» »

Kateri nov "družinski" avto

Kateri nov "družinski" avto

WizzardOfOZ ::

Raptor F16 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Nisi dojel. Nimam hiše zato, da bi bil jaz notri. Imam jo zato, da jo oddajam bogatim najemnikom. 8000 evrov na mesec, povprečno 5 mesecev na leto. V dveh letih in pol se mi je izplačala, sedaj je to samo še čisti zaslužek. Letos še obnovim bazen pred hišo, pa še par zadev vgradim, da bom lahko še več računal.

Jaz na dopustu ne maram biti med štirimi stenami, hodim na roadtripe in na kampiranje.


A se meni samo zdi ali tukaj davek manjka, bcoz I smell some serious bullshit.

Cool story bro.


Nisi dost razgledan, pa imaš omejitve. Cene so v bruto.

Sparkxl je izjavil:

...verjemi da boš isto tele kot 95% folka, ki kupuje oversized avto, katerega kapaciteto rabi za 2x letno do poreča, preostalih 99% voženj pa je avto prazen na 3 km relaciji dom-vrtec-služba-interšpar-vrtec-dom.
In zato se nujno rabi vsaj karavan.
Če tukaj govorimo o enem otroku in da več ni v planu drugi, je popolnoma vseeno kakšen avto je. In avto se ne kupuje tako, da gledaš če paše not košara in največji voziček kar obstaja. Košaro rabiš pol leta, voziček 1,5 let. In za teh 1,5 let prilagodiš celoten nakup temu, da to not dobiš in za to nameniš ohoh denarja? Vsakemu svoje, ampak za mene je to denar vržen v smeti. Jaz bi za ta namen na avtorjevem mestu kupil kaki res dober HB, ki je v prvi vrsti za mene, ker jaz dnevno not preživim 100km, ne forc in žena. Ko se gre v Poreč, pa fookneš trugo na streho in je problem rešen.


Glede na to da je največ prodanih golfov in cliotov v sloveniji, se konkretno motiš.
Je pa res, 95% teh, ki kupijo golfa ali cliota so teleta.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Glede na to da je največ prodanih golfov in cliotov v sloveniji, se konkretno motiš.
Je pa res, 95% teh, ki kupijo golfa ali cliota so teleta.



Razlika v ceni je tudi precejšnja. Zato bi si tele, ki si kupi cliota raje kupil golfa, če bi si lahko.

bauci ::

Poglej še Peugeot 5008. Notri ima ogromno prostora tako v drugi vrsti kot v prtljažniku.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Mas tudi take, kjer se zlozi kosarica, ampak ni iz trde plastike. Tam od 150-300 dolarjev, novi. Trgovini se rece: ebay.com ne pa babycenter.si
Ne rect, da se ne da no. Vse se da, ce se hoce.

First world problems.
Ti verjetno še nisi imel otrok? Lahko čaraš kar hočeš, košara za dojenčka je ravna in trdna, mora biti, saj mora dojenček spati na ravnem. Za voziček je pa odvisno, mi smo kupili robustnega, z napihljivimi 14" kolesi, ker smo se ogromno prevozili na izletih po slabih makadamih. In taka zadeva ti zasede pol prtljažnika, zložena, ostalo tretjino pa košara, notri gre zraven samo še "šteka mleka". Mi smo sicer preživeli z malih enoprostorcem (Hyundai Matrix), ki se mu sicer premika zadnja klop in razširi prtljažnik na nekih dobrih 400L. Saj za dnevne izlete je še bilo dosti, ma v toplice/morje/smučanje je bila velika zafrkancija, truga obvezna.
In ne gre za nobeno preseravanje, kot ti trdiš, za dojenčka/malčka pač toliko rabiš. Voziček, zložljiva posteljica, oblekice, previjalna podloga, na začetku še banjica. Vsa posteljnina, brisače za na morje, potem šele pride osnovna prtljaga za starša in ta drugega froca. Velikokrat sem gruntal, kako/če bo sploh šlo notr.
Tako da ja, če so sredstva karavan ali enoprostorec. Mali avti so itak precenjeni, večji avto dobiš le za malo več. Nima smisla se nekaj tlačit.

