» »

Poglejmo koliko je vredna taščina ali sosedova hiša!

Poglejmo koliko je vredna taščina ali sosedova hiša!

««
«
1 / 6
»»

Tilen ::

Takole! Od danes naprej so vsi podatki o vrednotenju nepremičnin javni in dostopni na sledečem naslovu :

prostor.gov.si

Kako poiščemo nekoga in preverimo koliko je vredna njegova hiša?

Za primer bom vzel prvi Google zadetek za Janez Novak in ga vpisal v iskalnik na prostor.gov.si.

Vrednost napremičnine je 176.345 €

Super, ane? 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

mat xxl ::

In zdaj si srečen !!!!! Kako malo je potrebno, da so nekateri srečni.....

Mene bolj nasmeje samozavestana izjava Hyundaja v stilu... ko sosedovi obmolknejo .... sam se iskreno nasmejim in si rečem...moralo bi pisati ...ko sosedovi prasnejo v smeh ....

Isotropic ::

fak, ker glup captcha

Karaya 52 ::

Na pamet mi ne pade nobena izrazito pametna ali slaba stran javne objave vrednosti nepremicnin. Pozna kdo bolj konkretne negativne plati kot sosedov firbec?

Tilen ::

Prvi post je potrebno prebrati kot prispevek z veliko mero sarkazma, da ne bo kakšne pomote. Želel sem le deliti povezavo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dzinks63 ::

Kolikšen je seštevek celotne slovenije vseh nepremičnin skupaj? Dajmo na tole 1 promilo davka, pa da vidimo koliko bi lahko država na easy pokasirala, če je vse skupaj kaj vredno, da bi se kaj poznalo v državni blagajni.

Isotropic ::

Karaya 52 je izjavil:

Na pamet mi ne pade nobena izrazito pametna ali slaba stran javne objave vrednosti nepremicnin. Pozna kdo bolj konkretne negativne plati kot sosedov firbec?

ce kupujes, je fajn... bodo pa kmalu podatki zastarali pomoje, ponudba in povprasevanje pac.

Tilen ::

Isotropic je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Na pamet mi ne pade nobena izrazito pametna ali slaba stran javne objave vrednosti nepremicnin. Pozna kdo bolj konkretne negativne plati kot sosedov firbec?

ce kupujes, je fajn... bodo pa kmalu podatki zastarali pomoje, ponudba in povprasevanje pac.


Cene so marsikje precej zgrešene. Sploh kakšne hiše na podeželju imajo smešno vrednost - cca 30k ipd, čeprav je realna vrednost precej višja. Bo pa sedaj malo več težav ob prodaji takšnih nepremičnin, ker bo Janez Novak prišel s pildkom, da tole pa je ja vredno 30k, ne 100k! 40 jurjev vam dam Micka, a bo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Karaya 52 ::

Jasno, cene so izracunane po dolocenem modelu, neka naravna cena plus minus razni parametri ki jih dolocajo okoliscine. V resnici je prava vrednost nepremicnine tista v pogodbi med prodajalcem in kupcem.

technolog ::

Mislim, kdo za vraga je pa ta sajt delov? Zgleda so uporabli najmanj časovni stroj.

javniVpogled.jsp?rand=0.36915557412099775

Dejansko appendajo naključno število v URL, ker ne znajo poritat cachinga. Čestitke.

Pa tud en dizajner ni tok drag, kanjne?

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Bodimo veseli, to je domet uradnistva. Js si predstavljam, da ploskam zaostalemu otroku, ki prvic zapise abecedo.

P.S.: bodi srecen da ti ni potrebno delati z drzavnimi bazami podakotv. GERK je sploh zakon.

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

A komu rata pridet cez to captcho? Jaz sem po 20 poskusih obupal

Tilen ::

Ponavadi gre tako, da so najprej male tiskane črke, potem številka in velike tiskane črke. Ene parkrat refreshaj, da dobiš eno lažjo kombinacijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

papak ::

Dela normalno, samo 1. me je pa nekej zafrkavalo. Zgleda da se bo dal podatke oddane pri popisu popravljat, samo rabis certifikat pa kodo, ki je napisana na obvestilu o cenitvi. Zdej pa morm to najdet, ker nisem sploh oddal popisa, mam pa 150 let staro podrtijo ocenjeno na 100k.

papak ::

+ ne štekam kak je lahko 1000m2 potoka (ja v zemljiski je prav napisano) vredn 15k?

Tilen ::

1000m^2 potoka bi lahko zajezil in začel grozit vaščanom... :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

s1m0n ::

Ma vsaj enkrat so našo hišo (prazno) ocenili prav na 0€ :)
Drugače pa so cene ene 30-40% previsoke ali pa še več...

A parcela na kateri stoji hiša je ocenjena na 2,7EUR/m2 :) Kje ti zazidljiva parcela pride tak malo ??? Posebaj ob mestu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

nanpots ::

naša neofrajhana bajta je ocenjena na 118.000 evrov. sosedova privatnikova, na kateri stalno bosančki delajo, in je kot pravi grad, pa na 60.000. hmm.

