» »

Baldurs Gate

Baldurs Gate

1 2
3
4

Izi ::

Uradno so objavili, da je svoj glas za BG:EE posodil tudi Mark Meer.
Gre za profija, ki ga po imenu verjetno pozna bolj malo ljudi, ampak on je bil Commander Sheppard iz Mass Effecta 8-)
Od bolj zananih vlog ga poznamo še iz Dragon Age: Origins in Dragon Age II, v katerih ima skoraj četrtina NPC-jev njegov glas. Kot kaže zna dobro spreminjati glas.
Je pa njegov glas že bil Baldur's Gate II: Throne of Bhaal, kjer je glas posodil Cyricu.

LOL :))
"I'm Commander Sheppard and this is my favourite store in Beregost".

MajorM ::

@ Izi
hehe :)

Peters ::

Hmm, ko še enkrat pomislim, bom vseeno raje desktop verzijo nabavil. Oziroma, bi moral stestirati na ipadu, preden kupim.

sesobebo ::

se dva zanimiva twitta iz trent osterjevega twitterja:
#Linux users, where should we make a Linux version of Baldur's Gate: Enhanced Edition available for sale? (provided we get the deal done)


I'm just gathering feedback around possible places to offer Baldur's Gate: Enhanced Edition for Linux.


ce bo dejansko kaj iz tega, bom najbrz kar se eno kopijo nabavu {:

Izi ::

Prišel je prvi posnetek BG:EE skupaj z novim uporabniškim vmesnikom.


Menda še vedno ni čisto dokončen in se zna še kakšna melenkost spremeniti.
Objava je bila tukaj, kjer bodo v kratkem na voljo še dodatni screenshoti.

korenje3 ::

za svoje čase je bila grafika odlična... sedaj pa bolj tako tako...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

sesobebo ::

korenje3 je izjavil:

za svoje čase je bila grafika odlična... sedaj pa bolj tako tako...

iz prejsnje strani



btw, sveze slicice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sesobebo ()

Izi ::

Tukaj je zanimiv intervju s šefom EE projekta. nekaj zanimivih tehničnih stvari o BG:EE.

- "key mapping" (nastavljanje tipk) bo po novem vgrajen direkt v igro, kar pomeni, da bomo lahko spremenili funkcijo posamezne tipke kar direkt iz igre.
- Omenil je, da so v celoti naredili nov "threading model", nič pa ni omenil, ali bo v uporabi več jeder ali samo eno.
- Celotna koda za multiplayer je napisana na novo.
- Ves stari audio in vse filmčke so vrgli vem iz igre in vse skupaj naredili popolnoma na novo.
- Novo muziko za igri je pisal Sam Hulick, ki je sicer novi skladatelj, ampak velik oboževalec Michael Hoeniga, ki je bil stari skladatelj, in je z novo muziko poskušal doseči podobno dober občutek kot v originalu.

Grafika:
- Celoten uporabniški vmesnik so ročno naredili nanovo.
- Zamenjali so večji del kode za renderiranje slike.
- Izvorna koda za ozadja in like ne obstaja več 8-O, zato glede tega niso mogli nič spreminjati.
- Dodali so možnost igranja na višji resoluciji
- Dodali so možnost Zoomiranja 8-). Za zoom naj bi uporabili "Catmull-Rom Bicubic filtriranje". To je neka matematična formula, ki poskuša izračunavati manjkajoče podatke pri zoomiranju bitne slike. Čudežev seveda ne gre pričakovati in verjetno bo zoomiranje precej omejeno, da se na ekranu ne bo vse skupaj spremenilo v nerazpoznavno meglo.

Podobno, po enakem postopku, kot BG:EE in BG2:EE imajo namen izboljšati še nekaj iger in sicer Icewind Dale, ki je menda bližnji projekt, Planescape: Torment, je že bolj oddaljen projekt in Icewind Dale 2, ki je zelo oddaljen projekt.
Na spisku za izboljšanje so sicer imeli 20 starih RPG uspešnic, ampak po pogovoru z lastniki pravic se spisek hitro krči. Fallout 1 in 2, sta še na spisku, Ultima pa je že izpadla, saj jim je EA odločno prepovedal, da jo sploh omenjajo.

sesobebo ::

@Izi
na uradnem forumu nekateri vodijo precej azuren spisek izboljsav, ki jih lahko pricakujemo.

pa se pre-loading za PC naj bi se kmalu zacel! (:

Alamar ::

Upam, da bo res vredno nakupa, ker še vedno ostajam pesimističen. BG sago sem spet špilal lansko leto in sem si jo z modi lepo uštimal tako, da res upam, da bodo najavljene novosti lepo vpletene, da se bo splačalo vložiti denar in čas v tole.