Cruz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Je pa res, 95% teh, ki kupijo golfa ali cliota so teleta.
Mah, mladi(18-26) v Golfih so res teleta in mislijo, da vozijo 911-ko. 26+ lastniki pa so v redu.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Nisi dojel. Nimam hiše zato, da bi bil jaz notri. Imam jo zato, da jo oddajam bogatim najemnikom. 8000 evrov na mesec, povprečno 5 mesecev na leto. V dveh letih in pol se mi je izplačala, sedaj je to samo še čisti zaslužek. Letos še obnovim bazen pred hišo, pa še par zadev vgradim, da bom lahko še več računal.

Jaz na dopustu ne maram biti med štirimi stenami, hodim na roadtripe in na kampiranje.


A se meni samo zdi ali tukaj davek manjka, bcoz I smell some serious bullshit.

Cool story bro.


Nisi dost razgledan, pa imaš omejitve. Cene so v bruto.


Aj ne seri. Povej koliko dejansko ostane za amortizacijo nakupa nepremičnine in če imaš sploh res 5 mesecev na polno zasedeno.

Davek glede na take dobičke verjetno ni skromen.

Opremljena hiša (ne neka jugo građevina) na količkaj spodobni lokaciji te pride vsaj 200.000-500.000 EUR.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WizzardOfOZ ::

Hiša z bazenom 100m od morja me je prišla okoli 230k evrov (nakup zemlje, papirji, gradnja,...). Najem na teden je 2000 evrov, zasedeno imam pa nekje od srede aprila do srede oktobra, če je pa izredno leto pa še čez prvi november. bi pa gostje imeli še čez novo leto, samo sem jaz ponavadi takrat dol.
Davek na najemnino je pa enak kot povsod drugje. 10% si pa vzame še agencija, ki skrbi za goste.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

Otroci so naše največje bogastvo
Čemu jim torej poizkušaš s svojim početjem ustvariti nevzdržne razmere?

prowb ::

Pri taprvem otrokucsmi imeli scenika - in ga po 3 mesecih prodali - to ni avto...
Zamenjal ga je 6 let star peugeot 807, tudi ni nek presezek, ampak je bilo pa lustno, ker se niti malo nismo sekirali kaj in koliko bomo vzeli v avto ;)
No lani, pa je sel od bajte, tako da smo letos sli na morje s kupejem :D 2 odrasla spredaj, en otrok in en pes zadaj, krama vsa v prtljazniku - smo malo optimizirali kaj vse smo vzeli zraven, ampak vseeno je bi pa prostor za skiro, pa cel kup igrac :D
Zdej ravno cakamo drugega otroka, in smo bili brez ideje kaj nabavit, po eni strani bi imel spet velik avto, ampak skoraj kombi pa tudi ne. Smax se mi je zdel kar primeren, ampak novi so malo hecni.
No na koncu smo spet vzeli rabljen avto, corolo verso, ki ji bomo dodali se eno trugo.
Bom cez par mesecev videl, a sem zajebal - ker corola je kr majckena, tk da za dva kricaca na bit kriza :D

jype ::

prowb je izjavil:

corola je kr majckena, tk da za dva kricaca na bit kriza
A dej ga lomt, no, sej ne greš vsak dan na 20 urno vožnjo z vso kramo.

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

No ja, če je bil 807 komaj dovolj velik za enega otroka, potem bo v Corolli res panika pri dveh :D
Za normalne smrtnike je pri dveh otrocih pomembno, da je avto 5 vraten in velikosti npr. Golfa, če je pa še karavan ali celo mali enoprostorec, je pa to že luksuz...

Gambino ::

Žal od prebranega ni nobenega resnega odgovora. Resno ti predlagam, da si ogledaš Toyoto Corollo karavan 1.8 oz 2.0 hibrid. Za 25kE dobiš vse varnostne asistenčne pripomočke. In avto je za dva odrasla in dva otroka več kot dovolj velik avto. Dobiš pa zanesljiv, varen in tehnološko zelo dober avto. Ko primerjaš ta novo corolo potem vidiš kakšen sekret od avta so razni dizel golfi, octavije, superbi in podobna jajca zastarela, pokvarljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Hoden ::

Dejansko je Corolla narejana na Japonskem. To je velik plus. Rumeni taxi je imel priuse, ki so naredili čez milion kilometrov brez težav.

jype ::

jero_no1 je izjavil:

Za normalne smrtnike je pri dveh otrocih pomembno, da je avto 5 vraten in velikosti npr. Golfa, če je pa še karavan ali celo mali enoprostorec, je pa to že luksuz...
Tako nekako. V resnici lahko dva otroka do metra in pol (~13 let) voziš povsem udobno v _vsakem_ superminiju (clio et al), narejenem po 2015, ker imajo vsi zadaj dva isofixa in dovolj prostora, v trugo in v prikolico pa lahko natrpaš reči le takrat, ko greš na daljšo pot, da ne voziš po nepotrebnem petih kubikov praznega avtomobila vsak dan 5km gor in dol.

