» »

Baldurs Gate

Baldurs Gate

1
2
3 4

5pellfire ::

vorantz je izjavil:

kupil škatelno verzijo vseh kake 3 leta nazaj na mantisu iz nostalgicnih vzrokov sam nobena ni delala stabilno na windows 7...sm se skor zjokal ;_;
sm potem zgusaru gog verzije da sm lahko vsaj malo igral :P

vsekakor pa ce nakup tega doprinese bg3 z veseljem se enkrat kupim \o/


Sram te bodi ...GOG verzije BG in BG2 prideta 10$ vsaka ...cca. 7.5€
Jaz sem še Witcher 2 dobil za cca. 18€ (božična akcija) ...v trgovini pa 45€ ali še več.

St235 ::

Res je baraba, kupil je špil pa ni delal in potem namesto da bi kot vsak lepo vzgojen idiot še enkrat plačal se je poslužil alternativne poti.

5pellfire ::

St235 je izjavil:

Res je baraba, kupil je špil pa ni delal in potem namesto da bi kot vsak lepo vzgojen idiot še enkrat plačal se je poslužil alternativne poti.

Ni bilo to čisto resno mišljeno,
...sicer pa kupil je špil star več kot 10 let ...pričakovat da bo to delalo na Windows 7 je malo utopično.
Zato pa podpiram servise kot so GOG ki starejše špile porihtajo da delajo tudi na novejših strojih, in jih
prodajajo za bagatelno ceno. Sploh legende kot so Baldur's Gate in Planescape Torment.

Alamar ::

Bedarija. GOG nič ni porihtal BG serijo in PS Torment. Vse kar rabiš najdeš popolnoma zastonj na straneh z modi. Od neuradnih patchev do widescreen patcha. Sem lani igral BG2 na 64 bit windowsih in je delalo brez problema.
http://www.gibberlings3.net/

5pellfire ::

Možno, v to se nisem nikoli poglabljal.

Na GOG strani piše da je compatible z Windows 7, sem mislil da so mogoče oni kaj porihtali
...custom GOG instaler so že naredili:)

Alamar ::

To pa, če si komot in se ti ne ljubi vse to nameščat (sicer vzame ene 1o minut). Samo imho nima GOG verzija vključenih vseh potrebnih popravkov. Lahko pa da se motim, ker nisem šel gledat na njihov forum.

Zmajc ::

Kaj lahko revolucionarnega GOG naredijo brez source kode? Edino kaj bi mogoče lahko naredili je da bi igro obdelali z kakim VMware ThinApp.

5pellfire ::

Ja, to meni tudi manjka ...da bi pisalo na kater verzijo je patchana igra (da ni treba potem sprobavat vsega po vrsti).

Glede BG špilov, pa mislim da ima vse uradne patche not...vglavnem so GOG špili patchani na zadnje uradne patche.

Zmajc je izjavil:

Kaj lahko revolucionarnega GOG naredijo brez source kode? Edino kaj bi mogoče lahko naredili je da bi igro obdelali z kakim VMware ThinApp.

Beats me ...pojma nimam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5pellfire ()

Vesoljc ::

lahko bi kej tacga spakiral
http://www.pocketplane.net/mambo/index....
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Izi ::

Tale Enhaced Edition imajo namen do konca izkoristiti. Včeraj so uradno najavili tudi verzijo za iPad.

Da ne bo panike so takoj omenili, da delajo glavno verzijo za PC in bodo vse ostalo porti na druge platforme.

Omenili so še:
- Baldur's Gate: Enhanced Edition (se pravi prvi del) bo vseboval tudi vsa bitja iz Baldur's Gate 2, ker bo tudi motor igre vzet od drugega dela tako pridejo že v prvi del tudi vse dobrote drugega dela.
- Prvi del bo poleg razširitve Tales of the Sword Coast, vseboval tudi nekaj novih avantur, in celo enega novega člana naše druščine.
- Na Enhanced Edition dela trenutno že 5 ljudi iz stare originalne ekipe pa še 2 prideta v kratkem, tako da bo 7 izdelovalcev originalnih.
- Stari modi za originalni Baldur's Gate bodo menda delovali tudi na Enhanced Edition, vsaj trudijo se da bo tako.

def0r ::

Upam da bodo releasal boxed verzijo.

