» »

Mali avto in otrok/dojenček

Mali avto in otrok/dojenček

Robertos664 ::

zakaj se v takšnih temah najraje oglašajo in pametujejo prav tisti, ki še nimajo otrok?
dejstvo je, da je življenje lažje z velikim avtom. ni pa nujno tudi dražje, jaz imam z mojim manj stroškov kot prej z majhnim in dražjim.
tak da ostane samo mogoče parkiranje v mestu, pa se mi še osebno ni zgodilo, da ne bi mogel parkirat v mestu. Če pa komu paše pa se naj le tlači v cliota in podobne in preračunava kaj bo vzel na potovanje, mi z velikimi pa brezskrbno namečemo stvari v velik prtljažnik in se odpravimo varno na pot. pa ko se boš zakantal z cliotom polnim otrok in trugo na strehi ter prikolico zadaj, bo tudi fajn ne?

noraguta ::

Robertos664 je izjavil:

zakaj se v takšnih temah najraje oglašajo in pametujejo prav tisti, ki še nimajo otrok?
dejstvo je, da je življenje lažje z velikim avtom. ni pa nujno tudi dražje, jaz imam z mojim manj stroškov kot prej z majhnim in dražjim.
tak da ostane samo mogoče parkiranje v mestu, pa se mi še osebno ni zgodilo, da ne bi mogel parkirat v mestu. Če pa komu paše pa se naj le tlači v cliota in podobne in preračunava kaj bo vzel na potovanje, mi z velikimi pa brezskrbno namečemo stvari v velik prtljažnik in se odpravimo varno na pot. pa ko se boš zakantal z cliotom polnim otrok in trugo na strehi ter prikolico zadaj, bo tudi fajn ne?

zakaj je že velik avto bolj varen? al se vi ponavadi zaletavate al kaj(najbolši so mi pa sploh kaki "varneži" z suvom)? pa ne prodajat zgodbic o brezskrbnem metanju v prtljažnik , to je najbolši recept da pelješ s seboj stvari katere ne potrebuješ in brezskrbno obležijo doma tiste katere nucaš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RejZoR ::

Robertos664 je izjavil:

zakaj se v takšnih temah najraje oglašajo in pametujejo prav tisti, ki še nimajo otrok?
dejstvo je, da je življenje lažje z velikim avtom. ni pa nujno tudi dražje, jaz imam z mojim manj stroškov kot prej z majhnim in dražjim.
tak da ostane samo mogoče parkiranje v mestu, pa se mi še osebno ni zgodilo, da ne bi mogel parkirat v mestu. Če pa komu paše pa se naj le tlači v cliota in podobne in preračunava kaj bo vzel na potovanje, mi z velikimi pa brezskrbno namečemo stvari v velik prtljažnik in se odpravimo varno na pot. pa ko se boš zakantal z cliotom polnim otrok in trugo na strehi ter prikolico zadaj, bo tudi fajn ne?


Sej ne govorimo o izjemno redkem jazbečarskem želvovratem rdečem oposumu iz aljaske ampak o navadnih otrocih. Nekateri smo jih že dejansko videli pa čeprav nimamo svojih you know...
Edini nevarni za vse ostale pa ste lastniki SUV-ov, ne mi z navadnimi hatchbacki...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s51as ::

Rejzor, glej... ne vem kako nej ti drugače povem, probaj pa boš videl... moja 2 letna punčka je visoka okoli 90cm. Če jo dam v cliota ma noge v sprednjem sedežu, če ima v rokah barvico mi riše po stropu. V zafiri ni ne enega ne drugega na enakem sedežu. Zdej si pa razlagaj pa študiraj kakor želiš...
Ma sej dokler nimaš otrok je vedno vse blazno romantično... pol se zmer večkat zalotiš kako ti ti angelski obrazki zadna vlakna živcev nategujejo v neskončnost :) (ravno sem tamalo dal spat po nekaj urnem rajanju s sestrično, da je bil nov let sem videl samo po tem, da je malo bolj pokalo tisti čas..., zdaj pa grem pucat plastelin s sedežne...).
It's just me myself and I

anko ::

RejZoR je izjavil:

Sej ne govorimo o izjemno redkem jazbečarskem želvovratem rdečem oposumu iz aljaske ampak o navadnih otrocih. Nekateri smo jih že dejansko videli pa čeprav nimamo svojih you know...
Edini nevarni za vse ostale pa ste lastniki SUV-ov, ne mi z navadnimi hatchbacki...