Hoden je izjavil:

Dejansko je Corolla narejana na Japonskem.
Nove pomoje niso, ampak saj to ni bistveno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

Gambino je izjavil:

Žal od prebranega ni nobenega resnega odgovora. Resno ti predlagam, da si ogledaš Toyoto Corollo karavan 1.8 oz 2.0 hibrid. Za 25kE dobiš vse varnostne asistenčne pripomočke. In avto je za dva odrasla in dva otroka več kot dovolj velik avto. Dobiš pa zanesljiv, varen in tehnološko zelo dober avto. Ko primerjaš ta novo corolo potem vidiš kakšen sekret od avta so razni dizel golfi, octavije, superbi in podobna jajca zastarela, pokvarljiva.

Seveda računaj na drage servise, saj je Toyota edina, ki ne pusti izdelave rezervnih delov drugim.

Kar pa na koncu stane.

In avto ni nek presežek... Predvsem majhen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhiteAngel ::

Obstoječ clio 2 bi bil čisto ok, če bi v prtljažnik šel voziček - ga je imela žena pri prvem frocu. Išči torej avto, v katerega gre voz brez podiranja zadnjih zicev. To je minimum. Vse, kar je več, je pa potem luksuz. Jaz imam elantro 2012 in tri froce. Zaenkrat še nisem imel težav s prostorom, ker ima 4 vratna limuzina dokaj dolg prtljažnik - za morje je bilo pač treba vozičku kolesa dol dat, pa posteljica s posteljnino, pa hrana, pa potovalke, pa vodne igrače, pa prenosnik :)

Gambino ::

Invictus je izjavil:

Gambino je izjavil:

Žal od prebranega ni nobenega resnega odgovora. Resno ti predlagam, da si ogledaš Toyoto Corollo karavan 1.8 oz 2.0 hibrid. Za 25kE dobiš vse varnostne asistenčne pripomočke. In avto je za dva odrasla in dva otroka več kot dovolj velik avto. Dobiš pa zanesljiv, varen in tehnološko zelo dober avto. Ko primerjaš ta novo corolo potem vidiš kakšen sekret od avta so razni dizel golfi, octavije, superbi in podobna jajca zastarela, pokvarljiva.

Seveda računaj na drage servise, saj je Toyota edina, ki ne pusti izdelave rezervnih delov drugim.

Kar pa na koncu stane.

In avto ni nek presežek... Predvsem majhen...


Drage servise, no ja kokr za koga (tistih 20 do 50E), obstajajo še dražji, sploh pa izredni pri VW in škodah, tako kot je kolega napisal, ko je prodajal škodo. Ter kolegica, ki je na leto starem novem passatu menjala 5 sinhron na menjalniku, pa izreden servis je tudi že imela.

WhiteAngel je izjavil:

Obstoječ clio 2 bi bil čisto ok, če bi v prtljažnik šel voziček - ga je imela žena pri prvem frocu. Išči torej avto, v katerega gre voz brez podiranja zadnjih zicev. To je minimum. Vse, kar je več, je pa potem luksuz. Jaz imam elantro 2012 in tri froce. Zaenkrat še nisem imel težav s prostorom, ker ima 4 vratna limuzina dokaj dolg prtljažnik - za morje je bilo pač treba vozičku kolesa dol dat, pa posteljica s posteljnino, pa hrana, pa potovalke, pa vodne igrače, pa prenosnik :)


Mogoče si pa omisliš malo bolšji voziček. Jaz sem imel enega in je šel brez problema v Corso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

jype ::

Fino je tudi malce bolj premisliti te reči in ne vozit majhnega dojenčka na več ur dolgo pot samo zato, ker "moraš na morje". Čez eno leto lahko greš z bistveno manjšim vozičkom in z bistveno manj stresa, pol leta star dojenček in njegova mama bosta čisto zadovoljna tudi pri izležavanju v domači spalnici.

buttcrack ::

kdo se bo pa potem bohotil na instagramu?

jype ::

buttcrack je izjavil:

kdo se bo pa potem bohotil na instagramu?
A je suša z ljudmi, ki se bohotijo na instagramu? Sem zgleda spregledal članke. Hja, potem moraš pač stisnit zobe in kupit ogromen avto, druge možnosti ni.

jero_no1 ::

Gambino je izjavil:

Drage servise, no ja kokr za koga (tistih 20 do 50E), obstajajo še dražji, sploh pa izredni pri VW in škodah, tako kot je kolega napisal, ko je prodajal škodo.