Izi ::

def0r je izjavil:

Upam da bodo releasal boxed verzijo.
Kot zaenkrat kaže ne bo škatelne verzije.
Izjava šefa projekta: "No plans for physical copies. Digital only at this point."

St235 ::

kar je v bistvu logično glede na to da gre za pol garažni projekt.

def0r ::

Jah pac kupil bi ga smo ce bo v box verziji kdaj to pa vse:) Bolj zbirateljsko kakor kajd rugega.

Alamar ::

Ne samo, da ne bo box verzije, ampak bo (vsaj nekaj časa po izidu) Beamdog servis ekskluziva. Podobno kot MDK2 HD.

detroit ::

Hmm moj kensai mage (41/42) bo spet sesicral:)
Skero

tony1 ::

Meni Icewind dale čisto normalno dela na win 7 32 bit...

Izi ::

Sedaj so najavili že tudi verzijo za MACe oziroma za njihov sistem Mac OS X.
Malo me čudi kako mislijo vse to ven spraviti do poletja 2012, saj je do poletja samo še 3 mesece.

Izi ::

Nekaj svežih informacij. To velja samo za BG1:EE. O BG2:EE zaenkrat še ni znano nič konkretnega.

- Igra izide 18. Septembra 2012 za PC, MAC in iPad. Za Androide pa malo kasneje.
- Cena bo kar konkretnih $19,99, za iPad pa $9,99. Prednaročilo prinese 10% popusta.
- Trije novi karakterji katere bomo lahko vključili v našo skupino. Rasaad yn Bashir (Monk), Neera the Wild Mage (Wizard), Dorn Il-Khan (Bojevnik, pol Človek, pol Orc). Vsak bo s seboj prinesel svojo zgodbo.
- Nova Avantura "The Black Pits", ki kolikor razumem ni del glavne kampanije ampak je stranska zgodba, pravzaprav Arena s 15 leveli.
- In pa 400 izboljšav so vnesli v igro, saj tako pravijo, brez kakšnega konkretnega spiska.

To je to. Da bo vključena tudi visoka resolucija se razume, ampak menda se bo na 1080p tudi dejansko dalo igrati, za kar bo potreben precejšen zoom oziroma približanje, da ne bomo gledali samo nekaj milimetrov velikih karakterjev in seveda najpomembneje vsaj 3 različno veliki fonti, da bomo lahko brez problemov prebirali ves tisti tekst, ker je v igri bore malo govorjenja.
Fonti bodo mali, srednji in veliki. Veliki bodo pač maksimalno veliki kolikor dovoljujejo prostorčki predvideni za tekst in statistike. Ali bo to dovolj za 1080p pa bomo šele videli. Trenutno so vsi posnetki iz igre še brez vmesnika, tako da se še ne ve če jim bo res uspelo narediti igro igralno tudi na HD.

BigWhale ::

Konkretnih $19.90? To je v bistvu precej poceni za igro taksnega kalibra.

Izi ::

BigWhale je izjavil:

Konkretnih $19.90? To je v bistvu precej poceni za igro taksnega kalibra.

Izhajal sem iz $10, kolikor trenutno tržijo originalni Baldur's Gate. EE bo imel torej dvojno ceno glede na original.
Kakorkoli obračano gre kljub izboljšavam še vedno za hudo zastarelo igro. Čeprav marsikdo še vedno prisega, da gre za najboljšo zgodbo, ki jo še nobena igra do danes ni prehitela.

MajorM ::

V moji zbirki so še vedno vsi deli BG. Oziroma oba pus dodatek. 20€ (kolikor bo verjetno pri nas) je malce visoka cena, pa če tudi bodo dodali content. Bom pa resno razmišljal o nakupu na Android platformi, seveda če bo enakovredna PC verziji.

Drugače pa ja...te stare D&D igre so mi bile super. Škoda da ne delajo več novih. Mogoče tole obudi ta žanr. Upam.

Wox ::

Izi je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Konkretnih $19.90? To je v bistvu precej poceni za igro taksnega kalibra.

Izhajal sem iz $10, kolikor trenutno tržijo originalni Baldur's Gate. EE bo imel torej dvojno ceno glede na original.
Kakorkoli obračano gre kljub izboljšavam še vedno za hudo zastarelo igro. Čeprav marsikdo še vedno prisega, da gre za najboljšo zgodbo, ki jo še nobena igra do danes ni prehitela.