Videti in imeti otroke sta dve popolnoma različni stvari. Če imaš otroke, jih ne moreš vrniti, ko ti nategnejo živce do skrajnosti, ne vidiš jih samo v "PR" izdaji, ampak tudi ko se sitni zbudijo, ko so prekomerno utrujeni, ko so bolni... In včasih jih je treba v takem stanju tudi prevažati, občasno tudi dlje od 500m do babice, tete, dežurne ambulante...
Javi se, ko boš imel drugega, tretjega otroka, da vidimo, če boš še vedno istega mnenja.

blackbfm ::

zakaj je že velik avto bolj varen? al se vi ponavadi zaletavate al kaj(najbolši so mi pa sploh kaki "varneži" z suvom)?


Ne rabiš bit prav pameten da pogruntaš da so sile ob trku pri 50% težjem avtu bistveno manjše. Lahko pa zraven računaš še ostalo opremo in samo konstrukcijo ki je načeloma že v osnovi boljša od malih jajčkov.

jype ::

anko> Javi se, ko boš imel drugega, tretjega otroka, da vidimo, če boš še vedno istega mnenja.

Še vedno sem istega mnenja. Zakompliciral ste si. Meni je vseeno, če je zadnji del voznikovega sedeža blaten ali strop v avtu porisan. Ne vidim, kako karkoli od naštetega zmanjša funkcionalnost avtomobila ali vpliva na karkoli drugega, res ne.

blackbfm ::

jah tebi se jebe za avto, večini pa mislim da ne:D

Pithlit ::

noraguta je izjavil:

zakaj je že velik avto bolj varen? al se vi ponavadi zaletavate al kaj(najbolši so mi pa sploh kaki "varneži" z suvom)?

V karavana mi je enkrat priletel Mitsubishi Pajero (glede na to da je moj ubogi karavan napravil pirueto in pol - 440°, vrtenje je ustavil pločnik - trk ni bil niti najmanj nedolžen). Hvala kaj-jaz-vem-komu ni bilo nikomur nič (razen par ureznin od šip ki so se razletele pa boleči vratovi.

Če bi bil namesto karavana aveo, ali pa clio... jaz ne bi pisarila po forumih. Zaenkrat jaz glasujem za solidno grajene karavane. Z mal več pleha pa mal manj plastike. Z enoprostorci nimam izkušenj... me pa 'rajcajo' roomster, pa soul (kia), pa multipla... sam ti so pa vsi po vrsti partnerki tako grozno grdi.

Ona bi raje Camaro-ta. Ne, ne vem zakaj točno.
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Velikost ni sorazmerna z varnostjo ampak tud obdobje iz katerega prihaja avto. Na Top Gearu so enkrat lepo pokazal kaj se je zgodilo z Range Roverjem malce starejšega letnika pri istem trku kot bistveno manjši avto novejšega letnika.
Range Rover je orenk velika gara, pa je imel pri frontalnem bolj zmaličeno potniško kabino, vrata so se zatikala itd.
Pa slabost karavanov je slaba rollover zaščita, ker je streha večja in bolj kvadratna, kar pomeni manjša ojačitev.
Ok, res se na streho ne prevrača non stop in da so z obliko ala i40 to krepko izboljšali ampak ti pa taka oblika spet zmanjša prostor kufra, ker je zadnji del ukrivljen in ne škatlast, kar do neke mere ubije smisel karavana.

@anko
Sej ne da sem bil tud sam nekoč majhen otrok in folk okol mene ima tud otroke, pa ja vidiš kako stvari laufajo. Pa ne pomnim, da bi kdorkoli imel kdaj tako grozne probleme s trpanjem otročajev v avto kot pišete tukaj. Pa imajo tud zelo majhne avte...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s51as ::

jype, sej tudi če ti ne gre za avto (sej konc koncev se res vse spuca), gre za dostopnost in enostavnost. Skos trdim da se vse da z vsakim avtom, fora je samo v tem da si življenje lahko bistveno poenostaviš.
It's just me myself and I

marvin42 ::

nekateri imate avto zato, da se hvalite z njim in ne zato, da ga uporabljate... to je očitno iz komentarjev o barvicah in plastelinu... kaj te boli kurac, če so sedeži porisani, a gre zaradi tega manj stvari v avto?
Mostly Harmless

sumoborac ::

Uf ja... tale tema je pa zabavna za branje... Ocitno vidt otroke naredi cloveka kar specialca za to kaj vse je z otroci treba in kako se zadevam streze.