Za Toyoto ne vem cen servisov. Lahko pa dam primerjavo med Hondo in Škodo. Približno 2x dražji je enak servis pri Hondi. Nekaj žal zavisi tudi od tega, da Honda nima pooblaščenega servisa v vsaki drugi vasi, tako kot VW.

HappyPills ::

Outlander. Za ta denar dobiš vbistvu lahko že nov avto. Placa not da boš pol hiše vzel sabo. Thank me later.

Stikalo ::

jype je izjavil:

Fino je tudi malce bolj premisliti te reči in ne vozit majhnega dojenčka na več ur dolgo pot samo zato, ker "moraš na morje". Čez eno leto lahko greš z bistveno manjšim vozičkom in z bistveno manj stresa, pol leta star dojenček in njegova mama bosta čisto zadovoljna tudi pri izležavanju v domači spalnici.


Sprehodi na sosedov grič so še bolj koristni kot neke vožnje daleč.. maš prav.

Imaš prav. Midva imava BMW 1 in je za 2 otroka čisto dovolj. Sva čisto zadovlnjna. Ampak ker je avto star sva pa naročila novega Tourana, ker pač avto misliva imeti 10 let in dovolj prostora za vse pritekline. Če imaš mali avto ni problem obdržati, ni pa smiselno kupiti novega, ki ti bo sleko prej premali. Razen, če jih tako ali tako menjaš na 2-5 let.
Odvisno je od OP in njegovih načrtov za prihodnost. Lahko bo imel 1 otroka, lahko 2, lahko 3. Vsekakor je pa družinski enoprostorec najbolj primeren za družino v današnjih časih.

OP bi svetoval, če hoče kupiti avto podobne velikosti naj raje obdrži še nekaj časa trenutni avto in ga vozi toliko časa, da ne razpade. Naj tudi vidi kako se ravnajo druge družine, jih vpraša kaj so njihove potrebe, kakšne avtomobile imajo.. Šele potem vidi kaj potrebuje.

Mislim, da nikakor ne bi že pri prvem menjal avta. Takrat šele vidiš kaj potrebuješ.

jype ::

Stikalo je izjavil:

Vsekakor je pa družinski enoprostorec najbolj primeren za družino v današnjih časih.
To se morda zdi tistim, ki ne razumejo, da takšen način življenja ni vzdržen.

Stikalo ::

jype je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Vsekakor je pa družinski enoprostorec najbolj primeren za družino v današnjih časih.
To se morda zdi tistim, ki ne razumejo, da takšen način življenja ni vzdržen.


Dobro posameznik s tem ne bo rešil sveta. Za Evropejca se šteje da porabi 12 x resoursov kot nekdo v Afriki. Recimo v EU se umivamo vsak dan, porabimo polno praškov, mehek WC papir, vsa hrana v embalaži, vsak dan nova sveža majica, polno pranja, za lulanje porabiš 10 l vode... v svojem življenju kupiš n število, bele tehnike, telefonov, skuriš cca 50 kW energije, da se nekam samo nekam zapelješ, poješ ne vem koliko hrane, mesa ... you name it. Pač in če bo avto eno številko večji ne bo razlike.

jype ::

Stikalo je izjavil:

Dobro posameznik s tem ne bo rešil sveta.
Seveda bo.

krho ::

jype je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Za normalne smrtnike je pri dveh otrocih pomembno, da je avto 5 vraten in velikosti npr. Golfa, če je pa še karavan ali celo mali enoprostorec, je pa to že luksuz...
Tako nekako. V resnici lahko dva otroka do metra in pol (~13 let) voziš povsem udobno v _vsakem_ superminiju (clio et al), narejenem po 2015, ker imajo vsi zadaj dva isofixa in dovolj prostora, v trugo in v prikolico pa lahko natrpaš reči le takrat, ko greš na daljšo pot, da ne voziš po nepotrebnem petih kubikov praznega avtomobila vsak dan 5km gor in dol.