20€ je liter vina in liter Radenske petanjski vrelec v malo boljši gostilni.
Zastari ti lahko recimo priležnica, punca ali žena. Igra kot je BG ne more nikoli zastareti.
Dajte frocovje malce pazit kaj pisarite naokrog.
Commodore 64

Alamar ::

Itak bodo znižanja, kot za vse špile na beamdogu. Počakaš par mesecev pa je.

BigWhale ::

Izi je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Konkretnih $19.90? To je v bistvu precej poceni za igro taksnega kalibra.

Izhajal sem iz $10, kolikor trenutno tržijo originalni Baldur's Gate. EE bo imel torej dvojno ceno glede na original.
Kakorkoli obračano gre kljub izboljšavam še vedno za hudo zastarelo igro. Čeprav marsikdo še vedno prisega, da gre za najboljšo zgodbo, ki jo še nobena igra do danes ni prehitela.


Tudi Sah in Go sta ze ful zastarela. Pa kaj?

Aphanisis ::

Zastarela igra, lol. Planscape Torment, Fallout, Ultima, Baldurs ... med mnogimi drugimi so NESMRTNE igre, ki nikoli ne zastarajo, tako kot ne zastara dobra umetnost.

PaX_MaN ::

Pol bi bli stari izvodi teh špilov vredni že jurje, če ne clo stojurja ojrov. Pa ni tega videt.
:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Aphanisis ::

PaX_MaN je izjavil:

Pol bi bli stari izvodi teh špilov vredni že jurje, če ne clo stojurja ojrov. Pa ni tega videt.
:P


Aja, od kdaj pa je recimo vsa umetnost vredna stotine jurjev? Še nikoli nisi slišal za umetnost kot je muzika, filmi ...?

Vsak, ki je preigral Planscape Tormet, ve, da tistemu izdelku pritiče bolj ime umetnina kot pa igrica. :)

Sicer pa moj poudarek ni bil na CENI, ampak na NESMRTNOSTI (tj. trajni vrednosti) nekaterih iger. ;)

mgermo ::

Pri Planescape: Torment, ko reče žena-duh: "Goodbye,my love" sem solzico potočil :(

Truga ::

PaX_MaN je izjavil:

Pol bi bli stari izvodi teh špilov vredni že jurje, če ne clo stojurja ojrov. Pa ni tega videt.
:P

Zakaj? Za vecino teh iger se dobi se nov izvod v vsakem leklerku..

detroit ::

pewsies! kensai mage here i come (unlocked for the win 40/41:)

uh oh enka only:/
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Peters ::

Najbrž bom investiral v iPad različico. Upam le, da ne bo kakorkoli okrnjena od namizne. Oziroma, lahko bi imeli kakšne popuste za bundle naprav. Kupim OS X verzijo, doplačam 5 eur in dobim še ipad.

Skratka komaj čakam. Končno ena igra za ipad, ki bo nadomestila nenehno klikanje po Magic the Gathering :)

sesobebo ::

MajorM je izjavil:

V moji zbirki so še vedno vsi deli BG. Oziroma oba pus dodatek. 20€ (kolikor bo verjetno pri nas) je malce visoka cena, pa če tudi bodo dodali content. Bom pa resno razmišljal o nakupu na Android platformi, seveda če bo enakovredna PC verziji.

Drugače pa ja...te stare D&D igre so mi bile super. Škoda da ne delajo več novih. Mogoče tole obudi ta žanr. Upam.


igra bo stala 20 dolarjev, ne ojrv (trenutno, v predprodaji stane $18 = ~14,5 eur). glede na to da se bo za PC distribuirala samo preko beamdog.com (ker so tako pac pogodbeno zavezani) je "pri nas" ne bo, tako da so $$$ edina valuta s katero igro lahko kupis.

androidna verzija bo najbrz podobna ipadovi - osnovna verzija bo stala $10, vendar bos moral novo vsebino (razn enega od novih kompanjonov) dokupit, tako da nakoncu spet pristanes na okroglih $20.

sesobebo ::

Izi je izjavil:

Kakorkoli obračano gre kljub izboljšavam še vedno za hudo zastarelo igro. Čeprav marsikdo še vedno prisega, da gre za najboljšo zgodbo, ki jo še nobena igra do danes ni prehitela.


