» »

Letosnja dohodnina - izplonili?

Letosnja dohodnina - izplonili?

1
2
3

JerKoJ ::

Izpisek obresti ti more poslat banka
itak se stejejo le obresti na varcevalnem racunu in vezanih depozitih,
osebni racun ne steje, torej ce nimas nic vezan
ali nimas varcevalnega racuna potem izpiska ne dobis.

A je se kdo pri banki domzale - men so poslal da sem mel 150K obresti
cez 2 dni pa posto da je prislo do napake - bi blo fajn met tok kesa
da bi dobil tok obresti :D

Napoved dohodnine mores oddat ce vsi tvoji dohodki (tisti ki stejejo v dohodnino)
skupaj presegajo 564K (torej student+darilo+obresti>564 --> oddaj napoved)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JerKoJ ()

Damjan Jagar ::

To je to! Vezava!

Hvala za info.
http://jagar.si

Fizikalko ::

Sprotne obresti na tekočih računih ne štejejo. Štejejo le tiste iz vezav itd. Če nisi dobil obvestila banke, ti ni treba vpisat nič.

Damjan Jagar ::

Nisem bil čist zirh, ali sem dobil ali ne. :8)
http://jagar.si

Fizikalko ::

Pa ja veš, ali si imel kakšne vezave ali ne. Če ne, potem ti ni nič treba vpisat.

Damjan Jagar ::

To vem ja. Sam nisem vedel, kako je z osebnimi računi. Case closed. ;)
http://jagar.si

schurda ::

Darila so darila. Kar naj RS pozabi na darila, sej niso vpisana.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

kalil ::

rezidentu, ki se izobražuje in ima status dijaka ali študenta, se se ob predpisanih merilih prizna zmanjšanje davčne osnove za 1.200.000 tolarjev


Tole verjetno velja samo za redne študente in dijake, za izredne pa ne. Ali se motim?

Ali ima izredni študent oz. dijak, ki je redno zaposlen sploh kakšno olajšavo?

Vir: Delo.si

divide et empera

perci ::

To velja za vse študente in tudi tam na delovem linku nisem našel, da bi kje pisalo obratno. Beri ZDoh-1 107. člen.

kalil ::

Rezidentu, ki se izobražuje in ima status dijaka ali študenta in njegovi dohodki, ki so predmet obdavčitve po tem zakonu, v letu, za katero se odmerja dohodnina, ne presegajo 1,600.000 tolarjev, se do dopolnjenega 26. leta starosti prizna zmanjšanje davčne osnove od dohodka za opravljeno začasno ali občasno delo na podlagi napotnice pooblaščene organizacije, ki opravlja dejavnost posredovanja dela dijakom in študentom, v skladu s predpisi s področja zaposlovanja, v višini 668.100 tolarjev letno. Navedena olajšava se prizna tudi osebi, ki izpolnjuje pogoje iz prejšnjega stavka in je starejša od 26 let, če se vpiše na študij do 26. leta starosti, in sicer za dodiplomski študij za dobo največ šest let od dneva vpisa in za podiplomski študij za največ štiri leta od dneva vpisa.


Po tem sodeč zame ta posebna osebna olajšava ne velja. :(

Vseeno pa me zanima, ali lahko šolnino vključim v katero drugo olajšavo?


Vir: 107. člen (posebne osebne olajšave)

divide et empera

Longinus ::

Imam eno smotano vprašanje :8)
Če je bil dohodek manjši kot 500.000 sit te ni potrebno pisat dohodnine ? Če ni kaj pa je potem s tistim denarjem ko so nam vsak mesec odtrgali od plače mislim da je bilo 12.000 sit/mes??


Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

krneki ::

Šenkaš ga davkariji ;)

Longinus ::

Naj ta odgovor vzamem ko da ? hehe
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

TESKAn ::

Če češ ta denar nazaj, izpolni dohodnino.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Longinus ::

Že pišem :8)

p.s. Hvala za info


Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

aljazh ::

Vprašanje:

Neka davčna svetovalka je materi samozavestno in prepričano v svoj prav dejala, da mora študent priložiti napovedi za odmero dohodnine tudi potrdilo o vpisu.