Hoden je izjavil:

Dejansko je Corolla narejana na Japonskem.
Nove pomoje niso, ampak saj to ni bistveno.

NE NE moreš.. Moj otrok bo star 3 leta.. sovoznikov sedež v karavanu!! je uporaben za krajše vožnje za daljše pa neuporaben, ker ne moreš normalno sedet. otrokove noge so prekratke, da bi jih lahko upognil dol po avtosedežu, tako da so iztegnjene nravnost v sovoznikov sedež.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

mared ::

ja tu kaj uporabnikov peugeota 308 SW? kak nasvet, zadovoljstvo? ogledanega imamo novega 1.5 bluehdi 130km.
avto bo tudi vsak dan na AC ce-lj, letno cca 50kkm, zato mislim da ni smisla gledati modele z bencinskim motorjem. imam prav?

jype ::

krho je izjavil:

NE NE moreš.. Moj otrok bo star 3 leta.. sovoznikov sedež v karavanu!! je uporaben za krajše vožnje za daljše pa neuporaben, ker ne moreš normalno sedet. otrokove noge so prekratke, da bi jih lahko upognil dol po avtosedežu, tako da so iztegnjene nravnost v sovoznikov sedež.
Sam si kriv, da si kupil avto, ki so ga načrtovali idioti.

mared je izjavil:

avto bo tudi vsak dan na AC ce-lj, letno cca 50kkm, zato mislim da ni smisla gledati modele z bencinskim motorjem. imam prav?
Za tako razdaljo se ti splača preseliti, ker je to letno več kot 1000 ur, ki jih boš preživel v stresni in statistično zelo nevarni situaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

krho je izjavil:

jype je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Za normalne smrtnike je pri dveh otrocih pomembno, da je avto 5 vraten in velikosti npr. Golfa, če je pa še karavan ali celo mali enoprostorec, je pa to že luksuz...
Tako nekako. V resnici lahko dva otroka do metra in pol (~13 let) voziš povsem udobno v _vsakem_ superminiju (clio et al), narejenem po 2015, ker imajo vsi zadaj dva isofixa in dovolj prostora, v trugo in v prikolico pa lahko natrpaš reči le takrat, ko greš na daljšo pot, da ne voziš po nepotrebnem petih kubikov praznega avtomobila vsak dan 5km gor in dol.

Hoden je izjavil:

Dejansko je Corolla narejana na Japonskem.
Nove pomoje niso, ampak saj to ni bistveno.

NE NE moreš.. Moj otrok bo star 3 leta.. sovoznikov sedež v karavanu!! je uporaben za krajše vožnje za daljše pa neuporaben, ker ne moreš normalno sedet. otrokove noge so prekratke, da bi jih lahko upognil dol po avtosedežu, tako da so iztegnjene nravnost v sovoznikov sedež.

Kater "karavan" pa je to? Ali je nek zelo majhen karavan, ali pa ta tvoj sovoznik "sedi" (leži) zelo po čefursko v tistem sedežu, z naslonjalom čisto nazaj in dol.

Bellzmet ::

Vsekakor kupi karavana ali enoprostorca. Nebuloze tipa Clio + prikolica in truga so je** v glavo in jih ne vzemi resno. Še pri enoprostorcu ali karavanu ti bo zmanjkalo prostora.

Pa tudi veliko bolj kamot in hitro je vržt voziček v karavana (lahko na pol sestavljen), kakor pa na centimetre štelat tetris vsakič v en majhen avto.

Jaz bi gledal samo tiste avtomobile, ki imajo cca 600 litrov velik prtljažnik.

jype ::

Bellzmet je izjavil:

Vsekakor kupi karavana ali enoprostorca. Nebuloze tipa Clio + prikolica in truga so je** v glavo in jih ne vzemi resno.
Kretene, ki pišejo take nebuloze, lahko mirno ignoriraš.

Bellzmet ::

Je tudi bolj varno, ker imaš vse v prtljažniku in ne v kabini, da leti po luftu.

krho ::

Utk je izjavil:

krho je izjavil:

jype je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Za normalne smrtnike je pri dveh otrocih pomembno, da je avto 5 vraten in velikosti npr. Golfa, če je pa še karavan ali celo mali enoprostorec, je pa to že luksuz...
Tako nekako. V resnici lahko dva otroka do metra in pol (~13 let) voziš povsem udobno v _vsakem_ superminiju (clio et al), narejenem po 2015, ker imajo vsi zadaj dva isofixa in dovolj prostora, v trugo in v prikolico pa lahko natrpaš reči le takrat, ko greš na daljšo pot, da ne voziš po nepotrebnem petih kubikov praznega avtomobila vsak dan 5km gor in dol.

