» »

Baldurs Gate

Baldurs Gate

«
1
2 3 4

BigWhale ::

A kdo ve kaj vec o tem? Cemu countdown in kaj bo cez dobrih sest ur? :)

http://www.baldursgate.com/

Mipe ::

<!-- March 14, 2012 -->
<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->

<!-- It is coming. -->


Nov špil, zgleda.

PaX_MaN ::

EDIT: nvm, logo ni ToBjev.
Zgleda bo res neki novga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

gendale ::

upam da res in da ne bo sranje :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

PaX_MaN ::

PaX_MaN je izjavil:

EDIT: nvm, logo ni ToBjev.
Zgleda bo res neki novga.

Se morm popravt, spet.:|
Logo je od taprvega Baldur's Gate, portreti so pa res iz SoA.
Mod, torej.

MajorM ::

Na tole serijo imam jaz najlepše spomine.
Zadnji čas da naredijo še kako nadaljevanje. Upam samo da bo pravi D&D s "turn-based" bojevanjem.

gendale ::

lohk bi združil vse bgje+dodatke+kak dober mod v eno igro, mal popravil pogon da bo primeren letu 2012

že to bi blo bolše od večine novih rpgjev
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

St235 ::

Drugače je to že narejeno z modi. Tako da dobiš celotno igro (bg1+2 + vsi dodatki) vključno z višjo ločljivostjo.

gendale ::

vem da je, ampak nazadnje ko sem probaval ni bil lih user friendly experience :)

+

pogon bi še popravil tako, da ne bi ble samo višje resolucije, ampak bi blo vse skupi prilagojeno višjim resolucijam (se pravi ne bi ble premale ikone), mel bi widescreen podporo, umesni filmcki bi bli vsaj 720p, ..
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

St235 ::

Ja se strinjam to bi blo super.

Drugač pa mod (ne vem iz glave kater) je meni deloval BP. Inštaliral si vse v isti folder, zagnal mod in je delalo. Reslucije so ble precej višje, widescreen je bil pdoprt. So pa bile seveda ikone manjše, teksture enake itd.

Izi ::

Uuu kako razburljivo :D
Tale countdown je odlična ideja za draženje. Ugibanja so po celem internetu, nihče pa ne ve nič natančnega. Zanimivo, da tokrat ni v javnost ušla nobena informacija, kar je v današnjih časih tako rekoč nemogoče. Ravno zato je vse skupaj hudo čudno.

Sledi so pa kot je že Mipe ugotovil v HTML kodi in se vlečejo nazaj še v januar. še dobro, da se danes na internetu nič ne more izgubiti.

Zadnje sporočilo:
!-- March 14, 2012 -->
!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
!-- It is coming. -->


28. februarja je bil na strani napis:
The Lord of Murder shall perish, but in his doom he shall spawn a score of mortal progeny, chaos will be sown by their passage."
So sayeth the wise Alaundo


Hkrati pa je bilo v kodi sporočilo:
!-- February 28, 2012 -->
!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
!-- For years, I clung to the memory of it. Then the memory of the memory. -->
!-- And then... it returned. Better than it was before. -->


čisto na koncu kode pa še vrstica:
!-- Love is a lie. Only hate endures. -->

Starejša sporočila:
!-- February 28, 2012 -->
!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
!-- You haven't guessed it yet! -->


!-- February 13, 2012 -->
!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
!-- oh dear it's coming soon -->


!-- January 19, 2012 -->
!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
!-- Live by the sword, live a good looooooooooooooooooooooooooooooooong time. -->


Še moj prispevek:
Infinity Engine je motor za igre, ki ga je naredil Bioware in je poganjal vse najbolj legendarne RPG igre:
Baldur's Gate, Planescape: Torment, Icewind Dale, Baldur's Gate II in Icewind Dale II
Ali mislijo obuditi ta star motor za igre?
Na kaj pa namiguje "Shadowy Figure- Raise Dead" mi je pa še manj jasno.

Kje ste detektivi? ;)
Drugače pa bomo videli čez slabih 5 ur.

PaX_MaN ::

Meh, več al' manj so to (stari) citati oseb; tazadn je recimo Minscov vzklik.
Nč posebnega.

ABX ::

Kaj se tu dogaja?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

It's a troll.