infinity engine igre so se danes ene najlepsih in atmosfericnih iger
 kuldahar

kuldahar


 astral prison

astral prison

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sesobebo ()

sesobebo ::

(pozor triple post)

intervju s Trentom Osterjem

v prvih nekaj minutah so strnjene vec ali manj vse kljucne informacije glede Baldur's Gate Enhanced Editiona

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sesobebo ()

Peters ::

18. september torej release ... upam, da bo šlo hitro skozi Apple in da se par dni kasneje pojavi tudi na appstoreu :)
Sicer sem pa sprva mislil, da bosta zajeta tako prvi, kot drugi del z vsemi expansioni. Očitno sem se motil.

korenje3 ::

ABX je izjavil:

Potem ne rabiš remake, kupi staro in igraj.

Ne, igra potrebuje novi 3d engine in dober vmesnik. Če si igral kako staro igro pred kratkim si opazil kako je lesen UI.

Meni je všeč kaj so naredili z novim Xcom, no vsaj po trailerju.


kdaj pride ta igra ven?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

St235 ::

Izi ::

We are Overhaul Games, the team behind "Baldur's Gate: Enhanced Edition". Ask us (almost) anything!
Tukaj je ekipa, ki izdeluje oziroma izboljšuje Baldur's Gate odgovarjala na zastavljena vprašanja. Nekaj je precej zanimivih.
Precej se omenja tudi možnost za Baldur's Gate 3.

Uradni status glede BG3 je zaenkrat "počakajmo in bomo videli". To se nanaša izključno na bodočo prodajo obeh Enhanced Editions. Kot se izkaže v kasnejših odgovorih naj bi bila številka, ki bi sprožila izdelavo BG3 okoli 500.000 prodanih izvidov EE.
Torej, če želite nekoč igrati BG3, na veliko kupujte EE. Vsak mora kupiti po 10 verzij ;)

Bo pa BG2:EE izšel ne glede na to koliko izvodov BG:EE bodo prodali.

Alamar ::

Dvomim, da je tako enostavno, ker je tukaj vprašanje licence za D&D in BG serijo, ki jo tale firmica seveda nima. Že za tele enhanced editions so imeli mukotrpna pogajanja, preden so dobili dovoljenje.

Izi ::

Alamar je izjavil:

Dvomim, da je tako enostavno, ker je tukaj vprašanje licence za D&D in BG serijo, ki jo tale firmica seveda nima. Že za tele enhanced editions so imeli mukotrpna pogajanja, preden so dobili dovoljenje.

Licenco za Baldur's Gate ima Atari, ki že tako ali tako nekaj let razmišlja o BG3. V ozadju je še firma Wizards, ki poleg Atarija tudi sodeluje pri izdelavi Enhanced Edition.
Zato je tudi trenutno na voljo bolj malo slik vmesnika za BG:EE, ker mora Overhaul Games, prav vsako sliko, preden jo objavijo dati v pregled in potrditev tako Atariju kot Wizardsu.
Kot je bilo rečeno sta tako Atari kot Wizards že zainteresirana za BG3. Oba sodelujeta pri EE in trenutno opazujeta zadevo. Če bo Enhanced Edition uspešen, BG3 takoj dobi zeleno luč.
Nekaj se govori, da bi lahko denar za BG3 zbirali tudi preko Kickstarterja, ampak jaz v to dvomim. Denar tukaj po mojem mnenju ni problem. Atari, ki ima licenco bo skoraj sigurno hotel biti založnik in bo tudi dal denar. Samo čakajo, da vidijo ali so Overhaul Games dovolj sposobni za izdelavo igre in predvsem ali je za Baldur's Gate sploh dovolj zanimanja. Vse to pa se bo pokazalo s številom prodanih izvodov Enhanced Edition.