Hoden je izjavil:

Dejansko je Corolla narejana na Japonskem.
Nove pomoje niso, ampak saj to ni bistveno.

NE NE moreš.. Moj otrok bo star 3 leta.. sovoznikov sedež v karavanu!! je uporaben za krajše vožnje za daljše pa neuporaben, ker ne moreš normalno sedet. otrokove noge so prekratke, da bi jih lahko upognil dol po avtosedežu, tako da so iztegnjene nravnost v sovoznikov sedež.

Kater "karavan" pa je to? Ali je nek zelo majhen karavan, ali pa ta tvoj sovoznik "sedi" (leži) zelo po čefursko v tistem sedežu, z naslonjalom čisto nazaj in dol.

Opel Astra H(2005)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Utk ::

No, pol ni problem v avtu, niti otroku, ampak v sovozniku.

mared ::

jype je izjavil:

krho je izjavil:

NE NE moreš.. Moj otrok bo star 3 leta.. sovoznikov sedež v karavanu!! je uporaben za krajše vožnje za daljše pa neuporaben, ker ne moreš normalno sedet. otrokove noge so prekratke, da bi jih lahko upognil dol po avtosedežu, tako da so iztegnjene nravnost v sovoznikov sedež.
Sam si kriv, da si kupil avto, ki so ga načrtovali idioti.

mared je izjavil:

avto bo tudi vsak dan na AC ce-lj, letno cca 50kkm, zato mislim da ni smisla gledati modele z bencinskim motorjem. imam prav?
Za tako razdaljo se ti splača preseliti, ker je to letno več kot 1000 ur, ki jih boš preživel v stresni in statistično zelo nevarni situaciji.


na žalost ni te opcije, nepremičnina je urejena, otroci že v OŠ

WhiteAngel ::

krho je izjavil:

NE NE moreš.. Moj otrok bo star 3 leta.. sovoznikov sedež v karavanu!! je uporaben za krajše vožnje za daljše pa neuporaben, ker ne moreš normalno sedet. otrokove noge so prekratke, da bi jih lahko upognil dol po avtosedežu, tako da so iztegnjene nravnost v sovoznikov sedež.


Hja, bo treba daljši avto. Insignia ti ne uide :))

Je pa tako, otroci največ zavzamejo do 2 let zaradi sedežkov, štorastega otroškega vozička/ruzaka in ekstra posteljice v prtljažniku, če se kam gre itd. Naprej imaš do 10. leta mir. Potem so pa najstniki, 190cm visoki in jih itak nikamor ne boš mogel stlačiti in bo vsaka vožnja muka :P

jype ::

WhiteAngel je izjavil:

Je pa tako, otroci največ zavzamejo do 2 let zaradi sedežkov, štorastega otroškega vozička/ruzaka in ekstra posteljice v prtljažniku, če se kam gre itd. Naprej imaš do 10. leta mir. Potem so pa najstniki, 190cm visoki in jih itak nikamor ne boš mogel stlačiti in bo vsaka vožnja muka :P
Res mi ni jasno, zakaj bi odrasle, ki ne želijo več preživljati časa s tabo, tlačil v avto.

energetik ::

WhiteAngel je izjavil:


Je pa tako, otroci največ zavzamejo do 2 let zaradi sedežkov, štorastega otroškega vozička/ruzaka in ekstra posteljice v prtljažniku, če se kam gre itd. Naprej imaš do 10. leta mir. Potem so pa najstniki, 190cm visoki in jih itak nikamor ne boš mogel stlačiti in bo vsaka vožnja muka :P
Ja, ker prav vsak ima najstnike visoke 190cm+ in 120kg :))

jype ::

Jaz sem najstnikom kupil bicikle in se zdaj z njimi vozijo sami, pa nisem imel težav s prostorom.

Utk ::

Ja ja, muka je če jih ti not tlačiš, če jih bo ena kolegica 6 nabasala v cliota, da bojo šli nekam pit, ne bo nobene muke.