Loocas ::

Drugače pa so cene ene 30-40% previsoke ali pa še več...

pravzaprav so ene cene tudi 100-200% prenizke...

sss ::

Kot ste praviln ugotovil so to lahko ZELO zgrešene ocene


Bo pa ustvarl en kup smešnih situacij :)

RejZoR ::

mat xxl je izjavil:

In zdaj si srečen !!!!! Kako malo je potrebno, da so nekateri srečni.....

Mene bolj nasmeje samozavestana izjava Hyundaja v stilu... ko sosedovi obmolknejo .... sam se iskreno nasmejim in si rečem...moralo bi pisati ...ko sosedovi prasnejo v smeh ....


Ti pa zadnjih 5 let nisi sedel v nobenem Hyundai-u eh?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zee ::

Dream come true za tipicnega Slovenceljna ;(

#cepci
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

lopov ::

Lepo je videti, da je 416m2 velika parcela z 22 let staro montažno hišo vredna 310k 8-O

Mipe ::

1216m^2 parcela z veliko hišo pa 80k. Jebiga. Ljubljana, lopov? Ali Obala?

lopov ::

Lj - Črnuče. Zdi se mi, da popravki niso upoštevani. Moram doma pogledat, kaj sem jim poslal + neto kvadratura hiše nam je zrasla s 180 na 190,90m2 ...

Gandalfar ::

technolog je izjavil:

Mislim, kdo za vraga je pa ta sajt delov? Zgleda so uporabli najmanj časovni stroj.

javniVpogled.jsp?rand=0.36915557412099775

Dejansko appendajo naključno število v URL, ker ne znajo poritat cachinga. Čestitke.

Pa tud en dizajner ni tok drag, kanjne?


Tole z radnom numberjem je standardni pattern, da workaroundas okoli IE caching bugov. Tipicno ti kaksen jQuery to naredi behind the scenes pri vsakem ajax requestu.

energetik ::

Lepo bi bilo, da bi ta portal vsaj normalno deloval, ker že 1 leto, odkar ga obiskujem, je delovanje čisti obup - praktično ves čas mi izpisuje:
Za pregledovanje te strani nimate dovolj pravic, oziroma vam je potekla prijava.
Prosim, da se ponovno prijavite in nato nadaljujete z delom.
Za ponoven vstop kliknite tukaj.
In potem spet captcha... ;((

BlueRunner ::

lopov je izjavil:

Lepo je videti, da je 416m2 velika parcela z 22 let staro montažno hišo vredna 310k 8-O

Jejheta... to je pa čisto enostavno. 1000EUR/m2 je torej 416k. Potem moraš pa odšteti stroške rušenja in gradnje nove montažne hiše za naslednjih 20 let. :P

Malo šale. Ja, cenitve so ponekod hecne. Moram pa reči, da so jo na mojem koncu še relativno dobro zadeli. Sam bi ocenil na 60k, država je ocenila na 70k. Kar niti ni velik kiks. Realno pa se bi dalo vse skupaj res prodati za kakšnih 40-50k.

technolog ::

Gandalfar je izjavil:

technolog je izjavil:

Mislim, kdo za vraga je pa ta sajt delov? Zgleda so uporabli najmanj časovni stroj.

javniVpogled.jsp?rand=0.36915557412099775

Dejansko appendajo naključno število v URL, ker ne znajo poritat cachinga. Čestitke.

Pa tud en dizajner ni tok drag, kanjne?


Tole z radnom numberjem je standardni pattern, da workaroundas okoli IE caching bugov. Tipicno ti kaksen jQuery to naredi behind the scenes pri vsakem ajax requestu.


Nej pol zaznajo IE6 user agent in delajo te čunga lunge samo tm. Pač SEO.

Me zanima, če so se vsem browserjem tako prilagajal.

Opomba o dizajnerju pa ostaja. Stran deluje kot zelo tretjerazredna do te mere, da izgubiš zaupanje.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Kaj je pa s temi kmeti, vidim da ima nekdo 50 glav živine, prijavljeno kot hlev pa samo 27 m^2, ostalih 600 m^2 je prijavljeno kot skladišče.
Ker vem da dobiva subvencijo za vsako glavo živine se mi zdi, da je tako prikrivanje podatkov kaznivo.

Potem vidim da ima kar nekaj privatnikov prijavleno 60-200 m^2 kot butični del hiše, katerega pa nihče ne uporablja kot butik.

Kaj je sploh razlika med takim "butičnim delom-prostor za obrt" in garažo?
Prepričan pa sem, da temu ne pripisujejo večje vrednosti, ker ima moja teta identično hišo in sta obe nepremičnine enakovredni (starost, površina, stanovanjski prostor).
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

BlueRunner ::

Ker vem da dobiva subvencijo za vsako glavo živine se mi zdi, da je tako prikrivanje podatkov kaznivo.

Če bi moral na tej točki izbirati med zlonamernostjo kmeta in nesposobnostjo popisevalcev (merjeno po lastnih izkušnjah z več kmeti in enim popisovalcem), bi prej rekel, da so ga tukaj pobiksali popisovalci.