Sam sem prebral vsa priložena navodila in preklikal najbrž celotno DURS-ovo spletno stran, pa nisem nikjer našel navodila, da bi bilo potrebno napovedi priložiti tudi potrdilo o vpisu. Nenazadnje, če oddam napoved preko interneta, ali bi potem moral potrdilo o vpisu fizično prinesti/poslati na DURS :\ ?

Torej: Am I missing something, ali pa si davčna svetovalka ravno ne zasluži tega naziva?

Tear_DR0P ::

kako določiš kdo je vzdrževani član gospodinjstva - sam sem bil v študijskem letu 2004/2005 pavzer, v letu 2005/2006 pa sem redno vpisan na študij - nisem bil prijavljen na zavodu kot iskalec zaposlitve - kakšen je torej moj status v letu 2005 - imel sem 200k prihodkov preko študentskega servisa - namen imam zahevat vračilo akontacije - če je to sploh smiselno - a s tem obremenim starše (če sem sploh vzdrževani družinski član)?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tody ::

Aljaž, prek elektronske pošte nič drugega ne pošiljaš, če DURS potem posebej zahteva kake papirje, račune, potrdila potem jim to dostavljaš drugače NIČ.

TearDrop, razlika če te starši prijavijo ali ne je to da imaš ti osnovo za obdavčitev 1.200.000 če te in 1.600.000 če te NE.

V dohodninskem obrazcu maš pa lepo rubriko študent od do in kaki so bili takrat dohodki in pavzer oz brez statusa od takrat do takrat in dohodki taki in taki...

perci ::

Neka davčna svetovalka je materi samozavestno in prepričano v svoj prav dejala, da mora študent priložiti napovedi za odmero dohodnine tudi potrdilo o vpisu.
To 100% ne drži. Ta davčna svetovalka nima pojma. Je pa res, da lahko DURS naknadno od tebe to potrdilo zahteva.
kako določiš kdo je vzdrževani član gospodinjstva - sam sem bil v študijskem letu 2004/2005 pavzer, v letu 2005/2006 pa sem redno vpisan na študij - nisem bil prijavljen na zavodu kot iskalec zaposlitve - kakšen je torej moj status v letu 2005
Ce nisi imel statusa in nisi bil prijavljen na Zavodu za zaposlovanje, potem te starši za leto 2005 ne morejo uveljavljati za vzdrževanega družinskega člana. Lahko pa te uveljavljajo v letu 2006, če si se vpisal do leta v katerem si dopolnil 26 let.
mel sem 200k prihodkov preko študentskega servisa - namen imam zahevat vračilo akontacije - če je to sploh smiselno - a s tem obremenim starše (če sem sploh vzdrževani družinski član)?
Pametno je, da zahtevaš dohodnino nazaj. Starši te namreč ne morejo uveljaviti kot vzdrževanega družinskega člana, torej lahko splošno osebno olajšavo 564.000 uveljaviš ti.
TearDrop, razlika če te starši prijavijo ali ne je to da imaš ti osnovo za obdavčitev 1.200.000 če te in 1.600.000 če te NE.
Tody, kaj si pa s temle mislil. Se bojim, da si ga kar lepo usral. Če ni imel statusa namreč ne more uvlejavljati posebne olajšave 1.200.000 ne glede na to, ali je bil vzdrževani družinski član. 1.600.000 je pa meja bruto dohodkov pri kateri lahko študent, ki je imel celo leto status še vedno uveljavlja posebno olajšavo 1.200.000 SIT. Torej, če je imel študent, ki je imel celo leto status, bruto dohodkov več kot 1.600.000 SIT, ne more uveljavljati olajšave 1.200.000 SIT. Če je imel status manj kot celo leto, se te številke sorazmerno zmanjšajo.

