» »

Poglejmo koliko je vredna taščina ali sosedova hiša!

Poglejmo koliko je vredna taščina ali sosedova hiša!

BALAST ::

Kdorkoli ima stanovanje v lasti, pa ga ne oddaja in hkrati ne rabi ima ali preveč denarja, ali pa je neumen.

Ali pa ima staro plesnivo bajto, ki se ne splača zamenjat ostrešja in izolacije. :|
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

para! ::

Ali pa ima staro plesnivo bajto, ki se ne splača zamenjat ostrešja in izolacije.

Dobro. Govoril sem o uporabnih nepremičninah.

Zanima me kaj je sploh cilj davka o katerem se govori, koliko naj bi ta davek znašal in kakšne pozitivne posledice bi imel na družbo?

lp
Death before dishonor!

BALAST ::

Cilj je jasen! Obdavčit stanovanjske objekte, da steče prehod od starih "zastonkarskih veleposestnikov iz časa Titovih posojil" v roke mladim "delavnim družinam, ki vzamejo kredit najmanj za 20let" in tako pitajo banke, da pokrijejo izgube ki so jih utrpele z zadržanjem zaseženih ali "državno nepošteno denacionaliziranih nepremičnin".
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

para! ::

Ampak "zastonkarski veleposestniki iz časa Titovih posojil" se bojo raje obnašali smotrno in namesto prodaje, nepremičnino oddali in s prihodkom od oddajanja pokrili davek (ki verejtno ne more biti zelo visok). Če imaš stanovanje/hišo in ne rabiš nujno večje količine denarja, potem je oddajanje precej dober biznis (še toliko bolj za omenjene zastonkarske veleposestnike).

Na drugi strani bojo "mlade delavne družine, ki vzamejo kredit najmanj za 20let" tako postavljene pred večjo ponudbo najemniških stanovanj. Ni nujno, da se zgodi bum ponudbe in cene padejo do te mere, da si bo vsak "mlad delaven" s 600/mesec privoščil nepremičnino.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

BALAST ::

Ampak najemnine bodo ravno zaradi višje vrednosti nepremičnin VIŠJE. In to jim bo dalo misliti ali vzet kredit ali lizing, da raje odplačujejo 20let, kot pa vsakih 7let zamenjat stanovanje, ki ne bo nikoli njihovo.

Banke v vsakem primeru zmagajo, kot bi rekli gemblerji "It's the House's rules and the House never loses."
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

dronyx ::

jaz sem za to, da se obdavči zaslužek (najemnina)in pa promet (prodaja nepremičnine), ne pa kar sama lastnina.

Po tej logiki bi mi morala država pobrati vsako leto davek tudi v primeru, če mi doma leži 200.000 € ali če imam za tako vrednost v nekem trezorju spravljenega zlata. Saj tudi na bankah ne plačaš davka na depozit, ampak samo na obresti, ki so zaslužek od depozita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

poweroff ::

Brez skrbi - če se obdavči VSE, potem bodo plačevali VSI, ne samo tisti, ki oddajajo. Posledično bo več ljudi pripravljenih oddajati. Posledično se bodo cene znižale. Posledično se ne bo več splačalo toliko oddajati in bo morda kdo premislil o prodaji.
sudo poweroff

para! ::

Zakaj je slabo, če je v državi visok odstotek zasebnih lastnikov nepremičnin? Če jih je premalo (nepremičnin), se jih lahko še zgradi :)

Torej, ali še vedno govorimo o davku na prazna stanovanja, al bo to nek dodaten splošni stanovanjski davek v stilu DMV?

Zanima me, če ima kdo podatek o neuporabljenih stanovanjih - naravnost stran metanje denarja je, da imaš prazno stanovanje, ne morem si predstavljati, da je kdo v današnjih časih tako neracionalen. Tisti, ki pa so polni cvenka, njih pa tudi davek ne bo ravno prizdael.

Čudni cilji, glede na to, da je vsak sam kriv, če si ne more privoščit stanovanja.

lp
Death before dishonor!