@marvin42 - ne... gre zato da ce sproti ne cistis za otroci imas kaj kmalu smetišče in svinarijo povsod. Ne glede na to kako je otrok vzgojen in kako z "trdo" roko starsi vladajo. Kaj ti pomaga sedezna doma ce se po 4 tednih ne mores vec nanjo usesti? Boli te k* seveda... bi rd vidu ja (pustmo to, da z neciscenjem dajes otrokom odlicen zgled...).

Realnost je taksna, da si starsi zelimo olajsati vsakodnevne opravke, ki vkljucujejo tudi najmlajse. Tuki negre za vprasanje ali je mogoce spravt otroke v cliota al ne... Seveda se da. Uprasanje je koliko casa so starsi pripravljeni trpeti. Kokrtolk velik moski v manjsem avtu bo na voznji v 1 uri ponorel ker bo otrok za njem stalno brcal v sedez in mu tlacil noge za vrat (pustimo ob strani se vs jok in stok,metanje dud in ostale dodatke pri voznji).
Ko se ti to zgodi po 3 neprespanih noceh ker ima otrok npr. krce ali kaj podobnega in ustajas na vsake 45 min potem pac taksne malenkosti vplivajo. OGROMNO!

Glede stroskov je pa realnost zelo jasna... Ni vazno koliko prisparas na avtu... na koncu bos itq vse kar uspes prisluzit v parih letih zdajal v otroke (posebaj ko stevilo otrok zacne rasti nad 1).

Velik pritljaznik je pac pri npr. 2 otrocih ze kar nuja. Naj nekdo z 2 otrokoma + ženo (torej 4 osebe) v Cliotu naloži še voziček (ne marele...tiste pridejo v postev sele ko so otroci ze vecji, lahko drzijo glavo sami...) in hrane za 2 tedna... Ob pakiranju hrane v pritljaznik (vozicek gre prvi notr ker zavzame najvec prostora) seveda ne zgubi zivcev ker otroci na sedezih jokajo ker se avto ne premika, ampak vse lepo notri zlozi kot legokocke da zavzame cimmanj prostora... Kako ze gre? In potem pride svizec in zavije cokolado v foljo ;)

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

blackbfm ::

kaj te boli kurac, če so sedeži porisani, a gre zaradi tega manj stvari v avto?


Ko ga prodajaš je vreden par 100 eur manj zarad takih neumnosti. Pri 10 let starih jajcih je mogoče res vseeno, samo če je pa avto nov potem nima smisla da se ga uničuje po nepotrebnem.

in hrane za 2 tedna...


Ker drugje po svetu trgovine ne obstajajo..al kako že

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RejZoR ::

Heh, eni pišete kot da ste zdej boga prijel za jajca ko imate otroke. Veš, mi tud nismo na svet padli kot odrasli... moj spomin pa seže zelo daleč nazaj, ko sem bil zelo zelo majhen in se vsega dobro spomnim. Sploh ker sem se kot otrok zelo rad vozil v avtu. Da tega ne omenjam, da je v večini družin običajno še kakšen mlajši član katerega vožnje smo spremljali z ramo ob rami. Zato ni treba pisat kot da smo povsem nevedni in neumni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

s51as> fora je samo v tem da si življenje lahko bistveno poenostaviš.

Seveda, saj sem si ga - z avtomobilom se sploh ne vozimo!

Robertos664 ::

zdaj, če se ti voziš z kolesom vsepovsod mene gladko boli k... daj se še po snegu pa dežju, če si taki tiger, pa dva froca na biciklu, da ti ne bo dolgčas.
glede tega, da je nekomu vseeno če otroci userjejo avto, je spet njegov problem, če rad živi v smetnjaku, jaz ne. Imam pa avto za 4jurje tak da se glih ne mečem ven z njim. čist je pa vseeno vedno. pa varen tudi bolj od cliota, čeprav se ne zaletavam zanalašč, kot je en pameten pripomnil. ampak bolje preventiva kot posledice, ki so lahko tragične. zdaj pa ne nakladajte več kaj je za koga boljše, ker si čisto vsak kupi kar njemu paše in ne kaj se drugemu zdi logično.
očitno je prisotna spet slovenska foušija, da če ne rabiš met velikega avta ga ne imej, ker jaz tudi mam malega. še dobro da se ne pogovarjamo o dolžini penisov, ker tam je tudi dokazano da ne potrebujemo velikih:)

jype ::

Robertos664> daj se še po snegu pa dežju, če si taki tiger, pa dva froca na biciklu, da ti ne bo dolgčas.