BigWhale ::

Se 15 minut pa bomo RickRoll'ed! ;>

Tr0n ::

"500 Internal Server Error" je ime nove igre? :))

cholt45 ::

Trenutno bolj Error 105 :D
Tak je to ko se hrčki naučijo f5 pritiskat.

Tr0n ::

MajorM ::

"The Lord of Murder shall perish, but in his doom he shall spawn a score of mortal progeny, chaos will be sown by their passage."
So sayeth the wise Alaundo"

A mene spomin vara ali je bilo v originalu "....chaos will be sown in their footsteps...."?

St235 ::

Gendale: zgleda da si imel prav. fenomenalno

Izi ::

Divje 8-)
Tole zna biti boljše kot vsi novejši RPG-ji.
Je pa vprašanje koliko se bodo potrudili z grafiko. Original je star že 14 let, kar pomeni, da kar se tiče grafike nimajo kaj popravljati. Vso grafiko je potrebno narediti povsem nanovo.

ABX ::

Spomini so zajebana zadeva, pozabiš na slabe lastnosti in ostanejo samo ta dobre.

Ko igro spet dobiš v roke si malo razočaran.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

St235 ::

Ne pri BG, špilu razen grafične/zvočne zastarelosti ni kaj dosti očitat.

BigWhale ::

St235 je izjavil:

Ne pri BG, špilu razen grafične/zvočne zastarelosti ni kaj dosti očitat.


Moral bodo zrihtat user interface. V BG1 je imel ene par konkretnih failov. Najbolj mi je ostal v spominu problem s pavziranjem in menjavanjem opreme.

Sicer pa ravno zato, ker igri ni kaj dosti za ocitati, bo tezko narediti 'repaint' verzijo, ki bo dobra.

MajorM ::

Oh ja...kje so časi, ko si dobil Scimitar +1 in si bil zelo vesel nad njegovo močjo.

Dandanes pa če ti ne dropne BFGKiLeRSword +100000000 DMG, je vse vendor trash.

*throws 18-sided dice*
*rolls 18* CRITICAL HIT!! :))

Mr Hilter ::

Upam da ne bo ''trojka'' kot je bil Fallout 3.

Pri takem špilu niti ne rabiš nek 3D, igraš zaradi vsebine, tudi če bi kvadratki hodili po ekranu...

ABX ::

Potem ne rabiš remake, kupi staro in igraj.

Ne, igra potrebuje novi 3d engine in dober vmesnik. Če si igral kako staro igro pred kratkim si opazil kako je lesen UI.

Meni je všeč kaj so naredili z novim Xcom, no vsaj po trailerju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr Hilter ::

Ja 3D v Stilu Diablo 3, ne pa Fallout 3. Potem dobiš igro ki s predhodnikom nima zveze (razen imena).

gendale ::

če dajo vmesnik od bg2 bo, kar se mene tiče čisto ok

predvsem zato ker ti zna sam označit vse predmete in ti ni treba iskat pikslov z miško

za grafiko predvidevam, da imajo kje pokrajne v višji ločljivosti

če jih dajo not + lepše pošasti in učinki urokov, bo stvar zgledala čisto ok

imo bi za naredit 3d verzijo bg porabili veliko preveč časa/denarja, ker bi mogli na novo naredit vse pokrajne, ki jih je v bgju ogromno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BigWhale ::

Mr Hilter je izjavil:

Ja 3D v Stilu Diablo 3, ne pa Fallout 3. Potem dobiš igro ki s predhodnikom nima zveze (razen imena).


Fallout 3 ima povsem dovolj veze s prejsnjimi verzijami. Nehaj trapat.

gendale ::

fallout 3 je oblivion with guns
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ABX ::

Skyrim je Fallout 3 with swords.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mipe ::

ABX je izjavil:

Skyrim je Fallout 3 with swords axes.

Fix'd.

Izi ::

Dokopal sem se do nekaj bolj podrobnih izjav izdelovalcev Enhanced edicije Baldurjevih vrat.

- Izdali bodo 2 igri in sicer Baldur's Gate: Enhanced Edition in Baldur's Gate II: Enhanced Edition

- Vzeli bodo motor Infinity Engine iz igre Baldur's Gate II: Throne of Bhaal, ki je bila zadnja razširitev iz serije Baldur's Gate in je iz leta 2001 in ga še malenkost izboljšali. Sami motor imenujejo Infinity Enhanced.