Okapi ::

Po tej logiki bi mi morala država pobrati vsako leto davek tudi v primeru, če mi doma leži 200.000 €
In? Temu se reče davek na premoženje. Na Norveškem recimo je 1,1 % (na vse, kar imaš nad 90.000 evri), poznajo ga tudi v Franciji in še kje.

O.

poweroff ::

para!: Se ti davek na 250 m2 veliko stanovanje v katerem živi en upokojenec ne zdi smiseln?
sudo poweroff

BALAST ::

Kaj bi rad da gre upokojenec v dom upokojencev, kjer je oskrba prek ene slovenske povprečne plače?

Če je podedoval in so njegovi potomci v svojih stanovanjih, je lahko sam na 250m2 (seveda je na papirju prej 70m2 stanovanjske površine).

Če bo država obdavčila upokojence, ki jim bo pokojnina komaj za hrano doma in če bi šli v dom, bi morali še sorodniki prispevat denar... Tu se vidi kako so dragi domovi za ostarele in bojda so še zelo dooooolge čakalne vrste da pridejo res "onemogli starostniki vanj".
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

dronyx ::

@Okapi: Nisem čisto prepričan, da se da tako enostavno ugotoviti premoženje nekoga. Hiše, avtomobili, bančni depoziti, delnice...to seveda ni problema, kako pa bo država ugotovila, da imam jaz doma v nogavicah spravljeno denarja za nakup nekaj stanovanj?

#000000 ::

Bolj bi blo če bi država razmišljala kako znižat javno porabo in posledično tudi davke. Ko zidaš ali prenavljaš hišo, moraš plačat davek za vsak cegu in žakl cementa + v samoizvedbi niti zidat več ne moreš in spet mora izvajalec plačat davek na zasluženo. Na koncu ko je bajta postavljena pa spet devak na zemljišče in davek na nepremičnino, pa sej to 100 davkov plačaš čeprav si jih že.

para! ::

Se ti davek na 250 m2 veliko stanovanje v katerem živi en upokojenec ne zdi smiseln?

Z vidika tega, da so luksuzne dobrine praviloma višje/dodatno obdavčene in da je 250m2/osebo definitivno luksuz, je davek smiseln, ja.

Zanima me o kakšni stopnji govorimo - se bo ta upokojenec na 250m2 s trenutno penzijo lahko odločil za kompromis, da ne proda stanovanja in plača davek, ali pa se ga bo posredno prisililo k prodaji (ker s penzijo in davkom ne bo preživel)?

In kakšne posledice se pričakujejo na trgu stanovanj? Koliko bi morala stati stanovanja, da bi mlade družine ne bile prislijene živeti v enosobnih stanovanjih? Ker trenutno so cca 2-3 sobna stanovanja v Lj slabih 150k EUR. Bistveno nižje po mojem ne more it - kupna moč ni tako nizka, da bi ta znesek predstavljal nekaj nerealnega za dve zaposleni osebi. Jasno pa je, da z minimalcem ne morem kupit stanovanja, ne pri nas, ne nikjer drugje.


lp
Death before dishonor!

Okapi ::

kako pa bo država ugotovila, da imam jaz doma v nogavicah spravljeno denarja za nakup nekaj stanovanj?
Težko;) Saj tudi če ga imaš na banki na Deviških otokih težko ugotovi. Če si dovolj sumljiv, odobri sodnik hišno preiskavo in če ti najdejo v žimnici neprijavljen denar, plačaš kazen zaradi davčne utaje. Recimo.

O.

Okapi ::

se bo ta upokojenec na 250m2 s trenutno penzijo lahko odločil za kompromis, da ne proda stanovanja in plača davek, ali pa se ga bo posredno prisililo k prodaji (ker s penzijo in davkom ne bo preživel)?
Odvisno, kakšno penzijo ima. Za koga je lahko že sedanji davek (nadomestilo za stavbno zemljišče) prehud zalogaj.

