.

Ne, imam tezavo, v realnem zivljenju nisem obdan s kreteni (jih pac ne prenasam najbolje, pa sem se jih prevec ucinkovito znebil), takk, da, nimam koga izobrazevati. Tudi sicer imajo tendenco, da so uzaljeni, ce jim nastavis ogledalo. Ni najbolj price/performance ucinkovito.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

DePalmo je izjavil:

Imam isti problem kot OP. Pač nisem zgovoren in tudi teme za debate težko najdem, tako da se z novimi ljudmi težko spoprijateljim in občudujem ljudi ki so tega zmožni, toliko bolj tiste ki že v prvem stavku zbijajo šale. Sem tudi že večkrat opazoval kako se taki obnašajo in se probal kaj iz tega naučit, a mi bistvo vedno uide. In za letos sem se odločil da to spremenim, da postanem bolj zgovoren in da mi ne bo potrebno razmišljati kaj se pogovarjati s človekom ki ga prvič vidim, ali s starim znancem. Nekaj časa sem dejansko opažal napredek, sem postajal bolj zgovoren, a sem kmalu tudi ugotovil da me to psihično zelo izčrpa. Dejansko sem dober za v znano družbo nekje do par ur, za neznano pa do 20 minut, nato sem bolj izčrpan kot pa če bi cel dan kopal jarek z lopato. Zato sem s tem nehal, in sem pač kakršen sem.
Drugi problem pa je da imam veliko splošnega znanja, včasih se mi zdi kot da sem zelo razgledan, ampak kakršnokoli globlje znanje mi pa fali. Sicer preberem ogromno stvari, ampak vse podrobnosti mi enostavno uidejo oz. si jih ne zapomnim. In namesto da bi lahko potem sodeloval pri kakšni konsktruktivni debati, izustim le par splošno znanih puhlic in se zgodba zaključi.

Včasih mi trenutno stanje prav paše, drugič pa pogrešam družbo. Sploh pa ko k sosedu pride 10 njegovih prijatlov in zalaufajo žar.

In osebno dvomim da se kdo lahko spremeni. Verjetno obstaja majhen procent ljudi ki so to zmožni, nismo pa vsi taki.


Naj ti takoj povem bistvo. Torej ti se poskusas to nauciti, kar je napacen pristop. To je podobno kot bi rekel, da se bos naucil kako biti vesel. Lahko se naucis fejkat ampak te bo to izcrpalo, ker se bos silil. Zato te to izcrpa, kot pravis, zato ker vlozis napor za fejkanje. Sem ze razlozil, da se pristna saljivost pojavi spontano, ko se clovek dobro pocuti in je to posledica njegovega pshicnega stanja. Ce bos zelel biti saljiv samo zato, da bi naredil vtis je to napacen pristop.

matobeli ::

Poslovno okolje velikokrat ne predvideva spontanosti in happy placev.

Vse kar se naučiš ti eventualeno prinese korist.

sci3nc3 ::

Ne gre za to, da bi bil rad bolj popularen in bolj obkrožen z družbo - sploh nočem biti ta, okoli katerega bi se zbirala vsa ostala čreda
(razen če so same ženske okoli ;) ). Rad bi le postal bolj komunikativen/zgovoren, da se bom v družbi boljše počutil. Stati v krogu desetih in vsakih 15 minut spregovoriti par besed je neprijetno, kot bi bil tam pod prisilo in čakal, da bo vsega skupaj konec. Truditi se najti pravo besedo je naporno in včasih lahko rečeš kaj napačnega, kar se sliši čisto drugače. Z dolgoletnimi prijatelji teh težav nimam, če pa sem v kakšni novi družbi zna biti neprijetno. Ja, res je, če spiješ pravo mero alkohola gre to malo lažje. Ampak problem je, če te meje pravočasno ne zaznaš in greš čez njo... meni se potem jezik zapleta in potem sem res raje tiho. Da ne bo pomote: Nisem nek geek, ki bi se zvečer zapiral v sobo pred comp... sem daleč od tega. Z veseljem grem z družbo ven, ampak problem se je potem vklopiti.

Razlog, da sem odprl to temo, je ta, da mi kar nekaj kolegov razlaga, da so to veščine, ki se jih da priučiti. Eden me celo prepričuje, da je bil včasih tudi sam takšen, potem pa je začel nastopati po predavanjih in ga je to popolnoma spremenilo. Jaz bi prej rekel, da je na predavanjih odkril svoj talent - glede tega ne moreva priti skupaj, ker ima vsak svoje mišljenje. Torej, kolikor vas razumem je zgovornost pogojena s samozavestjo... kako potem to pridobiti/natrenirati?

judoka ::

-Rad bi le postal bolj komunikativen/zgovoren, da se bom v družbi boljše počutil. Stati v krogu desetih in vsakih 15 minut spregovoriti par besed je neprijetno, kot bi bil tam pod prisilo in čakal, da bo vsega skupaj konec.