sesobebo ::

Izi ::

Povsem pričakovano. So pa kar konkretno podaljšali za 2,5 meseca. Novi datum je 30. november 2012

element ::

Upam, da bodo UI še konkretno predelali. Na screenshotih zgleda precej amatersko.

blblb ::

Ker je BG tudi del tega pack-a se mi zdi da spada sem.
Na GOG je akcija D&D naslovov. Za cirka 30$(20E) dobite 9 spilov.

se link: klikni me nezno :>

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

vorantz ::

js pa upam da jih sreča v tem cajtu pamet in ponudijo še na kakem drugem servisu zadevo :/

sesobebo ::

vorantz je izjavil:

js pa upam da jih sreča v tem cajtu pamet in ponudijo še na kakem drugem servisu zadevo :/

kolikor vem so pogodbeno zavezani igro na windowsih izdati preko njihovega beamdoga (in na androidu preko androidove trgovine in na ipadu preko app stora in na macu preko itunes ali kar ze pac tam imajo...).

bo pa na voljo installer, ki ne rabi beamdogove aplikacije, tako da se bo igro lahko dobilo brez vseh nepotrebnih priveskov, samo streznik iz katerega bos stvar dol pobral ne bo steamov, ali gogov, temvec beamdogov.

se vedno pa upam, da se bojo v tem casu uspeli zmenit se za linux izdajo!

vorantz ::

woot...a pol bo po principu gog, enkrat poberes in pol te boli ce servis premine? :o

Truga ::

Ja.

vorantz ::

:O
ok pol sm zadovoljen :D

opeter ::

Aja, zdajšnjo akcijo D&D iger na GOG.com ste že omenili ... ne bom smetil teme.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Peters ::

Jaz pa samo upam, da jim bo dejansko uspelo realizirat projekt do konca. Pravkar sem šel ves vesel na njihovo stran in sem bil razočaran nad "delayed" statusom.
Konec novembra? Torej jesen 2012.

sesobebo ::

zadeva je na voljo za preloadanje.

wotc so igro odobrili, tako da do novih zamud ne bi smelo priti. kolkor vem ipad in osx verziji se cakata na applov zegenj, android verzija se ni cisto dodelana, tako da pride enkrat decembra, za linux verzijo pa pogajanja se tecejo.

eto, se nov filmcek:


novi screenshoti so pa na linkani strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sesobebo ()

Yohan del Sud ::

Zunaj. Testno naložil. No ja, bolje, kot original (ki še vedno fino dela, sam je res štorast). Ne pa pričakovat Dragon Age in da bodo 15-letniki razumeli zakaj mi starci u luft letimo. Huh, na prvi pogled nekaj novih fac, pa zmožnosti pri kreiranju lika. Tutorial in prvi zaslon je isti, dialogi se mi tudi zdi. Bom probal obrnt solo z zlobno nevtralnim tatom na običajni ravni, pa da vidimo, kaj bo ratalo.
www.strancar.com

qwea ::

Še komu ne dela zvok?

mgermo ::

Men je včasih zvok odlepanja skrinj in podobno tako tih, da se ga komaj sliši.

vorantz ::

fffffffffffuuuuuuuuuuu ta kurčev beamdog
zadevo sm kupu kak tedn nazaj in že takrat nisem mel opcije za prednaložit ampak je samo pisalo buy now!
in zdej mi še vedno isto dela...pa mam zadevo pod mygames

sesobebo ::

vorantz je izjavil:

fffffffffffuuuuuuuuuuu ta kurčev beamdog
zadevo sm kupu kak tedn nazaj in že takrat nisem mel opcije za prednaložit ampak je samo pisalo buy now!
in zdej mi še vedno isto dela...pa mam zadevo pod mygames

probaj s stand alone clientom: http://www.beamdog.com/files/BGEEInstal...

ali pa s torrentom (mors bit prijavljen na beamdogovo stran): http://www.beamdog.com/client/beam/0076...

Izi ::

Tudi jaz sem "testno" naložil in deluje vse brez problemov. Tudi z zvokom ni nobenih problemov.
Izboljšave se vidijo. Zoom deluje v redu. Na 1920 x 1200 vse zgleda precej v redu nič ni nazobčano ali megleno in kar je najpomembnejše, vse skupaj s tekstom vred je dovolj veliko, da se da normalno prebirati tudi na teh velikih resolucijah.