Drugače pa je treba imeti v mislih tudi dediče. Če si nekdo obeta podedovati 250 kvadratov, se mu verjetno splača prispevati za davek (in za vzdrževanje revnega penzionista, da temu ni treba prodajati nepremičnine). Če penzionist nima dedičev, pa vedno obstaja tudi možnost, da svojo nepremičnino proda vnaprej in si v pogodbi zagotovi, da bo v njej ostal do smrti (oziroma do odhoda v dom za stare).

O.

Pithlit ::

T-h-o-r je izjavil:

seveda, ampak ni hiše na svetu, ki bi stala 1 e :D

Evo. Baje je Anderlič Mons prodal za 1€. Sam tolk, za info.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Mons podjetje, ne hotel. Glede na to, da ima več dolgov kot je vredno, je 1 evro še dobra cena;)

O.

Pithlit ::

Mja. Naslov je "Prodal Hotel za 1€". Sicer če prodaš podjetje prodaš tudi lastnino podjetja (tudi stavbe).

Sam ni to fora. A mu bodo zdaj davke odmerjal na 1€... ali na tistih par milijonov kolikor je stavba baje vredna? Ali pa mu bodo celo plačal glede na dolgove? Fer je fer, jebiga.

P.S. malo heca mora bit.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Če je stavba obremenjena s hipoteko, je toliko manj vredna. Kako se v takem primeru obračuna davek na promet z nepremičninami pa pojma nimam;)

O.

poweroff ::

BALAST je izjavil:

Kaj bi rad da gre upokojenec v dom upokojencev, kjer je oskrba prek ene slovenske povprečne plače?

Je to edina možnost?

Kaj pa da proda in si kupi stanovanje s 60 m2?
sudo poweroff

T-h-o-r ::

poweroff je izjavil:

Brez skrbi - če se obdavči VSE, potem bodo plačevali VSI, ne samo tisti, ki oddajajo. Posledično bo več ljudi pripravljenih oddajati. Posledično se bodo cene znižale. Posledično se ne bo več splačalo toliko oddajati in bo morda kdo premislil o prodaji.

malo morgen

za toliko, kot bo treba plačati davka, bojo dvignili najemnino

prodajal pa ne bo nihče

poweroff je izjavil:

BALAST je izjavil:

Kaj bi rad da gre upokojenec v dom upokojencev, kjer je oskrba prek ene slovenske povprečne plače?

Je to edina možnost?

Kaj pa da proda in si kupi stanovanje s 60 m2?



ali neverjetno: garsonjero


je pa res, da tudi svoje stare starše z dokaj veliko hišo gledam, ko se sprašujeta le kaj se bo z njo zgodilo po njuni smrti, pa tako reče stric: jah prodali jo bomo


sta skoraj omedlela ob tej pripombi, a tako, a x let smo trgali blablabla, vi bi pa vse uničili 8-O


ne zastopim starih ljudi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Invictus ::

Ni kaj zastopit.

Jaz sem mojih staršem povedal da bom to njuno bajto podrl ko ne bosta več noter in naredil novo, moderno. Pa sta rekla da mi je sploh ne bosta dala, ampak mojim otrokom ...

Pol pa zastopi. Nimaš kaj. Najboljše je narediti plane in jih ne povedat ...

Je pa ta navezanost na bajte že kar bolezenska. Rugelj bi znal kaj povedati o tem, pa še tudi kak drug psihiater. Dejstvo je da smo zaradi bajt Slovenci nemobilni. malo zaradi navezanosti, še bolj pa zaradi kreditov, ki jih morali odplačati da je naša bajta lepša od sosedove.

Moja dva sta zagonila cel kup denarja za bajto v zadnjih letih, pa ni bilo potrebno. Streha je bila v redu, fasada je bila pa pač umazana, ker je bila original bela.

Sam jim ne moreš dopovedat ...