V krogu 10 vecino besedicenja monopolizirajo tisti, ki jim je gobcanje defolt stanje. Vecina tega besedicenja je random BS. (ponavljajoce se anekdote, random fakti in mislenja).
To da se v taki situaciji ne pocutis dobro je verjetno posledica tega, da mislis da moras sodelovat, pa magari na silo in to izhaja iz zelje, da mislis da bos potem bolj kul/obcudovan.
In to je izi, ce hoces po vsej sili sodelovat se prikljucis na tistega posameznika, ki je najbolj glasen z vprasanji/pohvalami/smehom/komentarji. Ampak cemu?

Precej bolj kul so ljudje ki se oglasijo ko imajo kaj za povedat, kot pa tisti ki faflajo random anekdote, dostikrat izmisljene, vecinoma nezanimive in skoraj vedno zgrajene okrog njihovega ega.

Priznaj si potrebo po pozornosti in razdelaj zakaj je ta potreba cisto nepotrebna bitka. Ne dvomim, da se da te "vescine" priuciti. Ampak fejkerji so se hujsi kot defoult gobcaci.

Btw. samozavest je to da ne rabis priznanja/pozornosti drugih, da se pocutis udobno v svoji psihi in ne to da si najbolj glasen.

hamez66 ::

Namesto, da razmišljaš, kaj bi rekel, lahko na glas poveš, da razmišljaš, kaj bi rekel. In potem lahko nesfiltrirano govoriš o prvi stvari, ki ti pade na pamet. Če pa preveč razmišljaš, pa potem nisi ravno sproščen in naraven. Poznam ljudi, ki razmišljajo s svojim "gobcem". Kar jim pade na pamet, je nemudoma izgovorjeno, še preden jim možgani karkoli prefiltrirajo. In so "zgovorni" gobezdači.

Ne trdim, da je to edina pravilna strategija brez slabosti, trdim samo, da je to ena izmed možnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

matobeli ::

judoka je izjavil:

Ampak fejkerji so se hujsi kot defoult gobcaci.


joj no, želi se naučit pogovarjat z random ljudmi da mu ni dolgčas če mora biti v družbi.

sci3nc3:
Par napotkov:
-ko si v družbi poiskusi izvedet o ljudeh s katerimi se želiš pogovarjat osnovne zadeve -kakšno delo opravljajo, okvirno kakšni hobiji jih zanimajo oziroma karkoli kar bi lahko služilo kot skupna točka
-če vas je več se komot pogovarjaš samo s tistim s katerim bi se želel ker imata npr. podoben/enak hobi, sam ne pretiravaj (get out of here stalker!)
-lahko se vnaprej oborožiš z trenutno aktualnimi temami ki zadevajo večino, npr avtomobilizem, o samovozečih avtomobilih ima vsak nekaj za povedat, o politiki tudi
-pomembno je tudi da se okvirno predstaviš ko je to potrebno. Npr. na vprašanje "Kaj pa ti delaš?" ne odgovoriš "Programiram." Odgovoriš malo širše in poizkušaš podat čim več informacij o tvojem delu ker, če ne maraš spraševat, moraš v odgovoru dat materjal za naslednje vprašanje "zdejle sem v eni manjši firmici v Ajdovščini -delamo spletne strani, sem pa mel tud nekaj projektov za mobilne aplikacije"...
-če te kaj zanima se vpiši v društvo, tam ti ljudje praviloma namenijo več časa, ker si "skoraj njihov" že samo zato ker te zanimajo "droni".

Grizzly ::

Meni je nekaj posameznikov že reklo, da si samozavest izboljšujejo tako, da se namerno spravijo v neprijetno situacijo (kar je v tistem trenutku na voljo) in skušajo obvladovati stres, ki takrat nastopi... kot če bi si dal gate na glavo in šel na Prešernov trg, kjer bom na očeh vseh (mogoče pretiravam, ampak bistvo je, da je situacija neprijetna). Menda takrat ko res nepričakovano nastopi neprijetna situacija, obvladujejo okolico in obdržijo mirno kri, kar posledično pomaga pri samozavesti. Ne poznam veliko takih, ampak na tem svetu je vse možno. A še kdo tako prakticira?

TheBlueOne ::

Kako biti prepricljiv je cela umetnost, ni samo, da veliko govoris. Je tudi kako govoris, govorica telesa, prepoznati sogovornika, se prilagoditi....

V glavnem treniras, potem teorija, potem testiras in treniras, ponavlas dokler ne dosegas ciljev.

Ko ti enkrat gre vse navedeno zgoraj in bi rad sel korak dlje, potem pride na vrsto manipulacija v smislu, da ne samo, da si med bolj prodornimi ampak ukrivljas svet tako, da delujes se boljsi. Torej se ne samo odzivas ampak spreminjas ljudi. Mnogi se tega naucijo ko imajo otroke, ker vzgoja je v resnici manipulacija, ampak ko so enkrat otroci odrastli je prepozno.