Tody ::

Perci ja za tisti del ko je imel status... seveda se pa številke zmanjšajo... navedel sem samo osnovno pravilo...

trek@s ::

Eno vprašanje: Ali lahko oče samohranilec vpiše 23 letnega rednega študenta kot vzdrževanega člana, če le-ta mesečno prejema cca 30k pokojnine???

Ch4N93 ::

ker se pokojnina šteje med dohodke iz zaposlitve, študenta - prejemnika pokojnine ni možno uveljavljati kot vzdrževanega člana.
Ni nam lahko...

perci ::

Če pa bi bil ta študent mlajši od 18 let, bi bilo pa možno.

#000000 ::

Ma kdo link do kakega dobrega programa za tole izpolnit (če je možno da ti pokaže če lahko kje kaj profitiraš) uni od dzs je bolj tko tko. LP

Tear_DR0P ::

perci in tody, hvala - je pomagal, sem pa tud sam nekok podobno razbral, sam sem moral vprašat za drugo mnenje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

trek@s ::

ker se pokojnina šteje med dohodke iz zaposlitve, študenta - prejemnika pokojnine ni možno uveljavljati kot vzdrževanega člana.


Kaj pa če pokojnina sploh ne "hodi" na otroka, ampak jo prejema eden od staršev za vse otroke hkrati?

aljazh ::

Vprašanje sem že postavil tukaj, a ker je ta tema bolj obiskana, upam da moderatorji ne bodo jezni, če vprašam še tukaj.

Preko e-davkov izpolnim obrazec in ko ga želim oddati, se izpiše obvestilo o napaki:

Opozorilo! V preostalem delu napovedi so izpolnjene tudi druge oznake dohodkov. Če ste te dohodke ali del teh dohodkov prejeli v času statusa dijaka oz. študenta, je potrebno vnesti vsoto teh dohodkov v polje 'Ostali dohodki' pri oznaki '1211' (pri tem se ne upoštevajo dohodki pod oznakami '1211', '3211' in '3221').

Med dohodki sem pod 1211 vnesel dohodke preko študentskega servisa (status imel celo leto), pod 1230 pa dohodke preko avtorske pogodbe (na izpisu dohodkov izplačevalca je navedena ta šifra). Drugih dohodkov nisem imel.

Ali bi torej dohodke, izplačane preko avtorske pogodbe moral napisati v polje "ostali dohodki" pri 1211? Toda kam bi potem vpisal normirane stroške in akontacijo od dohodkov, izplačanih preko avtorske pogodbe?

Nič jasno :\ ;((

TESKAn ::

Mislim, da moreš samo vpisat zraven zaslužka prek študenta, koliko si imel drugih obdavčljivih dohodkov. Samo znesek, nič akontacij ipd.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

aljazh ::

Ampak kako bodo potem dacarji vedeli, koliko je bilo akontacije, ki naj bi jo po izračunu dobil vrnjeno?

TESKAn ::

To pa vpišeš drugam.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mrkva1 ::

Kam pa se vpišejo nagrade. Preko nagradne igre sem prejel od neke zavarovalnice zavarovanje v tujini. Zavarovanje je vredno 20 ksit bruto. Ali in kam naj to vpišem.
Hvala

Longinus ::

Danes dobil pošto od davčne uprave slovenije da moram plačat 15.050.00 sit ;((
Zdaj pa me zanima če se splača pritožit na davčnem uradu ( pritožba 3400sit) če bo to kaj koristilo ?

Dohodek je bil 250.000 sit prispevki 53.700
Osnovo so mi potem zmanjšali na 189.319 sit po stopnji 16% v znesku 30.000 sit
Od dohodka 1101 plača 15.000 sit

hmm sem mislil da bomo dobil kaj nazaj ne pa da bom še plačat moral hehe :\
Vidim da sem se krepko uštel.