Da ne govorim da zaradi pretiranih investicij v hiše cene gradbenikov in ostalih fušarjev ter tudi materiala letijo v nebo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

poweroff ::

T-h-o-r je izjavil:

za toliko, kot bo treba plačati davka, bojo dvignili najemnino

Ja, samo pozabljaš, da je trenutno več stanovanj neoodanih kot oddanih. Se pravi pri obstoječih oddanih stanovanjih se bodo povišale najemnine, pri neoodanih se bo povečalo pa kaj?

Če bodo ti, ki sedaj ne oddajajo začeli oddajat, bodo morali postaviti konkurenčne cene, potem bo pa trg opravil svoje.
sudo poweroff

para! ::

Ja, samo pozabljaš, da je trenutno več stanovanj neoodanih kot oddanih.

Huh, resno? Pa obstajajo podatki po regijah? Razumem, da je preveč stanovanj tam kjer ni služb, ampak v regijskih centrih bi pa pričakoval, da lastniki ne mečejo denarja skozi okno s praznimi stanovanji.

Drugo vprašanje pa je, če mlade družine na vsak način hočejo v nakup al je najem tudi bolj splošno sprejemljiv?
Death before dishonor!

T-h-o-r ::

poznam veliko under 20 parov, ki so se zakreditirali za 20+ let za stanovanja, pa to v mb, ne lj



also: najemnine bodo povišali, za odkup bojo pa zvišali cene
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

para! ::

also: najemnine bodo povišali, za odkup bojo pa zvišali cene

To je sicer normalno, ker so najemnine med drugim tudi odraz stroškov z nepremičnino - če država zviša stroške, je samoumevno, da bo tudi lastnik dvignil najemnino.

Vprašanje je, če je res toliko praznih/neuporabljenih stanovanj tam, kjer se jih rabi, da bi pojava teh stanovanj na trgu sicer znižala povprečne najemnine (več ponudbe, nižje cene).

lp
Death before dishonor!

T-h-o-r ::

ne, ne bo


ker folk pač ne bo barantal, če mora nujno imet streho nad glavo, da ima s partnerjem in morebiti družino kje bit
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mesar ::

Se ve sploh na katere nepremičnine sploh bo ta davek in koliko bo?

Furbo ::

poweroff je izjavil:

para!: Se ti davek na 250 m2 veliko stanovanje v katerem živi en upokojenec ne zdi smiseln?


Ne. On je davke za to stanovanje že plačal. Zakaj bi ga dodatno obdavčil??
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mesar ::

Ja ampak ga ta zakon bo ali ne?
Your turn to burn!

poweroff ::

Furbo je izjavil:

poweroff je izjavil:

para!: Se ti davek na 250 m2 veliko stanovanje v katerem živi en upokojenec ne zdi smiseln?


Ne. On je davke za to stanovanje že plačal. Zakaj bi ga dodatno obdavčil??

Zato, ker je to stanovanje zanj nadstandard.
sudo poweroff

VaeVictis ::

Za to stanovanje upokojenec že sedaj vsako leto plačuje nadomestilno za stavbno zemljišče.

IMHO, bo davek na nepremičnine samo zamenjal davek na stavbno zemljišče oz. bo morebiti minimalno višji.

Zaradi tega popisa in davka se IMHO ne bo veliko spremenilo na trgu nepremičnin.

Nekdo je pa zgoraj tudi že omenil, da se bo ta davek enostavno prenesel na najemnike.

Edina opcija, da se nepremičnine na polno znižajo je, da bodo banke primorane prodajati nepremičnine v svoji lasti, a to se IMHO ne bo zgodilo.

Banke sedaj vrednotijo te nepremičnine v svojih bilancah po določenih vrednostih, če banke vse te nepremičnine vržejo na trg bodo cene nepremičnnam zelo padle in bodo sedaj te ovrednotene nepremičnine veliko manj vredne.

To pomeni, da banka nima več toliko in toliko kapitala, ampak veliko, veliko manj.

Banke bi zato imele ogromne zgube.

Managerji teh bank pa ne bodo dovolili, da imajo banke ogromne izgube, ker to potem pomeni, da ni več nagrad za uspešnost in pomeni tudi potencialno izgubo delovnega mesta.