Mare2 ::

sci3nc3 je izjavil:

Rad bi le postal bolj komunikativen/zgovoren, da se bom v družbi boljše počutil. Stati v krogu desetih in vsakih 15 minut spregovoriti par besed je neprijetno, kot bi bil tam pod prisilo in čakal, da bo vsega skupaj konec.


Čakaš, da bo konec in greš domov, na internet? Facebook?

Če je zares tvoja želja, kot pišeš, stori tole:
Kadar si v družbi z nekom, se moraš v celoti posvetiti njemu. Poslušaj ga z zanimanjem. Vmes občasno prikimaš in kaj komentiraš. Ne prekinjaš ga, ko on govori. Enako pričakuj od sogovornikov.

Tam, ko sem bil v enem lokalu na kavici (včeraj), me je natakar vprašal, če se da ugotovit (kdo je bil to), ker ga je nekdo klical iz neznane številke in mu govoril, da je on (natakar) povzročil prometno nesrečo, da bi mu moral dati kupon itd. Sem se spomnil na to tvoje sporočilo. Vprašanje se mi je zdelo iskreno in sva temo obdelovala skoraj 15 minut. :)

Bolj izobraženim ljudem se taki pogovori zdijo nesmiselni, zato tudi vsi že vse vedo, nobena družba ni vredna njihove pozornosti itd.

Seveda, si izberi družbo, ki te dovolj zanima, da se lahko vključiš. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

judoka ::

joj no, želi se naučit pogovarjat z random ljudmi da mu ni dolgčas če mora biti v družbi


Ce mu je v neki druzbi dolgcas je stvar v temu da mu druzba ne pase. Cemu fejkat in kdo ga sili da je tam? Kaj imas od tega drugega kot fake obcutke, ce ti slucajno uspe narest situacijo tolerantno? Vse kar si ti nastel so obicajne stvari, ki bi jih clovek ze pogruntal oziroma pocel spontano, ce bi ga vse to dejansko zanimalo.

+ Ce rabis alkohol da ti je v neki situaciji prijetno, potem ti ta situacija enostavno ne pase.

Tole je se najbolj smiselen nasvet:

Seveda, si izberi družbo, ki te dovolj zanima, da se lahko vključiš. :)


Ne spreminjaj sebe, temvec si prilagodi druzbo.

Cruz ::

sci3nc3 je izjavil:

Torej, kolikor vas razumem je zgovornost pogojena s samozavestjo... kako potem to pridobiti/natrenirati?
Splošno samozavest je najlažje pridobiti z izboljšanjem videza/telesa. Drugače pa ne vem, poskusi več govoriti. Začni se pogovarjati z neznanci. Recimo s prodajalko/prodajalcem v trgovini, varnostnikom pred diskoteko, natakarico/natakarjem, starejšim človekom, ki sedi na sosednji klopci, ... Dve, tri besede. Zavedaj se, da boš jih prvič in zadnjič videl in bo strah izginil. Ne imej nobenega cilja ob vstopu v pogovor - na nič ne računaj. Bodi spontan.

Izgleda je problem v tem, da se siliš, da bi nekaj spregovoril. Ne slediš pogovoru v družbi, ampak si skoncentriran na sebe in sam sebe mučiš. Zagledan si vase. Prepusti se toku pa bo samo od sebe prišlo. :) Če pa nimaš nič, pa nimaš nič. Raje en dober vic kot pa 10 slabih. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

darkolord ::

judoka je izjavil:

joj no, želi se naučit pogovarjat z random ljudmi da mu ni dolgčas če mora biti v družbi


Ce mu je v neki druzbi dolgcas je stvar v temu da mu druzba ne pase. Cemu fejkat in kdo ga sili da je tam? Kaj imas od tega drugega kot fake obcutke, ce ti slucajno uspe narest situacijo tolerantno? Vse kar si ti nastel so obicajne stvari, ki bi jih clovek ze pogruntal oziroma pocel spontano, ce bi ga vse to dejansko zanimalo.
Ne razumeš. Lahko je perfektna družba, pa mu bo vseeno preveč neprijetno, da bi se sam poskusil vključiti vanjo.

Če pa čakaš, da družba pride do tebe in vključi, torej da led vedno prebije tisti drugi, potem se lahko kar načakaš (in čisto možno tudi nikoli ne dočakaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

slabe socjalne veščine in oddaljevanje

Oddelek: Loža
484475 (2984) kuall
»

Kam se dat za "veseli" december? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11713371 (8666) harvey
»

(Ne)komunikativnost

Oddelek: Loža
445102 (3573) Unknown_001

Tih človek po naravi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7413601 (11826) Gandalfar

Več podobnih tem