Vsak nasvet bi prišel prav :D
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Longinus ()

zee ::

dobil nazaj ... precej :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Soniux ::

Jaz se nism dobil nc, pa so mi po mojem tud nekaj malega dolzni. A po tvojem ce dolocijo da jim mores placat, se jim da dokazat da so se zmotli? (in kradejo?)

perci ::

A imaš kak pameten pritožbeni razlog?
Drugače se nima smisla pritoževat, boš sam 3 jurje spušil.

Longinus ::

A imaš kak pameten pritožbeni razlog? nimam , saj zaenkrat še ne
A po tvojem ce dolocijo da jim mores placat, se jim da dokazat da so se zmotli? (in kradejo?)
Ne sam v preteklosti so se že dostkrat zmotli in kdo mi lahko zagotovi da se v tem primeru tudi niso ?

No ja saj imamo 30 dni časa za premislit kaj bomo naredili sam vseeno 15 tisoč je 15 tisoč.
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Longinus ()

Tody ::

a to je že dohodnina za 06 ?

Longinus ::

a to je že dohodnina za 06 ? ne
To komaj pride 2007
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Roadkill ::

Longinus pojdi vprašat kaj je s tvojo dohodnino.
Tut moja mat je dobila, da more plačat 35k namesto 10k, je šel fotr tja in so takoj rekli "joj, tole smo pa mi zajebal" in popravil.
Nekaj se govori, da so približno polivici narobe izračunali, tko da se splača dvakrat preverit.
Ü

BigWhale ::

Meni so dolzni se izpred nekaj let. Sem dobil letos obracunano in sedaj moram tja poslati zahtevek, da mi to izplacajo. Torej, najprej so mi poslali pildek, da so mi dolzni, zdaj moram pa jaz zahtevat izplacilo. ;)

Za letos pa se nisem dobil ne odlocbe, ne denarja... :P

perci ::

bw: v zahtevku zahtevaj tudi zakonite zamudne obresti - resno

mile ::

eno vprasanje

lansko leto sem nekaj delal še kot študent in plačeval akontacijo dohodnine... Sedaj me zanima, kdaj bodo majstri to izplačali nazaj?

perci ::

Ja, ko ti bo izdana odločba, ane.

Damjan Jagar ::

Longinus, kaj če bi si ti sam poračunal, da vidiš pri čem si. Vzame ti 5 minut.
http://jagar.si

kekz ::

Dobil odločbo. Doplačati moram 150 jurjev 8-) :D

;-) ::

hehe kok se rajcajo glede tega kdo je prav izpolno kdo ne.

Jaz sm prav izpolno 6 tim družinskim članom.

Bob Rock ::

eno vprasanje...dobil sem odlocbo a me ni bilo doma...dobil ze tudi nakazan znesek, odlocbe pa se nisem dvignil na posti...ne vem kdaj bom sel kaj domov...kaj se zgodi, ce odlocbe ne dvignem?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

opeter ::

Imam eno malo (bolj glupo) vprašanje: Ali je bilo treba v stari Jugi izploniti dohodnino, če ne, od kdaj ga je treba v Sloveniji... in zakaj?
Kakšen smisel ima sploh vse to (prijava dohodnine), ko že itak vse vedo, saj je (baje) vse centralno povezano. Ali pa morda to ni tako? Ker, če dobro vem, ima vsak svojo davčno številko. Ne razumem sistema, ki vse dela 2-krat (in si s tem seveda umetno naredi še več dela). Ali pa nekdo na veliko služi s tem, da morajo revizorji vse (ŠE) enkrat pregledati?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

;-) ::

med tistim ko preglejujejo je tak vseeno če bi kr oni pisali..

Gandalfar ::

opeter: pomojem je predvsem fora v tem, da si olajsave in stroske prijavis, ker tega ti ne trackajo (se)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina / vzdrževani družinski člani

Oddelek: Loža
346639 (4278) harvey
»

dohodnina vprašanje

Oddelek: Loža
143849 (3302) smacker
»

Dohodnina študent + s.p.

Oddelek: Loža
202492 (1934) jernejl
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195521 (4766) harmony
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015614 (11337) gGiF

Več podobnih tem