Mavrik ::

Predvsem je fora v tem, da Wizards of the Coast zelo neradi dajejo licence za svoj IP, še posebej tako velike kot je D&D. Težka bo.
The truth is rarely pure and never simple.

vorantz ::

Po eni strani bi zelo zelo radvidel BG3
ampak če malo pomislimo...kakšne so dejanske šanse dandanes, da ne spravijo vn nekega sranja in bomo vsi razočarani?
Razočarani bomo i tellz ya

Izi ::

vorantz je izjavil:

...kakšne so dejanske šanse dandanes, da ne spravijo vn nekega sranja in bomo vsi razočarani?
Razočarani bomo i tellz ya

Hvala bogu, da večina ljudi ne razmišlja tako. Pesimisti kot ti bi še danes živeli v jamah oblečeni v živalske kože, če se občasno ne bi našel nekdo, z jajci, ki je pripravljen iti tudi malo naprej.

Alamar ::

Od kje ti pa ideja, da večina ne razmišlja tako? Jaz ti pravim, da ima večina starih mačonov, ki so podolgem in počez preigrali BG serijo, podobno mnenje. Še za tale remake imam slab občutek. Večino stvari se že modi da poštimati. Atari pa žal ni znan, kot založnik, ki bi bil sposoben sproducirati dobro D&D igro. Zato so lani tudi izgubili licenco za D&D. Za BG serijo jim je žal uspelo izbojevat pravice.

vorantz ::

Don't get me wrong...bom kupu EE in pol molu vse bogove, ki obstajajo da ne bo BG3 skropucalo

sicer pa a je v redu ta beamdog? nekako upam, da bojo še prek kakega drugega servisa prodajali zadevo

Alamar ::

Nope GOG in Steam je baje izključen.

vorantz ::

:( lih na kak gog sm upal

Mr_Globus ::

sesobebo je izjavil:

MajorM je izjavil:

V moji zbirki so še vedno vsi deli BG. Oziroma oba pus dodatek. 20€ (kolikor bo verjetno pri nas) je malce visoka cena, pa če tudi bodo dodali content. Bom pa resno razmišljal o nakupu na Android platformi, seveda če bo enakovredna PC verziji.

Drugače pa ja...te stare D&D igre so mi bile super. Škoda da ne delajo več novih. Mogoče tole obudi ta žanr. Upam.


igra bo stala 20 dolarjev, ne ojrv (trenutno, v predprodaji stane $18 = ~14,5 eur). glede na to da se bo za PC distribuirala samo preko beamdog.com (ker so tako pac pogodbeno zavezani) je "pri nas" ne bo, tako da so $$$ edina valuta s katero igro lahko kupis.

androidna verzija bo najbrz podobna ipadovi - osnovna verzija bo stala $10, vendar bos moral novo vsebino (razn enega od novih kompanjonov) dokupit, tako da nakoncu spet pristanes na okroglih $20.


Si ziher da bo treba dokupit? Cakam ga glih zato, ker bi ga rad igral kjerkoli na Ipadu.. Samo 20€ je ze precej, bo treba bolj pas stisnit. :P

Btw se ze kaj ve ali bo na voljo za vse Ipade? Ker nekateri se vedno vztrajamo na enki ;)

Izi ::

PC verzija se bo distribuirala preko Beamdoga
Mac in iPad verzija se bo distribuirala preko App store.
Android verzija se bo distribuirala preko Google Play.

Mr_Globus je izjavil:

Btw se ze kaj ve ali bo na voljo za vse Ipade? Ker nekateri se vedno vztrajamo na enki ;)

Ni panike. Uraden tweet: "BG:EE bo deloval na iPad 1, 2 in na novem iPadu."
Se pravi delovalo bo na vseh treh iPadih.

Krmiljenje na tablicah pa bo menda takole:
"Tapkanje" s prstom bo premikalo naše junake. Vlečenje s prstom bo premikalo zaslon. Raztegovanje in krčenje z dvema prstoma bo zumiralo. Pritiskanje in držanje prsta na ekranu pa bo prevzelo funkcijo desnega klika miške.
Po tekstu in po predmetih bo možno "scrollanje" s prstom. Tablična verzija bo imela glede na PC verzijo nekaj dodatnih gumbov, in ti bodo tudi malo večji in bolj pregledni.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baldur's Gate 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26730902 (1329) oo7
»

Pillars of Eternity (Obsidianov Kickstarter: Project Eternity) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16830521 (10099) yoco
»

Torment '2' (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
539208 (6492) Ghenghiz

Pillars of Eternity

Oddelek: Igre
91583 (1322) ahac
»

Inquisitor

Oddelek: Igre
347303 (6687) Alamar

Več podobnih tem