» »

Pomoč

Pomoč

tomac90 ::

Lep pozdrav vsem članom na forumu, zanima me nekaj formalnosti, če bi mi znali malo svetovat in pomagat pri moji odločitvi :)

Sem 21 let star dijak 5. letnika. Prejemam pokojnino po obeh starših ter kadrovsko štipendijo(2 leti) ter živim sam. Po končanem tem letniku bom moral pri delodajalcu, ki me štipendira oddelat 2 leti. Sedaj bi bila varjanta kolikor smo se pogovarjali, da bi oddelal preko študentskega servisa ti 2 leti, da bi mi ostala tudi pokojnina. Ampak bi se moral upisati na fax samo zaradi statusa in pokojnine. Zdej me pa zanima, če je možno na rednem faxu celo leto delat neomejeno brez kakršnih koli posledic? Ali bi bilo bolje da grem izredno in plačam 150€ za status? Recimo, če bi šlo to skoz da bi eno leto faxa vrgel vstran in potem še eno leto pavziral da oddelam ti 2 leti, koliko varjant še imam potem?

Ali bi bile lahko kake komplikacije, če bi prejemal pokojnino 500€ mesečno, ter od delodajalca mesečno dobival nakazilo tam cca. 600€ preko študentskega servisa?

edit: sem pa poklical na ŠS in povprašal in mi je rekla da je letni zaslužek lahko okoli 10.000EUR letno, da se potem ne plača dohodnine, če si nevzdrževana oseba, kar v tem primeru jst sem al kako?
  • zaklenil: Mavrik ()

Mavrik ::

1.) Teme prosim naslednjič poimenuj vsebini strezno.
2.) Na Slo-Techu na žalost debat o tem kako ne/polegalno podaljšat status zaradi pridobivanja štipendij/pokojnin raje ne bi imeli.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198489 (37306) Filip8
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6013062 (9211) Alien123
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822868 (10231) AndrejO
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321830 (17042) bluefish
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011180 (8351) kekz

Več podobnih tem