Easily done multiple times.

Robertos664> čist je pa vseeno vedno.

Fino, torej velik del življenja porabiš za vzdrževanje čistoče. Nimam nič proti, samo hecno se mi zdi, da vihate nos nad ostalimi, ki čas raje porabimo drugače.

Robertos664> ampak bolje preventiva kot posledice, ki so lahko tragične.

Ta argument ne zdrži. Če bi, bi se vsi naokrog vozili s tanki - pa se ne (no, nekateri se - zaradi česar nevarnost v prometu močno naraste).

Robertos664> zdaj pa ne nakladajte več kaj je za koga boljše, ker si čisto vsak kupi kar njemu paše in ne kaj se drugemu zdi logično.

Neumnost. Kar je najboljše zame, mora biti tudi za vse ostale.

Robertos664> še dobro da se ne pogovarjamo o dolžini penisov, ker tam je tudi dokazano da ne potrebujemo velikih:)

Penisov sploh ne potrebujemo, odkar imamo IVF.

IceIceBaby ::

Fino, torej velik del življenja porabiš za vzdrževanje čistoče. Nimam nič proti, samo hecno se mi zdi, da vihate nos nad ostalimi, ki čas raje porabimo drugače.


Enako bi lahko rekli za tebe :) Če raje svoj čas preživljaš v službi in znotraj okvirov Ljubljane je to tvoja stvar. Jaz grem raje 2x, 3x na teden na kak izlet. Za takšne zadeve kolo ni ravno idealna rešitev, pa yaris tudi ne.

jype ::

IceIceBaby> Jaz grem raje 2x, 3x na teden na kak izlet. Za takšne zadeve kolo ni ravno idealna rešitev, pa yaris tudi ne.

Jaz grem na izlet vsak dan in kolo _je_ idealna rešitev za izlete.

Če misliš izlete ko se gre kaj novega ali zanimivega pogledat.

Če misliš izlete, ko se gre od dolgočasnega doma pa ne, tega ne počnemo pogosto.

IceIceBaby ::

Mah, jype. Saj vem, da razumeš in namenoma trollaš :)

Komaj čakam, da zjutraj pri -3 in rahlem sneženju naložim 6 mesečnega dojenčka na kolo in se odpravimo proti morju ali kam v hribe. Čudno, da nisem prej na to pomislil.

Invictus ::

velik avto je vedno boljši od manjšega zaradi varnosti. Preprosto večja teža in več pleha ...

Poleg tega več pleha, ki se deformira ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

IceIceBaby> Komaj čakam, da zjutraj pri -3 in rahlem sneženju naložim 6 mesečnega dojenčka na kolo in se odpravimo proti morju ali kam v hribe. Čudno, da nisem prej na to pomislil.

A z velikim avtomobilom pa to dejansko storiš?

Ne?

Torej sva na istem.

IceIceBaby ::

A z velikim avtomobilom pa to dejansko storiš?


Seveda. Saj sem napisal, 2x, 3x na teden, minimalno.

Pa tudi sicer se očitno precej več vozimo. Po mestu itd. Pač nimamo vsi enakega življenjskega sloga in ne maramo vsi koles. Sploh v mestih, kjer so praktično sami klanci.

jype ::

IceIceBaby> Seveda. Saj sem napisal, 2x, 3x na teden, minimalno.

Pri -3 pelješ 6 mesečnega dojenčka v hribe ali na morje dvakrat do trikrat na teden?

Mi se kar doma igramo s kockami.