Zato si IMHO banke tega ne smejo privoščiti in bodo raje izsilile dokapitalizacijo.

Matako ::

Ta davek je finančno gledano irelevanten - kot že rečeno je nastavljen tako, da bo letna obremenitev podobna nadomestilu za uporabo zemljišča, ki kot vemo nima vpliva na trg nepremičnin.

Na splošno naj bi bili nepremičninski davki progresivni v smislu površine, predvsem pa drugega, tretjega prebivališča in so potem de facto davki na luksus. Samo razloži to našim vikendašem in upokojencem. To pri nas ne bo letelo že v štartu. Nikoli.

Drug koristen trik, ki pri nas nima šanse zaradi ureditve države na občine ipd. je ta, da so pogosto nepremičninski davki "lokalni", se pravi jih pobira lokalna oblast in v glavnem "ostanejo doma". Poleg tega so pogosto orodje za promoviranje željenega urbanističnega razvoja (različni davki za bivališča, trgovine, industrijo).
To je ena stvar, ki bi pri nas prišla zelo prav, ker imamo zelo neenakomerno razvita področja.

V tem pogledu bi bilo pravno celo enostavneje, da bi pač občine nastavile in pobirale to obstoječe nadomestilo za uporabo zemljišča. Samo to bi zahtevalo povsem drugačno ureditev ...
Nakar se zbudiš.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Furbo ::

poweroff je izjavil:

Furbo je izjavil:

poweroff je izjavil:

para!: Se ti davek na 250 m2 veliko stanovanje v katerem živi en upokojenec ne zdi smiseln?


Ne. On je davke za to stanovanje že plačal. Zakaj bi ga dodatno obdavčil??

Zato, ker je to stanovanje zanj nadstandard.


?????

Vse kar je nad povprečjem posekati, potrgati, obdavčiti?

Naj bo v stanovanju 1.000m2 zaradi mene, če si ga je pošteno zaslužil.

Ne vidim smisla v takem davku.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mainman ::

Furbo je izjavil:



Naj bo v stanovanju 1.000m2 zaradi mene, če si ga je pošteno zaslužil.

Ne vidim smisla v takem davku.


Se strinjam s tabo. Veleumi na tem forumu bi pa samo davčili in računali kako nekaterim gre dobro ker imajo svojo bajto, ki so jo gradile 3 generacije.
Tile s svojimi bajtami nimajo najnovejših igračk tipa iphone, ipad, ... ker si jih večina ne more/noče privoščiti. So svoj denar naložili bolj pametno. Imajo vsaj lastno streho nad glavo in bodo krizo lažje prebrodili kot tisti, ki živijo kot najemniki. Seveda samo v primeru, da jim vi vsega ne obdavčite.

Pač slovenska favšija ne pozna meja, zato pa je takšno stanje v Sloveniji.

jype ::

mainman> Pač slovenska favšija ne pozna meja, zato pa je takšno stanje v Sloveniji.

Zato je kakšno stanje?

Takšno, da je ogromno stanovanj praznih oziroma se jih oddaja na črno.

To stanje je slabo.

mainman ::

jype je izjavil:

mainman> Pač slovenska favšija ne pozna meja, zato pa je takšno stanje v Sloveniji.

Zato je kakšno stanje?

Takšno, da je ogromno stanovanj praznih oziroma se jih oddaja na črno.

To stanje je slabo.


To pa je stvar države da uredi preko inšpekcij in ne preko davka.

A je za tebe boljše to, da za hišo za katero si plačal že vse dajatve in davek za material, plačuješ še dodaten davek?

Z novim davkom bomo ljudje postali najemniki v svojih lastnih hišah in stanovanjih. Če tole podpirate potem pa res ni več kaj za povedati.

Phoebus ::

poweroff je izjavil:

Furbo je izjavil:

poweroff je izjavil:

para!: Se ti davek na 250 m2 veliko stanovanje v katerem živi en upokojenec ne zdi smiseln?