Tsunamii ::

Kaj pa je narobe tolk glede skode ? Sam imam namen drugo leto menjat..pa gledam skodo Karoq - le tega si zena zeli. Sam bolj na Superba. Imava pa 2 otroka. 6 in 1 leto.

Bellzmet ::

Nič ni narobe s Škodami. Ljudje imajo še vedno neke predsodke, vozili (kaj šele, da bi jih pa imeli) jih pa seveda še nikoli niso.

jero_no1 ::

Bellzmet je izjavil:

Nič ni narobe s Škodami. Ljudje imajo še vedno neke predsodke, vozili (kaj šele, da bi jih pa imeli) jih pa seveda še nikoli niso.


Točno to. Ljudje imajo še vedno predsodke iz časov modelov Favorit, Forman in morda še bolj nazaj. S prihodom VW in nekako z modelom Felicia je šlo počasi navzgor, tako da bo verjetno imel kmalu VW problem, ker bodo Škode ponekod šle boljše v prodajo kot VW :D Zato je tudi cena bolj kot ne podobna kot za 'identičnega' VW in ni to več neka cenena znamka.

Sam imam Škodo nekaj manj kot 3 leta in sem zelo zadovoljen. Še vedno pa srečam kar nekaj ljudi, ki mi pravijo - a si ti normalen, da si dal tolk €€€ za Škodo? Večina jih spremeni mnenje takoj ko se usedejo v avto ali po nekaj min vožnje.

@Tsunamii: zmeni se za test, vsaj za en cel dan ali pa za vikend, če se boš kje lahko dogovoru in boš vidu kakšne so razlike in kaj bolj ustreza tvoji družini. Imamo Superba, probal sem Kodiaq-a in me razen visokega sedenja na prvo žogo ni čisto prepričal (je pa res, da je bil bolj skromno opremljen, kar tudi naredi nekaj razlike).

Gambino ::

Tsunamii je izjavil:

Kaj pa je narobe tolk glede skode ? Sam imam namen drugo leto menjat..pa gledam skodo Karoq - le tega si zena zeli. Sam bolj na Superba. Imava pa 2 otroka. 6 in 1 leto.


Nič ni narobe, samo pričakuj nekje 2 izredna servisa na leto, pač VW grupa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

KAVINSKY ::

Gambino je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Kaj pa je narobe tolk glede skode ? Sam imam namen drugo leto menjat..pa gledam skodo Karoq - le tega si zena zeli. Sam bolj na Superba. Imava pa 2 otroka. 6 in 1 leto.


Nič ni narobe, samo pričakuj nekje 2 izredna servisa na leto, pač VW grupa :)


Smo na slotehu, ne za šankom.

feryz ::

jype je izjavil:

V resnici lahko dva otroka do metra in pol (~13 let) voziš povsem udobno v _vsakem_ superminiju (clio et al), narejenem po 2015, ker imajo vsi zadaj dva isofixa in dovolj prostora, ..
To je tvoja resnica. Najbrž ena edina pravilna na tem svetu.

Zame pa je resnica, da človek za to, da skoči do bližnjega špara, potrebuje 5 metrov dolgo in preko dve tone težko Zafiro. Spredaj lahko komot dva sedita, zadaj dva bolj tako, ajde recimo da je za dva froca (ne gled na ogrete, usnjene zice, lastno dvopodročno klimatsko napravo zadaj in vgrajeno tablico za krajšanje časa med vožnjo do špara).
Prav tako v tako Zafiro spraviš malo ali nič, ker se zadnji zici sploh ne podrejo. Torej rabiš za to, da gredo otroci s tabo v šoping, še en podoben SUV ali kamionet.
V resnici je pravzaprav tako. Zakaj? Ker nekateri, ki niso pezdeti, lahko.
Ostali pa gredo z biciklom v špar.

Res je tole off topic in popolnoma brez veze, ampak še vedno krepko manj, kot da se škrti kolesarji (do sebe in do okolice) vmešavajo v nabavo avtov in solijo pamet normalnim ljudem.