- Igra NE bo 3D. Logično, ker je motor za igro 2D. Osnova bo enaka kot prej, se pravi izometrični 2D pogled. Nič ne bomo krožili s kamero okoli naše druščine :P

- Govorjena bo samo malenkost vsebine. Večina vsebine bo samo tekstovne. Vse neskončne pogovore bomo morali torej še vedno prebirati. Skoraj si upam trditi, da bo tekst na najvišjih resolucijah neuporabno majhen, kot je to pri vseh novejših igrah, ampak te imajo zraven vedno govor. Po moje bo to največji minus, da se teksta na 1080 na bo dalo normalno prebirati.

- Obe igri mislijo izdati za VSE platforme. Se pravi da ne gre za nobeno ljubiteljsko gesto ampak za čisti dobiček >:D

- Trudijo se čim nanj spreminjati, zato bodo še vedno ohranili 2. izdajo D&D pravil. Stara pravila so precej stroga in zaguljena, kar pomeni, da kljub izboljšavam to ne bo igra za mlade razvajene igralce navajene raznih Mass Effectov in Skyrimov.

- Prva igra Baldur's Gate: Enhanced Edition, bo vsebovala tudi razširitev Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast. Za 2. del ne vem sigurno, ampak verjetno bo tudi ta vseboval razširitev Throne of Bhaal.

- Obe igri naj bi izšli že letos poleti. Glede na ta kratek rok kakšnih hudih sprememb ne moremo pričakovati. Seveda pa to pomeni, da tudi pokvariti ne morejo preveč ;)


Jaz bom verjetno obe igri še enkrat preigral. Komaj še vem zakaj se je šlo.
2D grafika zna biti še vedno zanimiva, če bodo seveda nanovo zrenderirali stare pokrajine, naredili nove NPC-je, dodali nove moderne efekte pri bojevanju in vključili še kakšne sence in podobne moderne efekte.
Težko se bo edino nazaj navaditi na stara stroga pravila D&D, po vsem tem modernem sranju z velikanskimi skupnimi inventarji za celo druščino in vsemogočimi pomagali. Tukaj bo seveda vsak član druščine imel svojo omejeno malho za predmete in predmete si lahko izmenjavajo samo če stojijo dovolj blizu eden drugega. Neverjetno za današnjo mladino :D

Mr Hilter ::

@Izi: popolnoma nič ti ne verjamem. If it sounds too good to be true ... it probably is.

figula ::

@ Oh ja...kje so časi, ko si dobil Scimitar +1 in si bil zelo vesel nad njegovo močjo
@ predmete si lahko izmenjavajo samo če stojijo dovolj blizu eden drugega


Tudi jaz ugotavljam, da se mi je zgodil skoraj totalen izbris spomina na BG. Še najbolj se spomnim, da me je sodelavec, ki je igro poznal, klical Jaheira :).

Ob zgornjih zapisih sem postala čisto nostalgična. Those were the days, my friends!
Pa sem šla iskat kaj materiala. Ko sem zagledala to sliko, se mi je zazdelo, kot bi gledala sošolce iz srednje šole :)) kako noro je to, kaj?

Se še kdo česa spomni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: figula ()

Mipe ::

Hm, nekaj ne štima glede zgornjih portretov... Minsca in njegovega miniaturnega velikanskega vesoljskega hrčka se namreč spomnim takole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

darkkk ::

U ja, par epic momentov:
Kangaxx, ko ti imprisona cel party.
Solo sorc :P
Korgan :)

PaX_MaN ::

figula je izjavil:

Se še kdo česa spomni?


Imoen, Aerie, Anomen, Valygar, Xzar, Viconia, Minsc, Jaheira, wat, wat.

BigWhale ::

"Yeeees, oh omni present authority figure?"
"Go for the eyes, boo, go for the eyes!!"

Jaz ne bom pozabil maratonskih vikendov, ko sem prisel iz sluzbe v petek in sva se z zeno zaprla v stanovanje do ponedeljka zjutraj. Baldurs Gate I, II, oba extensiona, Icewind Dale, I, II in oba addona ... Pizza, Games, Sex v raznoraznih kombinacija.

Awesome!