Ne. On je davke za to stanovanje že plačal. Zakaj bi ga dodatno obdavčil??

Zato, ker je to stanovanje zanj nadstandard.


Potrebno je upoštevati tudi zgodovinske okoliščine. Ali so lahko te upokojenci investirali v papirje? V biznis? Včasih je bila edina investicija nepremičnina. Zdaj pa usekaj upokojenca, ki je celo življenje praskal okoli hiše, da "bo imel nekaj zapustiti potomcem".
Zato so ti ljudje tudi toliko bolj navezani na svoje hiše in se ne bodo kar tako izselili.

Se strinjam, da naj se močno useka N-to nepremičnino, ampak ata ki živi v svoji '60 letnik hiši ki jo je vsakih 10 let še malo poflikal pa... :)

Je pa res da bo davek dovolj majhen, da ne bo neke krize...vsaj v štartu, navzgor itak ni omejen.

jype ::

mainman> A je za tebe boljše to, da za hišo za katero si plačal že vse dajatve in davek za material, plačuješ še dodaten davek?

Ne, a jaz tudi ne mislim, da je rešitev najslabša možna. Davek, ki je predlagan, pozna mnogo držav.

mainman ::

Phoebus: Je pa res da bo davek dovolj majhen, da ne bo neke krize...vsaj v štartu, navzgor itak ni omejen.

Davek bo kot pravite dovolj majhen oz. enak trenutnemu nadomestilu le prvo leto, mogoče dve, potem se bo pa začelo dvigovati. Po 10 letih bomo verjetno samo se najemniki v lastnih hišah, država bo lepo kasirala, mi jih pa bomo popravljali za svoj denar. Nažalost živimo v Sloveniji kjer je to realnost.

jype: To da imajo druge države ta davek še ne pomeni, da moramo imeti tudi mi. To tudi ne pomeni, da bo zadeva funkcionirala tako kot pri njih.

jype ::

mainman> jype: To da imajo druge države ta davek še ne pomeni, da moramo imeti tudi mi. To tudi ne pomeni, da bo zadeva funkcionirala tako kot pri njih.

Se strinjam, hkrati pa moram sprejeti dejstvo, da pri nas nepremičninski trg ne deluje ravno zaradi "zastonj kreditov", ki so jih bili deležni "srečneži" tranzicije.

Reč bo nekako treba popravit in tak davek je en od možnih korakov naprej.

Furbo ::

Vsak trg se sam lepo ureja, brez posredovanja politike in podobne nesnage.

Če ti je nepremičnina predraga za kupiti, moraš pa to izkoristiti drugače, na primer jih začneš zidati in drago prodajati.

Ne pa da na pomoč kličeš politike. Krneki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Furbo> Vsak trg se sam lepo ureja, brez posredovanja politike in podobne nesnage.

Aha. Torej morajo tisti, ki imajo stanovanjski problem, začet zidat in prodajat stanovanja?

Kakšna super ideja!

Ogromne bajte tistih, ki jih davkoplačevalski denar rešuje iz socialne stiske pa bodo še naprej prazne (in po "samoureditvi trga", če bodo sodobne družine zmogle vse te novogradnje, tudi brez vrednosti).

Invictus ::

Davek na prazna stanovanja ne bo rešil problema. V Avstriji so ga uvedli, cene so padle, elita si je pokupila poceni stanovanja in potem zlobirala da so zakon UKINILI. Seveda so potem cene dosegle prejšnjo raven.

Se pravi da si je elita na precej poceni način povečala premoženje.

Nepremičnine v Sloveniji so sistemski problem. Niti kataster ni urejen, pa bi moral biti, ker je osnova za vse ostalo. Tudi za ta GURSov famozni projekt.

Rešitev bi bila da preprosto plačaš davek na to kar imaš. Se pravi po kvadratnem metru zemlje in kvadratnem metru same nepremičnine. Tako bi bil davek transparenten za vse.

Če hočeš večjo hišo, boš pač plačal več davka. Lahko bi potem uvedli kake olajšave, če imaš varčno hišo, pa še kak pogoj, sam potem bi v Sloveniji vsi imeli varčne hiše ... Pač Balkan ...