IceIceBaby ::

Mi tudi. Ne še ravno s kockami, ampak bo vsak čas. Pa na sprehod gremo, pa do babic in dedkov. Pa se vseeno najde čas za izlete.

s51as ::

Joj pa eni se prav norca delate...
Sploh ne govorim o tem da mi je škoda avta, al pa da bom dobil 100 EUR več ko bom prodajal.
Gre za neko osnovno vzdrževanje, ravnanje dobrega gospodarja, življenje v nekih tudi higienskih normah in postavljanje zgleda otrokom. Ne vem kako mate vi ampak jaz ne maram avta, stanovanja ali česarkoli mojega, zanemarjenega in nevzdrževanjega. Ker nočem da ima avto droptine na sedežih, čokolado na oknih, puding v zračnikih, pliše vsepovsod ga pač pucam. Brihtneži boste rekli da BOSTE otroke vzgajali tako da ne bodo svinjali ali pa ne bodo imeli nič za svinjat v avtu ali drugje. Prov pa delite tako. Če to naredim jaz potem imam visokofrekvenčne efekte, do konca na glas. Torej delite kokr se vam zdi, voste se s čemer hočte, če me kdo vpraša, pa si za otroke nabavte velik avto z velik prostora. Kar se mene tiče prevelik ne more bit.
It's just me myself and I

fosil ::

Če otrok riše z barvicami po stropu je jasno kje je problem, kriv je avto. Rešitev je seveda menjava avta.
Kaj pa narediš potem če ti doma riše po steni? Se preseliš?
Tako je!

s51as ::

fosil, mislim da pretiravaš s selitvijo zaradi porisane stene. Kot bi kupil nov avto ko se ta umaže?
It's just me myself and I

jype ::

s51as> če me kdo vpraša, pa si za otroke nabavte velik avto z velik prostora

Jaz pa povem, da ga mnogi sploh ne potrebujejo in lahko otrokom več in bolje ponudijo brez velikega avtomobila.

s51as ::

jype sem prepričan da res. Jaz pač nisem med njimi, ne morem, ne znam pa tud nočem pa še treba mi ni.
It's just me myself and I

Super Sonic ::

Jaz pa povem, da ga mnogi sploh ne potrebujejo in lahko otrokom več in bolje ponudijo brez velikega avtomobila.


Sedaj tko je tko. Se strinjam, pa se tudi ne, ker v večini primerov ljudje avto potrebujemo, ker nam omogoča, da preživimo več časa ob otrocih. Ne pozabljat, da niso vsi doma ob službah ali ne delajo vsi od doma in nimajo vrtca pred vrati. Povezave do služb so različno dobre/slabe in moram priznat, da bi lahko osebno za rekdokoga, ki ga poznam, trdil, da ima avto "tko mal za hec". Bi se dalo pa na to temo še veliko postorit, ampak trenutno je tako kot je, zato generalna obtožba, da večina ljudi ne rabi avtomobila vzdrži ravno toliko kot tista nasprotna.

Gre za neko osnovno vzdrževanje, ravnanje dobrega gospodarja, življenje v nekih tudi higienskih normah in postavljanje zgleda otrokom.


Bolj se gre zato, da na teh rečeh izgubljaš čas, ki bi ga lahko v življenju lahko mnogo bolj efikastno izkoristil in zraven s tem še moriš svojo bližnjo ali širšo okolico. Pa biti dober gospodar ne pomeni, da moraš zato ribat avto vsak teden.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Super Sonic je izjavil:

Pa biti dober gospodar ne pomeni, da moraš zato ribat avto ribat vsak teden.

Verjetno ga ne. Za ziher pa ne vem... domnevam da taki res obstajajo. Jaz mojega enkrat na tri mesece (od oka) zapeljem skozi avtopralnico in ga posesam. Svinjarijo kot je blato pa ostanke hrane spucam pa sproti. Res ne more bit fajn da ti nekaj začne plesnet v avtu.

A zgubljam preveč cajta? Mislim... osebno pri pucanju avta ne bi delala razlik med fičotom pa hummerjem.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Glede na to, da je onesnaženost zraka v mojem mestu zaradi osebnih vozil pogosto nevarna zdravju, sem se odločil, da jaz ne bom svinjal. Seveda mi je bilo na vsakem koraku vsaj desetkrat rečeno, da brez avtomobila ne gre in se ne da. Našlo se je milijon razlogov, zakaj nekdo avto ima in se vsak dan z njim vozi iz Ljubljane v Ljubljano na delo, mnogi se pa pač preselijo ven zaradi "boljšega zraka" in potem vsak dan pridejo z dizlom, ker je ceneje, v center.

A je to dobro za otroke? Seveda ni.

Super Sonic ::

A zgubljam preveč cajta?