Vesoljc ::

figula je izjavil:


Se še kdo česa spomni?


ja, kako mi drizzt ni hotu dat svoje opreme
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

St235 ::

oh, pa še kako jo je dal, sam "pomagat" si mu moral:)

Truga ::

http://www.gamebanshee.com/news/107296-...

Klele so vsi detajli.

Glavna zadeva:
o The outdated DirectPlay network interface used by Baldur's Gate and Baldur's Gate II has been "macheted" to make room for something that is "better". Here's to hoping co-op multiplayer will be vastly improved!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Izi ::

Truga je izjavil:

Glavna zadeva:
o The outdated DirectPlay network interface used by Baldur's Gate and Baldur's Gate II has been "macheted" to make room for something that is "better". Here's to hoping co-op multiplayer will be vastly improved!
Multiplayer pa res ni glavna zadeva. Pravzaprav je najbolj postranska zadeva :P
In piše, da stari DirectPlay ne deluje več, zato so ga "odsekali" iz igre. Torej so trenutno brez multiplayerja. Naprej pa je poudarek na besedi "hoping", kar pomeni, da zaenkrat nimajo še nič >:D

Bolj zanimivo je tole:
Trent Oster: "Baldur's Gate Enhanced Edition is going to have new content for the game you love, made by some of the original team members."
Se pravi ne bo samo predelava in izboljšava, ampak mislijo dodati tudi nekaj "nove vsebine", ki naj bi jo dodali originalni izdelovalci igre.
Kar potrjuje tudi izjava, da bodo najeli nekaj novih igralcev, ki bodo posodili glasove novim NPC-jem 8-)

Glavna zadeva pa je po moje tole:
Trent Oster: "We want Baldur's Gate III as well. Baldur's Gate Enhanced Editions is a part of the master plan."
Se pravi BGEE je samo del večjega načrta, ki vključuje tudi izdelavo tretjega dela BG. Med vrsticami seveda piše, da bomo BG3 videli samo v primeru, če bodo z BGEE dovolj zaslužili>:D

Truga ::

Izi je izjavil:

Multiplayer pa res ni glavna zadeva. Pravzaprav je najbolj postranska zadeva

To se hecas ne? Vsaka igra je neizmerno boljsa ko jo igras s kolegi.

Izi ::

Truga je izjavil:

To se hecas ne? Vsaka igra je neizmerno boljsa ko jo igras s kolegi.
Še zdaleč ne vsaka igra. Baldur's Gate ima dobro zgodbo in druščino šestih ljudi ob katerih ne rabim nobenih dodatnih kolegov.
Če imaš prave kolege tako ali tako ne igraš iger na računalniku ampak greste skupaj na kakšen bowling ali kegljanje. Za tiste virtualne "kolege" pa obstajajo MMORPG igre.

BigWhale ::

Heh, multi player v BG je nekaj najboljsega.

5pellfire ::

Kaj to bojo zastonj razširitve?

Imam škatelne verzije BG in BG2 ter še GOG verzije, 3-ič pa igre ne mislim kupovat (razen če bo to par € koštalo).

DragonHeart ::

"Stay tuned for more information."

eh tole pa si res ne zasluži odštevanja:D Enhanced edition? hm...verjetno bo le izboljšana grafika...upam da se bodo potrudili saj BD1 in BD2 sta že nekako preveč zastarela da bi ju bilo vredno igrati. Zgodba je sicer ok vendar sta grafični pogon in vmesnik tako trapasta da je kar malo smešno tisto igrat. Rajši ne igram in obdržim igro v lepih spominih.

vorantz ::

kupil škatelno verzijo vseh kake 3 leta nazaj na mantisu iz nostalgicnih vzrokov sam nobena ni delala stabilno na windows 7...sm se skor zjokal ;_;
sm potem zgusaru gog verzije da sm lahko vsaj malo igral :P

vsekakor pa ce nakup tega doprinese bg3 z veseljem se enkrat kupim \o/
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baldur's Gate 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26729936 (363) oo7
»

Pillars of Eternity (Obsidianov Kickstarter: Project Eternity) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16830220 (9798) yoco
»

Torment '2' (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
539095 (6379) Ghenghiz

Pillars of Eternity

Oddelek: Igre
91565 (1304) ahac
»

Inquisitor

Oddelek: Igre
347227 (6611) Alamar

Več podobnih tem