Je pa nostalgija huda reč. Vsi imamo igro v lepem spominu. Ampak kljub temu, da gre za Enhanced Edition je realnost kruta in ko to staro igro naložiš na moderen sistem kjer smo igrali take legende kot je The Witcher, si hitro postavljen na realna tla. Igra dejansko sodi na smetišče zgodovine.
Bom izrekel bogokletno misel, ki pa vseeno drži: "Dandanes so že povprečne Indie igre boljše kot je tale Baldur's Gate: Enhanced Edition."
Na primer igra "Inquisitor", ki smo jo letos dobili prevedeno v Anleščino je preprosto boljša od Baldurs Gate. Z Inquisitorjem ga primerjam, ker gre za dejansko za 2 precej podobni igri.
Čeprav velja zgodba Baldurs Gate za legendarno, ima Inquisitor boljšo, z več presenetljivimi preobrati in bolj odraslo vsebino.
Animacija likov v Inquisitortju je sicer hudo lesena in grda, ampak so liki vsak trikrat večji kot v BG in se z njimi lažje poistovetiš, kot s tistimi komaj vidnimi piksli v BG. Če v BG preveč zoomiraš, pa vidiš premalo okolice in je bolj zanič, tako da je še vedno potrebno igrati, tako da dejansko naokoli premikaš samo tiste barvne krogce. Barvne krogce ima BG zato, da sploh vemo za kateri lik gre. V Inquisitorju teče igra čez cel ekran in imamo dejansko dvakrat večjo igralno površino kot v BG, kjer je igre samo čez pol ekrana vse ostalo pa so tekst in meniji.
Resda ima BG nekaj malega teksta govorjenega, ampak večino je še vedno potrebno prebirati. Kakorkoli obračam, je Inquisitor preprosto boljši in glede na to, da gre samo za precej povprečno Indie igro (z odlično zgodbo), ki se prodaja za nekaj Evrov, bi bilo bolje, da bi BG pustili pri miru, da ga ohranimo v lepem spominu.
Ko ob igranju BG:EE za hip pomisliš na kakšnega Witcherja, se lep spomin na Baldur's Gate razblini kot milni mehurček.

Stvari, ki jih je že davno povozil čas bi morali narediti remake popolnoma na novo iz nule ali pa jih lepo pustiti pri miru.
Moja končna ocena je, da BG:EE nikakor ni vreden 20 EUR. Tam nekje med 5 in 10 EUR bi še nekako šlo.

Alamar ::

Pišeš stvari, ki nimajo veze z RPG.;(( Koga briga animacija, govor in ostale tehnične stvari, če RPG mehanika štima. Ljudje igrajo 20 let stare RPGje in še vedno uživajo.

Inquisitor je proti BG hudo podpovprečna igra, saj je v večini elementov precej slabša. Edino za zgodbo lahko rečemo, da je na podobnem nivoju.

Se pa strinjam, da je remake odvečen in predrag, saj večino ključnih stvari dobiš z modi, če hočeš. Nabavim bom, ko bo močno znižan ob kakšni akciji za par dolarjev.

opeter ::

Alamar je izjavil:

Pišeš stvari, ki nimajo veze z RPG.;(( Koga briga animacija, govor in ostale tehnične stvari, če RPG mehanika štima. Ljudje igrajo 20 let stare RPGje in še vedno uživajo.

Inquisitor je proti BG hudo podpovprečna igra, saj je v večini elementov precej slabša. Edino za zgodbo lahko rečemo, da je na podobnem nivoju.

Se pa strinjam, da je remake odvečen in predrag, saj večino ključnih stvari dobiš z modi, če hočeš. Nabavim bom, ko bo močno znižan ob kakšni akciji za par dolarjev.


Podpis. Se popolnoma strinjam!
Ta cena se mi zdi malo pretirana. Fajn bi bilo, da bi to HD verzijo brezplačno ponudili na GOG.com, DOTEMU ipd. straneh za tiste, ki smo kupili staro varianto.
Tako kot so zdaj naredili z recimo nekaterimi drugimi igrami, recimo Stronghold HD.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mgermo ::

BG2 je superiorna 1 v vseh pogledih, ki mi je tudi pred leti bila zgolj povprečna - v primerjavi z Planescape Torment celo meh.
Za nostalgijo vredna preigranja, cena 20 eur je 15 eur previsoka.