Precej bolj ti veš koliko je tvoje življenje kvalitetno, jaz kar govorim je, da ribanje avtomobila za vsako malenkost lahko (resno) poseže v posameznikov razvoj in postane moteče za njegovo okolico.

Glede na to, da je onesnaženost zraka v mojem mestu zaradi osebnih vozil pogosto nevarna zdravju, sem se odločil, da jaz ne bom svinjal.


Zelo lepo od tebe.

Seveda mi je bilo na vsakem koraku vsaj desetkrat rečeno, da brez avtomobila ne gre in se ne da. Našlo se je milijon razlogov, zakaj nekdo avto ima in se vsak dan z njim vozi iz Ljubljane v Ljubljano na delo, mnogi se pa pač preselijo ven zaradi "boljšega zraka" in potem vsak dan pridejo z dizlom, ker je ceneje, v center. A je to dobro za otroke? Seveda ni.


Kot sem že rekel, za različne poklice obstajajo različne pozitivne in negativne značilnosti. Večina ljudi je še vedno vezana na urnik dela in fiksni delovni plac. Kar jim je treba priznat je to, da pri nas nimamo dovolj dobro pokrite in razvite mreže javnega prevoza, premalo pa se vlaga tudi izobraževanje mladih, ki pri izpoljenjih 18 letih naprej vidijo avto, kot simbol svobode. In se jih pri tem celo stimulira.

V tem kontenkstu se velja vprašat še kaj pomeni avtomobilska industrija v trenutno obstoječi ekonomski situaciji in kaj bi za nas vse pomenilo, če ta industrija pade, ker bi se večina začela vozit s kolesi. Skratka, ljudi obtoževati, ker niso tako brihtni in pridni kot ostali, ki to so, je nekako izguba časa. To je sistemski fail, ki ima kar nekaj velikih črvov in preprek na poti, da se ga odpravi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

sumoborac ::

Moja računica z avtom je zelo enostavna... Z avtom (pa tudi ce sem sam v njem) pokurim 1uro-1,5ure na dan v premikajocem se stanju. Katerokoli drugo prevozno sredstvo (kolo,avtobus,peš,...) ne pridem pod 3 ure pa če se na glavo postavim. Razlika? 2 uri na dan = 12 ur na teden (ja 6x na teden) torej vsak mesec 2 dni izgubim ce se odpovem avtu. Pustmo to, da bi rabu zato da otroke pripeljem do zdravnika/vrtca/dedkov/babic/... vsakic 40 min minumum. Nekateri se preselimo izven Lj ker pac nimamo financnih zmoznosti za vecji prostor pri vec otrocih zato se pa vozimo v Lj vsak dan ;)

Vsakemu svoje, garantiram pa da vsi starsi iscemo najlazji nacin da otroke pripeljes od tocke A do tocke B z najmanjsim odporom iz njihove strani, najmanj stresno situacijo na poti in najmanj kompliciranja v celotni misiji priprav&potovanja (pa da nebo kdo zdej fajn pameten da zakaj jih pol clovek sploh ma al pa kksne podobne fore...troll!)


Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Glede na to, da je onesnaženost zraka v mojem mestu zaradi osebnih vozil pogosto nevarna zdravju, sem se odločil, da jaz ne bom svinjal. Seveda mi je bilo na vsakem koraku vsaj desetkrat rečeno, da brez avtomobila ne gre in se ne da. Našlo se je milijon razlogov, zakaj nekdo avto ima in se vsak dan z njim vozi iz Ljubljane v Ljubljano na delo, mnogi se pa pač preselijo ven zaradi "boljšega zraka" in potem vsak dan pridejo z dizlom, ker je ceneje, v center.

A je to dobro za otroke? Seveda ni.


Japonci imajo eno dobro zadevo uzakonjeno glede dizla in vožnje iz "boljšega zraka" v center - dizel je v večjih mestih prepovedan, ker spušča preveč smeti v zrak. Dovoljeni so bencinarji in hibridi (plin - bencin in elektrika bencin), dizli pa ne. Očitno že vedo zakaj je dizel nevaren.

Kar se pa tiče večjega avtomobila ob rojstvu otroka - ja tudi midva sva kupila kravo (legacy karavan AWD) in se je splačalo. Poraba ni dost večja od manjših avtomobilov (poraba je okoli 8.5 litra), prostora je ogromno več, avto je zanesljiv, lepo izdelan, trpežen in s poceni servisi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Ko grem jaz v ljubljano ali pa v bistvu kamorkoli drugam... si najdem parkirplac (sem narejena na komot... grem v parkirno in mir) pa pol peš naprej kamor pač moram. Če je to par km je pa par km. Nimam prav nobene volje se za 500m prekladat z avtom pa živcev izgubljat.