Univerzalna resnica je samo ena. Primeren je tisti avto, ki ga imaš na voljo. Prav pa je, da imaš na voljo avto, ki si ga lahko privoščiš.
Na morje smo mi šli že z vsem. Fičo, Clio, Yugo, Megan, Vectra, Mondeo, S-max, Zafira... Vedno je šlo v njega vse, kar smo rabili na morju. Ponavadi pa še mnogo več.
Zadnja leta sicer hodimo na morje z dvemi avti. Moški del s svojim, ženski s svojim. Zakaj!? Ker lahko (in ker se babe nerade vozijo v Zafiri, pozicija in trzanje cagra jih zelo moti).

jero_no1 ::

Gambino je izjavil:


Nič ni narobe, samo pričakuj nekje 2 izredna servisa na leto, pač VW grupa :)


Koliko vozil iz VAG grupe si imel, da podprejo tole tvojo široko statistiko za 10+ mio prodanih vozil letno? :D
Predvidevam, da enga ali pa celo 0. Ampak ja, ta tvoj vzorec je reprezentativen za celotno 'populacijo'.

Tsunamii ::

jero_no1 je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Nič ni narobe s Škodami. Ljudje imajo še vedno neke predsodke, vozili (kaj šele, da bi jih pa imeli) jih pa seveda še nikoli niso.


Točno to. Ljudje imajo še vedno predsodke iz časov modelov Favorit, Forman in morda še bolj nazaj. S prihodom VW in nekako z modelom Felicia je šlo počasi navzgor, tako da bo verjetno imel kmalu VW problem, ker bodo Škode ponekod šle boljše v prodajo kot VW :D Zato je tudi cena bolj kot ne podobna kot za 'identičnega' VW in ni to več neka cenena znamka.

Sam imam Škodo nekaj manj kot 3 leta in sem zelo zadovoljen. Še vedno pa srečam kar nekaj ljudi, ki mi pravijo - a si ti normalen, da si dal tolk €€€ za Škodo? Večina jih spremeni mnenje takoj ko se usedejo v avto ali po nekaj min vožnje.

@Tsunamii: zmeni se za test, vsaj za en cel dan ali pa za vikend, če se boš kje lahko dogovoru in boš vidu kakšne so razlike in kaj bolj ustreza tvoji družini. Imamo Superba, probal sem Kodiaq-a in me razen visokega sedenja na prvo žogo ni čisto prepričal (je pa res, da je bil bolj skromno opremljen, kar tudi naredi nekaj razlike).


Sej to bom naredil ja. Upam, da bodo tako prijazni. Pri Oplu sem dobil za 1 dan ali celo vikend na probo Insignio in ostalo. Bi sel na passata sam je cenovno preveč. Torej superb. Pogojno je meni super tudi kodiaq, ampak zeni je prvelik. Zdaj navija na Karoqa..sam to je ze manjsi avto. Pogojno mogoce..
Drugace frend kateri je mehanik zelo priporoca Kio .. ne vem. Dileme. Enoprostorca in podobnega odpade. Zdaj trenutno imam astro J kupljeno takrat novo in redno servisirano in brez BP.

Gambino je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Kaj pa je narobe tolk glede skode ? Sam imam namen drugo leto menjat..pa gledam skodo Karoq - le tega si zena zeli. Sam bolj na Superba. Imava pa 2 otroka. 6 in 1 leto.


Nič ni narobe, samo pričakuj nekje 2 izredna servisa na leto, pač VW grupa :)


Hja... vem. Za VW sem pa slisal ja.. moj frend je pred leti imel 2.0 diselasa Passata..sami problemi. Iz servisa na servis. Kupljen nov. Prodal po parih letih ker je znorel. Zato se malo odmikam, da bi kupil passata ( plus cenovno z orpemo je drazji..)

jero_no1 ::

Tsunamii je izjavil:

Hja... vem. Za VW sem pa slisal ja.. moj frend je pred leti imel 2.0 diselasa Passata..sami problemi. Iz servisa na servis. Kupljen nov. Prodal po parih letih ker je znorel. Zato se malo odmikam, da bi kupil passata ( plus cenovno z orpemo je drazji..)


Okol 2007 so bili to problematični motorji, danes niso več (serviserji pravijo, da ob rednem in pravilne vzdrževanju morajo bit za vsaj 300k km brez kakšnih posebnosti). Sicer pa so isti motorji v Passatih in Škodah. Poleg tega imata Passat in Superb zelo podobno ceno pri primerljivi opremi, razliko naredi bolj to, kolk ti bo določena avtohiša dala popusta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 3 otroške sedeže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12424865 (14330) bauci
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
588829 (7039) m0LN4r
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8423829 (19736) dj_uro
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437260 (33042) Mufasa
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29035754 (29286) Super Sonic

Več podobnih tem