Alamar ::

Kar se tiče raziskovanja sveta, je imho enka boljša, saj nudi več odprtih lokacij medtem, ko je v dvojki vse bolj zgoščeno na samo mesto in še par lokacij.

sesobebo ::

I have just signed the #Linux #BGEE agreement. Waiting on counter-signature. Here we go!

https://twitter.com/TrentOster/status/2...

in pa

@Raspberry_Pi first attempt at compiling Baldur's Gate Enhanced Edition on our raspberry pi. Step 1: sort out all the dependencies.

https://twitter.com/scottbrooksca/statu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sesobebo ()

Aphanisis ::

Pozna kdo kakšno rešitev za izboljšanje AI od članov partya v BG:EE? Čarovniki se ne odločajo za samodejno čaranje, healerji ne zdravijo ... pa čeprav vsakemu liku izberem primerno skripto...

BigWhale ::

Aphanisis je izjavil:

Pozna kdo kakšno rešitev za izboljšanje AI od članov partya v BG:EE? Čarovniki se ne odločajo za samodejno čaranje, healerji ne zdravijo ... pa čeprav vsakemu liku izberem primerno skripto...


Imas AI tudi vklopljen? Drugace pa jaz najraje sam vse pocnem.

Priljubljena taktika v BGju: Protection from Fire/Lightning/... na warriroja. Potem ga posljes naprej, da ga sovrazniki obkolijo, sorcereji in mage-i pa kar vanj zmecejo vse fireballe/chain lightning/...

Vcasih je to delalo blazno fajn. :)

sesobebo ::

@Aphanisis

lahko malo prebrskas Spellhold Studios, ali pa Gibberlings 3 strani, ce je mogoce tam kaksna pametnejsa skripta, ali pa povprasas na GOGovih forumih

drugace pa, kot je rekel BigWhale, ce hoces, da je kaj narejeno, je najbolje, da to naredis sam.

BigWhale ::

Jaz sem ga vceraj instaliral okrog desetih zvecer. Potem sem pa sel mal sprobat kako dela in kak je feeling.

... sem probaval do treh zjutraj. :>

oo7 ::

Beamdog confirms that a new Baldur's Gate game is in the works

Beamdog has confirmed that the mysterious "Adventure Y" is in fact a new Baldur's Gate game. It won't be a sequel, however, but will instead take place in the gap between the Enhanced Editions of the original game and Baldur's Gate 2: Shadows of Amn.

http://www.pcgamer.com/beamdog-confirms...


New Baldur's Gate game in the works using its original engine

http://www.polygon.com/2015/1/8/7518145...

Alamar ::

Jerry000 ::

Malo da obudim temo :). Torej nisem še igral te igre, zanima me, je vredna igranja? Imam sicer na steamu 1 in 2 (enchanted seveda). Ali je v igri potrebnega veliko branja? Vsepovsod berem same pohvale, pa me zanima še vaše mnenje

XsenO ::

Absolutno. Če so ti všeč RPGji je to eden od glavnih must play naslovov
1 + 1 = 1

suhi ::

Jerry000 je izjavil:

Malo da obudim temo :). Torej nisem še igral te igre, zanima me, je vredna igranja? Imam sicer na steamu 1 in 2 (enchanted seveda). Ali je v igri potrebnega veliko branja? Vsepovsod berem same pohvale, pa me zanima še vaše mnenje

Verjetno si mislil 'enhanced' :D

Jaz mam to dvoje na iPadu, sem pred časom začel igrat enko. Moram reči, da mi ni potegnila, vse skupaj je prestaro, preokorno. Če na serijo nisi čustveno navezan od prej, ti bo v letu 2016 kar težko padit noter. Vsaj pri meni je bilo tako. Branja sicer ni tako zelo dosti, sploh proti kakemu Planescape: Torment, ki s tem res pretirava. Ampak špila si itak že lastiš, tako da zakaj sploh sprašuješ? Naloži, probaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: suhi ()

BigWhale ::

Jerry000 je izjavil:

Ali je v igri potrebnega veliko branja?


Ce se moras to vprasati, potem igra verjetno ni zate. ;)

Jerry000 je izjavil:

Vsepovsod berem same pohvale, pa me zanima še vaše mnenje

Baldurs Gate in Icewind Dale sta dve klasiki, ki se ju splaca preigrati, ce ti je vsec ta zanr.

Jerry000 ::

suhi je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Malo da obudim temo :). Torej nisem še igral te igre, zanima me, je vredna igranja? Imam sicer na steamu 1 in 2 (enchanted seveda). Ali je v igri potrebnega veliko branja? Vsepovsod berem same pohvale, pa me zanima še vaše mnenje

Verjetno si mislil 'enhanced' :D

Jaz mam to dvoje na iPadu, sem pred časom začel igrat enko. Moram reči, da mi ni potegnila, vse skupaj je prestaro, preokorno. Če na serijo nisi čustveno navezan od prej, ti bo v letu 2016 kar težko padit noter. Vsaj pri meni je bilo tako. Branja sicer ni tako zelo dosti, sploh proti kakemu Planescape: Torment, ki s tem res pretirava. Ampak špila si itak že lastiš, tako da zakaj sploh sprašuješ? Naloži, probaj.