Ljubljana pa ja ni tako velika da se ne bi dalo od enega pametnega parkir placa prit peš do večine uporabnih stvari.
Life is as complicated as we make it...

krneki0001 ::

Odkar je polno parkirnih hiš je to res, prej je pa bil problem najti plac za parkiranje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pithlit ::

To pa ne bi vedla... V Lj moram (v povprečju) enkrat mesečno šele zadnje 4 leta.
Life is as complicated as we make it...

puffs ::

Komaj čakam da jajpovi froci zrastejo dovolj da mu povejo kam vse se oni (ne) mislijo prevažat s kolesom. Sploh bi rada videla dan ko bo kak starš spravil otroke na 'izlet' s kolesi do morja. Pa dan ko bo jajp razlagal otrokom zakaj se morajo pri svoji polni višini tlačit v yarisa za vsa daljša potovanja (že dvakrat na leto je zadosti da je skrajno udobno če se pelješ državo ali dve stran) medtem ko ima očka elektronskih igračk za enega proper enoprostorca.

jype ::

puffs> Sploh bi rada videla dan ko bo kak starš spravil otroke na 'izlet' s kolesi do morja.



Easy as pie.

puffs> Pa dan ko bo jajp razlagal otrokom zakaj se morajo pri svoji polni višini tlačit v yarisa za vsa daljša potovanja

Avtomobile se, neverjetno kot se sliši, lahko sposodi za en teden na leto. Ni se treba vozit v lokalni merkator z avtodomom samo zato, ker je to udoben način turističnega potovanja.

puffs> medtem ko ima očka elektronskih igračk za enega proper enoprostorca.

Ker elektronske igrače potrebuje za delo in izobraževanje, enoprostorca pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

puffs ::

jype je izjavil:

puffs> Sploh bi rada videla dan ko bo kak starš spravil otroke na 'izlet' s kolesi do morja.



Easy as pie.
Čakam vseh X GB posnetka s tvoje sprednje zračnice.

jype je izjavil:

Avtomobile se, neverjetno kot se sliši, lahko sposodi za en teden na leto. Ni se treba vozit v lokalni merkator z avtodomom samo zato, ker je to udoben način turističnega potovanja.
Torej yaris ni rešitev za vedno in za vse? Zomg.
Torej sem narobe videla da spet pametuješ folku kako ne potrebujejo večjega avta za bolj udobno življenje. Must check my vision!

Kot rečeno je dojenčkom itak vseeno kje se vozijo, starš bo tisti katerega hrbet bo trpel. Ko vsaj napol zrastejo so pa visoki in veliki avti tipa xsara picasso (hai five BigWhale!) pure win. Jaz sem svojim za razliko od tebe hvaležna da so investirali v tak avto, so nama s sestro v zadnjih 10 letih zelo olajšali dolga potovanja. Pa žal jim ni zneslo dvakrat na leto vržt 500+ ojro za najem, so raje kar kupili takrat pa je bil mir.

jype ::

puffs> Torej yaris ni rešitev za vedno in za vse? Zomg.
puffs> Torej sem narobe videla da spet pametuješ folku kako ne potrebujejo večjega avta za bolj udobno življenje. Must check my vision!

Ta forum je zato tako super, ker se da citirat. Seveda je težko citirat reči, ki jih ni nihče zapisal.

puffs> za razliko od tebe

How can you tell?

puffs> Čakam vseh X GB posnetka s tvoje sprednje zračnice.

Don't tempt me.

IceIceBaby ::

Jaz sem svojim za razliko od tebe hvaležna da so investirali v tak avto, so nama s sestro v zadnjih 10 letih zelo olajšali dolga potovanja.


S tem da Xsara Picasso niti ni veliko dražja od enega Yarisa, če sploh. Poraba in stroški vzdrževanja so tudi tam tam. Vedno pa imaš možnost nakupa rabljenega avtomobila za drobiž. Malo večji avtomobili precej bolj izgubljajo na vrednosti, sploh bencinarji.

puffs ::

jype je izjavil:

puffs> Torej yaris ni rešitev za vedno in za vse? Zomg.
puffs> Torej sem narobe videla da spet pametuješ folku kako ne potrebujejo večjega avta za bolj udobno življenje. Must check my vision!