Je pa res da vsak ceni svojo nepremičnino. Tukaj smo se Slovenci pokazali za velike individualiste. Noben ne bi šel živet z nekom v dvostanovanjsko hišo, ker se bomo tako ali tako skregali. Sam sem iskal pred leti koga da bi si kupili skupaj dvostanovanjsko hišo, jo etažno razdelili in zmanjšali stroške. Noben se ni javil, pa sem jih poznal kar precej ki so v istem času kupovali.

Zakaj pa upokojenec ne bi prodal nepremičnine, se povezal s kom drugim, ki živi v preveliki bajti, opremil tam eno stanovanje in z preostankom preživel lepo starost?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

jype je izjavil:

Furbo> Vsak trg se sam lepo ureja, brez posredovanja politike in podobne nesnage.

Aha. Torej morajo tisti, ki imajo stanovanjski problem, začet zidat in prodajat stanovanja?

Kakšna super ideja!

Ogromne bajte tistih, ki jih davkoplačevalski denar rešuje iz socialne stiske pa bodo še naprej prazne (in po "samoureditvi trga", če bodo sodobne družine zmogle vse te novogradnje, tudi brez vrednosti).


Pravim, da se da v vsaki situaciji znajti in potegniti ven dobre stvari. Lahko si pa tudi trd in samo jamraš.

Če imaš premoženje ne dobiš kaj prida socialne pomoči, te stvari so že vsak dan bolj urejene. Če si pa komu nevoščljiv tiste predimenzionirane bajte brez izolacije, jih je pa tudi precej poceni na voljo.

Boš videl, kako hitro boš obrnil ploščo, ko boš končno kupil nepremičnino.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Furbo> Če si pa komu nevoščljiv tiste predimenzionirane bajte brez izolacije, jih je pa tudi precej poceni na voljo.

Ja, odkar se grozi z davki, so cene že konkretno padle.

Ampak to ni moj problem - moj problem je, da je država neučinkovita v odpravljanju anomalij, ki so posledica neučinkovite države.

Furbo ::

Skratka do zidanja ti ni, ni ti do najema, rad bi ceneje kot je vredna, kupil hišo od nekoga, ki ne bo zmogel plačevati davka.
Malce se zamisli nad seboj.
Namesto da študiraš kako zjebati druge, da bodo prisiljeni prodati, raje povečaj svoje dohodke in pošteno pridi do svoje nepremičnine.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Furbo> Skratka do zidanja ti ni, ni ti do najema, rad bi ceneje kot je vredna, kupil hišo od nekoga, ki ne bo zmogel plačevati davka.

Ne.

Rad bi, da bi prazna stanovanja bila polna, ker bi potem v mestu bilo manj avtomobilov.

Gray_Warden ::

avtomobilov bi bilo isto. Ljudje morajo priti od točke a do točke b, tudi če imajo stanovanje.

Kolesarjenje recimo je varianta le poleti, pomladi in del jeseni. pozimi kolesarijo izključno samo mone.

Stanovanja namreč niso postavljena direktno pred vhod podjetij kjer ljudje delajo.

Če pa je človek doma na Celovški, priti pa mora na Slovensko cesto, pa verjamem da niti ti nisi tak junak, da bi šel dejansko kolesarit čez celo ljubljano da bi prišel na cilj v vsakem možnem vremenu. Ob sončnem vremenu...ok...mogoče. Drugače pa se mi smiliš k nimaš denarja za avto.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114188904 (16049) MrStein
»

Kako preverim, če je stavba črna gradnja in ne poznam investitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8837303 (35397) Rok Woot
»

a so te GURS ocene nepremičnin realne

Oddelek: Loža
255137 (4032) shintaro

Nov davek na nepremičnine. Ali bom obdavčen s 0,5%?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311540 (10526) Mavrik
»

Vrednotenje nepremičnin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6512577 (10537) Okapi

Več podobnih tem