Grafika me ne moti, so mi bolj pri srcu stare igre kot te novejše...več duše imajo v sebi in atmosfero :)

BigWhale je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ali je v igri potrebnega veliko branja?


Ce se moras to vprasati, potem igra verjetno ni zate. ;)

Jerry000 je izjavil:

Vsepovsod berem same pohvale, pa me zanima še vaše mnenje

Baldurs Gate in Icewind Dale sta dve klasiki, ki se ju splaca preigrati, ce ti je vsec ta zanr.

Če vprašam za branje še ne pomeni da ne maram. Samo informativno sprašujem ker sem igral bolj moderne RPG, kjer je bilo vse avdio...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

suhi ::

Jerry000 je izjavil:

Grafika me ne moti, so mi bolj pri srcu stare igre kot te novejše...več duše imajo v sebi in atmosfero :)

Sploh nisem govoril o grafiki, pač pa vmesniku, igralni mehaniki itd.

Ghenghiz ::

Jerry000 je izjavil:


Če vprašam za branje še ne pomeni da ne maram. Samo informativno sprašujem ker sem igral bolj moderne RPG, kjer je bilo vse avdio...


Povsod se bere, ni pa povsod to potrebno. V BG I je branega besedila zelo malo - vecinoma v povezovalnih filmckih. IWD I ima brane povezovalne filmcke in glavno quest linijo (tudi tam zgolj vecino dialoga). BG II enako kot IWD...
Jaz sem v vsakem primeru bral tudi tekst, ker za razliko od modernejsih RPGjev v infinity engine nimas nobenih filmskih kotov kamere in med tem ko poslusas avdio itak nimas kaj pametenjsega za pocet.

orbika ::

Recimo, da nikoli nisi igral te 2D igre ampak novejše kot so kakšen Risen, Arcania, Two Worlds, Witcher 1-2 ipd.
So te zelo drugačne? Boj je realnočasoven v BG ali ne?

Na GOG se prodaja navadna (stara) varianta in ta novejša od Beamdog. Katero je boljše za začetnike?

BigWhale ::

orbika je izjavil:

Recimo, da nikoli nisi igral te 2D igre ampak novejše kot so kakšen Risen, Arcania, Two Worlds, Witcher 1-2 ipd.
So te zelo drugačne? Boj je realnočasoven v BG ali ne?


Boj je real time, vendar ga lahko s pavzo ustavljas in poves karakterjem kaj naj naredijo. BG je kr dost dobr prenesen D&D v racunalnisko okolje. Ce boja ne bi mogel ustavljati, bi tezko kontroliral sest likov naenkrat.

orbika je izjavil:

Na GOG se prodaja navadna (stara) varianta in ta novejša od Beamdog. Katero je boljše za začetnike?

Vzames novejso verzijo, ze zaradi same kompatibilnosti.

Jerry000 ::

BigWhale je izjavil:

orbika je izjavil:

Recimo, da nikoli nisi igral te 2D igre ampak novejše kot so kakšen Risen, Arcania, Two Worlds, Witcher 1-2 ipd.
So te zelo drugačne? Boj je realnočasoven v BG ali ne?


Boj je real time, vendar ga lahko s pavzo ustavljas in poves karakterjem kaj naj naredijo. BG je kr dost dobr prenesen D&D v racunalnisko okolje. Ce boja ne bi mogel ustavljati, bi tezko kontroliral sest likov naenkrat.

orbika je izjavil:

Na GOG se prodaja navadna (stara) varianta in ta novejša od Beamdog. Katero je boljše za začetnike?

Vzames novejso verzijo, ze zaradi same kompatibilnosti.

Sej GOG ma čist kompatibilne igre, zato obstajajo, mislm, to je njihov čar. Tko da tut mene bol zanima...a se splača bolj igrat novejšo različico (steam) ali ono iz GOG?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Zmajc ::

saj gog ima tudi enhanced verzijo...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baldur's Gate 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26730902 (1329) oo7
»

Pillars of Eternity (Obsidianov Kickstarter: Project Eternity) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16830521 (10099) yoco
»

Torment '2' (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
539208 (6492) Ghenghiz

Pillars of Eternity

Oddelek: Igre
91583 (1322) ahac
»

Inquisitor

Oddelek: Igre
347303 (6687) Alamar

Več podobnih tem