Pithlit ::

Zanimivo...

Pri meni so pa očitno popisali stavbo ki je že 20 let ni več... in jo ocenili na 96k. Špica.
Life is as complicated as we make it...

Zico4 ::

Pithlit je izjavil:

Zanimivo...

Pri meni so pa očitno popisali stavbo ki je že 20 let ni več... in jo ocenili na 96k. Špica.

Torej si bogat. Davkarija si že mane roke...

Pithlit ::

Zakaj že? Davkarija ima točne podatke... ne vem iz kje so tile izkopal svoje.
Life is as complicated as we make it...

Gandalfar ::

Nej pol zaznajo IE6 user agent in delajo te čunga lunge samo tm. Pač SEO.

Me zanima, če so se vsem browserjem tako prilagajal.


Kaksen SEO jao. Page dela.. s tem pa tudi pobijes vse ne prevec pametne caching proxye.

Ramon dekers ::

ugovora na vrednost ni mogoče več podati. Sicer pa nevem zakaj se niste zbunili, nam so vse popravili (tako kot sem to navedel v ugovoru), razen kozolec ima še centralno kurjavo - so pa od tega odstranili lokal:))

s1m0n ::

Mi smo vse ugovore dali nekaj so spremenli ponekod pa se je cena nepremičnine celo dvignila tupi za/po 20-30%!

šernk ::

Za primer bom vzel prvi Google zadetek za Janez Novak in ga vpisal v iskalnik na prostor.gov.si.


meni vrže ni zadetkov...še sebe ne morem dobit, kaj šele drugih preko imena in priimka, kaj je treba še vpisat?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pithlit ::

A po naslovu ti ne gre?
Life is as complicated as we make it...

Blazz ::

včasih nagaja, refreshaj

šernk ::

po naslovu najdem ven ja, vendar kot opisano ime priimek pa ne.

polovica stvari dela na chrome, druga polovica pa na firefoxu...stupid.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::

šernk je izjavil:

po naslovu najdem ven ja, vendar kot opisano ime priimek pa ne.

polovica stvari dela na chrome, druga polovica pa na firefoxu...stupid.


Ja seveda ne dela na ime/priimek, potem bi dobil vse kar ima nekdo v lasti, si že slišal za varstvo osebnih podatkov.

Na naslove se dela, pa verjetno tudi po katastru.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

A je težko na strani prebrat kako iskanje deluje?!?

Primer iskanja
Primer 1: ISKANJE PODATKOV PREKO NASLOVA
V splošno iskanje vpišite kraj, ulico in hišno številko. Npr. Ljubljana Zemljemerska 12
Primer 2: ISKANJE PODATKOV O PARCELI
V splošno iskanje vpišite šifro ali naziv katastrske občine in številko parcele. Npr. 1727 421
Primer 3: ISKANJE PODATKOV O STAVBI
V splošno iskanje vpišite šifro ali naziv katastrske občine in številko stavbe. Npr. 1727 808
Primer 4: ISKANJE PODATKOV PO NASLOVU IN ŠTEVILKI STANOVANJA ALI POSLOVNEGA PROSTORA
V splošno iskanje vpišite kraj, ulico, hišno številko in številko stanovanja ali poslovnega prostora. Npr. Ljubljana Zemljemerska 12 2


Šment...
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

A si že slišala, da bi moški brali navodila?

Pithlit ::

Touché
Life is as complicated as we make it...

zee ::

Jaz sem bral, kar je pisalo na zaslonu. Ne stekam, kje ste imeli problem. :P
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Keyser Soze ::

Po naslovu gre lepo, BP. Ravno tako KO in št. parcele. Skratka, fino.

Edino kar mi ne gre v glavo je to, da je slabe 3000m2 zazidljivega zemljišča vrednega slabih 5 tisočakov. Če je tole realna tržna cena... Ne vem zakaj mi vsak klinac jambra, da nima denarja, da bi si parcelo kupil.
OM, F, G!

Mipe ::

Ker je realno gradit v Kočevju, aneda.

Pithlit ::

Ja no... če se lahko v zgornjem posočju m? travnika prodaja po okoli 30EUR (+/-)... Pol se jaz ne čudim da si folk ne more privoščiti niti parcele.
Life is as complicated as we make it...

matej_jack ::

dzinks63 je izjavil:

Kolikšen je seštevek celotne slovenije vseh nepremičnin skupaj? Dajmo na tole 1 promilo davka, pa da vidimo koliko bi lahko država na easy pokasirala, če je vse skupaj kaj vredno, da bi se kaj poznalo v državni blagajni.

Vrednost nepremičnin 140 milijard evrov
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114188622 (15767) MrStein
»

Kako preverim, če je stavba črna gradnja in ne poznam investitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8837226 (35320) Rok Woot
»

a so te GURS ocene nepremičnin realne

Oddelek: Loža
255132 (4027) shintaro

Nov davek na nepremičnine. Ali bom obdavčen s 0,5%?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311514 (10500) Mavrik
»

Vrednotenje nepremičnin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6512554 (10514) Okapi

Več podobnih tem