Ta forum je zato tako super, ker se da citirat. Seveda je težko citirat reči, ki jih ni nihče zapisal
jype> Kdor se pa sprašuje, kakšen avto si mora kupiti, da bo udobno živel, ko bo dobil otroke, pa naj raje z nakupom še malo počaka, ker očitno še ne potrebuje novega avtomobila

puffs> za razliko od tebe
How can you tell?
jype> Jaz sem še vedno globoko hvaležen staršem, da denarja niso zapravljali za avtomobile, temveč ga raje investirali v računalnike in knjige.

Super Sonic ::

S tem da Xsara Picasso niti ni veliko dražja od enega Yarisa, če sploh


Xsare Picasso ne delajo več. Priljubljena je pa predvsem zaradi majhne pokvraljivosti, višine sedenja ter relativno majhne porabe.

Poraba in stroški vzdrževanja so tudi tam tam.


Verjetno so za Xsaro, glede na ne njeno velikost, še celo malček nižji.

Vedno pa imaš možnost nakupa rabljenega avtomobila za drobiž.


Picasso Xsare držijo ceno, ampak ker je bila že proizvodnja cena nizka, so še vedno poceni.

Je pa tako, da je omenjen avto relativno uporaben. 550l prtlažnega prostora je bistvo manj od novejših Kangoojev oz. Berlingov, ki gredo v osnovi na +670 litrov, predvsem pa avto nima drsnih vrat, kar je ena iz med večjih dobrot pravih enoprostorcev. Ravno tako je slaba točka Xsare Picasso v tem, da vrata prtljažnika hitro dobijo lok. Avto zaradi zastarale platforme tudi ni ne vem kako varen.


Torej, to ni najboljši avto, ki ga človek danes lahko kupi za prevoz mulcev naokoli, je pa dovolj dober in verjetno res boljši od vseh palčkov. Ampak kot že rečeno, če ti ni treba tlačit otroke vsak dan v avto, ga ni enoprostorca, ki bi bil boljši od tega.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jype ::

jype> Kdor se pa sprašuje, kakšen avto si mora kupiti, da bo udobno živel, ko bo dobil otroke, pa naj raje z nakupom še malo počaka, ker očitno še ne potrebuje novega avtomobila

puffs> Torej yaris ni rešitev za vedno in za vse? Zomg.

Zanimiva ekstrapolacija.

l0g1t3ch ::

Kakšna štala je ratala iz moje teme :O No kakorkoli že, stvar je taka:
- nisem prevelik ljubitelj pleha in avto mi je samo prevozno sredstvo iz A v B
- trenutni avto ima za sabo 15let in 235 tisoč kilometrov ter počasi kliče po zamenjavi, ker bo potrebno nekaj večjih posegov na vozilu, ki so za tak avto ekonomsko neupravičeni

Nevem kako je folk danes občutljiv ampak jaz se v Accentu prve generacije brez težav peljem iz kranja v pulo, brez bolečin kjerkoli v telesu in iz avta stopim povsem uredu. Tudi punca ni nikoli jamrala pa dvomim, da bi zadržala zase če bi ji bila vožnja naporna.
Priznam da pogrešam avtomatsko klimo in pa zvočna izolacija je v kurcu ampak če bi avto imel še to dvoje pošlihtano potem pa zame zadošča.

krneki0001 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Nevem kako je folk danes občutljiv ampak jaz se v Accentu prve generacije brez težav peljem iz kranja v pulo, brez bolečin kjerkoli v telesu in iz avta stopim povsem uredu. Tudi punca ni nikoli jamrala pa dvomim, da bi zadržala zase če bi ji bila vožnja naporna.
Priznam da pogrešam avtomatsko klimo in pa zvočna izolacija je v kurcu ampak če bi avto imel še to dvoje pošlihtano potem pa zame zadošča.


Si se peljal v accentu na zadnjih sedežih?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25742447 (25106) GR2
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
588824 (7034) m0LN4r
»

avto za vožnjo treh otrok (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5514076 (12265) marsovcek
»

Kolesarji in voznja v rdeco luc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
23337433 (33492) jype
»

Majhni avti so IN (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
65737195 (24135) Grey

Več podobnih tem