» »

Baldur's Gate 3

Baldur's Gate 3

««
6 / 6
»
»»

BigWhale ::

Ceprav, ce te je zdaj nekdo porinil v prepad, je bil tudi insta death, a ne? :>

Tidule ::

Tudi ne pozabit da ima bg3 max level 12, kar pomeni da odpade true ressurection, wish...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tikitoki ::

Verjetno bo kak add-on, ki bo prinesel visje nivoje. Upam.

Izi ::

tikitoki je izjavil:

Verjetno bo kak add-on, ki bo prinesel visje nivoje. Upam.

Noben DLC ali razširitev zaenkrat ni v delu niti v načrtih, kar je sicer malo čudno, ker BG3 ima kar nekaj možnosti da postane GOTY 2023.
Pa tudi če bi se kdajkoli lotili kakšnega dodatka za to igro so izrecno poudarili, da max levela, ki je tukaj 12, ne morejo dvigniti.
Pravijo, da so tisti spelli, ki pridejo po level 12 primerni samo ta namizno igro za video igro pa so enostavno premočni. Če bi hoteli dvigniti max level bi morali celotno igro predelati popolnoma od začetka. Vsaj tako sem jaz razumel njihovo razlago.

Jarno ::

Tidule je izjavil:

Tudi ne pozabit da ima bg3 max level 12, kar pomeni da odpade true ressurection, wish...


Klasika v D&D so templji, kjer bi naj te storitve načeloma bile na voljo.
Zatorej bi BG3 HC lahko imel igralni način, kjer bi bilo konec igre, ko bi umrli vsi člani druščine, oživitev pa možna.
Seveda bi Larian zganjal pikolovstvo, kako bi preživeli lik z nizkim STR odnesel preostale mrtve člane do templja, skupaj z zlatniki. :D
"Occam" se je verjetno pravilno odločil.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

komunist1918 ::

Končal špil, ker sem ravno na bolniški in sem priklenjen na posteljo.

Če odštejemo da na začetku igre zanikajo obstoj spola, pa da je par karakterjev pač LGTBQ+H ("the message" in woke agenda je takoj vidna, ni pa pretirano posiljevalska začuda). Bi jim stisnil 0 (sem pač alergičen)... Sam realno je igra zelo soliden rpg. Pač ni 9/10 ali 10/10 kot jo predvsem horny teenagerji (igra je izredno horny) ocenjujo, je pa sigurno 7/10.

Hkrati priznam, da je nekaj likov zelo dobro spisano in igrano, od queer hudobnega vampirja do hudičev (obeh glavnih) ... Ravno pri hudičih sem doživel enega boljših trenutkov v igrah v zadnjem času v delu, kjer moraš pobegniti iz pekla (side quest, ki ga komot spregledaš)...

Če odštejem "the message", me moti predvsem, da je ACT 3 buggast, na delih nekonsistenten in nelogičen (bojda je kar nekaj materiala zrezano ven). ACT3 ima nekatere najboljše in najslabše dele igre skratka. Za vse, ki še niso igrali priporočam, da počakajo kako leto, da pride enhanced editon ven. Ko po fiksajo buge pa z kakšnim modom, ki malo downplaya seksualne perverzije bo 8-9/10 sigurno.

ps. soundtrack je odličen

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

A ni zalostno, da si tako zaslepljen z woke agendo, da niti v igri ne mores uzivat zaradi tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

komunist1918 ::

Tidule je izjavil:

A ni zalostno, da si tako zaslepljen z woke agendo, da niti v igri ne mores uzivat zaradi tega?


Ni. Ker sem vklopil mod, ki poreže večino tega sranja.

matobeli ::

A to je "Purity ring" mod?

Badwolff ::

8-)

BigWhale ::

Off-topic ste.

oo7 ::

Baldur's Gate 3 Sets Record at Golden Joystick Awards 2023
The Golden Joystick Awards 2023 gala brought no surprises. Baldur's Gate 3 was voted the best game of 2023, overall winning a record number of awards in the history of the event.

https://www.gamepressure.com/newsroom/b...

komunist1918 ::

oo7 je izjavil:

Baldur's Gate 3 Sets Record at Golden Joystick Awards 2023
The Golden Joystick Awards 2023 gala brought no surprises. Baldur's Gate 3 was voted the best game of 2023, overall winning a record number of awards in the history of the event.

https://www.gamepressure.com/newsroom/b...


Bolj odraz, da ni realne konkurence oz. je vse ostalo tako zanič kot, da bi bil BG3 tako superioren. Je dober špil z en kup bugi, to je pa tudi to, res ne vidim kaj naj bi bilo tako revolucionarnega pri njem (gre za evolucijo divinity serije, nikakršno revolucijo), da bi mu pisali take hvalospeve. Pričakujem tudi, da je to vrhunec Lariana. Zdaj bo šlo samo navzdol (ajde mogoče še ena dobra igra max).

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Zgodba oziroma vsebina je v primerjavi z vecino podobnih iger na precej visjem nivoju. BG3 in Cyberpunk sta na priblizno podobni ravni, potem pa kar nekaj casa ni nic.

Za buge pa ne vem, jaz jih nisem opazil toliko. Pa vse kar je bilo je bil bolj annoyance kot kaj resnega. Shitty inventory management recimo. Ampak v primerjavi s Starfieldom ... :))

komunist1918 ::

Da, res je, zgodba je OK do tretjega akta. Ampak v tretjem aktu vse postane en velik mess - izgubi se velik del logike - tudi side questi soborcev niso povezani z glavno zgodbo... Minsk in Jahira mi ne pašeta v to igro kot spremljevalca... On archduke je slab šef in slab fight, isto je glava bedna, isto final fight. Najboljši trenutek v tretjem aktu je pobeg iz pekla - Raphael bi moral biti glavni bad guy - tisto je res narejeno fenomenalno.

Inventory je zanič kot si omenil. Pa met kocke je tudi preveč random - kot je nekdo prej omenil... bugi so (manjkajo deli teles npc-jev, pojavijo se neki npc-ji, ki so bili verjetno izrezani iz špila ven (zadnji govor) itd.)... mi pa igra ni crashala niti enkrat.

Pač vidi se da je bil konec rushan. Cyberpunk je bil izdan leta 2020 tako, da je BG3 verjetno res najboljše kar smo letos dobili. Stari rpg špili so me bolj pritegnili ali sem pa samo star ...

oo7 ::

Baldur's Gate 3's latest update is 30GB, adds a new playable epilogue

https://www.videogameschronicle.com/new...

oo7 ::

Baldur's Gate 3 wins Game of the Year at The Game Awards

https://www.videogameschronicle.com/new...

oo7 ::

Baldur's Gate 3 Has Sold About 15 Million Copies, Larian CEO Confirms

https://exputer.com/news/games/baldurs-...
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wasteland 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8812039 (4950) drvo
»

Pillars of Eternity (Obsidianov Kickstarter: Project Eternity) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16830517 (10095) yoco
»

Top singleplayer.

Oddelek: Igre
456546 (3424) TheBlueOne
»

Torment '2' (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
539208 (6492) Ghenghiz
»

Baldurs Gate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17532055 (22745) opeter

Več podobnih tem